Algemeen Nieuws- en Advertentieblad Zeeawsch- Vlaanderen. voor No. 3818. Dinsdag 19 September 1899. - eu Inschrijving voor de Brandweer. 39e Jaargang. Binnenland. H00FDKLIJKEN OMSLAG. Voorwaardelijk Ontslagen. Intending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Bij deze courant behoort eon bijvocgsel. TER NEUZEN, 18 September 1899. E'EUILLETQN Mijn zoon Cecil is een brave jongen hij volgt mij hier op, en hij zal jelui niet buiten de deur zetten. Hij z-1 je hier laten wonen, terwijl hij een beroemd advokaat wordt te Louden, die dieven ZEUISCHE mu\ ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amenka 1,821. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Bneven- bushouders. ADVEBTENTltN Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. ve»ch.jn« aaan,1»K7Hoen..>aK. en VrlJd»,»vo-<l, ^e.ooderd op K-e„ln,en. hy den nHgeve, R J. VAN HE SANDK te Ter Neuen. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt bij deze ter kennis van zeevarenden, dat op 26 September, en zoo noodig op 27, 28, 29 en 30 September e. k. eemge scherpe schoten zuilen worden gedaan mt de zware kanonnen van bet fort te JWuiden. Verdere inlichtingen daaromtrent kunnen door belangneb- benden worden verkregen ter Secretarie der gemeente op de uren waarop deze is geopend. Ter Neuzen, 16 September 1899. De Burgemeester voomoemd, J. A. P. GEIEL. Toelating tot de avondscholen A, B en C in de kom der gemeente en D op Sluiskil, zooraede tot de herhalingsklasse aan school A. Zij, die met 1 October aanstaande wenschen te worden toegelaten tot bovenbedoelde lessen, moeten zich daartoe \6or 39 dezer aanmelden ter gemeente-secretarie of bij het hoofd der betrokken school. In het belang der kinderen wordt het getrouw bezoek dezer zeer nuttige inrichtingen ten zeerste aanbevolen. Ter Neuzen, 18 September 1899. Burgemeester en Wethouders aldaar, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. Burgomeester en Wethouders van TER NEUZEN maken ingevofge art. 5 der Brandweerverordening van 25 Augustus 1898 zooals die is gewijzigd bij besluit yan den Gemeenteraad van 27 Juli 1899, bekend 1 o_ verplicht zijn ter Secretarie van 3 tot en met 14 October IHfKl aangifte te doen voor den dienst bij de brandweer de mannelijke ingezetenen a. die den leeftijd van 30 jaren hebben bereikt; en b. die zich na hun 30« jaar in de gemeente hebben ge- vestigd, voor zoover zij hun 51 jaar niet zijn ingetreden 20. dat zij, die verzuimen de bovengenoemde aangifte te doen, zonder loting bij het personeel der brandweer zuilen worden ingelijfd. Ter Neuzen, 18 September 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter kennis dat het suppletoir kohier van den Hoofdelyken omslaf, n°. 2, in deze gemeente, voor 1899, in afschrift, gedurenhe vijf maanden, op de Secretarte der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Ter Neuzen, 18 September 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. Zii die met 1 October aanstaande tot bovengenoemde cursus wenschen te worden toegelaten, moeten zich daartoe voor 28 dezer aanmelden ter gemeente-seccetarie. De cursus is alleen toegankelijk voor jongelieden, die het gewoon schoolonderwijs genoten hebben en 14 jaar zijn of dien leeftijd vddr het einde des jaars bereiken. Ter Neuzen, 18 September 1899. Burgemeester en Wethouders aldaar, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft Zaterdag om 8 uur de zitting der Sfaten-Generaal in naam der Koningin gesloten met de volgende rede; vMijne heeren „Ook in het afgeloopen zittingjaar werd door wettelijke regelingen in verschillende