Gemengde berichten. TER NEUZEN, 1 November 1899. Kantongerecht te Hulst. de ramp in Zuid-Afrika die zonder president is, maar willen geen oordeel vellen voordat nadere berichten zijn ontvangen. Terwijl zij den omvang der ramp erkennen, waarschuwen zij geen over- dreven gewicht te hechten aan het resultaat er- van, want zij meenen dat het verlies van twee- duizend man niets afdoet aan den einduitslag der campagne, aangezien Britannie besloten is, tot elken prijs het doel te bereiken en zijn supre matie afdoende te vestigen. Parijs, 31 Oct. Aan de //Temps" wordt uit Londen geseind De Boeren gaan voort, de belegeringslinie om Kimberley en Mafeking steeds nauwer te maken. Bij Kon. besluit is1°. aan den heer J. N. J. Boom, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het college van regenten over het huis van bewaring te Ter Neuzen, onder dankbetuigiDg voor de als zoodanig bewezen diensten2°. benoemd tot lid van het college van regenten van het huis van bewaring te Ter Neuzen de heer D. Buyze, arts alhier. Gedurende de tweede helft der maand Oct. is door het postkantoor alhier de volgende onbe- stelbare briefkaart verzonden, aan het adres van: Eamille de Haas, Rotterdam. Door het hulpkantoor Axel: Officier van Justitie, Middelburg. Axel, 30 Oct. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aangebracht, 11 paarden, 75 stuks hoornvee, en 74 varkens. Premien werden uitgereikt als volgt Voor het schoonste paard van 3 tot 7 jaren oud, le prijs 5,aan C. Scheele, landbouwer. 2" prijs 3,aan denzelfden. Voor het schoonste venlen van 1 tot 3 jaren oud, 1" prijs f 4,aan P. van Hoeve, land bouwer. 2e prijs 2,50, aan W. Dieleman Pieterz., koopman. Voor den schoonsten dekhengst van 2 tot 7 jaren oud, niet uitgereikt. Voor de schoonste baatgevende of kalfdragende koe, 1° prijs f 5,aan A. Schelleman, koopman. 2e prijs 3,aan P. van Hoeve, voornoemd. Voor de schoonste kalfdragende, een prijs van f 4,aan W. Koster, landbouwer. Voor het schoonste 2jarig rund, een prijs van f 3,aan C. N. Jansen van Rosendaal, land bouwer. Voor den schoonsten hokkeling, een prijs van f 2,aan Jac". Verstraten Pz., slager. Voor den schoonsten springstier, een prijs van f 5,aan C. L. Ivens, steenbakker. Voor het grootste getal paarden van eenen eigenaar ter markt gebracht f 4,aan C. Scheele, voornoemd. Voor het grootste getal hoornvee als voren f 4,aan P. van Hoeve, voornoemd. Voor het grootste getal schapen, niet uitgereikt. Voor het grootste getal varkens boven de 6 stuks, f 2,aan J. de Meij, koopman te Zuiddorpe. Voor het vetste stuk hoornvee, f 5,aan R. Blankert, slager. De heeren achter wier naam geen woonplaats is vermeld, zijn alien te Axel woonachtig. De handel was levendig. Verity bezag den brief met een treurigen glirn- lach en gaf hem toen aan den inspecteur, die de papieren bij zich hield. Stephen Alison had, in zijn zenuwachtige haast, vergeten, dezen brief te houden, toen hij al zijne papieren enz. op het lijk overbracht. Als hij kalmer geweest was, zou hij dien eenigen schakel, welke hem aan 't verleden bond, wel behouden hebben. Toen men de geheele kamer goed had opgenomen en alles nagezocht, besprak de inspecteur de zaak met beide ondergeschikten. Men was het geheel eens over Gannett's veronderstelling en achtte het geheim van lord Charlton's dood hiermee in hoofdzaak opgehelderd. 