Gernengde berichten. Herstemmingen Gemeenteraden. wiel ging over het lichaam van het kind, dat eenige oogenblikken daarna overleed. Te Amsterdam kostte Vrijdagmorgen een binnenbrand van geringe beteekenis aan een klein meisje het leven. Het kind speelde met papier- snippers bij een brandend fornuis. Het papier vatte vlam en deelde het vuur aan de kleertjes mede Met brandwonden overdekt werd de kleine naar het gasthuis vervoerd, waar de dood gecon- stateerd werd. Een Engelsch zeeman deed de vorige week bij de hevoegde autoriteiten te Rotterdam aangifte, dat hij 's nachts door twee politieagenten op de Schiedamschen dijk was mishandeld, zonder daartoe reden te hebben gegeven, waarbij zij zelfs van hunne sabels gebruik maakten. Hiernaar werd een onder- zoek ingesteld, wat tengevolge had dat de agenten werden geschorst. De zeeman ligt ter verpleging in het ziekenhuis. Vrijdag is gevankelijk naar Roermond over- gebracht de koetsier uit het Trappistenklooster te Echt, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van 28 rijksdaalders, ten nadeele van zekeren Van der Heijden, kneeht in genoemd klooster. Hij heeft reeds bekend. Het geld had hij geborgen in den hooiberg, waar het dan ook gevonden is. Vrijdag had zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden een lOjarig knaapje uit Katwijk aan zee, wegens diefstal van een geit uit de weide. Het kind had het dier voor 1,25 verkocht, van dit bedrag volgens zijn zeggen 30 cent aan zijne moeder gebracht, voorgevende dat hij dat met het zoeken van lompen had verworven, en de rest van den koopprijs versnoept. De ouders van het kind verklaarden, uiet iii staat te zijn tot een behoorlijke opvoeding. De moeder zeide zelfs dat zij plaatsing van haar zoontje in een opvoedingsgesticht wenschelijk achtte. De vader, we] eens wegens strooperij veroordeeld, kreeg van den president een berisping, omdat hij zijn kin- deren een slecht voorbeeld gaf. Het openbaar ministerie eischte dat de jongen van alle rechtsvervolging zal worden ontslagen, maar tot zijn 18e jaar in een opvoedingsgesticht zal worden geplaatst. De verdediger, Mr. Kleyn, sloot zich daarbij aan. Eergistermiddag bood een jongmensch, die later bleek beroeps-wielrijder te zijn, aan het postkantoor te Amsterdam ter betaling een post wissel groot f 70. De beambte met de uitbetaling belast, kwam die wissel in verband met de registers verdacht voorhij hield den man aan de praat en waarschuwde inmiddels de politie. Deze nam den jongen man mede naar het bureau, waar hij door den commissaris Versteeg verhoord werd. Hoewel eerst voorgevende de wissel te hebben gevon den, werd hij al spoedig van de onwaarheid daarvan overtuigd, vooral loen men ten zijne huize allerlei voorwerpen vond, die het vermoeden wettigden dat de jonge man niet alleen beroepswielrijder, doch ook beroeps-vervalscher van postwissels was. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Een kippenkoopman uit 's Gravendeel ver kocht aan een tapper 50 jonge haantjes tegen 50 cent per stuk. De haantjes zouden ten huize van den tapper geleverd worden. Bij deze aflevering waren eenige kennissen van den tapper tegenwoordig die alien bij het tellen een handje hielpen, hetgeen volgens den koopman tengevolge had, dat er 6 haantjes tekort kwamen, die door de behulpzame vrienden vermoedelijk ontstolen zouden zijn. Zoo luidde zijn aangifte bij de politie. Vrijdag verscheen voor het kantongerecht te Nijmegen een persoon, die zich schuldig had ge maakt aan openbare dronkenschap en reeds 105 maal voor dat feit was veroordeeld. De man vroeg een //billijke straf". De eisch was enkele dagen hechtenis en plaatsing in een rijkswerkinrichting voor edn jaar. De Telegraaf schrijft over een ge'improvi- seerd waterballet