ess a "si Av.r rsf. H.r LUiSTERRIJK CONCERT Advertentien. GtemssntQ Sas van Sent* le rang /1,00,2e rang /0,50,3e rang /0,25. J. JIJIUUI-HOEBE, BURGBRLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. op Zondag 26 November a. s., Donze-Visserstraat te Ter Neuzen. Gemeenteraad van Ter Neuzen. INGEZONDEN STUK KEN. Ter Neuzen, 18 November 1899. Mijnheer de Redacteur Waar ik van politie sprak, bedoelde ik alle politie, dus ook de hoofden. Wanneer er een verordening is, waaraan met alle gestrengheid de hand moest worden gehouden, dan is het toch zeker wel die op de honden. Met verbazing zullen velen zich hebben afge- vraagd hoe is het mogelijk dat in de betreurens- waardige zaak geen vervolging wordt ingesteld. Dit zal in hooge mate bijdragen tot versterking van het denkbeeldKlassenjustitie, waarvan de socialisten zoo gaarne spreken. Soms worden betrekkelijk geringe overtredingen zwaar gestraft. En hier waar het het leven van een kind heeft gekost zal zelfs geene vervolging worden ingesteld Het is niet te begrijpen. Daar heeft de gemeenteraad nog slechts eenige dagen geleden een heelen dag zitten praten over eene verordening tot handhaving van ortle en veiligheid op openbare wegen en wateren En dan moet men lezen wat zooal als over tredingen beschouwd worden en waarvoor men kan worden gestraft Men zou er bijna om lachen als het niet zoo ernstig was. Met alle achting, Uw dw. dr., Veiligheid ZEETIJ DINGEN. Van 17 tot en met 19 Nov. Van 17 Oostsluizen afgeschut tot en met 19 Nov. werden langs de alhier 77 binnenvaartuigen op-en 91 door de Westsl. 3 op- en 1 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 21 November Woensdag 22 y Donderdag 23 y Vrijdag 24 Zaterdag 25 n Zondag 26 Maandag 27 n 4.12 4.53 5.36 6.27 7.28 8.39 9.48 Heden werd ons ouderhart diep gewond door het plotseling overlijden ouzer lieve J A C O B A. Slechts negen maanden mochten wij haar bezitten. P. L. LOS. E. LOS—Van de Ree. Ter Neuzen, 19 Nov. '99. Voor de vele blijken van belang- stelling op 16 November bij de vol- trekking van ons huwelijk van famielie, vrienden en bekenden ondervonden, betuigen ondergetee- kenden hun hartelijken dunk. C. PIETERSE en J. C. PIETERSE—geb. Ridders. Wouw, (N.B.) 20 Nov. 1899. Allen die iets te vorderen mochten hebben van - of verschuldigd zijn aan - de nalatenschap van ADRIANA KEUKELAAR, wed. Jacobus de Kraker, overleden te Hoek den 8 November 1899, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen voor of op den 1 December 1899, ten kantore van den Notaris DE RIDDER te Ter Neuzen. in de gemeenteschool. Begin om ure stipt. llnmijgi Deze inrichting is voortdurend elke WOENS DAG, DONDERDAG, VRIJDAG en ZATER DAG geopend. TER 1VETJZETV. Voortgeiette vergadering van Donderdag 16 November 1899. Wieland, Van der Hooft, De Koeijer, Grenu, Dees en Van ^laatste zinsnede van art. 36 wordt op voorstel van den Voorzitter aldua gewijzigd Alle bepalingen omtrent rytuigen gelden ook voor sleden, welke door trekd.eren worden voort- ^Eveneens wordt de laatste zinsnede van art. 37 gewijzigd Alle bepalingen omtrent handkarren gelden ook voor sleden welke uitsluitend door personen worden voortbewogen. De heer Grenu vindt het voorschrift van art. 41, dat ry tuigen enz. moeten voorzien zijn van den naam van den eigenaar, voor rijtuighouders wel wat moeilijk, vooral voor de honders van chaisen. l)e beer Dees stemt daarmee in, vragende of de bepahng noodzakelijk is. t j De Voorzitter meent dat het noodig