Dokter STAS, r. P. DIELEMAN, Aanbesteding. A&nfBESTXDiare 40,0001°, Spplospiaa Doctor ARTHUR JACQUET te St. Gilles-Waas, de flrma Ls yan Waesberghe-Janssens te Hnlst. Ysrkooping te Philippine. „EIGEN HULP" BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. chirurgijn dentiste Yan het burgerlijk hospitaal Hypotheek W^arborg Maatschappij Wegens uitscheiding van bedrijf. Openbare Verkooping:. 2 liektaren Klaver. 6 hektaren Lucern-hooi (in hoopen) 4 dito Klaver, aanbestsden: INGEZONHEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Mag ik den heer L. S. te A. door middel van Uw blad even wijzen op onderstaand artikel. Iliermede zal U mij en velen die nog auders denken over ffde Nederlandsche Regeering" ten zeerste verplichten. Ter Neuzen. X. NEKERLAND en VENEZUELA In De lelegraaf van 9 dezer (och tend blad) komt een artikel voor, genoinen uit le Nouveau Monde en geschreven door een Venezuelaan, als repliek op een artikel uit de Maasbode. Het stuk is voorzeker zoo hatelijk en beledigend mogelijk gesteld. Maar laat ons eerlijk zijn en de waarheid onder de oogen durven zien. Dan moeten wij, die vele jaren op Curasao in station zijn geweest en toen verscheidene malen Venezuela bezochten, om zoo mogelijk kwesties uit te maken, erkennen dat vele punten helaas waar zijn 1°. Wordt Curasao ten alien tijde door JNeder- land schromelijk verwaarloosd en als een lastpost beschouwd, wat werkelijk voor de sympathieke bevolking, zooals de Venezuelaan die te recht noemt, niet alleen pijnlijk is, maar haar zeer belemmert in bloei en welvaart. 2°. Zijn wij niet geheel vrij te pieiten van laksheid en af en aan onhandigheden te begaan, want o. a. hebben wij werkelijk dikwijls een treurig figuur gemaakt bij het verschijnen van een of meer onzer oorlogsschepen in de wateren van Venezuela, tot het eischen van satisfactie omtrent het een of ander. Wij kwamen dan met groote plannen, annonceerden die en dreigden met platschieten van de plaats. En wat was het gevolg Dat aan onze eischen niet werd voldaan, wij daarop het anker lichtten en vertrokken. Van daar dat de Venezuelaan in zijn stuk zegt„Indien 3 of 4 kruisers zich aan onze kusten vertoonen, zou dit gebeuren alleen om den raad te ontvangen zich bedaard te houden en naar Rotterdam terug te keeren. En dat hij ook vraagt//Is de Maasbode de be- lachelijke vertooning vergeten van de W assenaer in 1874 voor onze havens?" Dat de Venezuelaan ons ten alien tijde zeer minachtend heeft behandeld en nog doet, ja met ons spot, is geheel eigen schuld en niet onverdiend. In aanmerking genomen de wijze waarop door Nederland met Curasao wordt omgesprongen, zouden wij denken, dat de bevolking, die, energiek, vlijtig en werkzaam zijnde, dus vooruit wil, terwijl zij nu een armoedig best.aan heeft, wel zou wen- schen tot eene groote krachtige mogendheid te behooren (niet Venezuela), te meer daar die be volking tamelijk gemeleerd is. Zouden wij zelfs tegen Venezuela niet opgewassen zijn als het er op aan kwam ZEETIJDINGEN. Van 17 tot en met 16 Augustus. a I I Van 16 tot en met 17 Augustus werden langs de Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen op en 22 afgeschut; door de Westsl. 5 op- en 4 af- geschut. D AGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 19 Augustus 12.16 Zondag 20 0.44 1.8 Maandag 21 1.81 1.53 Dinsdag 22 2.16 2.37 Woensdag 23 2.58 3.19 Donderdag 24 3.39 4.