bur^ Handelsbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzeu. Advertentien. Ondergeteekende betuigt bij deze zijn dank aan de Gebr. Kaan Handelaren in Rijwielen te Hoek voor de flinke uit- voering der garantie onder- vonden op zijn fiets. Hij kan iedereen aanraden met bovenge- genoemden te onderhandelen. Spui (Axel), Aug. '99. C. v. Langevelde Jz. Rotterdam, 14 Aug. 1899. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 15 Augustus 7.6 7.40 Woensdag 16 8.19 9.3 Donderdag 17 9.49 10.32 Vrijdag 18 11.12 11.4 7 Zaterdag 19 12.16 Zondag 20 0.44 1.8 Maandag 21 1.31 1.53 AGENTEN De Amerikaansche beroepszwemmer Dalton, die 27 8 menschen uit 't water heeft gered, is te New-VoTk bij een voorstelling ten aanschouwe van honderden menschen verdronken. Kolonel Joaust, voorzitter van den krijgsraad te Rennes, is geen vriend van photographeeren. Om veilig te zijn voor de loerende photografen bewoog hij, bij het gaan naar het vergadergebouw, voortdurend het hoofd heen en weer. Maar bij den ingang van het hek werd hij begroet door den prefect, en hij bleef een oogen- blik staan, om met dien heer te praten. Dat oogenblik was genoeg voor een photograaf, die met zijn toestel, dat hij zooveel mogelijk ver- borg, naderkwam, het richtte en in een wip een z/kiekje" had genomen van den kolonel voor die strenge krijgsman het had bemerkt. loen hij zag wat er gebeurde en zich weer ging bewegen, was het al te laat. Kapitein James Price van de New-Yorksche politie oordeelt volgens de Daily News als volgt over Londen. Price heeft eenige weken te Londen vertoeft en zegt nu dat er te weinig ijs is, te veel vrouwen, slechts slechte sigaren zijn en er geen goed schoensmeer is. De kappers hebben geen verstand van scheren. De kapitein is ge- ergerd over de wijze waarop de Zondag in Londen gevierd wordt. Hij geeft tal van bars dien dag geopend gezien, vol vrouwen die met hare babies bij zich daar dronken. Ten slotte noemt hij heel Londen een uiterst onzedelijke plaats. In de Belgische gemeente Vost-Zuid is men bezig met het vergrooten van het stationsempla- cement, waartoe afval van kolen en sintels uit naburige fabrieken gebruikt worden. De afval is, over een afstand van 400 meters, door onbekende oorzaak aan het branden gegaan en tastte reeds de dwarsliggers van de rails aan, voor men be- merkle wat er gebeurd was. De aanwezige arbeiders moesten daarop over de gloeiende massa heen, trachten op koeleren grond te komen, wat natuurlijk niet dan ten koste van een paar gezengde schoenen en gebladerde voeten kon geschieden. De brandweer trachtte het vuur te dooven, maar de dicht opeengestampte massa van brand- bare stoffen laat het water niet door, zoodat de brand blijft aanhouden. Donderdagmorgen heerschte in bet visschers- kwartier te Boulogne-sur-Mer groote opgewonden- heid, veroorzaakt door den terugkeer van den daar thuisbehoorenden vischlogger Btoile de la Mer. Dit vaartuig was Woensdag in Engelsch vaarwater aangthouden door de Engelsche kanon- neerboot Leda, die eerst eenige schoten met los kruit had afgevuurd en daarna ook zesmaal met scherp had geschoten. Hierdoor was de roer- ganger gedood en een ander zwaar gekwetst. De logger was vervolgens bijgedraaid en door het oorlogsschip in beslag genomen. De gezagvoerder van den logger, die beweert geen netten uitgezet te hebben, heeft aehtlien pond sterling als boete moeten betalen, terwijl nog bovendien zijn want zeer beschadigd is. Het gebeurde heeft in Prankrijk een onaange- namen indruk gemaakt, ook in kringen waar men erkent, dat