is. Als de bestuurders eene overtreding plegen, kunnen ze de zweep over de paarden leggen en er van doorgaan, zonder dat de politie tijd heeft eehad zich van de identiteit van den bestuurder te overtuigen. De heer HarteHet is toch geen bezwarende bepahng In vele steden zijn de rijtuigen gennmraerd. Dat kan men in Gent ook genoeg zien. Enkele leden merken op dat zulks in de groote pl«*tsen alleen het geval is met de huurrijtuigen, die op verschillende plaatsen gestationeerd staandie hebben een nummer, mge- schreven bij het gemeentebestaur. De heer Dees acht de bepaling hier niet noodig. Ter JNeuzen is nog zoo groot niet en de politie kent bijna alle personen. Hij stelt voor om het artikel te schrappen De heer De Feijter wil het ook laten vervallen. Hy en de heer Dees zeggen dat het een last is, die alleen op de ingezetenen zou drukken, maar waarvan zij die van buiten komen vrij zouden blijven. De Voorzitter acht de bepaling noodig, maar de Raad moet het weten. Het bezwarende er van ziet hij niet in. Men zou de rijtuigen niet behoeven te ontsieren, want, waar geen voorschriften omtrent den vorm worden gegeven, zou men sierlijke letters er op mogen laten zetten. Als verder de houders van rijtuigen die van buiten de gemeente komen het eenmaal weten, zullen ze er ook wel aan voldoen. In stemming gebracht wordt het artikel met 7 tegcn 2 stemmen, die der heeren Harte en Van de Veldc, verworpen. Daardoor vervallen ook de artt. 42 en 44, houdende voor schriften voor de uitvoering van het verworpen art. 41. De heer Grenu maakt ook bezwaar tegen art. 43, voor- 8chrijvende dat rijtuigen na zonsondergang en voor zonsop gang voorzien moeten zijn van een of twee licht gevende lantaarns. Dit is wanneer de maan schijnt onnoodig, als het licht is levert het zelfs gevaar op, dan hebben de bestuurders ongemak van de lantaarns. Daar heeft hij ondervinding van opgedaan. De heer De Koeijer is het daarmee eens. De Voorzitter meent dat toch moeilijk in de verordening te omschrijven is, wanneer 's nachts wel, en wanneer geen lantaarn behoeft te worden gevoerd. buitendien kan 'took voorkomen dat de maan er wel is, maar door een bewolkte of nevelachtige lucht geen licht verspreidt. De heer Dees Waaroin zou dat niet kunnen omschreven worden Bij de straatverliehling wordt toch ook rekening gehouden met den stand der maan De heer De Koeijer vindt het goed behalve bij voile maan. De heer Van den Hoek geeft in overweging voor te schrijven dat het niet noodig is 5 dagen voor en 3 dagen na voile maan. De heer WielandWaar moet een lantaarn bevestigd worden aan vrachtkarren De heer Dees zou het maar aan de bestuurders zelf willen overlaten. Als het duister is, is het noodig en dan zal ieder 't van zelf wel doen. Buitendien de kom der gemeente is 'a avonds verlicht en als het electrisch licht er is, wordt het nog beter, dan is *t al licht. De Voorzitter merkt op dat het eene bepaling is, die in de oude verordening bestond en dat de Provinciale Staten in deze bij een discussie daarovor geen voorschriften meenden te moeten geven, maar het overlieten aan de gemeentebe- sturen hoe ze daarmee wilden handelen. De heer Harte wijst er op dat ook de schepen, zelfs wanneer ze stil liggen, na zonsondergang een lantaaru moeten voeren, daar is men eenmaal aan gewoon en waarom zou men 't voor de rijtuigen ook niet voorschrijven De heer WielandDat is een rijkswet, waarom ik de schippers die daarme£ geplaagd worden al dikwijls beklaagd heb, en