Zondagsschoolfeest. Prijskamp op de Biljard 55 cent en liooger. UIT VOORZORGr Dep6thouder NAAMKAARTJES. Advertentien. Laatste berichten. Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. wordt uitgesteld Begrafenis-Maatschappij bij J. VAN ARENTHALS, Station, Sluiskil, op Vrijdag 8 December 1899, Handel in Wijneu, Cognac, Likeuren, enz. van den heer W. P. J. VAN'T LINDENHOUT, W. Dieleman te Axel. TER NEUZEN, 1 December 1899. RECHTSZAKEN^ Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Zaterdag 2 December 1.— 1.18 Zondag 3 1.38 1.56 Maandag 4 2.16 2.86 Diusdag 5 u 2.56 3.17 Woensdag 6 8.38 4.1 Donderdag 7 n 4.23 4.48 Vrijdag 8 5.12 5.40 DE RIDDER, Notaris. De Gereformeerde Zondagsschoolvereeni- 99 TE MIDDELBURG. 99 le prijs vier gulden en een haas. 2e drie gulden en een haas. 3" twee groote snoeken. Wijnhandelaar te Amsterdam. T. VAN BORSSUM WAALKES Jr. P. J. van de Sande. Naar buiten Ter Neuzen met 15 cent verhooging. De leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal zijn bijeengeroepen tegen Woensdag 6 December, des avonds te half negen. Door Ged. Staten van Zeeland is besloten den tijd van reclame betreffende de nieuwe voor- schriften en modellen van de gemeeulebegrootiug en rekening t.e verlengen tot 1 Januari 1900. Bij Kou. besluit zijn herbenoemd tot burge- meester van Hulst de heer Fr. J. L. M. van Waesberghe, en tot burgemeester der gemeenten Boschkapelle en Stoppeldijk de heer B. J. B. van Sonsbeeck. De Minister van waterstaatheeftaandeTweede Kamer een wetsontwerp ingediend tot onteigening van eigendommen door de verbetering van het kanaal van Gent naar Ter Neuzen. In de memorie van toelichting wijst de Minister er op dat In art. 8 van de met Belgie gesloten overeen- komst betreffende de verbetering van het kanaal van Gent naar Ter Neuzen de Nederlandsche regeering op zich genomen heeft om, zoodra de Belgische regeering de voorloopige ontwerpen voor de daar bedoelde werken betreffende die verbetering, het plan van onteigening en een programma, aan- duideude de volgorde waarin die werken zullen worden aanbesteed, zal hebben goedgekeurd, de vereischte maatregelen te nemen tot onteigening der voor de uitvoenng benoodigdegronden. Daarom is nu dit wetsontwerp ingediend. 't Betreft ont- eigeningen te Sas van Gent, Westdorpe, Axel, Hoek en Ter Neuzen. Door enkelen zijn bezwaren ingebracht. De raad der gemeente Westdorpe wenscht dat alsnog een pontveer te Driekwart worde ingericht en dat de weg op den oostelijken kanaaldijk in die gemeente worde verhard, zooals die ook onder Sas van Gent verhard zal worden, terwijl eenige eigenaren van grouden in Axel verlangen dat voor eene behoor- lijke afwatering van het af te sluiten gedeelte der Axelsche vlakte worde gezorgd en dat een nieuwe rijweg worde aangelegd langs de west- (en zuid-) zijde van het zijkanaal aldaar. Deze bezwaren worden in de memorie van toelichting bestreden, behalve dat betreffende den aanleg van een rijweg naar de Axelsche Sassing. De nieuwe dijk aan de west- (gedeeltelijk zuid-) zijde van het zijkanaal verkrijgt eene breedte van 8 meter op de kruin en deze zal als rijweg voor het publiek verkeer worden opengesteld. In zoover wordt aan het uitgesproken verlangen voldaan. De inrichting tot rijweg van het zich verder oostwaarts uitstrekkende gedeelte van den be- staanden dijk, welke daarvoor niet overal voldoende breedte bezit, kan niet ten laste komen van het verbeteringswerk, dat daarmede in geen verband staat. In de tweede helft der maand November zijn door het postkantoor alhier de volgende onbe- stelbare brieven verzondeu, aan de adressen van I. F. de Meijer, AntwerpenK. v. d. Brugge, Gand. Door het hulpkantoor Axel, aan het adres van Mej. A. Dekker, Nijmegen. Hoek. De commissie voor het verzamelen van gelden voor de Transvaal en de Oranje Vrijstuat heeft succes van hare bemoeiingen gehad. Niet minder dan f 379.50 is door haar inge- zameld. Axel, 29 Nov. Heden avond werd alhier