Minerva-Rijwielen, D. BUYZE, arts, BURGrERLIJKE STAND. Handelsbericblen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. is verhuisd Louis Fassaert te Kloosterzande Hij was beschuldigd van het stelen van worst en wilde de schuld op zijn zusje werpen. a 1 (■eut DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 8 Augustus 2.56 3.11 Woensdag 9 3.26 3.40 Donderdag 10 3.55 4.11 Vrijdag 11 4.25 4.41 Zaterdag 12 4.57 5.13 Zondag 13 5.31 5.52 Maandag 14 6.13 6.38 Manufacture des Cycles „Minerva" en „Romania", S. DE JONG Co. Toen kwam de inval van Jameson, die Kruger ter aarde moest werpen. De raiders bleken weinig biizonders te zijn, nietmeer dan tooneelsoldaten en werden alien gepakt. Zij konden niet schieten en wisten niet hoe ze vechten moesten, ze waren op end' op nullen en Engeland verloochende hen. Engeland houdt alleen van gelukkige schurken en beloont enkel dezen." Drukfouten in vroegere eeuw. In het jaar 1523 werd Wolfgang Stockel, die tot dusver te Leipzig gewoond had, door hertog George van Saksen naar diens residentie te Dresden ontboden, om de nieuwe kunst ook daar bekend te maken. Stockel gaf reeds in het jaar daarop een boek uit. -Op de laatste bladzijde stond eene lijst van „verbeteringen," met deze toevoeging „De andere letters, die misschien verkeerd ge plaatst of zelfs weggebleven zijn, moet de ver- standige lezer naar de beteekenis van den zin in- vnllen want in den winter kan bij het slechte licht, wanneer de kamers warm en de drukkers lui en slaperig zijn, gemakkelijk iets over't hoofd gezien worden." Uit Ciney, een Belgisch stadje in de prov Namen, wordt geseind, dat in de steengroeven van la Lienne een ongeluk heeft plaats gehad. De werklieden waren bezig door middel van met kruit gevulde mijtien rotsblokken te laten springen. Een mijn bevatte 150 kg. kruit, doch ontplofte niet op het verwachte oogenblikde werklieden traden nader om de oorzaak op te sporen, doch op dit oogenblik ontplofte de mijn. Zes werklieden werden op de plaats gedood en vijf anderen zoo zwaar gewond, dat men aan hun herstel wanhoopt. De lichamen der gedooden, meest alien huisvaders, zijn vreeselijk verminkt. Men vond ledematen tot op tweehonderd meter afstand van de plaats der ontploffing. Dezer dagen ontvluchtten uit de gevangenis te Kleef 2 gevangeneu, respectievelijk veroordeeld tot 9 en 10 jaar gevangenisstraf. Beiden hadden zich doorgang verschaft, door een meter dikken muur steeu voor steen weg te ruimeu, lieten zich vervolgens langs den bliksemafleider naar beneden glijden, zonder de aandacht van de dubbel aanwezige wacht te trekken. Men vermoedt, dat beiden in de richting van Holland zijn gevlucht. Door het openspringen van een portier zijn drie kinderen, die met hunne ouders van Blanken- berg naar Brugge reisden, uit den in voile vaart zijnden trein gevallen. Oogenblikkelijk deed men den trein stoppen en nam de kinderen op het ongeluk is betrekkelijk goed afgeloopen, wijl sleclits een der kinderen onder de wielen raakte, waardoor het linkervoetje verbrijzeld werd. De twee andere kinderen kregen wel eenige kneuzingen aan armen, beenen en gelaat, maar deze kwetsuren waren niet gevaarlijk. Het zeilschap „Marie et Jeanne" van Cal- cuite naar Marseille, is niet ver van de Kaap de Goede Hoop vergaan. De geheele equipage van 21 koppen is verongelukt. In het Engelsche parlement is een wetsvoorstel ingediend om alle behoeftigen van 65 jaar, die nooit een beroep op de openbare liefdadigheid hebben gedaan, tenzij in geheel buitengewone omstandigheden, en geen strafvonnis hebben opge- daan sedert den leeftijd van 45 jaar, een pensioen te doen genieten van tenminste 3 per week. Om aanspraak te kunnen