zouden we dan nu, daar we het verkeerde er van inzien, hier ook nog zoo'n onnoodigen last opleggen De heer De Koeijer zou het ook maar aan ieder willen overlaten om te doen zooals hij wil. Is 't duister en noodig, dan doet ieder 't van zelf Met 7 tegen 2 stemmen, die van de heeren Harte en Van den Hoek, wordt bestoten art. 43 te schrappen. De Voorzitter: Ik heb dezer dagen gezien dat door de provincie het in art 45 bepaaldc is geregeld. Dat art. kan dus ver.alien. Aldus besloten. Eveneens wordt geschrapt art. 46, bepalende van welken leeftijd bestuurders van rijtuigen enz. minstens moeten zijn. Hierbij word ook opgemerkt dat een eigenaar verantwoor- delijk is voor de daden der ;n zijn dienst staande personen, en hij dus zelf moet weten of de persoon die hij met rytuigen enz. uitzendt, geschikt ia. In art. 47 sub. b worden honden uitgezonderd van het verbod dat zonder vergunning van Burg, en Weth. niei meer dan twee trekdieren naast elkaar mogen gespannen worden. Als zijnde daarin voorzien bij het wetboek van strafrecht en bij provinciaal reglement worden uit art. 48 geschrapt sub d en e De heer Wieland maakt bezwaar tegen het verbod van sub f het geleiden van trekdieren met sleependen zwengel. De zwengel ia een stuk, dat moeilijk anders kan vervoerd wordendat voorwerp kan niet aan 't hoofdstel bevestigd worden. omdat het daarvoor te zwaar is. De Voorzitter acht het rijden met een sleependen zwengel gevaarlijk. Wanneer hij b. v. achter een steen blijft haperen en door 't trekken van't paard ineens wegslingerd kan iemand die zich op den weg bevindt, ook kinderen, den zwengel tegen 't lijf krijgen of 't paard kan hem tegen de pooten krijgen en daardoor op hoi gaan. 'tis verder ook een be paling uit de oude verordening. De heer Dees ziet er op de buitenwegen geen bezwaar in, men zou het kunnen verbieden voor binnen de kom. De Voorzitter acht het buiten ook gevaarlijk. Er blijkt thans een misverstand te bestaan omtrent een zwengel, gebruikt wordende bij het trekken van meer dan een paard en een aanschijn, dienende voor een paard. De heer Wieland zegt dat dit laatste voorwerp aan't hoofd stel kan bevestigd worden, maar een zwengel niet. De heeren De Koeijer en Dees stemmen daarmeti in. Met algemeene stemmen wordt besloten sub f van art. 48 aldus te wijzigen, dat verboden is op den openbaren weg, binnen de kom der gemeente, paarden te geleiden die een zwengel of een aanschijn na zich sleepen. Art. 49, houdende 'tgebod van het seherp zetten van trekdieren bij gladheid, wordt op voorstel van den heer De Koeijer geschrapt. Deze wees er op dat 't buiten niet glad is, maar men binnen de stad komende bemerkt dat het daar wel het geval is, of omgekeerd. Dan zou men te goeder- trouw de verordening overtreden en proces-verbaal kunnen krijgen en is het glad, dan worden de paarden van zelf scherp gezet omdat men anders niet kan rijden. Buiten gladheid der wegen is 't voor de dieren een groote last. Van art. 51 wordt sub a geschrapt, omdat daarin reeds is voorzien. In sub h wordt ingelascht, dat honden worden uitgezonderd van het verbod, dat aangespannen trekdieren niet van hoofdstel of bit mogen worden ontdaan, om hen te voeren. De heer De Koeijer zou die bepaling streng willen hand' haven, want er is volgens hem niets gevaarlijker dan een ingespannen paard het hoofdstel of bit af te doen, aljhans voor de paarden in deze streken. Sub c en d van dat art worden geschrapt omdat daarin bij het prov. regl. is