't Was duidelijk, dat Alison, een ontslagen gevangene, bij zijn ouden vriend Jack Darvell was geweest onder den valschen naam van Stephens. Darvell had de intieme verhouding van vroeger hersteld want door den ouden heer Joyce had de politie vernomen, dat meneer Stephens een der gasten geweest was bij een klein diner, door zijn schoonzoon gegeven, en dat hij in den nacht van den moord diens huis had verlaten in gezel- schap van lord Charlton. De verklaringen van de dienstboden in 't huis van graaf van Powick wezen uit, dat zijne lord- schap dien nacht met een ander in de bibliotheek geweest was. Dat die gast niemand anders was geweest dan Stephen Alison, het bankbiljet in den zak van den ex-tuchthuisboef bewees het voldoende. Het behoorde niet tot de onmogelijk- heden, dat het geld eerlijk in handen van Alison was gekomendoch 'l was moeilijk denkbaar, tenzij de jonge lord het bij 't spel had verloren of aan hem geleend. En als Stephen Alison een onschuldig bezitter was van Charlton's geld, waarorn had hij dan zijn knevel afgeschoren Blijkbaar met geen ander /duel dan om te vluchten Sas van Gent, 31 Oct. In een heden ge houden raadsvergadering werd de nieuw benoemde gemeente-secretaris en ontvanger beeedigd en ge installeerd. Daarna kwam in behandeling de gemeenfe-begrooting voor 1900, waarop een post voorkomt van 900, voor het bouwen eener muziektempel, terwijl nog een post werd uitge- trokken van 200 voor subsidie aan de R. K bewaarschool. Bij bespreking verfraaiing Wilhel- minaplein verliet de heer Wauters de vergadering, nadat de heer Malotaux reeds vroeger was heen- gegaan, waardoor de raad onvoltallig bleef en de voorzitter de vergadering sloot. Deze week waren ter veemarkt aangevoerd 10 stieren, 32 ossen, 29 koeien en 90 vaarzen, totaal 161 beesten, die alien langzaam werden verkocht aan onveranderde prijzeD. Kloosterzande. Tot telefoonhouder aan het alhier te stichten telefoonkantoor is benoemd de heer P. W. J. van Sikkelerus, ambtenaar ter secretarie alhier. Zitting van 30 October 1899. Veroordeeld ter zake van Jachtovertreding: A. de la R., te Wachtebeke, tot 2 maal f 1,50 booete, subs. 2 maal 1 dag hechtenis, met verbeurd- verklaring van het geweer, geschat op 10, subs. 10 dagen hecht. VischdelictJ. v. H., te Clinge, tot 2 maal f 1 boete, subs. 2 maal 1 dag hecht., met verbeurdverklaring van het kruisnetC. L. V., te Boschkapelle, tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht.A. v. M., te Boschkapelle, tot 2 maal f 3 boete, subs. 2 maal 2 dagen hecht.H. de R., te Boschkapelle, tot 2 maal 1 boete, subs. 2 maal I dag hecht.P. A. v. E., B. de P. en A. de V., alien te Boschkapelle, ieder tot 2 maal f 1 boete, subs. 2 maal 1 dag hecht., met verbeurdverklaring van de visch ad 0,75, subs. 1 dag hecht. Overtreding ScheldereglementL v. K., J. G., F. de B., te Clinge, J. v. D., te Stekene, P. D., te St. Nicolaas, J. S. en L. E., te Kieldrecht, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Het als schipper niet in acht nemen der wettelijke voor- schriftenP. C., te Kieldrecht, J. V., te Clinge, J. K., te Graanw en P. B., te Vlissingen, ieder tot f 5 boete, subs. 2 dagen hecht. Aangespannen honden niet van muilkorven voorzien Th. F., te Axel en Ph. S., te Stekene, ieder tot f 2 boete, subs. 1 dag hecht. Op den openbaren weg trekdieren laten staanJ. R., te Clinge, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Als tapper een danspartij toelaten E. A. B., te Koewacht, tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Overtreding verordening op de herbergen enz.G. D. P., te Koewacht, tot 1 boete, subs. 1 dag hecht.H. B., A. v. G., A. IJ., P. J. B., te Koewacht en D. de S., te Moerbeke, ieder tot /0,50, subs. 1 dag hecht.; P. F. d'H., te Hulst, tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. en A. B., te Hulst, tot /0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Dezelfde overtreding en het opgeven van een valschen naam Ch. L. M., te Hulst, tot /0,50 en f 1 boete, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. Op den openbaren weg zich in kennelijken staat van dronken- schap bevindenP. D. v. G., te St. Jansteen, J. v. K., te Hontenisse, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht.P.O., te Koewacht, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Vrijgesproken ter zake van: Het te