maken op dit pensioen, moeten de behoeftigen kunnen bewijzen dat hun persoonlijke inkomsten minder dan 6 per week zijn. Ten aanzien van de verwondering en be- wondering, in Nederlandsche bladen geuit bij het bericht uit Indie, dat een dame verguuning heeft verkregen tot het doen van mijnbouwkundige onderzoekingen in de Dajaklanden, zegt het vDbl" In dit bericht ligt niets vreemds. Op naarn van talrijke dames, niet in gemeenschap van goederen gehuwd, zelfs jongejuffrouwen, ingezetenen van Ned-Indie, staan aanvragen tot mijnbouwkun dige onderzoekingen te boek. Voor het eigen- lijke werk /onder de Dajaks", daar hebben de dames haar mannekes voor. De naarn d'Aquino is van Portugeeschen oor- sprong. Vele afstammelingen der Portugeezen wonen nog steeds in ons Indie. Pereira's en d'Aquino's zijn er zooveel als het zand aan de zee. Een jongen van 13 jaar heeft te Hanover driemaal gepoogd zijn zusje te vermoorden eens door een messteek, een ander maal door haar aan een boom op te hangen en eindelijk door haar in een vijver te verdrinken. In het arsenaal van Woolwich heeft zich onlangs eene merkwaardige gebeurtenis voorgedaan, welker gevolgen eene interessante karakteristiek everen van de Engelsche opvattingen. Een ar ,E i7 Was a's wachter bij een smeltoven aan- ges e geworden, waarin 12 tonnen kanonneu- me aa werden gesmolten. Door eigene onacht- zaam ieid verloor de werkman zijn evenwicht en vie in het gesmoltene metaal. Het lichaam van en man werd volslagen vernietigd en het druischte in tegen het gevoel der Engelschen, om het metaal tot gieten aan te wenden. Men ie aarom het staal afvloeien en verharden tot een lomp, waarna het met de gebruikelijke ge- beden in een groeve werd neergelaten. Een s een, ie het graf versiert, vermeldt slechts den plotselingen dood des mans, niet echter het merkwaardige omhulsel, waarin de aardsche resten van den overledene zich bevinden. Te Grigny, in Frankrijk, is verleden week een vreeselijke en geheimzinnige misdaad ontdekt. Men vond daar op straat een vijfjarig jongetje, met ingeslagen schedel. Het ongelukkige kind, dat nog leefde, werd opgenomen en naar het ouderlijk huis gebracht, waar men tevens den vader gevangen nam, als den vermoedelijken pleger van dezen moord. Hoewel de man blijft ontkennen, hebben zeer bezwarende getuigenissen, tegen hem afgelegd, aanleiding gegeven hem gevangen te houden. Het kind is overleden, en ook de lijk- schouwing heeft aan het licht gebracht, dat men hier niet met een ongeluk, zooals de vader voorgaf, maar wel degelijk met een misdaad te doen heeft. Donderdagavond heeft het gemeentebestuur van Antwerpen het rapport-Conrad-Welcker over de verbetering der Schelde doen ronddeelen. Het luid ougunstig voor het regeeringsplan, en gunstig voor dat van den ingenieur Van Mierlo. De conclusie van het rapport omtrent de groote doorsnede om aan de rivier door het afsnijden der bochten een rechte richting te geven, komt in 't kort hierop neerHet is een gewaagd stuk. Als het slaagt, zal het niet alle voordeelen geven, die men er van verwacht, en in ieder geval zal de vaart maanden lang belemmerd worden. Slaagt het ten halve, dan zal het millioenen kosten voor onderhoud. Lijdt zij schipbreuk, dan is Antwerpen beslist verloren. Verleden maand bleven eenige werklieden, machinisten en stereotypeurs, van de St. James Gazette weg zonder een week te voren hun vertrek aan te kondigen, zooals hun contract voorschrijft. Een editie van het blad kon daardoor niet ver- schijnen. De eigenaar van het blad eischte, vooral om het beginsel, dat die werklui ieder eene week loon schadevergoeding aan hem als patroon zouden geven. De rechter wees den eisch toe. Door