BURGERLIJKE STAND. Ilandelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Hulst, 17 Juli. Antwerpen, 17 Juli 1899. a 1 DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 20 Juli. 11.30 Vrijdag 21 0.1 12.29 Zaterdag 22 0.55 1.20 Zondag 23 1.45 2.8 Maandag 24 u 2.31 2.54 Dinsdag 25 H 3.17 3.39 Woensdag 26 4.2 4.24 kamer tot de treurige ontdekking, dat het kindje iets was gekanteld, met het mondje op het kussen was gezakt, en overleden. Nu heeft weer een 19jarig meisje te Rotterdam wat opschudding teweeg gebracht. Zij was sedert eenigen tijd gesignaleerd, als zijnde voortvluchtig uit de ouderlijke woning. Door hare ouders werd zij evenwel Zaterdagmiddag aan de Kolkkade gezien, met behulp van de politie aangehouden en huiswaarts geleid. Ze wist evenwel op de Nieuwehaven tot tweemaal toe aan hare begeleiders te ontkomen en beide keeren tot grooten schrik der ouders in het water te springen. Zij werd gered. Te Weert bracht de 73jarige landbouwer L. V. 3 koeien naar de weide, welke hij met touwen aan elkaar had gebonden. Doordien zij last van vliegen hadden gingen de koeien op den loop, den man medeslepende, waarbij hij zulke inwen- dige kneuzingen bekwam, dat hij nog dienzelfden avond overleed. Te Den Helder heeft Zondag in een bier- huis een tamboer der mariniers, De V., een zijner kameraden, den tamboer G., bij een hoogloopende twist een gevaarlijke messteek in den rug toege- bracht. De gewonde moest per brancard naar het marine-hospitaal worden vervoerd, en de dader werd in verzekerde bewaring gebracht. Naar uit Haarlem wordt gemeld heeft daar Zondag een ernstig misdrijf plaats gehad. Tegen 11^ uur, liep de 19jarige R. Verdel in de Groote Houtstraat met eenige kennissen, toen zij eenige daar gedetacheerde cadetten der K. N. Academie ontmoetten. Een der jongelieden plaagde en sarde de cadetten, vooral een hunner, die zoo kwaad werd dat hij zijn sabel trok en niet den plager, doch Verdel een slag op het hoofd gaf, zoo dat hij een gapende wonde op den schedel kreeg en bewusteloos ineenzakte. Zijn kennissen waren er van door gegaan en ook de cadetten zetten het op een loopen, zoodat de dader nog niet bekend is. Verdel werd naar het gasthuis gebracht en was Maandag nog bewusteloos. Nader meldt men De dader van het misdrijf op Zondagavond is bekend. Het is de korporaal der infanterie L. P. M. v. d. Stap, die zijn chef, die in het gedrang zat, willende ontzetten, zelf ook met stokken werd geslagen. Verdel is bij het geval zijn gouden horloge kwijt geraakt. Hij en zijn kornuiten waren van te voren uit een herberg verwijderd. Hij is Maandagmiddag bij kennis gekomen. Te Oude-Pekela kregen twee buren, wonende onder hetzelfde dak, twist. Van woorden kwam het tot daden en een kind van 4 weken van zekeren v. d. Molen werd door een slag op het hoofd, in drift toegebracht, door W. doodgeslagen. De dader werd gearresteerd. Bij het zwemmen in den Singel te Breda, is de zoou van Abram de Winter, den bekenden komiek, verdronken. Voorts is een persoon, vader van zes kinderen, bij het baden in de Mark verdronken. Een gepensioneerd Oost-Indisch miltair in de Friesche gemeente Schoterland, vertrok naar Woudsend om daar een schipper in zijn werkzaam- heden bij te staan. Op eenigen afstand van Woudsend kreeg hij volgens zijn mededeeling erge maagpijn en kermende ging hij in 't gras van den berm des kunstwegs liggen. Na eenigen tijd daar gelegen te hebben kwam er een rijtuig aanrijden met een heer en een koetsier eriu, die den man zagen liggen en hoorden