behoeften van den Staatsdienst voorzien. i,Overeenkomsten, met eenige vreemde mogend- lieden gesloten, waaronder een traktaat van handel en vriendschap met de Vereenigde Staten van Mexico werden goedgekeurd. ,/Op voorstel van de Staten-Generaal kwam een nieuwe regeling van de revisie in strafzaken tot stand. ,/Een reorganisatie van het boschbeheer werd ingevoerd. ,/De Rijkstollen op land en waterwegen worden met ingang van 1 Mei 1900 afgeschaft. ,/Nadere bepalingen omtrent den accijns op het gedistilleerd en dien op ooftwijnen werden vastgesteld. ,/IIet beleggingsveld der aan het weduwen- en weezenfonds voor burgerlijke ambtenaren toebe- hoorende kapitalen werd verruimd. //Tot nitvoering van artikel 187 der Grondwet werd eene wet op den staat van oorlog en beleg afgekondigd. De aanleg van lokaalspoorwegen en stoom- tramwegen in verschillende deelen van het Rijk werd bevorderd door het toekennen van rente- looze voorschotten uit 's Rijks schatkist en door aanleg van eenige werken voor rekening van den Staat. ,/Tot verbetering van het Noordzeekanaal werd besloten. //De aanleg van een visschershaven te Scheve- niugen werd, gedeeltelijk op kosten van het Rijk, terzekerd. ,/Eene wet tot het wegnemen van belemmeringen bij de uitvoering van werken in het openbaar belang bevolen of ondernomen, uit bepalingen van verordeningen voortspruitende, verkreeg uwe goedkeuring. Tot aanleg van eenige spoorwegen in Neder- landsch-Iudie werd besloten. Eene Indische mijnwet kwam tot stand. Maatregelen werden genomen in het belang van het muntwezen, zoowel in Nederlandsch- Indie als op Curasao. Door wijziging van het reglement op het beleid der Regeering van Nederlandsch-Indie, werden Japanners met Lu- ropanen gelijk gesteld. De Koningin heeft mij opgedragen, aan U, Mijne heeren, Haren dank te betuigen voor den ijver en de toewijding, door U opnieuw betoond in de bevordering van 's Lands belangen. In naam der Koningin, en daartoe door Haar gemachtigd, verklaar ik deze zitting van de Staten-Generaal te zijn gesloten. Tegelijk met de woningwet is ingediend een //gezondheidswet", waarbij wijziging wordt gebracht in de wet op 't geneeskundig staatstoe- zicht. Daarin wordt o. a. gelijk ook uit den tekst der woningwet blijkt, de inspecteur belast met het toezicht op de handhaving van de wettelijke bepalingen, betreffende volkshuisvesting. Het Dagblad verneemt dat bij de Ceutrale commissie van de wereldtentoonsteliug te Parijs in 1900, niets bekend is van het intrekken der door een belangstellend landgenoot toegezegde bijdrage van 10,000 (niet 25,000), ten doel hebbende eene keur van Nederlandsch vee naar de Parijsche tentoonstelling te zenden, zooals het N. v. N. heeft vermeld. De Asser Courant schrijft Nu hier en elders de stroopersbonden zijn op- gericht, beginnen de jagers op vele plaatsen zich aaneen te sluiten om het jachtveld te beschermen en het vervoer van wild in gesloten jachttijd tegen te gaan. Zoo is te Assen eene vereeniging opge- richt, hebben de jagers uit Ruinen zich vereenigd om eene premie toe te kennen voor elke bekeuring, waarop eene veroordeeling volgt, en zal te Meppel eene vergadering van jachtakteu uit Meppel, Stap- horst, De Wijk, Ruinerwold enz., worden gehouden om in bovenvermelden geest te handelen. Zaterdag werd alhier door het bestuur der vereeniging //Door eendracht sterk" aanbesteed de levering van 29000 kilogram superphosphaat. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren P. J. Scheele te Ter Neuzen voor 3,83, P. J. Versluijs te Ter Neuzen voor f 3,65, Coenen Schoenmakers te Uden voor f 3,65 en de Guano- fabriek te Zwijndrecht voor f 3,59, alles per 100 Kg. In de eerste helft der maand September zijn door het postkantoor alhier de volgende onbestel- bare brieven verzonden, aan de adressen van A. Verheike, Delft; Frans Coll, Brugge. Door den heer K. de Lozanne, directeur van het post- en telegraafkantoor te Hulst, isk naar men verneemt, na 41jarigen dienst eervol ontslag aangevraagd. Bij Kon. besluit zijn o. a. met ingang van 1 Oct. benoemd tot sumumerair der posterijen en telegrafie de heeren J. H. Callenfels en F. C. Pervoost beiden te Groede. De rijksveldwachter-jachtopziener C. de Graaf is verplaatst van Biervliet naar Kapelle bij Goes en de rijksveldwachter-jachtopziener J. B. ltaes aldaar is verplaatst naar Biervliet. Zaamslag. In deze gemeente, tellende ongeveer 3200 inwoners, is in de laatste drie maanden geen enkel huwelijk voltrokken. Sas Tan Gent, 18 Sept. Nadat men de vorige week in het kanaal de pet vond van den veekoopman E. v. B., die bij gelegenheid der veemarkt een collega had verwond en daarna vermist werd, is men gaan dreggen. Gisteren is het lijk opgehaald. Daar volgens gerucht v. B. door andere kooplieden na de ruzie zou mishandeld zijn, kwam het parket uit Mid- delburg nog gisteren alhier om een onderzoek in te stellen. Er zijn in tegenspraak met de loopende ge- ruchten aan het lijk geen sporen van geweld te ontdekken. Koewacht. De werkman, D. de Schepper, die op Zondag 6 Augustus 's nachts in de Eoe- straat alhier zoo gestoken werd, dat hem in alle haast de Sacramenten der Stervenden werden toe- gediend, is thans zoover hersteld, dat hij heel licht werk kan verrichten. Toch gevoelt hij nu 20) r~ De kapitein zat in een lokaal blad te lezen, en zijn aandacht was getrokken door een adverten tie van een meubelfabriek, die ziekenstoelen aan- bood, met illustraties er bij. De oude heer zat met een wanhopig gezicht te staren naar een kolossalen toestel op wieletjes. Zie eens, Marion riep hij zijn zuster toe op zoo'n ding zal ik terecht kornen dan kan ik aan zoo'n zwengel zitten trekken om vooruit te komen. Of er moet een man achter loopen om te duwen. Maar 'tis toch beter dan een ezelkarretje Wat bedoel je, Richard vroeg zij ver- strooid. En de kapitein begon opnieuw in de schrilste kieuren te malen, welk akelig lot hem wachtte. Op 't laatst kwam hij tot de conclusie, dat hij van 't stilzitten zoo dik zou worden, dat hij zich niet meer kon verroeren. Ik zal op mijn sofa blijven liggen, tot ik driehonderd pond weeg, en dan natuurlijk sterven aan een beroerte. Je zult een venster er uit moeten laten nemen, om mijn doodkist naar buiten te krijgen Ach, Richard, houd toch op Ik wil niet, dat je over je dood spreekt, zelfs niet in scherts, Wat zou er dan van ons worden O, maak je daarover niet moeilijk, kind uit de gevangenis en moordenaars van de galg redt en spoorwegmaatschappijen helpt, ongelukkige passagiers armen en beenen af te rijden zonder schadevergoeding te betalen. Maak je maar niet moeilijk over hetgeen er met mij zal gebeuren. Mijn zoon Cecil zal doen, wat ik hem zal gelasten voor mijn dood, en waken over jou en May. Ja, daarop ben ik gerust, Richard. Maar ik wou je nog iets zeggen. Ilalford schoof de krant op zijde en wees zijn zuster een stoel aan naast de sofa. Richard, zei mevrouw Alison, May is nu geen kind meer. Op den een of anderen dag kan er iemand komen, die haar liefkrijgt. Ja, als ten minste de jonge mannen nog smaak hebben. En als dat gebeurt als er iemand bij ons komt, om haar te vragen wat moeten wij dan zeggen De