ten huize van den heer P. Dieleman eene vergadering gehouden van honoraire leden van het fanfaren gezelschap //Concordia", ter behandeling van de sell, was hij vol lof over zijn patroon, die zoo geheel anders was in zijn wijze van doen, dan Dennis had verwacht. Reeds van den eersten dag af gevoelde hij zich tot hem aangetrokken hij gevoelde, met een man te doen te hebben, die, eenmaal zijn vriend, altijd zijn vriend zou blijven een man, die zelf in zekere periode van zijn leven geleden had en de lessen des levens door ervaring had leeren kennen. Gedurende den korten tijd, dien ik met meneer Hansell heb doorgebracht zei Dennis tot den kapiteiu, heb ik niet alleen hem leeren respecteeren, maar ik houd ook veel van hem. 't Is een man, die terstond iemauds sympathie wekt. Men gevoelt, dat hij een groot verdriet heeft, hetwelk hij voor 't oog der wereld verbergt en men verlangt iets te kunnen doen om hem gelukkig te rnaken. Er is niets, wat ik niet voor hem zou willen doen, als hij mijn hulp noodig had of vroeg. Maar daarop is natuurlijk geen kans Hij is onmetelijk rijk hij heeft voor zoover ik kon nagaan geen verwanten, en zijn leed zal wel in 't verledeu liggen. Dennis' mededeelingen over zijn patroon hadden den kapitein veel belang ingeboezemd, en toen Cecil van zijn bezoek bij den millionair terugkwam, vond hij ook hem vol geestdrift. 'n Uitstekende kerelzei Cecil. En heeft hij een betrekking voor je Heeft hij je aanbevelingsbrieven gegeven of zoo iets vroeg de kapitein. Neen hij raadt mij, door te studeeren. Maar ik dacht, dat je het plan had opge- geven Dat had ik ook, vader. Toen ik merkte, rekening over het afgeloopen dienstjaar, balloteeren van nieuwe leden en verkiezing van bestuursleden. De rekening bedroeg in ontvangst 296,68 en in uitgaaf f 277,53. Alzoo een goed slot van f 19,15. Drie nieuwe leden werden aangenomen, de aftredende bestuursleden herkozen en in plaats van den heer J. F. de Maat (uit de gemeente vertrokken) tot bestuurslid gekozen de heer C. de Visser. De rechtbank heeft in hare zitting van 1 Dec. de volgende vonnissen uitgesproken J. G. B., oud 38 j., timmerman te Sas van Gent, is wegens beleediging veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen hechtenis. P. B., oud 31 j., werkman te Hulst, is wegens mishandeling veroord. tot 8 dagen gevangenisstraf. B. M. H., oud 39 j., harmonicaspeler, en A. J. L. S., oud 20 j., sigarenmaker, beiden te Hulst, zijn wegens mishandeling ieder veroord. tot f 5 boete of 5 dagen hecht. A. T., oud 38 j., landbouwer te Zaamslag, is wegens mishandeling veroord. tot f 8 boete of 4 dagen hecht. Heden stond voor bovengenoemde rechtbank terecht, C. F. V., oud 31 j., werkman te Puij- velde, gemeente Belcele in Belgie, gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij in den morgen van 11 September 1.1. onder de gemeente St. Jansteen heeft getracht den rijksveldwachter M.J. Jonkers, die hem op een jachtovertreding betrapte en hem deswege wilde bekeuren, opzettelijk van 't leven te berooven door een schot op hem te lossen, waarvan de uitvoering niet is voltooid doordat bedoelde rijksveldwachter zijn hoofd een weinig ter zijde heeft gewend, waardoor het schot hem niet getroffen heeft, maar rakelings langs hem heen is gegaan, althans dat beklaagde verzet tegen voornoemden rijksveldwachter heeft gepleegd zooals in 't breede in de dagvaard staat vermeld. De officier van justitie schilderde de beklaagde af als een gevaarlijk strooper en vorderde 2 jaren gevangenisstraf. De ambtshalve toegevoegde verdediger Mr. A. C. A. Jacobse Boudewijnse, advocaat te Middelburg, concludeerde tot eene mildere straf in verband met het langdurige voorarrest en verminking voor het gansche leven door verbalisants schot in be- klaagde's been toegebrachl. Hij vroeg onmidde- lijke invrijheidstelling hetgeen de rechtbank echter weigerde. De uitspraak is bepaald op 8 December a. s. Een telegram uit Berlijn van heden luidt als