<a Gemengde berichten. Lips van Hontenisse naar Ter Neuzen, J. F. Eckebus van St. Jansteen naar Hontenisse, J. Beerens van Hulst naar St. Jansteen, J. M. Looij van St. Jansteen naar Hulst en R. de Boer van Cuijk naar St. Jansteen. Van eenige kinderen die te Heinkenszand bezig waren band aan hand te slingeren, viel een 7jarig knaapje zoodanig op de steenen, dat het bewusteloos bleef liggen. Zijn toestand is niet buiteu gevaar. De visscbersloep Ostende 95, schipper Jan Corveleyn, is |Donderdagavond door de redding- boot van Burgsluis, in zinkenden toestand van de Zeehondenplaat, waar de sloep lek was ge- worden, naar den Westbout aan den Burg- en Westlandpolder gebracht, waar het vaartuig vol water aan den grond is gezet. De bemanning uit vijf personen bestaande, is behouden binnen gebracht. Geruimen tijd geleden ontsnapte bij Frane- ker uit een kermiswagen een vos. Reintje, ofschoon niet in zijn element op de boomarme Friesche klei, bracbt hier al spoedig zijn bekende streken in praktijk, vooral de hoenderhokken in den om- trek van Dronrijp moesten het ontgelden. Toen men er werk van begon te maken den slimmerd te verschalken, zocht hij een ander terrein voor zijne strooptochten, ongelukkig voor hem steeds dieper de klei in. De kippetjes van Oosterbierum, een paar uur van Dronrijp*, moesten thans er hare boutjes bij laten. Met de opening van de jacht kon echter Reintje op het het vlak terrein onmogelijk zijn noodlot ontgaan, een jager kreeg hem onder schot en hij viel, na bijna drie maanden de zoete vrijheid te hebben genooten. Hij droeg nog zijn halsband met een afgebroken eind touw. Te Halsteren viel Vrijdag een vrouw bij het waterscheppen in een put. Zij werd er dood uitgehaald. De geheele aanvoer op de te Woudrichem gehouden najaars paardenmarkt, bestond uit een paard, dat dan nog voor de slachtbank be- stemd was. De pseudo-rechercheur van politie, die in de Scheveningsche boschjes vrijende paartjes ver- raste en schrik aanjoeg door hen te bedreigen met een proces-verbaal, tnaar zich ten slotte zoogenaamd liet omkoopen, om geen gevolg aan de zaak te geven, werd de vorige week door de rechtbank tot 2 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Een militair, die verleden week in een volks- vergadering te Amsterdam tegen den krijgsdienst in debat kwam, is naar men bericht, eerst gestrait voor te laat in de kazerne komen met 4 dagen arrest, en later, nadat de politie een nader onder- zoek had gehouden met 14 dagen provoost en overplaatsing naar Hoorn. De tot schutter gedegradeerde eerste luitenant der d.d. schutterij te Nijmegen heeft aan H. M. de Koningin gratie gevraagd. Verleden week arresteerde de Rotterdamsche politie aldaar een half beschonken vrouw, die met haar 6jarig dochtertje zwervende werd aangetrotten. Op het politiebureau bleek, dat de aangehoudene eigenares was geweest van een groot modemagaziju, doch aan den drank en daardoor tot verval was geraakt. Een landbouwer te Annen, gem. Anloo, trachtte dezer dagen op de weekmarkt te Assen aardappelen te verkoopen. Bij nameting van politiewege der door hem aangevoerde hectoliters bleek, dat de man zeer slecht had gemeten ;-*op elk mud was niet minder dan 6 kop te weinig. Proces-verbaal werd tegen hem opgemaakt. Nieuwe sport. Tegen een persoon uit Amsterdam is aan de Lage Vuursche (gem. Baarn) proces-verbaal opgemaakt, omdat hij op het land- goed van Jhr. Bosch van Drakestein van uit een motorwagen bezig was fazanten te stroopen. Toen Vrijdagnacht te Helden bij Venlo bij den landbouwer 1. werd ingebroken, ontwaakten de bewoners door het gedruisch, dat de inbreker maakte. Deze nam de vlucht, door den landbouwer en zijn huisgenooten achtervolgd. Plotseling