de visscher niet in zijn recht was. Uit het onderzoek vand en coroner te Folkestone is gebleken, dat de Engelsche kanonneerboot niet te laken is voor den dood van den man aan boord van het Eransche visschersvaartuig. In een kort tijdsverloop is te Brussel nu reeds de vijfde persoon door de zaak-Dreyfus krankzinnig geworden. Het was eeu geacht koop- man, de heer L., die, de zaak steeds met de grootste belangstelling volgende, Donderdag, nadat hij een blad gelezen had, plotseling opstond, naar zijn kamer liep om een revolver te halen, waarbij hij uitriep ik ga naar Rennes, om al de ver- volgers van den martelaar dood te schieten." Het kostte zijne vrouw en twee dochters moeite den ongelukkige te ontwapenen. Een geneesheer verklaarde dat L. krankzinnig was geworden. In de Britsche pers wordt in den laatslen tijd de aandacht van het publiek gevestigd op het „wielrijdersgezicht", of, met andere woorden, de uitwerking van aanhoudend wielrijden op de be- valligheid der vrouwen. Als waarschijnlijk toekomstige kenteekenen van hartstochtelijke wielrijders worden door sommigen voorspeld dichtgeknepen lippen, starende oogen, groote harde handen, puntige ellebogen, dikke enkels, groote voeten, verweerde gelaatskleur en een waggelenden gang. Enkelen verzekeren stellig, dat de fiets eene ru'ine is voor het vrouwelijk schoon. Het fietsen hengt, zeggen dezen, de dames, wat physieke hoedanigheden betreft, nader tot den man, maakt haar mannelijk en daardoor leelijk. Eenigen troost willen deze ongeluksprofeten nog wel patten uit het denkbeeld, dat dit misschien eene wvjze beschikking is ten gunste van de mannelijke helft der menschheid in toekomende eeuwen, want indien het met het fietsen onder de dames zoo blijft voortgaan, zullen de gebroken mannenharten hoe langer hoe zeldzamer worden. le Meerbeke (Belgie) had men verleden week uit de naburige stad Ninove kanonnen laten komen, om daarmede saluutschoten ter gelegenheid van een huwelijk dat zou gevierd worden. Terwijl men met schieten bezig was, sprong eenklaps een der stukken, waarbij een der omstanders in het gelaat getroffen en onmiddellijk gedood werd. Twee Engelschen, die de Parijsche brandweer eens wilden zien uitrukken en daartoe noodeloos een brandschel aftrokken, zijn gearresteerd. Het is bekend dat in Turkije wonderlijke dingen kunnen gebeuren. Onlangs gaf de Sultan een klein fraai jacht aan Vorst Nikita van Montenegro ten geschenke. Toen het jacht ter bestemde plaats kwam, snelde de Vorst vol blijdschap toe om het te bezoeken. Het jacht zag er uitwendig geheel in orde uit, maar toen hij het van binnen bezocht, stond hij verstomd. Er was niets in te zien. Alles was gestolen. De zeelieden van den Sultan, die het schip naar zijne bestemming moesten brengen, hadden alles gepluuderd, en hadden zichzelf hun achterstallig loon van 18 maanden betaald. Als eene groote zeldzaamheid in Belgie wordt melding gemaakt van het meer dan 500 inwoners teliende dorp La Foret-sur-Semois, dat aldaar maar een kroeg is, die des Zondags nog gesloten is. INGEZONDEN STUKKEN. De Nederlandsche Regeering. Uit het volgende stuk, welke men onlangs in De Telegraaf vond, zal blijken, dat in Zeeuwsch- Vlaanderen niet alleen geklaagd wordt over gebrek aan energie bij de Nederlandsche Regeering. Niet alles wat in dit stuk voorkomt, mag worden aangenomen, doch de staatkunde is in de laatste jaren van karakter veranderd, aangezien bij alle groote Rijken de oeconomische toestand des lands de spil is geworden waar alles om draait, dubbel oppassen is dus de