A lgemeen Nienws- en Advertentieblad voor Zeenwsch- Vlaanderen. No. 3794. Dinsdag 25 Juli 1899. 39e Jaargang. 6BMBEIS S1AA1. NATIORAIiE HILITIE. Yerkoop sterken drank in het klein. QliSIOLBfS VERQ0RD2ELD. Binnenland. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Oproeping yan groot verlofgangers ter 3 opkomst in werkelijken dienst. FKlJI LLETO N Naar het Fransch van JULES MARY. POLITIEK OVERZICHT. NEIIZEIVSCHE (OIKIYT. ABONNEMENT: Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENT!®]*: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Oit blad verschijnt .tlaandag., Woensdag- en Vrijda^avond, lElt^ezonderit op Feestdagen» bij den nityever 1*. J. VAUi HIDE te Ter Menzen* De Bnrgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat Openbare Vergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen Danderdag den 27 Juli 1HJW, voormiddags ten 10 uren. Ter Neuzen, den 24 Juli 1899. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN geeft kennia dat de milicien-verlofganger der gemeente Amsterdam, van de lichting 1896 behoorende tot het regement Grenadiers en Jagers FOKKE PALSTRA zich op den 9en Augustus 1899, des namiddags voor vier ure, moet bevinden bij zijn korps te 'sGravenhage voorzien van zijn verlofpas en van al de voorwerpen van kleeding en uit- rusting, door hem, bij vertrek met groot verlof mede ge- nomen, teneinde in werkelijken dienst te worden gesteld wordende hem onder het oog gebracht dat de verlof- ganger, die in gebreke blijft op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, bij zijne latere opkomst zooveel langer in dienst zal worden gehouden en dat, volgens art. 145 der militiewet, hij, die niet aan de oprocping voldoet, als deierteur zal worden behandeld. Alvorens naar zijn korps te vertrekken, zal hij zich behooren aan te melden bij den ondergeteekende. Ter Neuzen, den 24 Juli 1899. De Bnrgemeester voornoemd. J. A. P. GEILL. Ingekomen verzoekschrift om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in deze gemeente N A A M VAN DEN VERZOEKER. L O C A'L I T EI T waarvoor vergunning wordt verzocht. Verdere toelichting. Galle Victor Ernestus. Beneden voor- en achter lokaal van het porceel wijk F no. 175, Nieuwediep. HUM Als gevolgvan vwandering der localiteit door verbouwing. Ter Neuzen, 24 Juli 1899. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. 't Meisje blies haar licht uit maar ontkleedde zich niet. Zij scheen iets te wachten. Een poosje bad zij stil gezeten, toen er buiten een geritsel werd vernomen een hand streek langs de latjes der jalouzien. Zij opende het venster, lichtte een der latjes op en keek naar buiten. Na zich overtuigd te hebben, dat ze zich niet had vergist, sloeg ze een mantel om en sloop de kamer uit, voorzichtig luisterend, of er nog iemand in huis wakker was. Weldra was zij in den tuin en kwam door 't poortje op den weg. Daar wachtte haar een vrouwzij drukten elkaar de hand, zwijgend, en wandelden een poos voort tot aan het openbare park, waar ze op een bank plaats namen. Hier sloeg de onbekende haar voile op't was Marinette, nog even schoon als altijd. Suzanne, liefste, hoe is het vroeg zij vol innige deelneming en weldra waren beiden in ver- trouwelijk gesprek. Marinette aanbad nog altijd het meisje, voor wie zij vroeger zulk een zwaar offer had gebracht. Een tijdlang had ze haar uit't oog verloren, maar 'ttoeval bracht de vrouwen weer samen te Menton, waar Marie eenige dagen kwam doorbrengen. Deze ontmoeting veroorzaakte bij Marie een grooten ommekeer. Zij begreep, dat het leven, 't welk