HOUTWAREN, BURGERLIJKE STAN IK Handeisbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Openbare Verkooping a DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 18 Juli. 9.3 9.42 Woensdag 19 10.19 10.56 Donderdag 20 11.30 Vrijdag 21 0.1 12.29 Zaterdag 22 u 0.55 1.20 Zondag 23 1.45 2.8 Maandag 24 u 2.31 2.54 Stil, doodstil als gewoonlijk, bleef het op het Noordplein, waar zij wonen. De jeugdige Don Juan was bediende op een kantoor in de Wijnstraat. Dat de jongeu en zijn meisje zich uit georex aan contanten bij de politie te Venlo moesten aanmelden, was hun eigen schuld. M ant zij hebben de ruirn 300, die de jongen medenam, met verteerd in de drie dagen van hun afwezigheid, maar uit angst om groot bankpapier te wisselen, waardoor zij vreesden ontdekt te worden, ver- scheurden zij een gedeelte van de banknoten en lieten de snippers door den wind medevoeren. Bij een schermutseling, vermoedelijk door een drietal aankomende jongens op de Hoogstraat te Rotterdam uitgelokt om kijkers rondom zich te verzamelen, zijn van een paar vrouwen de portemonnaie's gerold. Dat de twist der jongens slechts voorgewend was, bleek toen zij, nadat hunne handlangers tijd gehad hadden om hun slag te slaan, gezamenlijk en lachende verder wandelden. Te Amsterdam werd Donderdagmiddag in de Pieter Vlamingstraat een brutale diefstal gepleegd. Zekere juffrouw B., wonende op eene eerste etage, vond, omstreeks half zeven met haar zoontje thuiskomende, de deur van hare kamer geopend. Op hetzelfde oogenblik zag haar zoontje iemaud met een kistje onder den arm de trap afstormen. De benedenburen zagen ook dezen man, maar, geen kwaad vermoeden hebbende, liet zij hem ongehinderd gaan. Bij onderzoek bleek, dat hij in de woning van julfrouw B. had huis gehouden. Er is echter maar weinig ontvreemd behalve eenig geld, bevatte het kistje hoofdzakelijk linnen- goed en uit eene lade van de kast heeft de dief een rijksdaalder meegenomen. Er is weer geschoten op den trein tusschen Groningen en Leeuwarden, en zooals dit reeds meer gebeurde, op de hoogte van Buitenpost. Een portierraam werd verbrijzeld en, naar het schijnt, heeft de kogel door een openstaand raampje aan de andere zijde een uitweg gevonden. Ofschoon er passagiers in de coupe aanwezig waren, bekwam niemand eenig letsel. Een toevallig in den trein aanwezige rijksveldwachter maakte proces-verbaal op, doch de dader is weer onbekend. Donderdagmiddag waren te Gelselaar een landbouwer met zijn zoon en een arbeider bezig een vracht raapzaad op te laden. De zoon vlijde zich op den wagen en werd doodelijk getroffen door den bliksem. Hij viel van den wagen en werd door den arbeider in zijne armen opgevangen. De vader, die met veel moeite het geschrikte paard tot staan bracht, bemerkte eerst daarna, welk vreeselijk ongeluk hem getroffen had. De zoon was aan het hoofd gewond, verder was zijne geheele borst rauw, alsook verschillende plaatsen aan de beenen. De pet, de broek en de sokken waren aan flarden gereten. De rechtbank te's Hertogenbosch had Vrijdag recht te spreken over iemand, die onder de //onverbeterlijken" moet gerangschikt worden. Ofschoon eerst 26 jaar oud, heeft hij reeds 18 grootere of kleinere vonnissen gekregen wegens mishandeling, weerspannigheid en vernieling. Wegens zijn woest gedrag heeft men hem zelfs in de gevangenis, waarin hij is opgesloten, in een strafcel moeten zetten. Dinsdag van de vorige week hoorde hij weder 6 maanden tegen zich eischen wegens mishandeling, en Donderdag 20 maanden, wegens zeer ernstige mishandeling en bedreiging met een misdrijf tegen het leven, alsmede een jaar wegens diefstal van een horloge. De eischen wegens mishandeling lieten hem volmaakt koud, maar toen tegen hem straf