(iemengde berichten. RECHTSZAKEN. De heer E. L. L. Nolson, adspirant-machinist, wordt met ingang van 16 Aug. a. s., bevorderd tot machinist 2e klasse. Axel. De 3| geldleening ad 2500, ten laste van den Coegorspolder, is toegewezen aan den heer L. van Waesberghe-Janssens te Hulst. Hulst, 8 Aug. De uitslag der heden gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad, ter vervulling van de vacature ontstaan door het bedanken van den heer J. Vogelvanger, is als volgt Aantal kiezers 252. Uitgebracht 231. Van onwaarde 3 bianco briefjes. Gekozen de heer H. M. F. Verwilghen met 119 stem men. De heer Mr. P. H. W. van Alphen verkreeg 109 stemmen. Sas van Gent. De veemarkt van heden was beter bezet dan de vorige week, aaugevoerd waren 15 stieren, 73 ossen, 34 koeien, 111 vaarzen, 18 hokkelingen en 4 kalveren, totaal 255 beesten, die op 25 stuks na, werden verkocht. De ver- koop ging laugzaam aan lage prijzen. Koewacht. Omtrent het treurig voorval van Zondagnacht in de Koestraat alhier valt nog het volgende te melden A. C., de vermoedelijke dader, anders een oppas- send jongeling, was geheel den avond al in min of meer opgewonden toestand geweest. In de herberg van De Vlieger krijgt hij woorden met P. de" Rechter, molenaarsknecht. De herbergier, voor geen moeilijkheden, ziet de twistenden buiten te krijgen. Aan de deur werd het mes voor den dag gehaald en in het donker kreeg De Rechter een diepe snede over den linkerarm, zoodat het bloed er uitgutste en daarna ontving D. de Schepper den noodlottigen steek in den buik. Ook A. C. werd gewond. Dit gebeurde alles in zoo n korten tijd, dat de andere herbergbezoekers er nog niets van bemerkt hadden. Kort daarop viel De Schepper ten gronde en werd hij naar huis gebracht, terwijl de wonde van De Rechter verbondeu werd. Daar A. C. zich uit de voeten gemaakt had en als vermoedelijke dader werd aangewezen, ging de politie naar hem zoeken. Denzelfden nacht vond men hem te bed bij den landbouwer, waar hij als knecht werkt. Hij werd onmiddellijk in hechtenis genomen en na confrontatie met eenige getuigen in het arrestantenhok alhier opgesloten. Maandag zette in het hok zijne wonde zoo op, dat hij om geneeskundige hulp verzocht. Om die reden werd hij Maandagavond per rijtuig naar Axel vervoerd, waar hij door den geneesheer ver- bonden werd. De toestand van De Schepper, die zich eerst als zeer ernstig liet aanzien, is thans wat minder gevaarlijk. De wonde is door den dokter van Axel dichtgenaaid en als zich geen koortsen of ontsteking voordoen, bestaat er vooreerst geen levensgevaar. Naar men ons uit Axel meldt blijft d. G. nog steeds ontkennen den steek te hebben toegebracht en zou hij heden naar het huis van bewaring te Middelburg getransporteerd worden. St. Jansteen, 8 Aug. Maandag werden in een vijver in den Clingepolder ten oosten van het dorp eenige met bloed bevlekte vrouwen onder- kleeren gevonden. De politie doet onderzoek. Sclioomlijke. Bij de Maandag gehouden her- stemming voor een lid van den gemeenteraad alhier werd gekozen de heer J. Leenhouts A.Iz. met 112 stemmen; de heer Anth. Risseeuw ver kreeg 33 stemmen. want meneer Hansell komt eerst over een dag of wat te Londen. Hij zal mij laten weten, wanueer hij mij noodig heeft. Hij laat zeker een groot nieuw huis bouwen Dat doen al die Kaapsche heeren. Neen, hij heeft voor het seizoen een gemeu- bileerd huis gehuurd in Grosvenor Place. Daar moet ik bij hem komen, als hij arriveert. Zoo Nu, meneer, ik ben blij, dat ik u weerzie, verklaarde Tom Verityu was altijd zoo royaal en goed ik heb heel wat halve sovereigns opgevangen in mijn hoed, die u boven van een mailcoach naar omlaag wierp. Welnu, Tom, vanwege de oude vriendschap hoop ik. Dennis liet den vinger in zijn vestzakje glijden. 