BURGERLIJKE STAND. Handelsbericbten. GEMEENTEKAAD VAN SAS VAN GENT. Hulst, 31 Juli. Autwerpen, 31 Juli 1899. weeing van het vonnis der Haagsche rechtbank, waarbii hii van rechtsvervolging is ontslagen dat hii in het algemeen belang had gehandeld, en spoorde ten alotte ieder aan, belangstelling aan de Hogerhuis-zaak te blijven wijden, en daarvan te doen blijken is eene krachtige volksbewegmg. Er had tusschen verscheidene der aanwezigen en den spreker debat plaats. Op de vraag, waarom niet hij, raaar mr. Z. van den Berg in de revisie- zaak zou optreden, luidde het antwoord, dat hij zich wel had aangeboden, de zaak verder te leiden, maar dat de gebroeders Hogerhuis, blijkens een door hem voorgelezen brief, reeds volmacht hadden gegeven aan ze wisten zelven niet wien Thans bleek dit mr. Van den Berg te zijn. Eene vrij levendige woordenwisseling ontspon zich hierop tusschen den spreker en een drietal aanwezigen over het optreden van den heer Mid- delkoop in de zaak-Hogerhuis. Een troepje straatjongens te Antwerpeu vond Vrijdag op straat een wit balletje, dat zij voor suikergoed aanzagen en onder elkaar verdeelden. Ofschoon zij er slechts weinig van gegeten hadden, wijl een voorbijganger hun aanried de stukjes weg te werpen, hetgeen zij ook deden, werden zij spoedig alien ernstig ongesteld. Niet dan met de meeste moeite gelukte het aan de toegesnelde geneeskundigen de kinderen buiten gevaar te brengen. Natuurlijk verwekte het geval grooten schrik. Te Brussel heeft een man, die met zijn vronw in onmin leefde, zoodat deze laatste reeds echtscheiding had aangevraagd, op een 25jarigen jonkman, dien hij hoewel ten onrechte, voor den minnaar van zijne vrouw hield, een revolverschot, gelost. De kogel trof den ongelukkige in het hoofd, zoodat de dood onmiddellijk volgde. De toegesnelde politiedienaren wisten den moordenaar te grijpeu en te ontwapenen, juist op het oogen- blik, dat hij zijn revolver op zijn echtgenoote richtte, die met den vermoorde in hetzelfde ma- gazijn werkzaam was. De moordenaar, 32 jaren, wordt in arrest gehouden. Italiaansche zeeofficieren hebben zeer wel- geslaagde proeven genomen met het toestel van Basso d'Asar, voor telephoneeren en telegra- pheeren zonder draad, naar hetzelfde beginsel als het stelsel van Marconi. Als een schip, voorzien van zulk een toestel, door een ander schip werd gepasseerd, zelfs op een afstand van 80 kilometer, dan kon men daar duidelijk het rhythmus der beweging ver- nemen, en een ander dee] van het toestel gaf de richting van het voorbijkomende schip aan. Ook konden de schepen gemakkelijk telegraphisch verkeeren met behulp van het Morse-toestel. De Ilongaarsche electricien Schaffer heeft nu zonder draad getelegrapheerd tusschen Triest en Venetie, een afstand van 65 kilometer. Te Parijs heerscht groote sensatie door de arrestatie eener dame uit de voorname kringen, beschuldigd een nichtje van 14 jaar te hebben vermoord. Zij zou het kind, evenals een paar vriendinnetjes met wie zij liep, op straat wat lekkers hebben gegeven en een bijzonder pakje voor het nicbtje. De verdachte ontkend alles, terwijl geen enkele reden voor de misdaad te vinden is. De verdachte is de dochter van een zeer vermogend industrieel en nauwelijks een jaar geleden gehuwd, het slachtoffer is een kind van een nicht van den man, een eenvoudige vrouw, hertrouwd met een brigadier der politie. De zaak is zeer geheimzinnig. Het blijkt dat de dame, die de kinderen snoeperij gaf, zeer een- voudig, bijna armoedig gekleed was. Maar de verdachte dame was 's middags in een elegant toilet uitgegaan, en kon bewijzen omstreeks het uur van de misdaad in een paar magazijnen, o. a. in de Printemps, te zijn geweest. De betichte is onder de