keerde de vluchtende onverlaat zich om en sloeg I. dermate op het hoofd, dat deze bewusteloos neer- viel en eenige oogenblikken daarna stierf. De dader wist te ontkomen. In Schiedam deed zich dezer dagen het geval voor, dat een meesterknecht eener branderij, die reeds jaren daarin werkzaam was, zijn dienst aan zijn patroon opzegde, omdat de toestand van de ketels in de branderij hem zoo gevaarlijk voorkwam, dat hij er zich niet langer aan wilde wagen. Te Groningen is een jong dagmeisje, dat in de keuken bezig was, door een of ander nood- lottig toeval, met een blikken emmer in de hand uit een keukenluik van de derde verdieping op straat gevallen, en met een gebroken pols en een ernstige wond aan het hoofd opgenomen. Spoedig daarop is het meisje bezweken. Bij een hevig onweder op Vrijdagavond brandde te Krommenie een papiermolen af, te Wormer een verfmolen en te Westzaan een water- molen van den polder Westzaan. In de duinen, bij de plek, waar het lijkje van het jongetje van Wezel is gevonden, zijn door de politie vergulde knikkers opgegraven. Men weet, dat op den 25 April door een man op het Rijswijksche-plein aan een jongetje vergulde knikkers waren beloofd, wanneer hij eeu eindje meewandelde. Bedoeld knaapje bescbrijft dien persoon als Jang, mager, met bleek gelaat, zonder baard of knevel, omstreeks 28 it 30 jaar oud. Onder toevloed van een groote menigte werden op »Nieuw-Eik en duinen" de overblijfselen van I het kind begraven. Aan het graf werden woorden van troost ge- sproken tot den treurenden vaderen ook werd het volk opgewekt, de politie in haar moeilijke taak ter zijde te staan, om in deze geheimzinmge misdaad het voile licht te doen schijnen. Zaterdag heeft de directie van het Familieblad aan Hendrik Bazuin 100 uitgekeerd, als premie door dat blad uilgeloofd voor het doen van zoodanige aanwijzingen aan de politie, dat het vermiste knaapje Van Wezel daardoor ontdekt en aan zijn ouders zou worden teruggegeven. Men meldt uit Haarlem Toen Donderdagochtend het personeel van de wijnkoopersfirma Jager Gerlings op het Spaarne tusschen en 9 uur zat te schaften, kwam daar een Stal, als heeren gekleede personen, waarvan een vroeg twee halve fleschjes zoeten wijn te koopen. Hem werd een bepaald merk aangeraden en de mijnheer was over de behandeling blijkbaar zoo tevreden, dat hij het geheele personeel op fijne sigaren onthaalde. Dit vond de meesterknecht wat verdacht, en toen de mijnheer nu nog wilde betalen met een bankbiljet van 300, hij had geen klein geld, oordeelde hij het raadzaam eerst de komst van zijne chefs af te wachten, alvorens te wisselen. Hij zeide dus geen geld genoeg te hebben om het biljet klein te maken, waarop de mijnheer zeide dan wel over een half uur te zullen terug- komen. Werkelijk kwam het drietal om half tien terug. Twee gingen aan de Melkbrug staan en de derde, die het woord had gedaan, vroeg nu twee heele flesschen wijn, nu Spaansche, en bood weder het biljet van 300 ter wisseling aan. De heer Gerlings en zijn boekhouder bekeken het biljet en zagen wel dat het echt was, doch den man niet vertrouwende, zeiden zij geen geld genoeg te hebben om te wisselen, waarna zij aanboden dat even bij de Haarlemsche Bank te laten doen, wat de mijnheer uitstekend vond. Hij bleef nu op het kantoor van den boek- j houder, terwijl de heer Gerlings naar zijn eigen kantoor ging, en, de bel vasthoudende, naar de politie telefoneerde om een rechercheur. Intusschen zat de mijnheer bij den boekhouder het verhaal te doen dat hij uit Amsterdam was, en hem door kennisseu was aangeraden, als hi] iets noodig had, dit bij de firma Gerlings te betrekken, omdat die zulke goede waar had, en de boekhouder bood hem