UITVOERINGr <31 soil tr Na afloop BAL. DIEM STREGELIN G- Post- en Telegraafkantoor te Ter Neuzen. Handelsberichten. Advertentien. Vereeniging „Yooriiitgang is ons streven" op Maaudag 30 October a s., Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Generale Rcpatitic zondag 29 Oct., 's avonds Antwerpen, 23 Oct. 1899. Donderdag 26 October 6.33 7.6 Vrij dag 27 7.46 8.28 Zaterdag 28 9.12 9.52 Zondag 29 10.28 10.58 Maandag 30 u 11.24 11.47 Dinsdag 31 12.6 Woensdag 1 November 0.24 12.41 Groote Schouwburg te Gent. op de bovenzaal van het Hotel de Commerce bij dhr. MICHIELSEN. Zondagavond vond de politie nabij den Oosterweg te Groningen achter een bank een man oi) den grond liggen met een bloedende hoofd- wond. Bij onderzoek bleek, dat de man die in onmin met zijne vrouw leeft en sedert vier dagen zijne woonplaats Heerbeek in Gelderland had ver- laten, een eind aan zijn leven had willen maken. Met een revolver had hij zich eene scherpe pa- troon door het weeke gedeelte der keel geschoten de kogel was in den hals blijven zitten. De re volver bevatte nog een scherpe patroon. De man, 53 jaar oud, is gep. cavalerist van het Indisch leirer. Hij is naar het academisch ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is vrij gunstig. XJit Erp wordt gemeld dat daar Zondag- avond een persoon door messteken van het leven is beroofd. Twee personen zijn door de mare- chaussee als vermoedelijke daders gearresteerd. De justitie uit 's Hertogenbosch begaf zich derwaarts voor het instellen van een onderzoek. Nader wordt gemeld Toen Zondagavond Mart. Smits, op het Looieind, zich naar huis begaf, werd hij een eindweegs ver- gezeld door zekere J. v. W. en J. L. Zonder de minste aanleiding trok v. W. eensklaps zijn mes en bracht Smits een zeer diepe wonde aan den rechterbovenarm toe, een in de borst en een in den rug. De getroffene, op slechts korten afstand van zijn huis verwijderd, sleepte zich nog met moeite voort, doch zonk bij het huis van zijn buurman Gevers ineen waar hij door den knecbt en een toevallig aanwezig familielid werd opgenomen, maar binnen eenige oogenblikken reeds den laat- sten adem uitblies. De burgemeester met de rijks- en de gemeen- tepolitie was spoedig ter plaatse, stelde een onderzoek in loco in en begaf zich daarna naar de twee verdachten, die uit hun bed gehaald en geboeid naar het raadhuis werden gebracht, alwaar in het nachtelijk uur, ofschoon wel niet met het gewenschte gevolg een streng verhoor werd af- genomen. Een tweede, op den dag gehouden verhoor door de inmiddels mede ontboden marechaussee uit Veghel, had een beter resultaat. Aanvankelijk werd ook toen door de onverlaten alles weer stoutweg ontkend en geloochend, maar gebracht bij het lijk van de verslagene, erkende v. W. eindelijk den manslag te hebben gepleegd. De verslagene was een oppassend, algemeen geacht huisvader, die nooit iemand eenig leed deed en een diepbedroefde vrouw met jeugdige kinderen achterlaat. Door de kommiezen te St. Pieter is aan- gehouden een ,/ijzeren brug", welke bestemd was voor het zijkanaal LuikMaastricht en die zij meenden dat te laag aangegeven was. De bewoners van de gemeente St. Pieter ondervinden heel wat ongerief door die aanhouding, wijl zij nu een verbinding met den overkant rnissen. Door een inspecteur van polite is met een rechercheur een onderzoek ingesteld op de woning van een graveur in de Palmstraat, te Amsterdam, waar in beslag zijn genomen circa 300 stuk broches (dubbeltjes, kwartjes en guldens, waarvan enkele aan elkaar gegoten en van spelden voorzien) alsmede drie matrijzen, een