Was het de zucht naar verkoeling, die een zeventienjarig juffertje met fiets en al een bad deed nemen in de Heerengracht bij de Utrechtsche- straat? Voordat het publiek't hierover eens was, dook reeds een slagersjongen haar achterna en bracht haar behouden aan de kant, terwijl een agent in het zweet zijns aanschijns naar het mate- lootje van de geredde stond te dreggen. Natte slager en nat juffi dropen daarna onder politie geleide af in de richting van het bureau Halve- maansteeg. Een 80jarige voerman te Anlo (Dr.) kwam Donderdag op treurige wijze om het leven. Hij reed met een kar, bespannen met twee paarden, naar de markt, toen opeens de paarden op hoi sloegen en de man van de kar vie] en medegesleept werd. Toen de beesteu tot staan werden gebracht, had de oude man reeds opgehouden te leven. In de eerstvolgende vergadering van den Zwolschen gemeenteraad zal eene niet onvermakelijke assurantie-kwestie behandeld worden. Het personeel van de gemeente-waterleiding was tegen ongelukken verzekerd bij eene verzekerings- maatschappij, waarvan agent te Zwolle was een raadslid. Bij het leggen van eene tweede persleiding werd het personeel nogmaals tegen ongelukken verzekerd, thans bij eene andere verzekerings- maatschappij, waarvan agent te Zwolle was een wethouder. De raad heeft nu uit te maken, of de gemeente verplicht is die dubbele assurantie-premie te betaleD. De Haagsche kroniekschrijver der N. Gr. Ct. verhaalt in zijn jongste correspondentie het volgende Men is op het spoor eener affaire, die min of meer op de zaak HaasVan Hall gelijkt. Onder reserve voor de juistheid der feiten, heeft men mij verteld, dat eenigen tijd geleden in Den Haag een Belg zich vestigde, die in vrij benarde omstan- digheden leefde. Deze Belg, die in den vreemde nogal het een en auder op zijn kerfstok had, zou in het bezit zijn geweest van een aantal van diefstal uit Toulouse afkomstige effecten, waarvan hij zich echter, door vrees gedreven, jiet durfde ontdoen. De dief of de heler kwam echter in aanraking met een bediende van een kassiers- kantoor, een tot nu toe onbesproken jonkman. Met diens hulp schijnen van de gestolen effecten tot een bedrag van 75000 francs te zijn verkocht, waarvan de Belg zich rijk installeerde en een lui leventje ging leiden. Of het nu dit is of iets anders men beweert nl., dat er ook valsche wissels in het spel zijn zooveel is zeker, dat op een goeden dag de Belg verdwenen was, toen de politie naar zijn gezondheid kwam informeeren en dat men zich daarom tevreden stelde om het jongmensch, dat hem hielp, in arrest te nemen. Deze is echter weer losgelaten, al houdt men dan ook een wakend oog op hem. De eenige ver- klaring voor het feit, dat de zaak zoo stil ge- houden wordt, schijnt deze te zijn, dat men hier met een ook voor anderen compromettant zaakje te doen heeft, dat het best zou zijn af te wikkelen in den doofpot Op de Utrechtsche kermis is Zaterdagavond halftwaalf, na afloop der laatste voorstelling de kinematograafteut van H. Fey geheel afgebrand. De brand liet zich eerst voor de omgeving zeer school B; wijziging gemeentebegrooting 1899 beschikking post ouvoorziene uitgaven idem. Het gisteren door de fanfaren-maatschappij z/De Eendracht" van Selzaete, directeur de heer J. Sonneville, in den tuin der „Buiten-Societeit" alhier gegeven concert was druk bezocht. Men genoot ten voile, 't Was een zomeravond zooals men die slechts kan wenschen en wat door het muziekcorps werd ten beste gegeven genoot on- verdeelden bijval. Vooral maakte de algemeene belangstelling gaande ffde geliefden in de slede," mazurka de concert, door Sonneville, terwijl het gezelschap flinke solisten voor tuba, piston en bugle bleek te bezitten. Middelburg, 24 Juli. Bij het hevig onweder