0 neen, meneer doe dat als 't u beliefst nietzei de straatmnzikant snel en maakte een afwerende beweging. Deze week ben ik /buiten dienst", ziet u. En ik ben goed bij kas ook. Ik heb wat gespaard, en mijn Jenny zal een goede muzikale opleiding hebben, dat lieve kind Je bent een eerlijke vent, Tom, antwoordde de jonge man glimlachend die onafhankeiijkheid bevalt mij. Maar er is niets in je doen en laten, waarover je dochter zich behoeft te schameu. Als zij ooit een groote zangeres wordt, zal zij haar opvoeding hebben te danken aan geld, dat haar vader eerlijk verdiende. Dank u, meneerdank u hartelijk Dat zegt Jenny zelf ook, als ik mijne excuses maak over mijn baantje. Zij schaamt zich er volstrekt niet overmaar dat negertje-spelen beviel haar niet. Dat begrijp ik, Tom tusschen een neger- zanger en de Koningklijke Academie ligt een breede kloof. Hd, wat is dat Dennis Avory hield eensklaps opeen mooi De Rotterdamsch rechtbank deed heden uitspraak in de vergiftigingszaak te Oude Tonge en veroor- deelde den timmerman J. Hobbel aldaar tot negen maanden met vermindering der 7 maanden preven- tieve hechtenis, wegens het door schuld veroorzaken door onvoorzichtighed van den dood zijner vrouw. Van moedwil, waarvoor levenslange straf stond werd hij vrijgesproken. In 1849 vertrok uit Vlissingen met een Engelsch zeilschip als matroos een 16jarige jonge ling naar Zuid-Amerika. Nooit had men na zijn vertrek iets van hem vernomen en men rekende hem dood. Dezer dagen ontving de eenige overgebleven broeder de verrassende tijding, dat de thans 66jarige verongelukt gewaande in Engeland was terugge- keerd en naar het vaderland zou komen om er zijn laatste levensdagen rustig door te brengen. Men meldt uit Amsterdam Geruimen tijd was hier weder valsch geld in omloop, en hoe slim de recherche ook te werk ging, tot nog toe bleven de pogingen om de vervaardigers te ontdekken, vruchteloos. De rechercheur Peeters ontmoette echter op de Westermarkteen oud bekende, zekeren Smitshuisen, bekend uit de beruchte valsche munters-zaak Mefeus Hol-Smitshuisen. Peeters volgde den man onmiddellijk, ver- moedende dat hij weinig goeds in 't schild voerde en dat hij goed gezien had, bleek weldra. Smitshuisen ging bij den heer J. B. Reeser, Wolvenstraat 21, sigareu koopen, gaf daar een valschen rijksdaalder uit, ontving goed gangbaar klein geld terug en ging heen. Peeters stapte onmiddelijk den winkel binnen vroeg het geldstuk door S. in betaling gegeven op, en beduidde den winkelier dat hij bedrogen was. Dadelijk echter wipte hij den winkel uit, en ontmoette S. weer in den sigarenwinkel van de weduwe Broere, in de Raamsteeg, waar weder een valsch muntstuk in betaling werd gegeven. Doch nu voor 't laatst. De rechercheur legde beslag op den valschen munter, die voor de politie gebracht, weldra bekende en als zijn werkplaats een huis op de Rozengracht opgaf, waar het noo- dige materieel werd gevonden. Zondagavond werd in de Nieuwe Societeit te Wormerveer aan een bruiloftspartij op droevige wijze een einde gemaakt, doordat, toen het feest- maal nauwelijks een aanvang had genomen, de vader der bruid plotseling ineenzakte en den geest gaf. In de laaste nachten brachten los loopende honden op de Millingsche waard een bezoek aan eene daar grazende kudde schapen. Elf schapen zijn gedood en 15 ernstig gewond. Zondag werd door de politie in Den Haag naar de ouderlijke woning terug gebracht een 14jarige knaap van goeden huize, die, omdat hij op een of ander licht vergrijp was betrapt, uit vrees voor straf het huis was ontvlucht. 