een Parijschen fabrikant is aan den paus een motorwagen met 3 zitplaatsen ten ge- schenke gegeven. Men acht het onwaarschijnlijk, dat de paus het nieuwe voertuig zal gebruiken, dat niet in overeenstemming is te brengen met het in acht te nemen ceremonieel. De automobiel zal waarschijnlijk alleen als curiositeit bij de pauselijke rijtuigen worden bewaard. Van eene dame naar de wereld geeft een Parijsch blad als volgt een portretIk ken er een die alle dagen twaalf uur slaapt, drie of vier uur met haar toilet doorbrengt of iiever om zich niet te kleedeu, want meer dan de helft van dien tijd brengt ze door met niets te doen of opniauw te doen wat zij reeds gedaan heeft. Vervolgens brengt zij er nog twee of drie door met de ver- schillende maaltijden en het overige met bezoek outvangen, waarbij zij niet weet wat ze zeggen moet, of bij anderen te gaan, die haar niet weten bezig te houden. De uitgaven voor den aanleg Brugge-zeehaven loopen 2^ millioen hooger dan de raming. Het is niet de eerste maal dat dit voorkomt bij zoo'n groot werk, dat zich niet tot op een cent na laat berekenen. Voor eenige weken werd een landman, Pier Tik te Leeuw-Saint Pierre bij Hal in Belgie, des nachts gewekt door een rumoer in zijn hoenderhok. Haastig opstaande en zich daarheen begevende, vond hij een grooten hond in zijn tuin, die zich op hem wierp en beet. Een hevig gevecht tusschen mensch en dier volgde de landman doodde ten laatste den hond met zijn mes. Hij sloeg geen acht op zijn wonden en bette ze alleen met koud water. Na eenigen tijd schenen ze zoo goed als genezen. Maar verleden week sprong hij ineens van tafel op en gaf teekenen van dolheid ,/Ga weg," zeide hij tegen zijne vrouw, ,/of ik bijt je." Zijn vrouw vluchtte naar de buren, maar nu wierp de man zich op zijn vijfjarig zoontje, dat niet zoo gauw kon wegkomen en beet het een stuk uit den arm. Daarna sloeg de man alles kort en klein in de kamer. Eindelijk kwamen de boerenineens werd hij nu weer kalm, liet zich gewillig binden en begon te weenen, toen hij bemerkte, wat hij zijn kind had gedaan. Den vol- genden dag bracht men hem naar Rijssel, onderweg kreeg hij weer een aanval, beet in boomen dat de scbors er afgeiukt werd, in banken, dat er stukken hout in zijn mond bleven zitten. Men moest hem weer binden en kreeg hem met moeite te Rijssel in het gesticht Pasteur. Maar ook daar zal het wel te laat voor hem zijn. In het stadje Chemelek bij Brussa leefde een Bulgaarsche familie, die uit een jong echtpaar, een schoonmoeder en een 16jarigen zwager van den man bestond. Het jonge mensch was sedert eenigen tijd gedeeltelijk lam en alle middelen, weike men tot heden had toegepast, waren zonder resultaat gebleven, tot de moeder een kwakzalver consulteerde. Deze raadde aan, den zieke met een zeker middel in te wrijven en hem aan de grootst mogelijke warmte bloot te stellen. Ongelukkig genoeg werd deze raad al te letterlijk opgevolgd. Men plaatste den knaap in de ontniddellijke na- bijheid van een vuur, waarboven men wel een os had kunnen braden. Het duurde dan ook niet ang, of de kleederen van den patient begonnen te schroeien, doch ondanks het erbarmelijk geschrei van den zieke, weigerden zoowel de moeder als de zuster en de zwager hem van het vuur te ver- wijderen. Wel trachtten zij hem te troosten door hem te verzekeren, dat hij weldra door deze kuur zou genezen zijn. Allengs werd nu het geschrei van den knaap zwakker en hield ten slotte gehee op. Nu eerst kwamen de bloedverwanten naderbij, denkende, dat de kuur werkelijk geholpen had en de zieke in een diepen slaap was geraakt. Toen zij hem evenwel in bed wilden leggen, ontdekten zij dat hij dood was. Aan jammeren was natuurlijk nu geen gebrek. Zij hadden het goede met den zieke voorgehad en hem door de kuur het gebruik zijner ledematen willen hergeven. Niemand echter in hun omgeving gelooft aan zoo verregaande domheid men is veeleer overtuigd, dat de zwager van den overledene het voorschrift van den kwakzalver alleen darom te letterlijk heeft opgevolgd, om in het bezit te geraken van het vermogen van den broeder zijner vrouw. P O L I T I E, Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een gouden ring. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Ter leuzeii, Huwelijks-aangiften. 1 Aug. Cornelis 't Gilde, oud 26 j., jm. en Martha Catharina Herrebout, oud 27 j., jd. 5 Aug. Marcus Pieter Nicolaas Marinus de Kunder, oud 23 j., jm. en Willemina Carolina Slagboom, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Aug. Oscar Maria Verbiest, oud 24 j., jm. en Sara Jozina van der Peijl, oud 17 j., jd. Albertus Theodorus de Groot, oud 28 j., jm. en Digna Elisabeth Alwina van IJsselsteijn, oud 22-j., jd. Geboorten. 30 Juli. Pieter Cornelis, z. van Marinus Johannes Adriaansen en van Cornelia Levina Versluijs. Cornelis Johannes, z. van Adriaan Wolfert en van Catharina van Dixhoorn. 31 Juli. Louis Daniel, z. van Pieter Oppenneer en van Janneke de Doelder. 1 Aug. Helena Sidonia Augusta, d. van Emilius Joannes Borgers en van Augusta de Pauw. Seralis Josephus, z. van Bernardus Jo- sephus Goethals en van Clemencia Maria van Goethem. 4 Aug. Krina Adriana, d. van Andries Steketee en van Johanna Pieternella Beaufort. 5 Aug. Leentje Maria, d. Geerard Jan Loof en van Sara Jans Harte. Pieter Johannes, z. van Abraham Moens en van Levina Cornelia Hoi. Overlijden. 1 Aug. Coleta van Pottelberghe, oud 73 j., wed. van Franciscus Bracke. 4 Aug. Hendrikus Adrianus Koevoets, oud 9 m., z. van Johannes Franciscus en van Emma Regina Apolonia Plas. li-oewaclit. Huwelijks-aangiften. 21 Juli. Angelus Coppens (van Oostacker), oud 66 j., weduwn. van Maria Coleta van Peteghem, en Rosalia Albertina van Hoof, oud 70 j., wed. van Francies Taaijmans. 22 Juli. Alphonsius van Mossevelde, oud 35 j jm. en Carolina Vlyminck, oud 26 j., jd. Geboorten. 19 Juli. Mathilde Marie, d. van Theophile de Potter en van Maria Martens. 20 Juli. Helena, d. van Alphonsius de Coninck en van Pkarailda Elegeert. 21 Juli. Alphons Joseph, z. van Augustus Thuy en van Maria Ludovica de Nijs. Agnes Marie en Eugene Emile, dochter en zoon van Adrianus Geerards en van Rozalia Adriaansens. 24 Juli. Magdalena Maria, d. van Franciscus Hiel en van Rosalia Aben. 31 Juli. Florimond Joseph, z. van Alphonsius Adolphus de Schepper en van Fidelia Rombaut. Overlijden. 26 Juli Natalia Herreman, oud 72 j., wed. uit het eerste huwel. van Pieter Joannes Pleunis en uit het tweede huwel. van Franciscus Xaverius Brijs. Rotterdam, 7 Aug. 1899. Binnenl. Granen. De oogstmaand deed ook haar invloed gelden op onze graanbeurs. Nieuwe producter. o. a. Gerst en Koolzaad waren ter markt, van bevredigende kwaliteit. Men noteert Tarwe naar kwaliteit vanaf 5,25 a f 6,1 0 en puike soorten nog daarbovenRogge f 4,75 a f 5,75 Wintergerst 4,50 a 5,en per 100 kilo 7,20 h 7,75; Haver 3,it 3,80 Paardenboonen 5,70 a /6,25; Kookerwten 7,it 7,25, niet kokende 6,50 a 6,85; Koolzaad 8,40 a 8,75; Kanarie- zaad f 6,a f 7,25 per hectol. Buitenl. Granen. Tarwe op levering per 2400 k.g. /175; Rogge op levering per 2100 k.g. Oct. f 135, 136 Petersburger 147 it 150 Gerst Zwarte zee 126 Amerik. 130Amerik. Mai's 98 a /102; Odessa 102 Cinquantin 113 per 2000 k.g.Boek- weit 150 per 2100 k.g.Amerik. Haver 6,40; Tarwe 7,25 a 8,per 100 k.g. Me el. Prima inl. 10,75 it 11,50 le soort 9,75 a 10,50; prima Belgisch f 11, a 11,50; le soort f 9,75 it 10,50; extra puik Hong, f 14,75 it f 15,75; prima Amerik. 