kapitein trok een heel ernstig gezicht. Ik heb er dikwijls over gedacht, Marion, zei hij, vooral in den laatsten tijd. Waarom in den laatsten tijd, Richard Die Avory komt hier elken dag. Ik ben niet zoo gek om te meenen, dat hij enkel komt uit belangstelling voor mij enkel of om te luisteren naar mijn conversatie. Dus je denkt, dat hij zich aangetrokken gevoelt tot May Zeker denk ik dat. Ik wil niet direct zeggen, dat hij al verliefd is maar als de kennismaking zoo voortgaat, is het niet onmogelijk Dezelfde gedachte kwam juist ook bij mij op. Daarom twilde ik er met jou over spreken. Als de tijd komt dat iemand haar vraagt, en wij onze toestemming moeten gevei, wat moeten wij dan zeggen tot den man, die haar wil trouwen Wat kunnen wij hem zeggen? zei de kapitein zacht. Enkel de waarheid, zuster. En dan Dat is niet in onze handen, Marion. Wij moeten het beste hopen. Arm kind, arme kleine May 1 Wij hebben't zoo lang voor haar verborgen gehouden als wij konden, maar vroeger of later zal de schaduw van haars vaders schuld op haar levensweg vallen. God geve, dat die er niet voor altijd door verduisterd wordt De tranen kwamen in mevrouw Alison's oogen en liepen over hare waugen. Zij wist, dat het de ergste straf zou zijn voor den man, dien zij lief had en die al zoo zwaar had geboet als hij ooit te weten kwam, dat hij het geluk zijner dochter had vernietigd. De kapitein draaide onrustig heen en weer op de sofa. De tranen van zijn zuster en het onder- werp van hun gesprek hadden hem treurig ge maakt. Kom, Marion, sprak hij troostend, er is nog tijd genoeg. Maak je niet te gauw bedroefd. Kom Je weet, dat ik een opgewekte omgeving noodig heb de dokter zegt, dat ik niet mag zitten suffen. Ik zou een zenuwaandoening krijgen, St.- Vitusdans of zoo iets, dat ik met mijn hoofd zit te schudden als een Chineesch poppetje en mijne handen geen oogenblik stil kan houden. En wie weet, of 't niet zou uitloopen op zelfmoorddat zit in de familie een oudtante van mijn vader liep altijd rond met 't idee, in t water te springen of zoo iets. Breng mij niet in een sombere stem ming, zus Of zou je mij graag zien hangen aan de trapleuning met een schoenveter als strop 't Zou een heel sterke moeten zijn om mij te dragen Mevrouw Alison, die hare tranen gedroogd had, wilde iets antwoorden, toen de knecht binnenkwam met een brief. Neem mij niet kwalijk, meneer, maar deze brief moet in de bus gebleven zijn, toen die van-morgen geleegd is. Ik vond hem nu. Hal ford bekeek het postmerk. Londen, zei hijde hand ken ik niet. Vast weer zoo'n vervloekte circulaire verlaagd zomertarief van een begrafenis-onderneming of extra aanbieding van grafkransen wegens gevorderd seizoen Hij opende het couvert, haalde den brief er uit en begon aandachtig te lezen. Doch hij was nog niet ver, of hij uittc een kreet, die mevrouw Alison deed schrikken. Wat is er De kapitein trok een leelijk gezicht, maar antwoordde niet en las den brief uit, die trouwens niet lang was. ,/Weledele heer ,/Een schuldbekentenis, groot 200 pd. st., welke door uw zoon, den heer Cecil Hal ford, is afgegeven, werd hem gepresenteerd en kwam onbetaald terug. Aangezien deze schuldbekentenis voorzien is van uw handteekening, moet ik u beleefd verzoeken om omiddelijke toezending van het bedrag. Hoogachtend, ,/Uw dw. dr. /Sampson Gaygold." De brief viel uit zijne handen. Hij ko» zich eerst geen rekenschap geven van wat die brief eigenlijk bedoelde. Maar de woorden vuwe hand teekening" deden hem inzien, hoe ernstig het geval was. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 1