's Avonds werd hij dwalende op een der Singels aangetroffen. De jeugdige avonturier, wiens plan was bij een boer te gaau werken, had zijn kleeren verruild tegen die van een straatjongen, om niet ontdekt te worden. Zondagmiddag arriveerde te Oud-Beijerland eene pleizierboot uit Schiedam. De feestgangers trokken zingende door de gemeente, wat een aantal ingezetenen naar het schijnt zoodanig hinderde, blond meisje van ongeveerachttienjaarkwam haastig op hen toe loopen. Dat is je dochter toch niet? Neen, meneer, zei Tom, dat is mijn Jenny niet. De jonge dame was nu vlak bij hen. 0, heeren, nternt mij niet kwalijk ik ben zoo in de verlegeuheid. Wilt u even meegaan naar mijn oom Hij is gestruikeld over een boorn- wortel en heeft zijn voet bezeerd. Hij kan niet loopen. Als u.als. 't Meisje aarzelde, zeer verlegendoch Dennis Avory kwarn haar te hulp. - Waar is u oom vroeg hij. Wij zullen dadelijk naar hem toe gaanmisschien heeft hij slechts den voet verstuikt. Ik vrees, dat het erger is. Hij scheen erg pijn te hebben. En wij moeten nog zoo'n eind loopen. Ik weet werkelijk niet, wat te doen Het meisje was omgekeerd en ging den mannen voor naar de plaats, waar haar oom gevallen was. 't Was een knappe man, met een militair voor- komen, ongeveer zestig jaar oud, met rood gelaat, grijzen knevel en bakkebaarden. Zijne blauwe oogen waren groot en diep als men daarin zag, vergat men al het andere. Ze waren als heldere kinderoogen, die vol bewondering staren naar een nieuw stuk speelgoed. Toen Avory en Tom Verity den verbaasden blik zagen van den ouden man, die zich in zittende houding had opgericht, konden zij kwalijk een glimlach onderdrukken. De oude heer richtte zijne oogen eerst naar zijn voet en keek toen de beide mannen aan. 0 vrienden ik weet niet, waar mijn nicht u heeft gevonden, maardrommels wat doet mijn eukel zeerIk geloof dat die gebroken is. O, zeg dat niet, oom smeekte het meisje. dat zij de vreeadelingen te lijf gingen en deze deerlijk mishandelden. Onder bescherming der politie moesten zij weer naar de stoomboot worden gebracht, waar voor de gewonden geneeskundige hulp moest worden in- geroepen. Terwijl Zondagnacht in de Vinkenstraat te Amsterdam een kindje van 3 maanden in de bedstede lag te slapen en de moeder zich eenige oogenblikken had verwijderd, gleed het van het hoofdkussen, dat daarbij op het aangezicht van het kind terecht kwam, tengevolge waarvan het kind is gestikt. Uit Boertange wordt gemeld dat de vorige week een 17jarige eenige zoon eener weduwe, een ernstig ongeluk trof, terwijl hij" op de jacht was. Door een onvoorzichtige behandeling en houding van het geweer, ging plotseling een schot af en een kogel drong den jongeling van onderen door de kin in den mond. De zwaar gewonde werd eenigen tijd daarna bewusteloos gevonden en per rijtuig naar zijn woning gevoerd. Men vreest voor zijn behoud. Vrijdagochtend wilde te Hoogkerk een uit de school komend 8jarig meisje de brug over het Hoendiep passeeren, die juist afgedraaid was geweest. Ongelukkig kwam zij met haar eenen voet tusschen de leuning en geraakte zoodanig bekneld, dat ze bewusteloos werd opgenomen en naar huis gebracht. Slechts enkele oogenblikken leefde ze meer. Diep treurig voor de ouders, die op deze wijze hun eenig kind moesten missen. In de Griend te Gorinchem zijn twee ongeveer 13jarige jongens verdronken. Bij het ophalen bleek dat de ongelukkigen toen zij zonken, zich aan elkander hadden vastgeklampt. Toen men hen zoo ophaalde, schoot een der lijken losmen zoekt daar nog naar. Zaterdag is te Nijmegen eene dame overleden, tengevolge van hevige brandwonden, die zij bekwam toen zij hare handschoenen met benzine wilde wasschen. Men schrijft uit Utrecht Maaudagmorgen te half elf uur kwam Mr. F. A. van Hall hier aan, begeleid door Mr. Von Baumhauer, een inspecteur van politie en twee rijks-veldwachters in politiek. Aan de halte Bild- straat stapte het gezelschap uit en ging Mr. Van Hall aan de zijde van den officier van justitie op eenigen afstand gevolgd door het geleide, door de Maliebaan, Nachtegaalstraat en Nobelstraat, naar zijne woning. Wie de beide heeren daar in