VERPACHTING Van VoMoven's Lager, Van Yollenliovefl's Extra Stout, Eeoige teste Fridic Halters, ii ii E Y FIIS, DE GRATIE Laatste Voorstelling. Kermis Ter Neuzen. Hotel Centraal, B A L. gelegenheid tot dansen c TofograafWan JOederRandel <§c/ioenma/terij. A. MOGGRfi, flinke sorteering piiike flicMfi FATERLAARZEN, 2 Steeds voorhanden De Revisie Donze-Visserstraat H 36, tegenover het Yereenigingsgebouw te Ter Neuzen, werkt van af heden tot cn met einde September dagelijks, van 's morgens 9 tot 's namiddags 5 nre. ONTVANGEN: Telegrafische berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Adverlentien. U I T L O T I N G. Bierbottelarij. - Wijnhandel. A. s. Zaterdag 23 dezer Uit de hand te koop: Kermis Ter Neuzen. staande op het Schoolplein (nabij de Markt.) Donderdag 21 September. Wegens het groote succes, een 2de opYoering Yan Nog niet opgevoerd. VRIJDAGAV0ND VRIJDAG 22 September Entree voor Heer en Dame /0,75 (Heer alleen 0,50.) Zaterdag 23 September van af een uur op de bovenzaal. Portretten die niet bevallen, worden onvoorwaardelijk overgemaakt. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 21 September 2.35 2.54 Yrijdag 22 ,f 3.15 3.34 Zaterdag 23 H 3.54 4.13 Zondag 24 4.33 4.54 Maandag 25 5.15 5.37 Dinsdag 26 v 6.3 6.32 Woensdag 27 7.5 7.45 Getrouwd HENRY C. J. VAN IJSSELSTEIJN op dien weg, best bier voor dagelijks gebruik. aanbevolen door ruim 800 H.H. doctoren. Van Vollenhoven's Wijnbier, Oud-Hol- landsch, Donker Gerste-, Belegen Gerste-, Pilsener, enz. enz. of de Martelaar van het Duivelseiland. Groot drama in t tafereelen ©11 3 apotheossos, en 2 nieuwe afdeelingen voor den Krijgsraad te Rennes, en door den Ministerraad. in alle lengten, zware en lichte soorten. vragen wij, heeft de Belgische minister het recht ons te behandelen als waren wij vijanden van onze naaste buren met wie wij ons zoo gaarne op elk gebied willen verstaan als dit billijkerwijze kan 2°. Omdat de ex. Minister van spoorwegen etc. geheel verkeerd is ingelicht door valsche ra- porten, hem gegeven door ambtenaren, dieziende blind bleken te wezen, en ZEc. das te goeder trouw handelde. De anlwoorden, door den heer Minister op onze verzoekschriften gegeven (waarvan ingesloten copie) bewijzen meer dan voldoende wat wij hierboven aanhaalden, te meer daar de heer Van den Peereboom, in strijd met de waarheid beweert dat alles ge- meenschappelijk is, terwijl ZEd. bij schrijven van 28 Febr. juist het tegengestelde erkent. Bij wijze van consolatie geeft ons ZEd. den raad om pogingen te doen, ten einde het zoover te krijgen, dat al de instellingen gemeen goed zouden worden. Aan den tamelijk wel onnoodigen raad kunnen wij geen gehoor verleenen, overtuigd als wij zijn dat dergelijke stappen tot niets zouden uitloopen. Onze laatste hoop is dus gevestigd op de invloed en hooge medewerking van Uwe Excellence om het daarheen te brengen dat bij minnelijke schik- king het gewraakte besluit van 20 Juni 1898 d it ons zooveel nadeel berokkent door de Belgische Regeering worde ingetrokken, of wat nog wel te verkiezen zou wezen ons de dubbele tariefbe- rekening te geveu, met de vrijheid onze waren te zenden op welke wijze het ons goeddunkt, on? toegestaan bij art. VI der Internationale conventie te Bern. In de hoop, Excellence, dat U zoo welwillend zult zijn aaudacht te schenken aan ons drinaend verzoek, teekenen wij, onder de meeste hoogachting. Volgen handteekeningen. 