stuk metaal, waarvan de voor- werpen worden vervaardigd, en de lepel waarmede het gesmolten metaal in de matrijs wordt gegoten. Bij onderzoek is aan de Tel. gebleken, dat het maken van geldstukken om er later broches van te vervaardigen geen strafbaar feit is. Vroeger was men een andere meening toegedaan. Het ergste echter is, dat koopers van deze broches er de spelden aftrekken en dan beproeven ze voor geld uit te geven. Zoolang er dus een speld aan zit is het geen valsche rnunt, doch wanneer deze er af is, wel. De in beslag genomen voorwerpen zullen dan ook aan den eigenaar worden teruggegeven. Zondagoehtend omstreeks half twaalf zwaaide uit de Wolvenstraat te Amsterdam, op hoogst ergerlijke wijze in de richting van de Prinsen- gracht, een zwaar beschonken man, in wit kruiers- pak, een kleine veertiger, stevig gebouwd, met gezond uiterlijk. Hij bleef staan leunen tegen de leuning van de brug, schudd'end voorover met het bovenlijf, het gaan was hem al te moeilijk geworden. Daar naderde een tengcr meisje van ongeveer dertien jaar, netjes gekleed, met boodschappen- mandje en een paar nieuwe vrouweschoenen. Het kind, dat dartel huppelend was aangekomen, bleef plotseling verschrikt staan, blozend van schaamte; het trad op den dronken man toe, gaf hem de rechterhand en poogde hem mee te trekken met een //Och toe, vader, gaat u toch mee", dat zij bijna ouafgebroken veel malen herhaalde. De vader beproefde te doen wat zijn kind hem vroeg, en met het beangstigde meisje aan de hand zwaaide hij de Eunstraat in tot voor een herberg. Daar wilde hij binnengaan, maar hij werd te- ruggehouden door zijn luid schreiend dochtertje en door twee mannen uit het volk, die diep medelijden hadden met de kleine meid. Toch liet de dronkaard zich eerst tot doorloopen be- wegen door een agent van politie, die op een afstand het treurige groepje in de stille straat had gevolgd. „Kom, kerel, ga nu door", voegde de agent hem toe, ,/schaam je voor je kind. Als je kind niet bij je was, zou ik je al lang hebben ingerekendik laat het om haar. Ga nu met haar mee naar huis Dadelijk Weer trokken vader en dochter verder tot op de Prinsengracht over de brug van de Looiers- gracht. Toen viel de dronkaard op de straat en met hem het kind. Hij worstelde met de lieden, die hem wilden ophelpen. De agent liep met forsche schreden voooruit. »Nu is tuit, voegde hij den beschonkene toe en greep hem vast. De arme kleine barstte in schreien los. 0, neem u hem niet meeNeem u hem niet mee. Daar in de straat wonen wij. Wij zijn bijna thuis kreet zij. De agent richtte den vader op, pakte hem bij den linkerarm en onder een krasse ver- maning beloofde hij, hem te zullen thuisbrengen, als hij rustig bleef. Zoo gebeurde het. De zwaar beschonkene werd naar huis gebracht. Door twee mannen geholpen, besteeg hij een smalle trap van zijn woning, waar vrouw en vier kinderen hem wachtten, gevolgd door zijn oudste dochtertje, dat hem uit de handen der politie had gered, ten minste voor dien dag; zijn naam werd opgeschreven. Buren deelden mede, dat die huisvader zelden zich bedrinkt en over het algemeen een braaf man is. Des avonds te voren was hij thuis geweest, maar 's ochtends was hij uitgegaan en waarschijnlijk voor de eene of andere bijzondere bekoring bezweken. Tragisch, bitter droevig Aan een particulier schrijven van een spoorwegambtenaar aan de lijn tusschen Pretoria en Delagoa-baai ontleent de ,/Zw. Ct." het vol- gende ,/De kaffers zijn op 't oogenblik op de hand van de Boeren, daar ze gelooven dat deze over- winnen zullen. Weet u waar^m ze dit denken