dat in den nacht van j.l. Zaterdag op Zondag boven Walcheren woedde, werd de landbouwschuur van den heer Polderdijk te Nieuw-en St. Joosland door den bliksem getroffen. De schuur ging geheel in de vlam men op en twee groote hooibergen daarnevens staande mede. Twee paarden en twee stieren het andere vee was natuurlijk in de weide kwamen in de vlammen om. Het ver- brande was verzekerd. Axel, 24 Juli. Kiezers 593. Uitgebracht 467. Onwaarde 9. Gekozen de heer F. Dekker Fz. met 271 stemmen. De heer P. Dieleman Wz. verkreeg 187 stemmen. Sas van Gent, 24 Juli. Kiezers 122. Uit gebracht 98. Onwaarde 6. Gekozen de heer P. J. Hamelynck met 63 stemmen. De heer E. Geirnaerdt verkreeg 29 stemmen. Eene koopvrouw uit Goes, met een door drie honden getrokken wagen op weg naar Yerseke, zag door de groote hitte van j.l. Donderdag kort na elkaar twee der honden bezwijken. 's Avonds werd hare kar door een wagen uit Goes op sleep- touw genomen. Donderdag ondernamen twee heeren een reis per fiets van Brussel naar Domburg. Bijna was het doel van den tocht bereikt, toen een der reizigers door ongesteldheid niet meer verder kon. Een landbouwer bracht de tochtgenooten naar Domburg, waar de eene, 21 jaar oud, gehuwd en vader van een kind, kort na de aankomst den laatsten adem uitblies. Men meldt dat door een persoon te Wol- faartsdijk met een kruisnet in den put eener weide gevangeu werden 5 groote palingen tot een ge- zamenlijk gewicht van 7,8 Kg. De grootste had eene lengte van 1,25 meter en een gewicht van 2,8 Kg. Zondag van de vorige week zouden twee arbeiders te Huissen het loon gaan ontvangen dat ze nog van hun ploegbaas te goed hadden. In plaats van hun geld te krijgen, werden de arbeiders door den baas met een spade bedreigd. De zoon van den ploegbaas verscheen daarop gewapend met een revolver en trof den eenen arbeider, een man van 26 jaar, met twee kogels in de slapen, zoodat de dood onmiddellijk volgde, terwijl de andere arbeider, 22 jaren oud, door een schot een hoofd- wonde bekwam. De ploegbaas is gearresteerd, de moordenaaar, een jongen van twintig jaar, voortvluchtig. Vrijdagavond werd te Rotterdam een 3jarig jongetje door een sleepers wagen overreden. Het Waar zou u dan gaan wonen Ik denk in de rue lord Byron daar zijn rustige, kleine gemeubileerde huizen te huur. Kan u mij 't nummer niet zeggen 't Nummer? Wei neen, kind, ik weet imrners niet, wat er leeg is. Maar toch in de rue lord Byron, nietwaar Jaals 't eenigzins kan, ga ik in die straat. O, dan ben ik voortaan gerust. 't Scheen, of Suzanna's vrees voorbarig was ge weest 'l gelukte haar meermalen, ougestoord Marie te ontmoeten, en ze genoten weer op de oude wijze. 't Meisje gevoelde zich veel beter en zei eens O, moedertje, als ik altijd bij u kon zijn, zou ik spoedig beter worden ja, geheel beter Eeu felle hoestbui volgde, als een bitter ironie op deze woorden van hoop en toen zij haar zak- doek aan de mond bracht, werd deze rood gekleurd. De ongelukkige trachtte spoedig de bloedvlek te verbergen, en Marie deed, of zij niets zag; doch inweudig beefde zij van ontroering. Collivet was er intusschen achter gekomen, dat zijn dochter weer des avonds uitgingen hij bespiedde haar opnieuw, zonder dat zij er erg in had. Op een avond, dat hij verborgen was achter een boom vlak tegenover zijn huis, zag hij weer de vrouw, die hij al meer had gezien zonder haar te herkenuen. Maar nu ging hem plotseling een licht op. Ja, dat was haar houding, haar manier van loopen. In zijn waanzinnige verliefdheid verbeelde hij zich een oogenblik, dat ze daar kwam om hem te zoeken, om hem te ontmoeten. Hij kon y.jch niet bedwingen en zei halfluid Marie lieve Marie Zij liep een eindje verder, kwam terug, keerde dan weer en ging denzelfden weg