Boomenverkooping burgerlijkeIitandT Doctor ARTHUR JACQDET te St Gilles-Waas", GO Canadaboomsn, Handeisberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Rotterdam, 21 Aug. 1899. Antwerpen, 18 Aug. 1899. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 22 Augustus 2.16 2.37 Woensdag 23 2.58 3.19 Donderdag 24 3.39 4.— Vrijdag 25 4.20 4.41 Zaterdag 26 5.1 5.23 Zondag 27 5.46 6.10 Maandag 28 6.36 7.6 Getrouwd Maandag 28 Augustus 1899, aldaar, onder vermoeden van uitgifte van een I.tah bankWljet 100. 0„»,dd«ll,jk »«d hij naar de strafgevangems overgebracht. U.j was eerst kort geleden uit de preventive hechtenis ontslagen onder verdenking van mbraak met vier vereenigde personen in de Zwarte Paardenstraat, waarbij een brandkast geforceerd werd en bij huis- zoeking verschillende breekwerktuigen in beslag werden gen omen. Als voorbehoed middel tegen muggenbeten of dito gegons wordt den volgenden raad gegeven Men bange des avonds in zijn vertrek aan den hemel van zijn ledikant of bedstede, of in de wieg der kinderen een gewone wijnflesch geheel met een dun laagje stroop bestreken op. Men zal des morgens zien dat de muggen, verleid door de zoetigbeid, overal op de flesch znn vastge- kleefd, en dus den dood vonden. Volgens het Hbl. van Antwerpen wordt Antwerpen in deze dagen druk bezocht door zakken- rollers, maar heeft de politie er reeds een goed dozijn ,in de doos gedraaid," onder welke Franschen, Duitschers en Engelschen. Te Antwerpen zijn Vrijdag morgen, bij het verrichten van eenige werkzaamheden aan sluis- deuren, drie werklieden bedwelmd in een put gestort, waarin zich vergiftige gassen haddeu ont- wikkeld. Twee van hen werden door middel van haken en dreggen nog levend opgehaald, hoewel bij den een de levensgeesten eerst met veel moeite weer konden worden opgewektde derde echter, getrouwd en vader van een kind, werd niet meer teruggevonden, ondanks talrijke pogingen, door verschillende personen aangewend. Nog een slachtoffer van de //affaire Woensdag bespraken in eene kroeg te Antwerpen 2 personen de gebeurtenissen die te Rennes plaats gehad hebben. De een was overtuigd van Dreyfus onschuld, de andere, van de school van den anti-semiet Guerin, ineende dat het noodzakelijk was dat men Dreyfus opnieuw veroordeelde. Van een woordentwist ging men over tot dadelijkheden. De anti-semiet V., die het tegen den ander moest verliezen, greep een bierflesch en wierp die naar het hoofd van ziin tegenstander, die met verbrij- zelden schedel werd opgenomen. De politie kwam tusschenbeide en liet den gewonde, die in ernstigen toestand verkeert, naar het hospitaal overbreugen. In de Jollystraat te Schaerbeek daalde dezer dagen een regen van allerhande voorwerpen op de voorbijgangers nederstoelen, stukken van een tafel, van borden en scherven van flesschen, die door een bedreven hand uit een helder verlicht raam werden geworpen. Tevens hoorde men hartverscheurende kreten. In het huis voud men een dronken individu, die, na zijne vrouw beestachtig gestagen te hebben de ongelukkige met het hoofd in een groote kuip met water gedompeld hield. Het kostte veel moeite de vrouw uit zijne handen te krijgen. Deze verklaarde aan de politie dat haar man als naar gewoonte dronken thuis was gekomen en met haar ruzie had gemaakt onder voorwendsel dat zijn avondeten niet op tijd klaar was. Het gelukte haar niet hem tot bedaren te brengen, zij maakte hem slechts woedender. Eindelijk wierp hij zich op haar, roste haar deerlijk af, brak eenig huisraad stuk, dat hij door het venster wierp en trachtte haar vervolgens te verdrinken. Onderweg naar