verhooren die zij onder- gaat zeer kalm en blijft stellig alle schuld ont- kennen. De beide vriendinnetjes van het slacht offer, die met haar zijn geconfronteerd, hebben verklaard, dat zij de vrouw is, die aan het ongelukkige meisje het noodlottige pakje heeft gegeven. Zij hadden haar trouwens toen reeds herkend voor de nicht van haar vriendinuetje, ondanks de armoedige kleeding, en ofschoon zij blijkbaar had getracht haar stem te veranderen. De verdachte, bij wie zonder resultaten huis- zoekingen zijn gedaan wordt in arrest gehouden. Zij blijft volhouden, dat de beide meisjes, die tegen haar getuigden, zonder het te willen eene voor haar zeer noodlottige vergissing begingen. Men wil achter de zaak eene erfeniskwestie zoeken, maar de verdachte bracht haar man, die zelf goed wat verdient, 400,000 fr. mee ten huwelijk, zoodat moeilijk is aan te nemen, dat zij, om een deel van de bescheiden erfenis van de grootmoeder van haar man, het kind van het leven beroofde. Een paar aanhangers van de sekte, die alleen genezing van zieken verwacht door te bidden, hebben zicn voor den rechter te Londen moeten yerantwoorden Nader en moedcr hadden voor hun ziek kind met vuur gebeden, maar geen d ok ter gehaald. De kleine was overleden en nu stonden zij terecht, beschuldigd dat zij den dood van hun kind op t geweten hadden. De jury sprak fen slotte het schuldig uit, maar eerst na lange aarzeling, want men had hier te doen met menschen, die overigens zoo zorgzaam mogelijk voor het kind waren geweest. De rechter die dat mede in aanmerking nam, veroordeelde den vader tot zes en de moeder tot vier weken gevangenisstraf. Ook anderen zullen wegens gemoedsbezwaren met de gevangenis kennis maken. Het armbestuur van Leicester is in verzet tegen het wettelijk gezag. Het moest een vaccinatie- ambtenaar aanstellen en weigert. Nan de 48 per- sonen die het armbestuur vormen, zullen er 45, onder wie 6 dames, in de gevangenis moeten. In het Lagerhuis heeft de afgevaardigde gevraagd of er in de gevangenis plaats genoeg was voor be- hoorlijke huisvesting van dit illistre gezelschap. De Minister van Binnenlandsche zaken hoopte, dat het armbestuur zijn verzet niet tot het uiterste zou volhouden, maar anders zouden de heeren en dames achter slot moeten. De Minister zou na tuurlijk zorgen dat zij behoorlijk gehuisvest worden. Te St. Pieter is een kind dat aan den kant van het Kauaal zat, door de zuiging van een voorbijstoomende boot te water geraakt en ver- dronken. Bij Grafenstein, op de lijn van Klagenfurt naar Marburg (Oostenrijk), ontspoorde Zondagnacht een sneltrein. De trein brak in vier stukken en drie achterste wagens vielen de helling af en werden verbrijzeld. Twee personen kwamen om, zeven reizigers bezeerden zich ernstig, twaalf licht. 't //N. v. d. D." bevatte Zaterdag weer een belangwekkenden brief uit Konstantinopel. Daarin leest men het volgende Het manifest, dat de Jong-Turken in Mei, den dag der opening van de Vredesconferentie, de wereld hebben ingezonden, en waarin ze de aan- dacht der gedelegeerden van „alle beschaafde staten der aarde" vestigen op de schreeuwende ongerechtigheid, welke sinds meer dan twintig jaren door Abdoel Hamid te Konstantinopel wordt gepleegd door het gevangen houden van sultan Moerad, den werkelijken en rechtmatigen Khalief- Padissah, den grootsten martelaar dezer eeuw, en de tusschenkomst der ter Conferrentie vertegen- woordigde regeeringen inriepen, om aan die daad van willekeur een eind te maken en aan het Ottomaansche rijk en de Osmanen hun wettigen vorst terug te geven, dat manifest heeft natuur lijk Abdoel Ilamid in hooge mate vertoornd en hem weer buitengewoon wantrouwig gemaakt omtrent hetgeen er bij en om zijn gevangen