voorzien. In art. 52 worden geschrapt de woorden »te zwaar zijn ot zoodat nu alleen verboden worden het vervoeren van lasten waarvan door de politie verklaard is, dat zij gevaar opleveren. De heer De Feijter maakt bezwaar tegen de bepaling van art 55, dat voorwerpen langcr dan 5 Meter niet anders mogen worden vervoerd dan op z.g. mallejans of houtwagens (ladders en andere lichte voorwerpen die gedragen kunnen worden uitgezonderd). Spreker wijst er op dat er met boerenwagens soms wel voorwerpen van 12 Meter vervoerd zijn, wat ook zonder bezwaar kan geschieden. De Voorzitter meent dat men in deze niet te vnjgevig mag zijn. Als er met karren voorwerpen vervoerd worden van eene lengte dat zij zoover buiten de kar of wagen moeten uitsteken dat de trekdieren er ongeveer tusschen staan, wordt het gevaarlijk. De heer Van den Hoek stelt voor 5 M. te veranderen in 7 M., dan is de bepaling wat ruimer. Aldus wordt besloten. De heer Dees verlaat de vergadering. Op voorstel van den Voorzitter wordt sub a van art. n6, als zijnde wat streng, gewijzigd als volgt »Het is aan be stuurders verboden: a. in de kom der gemeente, op den open- biren weg, waar rijtuigen en handkarren elkaar passeeren, anders dan stapvoets te ryden. In sub c wordt een matigen draf bepaald op hoogstens 200 M. in de minuut. De laatste zinsnede van art. 57 wordt zoo gewijzigd dat met kinderwagens niet op trotttoirs of het voor voetgangers bestemde deel van den weg mag worden gereden by het ontmoeten van voetgangers. Op voorstel van den heer Grenu wordt in art. 59 ook »kaiK. begrepen under de zaken die niet door de Noordstraat mo|ert worden vervoerd, tenzij ten dienste van de bewoners dier De v«rdere artikelen waaronder ook die op het wielrijden en de strafbepalingen worden goedgekeurd, behoudens dat met 5 tegen 3 stemmen in art. 68 wordt bepaald dat een wielrijder alleen binnen de kom der gemeente zijn signaal- toestel in werking moet brengen bij het rijden om hoeken van openbare wegen en bij het passeeren van dwarswegen. Alvorens tot de eindstemuiing wordt overgegaan, verklaart de heer Grenu nog terug le komen op art. 7, waarbij is ver- gund reeds om 10 uur met het ruimen van beerputten aan te vangen. Des zomers zijn de straten om 10 uur nog vol men- schen, en zitten er dan ook nog veel op hunne stoep. Hij zou daarom 's zomers niet voor 11 uur willen laten begiunen. Met algemeene stemmen wordt art. 7 zoodanig gewijzigd dat van 1 April—30 Sept. met het ruimen van beerputten eerst om 11 uur en van 1 Oct.31 Maart om 10 uur mag begonnen worden. Hierna wordt de verordening in zijn geheel met algemeene stemmen aangenomen. De heer Grenu vestigt de aandacht op het verleden week door een kind veroorzaikte ernstige ongeluk. Er is nu wel geen tijd meer om maatrcgelen voor te stellen, om te voor komen dat zoo iets zich nog zou kunnen voordoen, maar hij gelooft dat het toch noodig is, dit zoo spoedig mogelijk te doen. De Voorzitter zegt dat er eene verordening op de honden bestaat. Hij geeft lezing van ecnige bepalingen, o. m. dat honden die gevaarlijk gebleken zijn door de eigenaars van den publieken weg moeten verwijderd gehouden worden of zoodanig vastgelegd of opgesloten, dat zij vreemden niet kunnen geraken. Dat was nu bij Keersemaker het geval, maar nu wilde het toeval dat die honden ait het stal ont- snapten en het ongeluk plaats had. 