boodschap. Wie heugt zich niet het gebedel om de gunst van Li-Hung-Chaug (de overwonnen Chinees) tijdens zijne reis door Europa en met hoeveel kracht zien wij de groote mogendheden niet overal optreden, teneinde eigen handel en nijverheid te beschermen en voor te trekken Legers en vloten staan daar thans voor gereed. Nu Amerika voor het eerst uit zijn isolement is getreden, zal de Internationale politiek nog meer in die richting worden gedreveu. Over den belangloozen oorlog tegen Spanje, teueinde de bevolking van Cuba en de Philippijnen te verlossen van het slavenjuk kunnen wij thans genoeg oordeelen om te weten, dat het daarbij niet zal blijven. Elke poging welke men kan doen om de Regeering tot meerdere werkzaamheid aan te sporen, moet dus beschouwd worden als eene vaderlandslievende daad. Langer de oogen sluiten voor de teekenen des tijds is misdadig. Minder dan ooit is de struisvogelpolitiek thans gewenscht. Hebben wij het niet onlangs in Spanje kunnen zien hoe duizenden zich schamen over hunne nationaliteit En ligt dat aan het land Neen aan de Regeering. A., Aug. 1899. L. S. CURACAO-VENEZUELA. Onder dit opschrift komt in Le Nouveau Monde een schrijven voor, geteekend //Un Venezuelien," als antwoord op den aanval van de Maasbode, in het nummer van 21 Juli 1.1. tegen Venezuela gericht. Wij waren, zegt de schrijver, ten deele verrast toen wij zagen hoe dit orgaan zich de ondankbare taak op den hals haalde, om eene koloniale admi nistrate te verdedigen ten gevolge waarvan Curasao gedoemd is tot een onvermijdelijken ondergang. De Maasbode is evenals Rolandus in het Nieuws van den Dag zoo wijs om niet de hoofdzaak aan te roeren waar het eigenlijk om gaat en dit is nl. dat Nederland zijn kolonie Curasao volkomen verwaarloost en daardoor maar al te duidelijk zijn onmacht toont om ze te behouden, terwijl wij, als naaste buren er recht op hebbende, daar het ons rechtmatig door Spanje is vermaakt, niet langer lijdelijk de ellende zouden moeten aanzien, waarin hare armoedige doch overigens zoo sympathieke bevolking verkeert ten gevolge van de laksheid van de Hollaudsche Regeering, zonder te trachten daarin zoo goed mogelijk verbetering te brengen door Curasao langs vreedzamen weg in bescherming te nemen, hetgeen, wij willen 't niet ontkennen, voor ons van belang is, naar aanleiding van zijn nabijheid bij onze kusten, doch vooral in het belang van het Zuider-eiland. Dat is de quaestie waarover 't gaat. Door ons zwaar en grof te beleedigen omdat wij deze laksheid, de onmacht en de ellende en het lijden die hieruit voortspruiten en die een ieder opmerkt die op de hoogte van de feiten is, openbaar maken door ons uit te dagen omdat wij een vriendschappelijke transactie voorstaan met Holland ten aanzien van een kolonie, welke het zelf door zijne houding verklaart zich tot last te zijn, stellen de Hollanders zich in 't ongelijk en ons in 't gelijk. Tot nu toe zwijgen de Hollandsche bladen, volgens hun antidiluviaansche gewoonten voor- zichtig over de administratie van deze kolonie. Uit hun slaap opgewekt nu het buitenland de verde- diging op zich neemt van deze zoo sympathieke bevolking, overstelpen de bladen van over den Moerdijk ons met beleedigingen waardoor zij hunne onhandigheid, hunne hatelijke aanmatiging en de achterlijkheid van hunne denkbeelden toonen. De Maasbode verwondert er zich buitengewoon over, dat wij ons durven verzetten tegen de Neder landsche politiek op Curasao, zegt de schrijver, en beieedigt ons omdat wij durven spreken over hunne plannen om de