broeder voorvalt. Deze heeft daarvan al spoedig de onaangename gevolgen ondervonden. Sedert twee maanden wordt het paleis van Tsjerengan aan den Bosforus, waar de afgezette keizer, als zijnde waanzinnig, sinds 1876 met zijn harem van de buitenwereld wordt afgezonderd gehouden,buitengewoonstreng bewaakt. De geheime politie gaat nauwkeurig de gangen na van alle personen, zelfs van hen, die andes boven alle verdenking staan, die in Bessik Tass, de voorstad bij het paleis, zonder kennelijk doel rondgaan. De wachten om Tsjerengan zijn be- langrijk versterkt, en slecbts aan zeer enkele personen, die van een bijzondere vergunning zijn voorzien, welke vooraf aan sultan Hamid ter goed- keuring moet zijn voorgelegd, is het geoorloofd, dat paleis te betreden of, als zij tot de omgeving van den opgeslotene behooren, het te verlaten. Abdoel Hamid is namelijk erg bang, dat iemand buiten de hem volkomen toegedane dienaren, aan wie hij de bewaking van zijn broeder heeft toe- vertrouwd, Moerad V., die inderdaad de recht- matige khalief-sultan is voor wien Hamid eigenlijk slechts tijdelijk het bewind voert, zal te zien of te spreken krijgen gedurende de heldere oogen- blikken, die hij nog tusschenbeide heeft, en op grcnd daarvan het beweren der Jong-Turken zou willen bevestigde, dat hij werkelijk niet ongeschikt tot regeeren is. Zulk een bevestiging zou immers eenige heethoofden onder de Jong-Turken dan misschien aanleiding kunnen geven, een wezelijke poging tot bevrijding van Moerad te doen. Dat Sultan Moerad nog ooit zoo ver zal her- stellen, dat hij weer zelf de teugels van het be wind zou kunnen in handen nemen, kan gerust als iets onmogelijks worden uitgesloten. Hij is nooit erg sterk van hoofd geweestdoch de vreeselijke angst, welken hij heeft uitgestaan bij zijn verheffing tot den troon, toen in den nacht van 29 op 30 Mei 1876 de minister van Oorlog, Hussein Avni pacha, onverwacht bij hem verscheen en hem met een revolver op de borst dwong, hem naar het Seraskera (ministerie van Oorlog) te volgen, om door de daar verzamelde viziers, rnaar- schalken en oelemas tot sultan te worden uit- geroepen, en de ieradee, waarbij Abdoel Azis werd afgezet, met zijn zegel te bekrachtigen, waarop hij meer dood dan levend van schrik naar het paleis werd meegenomen, waar door een misver- stand met een niet in het geheim zijnden schild- wacht de staatsgreep nog bijna op het laatste oogenblik was in duigen gevallen, dat alles, en daarna het vermoorden van verscheidene der aanleggers van het komplot, aan hetwelk hij den troon dankte, hebben zijn verstandelijke vermogens geheel en onherstelbaar in de war gebracht. Toen hij dan ook den 31 Augustus van datzelfde jaar op zijn beurt werd afgezet, was hij werkelijk door vervolgingswaanzin aangetast, welke zielsziekte langzamerhand door het overmatig gebruik van geestrijke dranken en slaapmiddelen voor een steeds toenemeude stompzinnigheid moet hebben plaats gemaakt. Dit belet evenwel niet dat, zoo het den Jong- Turken of andere ontevredenen met het tegen- woordige sultanaat mocht gelukken, de getuigenis van een algemeen geacht, voornaam en den volke als geloofwaardig bekend staanden persoon te verkrijgen, dat hij zelf den afgezetten sultan helder van geest al was het dan ook maar gedurende een korten tijd heeft aangetroffen zij daarmee allicht onder een groot deel van het volk een voor de veiligheid van Abdoel Hamid bedenkelijke gisting zouden kunnen verwekken. Om die reden vindt dan ook de tegenwoordige padissah het volstrekt noodig, dat zijn ongelukkige broeder en diens gezin hoegenaamd geen verkeer met de buitenwereld onderhouden, en dat niemand den aieke zal kunnen naderen, om vast te stelleD, of hij al dan niet in het