— Vrijdag 25 4.20 4.41 Heden overleed na een kortstondig lijden, tot mijne diepe droefheid, mijne innig geliefde echtgenoot (leu heer HENDRIK K0K, in den ouderdom van ruim 30 jaren, nala- tende een kind, te jong om het zware verlies te beseffen. Wed. C. W. KOK geb. v. d. Hoofd. Rotterdam, Kralingen, 17 Aug. 1899. Paulus Potterstraat 72. Dank aan alien, die blljken van belangstelling gaven bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot en vader. Wed. E. H. WORTMANMeijer Zaamslag. en kinderen. oud-leerling der Hoogeschool van Gent, opvolger van Dokter CAUTERMAN, is te spreken Zondags van 9 tot 12 ure, in De Leeuw van Vlaanderen, Clinge-station. Statiestraat 8 te GENT, is elken werkdag te raadplegen van 10 tot 4 uur. Adv. en Proc SPREEKUREN: Den len Zaterdag van iedere maand van 9121/, uur te AXEL bij L'ECLUSE. Den 2en Donder- dag daaraanvolgenden van 91 uur te TER NEUZEN bij KEERSEMAKER en verder dage- lijks (behalve des Zondags) te MIDDELBURG Lange Singelstraat 182a. Amsterdamsche gevestigd le Amsterdam. Zoolang de voorraad strekt zijn de niet nitlootbare gewaarborgde 4 pCt. Hypothe cate Obligation in stukken van f 1000, f 500 en f 100 verkrijgbaar bij De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van B. HEMELSOET, aan zijn woonhuis in de verkorting nabij Kijkuit, gemeente Axel, op Zaterdag den 2(1 Augustus 1899, des namiddags ten 2 ure, verkoopen 1 Koe, 1 tweejarig Rund, 1 Hokkeling, 1 groot Varken, 12 Hoenders en 1 Haan, nieuwe Windmolen met 4 Ziften, Snijpaard, Kaarn, 3 Roomkuipen, Boterbak en Lepel, Melkzift, Beerkuip, 2 groote Kuipen, Emmers, 5 Melkteelen, Kastje, groote Uittrektafel, kleine Tafel, 6 Stoelen, 2 Rachels, groot en klein Ledikant, 2 Spiegels, Ketel, Pannen en Schilderijen, 35 Wijn- flesschen, Baktrog, 1 nieuwe Paneeldeur, Pik, Zeijsen, nieuw Gerste- en Tarwestroo, Hooi, 300 drooge bossen Mutsaard, Mest, ongeveer 12 aren Koebeeten, enz. enz. De Deurwaarder Hendrikse, te I.lzendijke, zal publiek verkoopen Woensdag 23 Augustus, des namiddags 3 uren met Notaris Steegers, te Assenede, ten verzoeke van den heer A. VERCRUIJSSE, 13. voor den heer AUG. VERGAERT alles wassende in den Vergaertpolder. Te vergaderen bij Aug. Pardaens. ZEGT HET VOORT. Het Bestuur van den MELOPOLDER zal op Hinsdag 22 Augustus 1899, des voormiddags te 10 ure, ten huize van P. van Eerdenburgh, aan de haven te Paal, gemeente Graauw, bij enkele inschrijving het vervangen der houten brug in het gehucht Paal, in den weg naar Duiversboek door een brug met steenen landhoofden en dubbel houten dek op ijzeren liggers. Raming 790. Aanwijzing op Zaterdag 19 Augustus 1899, des voormiddags 10 ure, te vergaderen in het bestedingslokaal. Het bestek ligt met de teekening ter inzage in genoemd lokaal en het eerste is verkrijgbasr bij den Ontvanger-Griffier te Hulst tegen toezending van f 0,50. Graauw, 10 Augustus 1899. JOS. VERHAEGEN, Dijkgraaf. E. HOMBACH, Ontvanger-Griffier. Landbouwers-Vereeniging te HONTENISSE. op Zaterdag 2 September, des namiddags 4 uur, bij den heer P. Verbist te Kloosterzande, der levering van pi. m. bevattende 18 phosphorzuur, oplosbaar in water Inschrijvings-biljetten en voorwaarden op aanmge verkrijgbaar bij den Secretaris-Penningmeester JAC. BUIJSROGGE. eroTnadeel