kermen. Het rijtuig hield stil en op last van den heer werd door den koetsier een geneesheer gehaald, die spoedig present was en den patient rnstaanbeval. Daarop liet de burgemeester een rijtuig komen, waarin de patient naar zijn woonplaats moest worden vervoerd, maar op eenigen afstand van zijn huis verliet de patient het rijtuig, wandelde naar vrouw en kinderen en kwam daar even gezond aan als hij van daar vertrokken was, zoodat zijn maagpijn en kermen niets anders moet geweest zijn dan schijnvertoon. Maandagavond omstreeks half tien keerden een drietal jonge dames te Heerenveen van een kransje, langs de Fok, huiswaarts, toen haar opmerkzaam- heid getroffen werd door gesmoorde angstkreten. Weldra ontdekten zij de oorzaak daarvan. Op het ijzeren deksel van een zinkput had een dertien- a veertienjarige knaap zijn boodschapkorf neergezet en zelf daarop plaats genomen en uit dien put klok het angstgeschrei. „Laat me er toch uit Ik kan het niet langer uithoudeu", klonk het op hartverscheurenden toon. //Je blijft er in snauwde de jeugdige barbaar, die op het deksel plaats ge nomen had. Van het viertal knapen, die er om heen stonden juichten drie den kleinen geweldenaar toe, terwijl een de partij van den opgeslotene trok. Deze smeekte, dat men hem uit zijn benauwde positie zou verlossen en dreigde, toen men voor zijn smeeken doof bleef, den vader van den mishandelde te Saan roePen- De overigen lachten hem eenvoudig uit en ook de tusschenkomst der jonge dames had geenerlei uitwerking. En inmiddels werden de angstkreten uit den put steeds dring- gender, de stem steeds doffer. Ik kan het niet uithouden Ik stik En weder was het ijskoude antwoord ,/je blijft er in Thans werd het de dames te erg. Een harer greep kordaatweg den bengel in den kraag, slin- gerde hem en zijn mand ter zijde, tilde niet zonder moeite het deksel op en zageen grauwe, onwelriekende massa modder, terwijl de jongens een schaterend gelach aanhieven, waarin vooral werd ingestemd door een kleinen rakker, die thans uit den onderwal van de Heerensloot te voorschijn kwam en die, van den lagen waterstand gebruik makende, door de opening van het riool henen, die klaagtonen aangeheven had. De deugnieten maakten natuurlijk, dat zij weg kwamen, terwijl de dames, wier avontuur zulk een onverwachte ontknooping had, lachend haar weg vervolgden. Uit Soerabaja wordt het volgende ongeluk dd. 16 Juni aan de ,/Javabode" gemeld Gister-namiddag te 2 uur reden de heer Wielandt, geemploy.eerde bij de maatschappij //Onderling Belang" en zoon van den predikant alhier, en mevrouw Obbes, geboren van Cooten, echtgenoote van een geemployeerde der firma Brandon Co., naar Kali Anak buiten de Grisseesche poort. Op den terugrit hoorde de koetsier in het rijtuig vier schoten vallen en reed toen naar de woning van den heer Fraay in de Heerenstraat, wien hij zijn bevinding mededeelde. De heer Fraay riep de hulp in van dr. de Oude die in de buurt woont. De heer Wielandt werd dood in hetrijtuiggevonden mevrouw Obbes was stervende. Beiden werden naar het militair hospitaal vervoerd, waar mevrouw Obbes des avond overleed. De heer Wielandt was tot voor korten tijd verloofd met mejuffrouw Reinaert, maar had dat engagement verbroken na kennismaking met me vrouw Obbes. De heer Wielandt had een schot in den mond mevrouw Obbes een in de slaap. De officier van justitie trachtte vergeefs haar een verhoor af te nemen j zij bleef tot aan haar dood buiten kennis. Op de lijken gevonden brieven wijzen op zelf- moord van