Ze hebben namelijk 3 koeien levend gevild, en wel een roode, een witte en een zwarte. De roode stelt Engeland voor, de witte Transvaal en de zwarte de kafferstammen. Zoodra de 8 koeien gevild waren (dit gebeurde alle 3 gelijk) liet men ze loopendie nu het eerst dood viel, verloor, en nu is toevallig het eerst de roode, daarna de zwarte gevallen, terwijl de witte nog bijna 5 minuten verder geloopen is. Nu ge looven ze stellig dat de Boeren overwinnen zullen. De Parijsche Matin bevat een hoofdartikel van Charles Laurent, getiteld //het einde van Engeland", getuigend van groot optimisme in den afloop van den oorlog. z/De kastijding heeft zich lang laten wachten maar ziet, nu wordt zij voorbereid, en zij schijnt zooveel te verschrikkelijker te zullen zijn omdat zij voor hen, die haar verdiend hebben, een ver- rassing zal wezen, te midden van het gevoel van voile veiligheid, van trotsche zinsbegoocheling Het Groote Britannie heeft de fortuin geweld willen aandoen, en zijn rijk heeft uit. Het zal de verovering van de Transvaal niet voltooien, en van stonde aan zal het in Zuid-Afrika landstreken verliezen, die het ontfutseld, gekocht of gestolen heeft. Moed is aanstekelijk, evenals lafheid wij zullen geknochte volkeren partij zien trekken van het voorbeeld, dat hun gegeven is, op hun beurt zien opstaan en zich vereenigen tegen den onder- drukker. Wij zullen de gerechtigheid die blijft, zien triomfeeren aan gene zijde van den evenaar, en het oneindige rijk van Victoria, na schitterende zegepralen, zien eindigen in den bloedrooden nevel der nederlaag. Wij zullen, in weerwil van al de telegrammen van hun kabels, de Engelschen gedwongen zien te erkennen dat hun wil soms moet stilstaau voor onoverkomelijke hinderpalen, en dat hun kracht, hun geluk, hun vermetelheid, kunuen te pletter slaan tegen het recht, tegen den krijgsmoed, tegen een vaderlandsliefde op zijn minst gelijk aan de hunne. Dan zal de zoo geduldig saamgeknoopte draad ontknoopt worden. Dan zult gij Zuid-Afrika zien Gij zult Indie zien Gij zult Australia zien Gij zult Ierland zien 1" Op een dorpje nabij Londen had een ver- kooping plaats, waar o. a. een partijtje boeken voorkwam. Een arbeider bood eenige shillings en vond er o. m. een bijbel in. Zijne vrouw, die het koopje eens nakeek, zag dat enkele bladen aan elkander waren geplakt, waarop zij deze los- maakte en toen 5 bankbiljetten van 5 pd. st. vond. Op een daarvan een opschrift, waaruit bleek, dat een vorige eigenaar, die geen erven had, op deze wijze het toeval had laten beslissen wie dat geld zou krijgen. Het proces wegens het Berlijnsche speel- schandaal loopt ten einde. Reeds vroeger waren de beklaagden in vrijheid gesteld, en nu is de aanklacht wegens valsch spel vervallen. Tot de spelers, die in deze club bekend waren en wier namen in het proces genoemd werden, be- hoort de Prins van Wales, die reeds vroeger in zijn eigen land als getuige in een vies speelzaakje moest worden gehoord. Ook 's Prinsen neef, de sedert op geheimzinnige wijze plotseling over- leden Kroonprins van Coburg, was in deze club bekend. Er is tegenwoordig in New-York een ware rattenplaag, en die dieren stelen verschrikkelijk. Juweelen, horloges en allerlei kostbaarheden verdwenen op geheimzinnige wijze uit de logeer- kamers in de hotels, en werden niet teruggevonden. Oulangs mistie het hoofd eener firma in de Southstreet een portefeuille, die eenige belangrijke papieren bevatte. Zijn verdenking viel op eenige van zijn bedienden, maar ze werden in hun eer hersteld, toen de vloer van het kantoor werd opgebroken, om