toen een prijscourant aan en vroeg het adres van mijnheer, doch dit wilde deze niet opgeven, ook toen de boekhouder zei dat dit bij nadere bestelling tocb gemakkelijk zou zijn, daar de firma dan niet hehoefde te informeeren naar een persoon die zelfs twee flesschen wijn met f 300 betaalde. Dit gesprek scheen den mijnheer niet best te stemmen, want hij werd zenuwachtig en keek telkens naar de trap, en toen de jongen kwam met het gewisselde geld, betaalde hij en maakte beenen. De politie was er toen nog niet en de heer Gerlings ging zelf het drietal achterna, tot een klant hem aansprak om hem eene vordering te mogen betalen. Eerst een goed half uur later, het bureau van politie is geen tien minuten van dat der firma, kwam een adjunct-inspecteur, die eerst kalm het signalement der personen opnam en daarna weer kalm heenging. Later is gebleken dat door dit talmen der politie een goede vangst is misgeloopen, want later kwam uit dat het drietal 's morgens 8 uur in een hotel broodjes hadden gegeten en daar met een biljet van 200 hadden betaald. Het was dus een praatje bij de firma Gerlings, dat zij geen klein geld hadden. Er bestaat groote zekerheid dat het drietal hetzelfde was, dat 's nachts te voren in Amsterdam op het Damrak zijn slag had geslagen. Althans de politie te Amsterdam, aan wie hun signalement werd verzonden berichtte, dat het bekenden waren, die 's ochtends naar Haarlem waren vertrokken. Een later bericht meldt dat te Amsterdam eerst 2 personen van het drietal zijn gearresteerd en daarna de derde ook in den val geloopen is Donderdagavond woedde gedurende drie uren, van acht tot elf uur 's avonds, een vreeselijke storm boven Marseille. De neerstroomende regen maakte de straten onbegaanbaar, zoodat het verkeer per tram en rijtuig gestremd was. Tal van kelders liepen onder water en aan de versieringen, voor de aanstaande feesten ter gelegenheid van het Met dit feit te zijner beschikking, kwam de inspecteur tot de conclusie, dat destijds de smut el door iemand was meegenomen, om er een afdruk van te maken. Bij nader onderzoek van het lijk bleek, dat alle kostbaarheden waren geroofd en de zakken geledigd. De binnenzak van den rok was daarbij een weinig uitgescheurd, alsof een ruwe hand daar haastig in gestokeu was. Het beleenen van het horloge was nog een raadsel voor den inspecteur; hij was overtuigd dat een man, die inbraak met moord gepleegd had, met den volgenden morgen naar een pandjeshuis zou gaan met een voorwerp dat zoo gemakkelijk herkend kon worden en de politie onmiddelijk op t spoor moest brengen. 't Werd nu meer dan ooit van dnngend belang, te weten te komen, wat de vermoorde had gedaan, nadat hij 't huis, waar hij gedineerd had, verliet. Wie ook de heer mocht zijn, die hem naar huis begeleid en daar met hem gedronken en gerookt had, hij zou iulichtingen van groot gewicht kunnen g6'tWas mogelijk, dat de twee banknoten, blijk baar door den lord zelven van zijn kamer gehaald, gegeven waren aan den gast. Misschien ook 't leek heelemaal niet onwaarschijnlijk met t oog op de kringen, waarin Charlton 's nachts placht te verkeeren was die bezoeker medeplichtig. Mogelijk was 't een vooraf beraamd plan en had de onbekende bezoeker den persoon binnengelaten, die in 't bezit was van den valschen brandkast- sleutel. Het bericht van den moord was geseind naar alle politiebureaux in de wereldstad, opdat geen pogenblik ongebruikt verloren zou gaan. Sergeant Gannett, die een paar dagen naar buiten was geweest om onderzoek te doen in zake een grooten hoteldiefstal, hoorde het nieuws, en zijn vriend Verity vernam het ook. De bijzonder- heid, dat de vermoorde 's avonds gegeten had bij Jack Darvell, maakte, dat beide mannen buiten- gewoon veel belang stelden in de zaak. Toevallig waren ze beiden gelijktijdig aan t bu reau, toen de eerste mededeelingen omtrent het voorloopig onderzoek werden ontvangen. Ze ver- namen, dat ten huize van Darvell geen mlich- tincen van eenig gewicht waren verkregen.