Geinengde berichten. Telegrafische berichten. den inspecteur verdacht voorkwam en hij hem aanhield. Hij ontkende iets van 't gebeurde te weten en bij fouilleering werd ook het horloge niet op hem bevonden. Toen hij evenwel met de beroofde werd geconfronteevd verklaarde deze terstond hem te herkenneneveneens verklaarde zulks bovenge- noetnde heer. Ook strekten andere getuigenver- klaringen om hem als de dader aan te wijzen. Hij werd daarom in arrest gehouden. Heden deden zich nog verschillende getuigen op, die 't G. herkenden als den persoon die ten tijde van 't voorgevallene daar door hen gezien was. Bij een heden voormiddag plaats gehad hebbende nadere ondervraging heeft de verdachte ten Siotte bekend, en verklaarde hij het horloge aan den kant van den weg in 't gras te hebben geworpen. Naar aanleiding dier verklaring vertrok heden namiddag de politie met hem naar de aangegeven plaats om hem 't horloge te laten opzoeken. Na eenig zoeken werd aldaar in het gras aan den kant van een sloot het horloge gevonden. De verdachte zal, na het opmaken van proces- verbaal ter beschikking van den officier van justitie te Middelburg worden gesteld en morgen derwaarts getransporteerd worden. Dank zij de goede maatregelen der politie heeft men dus de hand gelegd op den dader van dezen brutalen roof. Daartoe droeg ook zeer bij de om- standisheid dat de politie welwillend van rij- wielen werd voorzien. Deze zijn dan ook van hoog nut voor het opsporen van misdadigers, waar deze wanneer ze willen zoo n goede gelegenheid hebben de grenzen over te komen. Reeds bij vorige gelegenheid werd het nut van een rijwiel voor de politie voldoende bewezen. Twee matrozen van de aan t spoor alhier in lossing liggende Belgische stoomboot Prince Philippe", zijn bij 't aan boord komen, gisteravond in het ruirn gevallen een aanmerkelijke diepte. Zij lagen daar bewusteloos. Een geneesheer werd geroepen, die overbrenging naar het ziekenhuis noodig oordeelde. Met de stads-brancard en die van 't spoor werden ze daarop uil t ruim ge- heschen en naar 't ziekenhuis vervoerd waar ze nog steeds bewusteloos aankwamen. Naar we vernamen hoort de eene in Ouden- bosch, de andere in Antwerpen thuis, en is ver- moedelijk de toestand van een hunner, door in- weudige kneuzingen, niet buiten gevaar. Drie personeu alhier waren gistermorgen met een roeiboot uit 't visschen geweest in het kanaal. Aan een tjalkschip in de vluchthaven liggende zouden zij uitstappen. Door de manoeuvre die de eerst aan boord klimmende maakte, kantelde het ranke bootje en kwamen de twee overigen pardoes in 't water terecht. Op het luid geroep kwam gelukkig spoedig hulp opdagen en werden zij door schipperslui uit hunne netelige positie gered; zij werden nu zelf opgevischt, zoodat zij met den schrik en een nat pak er van af kwamen. Zaterdagavond gleed het tjalkschip van schipper Jan Dooms van de kanthelling bij de werf in de gemeentekaven alhier, terwijl eenige rlwarsbalken der helling doorzakten. Hoewel het schip gevaarlijk op de staande paleu rustte, heeft het, naar wij vernemen, geen averij bekomen. De'kanthelling is echter zeer beschadigd. Door ingelanden van den polder Zuiddorpe Noorddeel is besloten in 1900 te bekeien de St. Jansstraat en een ruim 1000 meter lang deel van den dijk van den Oudenpolder. Eerstgenoemde bestrating sluit aan aan die in den hoofdweg van Zuiddorpe naar Overslag, laatstgenoemde aan die in 't vorig jaar gelegd in de Langedreef. week vooruit betaald, zou hij nooit over mijn drempel gekomen zijn. O, tante, wat bent u hard voor hem U zei, dat hij niet fatsoenlijk was, omdat hij zijn huur niet betaalde, en nu zegt u, dat hij een dief is, omdat hij 't wel deed. Houd je mondriep juffrouw Chipchase, opvliegend. 