het politiebureau deelde hij aan de agenten slagen uit en scheurde hunne kleeren, zoodat men verplicht was hem het dwangbuis aan te doen. Een jongman te Ixelles, bij Brussel, had zijn boezemvriend drie maanden geleden door den dood verloreu. Sedert was hij treurend en ont- vlood alle gezelschappen, zelfs dat zijner ouders. Bijna elken dag bracht hij lange uren op het kerkhof door, met op het graf van zijn vriend te bidden. Na elk bezoek kwam hij somberder en bedroefder terug. Donderdag bezocht hij opnieuw het graf van zijn vriend en schoot zich toen een kogel door het hoofd, waarop de dood volgde. Sedert eenigeu tijd maakte een klerk van een der voornaamste huizen te Brussel grove verteeringen en besteedde in weddenschappen grootere sommen dan zijne middelen toelteten. Door zijn patroon werd in stilte een onderzoek gedaan, waarbij bleek dat hij zich aan vervalschingen en ontvreemdingen voor een bedrag van 20,000 francs had schuldig gemaakt. Nu begon de schuldige lont te ruiken, want de vorige week, des Maandags, verdween hij Woens dag ontving zijne vrouw een brief van hem met het postmerk Amsterdam, waarin hij te kennen gaf zich van kant te zullen maken om een onteerend vonnis te ontkomen. De voornaamste bepaling der onlangs in het Britsche parlement aangenomen wet, waarbij de l'atroons worden verplicht tot het veschaffen van gelegenheid tot zitten aan hunne winkeljuffrouwen, Juidt als volgt//In alle vertrekken van een winkel, uitstalplaats, magazijn of andere lokaliteit, waar £oederen in het klein aan het publiek worden ver ocht en waar vrouwelijke bedienden zijn aan- gesteld tot het in het klein verkoopen van goederen aan het publiek, zal de eigenaar, die zijn zaken in dergelijke lokaliteit uitoefent, gehouden zijn, te zorgen voor het aanwezig zijn van stoelen achter de toonbank en in de uitstalkamers of in zoodanige an ere plaats, als daartoe bekwamelijk door de ij hem in betrekking zijnde vrouwelijke bedienden kan worden gebezigden zoodanige zitplaatsen moeten voorhanden zijn in de verhouding van niet minder dan een stoel op ieder drietal vrouwe lijke bedienden, in iedere kamer werkzaam. Men beweert vaak, dat, niettegenstaande (en zelfs wel dat door) het betere onderwijs de mis- daden toenemen. Dit is onwaar, zegt #de Bode" en bewijst dit, met cijfers. Ofschoon de bevolking van Engeland in dejaren 187796 met 33 pCt. toenam, waren er in '96 slechts 14,700 gevangen, tegen 20,800 in 1877. In 1856 werden 14,000 jongelingen veroordeeld, in 1876 10,000 in 1896 slechts 6000. In Pruisen waren er in 1869 ruim 117 ge- vangenen op de 100,000 inwoners en in 1876 nog niet 75. En dit hoewel de rechtspleging eer strenger dan zachter is geworden. De koetsier van een vrachtwagen, die zijn paardje hartvochtig geranseld had omdat het beest niet meer voort wilde, of waarschijnlijk niet meer kon, is te Londen veroordeeld tot een maand dwangarbeid. Een berichtje uit een blad van Paramaribo ,/Men vertelt ons dat het geval met de vrouw met den politieagent, waarbij deze geue mishandelde, de vrouw op een kwaadaardige wijze de politieagent eene emmer met water op het hoofd wierp, ten- gevolge waarvan de dienstman zich verweerde. Aan een loket van het telegraafkantoor te Liverpool hebben dieven aan een reiziger in diamanten een zak ontstolen met f 24000 waarde aan kostbare steenen. De man, die bezig was een telegram af te geven, bemerkte er niets van. Het opzienbarend beleg van Jules Guerin's woning in de rue Chabrol te Parijs zal, evenals het beroemde gevecht uit Corneilles Cid, ophouden bij gebrek aan belegeraars. De regeering moet