Oprichting Snoeicursus. Dokter S T A S, 100 zware Olmen Kanada Boomen, een houten VAARBAK. Landbouwers soliede Jongslui, Netts DamGS-agsntssssn de firmaLsYan Waesberghe-Janssenste Hulst. Openbare Verkooping Vijf Burgerwoningen, 3 3 0 IP 2 Onrosrends Goedersn. Onrosrends gosderen. 5 Kanada Boomen, Advertentien. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ;i7©?@©aiglag. Ds. L. van der Valk Francois van Waesberghe, chirurgijn dentiste van het burgerlijk hospitaal. Hypotheek Waarborg Maatschappij Aanstaande Woensdag 18 October Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare V erkooping. Vermist of weggedreven Openbare Verkooping. Gemeente Hontenisse. Gemeente Hnlst. Openbare Verkooping. Openbare Verkoopin 100 zware Esschen Boomen, 20 Olmen Boomen, 3 Abeelen Boomen en eene partij Esschen- en Olmen Zuigelingen, dubbele inbraak plaats gebad nl. in twee ver schillende panden. De inbreker of inbrekers zijn de wouingen aan de achterzijde, waar het terrein open is, binnengedrongen wat hun niet veel moeite moet hebben veroorzaakt, daar de glazen deuren der suite slechts met eeu ljzeren kJink aan de binnenzijde waren gesloten. Bij mevrouw v. T. werden slechts kleinigheden ontvreemd, doch bij den luit.-kol. H., die twee huizen verderop woont, is een vrij aanzienlijk bedrag aan effecten en bankpapier, benevens verschillende zilveren voorwerpen, die in een kast waren geborgen, ont vreemd. Geen der bewoners heeft eenig verdacht geluid gedurende den nacht gehoord, wat te meer te verwonderen is, daar de slaapkamers der bewoners zich op dezelfde etage bevinden, waar de inbraak is gepleegd. In het Evangelisatiegebouw aan deGansstraat, te Utrecht kwam men tot de ontdekking, dat door middel van buiten en binnenbraak uit een der kasten meer dan 100 stuks linnen en katoenen ondergoed was ontvreemd. De recherche toog aan den arbeid en had de voldoening reeds spoedig een deel der vermiste goederen bij een uitdraagster terug te vinden. Bovendien kregen zij een signalement van den verkooper, die bij nader onderzoek niemand minder bleek te zijn dan de gepensionneerde sergeant R. van het Oost-Indische leger. Hoe de man tot deze daad was gekomen was weldra geen geheim meer. Na zijn terugkeer in het vaderland was hij gehuwd met een weduwe, die reeds groote kinderen had. Huiselijke twisten waren weldra aan de orde van den dag hetgeen er niet op verbeterde, toen het bleek dat de nieuwe papa, een stevigen borrel dronk. Nietiegenstaande R. een flink pensioen geniet en bovendien als timmerman een goed weekgeld maakte, ging het in de huishouding toch allesbehalve naar wensch, zoodat hij eenige dagen geleden dan ook bij zijn baas gedaan nam en in een kosthuis ging. Gebrek aan geld deed zich echter spoedig gevoelen en had tengevolge, dat dezelfde man, die zich op Lombok zoo kranig gedroeg dat hij op het slagveld bevorderd en later geridderd werd, op een avond dat hij weder te veel jenever had gedronken, een dief werd. Nadat het onderzoek was afgeloopen, werd het beklagenswaardig slachtoffer van den sterken drank, ter beschikking der justitie gesteld. De vrouwen in den Transvaal Men weet, dat de Transvaalsche vrouwen zich in het schieten oefenen. Belangrijk is daarom het volgende citaat uit een brief van een Hollandsche dame te Pretoria, aan haar rader te Amsterdam z/Hier zou het, als het niet zoo treurig was, een grappige tijd zijn. Van het verband leggen en wonden verzorgen op Kaffers, om als ik met de ambulance ga, vlug de handeling te hebben, ga ik naar de schiet- vereeniging. Schieten hebben wij dames meer noodig om in staat te zijn ons tegen de Kaffers te verde- digen, die in tijd van oorlog bijna altijd opstaan en het op de vrouwen en kinderen begrepen heb ben. Ik kan tot mijn spijt echter geen Mauser- geweer hanteeren het is mij te zwaar en geeft zulk een schokze zijn echter makkelijk om te ladener kunnen .vijf kogels tegelijk inis er een afgeschoten dan valt de huls er uit en schuift een aridere patroon vanzelf op zijn plek, zoodat er met die geweren een bijna onafgebroken vuur kan onderhouden worden. Ik schiet met een soort salongeweer, dat heer- lijk licht is. Mevrouw Eloff, de dochter van den president, schiet uitstekend. Onze club schiet onder voorzitterschap van mevrouw president- Kruger en mevrouw generaal Joubert. P O L I T 1 E. Aan het bureau van politie alhier is als ge- vonden gedeponeerd een portemonnaie en een wandelstok. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 14 October 9.16 10.1 Zondag 15 v 10.39 11.13 Maandag 16 11.42 Dinsdag J 7 0.7 12.29 Woensdag 18 0.51 1.12 Donderdag 19 1.33 1.53 Vrijdag 20 2.12 2.32 ff«h Aanstaande Maaudag 16 October hoopt (V)/ jT onze geliefde moeder JACOB A LENSEN BEE KM AN, (f° wed. P. Stroo, haar 75sten geboortedag "1 te herdenken. Hare dankbare kinderen, behuwd- 'Ter Neuzen. en kleinkinderen. Ondertrouwd A. CHRISTIAANSEN M. J. DE REGT. Ter Neuzen, 13 Oct. 1899. D. V. zal op Woensdag 18 October, 's avonds om 6 mir, in de Geref Kerk alhier optreden van Scheveningen, ten behoeve der Zending. HET BESTUUR. Zij, die hunne PEEEN laten wegen op de weegbrog bij de Zevenaarstraat zijn VRIJ van tolgeld. Het Bestuur der vereeniging tot openbare weeginrichting. Zij die a. zich voorloopig willen verbinden tot het volgen van een cursus te geven in het snoeien. lb. een dergelijke snoeicursus door een door hen thans op te geven bijdrage of contributie willen steunen als begunstiger, worden beleefd verzocht daarvan vbor 31 Oc tober a. 8. schriftelijk opgave te doen aan Secretaris der afd. //Hulst" van de MpU tot bev. v. Landb. Veet. in Zeeland. Hulst, 3 October 1899. Tegen hooge provisie vraagt eene sedert jaren bestaande Wijnfirma van den len rang goed gei'ntroduceerd bij nette familien, om als agent op t,e treden voor den verkoop harer efunstig: bekende YV i jneri en Cognacs. kunnen eveneens geplaatst worden. Br. fr. onder lett. T. V. aan 't bureau dezer courant. Statiestraat 8 te GENT, is elken werkdag te raadplegen van 10 tot 4 uur. Amsterdamsche gevestigd 1e Amsterdam. Zoolang de voorraad strekt zijn de niet uitlootbare gewaarborgde 4 pCt. Hypothe- caire Obligation in stukken van 1000, 500 en 100 verkrijgbaar bij nabij het station te Hulst. Mr. J. G. van Deinse, Advocaat en Notaris te Hulst, zal ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe en Kinderen van wijlen den heer P. J. ERICOT te Hulst, op Maandag den 23 October 1899, des namiddags om 2 uur, ten herberge genaamd ,/Tivoli," bewoond door den heer JOHs Fricot te Hulst, in het openbaar verkoopen VIJF zoo goed als nieuw gebouwde ieder voorzien van voor- en achterkamer, Kelderkeuken waarin Regenbak en Bakoven, Kelder en twee Bovenkamertjes met erve, ieder groot 72 centiaren, staande en gelegen nabij het station te Hulst sectie A n°. 359, 360, 361, 362 en 363, in maandelijksche huur bij de heeren A. J. van Rietschoten en W. A. Ktjijpers, A. Jesoivens, M. de Kraker en F. Taai.man. Grondlasten bedragen voor ieder 4.43. ZEGT HET VOORT. waaronder bestc Springstieren, bij Mej. SUSIJN te Ter Neuzen. J. A. VAN BOVEN Co. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van zijne principalen, in het openbaar te koop veilen, de volgende Koop 1. 11 hektaren 30 aren 45 centiaren of 26 gemeten 41 roeden BOUWLAND, ge legen tusschen den grindweg van 3 Schouwen naar den Zwaitenhoek en den dijk van den Moerspuipolder, in den polder Beoosten- en Rewestenblij, gemeente Zuiddorpe, kadastraal bekend in sectie A nummers 105 en 121. Grondlasten 1899 60,18. Polderlaslen 1899/1900 23,29. Koop 2. 8 hektaren 94 aren 08 centiaren of 20 gemeten 20 roeden BOUWLAND, ge legen in voormelden polder en gemeente, kadastraal bekend in sectie A numiner 108. Grondlasten 1899 f 46,21. Polderlasten 1899/1900 17,88. Koop 3. 