'n Nest van een ineid als jij heeft mij niet te vertellen, hoe ik te handelen heb tegen- over een huurder in mijn eigen huis. Je bent veel te rap met je tong, en't scheelt een beetje, of. Wat liaar tante wilde doen, vernam Lobelia nietwant op dat oogenblik werd er aan de voordeur geklopt, en toen Lobelia opende, stond zij voor een dik heerschap, met een rood gezicht, die vroeg, of een zekere Alison hier woonde. Ja, zei Lobelia, op de bovenkamer. Zoo zei de dikke man, is hij thuis Ja, meneer; hij is in zijn kamer. Mooi. Wijs mij den weg dan maar eens. Lobelia, haar tante toeroepende, dat er iemand was voor meneer Alison, ging vlug de trap op en de heer volgde meer op zijn gemak. Stephen Alison had den brief, die trauen in zijne oogen bracht, gelezen en herlezen, en nog hield hij hem in de hand. 't Was de laatste, dien hij had ontvangen van May, een brief, dien zijn vrouw hem had ge- zonden, toen hij zijn vonnis afwachtte. Aan May had men verteld, dat haar vader ziek was, en zij had hem een lief, kinderlijk briefje geschreven, vol hartelijke liefdesbetuigingen. Er stond in, hoe zij papa miste en God smeekte, hem beter te maken en terug te brengen bij haar en mama. En nu had hij kleiue May weergezien hij Jijid gezien, dat zij niet langer een lief kind was, J Te Waterlandkerkje is op 98jarigen leeftijd overleden de heer P. Baarensen, oudstrijder van 1830/31, gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis. Hoek. Door den Raad dezer gemeente is besloten aan de regeering subsidie te vragen voor het maken van een rijweg, van af de begrinding in het Mauritsfort over een gedeelte van den zeedijk van den Nieuw-Westenrijkpolder en de daaraan liggende nol, tot de zandvlakte in den Brakmau (Axelsche Gat). Thans wordt, hoezeer gebrekkig, reeds een enkele maal dat gedeelte van den Brakman met voertuigen gepasseerd, maar met zware vrachten kan men daar niet rijden. En wanneer nu nog een oprit tegen den thans in aanleg zijnden zeedijk der nieuwe bedijking werd gemaakt, kwam een zeer gewenschte verbinding tusschen deze gemeente en Philippine tot stand. Voor het maken van bovengenoemden weg zou de zeedijk met de nol worden verzwaard, van kruin verbreed en daarin een grindbed worden aangebracht. Axel. 11 Aug. Heden deed zich alhier een geval van vermoedelijke hondsdolheid voor. De hond is tot onderzoek opgezonden naar de Rijks Veeartsenijschool te Utrecht. Kloosterzande. Door de handboogschutterij ,/Willem Tell" alhier was Zondag eene groote schieting uitgeschreven, bij gelegenheid van de vieriug van het 50jarig bestaan der vereeniging. 93 schutters namen aan de schieting deel. De hooge vogel waarop als prijs stond 70 franc en eene bronzen medaillle, werd geschoten door den heer Th. Bauwens van Graauw, de zijvogels (35 fr. en eene bronzen medaille) door de heeren J. van de Velde te Noordstraat (Hontenisse) en C. Dierick te Koewacht. Van de oprichters der maatschappij was nog aileen aanwezig de heer J. B. Durinck, die aan het harmoniegezelschap ,/St. Cecilia" alhier, dat de schieting welwillend opluisterde, eene her- innerings medaille schonk. Verschillende malen, o. a. bij het afschieten der hooge vogels deed ook het kanon zich hooren. Waar het te pas kwam, ontbraken natuurlijk ook de toespraken niet, kortom het feest werd met opgewektheid gevierd, werd met goed weer begunstigd en werd door velen bijgewoond. Biervliet. Onze benoemde gemeente-genees- heer de heer Ch. Julius, arts te Lichtenvoorde in Gelderland, heeft ongedacht bedankt voor zijn benoeming. 's Gravenhage, 14 Aug. De bekende advocaat in het proces-Dreyfus Mr. Labori, is hedenmorgen te Rennes door twee revolverschoten getroffen. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris te Oostburg de heer S. G. Imrniuk, candidaat te Strijen. De Donderdagmiddag door den Middelburg- schen tram aangereden vrouw, is in het militair hospitaal aldaar's avonds overleden aan de bekomen verwondingen. De ongelukkige, leurster van beroep, was 48 jaar oud. Naar de Midd. Ct. verneemt wordt vanwege de justitie een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeluk. Haar lijk zou op last der justitie geschouwd zijn. Twee Engelschen waagden het Donderdag, in weerwil der waarschuwingen van ervaren zeelui, met het Eriesche boeierjacht „Rapide," van Veere, een tochtje te doen naar Domburg. Op de terug- reis strandden ze bij het kustiicht van Vrouwe- lolder. Ze wisten zichzelf te redden. Te Rilland-Bath wachtte dezer dagen een bruid tevergeefs op de komst van den bruidegom, om tot de voltrekking van het huwelijk over te gaan. A1 de genoodigden waren aanwezig en alles was gereed om feest te vieren. De bruidegom iet zich wachten en het huwelijk werd voor onbe- paalden tijd uitgesteld. Verleden week trok te Arnhem zeer de aandacht een rijwiel voor 12 personen. Deze ,/Adler"-fiets, met vier wielen is kolossaal sterk gebouwd, met luchtbanden als van een motorwagen. Het Velperplein was zwart van de menschen om den ,/duodeciplet", die te Nijmegen thuis hoort, te bekijken. Uit Westernieland wordt gemeld dat een persoon verleden week op de zandbanken nabij de Lauwers dertien zeehonden zoo behendig wist te overvallen, dat hij er acht bemachtigde en doodde. Te Honselersdijk heeft een windhoos Donderdag middag bij een tuinder een 7Otal groote broei- ramen, z. g. ,/eenruiten" opgenomen en geheel vernield, zoodat de man aanzienlijke schade leed. Sommige ramen gingen een tamelijke hoogte de lucht in. Onder Hillesluis klom dezer dagen een knaap in een boom, tot het uithalen van een vogelnestje. In plaats daarvan vond hij evenwel een bedrag van 9350 in bankpapier en zilvergeld in den boom verborgen. Zeer vermoedelijk is dit geld van diefstal afkomstig en daar tijdelijk weggeborgen. Uit eene sloot in de nahijheid van het Boomhuis in het Haagsche bosch, is Vrijdag door eenige kinderen, die zich vermaakten met vischjes vangen, een pakje opgehaald, dat bij onderzoek bleek te bevatten het lijkje van een pasgeboren kind. De politie werd met de zaak in kennis gesteld. Zekere P. S., van Groningen afkomstig, doch in den laatsten tijd te Bremen woonachtig, heeft getracht, een in eerstgemelde plaats gevestigde hypotheekbank voor 2000 op te lichten. Hij guig daarbij aldus te werk. Op het kantoor van de bedoelde bank gaf hij voor te heeten De Vries en te Dork werd te wonen. Hij had hier ossen gekocht en het kantoor van zijn notaris, waar hij het benoodigde geld wilde opnemen, gesloten gevonden. Daarom wenschte hij op zijne landerijen te Dorkwerd eene hypo- theek van 2000 te nemen. Aan de hypotheekbank was men tot deze transactie bereid, en verzocht den zich noemenden De V. op een bepaalden tijd terug te komen voor het opmaken der akte. Doch men vertrouwde het zaakje blijkbaar maar half, en toen De V. op het afgesproken uur kwam, was daar ook, quasi als commissaris der bank, een inspecteur van politie. Deze pseudo-commissaris vroeg den client natuurlijk het een en ander en in de ontvangen antwoorden, vond hij reden met De V. nader kennis te maken. Met dit gevolg, dat men bleek te doen te hebben niet met een landeigenaar uit Dorkwerd, maar met P. S. bovengenoemd, die, al had hij ook geen ossen gekocht, naar't schijnt inderdaad om geld verlegen was doch het trachtte te verkrijgen op eene wijze, die in een land van goede justitie niet geoorloofd is. Vandaar dat hij aangehouden is met zijne vrouw A. d. B., omdat men moet nagaan in hoeverre zij in deze zaak betrokken is. maar een mooi meisje, bijna een vrouw. Hij had haar gezien, doch niet gewaagd, haar toe te spreken. Hij had er naar gesmacht, haar in zijne armen te sluiteu en te roepen „May, mijn beveling maar hij had niet durven te voorschijn komen van achter het groepje boomen, dat hem voor haar verborg. Hij had haar op den weg zien aankomen met een knappen, jongen man die had haar de hand gegeven ten afscheid en haar „juffrouw Alison" genoemd. Eerst