druk gesprek had zien loopen, zou eer gedacht hebben aan een paar vrienden, die op de wande- ling waren, dan aan den gevangene met den offi cier die hem gedurende het geding zoo grievend had behandeld. In de woning en op het kantoor van Mr. Van Hall moet de ver- houding ook verre van onaangenaam zijn geweest. Aan Mr. Van Hall werd tot zes uur des avonds gelegenheid gegeven zijne zaken na te gaan en te regelen, terwijl de officier reeds een uur vroeger naar Hilversum vertrokken was. Dit bezoek aan zijn kantoor alhier was Mr. Van Hall door de rechtbank op ziju verzoek welwillend toegestaan. Het ongewone schouwspel dat aan de woning van den heer Van Hall de gordijnen hoog opge- trokken waren, had van meuige voorbijganger de aandacht getrokken, zoodat bij het vertrek van Mr. Van Hall per rijtuig een vrij groote menigte in de Pieterstraat verzameld was, die zich echter van elke demonstratie onthield. Mr. Van Hall ziet er zeer opgewekt en gezond Maar.'t is zoo, kind Ik zal nooit naar huis kunnen komen. Ik moet hier den geheelen nacht blijven. Dat zal zeer onaangenaam zijn zeer onaangenaam. Natuurlijk vat ik dan kou, en daarbij dat been 't zal bepaald afgezet moeten worden. Mijn hart is niet in orde en als ik ge- chloroformeerd word, zal ik bezwijken Tom Verity barstte in lachen uit, en hij fluisterde Avory toe Dat is een type Wat zou die kostelijk komieke coupletten voordragen Doch Dennis Avory, hoezeerook hij het komische van 't geval genoot, was bezorgd, de gevoeligheid der jongedame te kwetsen. Hij boog zich voorover naar den ouden man en sprak Kom, meneer, wij willen hopen, dat 't niet zoo erg is. Mijn vriend en ik zullen u helpen. Leun maar op ons. Beiden staken nu hun arm onder die van den ouden heer en hielpen hem overeind. Hij stond echter slechts op een been en keek naar het andere, dat hij zorgvuldig van den grond hield. En hoe moet ik thuis komen op dit eene been vroeg hij. Wat drommel, ik ben geen clown Zeg de heeren, May, dat ik niet de eenbeenige clown ben, en evenmin een ooievaar, en dat ik in geen vijftig jaar gehinkt heb. Ik bracht 't, nooit erg ver in die kunstik kon geen el ver komen en nu twee mijlen Ik zou uitgeput neervallen of een beroerte krijgen. Ze zouden mij dood bij den weg vinden als een landlooper, liggende in een sloot. May, kiudlief, ik had nooit gedacht, dat ik nog zou sterven in een sloot aan den grooten weg. Oom, wat zegt u toch rare dingenriep het meisje, blozend, terwijl zij Dennis aanzag deze heeren begrijpen er niets van. (Wordt vervolgd). uit, zoodat het verblijf in de gevangenis geen nadeeligen invloed op hem schijnt te oefenen. Men meldt uit Amsterdam Dinsdagochtend verspreidde zich het gerucht dat er in de Dapperstraat een moordaanslag en daarnadat er dubbele moord was gepleegd. Bij onderzoek bleek dat de ramp niet zoo groot was, als men aanvankelijk wilde doen gelooven. Tus schen een minnekoozend paar, de dienstmaagd en den knecht uit de bakkerij de Tijdgeest in genoemde straat, was eene woordenwisseling ontstaan, die daarna in twist overging en waarbij de jonkman in drift zijn dulcinea een slag in 't aangezicht gaf, en daarover weldra zooveel spijt en wroeging gevoelde, dat hij zich met een mes een diepe wonde toebracht. Badende in zijn bloed, werd hij per brancard naar het 0. L. Vrouwen-Gasthuis vervoerd, waar hij verbonden werd, en ziju wonde gelukkig niet levensgevaarlijk bleek. Te Volendam is Dinsdagmiddag een werkman, vader van 4 kinderen, die op een modderbak werkte, daar afgevallen. Hij geraakte vervolgens bekneld tusschen den bak en de stoomboot en werd verpletterd. Dinsdagochtend ontsiond er om een nietige reden twist tusschen den scheepstimmerman K. de B., te 't Meer bij Heerenveen en zijn gehuwden zoon. De laatste sloeg zijn vader met de teerkwast in het gezicht, waardoor deze