bezit van zijn voile verstand is. Het uitgestrekte paleis van Tsjeren gan is bijgevolg in een ondoordringbare geheim- zinnigheid gehuld. De toegangen en de omgeving worden gestreng bewaaktrijtuigen noch voet- gangers mogen onder de muren van het park ook maar een oogenblik stilstaan, en aan de zeezijde mag geen enke vaartuig het paleis binnen een afstand van tweehonderd meters naderen. Een doodelijke stilte omgeeft dit vreemde krank- zinnigengesticht met zijn altijd gesloten vensters. Zitting van 31 Juli. Voorzitter de heer Joh.Verschaffel, burgemeester. Tegenwoordig de heeren Malotaux, Van den Berg, Verhaak, Oole, Wauters en de Secretaris (een vacature.) Afwezig de heer Warreus. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. 1. Onderzoek geloofsbrieven der gekozen raads- leden. Na daor de heeren Malotaux en Van den Berg onderzocht en in orde te zijn bevonden, wordt besloten tot toelaling der leden. 2. Aanbieding gemeenterekening over 1898. De Voorzitter stelt deze tot onderzoek in handen eener commissie, bestaande uit de heeren Malotaux, Van den Berg en Wauters. 3. Aanvraag machtiging verkoop plantsoen der tronken. Wordt aan het Dag. Best, daartoe machtiging verleend, ook voor den verkoop der oude straat- steenen en de rommel onder het stadhuis. 4. Verpachting straatgeld. 5. Verpachting der tuinen aan de Oostkade. 6. Aanbesteding levering van 2000 liters petroleum. Wordt eveneens het Dag. Best, daartoe ge- machtigd, volgens de bestaande voorwaarden. 7. Verhooging assurantie gebouwen en meu- belen. Wordt goedgevonden in de volgende vergadering een voorstel daartoe in te dienen. 8. Herstelling gemeentehuis. Wordt besloten het benedengedeelte eenigzins op te knappen. 9. Herstelling schoolgebouw. Wordt besloten tot een som van 250 daaraan te besteden. 10. Mededeeling van een ingekomen stuk van den heer Malotaux, houdende verzoek om vergunning tot het leggen van een tweede paardenspoor. Wordt daartoe vergunning verleend. Gewone omvraag. De heer Verhaak wenscht, in zake afschaffing der progressie, een schrijven te richten aan de regeering, zooals vele gemeentebesturen reeds doen. Wordt aangehouden. De heer Van den Berg vraagt of de uitbetaling der beloofde f 25,reeds gedaan is, aan de onderwijzers te Philippine. Wordt medegedeeld dat dit eerst bij het einde van 1899 geschiedt. Daarna wordt de vergadering gesloten. ■I ii 1st. Geboorten. 21 Juli. Augustus Judocns, z. van Charles Hubertus Fassaert en van Horteusia Maria Louisa van Kemseke. 24 Juli. Augustinus, z. van Antbonius Blommaert en van Maria Jacoba Voet. 29 Juli. Maria, d. van Joannes Hillaert en van Coleta Johanna Schuerman. 31 Juli. Maria Apolonia, d. van Laurentius Antonius Blom maert en van Maria van der Walle. Overlijden. 16 Juli. Camillus Alfred Cattoir, oud 18 j., z. van Bruno en van Francisca Joanna Dumoleijn. 27 Juli. Een als lerenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Petrus Augustinus Everaard en van Juliana Catharina de Neijs. 31 Juli. Petrus Blommaert, oud 70 j., echtg. van Nathalia Francisca Everaard. Axel. Huwelijks-aangiften. 21 Juli. Pieter Hamelink, oud 22 j., jm. en Maria Jansen, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juli. Jozias de Klerk, oud 25 j., jm. en Adriana van Dixhoorn, oud 16j.,jd. Salomon de Feijter, oud 36 j., weduwn. en Wilhelmina Dieleman, oud 31 j„ wed. 27 Juli. Maarten van Dixhoorn, oud 19 j., jm. en Neeltje Dieleman, ond 19 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Janna, d. van Johannes de Kraker en van Jozina de Jonge. 17 Juli. Elisabeth Fran^oise, d. van Pieter van den Broeke en van Pieternella Hollebek. Cornelia Pieter, z. van Pieter Cornelis van Bendegem en van Elisabeth Riemens. Maatje Ebrina Hendrina, d. van Marinus Markusse en van Maria Sara Loof. Janna Adriana Elisa- heth, d. van Jacob Gilles de Meijer en van Elisabeth Suzanna Provoost. 