Hulst een voetzoeker ufstck.cn F. E. H. C„ te Hulst. Ter wille van postzegelverzamelaars wordt herinnerd, dat onlangs door den directeur-gene- raal der posterijen bepaald is, dat de postzegels tot frankeering van postpakketten op die pakkeL ten kunnen geplakt worden, en dus niet, zooals tot dusver, op de kaarten behoeven te worden geplakt. Zelden heeft zich in het circus Carre te Amsterdam zulk een geestdrift geuit als Vrijdag- avond, toen, bijna aan het slot der voorstelling, de tooneelmeeeter, in hoedauigheid van regisseur, Nadat men 't hierover eens was, vroeg Gannett den inspecteur, of er iets gedaan was met Darvell. Er is nog geen motief, om hem in deze zaak te betrekken, zei de inspecteurdoch er is besloten, een oogje op hem te houden. Denkt u niet, dat hij mee in't complot is vroeg de seigeant. De inspecteur schudde het hoofd. Ik begrijp niet goed, hoe hij er in zou be- trokken zijn. Mijn idee is, dat Darvell rekende op Alison voor verdere knoeierijen in't spel. Ik denk, dat Alison, 's avonds van het diner bij Darvell terugkeerend, met lord Charlton in huis gegaan is, om zijne medeplichtigen, gewone inbre-* kers, binnen te laten. Dat kan zijn, meende Verity; en dan is hoogstwaarschijnlijk door een van hen de moord gepleegd. Jack Gannett haalde de schouders op. 't Komt er niet op aan, of Alison de eige- lijke moordenaar is, ja of neenhij was er in elk geval bij. Toen Chipchase en zijn vrouw ongeveer tegen half een thuis kwamen, vonden ze een menigte menschen voor hun deur. O, Sam wat zou er te doen zijn riep de juffrouw. Zou Lobelia 'thuis in brand ge- stoken hebben of iets vreeselijks gedaan De oude koetsier, die niet vreesachtig was uit- gevallen, verwierp dadelijk deze veronderstelling. Kom, als er brand was, zou je vlammen zien tenminste rook 1 Er ligt zeker een dronken kerel tegen onze stoep. Maar als er iets bij ons gebeurd is, dan is 'tjou schuld Waarom sleep je mij uit mijn eigen huis naar andere lui, waar 't vochtig isIk voel, dat ik bij je broer de rheumatiek weer te pakken heb gekregen. Kom, laten we maar gauw binnen zien te komen. Ik in r.°k en das, net de gebruikelijke drie buigingen, voorlezing had gedaan van het tele gram dat de Boeren de Engelsche troepen inge- sloten hadden en in Engeland de toestand der Engelsche troepen te Ladysmith de grootste on- gerustheid wekte. Oorverdoovend waren de hoe- zee's hoeden gingen in de hoogtehet was een donderend gejuich, een uiting van groote blijd- schap. Toen onmiddellijk daarna de biograaf het portret van Oom Paul op het doek tooverde en de mu- ziek speelde//De boeren hebben overwonnen, hip, hip, hoerastond het publiek van alle rangen op en zong uit voile borst mee. In het Grand Thdater heeft de heer van Lier dien avond, even vdor het slot der vertooning, hetzelfde telegram voorgelezen en daarmede ook onbeschrijflijke geestdrift gewekt. In het Panopticum speelde het orkest, zoodra het telegram bekend werd //De Boeren hebben overwonnen" onder hartelijke instemmiug van het publiek. Tijdens het lossen van een schip met klipzout te Zwijndrecht, vond men in de lading zwarte boonen, iets langer maar smaller dan tuinboonen. Enkele kinderen en ook volwassenen aten ervan, aangelokt door den zoeten smaak, met het onge- lukkig gevolg, dat na eenige uren een kind onder hevige brakingen overleed en enkele anderen ernstig ongesteld werden. Daar een ander deel der lading naar Rotterdam was vervoerd, is de politie aldaar per telefoon gewaarschuwd. Van een Scheveningsche haringbom stortte bij het binnenkomen in den Waterweg een 14jarige jongen overboord in zee. Hij verdronk onder de oogen del- bemanning, onder welke de vader van den jongen. Het Vad. meldtHoewel de instructie in zake Neerbosch steeds voortduurt, kan met vrij groote zekerheid worden gemeld, dat deze zal leiden tot vervolging wegens