't Was gisteravond op het Schoolplein een ware stormloop om binnen te komen in de schouw- burgtent der familie Bakker, ter gelegenheid van de opvoering van het drama Dreyfus of de martelaar van het duivelseiland". Dat velen naar dit stuk nieuwsgierig zouden zijn was te verwachtennimmer was dan ook zoo'n groot aantal kaarten vooruit uitgegeven en plaatsen besproken, lang voor den aanvang was alles uitverkocht en met moeite geraakten nog de bezitters van kaarten binnen. Het kon daarom geen verwondering wekken dat de ,optredenden met animo hunne taak ver- vulden. Hun spel werd met klimmende aaudacht gevolgd. Het drama is, zooals men dit van een gelegen- heidsstuk verwachten kan, een bepaalde draad be- vat het niet, maar met het weergeven van grepen nit de aan gebeurtenissen rijke zaak is men ge- lukkig geweest. Wel zullen zij die den loop der gebeurtenissen in het breede geyolgd hebben een en ander hebben gemist, maar alles behandelen is ook niet mogelijk. Waarzoovelen gisteravond moesten worden teleur- gesteld, wordt, blijkens achterstaande advertentie, morgen dat stuk nogmaals vertoond, en daaraan twee nieuwe afdeelingen toegevoegd, door den loop der zaken noodig geworden, n.l. yde tweede krijgsraad te Rennes" en vde gratie-verleening." Heden namiddag liep alhier een gerucht dat een tweetal meisjes door een manspersoon geld was ontroofd. De brigadier-commandant der marechaussee met een agent waren per fiets uit- gereden om den beroover na te zetten. Omtrent deze zaak vernamen we het volgende Van eene naburige gemeente waren naar hier gekomen eene gehuwde vrouw met twee dochters, voddenkoopvrouwen die den man wegens wange- drag hadden verlaten, met medeneming van het huishouden. De man was nu echter achterop gekomen en wist zich weer met zijne vrouw en hare dochters te verzoenen. Men zou hier blijven wonen, doch daar de gehuurde woning nog niet betrokken kon worden, tot zoolang naar de oorspronkelijke woning terugkeeren. De vrouw ging voorop en de man volgde van morgen met de dochters. Met mooie praatjes wist de man zich een zak- doek waarin f 100 aan een harer te doen afgeven. Toen hij deze in handen had, gaf hij de meid een trap met den voet dat zij er bij neerviel en zette het toen op een loopen. De meisjes hem achterna, dwars door de velden, tot hij geen mogelijkheid zag om te ontkomeu en het geld weer terug gaf. 't Was op 't gerucht van vorenstaande dat de politie was gewaarschuwd en uitgereden. Na korten tijd kregen zij het drietal, dat weer gezamenlijk den weg naar Axel voortzette achterhaald. Uit het verhoor bleek het bovenstaande en waren geen teimen aanwezig voor verdere inmenging der politie. morst op haar gemak studeeren en zich niet over- spannen. Thuis was Jenny het prinsesjehaar moeder waakte dag en nacht over haar, en vader bracht altijd iets moois mee voor het kamertje, waar Jenny alleenheerscheres was. 't Eenige wat hij vreesde was, dat zijn dochter er onder lijden zou, dat haar vader maar een //straatmuzikant" was. Jenny vergold de liefde harer oudtrs zoo goed ^ij kon. (Wordt vervolgd.) Men verzoekt ons thans nogmaals de aandacht te vestigen op het nut van rijwielen voor de politie voor het achterhalen van personen. Niet alleen dat de beambten niet van rijwielen worden voor- zien, maar ook kunnen zij, die uit eigen zak een fiets aanschaffen, van dat vlugge vervoermiddel ten dienste van de algemeene veiligheid geen ge- bruik maken, zonder daarvoor nog bovendien be- lasting te betalen. De fiscus eischt deze omdat de aanschaffing voor de politiemannen niet ver- plichtend is. In ons oog een onbillijke vordening. Maandagnamiddag werd door de rijkspolitie uit Sas van Gent te Westdorpe gearresteerd een 21jarig meisje, E. v. W., onder verdenking van kindermoord. Men had reden om te vermoedeu dat zij bevallen is, wat door het geneeskundig onderzoek ook is bevestigd, terwijl van de aan- wezigheid van een kind niets te bemerken was. Het kind of het lijkje daarvan is nog niet gevonden. De verdachte ontkent en zegt van het kind niets af te weten. Hedenavond wordt zij naar het huis van be waring alhier overgebracht, om verder naar Mid- delburg te worden getransporteerd. Door de ingelanden van het