beiden. De heer Wielandt is gister- ochtend begraven, mevrouw Obbes is gister-middag ter aarde besteld. Naar gemeld wordt bepalen in de openbare scholen van een der arronndissementen te Parijs niet de onderwijzers wie de eerste is in de klas, maar maken de leerlingen der klas dit bij stemming zelf uit. Een grappig voorval had de vorige week aan het Beiersch grensstation Hof plaats. Een militaire kapel uit Saksen had in Munchen eenige welgeslaagde concerten gegeven en keerde in vroolijke stemming huiswaarts. De sneltrein hield te Hof een kwartier stil en daarvan wilden zij gebruik maken om nog een vaatje echt Beiersch mee te nemen. Een paar werden uitgezonden en kwamen aanhollen met den buit toen de eerste bel al luidde tot het instappen. Daar verscheen de belastingbeambte en eischte accijns. De muzikanten beweerden dat die niet verschuldigd was, daar zij het vat onderweg wilden leeg drinken, zij zouden dit terstond op het perron doen, liever dan betalen. Maar daar klonk het sein tot afluiden en de portiers moesten dicht. Er bleef den muzikanten geen andere keus dan het bier in den steek te laten, daar de beambte, gesterkt door politie, het vat niet losliet. Met weemoedige blikken zagen de teleurgestelde dor- stigen het na. Het museum voor natuurlijke historie te Washington is een hoogst belangrijk voorwerp rijker geworden, een reuzenvoorwerp, het geraamte van een voorwereldrijk dier, tot de Mosasauriers behoorende, waarvan in de vorige eeuw bij de gemeente Maastricht een schedel werd ontdekt die in 1895 door de Franschen werd buit gemaakt en naar Parijs gebracht. Het Amerikaansche exemplaar is nog veel grooter en moet, volgens het bericht Science, in voile lengte 82 meter zijn. Dit komt vooral wegens den buitengewoon langen staart, waarvan 72 wervels teruggevonden zijn, maar die nog 14 meer had, zoodat de lengte nog ongeveer 8 meter grooter was. De reusachtige kop is nog klein vergeleken met de euorme lengte er zijn verder 7 halswervels, 10 van de ruggegraat met ribben, 12 met valsche ribben, en dan nog een stuitwervel, waarop de ontzaglijke staart volgt. Het geraamte van het dier, dat 4 korte pooten had, en dus geen slang maar een monster-hagedis was, is ontdekt in de krijtlagen van Kansas. Te Londen is in diepe armoede op 40jarigen leeftijd overleden lord Aspinwall, kleinzoon van den bekenden groothandelaar van dien naam, nadat hij meer dan 30 millioen dollars er door gebracht had. Hij had indertijd in de groote wereld te New-York een voorname rol gespeeld. Toen zijn middelen uitgeput waren, wilde men niets meer van hem weten. Op zijn doodsbed zeide hij De groote wereld te New-York vergeeft alles behalve gebrek aan geld Een Zwitschersche millioenenjuffrouw is dezer dagen tot 3jaar tuchthuisstraf veroordeeld. In Einsiedlen (St. Gallen) had zij een welgesteld gezin geheel ten gronde gericht en ook vele andere opgelicht. Als dienstbode kwam zij in het dorp, maar gaf zich weldra uit voor de ,/onechte dochter van den ouden prins Von Sigmaringen", wist het vertrouwen te verwerven van een familie, bij welke j zij haar intrek had genomen en die zij verblindde met verhalen van hare uitgestrekte gronden in Wurtemberg. Zij toonde zich zeer vroom en was zeer mild met de gelden, die zij zich door allerlei bedrie- I gelijke voorstellingen wist te verschaffen. Bijna ongelooflijk is het volgende, dat ten slotte aan den dag kwam. Hare huisgenooten ontvingen talrijke brieven, waarin het Wurtemburgsche kamerlid Dr. Kiihlen, die als raadsman van de