wegens diefstal geeischt werd, greep hem dit erg aan tot dusver had hij steeds voor eerlijke zaken gezeten. De kloeke houding, door Trarieux in de Dreyfus-zaak gevolgd, mag veel doen vergeten, o. a. dat hij vader is van de //onwettige" wet, welke het Duivelseiland als verbanningsoord voor Dreyfus aan wees. Maar nu valt men hem hard dat hij vroeger tegenover een verzoek om revisie, al weinig minder koppig is geweest dan latere regeeringen in zake Dreyfus. Vijftien jaar geleden werd zekere Benjamin Reynier, beschuldigd van een zevenjarig meisje gruwelijk mishandeld en vermoord te hebben, on- danks zijne volstandige betuiging van onschuld op nogal zwakke bewijzen tot altoos durenden dwang- arbeid veroordeeld. Trarieux werd om revisie verzocht. Maar na de inzage van het dossier, weigerde hii en gaf alleen vermindering van straf. Eerst nu, dus 5 jaar later, heeft Loubet ter gelegenheid van het nationale feest geheele gratie verleend. Reynier wordt met open armen verwacht door zijne verloofde, eene dienstbode, Augustine Marin, die nooit aan zijne schuld heeft willen gelooven. Zij is nu 40, hij self 45 jaar oud. „De blijd- schap zal ons weer jong maken," zegt Augustine. Hugues had jarenlang zich moeite ge- geven om gratie voor Reynier te verkrijgen. Nu schijnt onlangs een doodgraver op zijn sterfbed de ware schuldigen te hebben aangewezen. Rey- nier's hoogbejaarde ouders zijn nog in leven. Daarentegen heeft, iii strijd met de bestaande verwachting, Eugene Rorique-De Graeve geen gratie erlangd. Te Zurich had dezer dagen een zeldzaam feest plaats. Als combinatie mag de aanleiding misschien wel geheel nieuw heeten. Een bekend geoloog A. Heim, vierde zijn 25jarig professoraat, en het feest, dat ter eere daarvan door de studenten werd gegeven, viel juist op den dag, waarop mevrouw Heim haar 25jarig doctoraat in de medicijnen herdacht. Zij is de eerste vrouwelijke arts, die in Zvritser- land promoveerde, en neemt, naast hare plichten als huisvrouw en moeder eene drukke praktijk waar. Beide echtgenooten staan bij het Ziirichsche publiek hoog aangeschreven, zoo om hunne kunde als om hun karakter. Naar gemeld wordt zijn te Birmingham in een kelder bij een vroedvrouw negen kinderlijkjes ontdekt, die reeds in vergevorderden toestand van ontbinding verkeerden. Het was niet meer uit te maken, of de kinderen geleefd hebben of niet. Mary Ansell, te Londen ter dood veroordeeld wegens vergiftiging van haar zuster door middel van plum-cake, ten einde een kleine levensver- zekerings-premie te verkrijgen, is een vrouw van afzichtelijke leelijkheid. Haar bot, stomp gelaat doet eerder aan een dier dan aan een mensch denken. Yelen wijzen op de bekrompen geestvermogens der giftmengster, en meenen dat zij niet verant- woordelijk kan gesteld worden, te minder daar haar drie andere zusters in krankzinnigengestichten over- leden zijn. Men tracht thans eeu beweging op touw te zetten, opdat de minister van binnenlandsche zaken bij koningin Victoria voorstelle, haar gratiete verleenen. Een natuurkenner bespiedde eens een adder, die in een ineengerolden toestand de doordringende oogen op een pad gevestigd had. Het was voor dit laatste dier blijkbaar onmogelijk weerstand te bieden aan den invloed dien de slangenoogen op hem uitoefenden. Langzaam, angstig kroop ze nader, altijd dichter naar den geopenden bek, waarin een verdeeld tongetje ongeduldig heen en weer bewogen werd. Ten laatste, bliksemsnel, schoot de kop vooruit en zat een der pooten van de pad tusschen de giftige kaken beklemd. De moor- denares met £en slag den kop van het lichaam te scheiden, was voor den man, die van het drama getuige was geweest, het werk van een oogenblik. En wat zag hij De pad, die haars