volgt De bladen bevatten berichten uit Londen, waarin gezegd wordt, dat de verliezen der Engelschen bij Modderrivier bedragen 1800 dooden en ge- wonden, of waarschijnlijk meer dan 20 pet. Alle offieieren der marine-brigade zijn gedood, op twee na. Enkele regimenten der garde ver- loren meer dan de helft der offieieren. Generaal Cronje wacht den vijand af op de hoogten van Spijtfontein. Londen, 30 Nov. Officieel wordt medegedeeld, dat Lord Methuen gewond is. Gedurende het oponthoud van den keizer- lijken (rein te Gennep werd opgemerkt dat de keizerlijke familie aan tafel zat en dat de keizer, toen na het spelen van het //Heil Dir im Sieger- kranz" nog het oude //Wilhelmus" ten gehoore werd gegeven, zich ook verhief en een buiging maakte. Na het vertrek van den keizerlijken trein stopte om 8,15 aldaar de couriertrein van Bazel naar Vlissingen in een der waggons zaten vele Engel schen. Toevallig werd door een der aanwezige muzikanten op het perron nogmaals herhaald het z/Heil Dir im Siegerkranz". De Engelschen, ineenende dat hun volkslied werd gespeeld, begonnen dapper mede te zingen en te salueeren. Evenwel, als protest daartegen werd door de verschillende vertegenwoordigers van de pers, gesteund door vele aanwezigen op het perron, onmiddellijk aangegeven het Transvaalsche dat ik te groote opofferingen van u vergde, vatte ik het plan op, zoo spoedig mogelijk voor mij-zelven te zorgen De toestand is niet verbeterd, jongen, zei de kapitein ernstigintegendeel. Ik zal natuurlijk de toelage, die ik je eenmaal beloofd heb, blijven geven, als jij je studie wilt voortzeiten, maar meer kan ik met geen mogelijkheid doen. Alsje nog schulden hebt, wat ik wel vrees Vader, ik wil u niet misleiden, zei de jonge man. U is altijd goed voor mij geweest, en ik zou geen rust hebben, als ik iets voor u verborgen hield. Ik vertelde meneer Hansell, dat ik schulden had; hij vroeg mij, hoeveel het was, en hij gaf mij deze cheque van duizend pond. (Wordt vervolgd.) volkslied //Kent gij dat volk." Het was een treffend oogenblik, de Engelschen gaven door hun misbaar te kennen, dat zij buiten den waard hadden gerekend. Voor een perceel op de Ceintuurbaan te Amsterdam zijn elken middag, na schooltijd, een troep jongens druk aan het kuikkeren. Dit werd op den duur nog al lastig voor de bewoners, en daarom beduidden zij den knapen, dat zij een andere plek moesten kiezen. Ze verzochten echter daar te mogen blijven knikkeren, daar toch de opbrengst van het spel voor de ./Striidende Boeren" bestemd was. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat dit werkelijk zoo was; de gewonnen cenfen werden in een bus gestort. Nu mogen de knapen gerust blijven knikkeren voor de Boeren. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Toen de //Zeeuwsch-Vlaanderen" verl. Woensdag door de heerschende mist eerst te 9,25 uur spoortijd kon vertrekken, was onze teleurstelling niet gering, toen wij met een 20tal passagiers aan land moesten blijven staau, ondanks wij ons reeds lang te voren in de onmiddellijke nabijheid der boot hadden opgehouden. Naar de oorzaak van dit zoo stille vertrek der boot vernemende, werd ons medegedeeld, dat de gezagvoerder van genoemde boot op eigen gezag was vertrokken, zonder waarschuwing, door b.v. eenige stooten op de fluit te geven als sein van vertrek. Als onbekend zijnde met de Provinciale stoom- bootdienst op de Westerschelde, zoo komt het ons gewenscht voor, dat het publiek we te, waar zich te vervoegen voor inlichtingen omtrent het ver- moedelijk vertrek der booten bij mist of anderszins. Even als op elk spoorwegstation men zich moet wenden tot den stationchef of diens plaatsvervanger voor inlichtingen omtrent het vertrek der treinen, evenzoo duukt ons is het gewenscht, dat er op elk station van afvaart een persoon is, die als zoodanig optreedt en niet, zooals thans gebeurd is, dat de gezagvoerders eigendunkelijk optredeu zonder rekening te houden met het reizend publiek. Eknige teletjrgestelde reizigers. Blo<irlil.apelle. Geboorten. 