onechte prinses zich voordeed, haar in aller be- langstelling aanbeval en vooral op flinke voeding aandrong, daar zij zwak van gestel was. Die Dr. Kiihlen trad zelfs in briefwisseling met de jongste dochter des huizes, en schreef zoo aardig dat dit meisje verliefd op hem werd en het tot een verloving op het papier kwam. Zelfs werd de dag van de bruiloft bepaald. Daar ontdekte de gelukkige bruid, dat al de brieven van Dr. Kiihlen door de prinses waren geschreven. Een aanklacht en gerechtelijk onderzoek volgden en nu ontpopte de prinses zich als de dienstmeid Olafa Kienzie, die intusschen het gezin voor 20,000 francs had opgelicht voor kost, kleederen, allerlei voorschotten zelfs wegens belasting die voor de goederen in Wurtemburg te betalen was Ook andere personen waren voor duizenden francs opgelicht. Dat het mogelijk is geweest zoolang zulk een rol te spelen is enkel te verklaren uit den buitengewonen aanleg van de bedriegster. De courant uit Zurich, die van het proces melding maakt, zegt, dat hetgeen daarbij aan het licht kwam, een hoogst boeienden roman oplevert. In Duitschland hebben Zondag op tal van plaatsen ongewoon zware onweders plaats gehad, die erge verwoestingen hebben aangericht. Zoo in Hannover, bij Bremen, in Silezie enz. Bij Pima sloeg de bliksem in een rijdenden spoortrein, wat een vreeselijke paniek tengevolge had onder de talrijke Zondagsreizigers. Te Berlijn sloeg de bliksem vijf menschen op straat neer, een van hen was dadelijk dood. Bacillen, de bron van zooveel kwaad, zijn onlangs enkel in dienst van de misdaad gesteld en als middel tot afdreiging gebruikt. Een medisch student te Gratz schreef aan een rijke bejaarde dame een brief, waarin hij verzocht f 10,000 in klein bankpapier te zenden aan een opgegeven adres en haar dreigde, als zij het niet deed, een flesch met bacillen van allerlei akelige ziekten in haar kamer open te maken, waardoor zij onvermijdelijk aan een van die ziekten zou sterven. De dame was echter niet zoo bang voor de bacillen, dat zij het zond. Zij gaf den brief aan de politie, die weldra den schrijver had gevonden, in wiens bezit men werkelijk een flesch met bacillen vond, welke hij op het college bij een der profes- soren had weggenomen. De jonge medicus is thans door de rechtbauk veroordeeld tot 18 maanden tuchthuisstraf. Een groote landverhuizing van antilopen wordt uit de Kaapkolonie bericht. Vroeger zag men er dikwijls een ,/trek" van antilopen, daar veeltijds //bokken geheeten, in zeer groote getalle, maar in den lateren tijd kwam zoo iets niet meer voor. Des te meer verwoudering wekte deze //trek". De grootste kudde, welke een waarnemer zag, wordt door dezen ge'schat op een half millioen anti lopen en dat moet nog slechts een betrekkelijk klein gedeelte van al de trekkende dieren zijn geweest. Natuurlijk vielen er duizenden door de schoten van de Boeren en andere jagers en werd er veel handel gedreven in huiden, vleesch en horens van de antilopen. Hulst, Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Pieter van den Haute, oud 62 j., weduwn. en Judoca Taelman, oud 63 j., wed. Geboorten. 6 Jnli. Marin, d. van Johannes Albertus Schuerman en van Maria Anna Maas. 7 Juli. Johannes Anthonius, z. van Johannes Petrus Lebbinck en van Sophia van de Velde. 12 Juli. Franciscus Johannes Philomena, z. van Petrus de Meijer en van Maria Huberdina Pigmans! 15 Juli. Maria Wilhelmina, d. van Honore Johannes Neefs en van Maria Catharina van Kruijssen. Overlijden. 