bewoners van Curasao naar de wouden van Guyana te zenden ten einde hunne speculatie te bevoordeelen. Geen der Nederlandsche bladen heeft zich tegen dit afschuwelijke plan verzet en toch zullen de Amsterdamsche specu- lanten hun zin niet hebben. En dan heet het verderZouden die brave Hollanders, wier gal overloopt wanneer zij over andere naties spreken, misschien denken dat hun land overigens onbekend bij en onbeteekenend voor het grootste deel van de wereld te heilig is dan dat men het durft aanvallen. Zij sparen immers zelf andere regeeringen niet. Zoo hebben wij bij v. uit de eerbiedwaardige Nieuwe Rotterdamsche Courant van 26 Juli deze bloemlezing gehaald //De Russische Regeering heeft alle schaamte verloren, de daden van dit gouvernement zijn hypocritische valschheden. Eu- geland bevindt zich op den weg der ontaarding (in hoeverre het spreekt als de vermomde Jacob, maar zijn hand is die van Esau. De Engelschen zijn dieven en bandieten, zij hebben te weinig hersenen en barsten van arrogautie." En zoo is het gedurende maanden reeds dat zij nu eens Engeland dan weer Rusland of Frankrijk aanvallen, wel wetende dat buiten Holland hun proza niet gelezen wordt, daar hun taal bijna even onbekend is als die der Patagoniers. Men spreekt ons van de vredesconferentie in Den Haag, van de Nederlandsche kruiseis en ons leger van 3960 P man. Zeer goed. Alleen hebben wij ook een conferentie die te Parijs zetelt, waar de grootste wereldmachten zich bezig houden met de verdediging onzer rechten. Indien drie of vier Hollaudsche kruisers zich aan onze kusten ver- toonen met vijandige bedoelingen, zou dit misschien alleen gebeuren om den raad te ontvangen zich bedaard te houden of wel om naar Rotterdam terug te keeren. Is de Maasbode de belachelijke vertooning van de Wassenaar in 1874 voor onze havens vergeten Wat ons leger betreft, wij kunnen 't in het vuur brengen wanneer 't noodig mocht blijken en zullen zonder al te groote moeite den Hollandschen huur- lingen nog harder lessen geven dan zij van de dappere Atchineezen hebben ontvangen. Ten slotte betoogt de schrijver dat de heeren Hollanders zich niet voldoende rekenschap geven van de werkelijkheid der feiten in de nieuwe wereld. Hun Tromp en De Ruijter zijn dood. Degenen, die gedurende twee eeuwen zijn ingeslapen in de schaduw van hunne roemrijke graven, hebben ongelijk. Het is zeker jammer voor hen, doch het is niettemin zoo. Veiizen. Huwelijks-aangiften. 11 Aug. Adriaan Cornells 't Gilde, oud 20 j jm. en Adriana Alida Riemens, ond 19 j., j.d. Geboorten. 6 Aug. Jacobus Pieter, z. van Hubrocht Vercouteren en van Neeltje Oppeneer. 8 Aug. Jacobus, z. van Salomon Jansen en van Cornelia Maria Wisse. 10 Aug. Cornelis, z. van Andries Dieleman en van Cornelia Aaltje Harte. 12 Aug. Hedwig, d. van Henri Hartog en van Elisabeth Suisman. Over lijden 9 Aug. Pieter Franciscus Standaert, oud 70 j., echtg. van Melania Reychler. Maria Klaassen, oud 13 d. d. van Cornelis en van Paulina Goossen. Binnen 1. Granen. De Graanbeors was heden kalm gestemd. Tarwe ging langzaam van de hand, Rogge weinig aangevoerd, Gerst nieuwe werd ongeveer als voren geuoteerd. Nieuwe erwten waren heden ter markt. Men noteert Tarwe naar kwaliteit 5,20 h 6,10 en puike soorten nog daarbovenRogge 5,h 5,50 Wintergerst 4,80 a 5,20, Gerst per 100 kilo 7,50 a 8,—Haver 3,— a 3,80 Paardenboonen 5,70 h /6,25; Kookerwten 7,50 a 8,50, niet kokende 6,20 a 6,75; Koolzaad 7,75 a 8,40 Kanarie- zaad 6,5 7,25 alles per hectol. Buiten 1. Granen. Tarwe op levering per 2400 k.g. /185; Rogge op levering per 2100 k.g. Oct. 134, Maart 134; Helena- rogge /158; Amerik. Gerst /129; Amerik. Mai's 100 a 102 Odessa 105 Cinquantin 114 per 2000 k.g.; Amerik. Haver 6,65 h 7,Tarwe 7,25 a 8,per 100 k.g. Me el. Prima inl. 10,75 a 11,50 le soort 9,75 h 10,50; prima Belgisch /ll, a 11,50 1® soort Belgisch f 9,75 h 10,50 extra puik Hong, f 14,75 h 15,75; prima Amerik. 