10,75 h f 11,25; le soort 8,75 it 9,25 2e soort f 7,50 it f 8,25 Duitsche Roggebloem f 9,75 a 10,75, alles per 100 kilo netto. Runderprijzen 45 it 62; Stieren 40 it 52Kalveren 52 it 80Schapen 45 a 55; Varkens 30 it 35 cent per kilo. Melk- en Kalfkoeien 140 it /220; Stieren 60 a 190 Graskalveren 20,it f 40, Vaarzen 55 h /90; Biggen /4 a /12; Eokkalveren 12 it 22nuchtere 5 it 12, alles per stuk. Aardappelen Brielsche f 2,40 it f 2,50 Westlandsche zand 3,a 3,25 dito klei f 2,Geldersche kralen 2,a 2,20, alles per mud. Boterprijzen in vaten middenprijs 46, stukken van een half kilo 65 it 70 cent. Zoete Melksche kaas f 20,it 22, per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren f 3,it 3,20. Buitenl. f 2,50 per 100. V 1 a s en L ij n z a a d. De berichten luiden gunstig van het gewas. Amerik. Petroleum in houten vaten per 100 kilo hooger 9,50 it 10,15 en 7 a 74 cent per kan. Javakoffie in balen gewone soorten in afwachting op de groote veiling van morgen 264 cent en dito Santos 174 cent Per half kilo. VEEHANDEL in BELGIE. Vee was duurder66 tot 86 c. voor osseO, 62 tot 82 c. voor vaarzen, 55 tot 75 c. voor stieren, 88 c. tot 1 fr. 08 voor kalveren. Vette varkens integendeel onveranderd 72 tot 87 c. per kilo, levend gewicht. ZEET I.J J I rv Gr JE IN. Van 4 tot en met 6 Augustus. s ea Q VLAG. NAAM. M*. Van en naar Lading. Voor Ter Seuzen 4 Eng. s.s. Golfer 1066 Middlesbro ijzer idem Fehmarn 2172 New-Castle cokes Belg. s.s. Charles Rogier 5799 Bilbao minerie 5 Noor. barge Wild Rose 215 Drammen hout 6 Belg. s.s. Benmacdui 1623 Bilbao ijzer Eng. s.s. Ann Webster 2241'Londen stukg. Van Ter Senzeni 5 Eng. barge Warwick Castle 243 Heybridge macadam idem Mary Boyes 256 Antwerpen ledig Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. idem Golfer 1066 idem idem Voor 4 Eng. s.s. Ouse 2158 Goole stukg. Deens. s.s. Svend 3777 Riga hout Rus.3m sch. Zeriba 937 Cape Cros guano 5 Noor. s.s. Xenia 1887 Christiansand stukg. Eng. s.s. Irabro 3459 fiuelva minerie 6 idem Sea Serpent 2553 Londen stukg. fan (Sent t 4 Duits. bark Kriemhild 2359 Paraagua briquet. Eng. s.s. Olive 3757 Sunderland ledig 5 idem Achilles 1281 Goole idem idem Sea Belle 2152 Londen stukg. idem Abbotsford 2979 Leith idem idem Trnro 2366 Hull idem idem Ouse 2158 Goole idem Voor Selzaete 6 Eng. s.s. Alchymist 1079 |Nice creosoot Van 4 tot en met 6 Augustus werden langs de Oostsluizen alhier 26 binnenvaartuigen op en 28 afgeschutdoor de Westsl. 8 op- en 2 af- geschut. Zoo de Heere wil en wij leven hoopt op 10 Augustus a. s., mijn dierbare vader A 111 E MOBACH, zijn 60ate geboortedag te herdenken. Uit aller naarn, M. MOBACH. Sluiskil, gem. Ter Neuzen. Voor de zeer vele bewijzen van j-—Sg3 belangstelling, bij gelegenheid van ons 30jarig huwelijk ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Ter Neuzen, 7 Aug. 1899. C. KOLIJN en Echtgenoote. /:■-Ondergeteekende betuigt zijn liarte- lijken dank aan alien, die hebben medegewerkt bij zijne benoeming tot lid van den gemeenteraad en aan hen die daarbij hunne blijken van belangstelling betoonden. JOH. RIEMENS Mz. Hoek, 7 Aug. 1899. van de Markt naar de LANGE NOORDSTRAAT, in het huis vroeger hewoond door den heer R. Walraven. De ondergeteekenden, fabrikanten der Minerva- rijwielen, brengen hiermede ter kennis van het belanghebhende publiek, dat den heer door hen is aangesteld als Hoofdagent voor Zeeuwsch-Vlaanderen, en verzoeken daarom van zijn adres goede nota te willen nemen, ten einde misverstand of teleurstellingen te voorkomen. BerchemAntwerpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3