ondanks'een zekeren dood tegemoet geloopen was, huppelde zoo snel mogelijk weg. Blijkbaar was de toover- werking geheel verbroken. Wanneer de slangen in getemden toestand met levende dieren worden gevoed kan men eveneens aau de wijze," waarop zij deze in hun macht krijgen, bemerken dat de blik wel degelijk, zoo geen magnetischen, dan toch een angstverwekkenden invloed uitoefend. Is het b. v. eene duif, die in 't hok van de slang wordt gezet, dan schuifelt de slang lang zaam naar de plaats waar de duif gezeten is. Natuurlijk vliegt deze terstond naar een anderen hoek van de kooi, gevolgd door de slang, heel op haar gemak. Dit spelletje kan soms uren duren, aan het einde waarvan de duif zoo angstig en vermoed is geworden, dat een enkele, bliksem- snelle sprong de hoogte in, voldoende is om ze te bemachtigen. Een rijk industrieel, groot bewonderaar van Bismarck, heeft gevraagd den stoel te mogen koopen, waarop de kluizenaar van Friedrichsruhe gewoonlijk zat. Hij heeft daarvoor een aardig sommetje geboden en naar gemeld wordt zou Herbert von Bismarck, in den koop hebben toegestemd. In het laboratorium van een kunstvuurwerk- maker te Hamburg hadden Donderdagochtend negen zware ontploffingen plaats. Twee loodsen werden vernield, doch menschen zijn er niet bij omgekomen. Lord Salisbury heeft in het Britsche Hooger- huis in een zorgvuldig voorbereide redevoering gesproken tegen het wetsontwerp, waarbij de winke- liers wordeii verplicht, aan hun winkeljuffrouwen stoelen te geven. Het ontwerp, dat bijna zonder tegenstand door het Lagerhuis was aangenomen, werd, niettegen- staande het verzet van den ministerpresident, door het Hoogerhuis eveneens, met 73 tegen 28 stemmen, aangenomen. Bij de groote oefenmarschen van het Belgische leger wordt de laatste dagen het onmogelijke gevorderd. De karabiniers van Brussel hebben een marsch moeten staken, wegens het groote aantal soldaten, dat geheel uitgeput was of wonden aan de voeten had. Te Bayonne werd een kindermeisje dat een gebrekkig achtjarig knaapje in een wagentje voort- duwde, met het kind door den bliksem dood- geslagen. Te Komorn in Hongarije, werd eenigen tijd geleden eene som geld uit de brandkast der ge- meente vermist. Vele verdachten werden ge- arresteerd, doch de dief kon niet ontdekt worden. Zes verdachten, waaronder drie vrouwen, werden toen gefolterd om ze tot bekentenis te dwingen. De burgemeester en de raadsleden van Komorn waren tegenwoordig. De gevangenen werden met roodgloeiende ijzers gepijnigdonder hun voeten zette men spirituslampen en enkelen dreef men mesjes onder de nagels. Ondanks deze martelingen hielden de onge- lukkigen hun onschuld vol en men ontdekte later den dief, die volmondig bekende en niet tot de zes gepijnigden behoorde. De burgemeester en de leden van den raad zijn des ondanks niet geschorst De graaf De Saint-Marsault heeft in //Cosmos" het navolgende aanbevolen, om de paarden tegen vliegen en horzels te beschermen Men laat gedurende vijf minuten een goede handvol laurierbladeren koken in een kilogram varkensreuzel. Het is voldoende om een stuk laken te besmeren met dit mengsel en daarmede de huid te wrijven van een paard (of rund) voor dat men er mee aan't werk gaat. Reeds sedert lang, zegt de beer Saint Marsault, bezig ik dit middel, tot groot nut van mijne werkpaarden, die, daarmee besmeerd, hun werk geregeld en gerust volbrengen. Als ik zoo zegt hij per rijtuig uitga, is mijn paard aldus ingewreven voordat het opgetuigd is. Geen enkele vlieg nog horzel plaagt het dier. Wel oud, maar niet genoeg bekend, zegt het weekblad L'agriculleur, is dit practisch middel, want men zegt dat te Straatsburg de slagers alle muren, deuren en ramen van hun stallen insmeren, en dat geen enkele vlieg binnen durft komen. Ter Neuzcn. Huwelijks-voltrekkingen 13 Juli. Wil- lem Schieman, oud 23 j., jm. en Maria van Alten, oud 19 j., jd. Geboorten. 