voor den handel, waarom spreker zou wenschen groot naae vrijheid gel a ten werd. wanneer de om- standtgheden 't noodig maken diepgaande schepen het eerst te helpen, wanneer eerst aangekomen schepen van mmderen diepgan" dan toeh dat tij nog kunnen geholpen worden. De heer Kolijn merkt op dat het de schuld der Kamer zelf is dat den slnismeester de handen gebonden zyn. Door ons J Zegt hij is destijds gevraagd de schepen van vaste nfnen te laten voorgaan. Dat verzoek is mgewilligd. De booten der vaste lijnen zijn meest alle van geringen dlePJang' maar de sluismeester moet die nu het eerst helpen, wat wij expediteurs ons door het verzoek nu zelf te wijten hebben. De Voorzitter meent dat het voor den s'uls'n<:^t<!r 2^r moeilijk zou worden, als hij vrijheid van handelen bezat ieder expfiditeur zou dan bij hem aankloppen en meenen dat ziine schepen voor moesten gaan. De heer NolsonDe bedoeling van het door den heer Kolijn aangehaald verzoek was niet om de booten der vaste lijnen steeds te laten voorgaan, maar alleen in die geyallen waarin ze een getij zouden moeten bhjven liggen En die booten hebben dan ook preferentie noodig, want het zou met mogelijk zijn een geregelde lijn nit te voeren, wnuneer men niet steeds verzekerd was op tijd te kunnen schutten. Hetgeen toen gevraagd is was buitendien geen wijziging van het reglement, want dit gaf de booten der vaste lijnen recht van voorschutting, maar de bepaling werd nooit uitgevoerd, en daar is toen om verzocht en nu wordt de bepaling geliand- haafd Ik acht het best om nu maar in het antwoord te bernsten en er oP te letten als er zich nieuwe feiten voordoen, want zonder feiten krijgen we nu natuurhjk niets gedaan en ook al zijn er feiten dan nog is het moeilijk, daar de ambtenaren 't dan nog wel op een andere mamer weten nit te leggen. De heer Versluijs verklaart van den Minister geen ander antwoord te hebben verwacht. Het adres der Kamer was niet op feiten gebaseerd, men heeft daarnaar gezocht, maar ze niet kunnen vinden. Voor het vervolg raadt hij meer omzichtigheid aan, om niet zonder voldoenden grond adressen te verzenden, teneinde niet ten tweeden male een vreemd figaur te maken. j De heer Nolson weerspreekt dat geen feit zou zijn genoemd, er is gewezen op het geval met het stoomschip Balmur. De heer Versluijs Maar is het bewezen dat die boot mocst blijven liggen door het schutten van binnenschepen Daarover loopt de kwestie toch eigenlijk. De heer Nolson Ieder vaartuig heeft voor schutten een zekeren tijd noodig, De schuttijd is al zeer beperkt voor de zeevaart, maar wordt dit natuurlijk nog meer, wanneer binnen- vaartuigen van dien weinigen tijd ook nog wat afnemen. Ik heb toen den ingenieur er op gewezen dat de Balmnr hier tijdig was om te schutten, maar dat het tij voor die boot verliep, door het schutten van 6 binnenschepen, waarvan 4 de Oo'stsluis hadden kunnen passeeren. Dat de ingenieur schrijft dat de boot had kunnen schutten tegelijk met een andere wanneer ze er een half uur vroeger was geweest, gaat toch niet op j de ingenieur zou evengoed hebben kunnen schrijven een paar uren, of een dag vroeger. Een feit is 't, dat de Ijoot er tijdig voor den schuttijd was, maar deze door 't schutten. der binnenschepen zag verloopen, De Voorzitter, meenende dat de zaak voldoende is besproken, verzoekt