zij te Parijs leidde, haar van dit onschuldige kind steeds verder moest verwijderen. Zij verkocht Dinsdag zal de Belgische Kamer stemmen over de volgende motie, die is voorgesteld door de socialisten Hubin en Bertraud //De Kamer, de noodzakelijkheid erkennende om de bestaande wel- geving op de branderijen te wijzigen, de oecono- mische belangen van de natie te waarborgen en met alle kracht te werken aan de uitroeiing van het alcoholisme, gaat over tot de orde van den dag." De Fransche Minister van Oorlog heeft nu zekerheid verkregen, dat de Generaals Boisdeffre en Gonse niet te Rennes zijn geweest, gelijk be- weerd was. Afschuwelijke dingen komen aan het licht om- trent de folteringen, die men kapitein Dreyfus op het Duivelseiland heeft laten verduren, tot het ongelooflijkste toe. Zoo moet hem, toen hij ongeveer twee jaar op het eiland was, op gestempeld papier van Ko lonien nota bene, valschelijk kennis gegeven zijn van zekere gebeurtenis in zijne familie, die den meest folterenden zedelijken twijfel bij hem moest wekken. Tot zelfs met eene voorgewende bevrij- dingspoging heeft men hem willen verschalken. Zekere Berillon in dienst bij de strafkolonie van Guyana, sedert zelf veroordeeld, was daar de aanlegger van. Bij, die voorgewende bevrijdings- poging zou dan een der wachters Dreyfus met een revolverschot hebben moeten dooden. De poging werd inderdaad gedaan maar daar Dreyfus er niet aan dacht er op in te gaan, mislukte de toeleg. In Le Temps deelt Prof. Havet mede, dat men Dreyfus met opzet gebrek liet lijden aan versche lucht, en met steeds sterker aandrang stelt hij den oud-Minister Lebon verantwoordelijk voor al dit hemeltergend bedrijf. De Hongaarsche leger-commandanten vaardigen dagorders uit, die te denken geven. De com mandant van het 7e legerkorps te Temesvar althans heeft zich genoopt gezien er een tot zijn troep te richten, waarin, met het oog op de veelvuldig voorkomende oorverwondingen onder de manschap- pen, den ofhcieren en onderofficieren het uitdeelen van oorvegen en slagen op de ooren uitdrukkelijk en ten strengste wordt verboden. Yan het overige lichaam der manschappen wordt niet gewaagd. Zou dat dus vrij terrein voor superieuren willekeur blijven? De Finsche bladen hebben, naar de Uja Pressen bericht, van Regeeringswege een aanschrijving a— haar hotel en ging te Menton wonen, eenvoudig levende, in de nabijheid van Suzanne, die ze dikwijls zag, maar altijd in 'tgeheim. Tante Denise kende haar en zou, uit louter angst voor haar broeder, zeker spoedig alles ver- raden, zoo zij haar ontmoette. In de heerlijke, zoele nachten zagen de beide vrouwen elkaar en smaakten zoo een weinig geluk. Toen Suzanne naar San-Remo vertrok, ging ook Marie daar wonen. Collivet vermoedde tot nog toe niets. 't Waren smartelijke oogenblikken, toen Suzanne haar eens vroeg, waarom zij was gescheiden. Later, kindlief, later zal ik je dat wel ver- tellen. Laat ik je liefhebbeu als altijd en heb mij ook lief, zoo je mij niet ongelukkig wilt maken. O, moedertje had Suzanne geantwoord, ik zal liever sterven dan weer van u te scheiden. 