4 Juli. Pelagia Maria Odilia de Wolf, oud 5 j., d. van Carolus Borromeus en van Maria Leonora de Silva. 10 Juli. Cornelis Neve, oud 63 j„ weduwn. van Maria Bruggeman. 15 Juli. Francies Joseph Eijsaekers, oud 83 j., weduwn. nit het tweede huwelijk van Elisabeth Sophia Buijs en nit het eerste huwelijk van Anna Maria Totte. Pieter Francies Vermeijlen, oud 81 j., weduwn. van Eleonora Heijman. Hengstdljk. Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Jndocus Polfliet, oud 35 j., jm. en Petrouelle Dobbelaar, oud 27 j.. jd. Eduardus Jacobus Andriessen (van Stoppeldijk), oud 32 i im en Maria Muller oud 30 j jd. Geboorten. 8 Juli. Petrus Franciscus, z. van Jan Francies Florijn en van Philomina de Waal. Overlijden. 12 Juli. Rosalia van Leemput, oud 19 j., d. van Gerardus en van Apolonia Neve. 14 Juli Amelia van den Berghe, oud 15 j., d. van Pieter (overl.) en van Johanna de Witte. llontt-nisse. Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Johannes Franciscus van Kerckhoven, oud 35 j., jm. en Apolonia de Smit, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juli. Johannes van Kerkhoven, oud 25 j., jm. en Anna Maria de Rijcke, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Lodewijk, z. van Petrus Johannes Benedictus Kint en van Marianna van der Velpen. Elisa Eleonora. d. van Jan Francies van Leemput en van Seraphina de Theije. Louisa Catharina, d. van Jacobus Frujjtier en van Johanna Christina van Dorsselaer. 3 Juli. Augustinus, z. van Pieter de Maat en van Regina Antonia°Piesens. Maria Catharina, d. van Johannes de Schepper en van Maria Anna Fruijtier. 9 Juli. Julia Apolonia, d. van Eduardus Augustinus Verbist en van Anna Maria Adriaansens. 11 Juli. Alouisius Petrus, z. van Josephus Gislenus de Roover en van Rozalia de Bruijn. Overlijden. 15 Juni. Leonardus Antonius Mercie, (overl. J® Haarlem) ou3 19 j., z. van Pieter Francies en van Elisabeth Schelfhout (overl.) 3 Juli. Eugenia Apolonia van Laere, ,,5 d-. d- van Augustus en van Eugenia Francisca van de Velde. 7 Juli. Leonia Maria Johanna van Laere. oud 9 d., d. van Augustus en van Eugenia Francisca van de Velde. Cornelia van Puijvelde, oud 76 j„ d. van Pieter en van Anna Catharina Hermans (beiden overl.) 9 Juli. Elisabeth Ivens, oud 1 m., d. van Petrus en van Christina van Goethem 12 Juli. Johannes Verdurmen, oud 5 m., z. van Johannes en van Paulina Heijman. Roeuaclit. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juli. Pieter Francies Breijaert, oud 57 j., weduwn. van Wilhelmina Coleta van Hove en Anna Catharina Thooremans, oud 48 j., wed. van Aloysius Suij. Petrus Martinet, oud 24 j., jm. (van St. Jansteen) en Leonia van Acker, oud 23 j jd. Geboorten. 1 Juli. Carolus Ludovicus, z. van Augustinus Mattens en van Maria Louisa Frankevijle. 7 Juli. Henricus Ferdinandus, z. van Honore Constantinus Kipsen en van Rosalia Morres. 9 Juli. Emelia Maria, d. van Antonius de Caluwe en van Philomena van den Berghe 10 Juli. Fran ciscus Xaverius, z. van Josephus Matthijs Schalkens en van Maria Coleta de Schepper. 11 Juli. Alphonsus Dominicus, z. van Albertus de Caluwe en van Maria Josephina Coone. Overlijden. 3 Juli. Leonie Oranda van Damme, oud 2 m., d. van Pieter Joannes en van Josephina Catharina Breijaert. 6 Juli. Emile Vereecke, oud 2 m., z. van Eduardus Franciscus en van Elodia Maria Vermeire. Overslag. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Juli. Amandus Verplancke, oud 61 j., jm. en Rosalia Poppe, oud 41 j., jd. (van Moerbeke). Geboorten. 11 Juli. Margaretha, d. van Aloysius de Nijs en van Leonie Marie Verdurmen. iinf Jansteen. Huwelijks-aangiften. 