opnieuw. Eenige malen kwam ze zoo vlak langs hem heen, zonder hem te zien. Toen sloeg zij den zij weg in die langs de villa liep, en bleef staan voor 't venster van Suzanne. Ademloos, zich met groote inspanning bedwin- gende, volgde Collivet van uit zijn schuilhoek hare bewegingen. Hij zag haar het teeken gevenhet venster werd geopend, en even daarna verscheen Suzanne aan het tuinpoortje en wierp zich in hare armen. Toen verwijderden de vrouwen zich snel. Dus zij kwam om Suzanne Collivet bleef in diep gepeins staan, besluiteloos, wat hij moest doen. Een paar maal bekroop hem de lust, haar te volgen, een verklaring uit te lokken. Een wilde hoop kwam bij hem op, dat zij uit liefde voor de dochter, den vader de ver- zoenende hand zou reikenhet was in elk geval een geluk voor hem, dat hij haar weer gevonden had, na te Parijs vruchteloos haar ge- zocht te hebben. Terwijl hij nog besluiteloos stond, wat te doen, kwamen de vrouwen terug en namen bij het tuin poortje afscheid, als twee menschen, die slechts met de grootste moeite kur.nen scheiden. Collivet was ten prooi aan hevige ijverzucht. Eindelijk verdween Suaanne in huisMarie bleef toeven, tot het meisje uit haar venster haar nog een kushand toewierp; toen ging zij langzaam heen. Collivet volgde haar op een afstand in den helderen maannacht. Een minuut of tien had zij geloopen, toen ze verdween in een klein huis ter zijde van den weg. Ze keerde niet terug daar was dus haar woning. Collivet ging naar huis, maar hij kon dien nacht niet slapen. Den volgenden morgen liet hij Suzanne met geen woord of blik merken, dat hij haar had verrast. Na het ontbijt ging hij alleen uit, regelrecht naar de woning van Marinette. Hij verraste haar in den tuin voor het huiszij begreep dadelijk, dat haar geheim verradeu was. Bevende, maar uitwendig kalm, beslool zij, het gevaar onder de oogen te zien. Kom binnen, zei ze, en ging hem voor naar een klein salon. Wat wilt gij, vroeg ze, toen ze alleen waren. En nu begon hij evenals toen hij zich te Parijs toegang tot haar woning had verschaft, haar zijn liefde te betuigen. Hij deed een beroep op hare genegenheid voor Suzanne. Wees haar moeder zooals vroeger smeektehij. Neen Waarom niet Ik kan niet. Ik heb een afschuw van je Hij zweeg, bleek, verteerd door woede en harts- tocht. Marie, begon hij weer, heb je dan geen medelijden met mij Ik zal je liefhebben, zooals niemand je heeft liefgehad.ik zal je gehoor- zamen. ik zal alles doen wat je wilt. Doch zij bleef onverbiddelijkhaar vrees werd grooter, naarmate hij sterker aandrong. Toen hij zag, dat al zijn smeeken niets baatte, veranderde hij plotseling van toon. Dus je weigert J a. ernstig aanzien, zoo zelfs dat men in het daarnaast gelegen dierenspel gereed stond de dieren dood te schieten. Dit was eehter niet noodig. De brand weer beperkte het vuur tot de brandende tent. Het publiek was zeer rumoerig, dronken lieden be- moeilijkten het blusschingswerk zoodanig, dat de politie van de sabel gebruik moest maken, en enkele waterstralen eveneens hulp moesten doen. Verscheidene kleine kraampies werden omverge- drongen. 5 Aardbeienzwendel is schrijft men uit Beverwijk een euvel, dat wel niet alle dagen voorkomt, maar dat zich toch, zij *t. ook in verschil- lenden vorm, van tijd tot tijd openbaart. Een van die vormen is, dat een koopman van buitenaf naar hier komt, met het noodige materiaal voor verpakking, wat natuurlijk met leede oogen wordt aangezien door de hiergevestigde expediteurs. Concurrentie van buitenaf is voor die expediteurs schadelijk, want de telers loopen 't liefst daarheen, waar de hoogste prijzen worden gegeven. De //koopman van buitenaf" weet dit wel en klopt allereerst bij zijn confraters hier aan, met wie hij tracht tot