had Stephen iets gevoeld, dat op jaloerschheid leek hij had zich reeds voorgesteld, hoe in haar hart de liefde voor een man was ontwaakt, en dat deze haar aanbidder was. Maar het afschrid was zeer vormelijk geweest, en uit de woorden, die ze wisselden, bleek hem, dat zijn dochter en die man enkel kennissen waren. Hij had den geheelen dag op den uitkijk ge- staan om zijn vrouw te zien te krijgen. Eens meende hij, dat hij haar aan een venster ontdekte, maar zeker was hij daarvan niet. Toen kapitein Hal ford uit de boerenkar ge- holpen werd, had Alison zich in t bosch terug- getrokken, uit vrees, dat zijn zwager hem zou herkennen; hij vergat dat het afscheren van zijn baard hem geheel veranderd had. Op een oogenblik dacht hij er aan, stoutweg op het huis af te gaan en te vragen om zijne dierbaren. Maar hij herinnerde zich de belofte, welke hij had gedaan hij herinnerde zich, dat men zijn dochter had gezegd, dat haar vader dood was Hij ging heen, toen het donker werd, naar het station, en aanvaardde de terugreis naar Louden, 's Nachts sliep hij bijna niethij was vroeg op- gestaan en had uit het pakje, dat hem terugge- geven was bij zijn ontslag uit de gevangenis, den brief gezocht welken ziju vrouw hem gezonden en waarbij zij het briefje van zijn kind ingesloten had. Eindelijk ontrukte hij zich met inspanning aan zijn droef gepeins, kuste den brief, vouwde dien op en borg hem weg. Ik heb haar gezien, goddank zei hij, en nu moet ik tevreden heengaan. Ik u Darvell vandaag opzoeken. Er zal wel een brief van hem zijn bij Kelly; hij zal mij geld geven om naar Amerika te gaan, en daar waar niemand mij kent, kan ik van voren af aan beginnen. Op dit oogenblik' hoorde hij voetstappen op 't portaalde deur werd geopend en de dikke man stapte binnen. Goeden morgen sprak hij op zachten toon 'tspijt mij, dat ik u storen moet, meneer Alison. Ik ben sergeant Verity, beambte van Scotland Yard. HOOFDSTUK V. Een millionnair. Voor een Zuid-Afrikaansch millionnair was meneer Clement Hansell merkwaardig bescheiden en een- voudig in zijne bewegingen. Hoewel hij een ge- meubileerd huis had gehuurd op Grosvenor-Place, en het grootste deel zijner bagage reeds daarheen had gezonden, reed hij onmiddellijk na aankomst te Londen naar een kleiu, kalm hotel, waar hij eenige kamers nam en toen een onderhoud vroeg met den directeur. Aan dezen legde hij uit, dat hij gaarne een paar rustige dagen zou hebben, om eenige particu- liere zaken af te doenhij zou daarom heel blij zijn, als zijn komst niet werd bekend gemaakt en zooveel mogelijk het incognito bewaard. Als ik mijn huis betrek, zei hij, zal ik natuurlijk vele menschen moeten zien en spreken, en de kranten zullen dan heel wat over mij te Gingen de eerste dagen van de kermis te Haarlem, wat zakkenrollen aangaat, rustig voorbij, eerst werden Donderdag twee horloges en Vrijdag- middag weer een en eenige portemonnaies gerold daarom heeft de politie nu een goeden maatregel getroffen. Zij laat nu eenige agenten van politie vergezellen van personen met groote borden, waarop staat: Past op de zakkenrollers. Die lui posteeren zich dadelijk op alle punten waar oploopjes ziju of worden verwekt en waarschuweu. Na Vrijdagmiddag is er dan ook niet gerold. Aidaar kreeg Zaterdagnacht een knecht uit een draaimolen twist met zijn kostbaas. Het liep zoo hoog, dat de kostbaas een bijl opnam en daarinede den ander een zoo hevige wond aan het hoofd toebracht, dat hij naar het gasthuis moest worden geleid. Sedert enkele dagen mist men te Sommelsdijk een knecht van een vleeschhouwer die verleden week Dinsdag voor zijn patroon een paar jonge koeien, te Stad aan 't Haringvliet gekocht, zou betalen. Hij huurde een rijwiel, plaatste een vriend van hem, een arbeider die weinig werkt, achierop en fietste zoo naar 't hoofd, de afvaartplaats van de postboot MiddelharnisHellevoetsluis. Daar is de