10,75 it 11,25; 1® soort 8,75 h 9,25 2e soort f 7,50 h f 8,25 Duitsche Roggebloem f 9,75 a 10,75, alles per 100 kilo netto. Runderprijzen 40 a 62; Stieren 36 h 52; Kalveren 58 h 80; Schapen 50 h 55; Varkens 30 h 35 cent per kilo. Melk- en Kalfkoeien 125 5 f 220Stieren /55a/ 190 Graskalveren 20,h 35, Vaarzen 60 h 90Fokkalveren 12 a 18 nuchtere 4 it 10 Biggen /5a/ 14, alles per stuk. Aardappelen Brielsche 2,20 a 2,30 Geldersche 2,alles per mud. Boterprijzen in vaten middenprijs 48, stukken van een half kilo 65 st 70 cent. ZoeteMelkschekaas 19,it 22, per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 3,it 3,25. Buitenl. 2,50 per 100. V 1 a s en L ij n z a a d zonder handel. Amerik. Petroleum in houten vaten per 100 kilo 9,85 en 7 cent per liter. Javakoffie in balen gewone soorten 25| cent en dito Santos 17 cent per half kilo. VEEHANDEL in BELGIE. Prijzen voor vee gedurende de afgeloopene week ossen 1° kw. fr. 0,85 2® kw. fr. 0,75 3® kw. fr. 0,65 vaarzen 0,80 0,70 0,60 stieren 0,75 0,65 0,55 kalveren u 1,08 0,98 0,88 Vette varkens sloegen af: 75 tot 85 c. ZEET1JDINGEN. Van 11 tot en met 13 Augustus. Dutum. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter t'euien 11 Zweed. s.s. Ibis 4168 Gamla Karl. hout Eng. s.s. Ronan 3390 Leith ijzer idem Skinningrove 1459 Skinningrove idem 12 Belg. s.s. Prince Philippe 4587 Bilbao minerie Noor. s.s. Hermine 1333 Middlesbro ijzer Belg. s.s. L'Esperance 1888 Skien hout idem Benmacdui 1623 Middlesbro ijzer 13 idem Adour 2069 Bilbao idem Van Ter i'eazen 12 Belg. s.s. Charles Rogier 5799 Rocheford phosph. Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. 13 idem Skinningrove 1459 Skinningrove ledig V nor Client 11 Eng. s.s. Abrota 3234 Riga hout Deens. s.s. Danmark 5800 idem idem Belg. s.s. L'Avenir 1612 Goole kolen 12 Dnits. s.s. Eugene Krohn 2203 Danzig hout 13 Eng. s.s. Sea Serpent 2553 Londen stukg. Van Client 11 Rus. s.s. Mary 2714 New-Castle ledig Eng. s.s. Ptarmigan 349'2 Liverpool stukg. idem Noma 3236 Blyth ledig 12 idem Warkworth 1862 New-Castle stukg. idem Sea Belle 2152 Londen idem Deens. s.s. England 2870 Antwerpen ledig 13 Eng. s.s. Truro 2366 Hull stukg. idem Ouse 2158 Goole idem Duits. s.s. Hectos 3251 Glaseow ledig Van 11 tot en met 13 Augustus werden langs de Oostsluizen alhier 27 binnenvaartuigeu op en 37 afgeschutdoor de Westsl. 10 op-en 4 af- geschut. Door Gods goedheid hoopt op Dinsdag 15 Augustus onze geachte vriend JEAN VAN DEN DEAL, chef garde GentTer Neuzen, zijn 35sten geboor- tedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespanrd blijven is ons aller wensch. Eene algemeene vergadering der URBAINE BELGE heeft op 28 Juli j. 1., te Brussel plaats gehad en in dewelke de balans en de rekening van winsten en verliezen is goedgekeurd met 3177 stemmen voor, 228 stemmen tegen en 288 onthoudingen. Deze Maatschappij een der beste en eerlijkste heeft sedert hare oprichting (1888) meer dan 13,000000 franken brandrampen betaald. Werkzame, ernstige en solide voor alle plaatsen in Zeeland gevraagd. Adres franco brieven bij H. L. VANHALST, Divisie- Inspecteur Assurantie Sas van Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3