overeenstemming te komen voor de levering van b.v. 10,000 kilo aardbeien adl2ct. per kilo. Is dit gelukt en de koop gesloten, dan wordt daarvan een koopbrief gemaakt, die dan verplicht tot levering. Zoo geschiedde het ten vorigen jare, doch de koopman van buitenaf heeft toen een dag na het sluiten van den koop de vrijheid genomen, de telers op te roepen om bij hem te leveren ad 14 cents per kilo. Gevolg was, dat zijn coufrater, van wien hij gekocht had, er in liep en niemand bij hem ad 12 cents per kilo leverde. Toen hij in gebreke bleef het verkochte quantum te leveren, eischte de koopman van buitenaf een schadever- goeding van 200 en had deze op die wijze zich meester gemaakt van de benoodigde hoeveelheid aardbeien Dezer dagen had te Brussel de openbare verkoop van den geheelen levenden inventaris en van de requisites van den eens zoo beroemden circus Renz plaats. Honderd in de hoogeschool en in vrijheid gedresseerde, meest edele en kost- bare paarden, rijke costumes en livreien van allerlei aard, heele bergen materiaal voor de groote bal- letten en pantomimes, die men in de laatste jaren bij Renz te zien kreeg, werden onder den hamergebracht. Over 't geheel werden de goederen voor lage prijzen van de hand gedaan. Of de opbreugst voldoende zal zijn om de schulden te delgen, die de laatste directeur, de jonge Ernst Renz, .een kleinzoon van den bekenden ouden Renz, onder zijn tweejarige directie gemaakt heeft, is de vraag. De jonge, onervaren directeur was het slachtoffer van geldschieters geworden, die hem stelselmatig wisten te exploiteeren. Hij verliest zijn erfdeel van ongeveer een mil- lioen gulden en is bovendien onder curateele gesteld. Zijn oom, Franz Renz, die voor twee jaren, de concurrentie met een vinnigen tegen- stander en de oneenigheden onder de erfgenamen van Renz moede, den directeursschepter neerge- legd heeft, had geen lust, zich opnieuw aan het hoofd van den circus te plaatsen, en zoo is dan de roemrijke circus Renz voor goed van het wereld- tooneel verdwenen. Bij de Engelsche marine heeft Vrijdag het grootste ongeluk plaats gevonden.sedert de ont- ploffing op de Thunderer, bij de oefeningen ter zee twintig jaar geleden. De torpedovernieler Bullfinch was gerepareerd en het schip werd in de Solent gesleept om de capaciteit van de ketels te kunnen onderzoeken. Tegen negen uur 's morgens stoomde het schip uit de haven en alles ging goed tot half twee in den namiddag. Het schip stoomde toen met een snelheid van 20 knoopen in 't uur in de richting BBtU1U JM. Dan zal je Suzanna niet weer zien 't Zij zoo antwoordde zij met tranen in de oogen. Maar wees voorzichtig het kind heeft mij lief; de scheiding kon haar dood zijn. Ik zal wel maken, dat ze je vergeet 1 Marie antwoordde op dit dreigement slechts met een minachtenden blik. Vaarwel, Mariezei hijdoch zij sprak geen woord meer. Hij verliet de kamer; buiten gekomen, keek hij nog eens om naar het vensterdoch zij ver- toonde zich niet. Ze had zich in een hoek der kamer terugge- trokken, waar ze in stilte haar smart uitweende. Suzanne is voor mij verloren snikte zij. En zij vergiste zich niet. Dien avond kreeg ze een briefje, dat Suzanne met veel moeite haar wist te doen bezorgen. Het bevatte de tijding, dat ze plotseling moest vertrekken. Waarheen, dat had haar vader niet gezegd. Wat zou er van het arme kind worden? Een paar uur later kreeg ze nog een brief van Collivet. z/Gij kunt, tot morgen ochtend acht uur, ons vertrek beletten. Ge weet wel, hoe Zij verkreukelde woedend dit papier, in hevigen toorn op den man, die de oorzaak was van al haar leed. Collivet had niet gelogen. Den volgenden morgen zag zij van uit haar tuin, hoe de villa werd ontruimd. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2