vooral hen. wier zaken veel aan de Westsluis zijn, op de kwestie acht te geven en voorkomende feiten te noteeren. De Secretaris deelt mede dit ook aan de expediteurs die in dezen een adres aan de Kamer richtten te gebben gevraagd, wat alien hebben toegezegd, Het schrijven van den Minister wordt hierna voor kennis- geving aangenomen, Nog is ingekoraen een schrijven van den directeur-generaal der posterijen, een schrijven in antwoord op het door de Kamer aan den Minister van Waterstaat enz. gezonden adres, be- treffende den post. Daarin wordt der Kamer te kennen ge- geven dat zal worden voldaan aan het verzoek tot het verzenden van brieven en andere stukken met de boot van 9,10 unr voorm. van Vlissingeu naar Ter Neuzen en met de eerste boot, alsmede met die van 4,50 uur 's nam. van Ter Neuzen naar Vlissingen, doch dat in verband met het weinig be duidende postverkeer tusschen Ter Neuzen, Hulst en Axel, drie gelegenheden per dag tot het verzenden van brieven en andere stukken tusschen die plaatsen voldoende moelen worden geacht en er derhalve geene aanleiding wordt gevonden om mede met de treinen te 1,28 nnr nam. en 4,20 uur nam. van Ter Neuzen vertrekkende of aldaar aankomende eene ver- zending van brieven en andere stukken te doen plaats vinden. De Secretaris merkt nog op dat ook de telegraafdienst des Zondags met den uur in den avond is uitgebreid, zoodat de Kamur in dezen voldoening van haar werk heeft. Van de Kamer te Sneek is ingekomen een verzoek tot het verleenen van adhaesie aan haar adres aan den Minister van Justitie, waarin wordt aangedrongen op het invoeren van be- palingen, waarbij worden verboden, de loterijen verbonden aan winkelneringen. Dat uitloven van prijzen, wanneer men 't een of ander koopt, wordt nadeelig geacht voor het publiek, daar velen dan moeten betalen voor icts, dat een persoon ontvangt, terwijl het doodend is voor den kleinen handel en die op het platteland, die omdat de zaken niet zoo uitgebreid zijn als de winkels in de centra, aan dat uitloven van prijzen niet kunnen meedoen. Daarbij komt dat meer en meer het streven wordthet uit loven van verlokkende prijzen, maar niet het lokken klanten door het leveren van goede waar. Na eenige opmerkingen wordt het verzoek voor kennisgeving aaagenomen. Nog is ingekomen een verzoek der Kamer van Utrecht, om steun aan haar pogen tot het verkrijgen van een verlaagd port voor zware brieven in rechtstreeks verkeer naar het bnitenland. Met algemeene stemmen wordt besloten hieraan adhaesie te verleenen. De Voorzitter vraagt of nog een der leden eene opmerking heeft te maken naar aanleiding van- of een bezwaar heeft tegen de plannen der kanaalwerken. De heer Kolijn heeft er een bezwaar tegen, n.l. dat de nieuwe kanaalarm zoo ver boven de loskade in het kanaal komt, maar aangezien er toch geen verandering meer in de plannen zal gebracht worden, zal men er maar in moeten berusten en afwachten. Dit laatste is ook het gevoelen der andere leden. Nadat nog de heeren Van de Velde, Kolijn en Versluijs zijn aangewezen als deputatie om de Kamer te vertegen- woordigen op de audientie van den Commissaris der Koningin, die Vrijdag 18 dezer de gemeente bezoekt, wordt de verga- dering gealoten. Clinge. Geboorten. 30 Juli. Maria Seraphina, <1. van Francies van Overmeir en van Philomena Pauwels. 