mishaudeling zoowel van een mannelijke als een vrouwelijke beambte der stichting. De openbare behandeling voor de rechtbank te Amsterdam kan in den loop der maand December worden tegemoet gezien en men verzekert ons, dat daarbij eigenaardige bijzonder- heden omtrent de wijze van beheer van Neer bosch aan bet licht zullen komen. Maandagmiddag zijn nabij het station Wijlre twee revolversehoten gelost, op een meisje E. M. genaamdeen trof haar in het dijbeen en het andere bracht haar een schampschot aan den arm toe. De wonden moeten echter niet gevaarlijk zijn. De dader is in handen der politie. Zaterdag heeft te Leiden een jeugdige ha- ringvisscher zijn vader met een revolver gedreigd en zelfs een paar schoten gelost, zonder hem echter te raken. Hij werd door de politie gear- resteerd. Volgens hem had hij de daad bedreven omdat hij partij voor zijne moeder had genomen, die sedert een paar dagen de echtelijke woning lad verlaten, omdat zij een minder gelukkig leven jij haren man zoude hebben. De revolver welke lij zeide in het water te hebben geworpen, is ater door een der familieleden aan het commis- sariaat gebracht, door hem in een bed gevonden, ten huize, waar de moeder tijdelijk verblijf houdt. Na opgemaakt proces-verbaal is de jeugdige vis- scher ter beschikking van den officier van justitie te 's Gravenhage gesteld. ben bepaald veertien dagen mooi met die ver- wenschte pijn. Toen zij de deur bereikten, vond juffrouw Chip- chase haar verwachting van een treurspel meer dan bevestigd. Er is een moordenaar binnen zei een vrouw uit de menigte; de politie heeft hem gepakt. Een moordenaar riep juffrouw Chipchase. O, Sam, dat is die van boven Ik heb het altijd wel gedacht. Sam klopte aan, en Lobelia, bleek en bevend, deed open. Chipchase trok zijn vrouw mee naar binnen en smeet de deur vlug dicht, daar de nieuwsgierigen aandrongen, in de hoop, iets te zullen zien. De wijkagent was, toen Verity met den dokter s.wam, weggestuurd met een boodschap, en Lobe- ia, had door schrik als verlamd, bij 't vuur ge- zeten, ieder oogenblik verwachtende, dat zij een wanhopig gevecht zou hooren in de gang en //dien van boven-voor" in een doodelijke worsteling zien met hen, die hem kwamen arresteeren. De detectives hadden het meisje niet gezegd, dat de man dood was, en zij was veel te bang om uit de kamer te gaan, ten einde te luisteren of iets te vragen. Zoodra de inspecteur den heer des huizes loorde binnenkomen, ging hij naar beneden en deelde hem mee, wat er gebeurd was. Hij zei, dat de kamer boven afgesloten en een agent op post moest blijven, tot er maatregelen waren ge- troffen om het lijk te vervoeren. Toen Lobelia hoorde, dat Stephen Alison dood was, barstte zij in tranen uit. Doodsnikte zij, en hij heeft mij nog een halve-kroon gegeven, toen ik uitging. De inspecteur wendde zich snel om, toen hij dat vernam Ben je van avond uit geweest Ja-a zei Lobelia, die geen moedhad tot liegen. Uit Zwolle meldt men De 17jarige klerk die, met medeneming van f 2o00 van zijn patroon, Zaterdagochtend van hier per eersten trein in de richting naar Arnhem vertrok, met het voornemen naar Transvaal te vertrekken om tegen de Engelschen te vechten, is, om niet ontdekt te worden, te Deventer uitgestapt en van daar per Hollandsche spoor naar Amersfoort gegaan. Na aldaar een koffer, een paar laarzen en een nieuw kostuum te hebben gekocht, vertrok hij met achterlating der oude Heeding naar Utrecht en kocht aldaar een plaats- bewijs via Arnhem naar Hamburg. Onderweg kwam hij echter tot inkeer, stapte te Arnhem uit, keerde Zondagavond per laatsten trein naar Zwolle terug en bracht het overige geld bij zijn patroon, 125 had hij aan de reis, kleeding en een revolver met 50 patronen besteed. Een Engelsche dame, die naar Parijs moest, ontdekte onlangs te Nimes kort vobr het vertrek van den trein, dat