4 Nov. Jacobus Alovsius, z. van Augustinus van Leuven en van Mathilda de ftooij. 23 Nov. Christina Maria, d. van Jan Karel Hamelink en van Louisa Catharina Mel. 28 Nov. Maria Elisabeth, d. van Jacobus Conatantinus van Damme en van Mathilda de Bakker. Overlijden. 1 Nov. Levinus de Beul, oud 69 j., echtg. van Marianna de Rooij. 25 Nov. Pieter d'Hont, oud 74 j., echtg. van Apolonia Mel. OverslMtr. Geboorten. 27 Nov. Cyrilus Franciscus, z. van Theodorus Dominicus Hemelsoet en van Leonie Maria van Rooijen. Sas van Gent. Huwelijks-aangiften. 23 Nov. Arthur Edemondns Jacobus Lippens, oud 22 j.,jm. en Maria Paulina Zwartele, oud 32 j., jd. 30 Nov. Emilius Buijck, oud 25 j., jm. en Alida Louisa Deijaert, oud 24 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Maria Johanna, d. van Auguste Oscar Acke en van Honorine Johanna Marquinie. 23 Nov. Irma Maria, d. van Jacobus Franciscus de Vos en van Marie Louise de Poorter. Overlijden. 23 Nov. Cornelia Boelhouwers, oud 33 j., echtg. van Jan Borgers. 24 Nov. Adolf Ferdinand van de Winkel, oud 4 mz. van Cerillus en van Maria Pieternella Kalfvel. Stoppeldijk. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Nov. Honore de Kort, oud 25 j., jm. en Rosalia Seheers, oud 23 j., jd. Geboorten. 20 Nov. Leontina Maria, d. van Francies de Smet en van Maria Catharina Kouijzer. 22 Nov. Marga- retha Maria, d. van Ulrieus Marie Vermast en van Maria Clemencia de Cooker. DAGEN. Voorm. Nam. H H H Zoo de Heere wil en hij leeft hoopt a. s. Diusdag onze geliefde vader C. KIELMAN, zijn 80,ten verjaardag te herdenken. Sluiskil, den 1 Dec. 1899. Zijne kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Ondertrouwd GERARDUS J. W. VAN KREVELEN EN GEERTRUIDA J. DE ZEEUW. Rotterdam Ter Neuzen' 30 November 1899. (SOMBER De ondergeteekende betuigt zijn harteli.jken dank aan alien, zoowel van hier als elders, voor de vele blijken van belangstelling op 29 dezer ontvangen. AARNOUT GEELHOEDT. Ter Neuzen (Diaconiehuis), 1 December 1899. De verkoop van GEEMAILLEERDE GOEDEREN, op Woensdag 6 De cember 1899, tot nadere aaukondiging. De Dijkgraaf van den polder BE- OOSTEN BLEIJ BENOORDEN maakt bekend dat eene buitengewone vergadering' van Ingelanden zal gehouden worden op Maandag 4 December 1899, des namiddags twee uren in het logement van de Wed. Rolff te Axel. De Dijkgraaf voornoemd, P. KOSTER. giilg wenscht haren leerlingen met het a. s. Kerstfeest weder een FEEST te bereiden. Allen, die ons door hunne giften willen steunen, wordt bekend gemaakt, dat daartoe de volgende week eene lijst zal worden aangeboden. Dankbaar voor den steun, zoovele jaren onder- vonden, bevelen wij ook deze lijst in Uwe wel- willendheid aan. Ter Neuzen, Nov. 1899. HET BESTUUR. Aan de leden wordt bij deze kennis gegeven, dat van af Maandag 4 December, tot nadere aankondiging, geen contribnfie zal worden ge'ind. De Directeur, J. A. BOURDREZ. Tot deelname vervoege men zich bij deagenten A. C. VAN DER PEIJL, Vlooswijkstraat te Ter Neuzen, en M. KIEBOOM te Westdorpe. 's namiddags half twee ure stipt. De prijzen zijn als volgt De ondergeteekende bericht dat hij is aange- steld als Aanbevelend, Prijscouranton verkrijgbaar. De Onderlin^e Paarden- en V eeverzekering -Maatschappij te Zwolle heeft tot haren agent aangesteld den heer Paarden van hooge Waarde, waaronder Dekhengsten, Landbouw- en Bedrijfspaarden en Rundvee, alsmede op speciale voorwaarden het vee van groote Veehouders, worden tot laagst mogelijke en vaste premien verzekerd. DE DIRECTIE. Even als vorige jaren biedt ondergeteekende tot het einde van December NAAMKAARTJES aan van af Op elke 100 kaarten (van gewoou formaat) ontvangt men gratis lOOdaarbij passende enveloppen met sluiting of een prachtige scheurkalender naar verkie'zing. Duidelijke opgaaf van namen wordt beleefd verzocht. Ter Neuzen, Dec. 1899.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2