besloten hebben, het verstandigste allicht wat zij in de gegeven omstandigheden doen kon, de be- waking van het versterkte huis geheel te doen ophouden en de troepen-versperringen wegtenemen, zoodat de verschanste zijne vrijheid herkrijgt en de aardigheid van het belegerd worden er voor hem geheel afraakt. Te harer tijd zal dan de overheid haar slag wel weten te slaan. Geheel zeker evenwel schijnt het nog niet, dat de regeering dezen weg zal iuslaan. Het agentschap z/Havas" verklaart zich gemachtigd mede te deelen, dat de regeering wel geen geweld zal gebruiken, maar zoolang zij het noodig acht de maatregelen zal volhouden, welke zij nam om Guerin alle gemeenschap met de buitenwereld te belett.en en volksverzamelingen voor het huis te voorkomen. Guerin's vrienden dringen hem nagenoeg alien tot onderwerping. Velen hebben hebben reeds het belegerde huis verlaten. Hoe zij er uit kwamen weet men niet recht maar men zag hen wandelen in de buurt. De heer Lazies heeft zijn pogingen tot ver- zoening, waarbij hij telkens werd teleurgesteld, in armoede opgegeven. Alleen Generaal Jacquet, President van de groep de //Nationale Verdediging", volhardt in die moeilijke taak. Hij heeft nog een paar malen met Guerin gesproken. Een rijke Engelsche zonderling moet f 60,000 hebben geboden voor het recht om de huur van het thans vermaarde gebouw over te nemen. Het standbeeld van Ferdinand de Lesseps, dat te Port-Said zal worden opgericht, is Vrijdag- morgen van Parijs vertrokken. Het bronzen beeld met het voetstuk is verpakt in acht kisteD, die meer dan 17,000 kilogram wegen. Per stoomboot Haffordshire zal het monument van Londen naar Port-Said vervoerd worden, waar het eerst 25 September kan worden verwacht. In de kolenmijnen bij Neath in Glamor ganshire (Zuidelijk Wales) heeft Vrijdag een ontploffing plaats gehad, waarbij een twintigtal mijnwerkers om het leven kwamen. Het schijnt, dat in deze mijnen geen veilig- heidslampen werden gebezigd, omdat men meende, dat de steenkool niet gashoudend genoeg was om ontploffingen te veroorzaken. Op het oogenblik van het ongeluk waren 59 mannen in de mijn aan het werk. Te Neuilly werd een vader, die steeds dronken was en dan ruzie maakte met zijn vrouw, door zijn zestienjarigen zoon met messteken gedood. De jeugdige moordenaar beweert zijn moeder te hebben willen verdedigen. Verleden week zijn te St. Pieter-Jette een plaats nabij Brussel, drie arbeiderswoningen in- gestort. Eene vrouw en drie kinderen, die zich op dat oogenblik in huis bevonden, kregen, terwijl zij vluchten, een deel van het dak op het lichaam Alle vier werden gekwetst van onder het puin te voorschijn gehaald. Te Bois d'Haine had zich een persoon naar een geneesheer begeven om eene breukoperatie te ondergaan. Deze wilde beginnen met hem te chloroformiseeren, toen hij tot zijn verbazing ont- dekte, dat de ongelukkige niet meer leefde. Men gelooft dat hij aan vrees voor de operatie gestorven is Te Lagny, in Frankrijk, is een 83jarige dame, die op een buitentje van haar rente leefde, door middei van eer. servet geworgd en daarna haar geheele huis doorzocht om geld te vinden Toch is nog ongeveer voor een waarde van 17,000 francs, die op verschillende plaatsen in de kamers verborgen waren, aan de blikken van den moor denaar ontsnapt. Men meent hem op 't spoor te zijn. Een wielrijder uit Weisig, die's avonds per wiel huiswaarts keerde, ontmoette op zijn weg een anderen wielrijder uit Prinkenau, die zonder lantaarn reed. Toen de eerste hem daarover een aanmerking maakte, sprong de ander van zijn rijwiel en bracht den Weisiger met een dolk