1 Aug. Bertha Maria, d. van Fr. Lud. van der Heijden en van Mar. Dom. van Overloop. 5 Aug. Magdatena, d. van Theph. de Rock en van Am. van Dongen. 6 Aug. Irma Maria, d. van Petrus Franciscus Melsen en van Silvia Camilla van Overloop. 9 Aug. Maria Magdalena, d van Joh. Seb. Willaert en van Fid. van de Voorde- 10 Aug. Augustinus, z. van Pieter Joh. Segers en van Joanna Petr. Meul. !2Ang. Franciscus, z. van Petrus Franciscus Thierens en van Leonie Kegels. Overlijden. 10 Aug. Benignus de Bodt, oud 62 j., echtg. van Isabella Seraphina Baetens. 15 Aug. Rene Claessens, oud 19 d., z. van Constantinus en van Maria de Bruijn. llenKstdiJIi. In deze gemeente hebben geene aan- gifien plaats gehad. Honfenisse. Huwelyks-aangiften. 4 Aug. Ferdinan- dus Josephus van Campen, oud 24 j., jm. en Maria Louisa Vereecken, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Aug. Johannes Wijn, oud 27 J jm. en Maria Johanna Neeteson, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Aug. Eduardus Jacobus, z. van Pieter Au gustinus van Driessche en van Paulina Waaijenberg. 4 Aug. Nicolaas, z. van Petrus Goossen en van Anna Maria Picavet. 8 Aug. Alouisius, z. van Jacobus Norbertus van den Bergen en van Justina Lucia van Jole. Petrus Dominicus, z. van Benignus de Smet en van Philomena Verschuren. 9 Aug. Hendrik Adrianus Jacob, z. van Leendert Pieter de Vries en van Cornelia Goosen. Alouisius, z. van Petrus van Hecke en van Carolina Maas. 11 Aug. Euphemia Josephina, d. van Petrus Johannes van Dommelen en van Catharina Spon- selee. 12 Aug. Joseph Fernand Marie, z van Petrus Jo sephus Cappendijk en van Apolonia van Loij. Overlijden. 4 Aug. Anna Catharina Claessens, oud 85 j., wed. van Antonins Sarneel. 13 Aug. Petrus Paulus Neve, oud 1 m., z. van Kornelis en van Rozalia Vettenburg. 15 Aug. Lodewijk Benjamin Maximilianus van Jole, oud 9 m., z. van Benjamin en van Paulina Wullems. Hoewaelit, Huwelijks-voltrekkingen. 8 Aug. Angelus Coppens (van Oostacker), oud 66 j., weduwn. van Maria Coleta van Peteghem en Rosalia Albertina van Hoof, oud 70 j., wed. van Franciscus Taaijmans. Geboorten. 5 Aug. Emma Magdalena, d. van Petrus Franciscus de Vos en van Clementina de Canne. 6 Aug. Martha Maria Catharina, d. vau Cesar Bernardus David en van Josephine Marie Breijaert. 10 Aug. Josephina Maria, d. van Charles Ludovicus Gijsel en van Maria Theresia van Overloop. 14 Aug. Joannes Josephus, z. van Franciscus d'Hondt en van Eugenia Constantia ll'hooghe. Overlijden. 3 Aug. Rosalia Poppe, oud 73 j echtg. van Pieter Josephus Vernimmen. 5 Aug. Rosalia de Smet, oud 54 j., echtg. van Franciscus Baert. 8 Aug. Alphons Joseph Thuij, oud 18 d., z. van Augustus en van Maria Ludovica de Nijs. 9 Aug. Joseph Savoey (van St Jansteen), oud 5 m., z. van Petrus en van Emma Maria van Haver. Over/ting. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Sr« vhii dent. Huwelijks-aangiften. 3 Aug. Gustaef Steijaert (van Assenede), oud 24 j., jm. en Sophia Maria Cuyle, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Aug. Franciscus Everardus Hamelynck, oud 24 j., jm. en Celina Clotilda Rademakers, oud 25 j jd. Geboorten. 3 Aug. Rosalia Mathilda, d. van Gerardus Johannes Franciscus Kalfsvel en van Louisa Maria Dominica Renique. Slnt Jansteen. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Aug. Augustus Vonck, oud 28 j., jm. en Josephina de Tijn, oud 24 j., jd. 4 Aug. Alphonsius van Looij, oud 27 j., jm. en Anastasia Baert. oud V i id- Geboorten. 2 Aug, Maria Philomena, d. van Leonardos Janssens en van Mathilde Colman. Paulus Dominicus, z. van Augustus van Damme en van Leontina Maria van Hoeije. 3 Aug. Augustus Fredericus, z. van Charles Louis de Block en van Florentina Thuije. 12 Aug. Elisa Constantia, d. van Petrus Want en van Maria Justina Reijns. 14 Aug. Petrus Josephus, z. van Petrus Martens en van Eugenia Taalman. Overlijden. 5 Aug. Franciescus Xqverius Smet, oud 5 m., z. van Petrus en van Stephania van der Sijpt. 6 Aug. Lucia Maria de Beule, oud 30 j., d. van Augustinus Johannes en Johanna Maria Martens. 9 Aug. Joseph Savoeij, oud 5 m„ z. van Petrus en van Emma Maria van Haver. 12 Aug. Augusta Janssens, oud 9 m., d. van Rosalia Janssens. Petro- nella Sponsele, oud 74 j., wed. van Franciescus Vcrstraeten. 14 Aug. Christina Maria Moens, oud 1 j., d. van Petrus en van Maria de Later. Stoppeldijk. Huwelijks-aangiften. 4 Aug. Desire Krieckaart, oud 29 j., jm. en Rosalia van Campen, oud 27 j. jd. Geboorten. 4 Aug. Dignum, z. van Alphonsus Mel en van Ludovica Voshaart. 5 Aug. Eduardus Petrus, z. van Alphonsus Kerckhaert en van Isabella van Esbroeck. Overlijden. 12 Aug. Anthonij van de Velde, oud 60 j., echtg. van Anna Catharina de Roos. Zaamslug. Geboorten. 5 Aug. Christina Cornelia, d. van Adriaan Lensen en van Adriana Dieleman. 10 Aug. Sara Maria, d. van Willem Agathns van Ham en van Elisa beth van Doeselaar. 13 Aug. Marinus, z. van Marinns Brandes en van Susanna Jansen. Overlijden. 2 Aug. Pieter Abraham Bastinck, oud 3 m., z. van David Pieter en van Johanna Elisabeth Butler. 10 Aug. Jau Scheele, oud 83 j., weduwn. van Suzanna Koster. 13 Aug. Tanneke Bakker, oud 8 m., d. van Jon en van Elizabeth Hamelink. Zuidrtorpe. Huwelijks-aangiften. 7 Aug. Rumold de Bruijne, oud 31 j., jm. en Elisa Maria van Overloop, oud 23 j., jd. Geboorten. 2 Aug. Philemon Victor, z. van Maria Eme- rentia Coppieters. 15 Aug. Franciscus Joseph, z. van Jacobus de Meij en van Emerentia Casteels. S VLAG. NAAM. M*. Van en naar. Lading. 16 17 16 17 Eng. s.s. idem idem Noor. s.s. Belg. s.s. Eng. s.s. Belg. s.s. Eng. s.s. Belg. s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. idem Eng. barge Eng. sch. Eng. s.s. Deens. s.s. Eng. s.s. Eng3m.sch. Deens. s.s. Eng. s.s. Noor. bark Eng. s.s. idem Ned. s.s. Eng. s.s. idem Voor Ter 1'enien Warkworth Hailing Astrologer Van Ter Hermine Adour Ann Webster Prince Philippe Kielseng L'Esperance Golfer Voor Mongibello Canute Triumph Holly Hoon Stamfordham Matha Sea Belle Ocean Swell Russia Truro Van Pierre Sea Serpent Aire Talisman Egret Rail us 1862 New-Castle stukg. 2199 Londen idem 2580 Leith ijzer Neuzen 1333 Antwerpen ledig 2069 idem idem 2241 Londen stukg. 4587 Bilbao ledig 4501 Burntisland idem 1888 Middlesbro idem 1066 iLonden macadam Genl i 3457 Finland hont 3121 Huelva minerie 279 Portleven pijpaarde 355 Belfast landb.zout 2605 New-Castle kolen 334 Riga hout 2152 Londen stukg. 575 Par pijpaarde 4575 Riga hout 2366 Hull stukg. Gent t 1197 Arendal ballast 2553 Londeu stukg. 1763 Goole idem 2025 Leith idem 3492 Antwerpen idem 2942 Liverpool idem 0 0 0 0 0

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3