't Arme kind Ze vermoedde niet, hoe spoedig het sterven kon komen. Marie zag wel, dat haar toestand niet verbeterde, maar ze vond toch, ondanks eigen smart, steeds nieuwe woorden van hoop. Marie begreep, dat het met hun geluk gedaan zou zijn, als Collivet haar ontdekte. Al zijn ijverzucht zou ontwaken hij zou haar trachten over te halen, weer bij hem te komen. Maar dat nooit De vrouwen .zaten dien avond lang, tot Marie vermaande, dat 't tijd werd om naar huis te gaan. Ze bracht Suzanne veilig tot aan de tuindeur, waar ze afscheid namen met een lange omhelzing. Toen Suzanne het huis binnentrad, gaf zij een kreet van schrik en verrassing haar vader was in de gang. ontvangen, waarin hun wordt verboden, de be- scbouwingen van buitenlandsche bladen over den staat van zaken in Finland over te nemen, omdat ,/daaruit niet anders dan nadeel kan voortspruiten voor de bevolking van Finland in deze veel- bewogen tijden." Volgens genoemd blad wordt ook de in Finland bestaande vrijheid van vereeniging ernstig bedreigd. De Deensche arbeiders hebben nu ook eene memorie betreffende hunne opvatting van de uit- sluiting in 't licht gegeven. Daarin wordt verklaard, dat zij bereid zijn en blijven den arbeid te hervatten op de oude voor- waarden en de overgebleven verschilpunten door een scheidsgerecht, volgens het laatste voorstel van prof. Diintzer, te laten beslissen. De patroons hielden nu eene vergadering, waar besloten werd den strijd voort te zetten, waar- schijnlijk door een nog grooter uitbreiding der uitsluiting. Intusschen volgen de metselaars het voorbeeld van de timmerlieden in het bouwvak en richten een eigen zaak op. Zij kwamen goed beslagen ten ijs. Reeds 10,000 kronen zijn geteekend voor het kapitaal in aandeelen, dat 20,000 groot zal zijn, verdeeld in aandeelen van 20 kronen, be- taalbaar in 4 X 5 kronen voor 31 December 1899. Zij hebben hun program ma gereed, en ook reeds het werkmateriaal. Op de voorbereidende vergadering was de stem ming uitstekend en kalm. In antwoord op een, hem Donderdag te Kaapstad aangeboden adres verklaarde Cecil Rhodes Er bestaat ook niet de geringste kans op eenen oorlog. Hij waarschuwde voorts tegen eene scheiding van Noord en Zuid. De tijd was nu gekomen, zeide hij verder, om te arbeiden in eene richting van versmelting van beider belangen. Blijkens eene mededeeling in het Sociaal Weekblad, heeft men, ofschoon het door het voorloopig bestuur aanvankelijk geraamd minimum aan jaarlijksche bijdragen niet is bereikt, niettemin besloten het bureau voor sociale adviezen op te richten. In de eerste helft van September zal de constitueerende vergadering plaats hebben. Daarna zal een adjuuct-directeur worden ge- zocht. Waar kom je vandaan vroeg hij. Ga je alleen uit, terwijl wij meenen dat je slaapt Haar hart klopte hevigze had moeite, op de been te blijven. O, papa, knor niet op mij. Antwoord: waar ben je geweest? En lieg niet 't Was zulk mooi, zacht weer.ik kon den lust niet bedwingen, nog wat naar buiten te gaan. Alleen In den nacht Ja, alleen, papa. Wie was bij je Je verbergt Je liegt iets voor mij Spreek De argwaan prikkelde reeds zijn toorn. U maakt mij bang zei het meisje. Dit enkele woord scheen hem te kalmeeren. Geweld gebruiken kon hij hier niet. Zij zou niets zeggen, en 't was gemakkelijker, door list achter de waarheid te komen. Hij dwong zijn gelaat tot een glimlachje. Vergeef mij, kind. Ik heb geen verdenking maar ik moet je opmerkzaam maken, dat een jong meisje niet op dit uur alleen kan uitgaan. Dat is zoo, papa, zei Suzanne. Beloof je mij, dat je niet weer alleen zult uitgaan Dat beloof ik. Maar het bleeke gelaat werd plotseling gekleurd door een hoogen bios't kind was niet gewoon te liegen. Collivet merkte het. Hij dacht aan verliefdheid, en dit maakte hem woedend hij gunde een ander niets van degenen, die hij beminde. Hij kon zelfs de gedachte niet verdragen, dat er in 't hart van zjju kind plaats zou zijn voor een ander. Men schrijft uit Eerbeek aan het N. v. d. D. Het