eenige veranderingin degeleidingen voor het electrisch licht te maken. Daar lag de portefeuille met papiersnippers opgevuld als een warm nestje voor een dozijn jonge ratten. Een goudgraver, pas uit Klondyke teruggekeerd, had eenige klompjes goud in een vensterkozijn gelegd in Broadway. Den volgenden morgen waren zij verdwenen. De hotelhouder was niet weinig in verlegenheid. Eenigen tijd daarna vonden een paar werklui, die een beschot moesten wegbreken in dezelfde kamer, waar de goudgraver gelogeerd had, een rattennest. In dit nest vonden zij de vermiste goudklompjes, benevens verscheidene artikelen van waarde, die de viervoetige dieven behendig aan de gasten en inwoners van het hotel hadden weten te ontvreemden. Deze ontdekkingen leidden tot de vraag, in hoeverre verschillende onopgehelderde diefstallen aan ratten moeten worden toegeschreven. VAN HET De uren zijn aangegeven in spoortijd, de tusschen geplaatste cijfers geven den plaatstijd aan. Het kantoor is open voor den post- en telegraafdienst op werkdagen van 7.30 [7,50] vm. tot 8,30 [8,50] nm. op Zon- en feestdagen van 7,308,30 [7,508,50] vm., 12,801,30 en 6,30—7,30 [12,50—1,50 en 6,50—7,50] nm. Voor het behandelen van postwissels en quitantien alleen op werkdagen van 8,30 [8,50] vm. tot 2,30 [2,50] nm. Voor den dienst der Rijkspostspaarbank en de verzending van po«tpakketten op werkdagen van 7,30 [7,5C] vm. tot 8,30 [8,50] nm. Daarenboven voor de spaarbank op Zon- en feestdagen van 7,308,30 [7,508,50] vm. LAATSTE BUSLICHTINGEN TEN KANTORE. 4,30 en 9,45 vm. en 1,25 nm. [4,50 en 10,05 vm. en 1,45 nm.] voor verzending naar geheel Nederland met uitzondering van ZeeuwschVlaanderen's oostelijk deel. 4,50 en 11,18 [6,10 en 11,38] vm. voor verzending naar Sluiskil, Sas van Gent, Philippine, Westdorpe en het buitenland. Bovendien voor verzending als hiervoren met uitzondering van Sluiskil te 4,17 [4,37] nm. 5,40 [6,vm. voor verzending naar Zeeuwsch-Vlaanderen's oostelijk deel met uitzondering der onder de hiervoren genoemde lichting begrepen plaatsen, Hoek, Overslag Koewacht en Zuiddorpe. 9,02 [9,20] vm. voor verzending naar Zeeuwsch-Vlaanderen's oostelijk deel met uitzondering van Hoek, Sluiskil. Sas, van Gent, Philippine en Westdorpe. 9,40 [10] vm. vcrtrek der bestellingin de richting van Driewegen. Spui enz. (Op de terugreis bestelling Zwaantje enz.) 9,40 [10,vm. en 4,55 [5,15] nm. voor verzending naar Hoek, 10,10 [10,30] vm. vertrek der buitenbestelling naar de Nieuwe Neuzen-, Sluis-, Zevenaar-, Vlooswijk-, Goeschen- en Willemskerkepolders, Boerengat, Vingerling en aan de Westzijde van 't Kanaal. 5,18 [5,38] nm. voor verzending naar Zeeuwsch-Vlaanderen's oostelijk deel, met uitzondering van Sluiskil, Hoek, Sas van Gent, Philippine, Westdorpe, Zaamslag, Koewacht en Overslag. LICHTING DER HULPBUSSEN op werkdagen. Aan het Raadhuis 3,40 vm. spoortijd, 4,vm. plaatstijd. 8,55 9,15 11,10 11,30 1,nm. 1,20 nm. 4.— 4,20 Aan de Rosegracht 8,45 vm. spoortijd, 9,5 vm. plaatstijd. 11,— 11,20 3,50 nm. 4,10 nm. 9,5 9,25 Aan het Station 9,5 vm. spoortijd, 9,25 vm. plaatstijd. 12,55 nm. 1,15 nm. 3,50 4,10 8,43 9,3 Op Zon- en feestdagen hebben de verzendingen en bus- lichtingen in den namiddag niet plaats. De bestelling der brievenpost begint op werkdagen te 7,8,30, 11,— vm., 2,15 en 7,30 nm. [7,20 8,50, 11,20 vm. 2,35 en 7,50 nin.] op Zon- en feestdagen alleen te 9,30 [9,50] De bestelling van de pakketpost begint op werkdagen te 11,[11,20] vm. en 5,30 [5,50] nm,, op Zon- en feest dagen te 9,[9,20] vm. Hulst, 23 Oct. Middenprijs per 100 kilo Tarwe f 7,75; Rogge 6.50 Wintergerst f 8,75, Zomergerst fHaver f 6,50 Erwten f 8,25; Paardenboonen f 8,Duivenboonen f Witteboonen Bruineboonen f 10, Boekweit f Lijnza'd j Aardappels f 2, Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1, Eieren per 26 stuks f 1,30. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld54 stuks hoornvee, 37 varkens. Verkocht25 stuks hoornvee, 16 varkens. Chilisalpeter (Soda-Nitraat) 15£ a 16 stikstof, heschikbaar fr. 17,95 per 100 kilo. Zwavelzure Ammoniak (Sulfaat van Ammoniak) 20 a 21 stikstof, beschikbaar fr. 29,25 per 100 kilo. Gewoon Superphosphaat, 12 h 14%phosphor- zuur, per percent phosphorzuur fr. 0,38, zegge fr. 5,per 100 kilo. Thomasphosphaat (Metaalslakken), 15 a 17 phosphorzuur, 75 fijnheid, per percent phosphor zuur fr. 0,26, zegge fr. 4,20 per 100 kilo. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,52^ a 47,57* Engelsch per 12,12,11 DAGEN. Voorm. Nam. Zondag 29 October a. s., om 2 ure precies, opvoering van RIGOLETTO, opera in 4 actes, muziek van Verdi. In de 2° acte PETE DES FLEURS. ZEETIJDINGtEN. Van 23 tot en met 24 Oct. S VLAG. cS =5 NAAM. Ms. Van en naar. Lading. 24 24 Eng. 8.8. Duits. s.s. Eng. sch. 24 Eng. 8.9. idem Rus. s.s. Duits. s.s. 23 Eng. s.s. 24 idem 24 Eng. s.s. Van 23 Oostsluizen afgeschut Voor Ter \euzen Abbotsford 2979 Leith Siegmund 4297 Jacobstad Vau Ter Veuzen 1 Mary Johns I 601 iDublin Voor *4ent r 3492 Liverpool stnkg. hout phosph. stukg. Ptarmigan County of Durham 2192 Amsterdam ledig General Totlaben 3210 Riga stukg. Hectos I 3251 Rafso hout Van Gent Astrologer i 2580 .Leith Lougbrow 1954 'Londen Voor Helzaete Commercial 321 Havre stukg. idem creosoot tot en met 24 Oct. werden langs de alhier 41 binnenvaartuigen op- en 46 door de Westsl. 4 op- en 1 afgeschut. Ondergeteekende betuigt door deze, ook namens kinderen en familie, haren innigen (lank aan de Heeren John P. Best Co., en verder aan alien die gedurende de ziekte en het overlijden van haren echtgenoot den heer J. J. Kolijn, hunne blijken van deelneming gaven. Inzonderheid haren (lank aan den Weled. Heer Spruitenburg, arts, voor zijn onvermoeide hulp bij dag en nacht, gedurende de ziekte en het overlijden aan haren echtgenoot bewezen. Uit aller naam, Wed0 J. J. KOLIJNEekman. Ter Neuzen, 24 October 1899. Bij deze betuigen wij onzen liarte- lijken dank aan alien die blijken van belangstelling getoond hebben bij het voor ons onvergetelijk verlies van onzen geliefden zoon, broeder en behuwdbroeder Jacobus Joris Kolijn, ook aan de firma John P. Best C°. voor bewijs van deelneming, zoowel gedurende zijne ziekte als na zijn overlijden aan weduwe, kinderen en familie bewezen. Ook brengen wij onzen harte- lijken dank aan den heer Spruitenburg voor de onvermoeide krachten, zoowel bij dag als nacht aan den overledene en familie bewezen. J. J. KOLIJN. H. KOLIJNDieleman. H. C. J. DEN HAMERKolijn. H. DEN HAMER. C. J. H. WIELAND—Kolijn. K. WIELAND. Ter Neuzen, 25 Oct. 1899. Dank aan alien, welke ons be- wijzen van belangstelling gaven op 14 October 1.1. Gent, 23 October 1899. C. WISSE, M. C. WISSEden Decker. Allen die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den boedel vau wijlen den heer CORNELIS JO HANNES WARRENS, overleden te Sas van Gent den 2 Oct. 1899, gelieven daarvan opgaaf of betaling te doen v66r 15 November a.s. ten huize vau zijne weduwe te Sas van Gent. TE TEE NEUZEN. 's avonds 8 ure, Blijspel in 4 bedrijven. Kluchtspel in een bedrijf. ENTREE1° rang f 0,75, 2° rang f 0,50. 7 ure. Entree 50 cent; gezinkaarten f 1,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3