't Is voorzeker treurig en daarom 't best, dat eens wordt overwogen welke rnaat- regelen kunnen genomen worden. De Voorzitter herinnert, dat bij de behandeling der gemeente- rekeuing over 1898 de heer Van der Moer beloofde zijne aanmerkingen schriftelijk aan Burg, en Weth. mede te deelen en dat ook de heeren De Koeijer en Grenn dit hebben toe- gezegd van hunne gemaakte bemerkingen. Het Dag. Best, heeft echter nog niets ontvangen, waarom ik de heeren wilde verzoeken dit alsnog te doen, opdat wij juist weten wat de bedoeling was. De heer Grenu Onze aanmerking was slechts eene op de rekening van den seCretaris der brandweer, waarvan de cijfers wel juist waren, doch de bijlagen wat slordig waren, zoodat wij die niet konden nagaan. Dit hebben wij in de vergadering gezegd en nu waren wij van meening dat Burg, en Weth. de rekening zouden laten verbeteren en ons die opuieuw toe- zenden. Waar wij het in de vergadering voldoende hadden toegelicht, achtten wij het schriftelijk niet meer noodig De heer De Koeijer verklaart zich in denzelfden zin. Buiten dien Burg, en Weth. weten wel wat er bedoeld werd Bij het nazien der rekening is er met den gemeente-secretaris ook over gesproken. Er waren o. a. bewijzen van uitgaaf bij waarop aan de andere zijde een brief was begonnen. De Voorzitter wijst er op dat was beloofd een schriftelijk rapport te zullen zenden. Dan had het Dag. Best, beter ge- weten wat eigenlijk de bedoeling was en dat rapport was noodig voor het archief. De heeren De Koeijer en Grenu blijven verklaren een rapport na hunne mondelinge toelichting niet meer noodig te achten, welke meening ook de heer De Feijter verklaart te zijn toegedaan. De Voorzitter zal alsdan in omvraag brengen of de Raad een rapport alsnog noodig acht. Zeven leden beantwoorden die vraag ontkennend de heer Van den Hoek onthoudt zich. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Ter Niettxeit. Huwelijks-aangiften. 17 Nov. Pieter Dekker, oud 21 j., jm. en Adriana de Feijter, oud 19 j jd. Geboorten. 12 Nov. Sara, d. van Pieter van der Hooft en van Cornelia Oppeneer. Marcus Izaak, z. van Cornelis Vel en van Willemina van den Berge. Jan Johannes, z. van Johannes Daniel Jansen en van Maria Capel. 13 Nov. Anihonina Cornelia, d. van Cornelis Michielsen en van Cornelia Verhelst. 14 Nov. Cornelia, d. van Reinier Leunis en van Tanneke 't Gilde. Pieternella Maria, d. van Pieter Romeijn en van Maria Pieternella Lensen. Ebrina Maria, d. van Pieter Verheijke en van Maria Ebrina van Dixhoorn. 15 Nov. Jan, z. van Jacob IJzerman en van HendrikaSaaman. 17 Nov. Maria Francina Fijtje, d. van Adriaan de Doelder en Mathilde Sophia Maria Bauwens. Overlijden. 14 Nov. Cornelis Pieter van Vijven, ond bijna 5 j., z. van Joos en van Jacomina Maria Machielsen. 15 Nov. Adriaan Scheele, ond 32 j., echtg. van Francina den Hainer. Axel. Geboorten. 1 Nov. Johanna Cornelia, d. van Frederik van Tatenhove en van Esther Adriana Eekman. 2 Nov. Daniel, z. van Pieter Egbert Schieman en van Francina den Hainer. 3 Nov. Florimondus, z. van Albertns Bernardus Seghers, en van Catharina de Branwer. 5 Nov. Egbert, z van Cornelis Haak en van Paulina Wolfert. 6 Nov. Elisabeth Hebrina, d. van Pieter Jan Kolijn en van Adriana Maria Jansen. 7 Nov. Cornelis, z. van Francois de Jonge en van Margaretha Klaassen. Jacomina Maria, d. van Maarten van Dixhoorn en van Neeljte Dieleman. 11 Nov. Aaltje,. d. van Marinus de Bruijne en van Elizabeth Penne. Andries, z. van Andries Dieleman en van Pieternella de Pdtter. 14 Nov. Pieter, z. van Pieter van de Wege en van Elisabeth Dieleman. Overlijden. 