^ Meneer Darvell was juist dien morgen van huis gegaan en nog niet teruggekeerd, en mevrouw was 's avonds ook uitgegaan, de meid wist niet, waar- heen. De dienstboden konden niet zeggen, wanneer en met wien lord Charlton den vorigen avond was vertrokken. De eenige die wat geweten had, was de oude heer Joyce. Hij vertelde, dat hij niet m eetkamer ot salon mocht komen, als zijn schoonzoon deftige visite had. Hij had echter over de trapleuning gekeken, toen de laatste gasten heengingen, daar hij zijn dochter nog eens wilde zien, eer hij te bed ging, en hij geloofde, dat lord Charlton't huis had ver- laten met iemand, van wien hij niets wist, dan dat hij Stephens heette. Deze naam was onbekend aan de detectives, die het onderzoek bij Darvell hadden gedaan; doch toen sergeant Gannett hem hoorde zag hi] Verity zeeevierend aan, en zei Darvell mag er tusschen zitten ol met, ik verwed er mijn leven onder, dat Stephen Alison er in betrokken is. Ik ga dadelijk naar Exton- street, maar 'tis tien tegen een, dat de vogel is is gevlogen HOOFDSTUK XXV. De broeders. Een oogenblik stonden de broeders tegenover elkaar op den drempelgeen geluid werd ver- nomen, noch van John, noch van Stephen Alison. Menigmaal gedurende de jaren, sinds zij elkaar het laatst hadden gezien, hadden beiden in hun verbeelding zulk een outmoeting doorleefd, en beiden hadden de woorcTen overwogen, welke zij in zulk een geval zouden spreken. Maar nu zij in werkelijkheid elkaar ontmoetten, scheen de schrik beiden te verlammen, Stephen Alison had dikwijls in de stilte van de gevangeniscel de aanklacht herhaald, welke hij den broeder, wiens slechte daad hem tot el- lende en ondergang had gebracht, in 't gezicht zou slingeren. John Alison had, toen zijne rijkdommen be- cronnen te vermeerderen en het plan rijpte, om naar Engeland terug te keeren voor een nieuw leven, menigmaal bij zichzelven de woorden van verontschuldiging en berouw uitgesproken, waarmee hij zijn broeder zou naderen om hem aan te bieolen, met zijn geld goed te maken, wat er nog goed te maken viel. Maar de woorden, die in de eenzaamheid zoo gemakkelijk wilden komen, bestierven nu op zijne lippen, terwijl hij de oogen moest neerslaan voor den doordringenden blik van den broeder, dien hij zoo wreed bedrogen had. (Wordt vervolgd.) 2500jarig bestaan van de stad Marseille, werd heel wat schade aangericht. Van eenige huizen werden de daken weggeslingerd, terwijl tal van personen door neervallende dakpannen en binten werden getroffen en meer of minder ernstig verwond. De haringschuit Rocket is met een buiten- gewoon groote vangst te Yarmouth binnengeloopen. De //tellers" kwamen bij hun werk tot 22last haringen, d. w. z. 296,400 stuks. Dit enkele reisje bracht dus een som op van 300 pond. In een plaatsje nabij Sheffield zijn Woensdag twee en twintig personen uit vijftien gezinnen ziek geworden, na het gebruik van vleesch uit bussen. Een van hen, een jongetje van drie jaar, is reeds overleden, de overigen liggen zwaar ziek in het gasthuis. 