jonge man voor 't laatst gezien. Woensdag werd de fiets bij den verhuurder thuis bezorgd hij was afgezonden uit Amsterdam. Men vermoedt dat het tweetal met de f 250 naar Amerika is vertrokken. Een bakker te Delft is gewoon misbruik van sterken drank te maken, en komt hij bij de vrouw thuis, dan vallen er klappen. Zoo ook weder Donderdag j.l. toen verkeerde hij weer in abnormalen toestand en achtte de politie het beter hem op het bureau te laten uitslapen. Den volgenden morgen thuis komende, waren vrouw, kinderen en huisraad verdwenende vrouw had, bijgestaan door een familielid, het huisraad en de kinderen naar een andere plaats overgebracht. Zaterdagochtend arriveerde te Nijmegen een met twee paarden bespannen rijtuig, waarin 4 heeren uit Millingen waren gezeten, alien ge- kleed in zwart costuum met hoogen hoed en wit glacehandschoenen, precies alsof ze ter bruiloft togen. Naar een bruiloft ging het echter niet. Deftig aangekleed als ze waren trokken ze in vroolijke stemming naar het huis van bewaring, waar de heeren een dag logies te goed hadden omdat ze te M. ergens wat lang waren blijven plakken. De stoet trok, zooals te begrijpen is, nogal veel bekijks. Zondag keerden ze op dezelfde wijze als ze gekomen zijn huiswaarts. Te Veendam vermiste iemand voor ruim tien jaren zijn verlovingsring, nadat hij een bad had gebruikt. Zonder er iets van te zeggen, liet hij een anderen maken. Zondagmorgeu vond een jongen op een wandeling langs de Langeleegte bij de badinrichting in het zand, dat uit de badplaats was gebaggerd, de ring, waarin de naam van de bruid, thans echtgenoote en moeder, met het jaartal 1889, 7 April, terug. Dicht bij de Eeckerenpoort te Antwerpen is een vreeselijk ongeluk gebeurd. Een aanvallig driejarig meisje stiet, bij het achternaloopen van kapellen tegen een stapel hout die op haar viel. De vader, die op eenigen afstand van daar werkte, ijlde toe om zijn kind van den last te bevrijden. Dit gelukte hem, maar onder den weg naar het hospitaal overleed het kind in zijne armen. Door Engelsche dieven is bij een juwelier te Ostende een groote diefstal gepleegd. De vermist wordende voorwerpen hebben te zamen eene waarde van een halve ton gouds. vertellen hebben. Maar voor de paar dagen, dat ik hier logeer, is er geen reden om anders te leven dan een gewoon mensch, die voor zijn ge- noegen te Londen is. Dat wou ik gaarne doen. De hotelhouder boog en verzekerde, dat Hansell's wil hem wet zou zijn. Meneer Hansell zou worden behandeld als een gewone gast, en aan de pers zou geen mededeeling worden gedaan, dat het huis zoo'n gewichtig man onder zijn dak borg. Clement Hansell was voldaantoen de hotel houder weg was, zette hij zich aan het venster en keek naar de drukte op straat. 'n Wonderbare stad, dat Londen zei hij bij zich-zelven de eenige plaats voor iemand, die er eens thuis heeft behoord. Hoe heb ik het tien jaren lang elders uitgehouden Tien jaren zonder iets van al die dingen, welke een man met fijnen smaak en een gevoelig verhemelte noode kan missen. 't Zou voldoende zijn om idiootof menschenhater er bij te worden. Maar ik heb mij er doorgeen gewerkt en 't mij goed laten betalen nu zal ik mij schadeloos stellen. Ik zal mij de weelde gunnen, een goed man en een weldoener van het algemeen te ziju. Ik zal de bewondering en te-gelijk de wanhoop worden van de grootsie stad der wereld. Mijn naam zal in ieders mond z[jn mijn mildheid en goede daden in iedere krantmaar ik zal de bescheiden en teruggetrokken millionnair zijn, die, behalve enkele intieme vrien- den, niemand ontvangt noch bezoekt. Mij te kennen zal de eerzucht zijn van duizenden, het voorrecht van een dozijn. 't Zal een welkome af- wisseliug zijn op het hoofdstuk van lui, die naar het vaderland terugkeeren met de drukte van kermisklanten en clowns. (Wordt vervolgd). f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2