3 Nov. Marinus Oppeneer, ond 29 j., echtg. van Pieternella de Blaeij. 10 Nov. Johannes Abraham Butler, oud 6 w., z. van Anthonij Pieter en van Debora Maria van der Wiele. 13 Nov. Martha Adelaide de Dauwe, oud 3 m., d. van Amandus en van Barbara Hesters. Leuntje peij, oud 71 j., wed. van Cornelis Verbrugge. 15 Nov. Catharina Roose, oud 67 j., wed. van Albertus Anthonissen. Bleng«t<lijli. Geboorten. 8 Nov. Emelie Catharina, d. van Alphonsus van Belle en van Anna Pardon. Honteuisse. Huwelijks-aangiften. 10 Nov. Aloijsius Adriaanxens, oud 25 j., jm. en Maria Buijsroggo, oud 23 j ,jd. Petrus Andreas Verdurmen. oud 27 j., jm. en Anna Maria Kuijpers, oud 36 j., wed. Pieter Alvarez Geene, oud 28 j., jm. en Johanna Neeteson, oud 23 j., jd. Geboorten. 3 Nov. Josephus Jacobus, z. van Johannes Tieleman en van Dina de Feber. Cerille, z. van Aloysius Jacobus Leenknegt en van Maria Philomena Cappaert. 5 Nov. Maria Elisabeth, d. van Judocus de Booij en van Anna Maria van Zwaal. Overlijden. 1 Nov. Florent Leonardus Aarssen, oud 6 m., Z. van Johannes en van Paulina Tieleman. 2 Nov. Anna Catharina Cappendijk, oud 5 j., d. van Jan Francies en van Anna Catharina van Laar. Ludovicus Antonius Willems, oud 76 j., echtg van Anna Maria Steevens. Anna Catha rina Dobbelaar, oud 59 j., d. van Cornelis en van Anna Cornelia Sponselee (beiden overl.). 5 Nov. Alphonsus Assel- man, oud 3 j., z. van Andries en van Rozalia Dankaart. 8 Nov. Emma Catharina de Booij, oud 2 m., d. van Jacobus en van Anna Maria Maas. 9 Nov. Mathilda Asselman, oud 5 j., d. van Andries en van Rozalia Dankaart. 10 Nov. Alphonsus Petrus Neve, oud 5 m., z. van Petrus Andreas en van Daulina de Bakker. 11 Nov. Alouisius van Hecke, oud 3 m., z. van Petrus en van Carolina Maas. 15 Nov. Andries Eijsackers, oud 65 j., echtg. van Apolonia de Feber. ■ioewaclit. Geboorten. 3 Nov. Emma Mathilda, d. van Jan Fransies de Kraker en van Prudentia Clemencia de Cock. Overlijden. 12 Nov. Joannes Francies de Bruijne, oud 85 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Natalia Bambost en uit het tweede huwelijk van Christina Poppe. Overling. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Nov. Augustus de Vos (van Moerbeke). oud 27 j jm. en Maria Theresia de Letter, oud 22 j., jd. Geboorten. 5 Nov. Camile Gustaf, z. van Alphonsius Simoen en van Clementina Maria van Bambost. Philippine* Huwelijks-aahgiflen. 11 Nov. Jacobus Bernardus Florimondus van Leuven, ond 29 j., jm. en Maria Angelica Rammeloo, oud 21 j jd. Huwe!ijks:voitrekkingen. 11 Nov. Edmundns van Hurck, oud 24 j., jm. en Emma Julia de Mul, oud 21 j., jd. Geboorten. 2 Nov. Leonardus Franciscus, z. van Jan Francies Taalman en van Stephanie Marie de Poorter. 15 Nov. Leonie Sophie, d. van Adolf Bockstaal en van Sara Jaco mina Moes. Overlijden. 7 Nov. Emma Francisca de Buck, oud 34 j. echtg. van Franciscus de Witte. 10 Nov. Edmondus van Wijnsberghe, oud 5 w., z. van Emiel en van Joanna Oomink. Sua van Kent. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Nov. Willem Waardenburg (van Gent), oud 28 j., jm. en Geer truida de Smidt. oud 20 j., jd. Geboorten 7 Nov. George, z. van Carolus Lndovicus de Vos en van Camile Philomena Willems. Overlijden. 4 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Maarten van Kerkvoort en van Magdalena Elizabeth van de Woestijne. Sit. .1 n is steen. Huwelijks-aangiften. 9 Nov. Frede- ricns Emmanuel Janssens, oud 49 j., weduwn. en Stephanie d'Hondt. oud 41 j., jd. Geboorten. 