't Is louter van theoretische beteekenis, wie, wat den vorm aangaat, den Zuid-Afrikaanschen oorlog heeft begonnenwant dat dit inderdaad Engeland is, staat wel boven elken twijfel vast. Toch is't, wat den vorm betreft, van beteekenis, dat, naar 't //Vad." vernam, al sedert Dinsdag de telegram men van het Transvaalsche gezantschap te Brussel aan de regeering te Pretoria door de censuur te Pieter-Maritsburg zijn opgehouden. Want men weet, dat het ultimatum van Trans vaal Dinsdag werd verzonden en Woensdagavond als termijn stelde terwijl het ophouden van telegrammen ongetwijfeld reeds een daad van vij- andelijkheid is. Een reiziger zonder kaartje, die Vrijdag morgen bij het station Sindlingen, nabij Hochst, aan de verkeerde zijde uit den trein stapte, om op die wijze aan de spoorwegbeambten te ontsnappen, werd op de naastgelegen lijn door een voorbij- rijdenden sneltrein gegrepen en vermorseld. Bij een proef, Donderdag te Greenport ge- nomen met de Amerikaansche onderzeesche boot //Holland," welk vaartuigje in gebruik zou worden genomen door dje Amerikaansche marine, is de bemanning, bestaande uit zes personen, gestikt, doordat. zich in een der motoren een schadelijk gas had ontwikkeld. Te Russey (Doubs) was Dinsdag een Zwitser bezig den electrischen geleiddraad eener fabriek te herst.ellen. De stroom was daartoe natuurlijk afgesloten en de werk man had zich met een rietn aan den paal bevestigd. Hij had langer werk dan men dacht en de stroom werd hersteld, een beweging bracht den man met den hoofddraad in aanraking en hij werd door den stroom van tusschen de drie en vier duizend volt gedood. Het lijk raakte in brand en men moest een brandspruit te hulp nernen om te beletten, dat het geheel ver- koolde, daar men een uur noodig had om ter be- hoorlijker plaats te waarschuwen tot afsluiting van den stroom Een dynamietbom, door visschers uit Salerno opgevischt en, onvoorzichtig genoeg, op het strand achtergelaten om te drogen, werd gevonden door een twintigtal knapen, die aan het strand speelden. De kinderen begroeven het voorwerp in het zand en gingen er vervolgens op trappen, met het gevolg dat het gevaarlijke speelgoed ontplofte en dertien van de twintig jongens levensgevaarlijke kwetsuren bekwamen. Te Menin stortte Donderdag een in aanbouw zijnd huis in, waaraan drie metselaars en een opperman werkzaam waren, plotseling in elkaar, de er voor staande stelling verbrijzeleude en de mannen in den val meeslepende. Zwaar gewond werden de ongelukkigen van onder het puin te voorschijn gehaald. Het dorp St. Jean-des-Ollieres in Frankrijk is dezer dagen bezocht door een wolk van ge- vleugelde mieren. Uren lang duurde deze door- tocht. Eeu ontzaglijk aantal dezer vliegen viel op het dorp en drong in de huizen binnen, waar men ze slechts met de grootste moeite heeft runnen kwijt raken. Te Berlijn werd dezer dagen een wielrijder door vrouwen van zijn rijwiel gehaald en flink afgeranseld. De gelynchte, een dier ruwe wiel- rijders, die zonder teeken of iets te geven er maar op los rijden, had een vrouw met een kind op den arm omver gereden. Zonder zich om zijn offer te bekommeren, wilde de wielrijder, die zich bovendien nog scheldwoorden liet ontvallen, door- riiden. Doch dat lukte hem met. Een aantal vrouwen vingen hem letterlijk op, trokken hem van zijn rijwiel en bearbeidden hem met korven, manden en tasschen zoodanig, dat hem de lust wel zal vergaan zijn, nogmaals op een dergelijke wijze de wielersport tot schande te maken. Te Mundelsingen, nabij Donauschingen, brandde Dinsdag het huis van een slager af. Drie kinderen, waarvan het oudste 8 jaren, kwamen in de vlammen om. Een voorzeker zeldzame vereeniging wordt gevonden in het bij Heiligenbeil gelegene dorp Bladian. Aldaar is geen barbier gevestigd waarom eenige heeren eene scheer-vereeniging hebben ge- vormd. De leden zijn verplicht op beurte eens per week de anderen te scheren. Koningin Victoria heeft 400 geschonken aan de familie van den Franschen visscher, die door een kogel van de Eugelsche kanonneerboot

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2