zij haar plaatsbiljet verloren had. De stationchef, een goedmoedige Proven?aal, wien zij haar ongeluk mededeelde, verzekerde haar, dat zij geen nieuw biljet behoefde te nemen,' want dat hij haar signalement naar alle stations zou telegrafeeren. Doch nu ving er een tocht aan, dien de dame zeker niet spoedig meer zal vergeten. Aan elk station, hoe klein ook, kwam een beambte met onderzoekenden blik langs den trein loopen met de overal stereotype vraag/,0ft est la dame signage?" (Waar is de gesignaleerde dame?) Natuurlijk was het voor de reizigster, die bovendien zeer verlegen van aard was, alles- behalve aangenaam door deze telkens overluid uitgesproken vraag de algemeene opmerkzaamheid op zich gevestigd te zien, maar zij trachtte zich zoo goed mogelijk te houden en antwoordde den beambte op alle vragen, die hij goed vond haar te stellen, en die zij ten slotte van buiten kende. Doch hoe groot de marteling overdag was, des nachts was die nog grooter. Bijna elk kwartier werd ze uit haar droomen opgeschrikt door iemand, die naar //de gesignaleerde dame" vroeg. En dan kwamen de vragen: Zijt gij de gesignaleerde dame? Hoe oud zijt ge Hoe heetge? Waar woont ge Waar hebt ge uw biljet gekocht? lAie heeft het u gegeven? Wat moest ge er voor betalen Waar hebt ge het verloren Waar moet ge heen Hebt ge een vader Een moeder Een zuster Een broeder Er was zoo ongeveer niets in haar private leven, waarover de Proven- (jaalsche beambten geeD inlichtingen verlangden. En dat herhaalde zich gedurende de reis van Nimes naar Parijs in 24 uren zeker bij 50 stations en halten Ten slotte deelde de stationchef te Lyon de //gesignaleerde dame" mede, dat zij ondanks alles het biljet moest betalen, daar op het station te Nimes, hoe men ook gezocht had, geen biljet was gevonden Eerst langen tijd na deze ongelukkige reis ontving de dame een postwissel uit Nimes ter grootte van het betaalde bedrag, met de lakonieke mededeeling dat 't biljet te Nimes onder een spoor- rail was gevonden In een brief van een Hollandschen spoorweg- ambtenaar te Johannesburg vonden we het volgende staaltje van het verlangen der Boeren om //Rooi- nekken" te schieten Een commando-trein stoomde te Johannesburg 't station binnen en achter op den buffer van den trein zat een Boerenjongen van 13 jaar, met 66a hand zich vastklemmend en met de andere hand Hoe lang was je uit Lobelia keek onrustig naar haar tante. Kom, zei de inspecteur, ik moet dat weten. Ik ging uit om ruim zeven uur en en o, tante, vergeef mijik zal het nooit weer doen ik kwam terug om half elf. Dus, zei de inspecteur, die man was die drie uren alleen in huis. Dat is iets van belang. Je weet dus niet, of er van avond iemand bij hem is geweest Neen, meneer, snikte Lobeliahij beloof- de, op de deur te letten, terwijl ik uit was. De politieman teekende op, wat het meisje gezegd had, en vertrok. Toen keek Lobelia, die gevoelde, dat zij verloren was, haar tante smeekend aan. Maar juffronw Chipchase was zoo overweldigd door het drama en de ontdekking, dat haar huurder een tuchthuisboef, een moordenaar en een lijk terzelfder tijd was, dat zelfs de ongehoorde over treding van alle huiselijke gehoorzaamheidswetten door haar nicht niet in staat was, haar toorn op te wekken. Om den uur arriveerde de heer Jim Chipchase. De nieuwsgierigen voor de huisdeur waren ver- dwenen, zoodat hij op straat niets bizonders waar- nam, en hij was te vol van zijn eigen nieuws om te letten op het ontdane voorkomen der familieleden. Vader, zei hij, ik heb gehoord, dat er een moord gepleegd is in Grosvenor-Placeik reed er heen om eens hoogte te nemen. Ik kwam voorbij het huis van meneer Clement Hansell alle vensters op de eerste verdieping waren ver- licht. Hij is dus nu thuis, en ik ga morgen naar hem toe met dien brief. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2