waterschap Oud en Jong Breskens is tot opzichter bij het waterschap benoemd de heer K. Minderhout te Westkapelle. Sas van Gent, 19 Sept. Ter veemarkl van heden waren aangevoerd 15 stieren, 60 ossen, 20 koeien en 97 vaarzen, totaal 192 beesten, die alien vlug werden verkocht aan goede prijzen. Cadzand. Voor de toezegging van beroep bij de Ned. Herv. gemeente alhier, is door den heer G. C. A. A. van den Wijngaard, cand. te Utrecht, bedankt. IJzendijke. Een vreeselijk ongeluk had gisteren te ,/Stropuit", gem. IJzendijke, plaats. Twee voor een wagen gespannen paarden van den landbouwer Buijze geraakten op hoi, bij het omdraaien van een hoek kon de 73jarige F. Hame- liuck, die de paarden niet had zien aankomen, ni^; meer uit den weg en werd door de paarden omvergeworpen en overreden, waarop hij eenige minuten daarna den geest gaf. 's Gravenhage, 20 Sept. Ingevolge de gister door den Franschen Ministerraad verleende gratie is Dreyfus in vrijheid gesteld. Hij heeft in den afgeloopen nacht in alle stilte te 3 uur Rennes verlaten en te Verdun den trein genomen naar Nantes. De vesting van Guerin in de rue Chabrol te Parijs is ingenomen. Middelburg, 20 Sept. Door den Commissaris I der Koningin is de loting der Nat. Militie voor 1900 aldus bepaald Hulst op 18, Hontenisse 19, Axel 20, Ter Neuzeu 21, IJzendijke 26, Oostburg 27 en Sluis 28 October. Voor het aandeel der lichting zijn door Gede- puteerden samengevoegd de gemeenten Eede met Sint Kruis, Ossenisse met Hengstdijk en Zuid- dorpe met Overslag. Hulst, 18 Sept. Middenprijs per 100 kilo Tarwe f 7,25; Rogge 6 25 Wintergerat 8,75, Zomergerst fHaver 6,25 Erwten /8,—Paardenboonen f Duivenboonen f Witteboonen Bruineboonen f Boekweit Lijnza-d 10 25 Aardappels f Koolzaad per zak van 106 liters 11,75. Boter per kilo 1,25. Eieren per 26 stuks f 1, Er waren ter weekmarkt te koop gesteld33 stuks hoornvee, 47 varkens. Verkocht 21 stuks hoornvee, 39 varkens. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,75 k f 47,80 Engelsch per 12,12,11 Heden werd ons een jongen geboren. J. L. JURRIJHoebe. Ter Neuzen, 19 September 1899. EN JENNY RHODIUS. Antwerpen 19 Sept. 1899. De Heer en Mevrouw VAN IJSSELSTEIJN RHODIUS betuigen, ook namens wederzijdsche familie, hun' hartelijken dank, voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. De ondergeteekende verklaart in tegenspraak met de onjuiste berichten in dagbladen, omtrent het voorgevallene in zijn koffiehuis, dat geen pet in het kanaal is gevonden, daar deze in zijn huis is blijven liggen. Hij waarschuwt bij deze diegene, die door het verspreiden van kwade geruchteu en lastertaal zijn eer en goeden naam zoeken te krenken en zijn zaak willen benadeelen, daar hij bij voortgang in deze, die personen gerechtelijk zal laten vervolgen. Sas van Gent, 20 Sept. 1899. E. GETRNAERDT. EN De COMMISSIE van beheer en onderhoud van den weg HULSTPAAL, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij op Maandag 25 September 1899, in het logement „Het bonte Hert" bij F. M. Brand te Hulst, des voormiddags om tien uur, zal overgaan "J o Tot het publiek verpacliten, ten overstaan J- van den Notaris Mr. J. G. van Deinse, te Hulst, van voor den tijd van drie jaar, in te gaan 1 October 1899, en 0 Tot de uitloting van drie aandeelen 1 der Geldleening ad 36400,en zulks overeenkomstig art. 3 en 6 van het plan van afiossing. De Commissie voornoemd, De Voorzitter, A. HOMBACH. De Secretaris, BURM. Hulst, den 18 September 1899. Aanbevelend, Ter Neuzen. bij JP. KOOLE te Axel. Aanvang 8 uur*. l,te r./l, 2J»r./0,75, 3d»r./0,50, 4der./0,30. VOORTS BOTTINE'S, MOLLIERE'S, PANTOFFELS, MUILEN, SCHOOLLAARZEN, WERKSCHOENEN, in vele modellen en kwaliteiten. Ook voor iedere Ledersoort ONSCHADELIJKE SMEERNHDDELEN in voorraad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2