2 hektaren 64 aren 92 centiaren of 5 gemeten 283 roeden BOUWLAND, ge legen in voormelden polder en gemeente, kadastraal bekend in sectie A nummer 111. Grondlasten 1899 f 13,70. PolderlasteD 1899/1900 3,97. Voorschreven goederen worden ook in massa geveild en zijn in pacht bij mejuffrouw de wed. E. Verhelst te Axel, tot het rooven van den oogst in 1902 voor f 1175. De koopers komen in het genot der pacht sedert 1 October 1899, doch moeten daarentegen bij de betaling der koopsommen opleggen 3 maanden dier pacht, zijnde van 1 October 1899 tot 1 Februari 1900. Betaling der koopsommen 1 Februari 1900 onkosten ad 6 8 dagen. De verkooping wordt gehouden op Dinsdag 31 October 1899, des namiddags 1 ure, in enkele zitting in de herberg bewoond door D. Moerdijk te Zuiddorpe. S0^"" Nader verlangde inlichtingen geeft ge- noemden Notaris. De Notaris A. M. van Rijsoort van Meurs, te Hulst, zal Dinsdag, IT October 18D9, des voormiddags 10 uur, ten verzoeke van het Bestuur van het waterschap EERDINANDUS, in het openbaar verkoopen waaronder van 1,90 M. dikte, staande op den dijk van den Klein-Ferdinanduspolder, nabij de zoogenaamde Groenstraat te Koewacht, alwaar men zal vergaderen. Nalatige en onbekende koopers worden niet aangenomen. Betaling der onkosten binnen 14 dagen na den verkoop. De Notaris A. M. van Rijsoort van Meurs, te Hulst, zal in het openbaar verkoopen, op Woensdag 35 October 1899, 's voormiddags 10 uur: a Ten verzoeke van het Bestuur van den polder GROOT KIELDRECHT lOO ZWARE staande op den dijk van dien polder. Ten verzoeke van het Bestuur van den polder NIEUW KIELDRECHT staande op den dijk van dien polder. Te vergaderen nabij de hofstede bewoond door den heer Mets. Betaling der onkosten binnen 14 dagen na den verkoop en van de koopsom voor het wegvoeren der boomen. Nalatige en onbekende koopers worden niet aangenomen. Bij vinding verzoek berichtaan de TerNeuzensche Courant. De Notaris E. B. Dumoleyn, te Hontenisse, zal ten verzoeke van zijn principalen, in het openbaar verkoopen, de navolgende Koop Een. 2 hektaren 24 a. 20 c.a. BOUW LAND, gelegen in den Dullaertpolder, kadaster sectie G nummers 697 en 703. Koop Twee. 1 hekfare 1 a. 10 c.a. BOUW LAND, gelegen als voor, kadaster sectie G nummer 692. Koop Drie. 40 a. 50 c.a. BOUWLAND, gelegen als voor, kadaster sectie G nummer 981. Koop Vier. 37 a. 40 c.a. BOUWLAND, gelegen als voor, aan den Provincialen weg, kadaster sectie G nummer 999. Koop Vijf. 74 a. 80 c.a. BOUWLAND, gelegen als voor, kadaster sectie G nummer 668. Koop Zes. 1 hektare 8 a. 60 c.a. BOUWLAND gelegen als voor, kadaster sectie G nummer 676 Koop Zeven. 1 hektare 58 a. 30 c.a. BOUW LAND, gelegen als voor, kadaster sectie G nummers 691 en 694. Koop Aclit. 1 hektare 75 a. 10 c.a. WETLAND, in den Clingepolder, kadaster sectie B nummers 160, 161 en 162. Polderlasten Dullaertpolder 4 gulden per H.A. Clingepolder I gulden. De goederen zijn in huur tot het rooven van den oogst, uiterlijk tot den l,ten October 1900, bij mejuffrouw de weduwe F. A. Voet te Hulst, tenprijze van f 404.3(5 's jaars. De pachtsom komt van af 1 October 1899 ten voordeele van de koopers naar evenredigheid hunner koopsommen. Lasten van af 1 October 1899 voor koopers rekening. Betaling koopsom 1 December 1899. INSTEL Maandag 23 October lt8qq VERBLIJF Maandag (5 November!1 telkens des namiddags 2 unr, in het logement ,/de Wapens van Zeeland" bij A. F. Neelemans te Hulst. Instelpremie l/2 Breeder bij biljetten omsclireven. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris Dumoleyn voornoemd. De Notaris E. B. Dumoleyn, te Hontenisse, zal ten verzoeke van het Bestuur van den KRU1SPOLDER, op Dinsdag 34 October 1HJ »J des namiddags 6en uur, in het openbaar verkoopen waaronder verschillende van 1,90 M. en wassende aan den Kleinen Dijk nabij Duivens- hoek, gemeente Hontenisse. Vergadering bij E. de Gijsel te Duivenshoek. Onkosten moeten binnen 14 dagen worden betaaldkoopsom Kanada Boomen voor het vervoer en koopsom Olmen Boomen op tijd van betaling onder borgtocht des- gevorderd. tr. O De Notaris E. B Dumoleyn, te Hontenisse, zal ten verzoeke van mejuffrouw de weduwe J. B. JOOSSEN, grondeigenares, zonder beroep te Ossenisse, op Woensdag 3*5 October 1P890, des namiddags 1 i uur, in het openbaar verkoopen wassende aan en op de hofstede bewoond door den heer P. J. Adriaansens te Ossenisse (Hooglandpolder). Te vergaderen op gemelde hofstede. Onkosten binnen 14 dagen koopsom op tijd van betaling onder borgtocht desge- vorderd. EN VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2