schoone, zachte weder der jongste dagen komt den bijen zeer te stade. Van den vroegen morgen tot den laten avond is bet nu een blij gegons door de lucht en een uit- en invliegen van belang. Druk worden, den geheelen dag door, de linde- bloesems en de bloesems der tamme kastanjeboomen bezocht. In de voormiddaguren noodigen, met elken nieuwen morgenstond, een toenemend aautal schoone honingrijke boekweit'oloesems het nijvere volkje mede te gast. Wat een heerlijk gezicht zoo'n akker met bloeiende boekweit, en daarop die gonzende bijenAllen die daartoe in de gelegenheid zijn, moeten in de morgenuren van acht tot elf eens een kijkje gaan nemen. Het is nu voor den bijenhouder in deze streken een genotvolle tijd. De voornaamste werkzaamheden het splitsen van de kolonien en het zwermen scheppen zijn nu nagenoeg afgeloopen. Evenwel dient hij, vooral tijdens en na dit ruim gewin, vooral acht te geven of de kolonien met de oude koninginnen ook willen zwermen. Dit te voorkomen het gaat trouwens niet altijd gemakkelijk is zeer in het voordeel van den imker. Ontdekt men koninginne-cellen, dan kunnen deze verwijderd worden, bovendien kan men bij lossen bouw, als daartoe nog gelegenheid is, meerdere ruimte geven. Ook kan men een of meer raampjes of boogjes uit de bijenwoning nemen en daarvoor leege in de plaats geven. Als het niet onvermijdelijk noodig is, store men de bijen niet in hare werkzaamhedenook is het geduiig berooken met berooker, sigaar of pijp af te raden. TER NEUZEN, 24 Juli 1899. In de op Donderdag a. s., des voormiddags 10 uren, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling iDgekomen stukkenaanbieding gemeenterekening dienst 1898 idem rekening commissie grindweg ler Neuzen—Hoek; benoeming commissie onderzoek gemeenterekening c. a.onderzoek ingekomen ge- loofsbrieven leden gemeenteraad; benoeming onder- wijzeres school A voorstel Dag. Best, wijziging verordening brandweer; adressen om afschrijving hoofdelijken omslagelectrische verlichting bouwen bergplaats terrein school Cherstellingen Hij besloot, voortaan Suzanne te bespieden. 's Avonds sloop hij om zijn eigen huis maar hij bemerkte niemand dan een gesluierde vrouw, wier houding en bewegingen op jeugd en elegantie wezenzij scheen in de buurt te wonen, want zij passeerde herhaaldelijk het smalle wegje langs zijn huis. Collivet herkende Marinette niet, maar deze hem welzij begreep dadelijk, dat er iets gebeurd was, en gaf goed acht. Verscheidene nachten verstreken, zonder dat Collivet iets vorderde hij begou al te denken aan de mogelijkheid, dat Suzanne waarheid had ge- sproken en werkelijk alleen was gaan wandelen, uitgelokt door de heerlijke nachten. 't Duurde geruimen tijd, eer de beide vriendinneu elkaar weer een oogenblik konden ontmoeten. Su zanne uitte de vrees, dat het nu voor goed met hare samenkomsten gedaan zou zijn. Als mijn vader ontdekt, dat wij elkaar zien, zal hij ons scheiden.moedertje, dan moet ik toch aan u schrijven. Waar moet ik dan de brieven adresseeren vroeg het meisje. Marie zag aan haar gelaat, dat ze over iets scheen na te denken. Eensklaps vatte ze hare handen en zei Suzanne, zweer mij, dat je geen plan hebt, hetwelk je voor mij verbergt. Welke plannen zou ik hebben fluisterde zij zacht maar ze sloeg de oogen neer. Marie drong niet verder aan. Suzanne vroeg weer Als u van hier vertrekt, gaat u dan naarParijs Ik heb alles daar verkocht, om dicht bij je te zijn; maar als dat oumogelijk wordt gemaakt, ga ik zeker weer naar Parijs.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 1