zoozeer in woede ontstak, dat hij zijn zoon met een hamer een hevigen slag op het hoofd toebracht. De ge- troffene, die bewusteloos en hevig bloedend neder- zonk, verkeert niet buiten levensgevaar. De justitie: heeft de zaak in handen. In Drente is bij de jeugd eene manier van visschen in zwang, die zeker niet geoorloofd is en dan ook in niet geringe mate tot de ontvolking der voor korte jaren nog zoo vischrijke beekjes bijdraagt. Men begeeft zich hierbij n.l. ongekleed te water en voelt met beide handen in de gaten der oevers. Vooral bij warm weer houden de visschen zich daar bij voorkeur op. Gemakkelijk worden ze op die wijze gevangen en niet zelden brengen de jongens flinke zoodjes thuis. Gevaar is er niet aan verbonden, zoolang ze de handen slechts onder water houden. Doen ze dit niet, dan hebben ze nog al eens kans door een waterrat gevoelig in de vingers te worden gebeten. In droge zomers worden de kolkjes, waarin zich natuurlijk tengevolge der grootere diepte de meeste visch bevindt, dik- wijls afgedamd. Hierna roert men met stokken en schoppen in 't water tot het dik (vuil) wordt. Alles wat visch is komt dan boven zwemmen en wordt gemakkelijk gevangen. Te Ekslo (Dr.) overleed dezer dagen een landbouwer, wiens levensloop op tragisehe wijze de waarheid bevestigt van de sprenk //Wie niet zaait; zal niet maaien". Van hem wordt getuigd dat hij vroeger een uitnemend werkman was. Later, toen hij voor eigen rekening eene land- bouwzaak dreef, liet hij zijn vee in de winter- maanden op stal verhongeren, terwijl het gras in zijn hooiland niet gemaaid of gehooid was. Zijn woning liet hij zoodanig vervallen dat hij er geen beschutting tegen koude en regen meer vond, zoodat zij eindelijk geheel instortte, en door het gemeentebestuur van Odoorn herbouwd werd. Landbouwers die bouwland van hem kochfen, vonden op dat land mesthoopen, die er een half jaar gestaan hadden zonder ondergeploegd te worden. Gedurende eenige jaren sliep hij des nachts zoowel in den kouden winter als in den zomer op een stoel bij het haardvuur. Door den zorg van het gemeentebestuur werd na den herbouw van zijn woning eeen echtpaar gevonden dat met hem samenwoonde en door wiens medewerking hem een menschwaardiger bestaan werd verzekerd. Deze zonderling maakte nooit misbruik van sterken drank. Alleen dagelijksch plichtverzuim en nalatigheid brachten hem tot verarming. Te Oldeholtpade is een 27jarige voerman bij het baden in een uitgeveend trekgat bij de Linde verdronken. Zijne drie kameraden waren niet in staat hem te redden, en toen een te hulp geroepen visscher met een bootje naderde en het dezen gelukte hem met een scheepshaak boven te halen, was het reeds te laat. Maandag zou de marechaussee van Helmond een berucht persoon gevankelijk naar de strafge- vangenis te Roermond overbrengen. Hij wist echter op een gegeven oogenblik zich doorde kermisdrukten aan het oog der politie te onttrekken en tot heden is hij niet teruggevonden. Te Maastricht is een persoon in het gesticht Calvarienberg aan bloedvergiftiging overleden. Hij was buiten zijnde, door een insect in de hand getoken en deze zwol zoo spoedig op, dat de arts noodig oordeelde den arm af te zetten. Des on- danks is de man bezwekeu. Kort geleden kwam uit Amerika een bericht, dat er een methode was gevonden, om door rniddel van Rontgenstralen van een courant in ongelooflijk korten tijd 5 millioen exemplaren te verkrijgen. Men meende hier te doen te hebben met een overdreven Amerikaansch bericht en lette er verder niet op. Thans echter moet het een Panjzenaar, den heer Isambard, gelukt zijn, zoowel de typografische samenstelling eener courant, alsook de drukmachine overbodig te maken. Volgens zijne proefnemingen behoeft men slechts een met de hand op de schrijf-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2