6 Nov. Jacobus Alphonse, z. van Joannes Rottier en van Dolphina van Dorsselaer. 12 Nov. Joannes Franciscus, z. van Aloijsius van de Velde en van Philomena Aerts 14 Nov. Petrus Cornelis, z. van Petrus Johannes van Maele en van Fidelia de Ruijier. Overlijden. 7 Nov. Ferdinandus Dobbelaer, oud 39 j., z. van Dominions en van Lucretia van Haver. 8 Nov. Joseph Rottier. oud 85 j., weduwn. van Apolonia Judoca van der Heijden. 11 Nor. Joanna Francisca van de Voorde, oud 81 j., wed. eerst van Engelbertus van Ootegem en laatst van Bruno de Letter. j Stnppeltlijk. Huwelijks-aangiften. 10 Nov. Honore de Kort, ond 25 j., jm. en Rosalia Scheers, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Nov. Jacobus .Tosephus Mailer, ond 25 j., jm. en Charlotta Colela Schillemans, oud 25 j.jd. Geboorten. 12 Nov. Rosalia, d. van Eduard Goosscn en van Mathilda Lafeber. 13 Nov. Hipoliet, z. van Petrus Mahu en van Maria Louisa Mailer. Overlijden. 5 Nov. Petrus Francies der Weduwe, oud 4 w., z. van Petrus Johannes en van Maria Amelia Segers. Westitorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Nov. Ca- millus Laurijs, oud 22 j., jm. en Sijdome Schelfhout, oud 20 j„ jd. Geboorten. 1 Nov. Oswald Alphons. [z. van Emile Be- nignus van Acker en van Sidonia Amelia de Rop. 5 Nov. Julma Maria, d. van Camillus Edmondus Verhelst en van Louisa Sophia Begheijn. 8 Nov. Alfred, z. van Leonie Marie de Craene vrotnv van Victor de Clercq. Overlijden. 10 Nov. Loons Johannes, oud 1 m., z. van Hendericus Augustinus van Haelst en van Mathilda Maria de Munck. Kaantslag. Huwelijks-aangiften. 15 Nov. Pieter Faas, oud 32 j., weduwn. van Catharina Adriana Haak en Janneke van de Voorde, oud 28j.,jd. Jan Deurwaarder, oud 28 j., jm. en Cornelia Willemsen, oud 21 j., id. Geboorten. 3 Nov. Janna Catharina Pieternella, d. van Leendert Willemsen en van Pieternella Dees. 4 Nov. Sara, d. van Adriaan Koster en van Ebrina van Tatenhove. 9 Nov. Leentje Adriana. d. van Adriaan van Wijck en van Maria Verberkmoes. 15 Nov. Pieternella, d. van Pieter de Jonge en van Aaltje Bareman. Kuiddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Nov. Jose phus Braeckman, oud 35 j., jm. en Coralie Marie Pierlo, oud 26 j., jd. Geboorten. 10 Nov. Eduard us, z. van Alphonsus Josephus de Moor en van Eulalia Maria Aerts. 12 Nov. Triphon, z. van Alfons Gijsel en van Dominica Verstrepen. VLAG. Lading M3. Vanennaar NAAM. Eng. s.s. Noor. s.s. Eng. barge 17 Belg. s. s. 18 Eng. s.s. 19 idem 17 Eng. s.s. idem idem idem Noor. bark Eng. s.s. Deen3m.8ch. Duits. 8.8. Eng. s.s. 19 17 Eng. s.s. iDuits. s.s. 18 Eng. s.s. Deens. s.s. idem Eng. s.s. idem idem idem Duits. 8.8. Voor Ter Xeuieit t Golfer 1066 Londen ledig Skald 4386 Sundsval hout Byculla 242 Ipswich ijzer Ian Ter I'euzen Benmacdui 1651 jLowestof macadam Golfer 1066 Londen idem Ann Webster 2241 idem 8tukg. V nor Kent t Faraday 2525 New-Castle stukg. Truro 2366 Hull idem Ennismore 4242 Riga hout Hispania 1213 Antwerpen ledig Asia 2848 Pensagola hout Loughbrouw 1954 Londen stukg. Hans 672 Kotka hout Georg 2657 Hernosand idem Sea Serpent 2553 Londen stukg. I an Kent t Oranje Prince 5463 Philadelphia ledig Timandra 3559 Hamburg idem Sea Belle 2152 Londen stukg. Frcdensborg 4433 W.Hartlepool ledig Kamma 4285 Blyth idem Hispania 1213 Portsmouth aardapp. Faraday 2525 New-Castle stukg. Abbotsford 2979 Leith idem Truro 2366 Hull idem Teygata 3615 Grangemouth ledig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3