5 Juli. Augustus Vonck, oud 28 j., jm. en Josephina de Fijn, oud 24 j., jd. 14 Jnli. Alphonsius van Looy, oud 27 j., jm. en Anastatia Baert, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juli. Theophilus Ivens, oud 29 j jm. en Amelia Vergauwen, oud 22 j., jd. Geboorten. 4 Juli. Maria Louisa, d. van Modestus Magnus en van Apolonia Baert. 10 Juli. Leonie Marie, d. van Johannes Francies Vonck en van Angelina Maria van den Berghe. 11 Juli. Rosalia Josephina, d. van Alphonsius de Kind en van Emelia Albertina Boussen. 12 Juli. Joseph Ludovicus, z. van Constantinus van Laer en van Anna Ca tharina Batens. 13 Juli. Bernardus, z. van Cornelis Fran ciscus Maas en van Nathalie Want. Overlijden. 10 Juli. Camillus Frankevijle, oud 3 m., z. van Amelia. 14 Juli. Alphonsius van Puymbroek, oud 15 j., z. van Carolus Ludovicus en van Delphina Ferket. Westdorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Juli. Domien Dhuyvetters, oud 39 j., jm. en Rosalia van Hecke, oud 33 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Abraham, z. van Mels Dees en van Leintje Sara van Driel. 3 Juli. Izaak Jan, z. van Jozias Kolijn en van Anna de Jonge. 5 Juli. Maria Adriana, d. van Jan Cornelissen en van Janneke Overdulve. 7 Juli. Reinier Johannes, z. van Jan Pieter van de Veke en van Adriana Hendrika Stouthamer. 10 Juli. Cornelis Jan Lambert, z. van Pieter Jan Wortman en van Barbera Johanna Wisse. 14 Juli. Paulina, d. van Pieter Cornelis Oppe en van Adriana Cornelia Smallegange. 15 J uli. Catharina, d. van Marinus Hamelink en van Maria van Drongelen. Overlijden. 6 Juli. Pieternella Poulina de Regt, oud 14 d., d. van Leendert en van Catharina Wilhelmina da Klerk. 8 Juli. Janna Simons, oud 59 j., wed. uit het eerste huwel. van Simon Lourens en uit het tweede huwel. van Marinus Brandes. Middenprijs per 100 kilo Tarwe 7,50Rogge 6 50- Wintergerst Zomergerst Haver 6,75 j Erwten /7,75; Paardenboonen 8,— Duivenboonen f 8,50 Witteboonen Bruineboonen Roekweit fLijnzar-d f Aardappels f Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo f 1 05' Eieren per 26 stuks 0,82i. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 21 stuks hoornvee 63 varkens. Verkocht 13 stuks hoornvee, 40 varkens. Chilisalpeter (Soda-Nitraat) 15£ a 16 stikstof, beschikbaar fr. 17,35 per 100 kilo. Zwavelzure Ammoniak (Sulfaat van Ammoniak) 20 a 21 stikstof, beschikbaar fr. 31,50 per 100 kilo. V Gewoon Superphosphaat, 12 a 14 phosphor- zuur, per percent phosphorzuur fr. 0,38, zegge fr. 5,— per 100 kilo. Thomasphosphaat (Metaalslakken), 15 a 17 phosphorzuur, 75 fijnheid, per percent phosphor zuur fr. 0,26, zegge fr. 4,20 per 100 kilo. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,90 it 47,95 Engelsch per 12, 12jll ZEET1J D I IN G E IN. Van 17 tot en met 18 Juli. s 3 Q VLAG. NAAM. Ma. Van en naar. Lading. Voor Ter Veuzen 17 Belg. s.s. Benmacdui Van Ter 1623 |Middlesbro V'euzen ijzer 17 Eng. s.s. Spaans. s.s. Ned. s.s. Skinningrove Serantes Talisman Voor 1459 Skinningrove 6101 Bilbao 2025 'Leith (went 1 ledig idem idem 17 18 Eng. s.s. idem Calder 1992 Goole Rallus 2942 Liverpool Van Lent 1 stukg. idem 18 Zweed. s.s. Deens. s.s. idem Eng. s.s. Brittania Danmark Tomsk Galtee 3001 Grimsby 5800 Blyth 4453 Sunderland 1597 Goole ledig idem idem idem Van 17 tot en met 18 Juli werden langs de Oost- sluizen alhier 19 binnenvaartuigen op- en 19 af- geschut; door de Westsl. 3 op- en 3 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3