eenige steken toe in arm en hoofd, zoodat deze bewus- teloos neerzonk en eerst den volgenden morgen door arbeiders in denzelfden toestand gevonden werd. De Prinkenauer heeft zich zelf bij de politie aangegeven. Te Kamerrijk had Dinsdagavond in het circus Ducas een ongeluk plaats, tijdens een voor- stelling. Een gedeelte van de zitplaatsen op den tweeden ring bezweek en een aantal personen stortte naar omlaag, waarop ook onder de overige toeschouwers een hevige paniek ontstond. Genees- kundige hulp was spoedig ter plaatse, zoodat de gevallenen, waarvan sommigen ernstig gekwetst waren, spoedig konden worden verbonden. Te Parijs verwekt een geheimzinnige zaak veel opzien. Een jonge vrouw wordt daar door haar vroegere dienstmaagd, die betrekkingen schijnt te onderhouden met haar man, beschuldigd dezen laatste langzamerhand te vergiftigen door het toe- dienen van een bijzonder soort suiker in al het voedsel, dat voor dezen bestemd is. De jonge vrouw beweert, dat deze aanklacht een wraakneming is van de dienstbode, die zij eenigen tijd geleden had weggejaagd. Na een gerechtelijk onderzoek is evenwel de dame gevangen genomen. In een Russisch dorp werd een herbergier, twee dagen voor hij voor de tweede maal in het huwelijk zou treden, in zijn woning vermoord gevonden. Als daders of medeplichtigen werden zijne drie oudste zonen gevangen genomen. Ter Xruzrn. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Aug. Cornelia 'tGilde, oud 26 j., jm. en Martha Catharina Herrebont, ond 27 j., jd. 17 Aug. Frederik Bakker, oud 21 j., jm. dn Jacomina Anna Harms, oud 21 j., jd. Geboorten 13 Aug. Maria Pieternella, d. ran Jacob Deij en van Janneke Ilerrebout. Neeltje, d. van Pieter Fraanje en van Lourina Goudzwaard. 14 Aug. Jan Jacobus, z. van Jan van Aalst en van Janna Cornelia Harte. 15 Aug. Maria, d. van Aarnout de Bruijne en van Catharina de Koeijer. 16 Aug. Pieter, z. van Willem Jozias van Doeselaar en van Elisabeth Scheerders. 17 Aug. Wilhelmina Dina, d. van Adriaan Florussen en van Maria van Drongelen. 18 Aug. Hendrik Philippus, z. van Willem van Aalst en van Johanna van Teijlingen. Jozias Jacobus, z. van Dirk de Blaeij en van Wilhelmina Schoonakker. Overlijden. 13 Aug. Anna Aletta Liebers, oud 16m ,d. van Adriaan Isaac en van Johanna Maria Maartens. 15 Aug. Catharina de Koeijer, oud 24 j., echtg. van Aarnout de Bruijne. 16 Aug. Willem de Feijter, oud 5 w., d. van Marinus en van Elizabeth Wilhelm. 17 Aug. Jacob de Quelerij, oud 7 m.. z. van Klaas en van Neeltje van Eenennaam. Elizabeth Boukjen van Wijck, oud 2 m., d. van David en van Pietemelle Ieuikjen Schijf. Biunenl. Granen. Er was heden voldoend aanvoer van de nieuwe graausoorten, Koolzaad en Kookerwten. Stemming prijshoudend. Tarwe 20 cent lager. Men noteert: Tarwe naar kwaliteit jarige f 5,a f 6, nieuwe 5,75 a 6,30 Rogge 5,a 5,50 Gerst f 4,75 a f 5,50, en per 100 kilo 7,90 a f 8,40 Haver f 3,a/3,80; alles per hect. Koolzaad f 7,75 a f 8,50; Paardenboonen 5,70 a 6,25; Kookerwten f 7,50 a 8,25, niet kokende 6,50; Kanariezaad 6,a 7,25, alles per hectol. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 k.g. op levering 176Rogge per 2100 k.g. op levering Oct. 134, 135, Maart 134; Helena- rogge /158; Amerik. Mais per 2000 k.g. 99 a 102; Cinquantin 115 it /1J6; Amerik. Haver 6,60Tarwe 7,25 a 8,per 100 k.g. Meel. Prima inl. 10,75 a 11,50 le soort inl. 9,75 a 10,50; prima Belgisch f 11,25 a 12,— le soort 10,— h 10,75; extra puik Hongaarsch 14,75 h 15,75; prima Amerik. 