19 Juli. Pieternella Ponwlina, d. van Ferdinandus van Driel en van Ebrina Anna Wolfert. 26 Juli. Pieter, z. van Andries Hamelink en van Dina de Koeijer. 29 Juli. Josephina Marie Clemence, d. van Leopoldus de Schepper en van Prudentia Barbera van den Broeke. 30 Juli. Cor nelis, z. van Frederik Willemsen en van Feijgtje Verplanke. 31 Juli. Jacomina, d. van Marinus Dieleman en van Cor nelia Wijna. Overlijden. 19 Juli. Leendert Pieter van Cadsand, oud 2 m., z. van Adriaan en van Ebrina Dees. 23 Juli. Petrus Leopoldus Leandre Kesbeke, oud 1 m., z. van Camilus Fran- ciscus en van Justine Marie van de Walle. Cling-e. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Juli. Gnstaaf Adolf Pilaet, oud 28 j., jm. en Maria Christina van der Keclen, oud 24 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Carolus Ludovicus, z. van Domien Alfons Verhoeven en van Joanna Vlegels. 18 Juli. Emelda Maria, d. van Philomena Clem. Herrewegh. 19 Juli. Jo hannes Francies, z. van Fr. de Moor en van Adr. Pharazijn. Pauline Victoria, d. van Bern. v. d. Branden en van Ros. Thielens. 20 Juli. Camilus, z. van Const. Aug. Bonne en van Clot. Himbrecht. 21 Juli. Coralia, d. van Francies Segers en van M. Am. Willaert. 24 Juli. Rosalie Justine, d. van Theoph. Bruggeman en van M. L. Vlaeminck. 25 Juli. Joseph, z. van Const. Herrewegh en van M. L. van Remoortere. 27 Juli. Magdalena, d. van Math. Gerreweg en van M. L. Pieters. Rene, z. van Const. Claessens en van M. de Bruijn. 28 Juli. Leonia Judoca, d. van Jos. Fr. de Bakker en van M. E. v. Damme. Overlijden. 18 Juli. Bertha Petronella Roelans, oud 1 j., d. van Fred, en van Maria L. Vermeulen. 21 Juli. Paulina Goedemondt, oud 63 j., wed. van Fred, de Cock. Hoek- Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Hendrik Wagenaar, oud 22 j., jm. en Maria Cornelia Michielsen, oud 19 j., jd. 13 Juli. Leendert Herrebout, oud 21 j., jm. en Jozina Scheele, oud 19 j., jd. 27 Juli. Jacobus Marinus Dieleman, oud 28 j., jm. en Suzanna van Tatenhove, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Juli. Pieter de Feijter, oud 54 j., weduw. en Dina Jansen, ond 41 j., jd. 20 Juli. Hendrik Wagenaar, oud 22 j., jm. en Maria Cornelia Michielsen, oud 19 j., jd. 27 Juli. Leendert Herrebout, oud 21 j.,jm. en Jozina Scheele, oud 19 j., jd. Geboorten. 2 Jnli. Jacob, z. van Adriaan Wolfert en van Janna Scheele. Cornelia, d. van Jan Michielsen en van Adriana Bareman. 8 Juli. Maria Pieternella, d. van Marinus Scheele en van Jacomina Dekker. 17 Juli. Jacomina Sara, d. van Jozias Haak en van Jacomintje de Jonge. Catharina Dorothea, d. van Daniel Cornelis Hoi en van Maria Sara van Houte. 18 Juli. Janna, d. van David de Pntter en en van Adriana Scheele. 22 Juli. Anna, d. van Hermanns de Jonge en van Maria Pijpelink. 26 Juli. Pieter, z. van Johanv. Martinus Dregmans en van Janneke van Vessem. 29 JiV. Abraham, z. van Cornelis Vermeulen en van Geertru.y Bree. OverlijlKV 22 Juli. Daniel Maas, oud 74 j., echtg. van Janna Drabbl. 26 Juli. Maatje de Blaeij, oud 84 j., wed. van Johannes Daniel Jansen. llontenisse. Huwelijks-aangiften 21 Juli. Johannes Wijn, oud 27j.,jm en Maria Johanna Neeteson, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juli. Johannes Franciscus van Kerckhoven, oud 35 j., jm. en Apolonia de Smit, oud 28 j jd. Geboorten. 25 Juli. Maria Cornelia, d. van Petrus de Feber en van Paulina van Meele. 28 Juli. Martha Anna, d. van Gerardus Verschooten en van Anna Maria Burm. Overlijden. 16 Juli. Josephus van Waterschoot. oud 25 j., z. van Eduardus Aloijsius en van Maria Anna Menu. 22 Juli. Barbara Verschuren, oud 42 j., echtg. van Theodorns Petrus Lauwereijs. 