10,75 h 11,25; 1« soort 8,75 a /9,25; 2e soort 7,50 h 8,25Duitsche Roggebloem 9,75 h 10,75, alles per 100 kilo netto. Runderprijzen 48 a 62; Stieren 32 a 52Kalveren 60 a 80Schapen 45 a 50 Varkens 32 h 36 cent per kilo. Melk- en Kalfkoeien 125 a /220 Stieren 60 a 170 Graskalveren 25,a f 40, Vaarzen 60 a 90Fokkalveren /12 a 18 nuchtere 5 a 12 Biggen 6 a 14 per stuk. Aardappelen. Brielsche 2,25Gel- dersche kralen 2,a 2,20, alles per mud. Boterprijzen in vaten middeuprijs 50, stukken van een half kilo 65 a 70 cent. Zoete Melksche kaas f 20,50 a 22, per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 3,a 3,50. Buitenl. 2,50 per 100. V 1 a s geen aanvoer. Karwijzaad jarig 12,75 a 13, nieuw 12,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in houten vaten per 100 kilo 9,75 a 9,85 en per kan 7 cent. Javakoffie in balen gewone soorten 25f cent en dito Santos 17£ cent per half kilo. Chilisalpeter (Soda-Nitraat) 15£ a 16 stikstof, heschikbaar fr. 17,35 per 100 kilo. Zwavelzure Ammoniak (Sulfaat van Ammoniak) 20 a 21 stikstof, beschikbaar fr. 31,50 per 100 kilo. Gewoon Superphosphaat, 12 a 14%phosphor- zuur, per percent phosphorzuur fr. 0,38, zegge fr. 5,per 100 kilo. Thomasphosphaat (Metaalslakken), 15 a 17 phosphorzuur, 75 fijnheid, per percent phosphor zuur fr. 0,26, zegge fr. 4,20 per 100 kilo. Z E EC T IJ 1> I B IM. Van 18 tot en met 20 Augustus. Datum. VLAG. NAAM. ML Van en naar. Lading. lour Ter leuien 19 Eng. sch. William Henry 268 Fowy pijpaarde 20 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. Van Ter l'euzen 18 Belg. s.s. Benmacdui 1623 Kingslynn macadam Eng. s.s. Nell Jess 1402 Lowenstof idem 19 Eng. a.s. Hailing 2199 Londen stukg. Noor. s.s. Skuld 4074 Hamburg ledig DuitS. 8.8. Sparta 3501 Middlesbro idem V»or Keni 18 Eng. 8.8. Raithwaite Hall 2012 Blyth kolen idem Ouse 2158 Goole stukg. 19 Duits. 8.3. Electra 3571 Cliristiansand hout idem Comm. Boeckel 3546 Riga idem 20 Eng. s.s. Ethel 2932 Finland idem idem Sea Serpent 2553 Londen stukg. Vim Uent t 18 Deens. s.s. Danmark 5800 New-Castle ledig Belg. s.s. L'Avenir 1612 Frederiksh. phosph. 19 Deens. s.s. Volmer 4290 New-Castle iedig Eng. s.s. Abrota 3234 Newport idem idem Sea Belle 2152 Londen stukg. idem Warkworth 1862 New-Castle idem idem Truro 2366 Hull idem idem Stamfordham 2605 New-Castle ledig 20 idem Ouse 2158 Goole stukg. idem Astrologer 2580 Leith idem Duits. s.s. Eugene Krohn 2203 Rostok phosph. Eng. s.s. Canute 3121 Blyth ledig Van 18 tot en met 20 Augustus werden langs de Oostsluizen alhier 19 binneuvaartuigen op en 25 afgeschutdoor de Westsl. 4 op- en 2 af- geschut. CORNELIS 'tGILDE EN MARTHA CATHARINA HERREBOUT, die, naraens wederzijdsche familie, hun hartelijken dunk betuigen voor de vele bewijzen van belang- stelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 16 Augustus 1899. Heden Zondag 20 Augustus overleed zacht en kalm in zijnen Heer en Heiland onzen geliefden vader, den heer JOGCHEM VAN DE WEGE, in den ouderdom van 71 jaar en 8 maanden. Zwaar valt ons dit verlies, doch wij hopen te berusten in Hem die geene rekenschap geeft van zijne daden. Uit aller naam, .TAN VAN DE WEGE. Ter Neuzen, 20 Augustus 1899. oud-leerling der Hoogeschool van Gent, opvolger van Dokter CAUTERMAN, is te spreken Zondags van 9 tot 12 ure, in De Leeuw van Vlaanderen, Clinge-station. TE SAS VAN GENT. Notaris Vollenlioven van Daalen, te Sas van Gent, zal ten verzoeke van Mevr. Wed. J. STEVENS aldaar, op voorm. 10 uur, in het openbaar verkoopen It 11 i 111 wassende onder de gemeente Sas van Gent. Te vergaderen ter herberge van Al. Hamerlinck, nabij 't station. Nadere informatics bij «voornoemden Notaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3