24 Juli. Anna Catharina Heij, oud 41 j., wed. van Alphonsus Bisschop. Ossenisse. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Juli. Jacobus Bogaert, oud 32 j., jm. en Cecilia de Roos, oud 24 j., jd. Ovi-rslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. I'll il ijl|li ne. Hnwelijks-aangiften. 10 Juli. Frans Adriaan Klaassen, oud 24 j., jm. en Marie Louise de Wit. oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juli. Eduardus Egenius de Mul, oud 27 j., jm. en Clementina van Voren, oud 25 j., jd. Geboorten. 13 Juli. Janna Thona, d. van Leonardus Adrianus Hoogerwerf en van Jacoba van Oosten. Overlijden. 20 Juli. Constantinus van Hurck, oud 68 j., weduwn. van Rosalia de Wagenaer. Sas van dent. Huwelijks-aangiften. 20 Juli. Fran ciscus Everardus Hamelijnck, oud 24 j., jm. en Celina Clotilda Rademakers, oud 25 j., jd. Geboorten. 17 Juli. Ferdinand Adolf, z. van Cerillus van de Winckel en van Maria Pieternella Kalfvel. St. Junsteen. Geboorten. 22 Juli. Bertha, d. van Petrus van de Poele en van Maria Ludovica van den Berghe. 30 Juli. Carolus Ludovicus, z. van Dominicus Meert en van Florentina Geerts. Overlijden. 23 Juli. Jan Francies de Bleijser, oud 85 j., weduwn. van Petronella Seraphina van Puijlaert. Stoppeldijk. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Juli. Ludo vicus van Kruijssen, oud 29 j., jm. en Anna Maria Lansue, oud 26 j., jd. Geboorten. 29 Juli. Franciscus, z. van Camillus Wante en van Jo9yna Kouijzer. Overlijden. 22 Juli. Elisabeth Buijs, oud 33 j., d. van Jacobus en van Catharina Mannaert. 23 Juli. Francies de Waal, oud 73 j weduwn. uit het eerste huwel. van Anna Maria Wezepoel en nit het tweede huwel. van Coleta de Sterk. 29 Juli. Francies Wante, oud 10 u., z. van Camillus en van Josyna Kouijzer. Kaainilag. Geboorten. 19 Juli. Jannis, z. van Marinus de Putter en van Thona Vinke. Martinus, z. van Jan Bakker en van Johanna de Jonge. 23 Juli. Willem, z. van Pieter Smallegang en van Frarnjoise Scheele. 26 Juli. Pieter, z. van Pieter Sol en van Tanneke Kempe. 30 Juli. Gijsbrecht, z. van Hermanus Marinus de Regt en van Sara Martina Heijnsdijk. 31 Juli. Hermanus Hendrik, z. van Cornelis Klaassen en van Suzanna Wisse. Overlijden. 20 Juli. Franroise Laport, oud 84 j., wed. van Anthonij Joris. 21 Juli. Cornelia Francina Hamelink, eud 11 w., d. van Francjois en van Framboise Magdalena Allaart. 22 Juli. Marinus Jacobus van Pienbroek, oud 61 j., echtg. van Paulina van Dixhoorn. 29 Juli. Jacoba Wille- mina Meijer, oud 5 m., d. van Jacobus en van Elizabeth van Praeijenhove. Kuiililorpe. Geboorten. 31 Juli. Sidonie Marie, d. van Alphonsus van Eetveldt en van Virginie Roelandt Overlijden. 26 Juli. Prudent Aloysius Coppieters, ond 1 m., z. van Augustus Adolphus en van Leonia Steijaert. Middenprijs per 100 kilo; Tarwe f 7,50; Rogge 6 75 Wintergerst Zoraergerst fHaver /6,75;. Erwten ./7,75 Paardenboonen f 8,Duivenboonen, f Witteboonen f Bruineboonen f Boekweit fLynza-d fAardappels f Koolzaad per 100 kilo f 12,Boter per kilo 1,22}. Eieren per 26 stuks 0,85. Er waren ter weekraarkt te koop gesteld26 stuks hoornvee, 42 varkens, 1 schaap. Verkocht17 stuks hoornvee, 28 varkens. Chilisalpeter (Soda-Nitraat) 15£ a 16 stikstof, beschikbaar fr. 17,35 per 100 kilo. Zwavelzure Ammoniak (Sulfaat van Ammoniak) 20 it 21 stikstof, beschikbaar fr. 31,50 per 100 kilo. Gewoon Superphosphaat, 12 a 14% phosphor zuur, per percent phosphorzuur fr. 0,38, zegge fr. 5,per 100 kilo. Thomasphosphaat (Metaalslakken), 15 a 17 phosphorzuur, 75 fijnheid, per percent phosphor zuur fr. 0,26, zegge fr. 4,20 per 100 kilo.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3