10 Juli. Catharina Pieternella, d. van Johannes Pieter Tazelaar en van Anna Theodora Ribbens. Cornelia Margaretha, d. van Pieter Willem 't Gilde en van Jozina Snap. Franijoise en Willem, d. en z. van Marinus de Feijter en van Elizabeth Wilhelm. Maria, d. van Jacob Roose en van Sara Elizabeth van Hoeve. 11 Juli. Irma Amelia, d. van Henricus Joannes Martinus v. d. Winckel en van Theresia Bernard. 13 Juli. Willem, z. van Krijn Broekhoven en van Helena Catharina Eekhout. 14 Juli. Pieter Johannes, z. van Jozias Cornelis Huissen en van Sara Jacomina Scheerders. Overlijden. 11 Juli. Cornelis Johannes van Hecke, oud 66 j., echtg. van Carolina Kielman. 12 Juli. Janneke de Ruijter, oud 54 j., echtg. van Marinus Ruben. 14 Juli. Anthonie van Wijck, oud 2 m., z. van Hendrik en van Elizabeth Francina de Visser. Axel* Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Salomon de Feijter, oud 36 j., weduwn. en Wilhelmina Dieleman, oud 31 j., wed, Jozias de Klerk, oud 25 j jm. en Adriana van Dixhoorn. oud 16 j., jd. Maarten van Dixhoorn, oud 19 j., jm. en Neeltje Dieleman, oud 19 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Adriana Cornelia, d. van Abraham van 't Hoff en van Krina Catharina Wolfert. Charles Ludo- vicus, z. van Petrus Tieleman en van Sophia Kalle. 2 Juli. Maria Rozalia, d. van Petrus Josephus Segers en van Mathilde Groothaert. 5 Juli. Willem, z. van Simon de Klerk en van Johanna Maria van Hoeve. 9 Juli. Jacobus Adriaan, z. van Mels Verhelst en van Hebrina Jansen. 11 Juli. Pieter nella Johanna, d. van Daniel Oppeneer en van Elisabeth Suzanna Verplanke. 12 Juli. Pleuntje, d. van Cornelis Scheele en van Aaltje Dieleman. Clin^e. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Juli. Leonardus Willaert, oud 25 j., jm, en Nortancia Philomena Segers, oud 23 j., jd. Geboorten. 3 Juli. Petrus Rumondus, z. van Franciscus Bolssens en van Maria Isabella Vlaminck. 8 Juli. Fran- ciscus Johannes, z. van Petr. Franc, van Broeck en van Clem. Goossens. 9 Juli. Marie Florentine, d. van Petr. Joh. d'Holislager en van Maria Sidonia van Walle. 12 Juli. Guilielmus, z. van Petrus Joannes van Broeck en van Juliana Lockefeer. Overlijden. 4 Juli. Dorothea Schorbijn, oud 89 j., wed. van Jacobus van Ooy. 12 Juli. Ludovicus Franciscus de Kever (van Kieldrecht), oud 41 j., echtg. van Isabella Krieckaert. 13 Juli. Clothilde Bernaert, oud 3 w., d. van M. Th. Ber- naert. Sas van Gent. Geboorten. 11 Juli. Jannetje, d. van Minicus van Aalst en van Adriana't Gilde. 13 Juli. Gustaaf, z, van Victor Joseph Casier en van Emma de Backer. Stoppeldijk. Huwelijks-aangiften. 14 Juli. Ludovicus van Kruijssen, oud 29 j., jm. en Anna Maria Lansue, oud 26 j., jd_ Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juli. Josephus Petrus Picavet, oud 25 j., jm. en Maria Ludovica van de Velde, oud 27 j-, jd. 5 Juli. Jacobus Francies Strijdonk, oud 40 j., weduwn. en Rozalia Rottier, oud 33 j., jd. Geboorten. 10 Juli. Julema Florence Mathilda, d. van Dominicus Jacobs en van Maria Clementina de Kever. 14 Juli. Maria Johanna, d. van Petrus Francies van Kruijssen en ran Rosalia Wouters. Kiiiddorpe. Geboorten. 12 Juli. Anna Bertha Marie, d. van Eduardus Waelput en van Honorina Kamoen. 15 Juli. Renatus Petrus, z. van Isidorus Migom en van Clothilda Tacq. Rotterdam, 17 Juli 1899. B i n n e n 1. G r a n e n. De aauvoer van Tarwe, Rogge en Haver was wederom voldoende voor de vraag. Oude Boonen en Erwten moeilijk meer te plaatsen. Paardenboonen onveranderd. Men noteert Tarwe naar kwaliteit 5,25 a 6,50 Rogge /4,75 a 5,75 Gerst /4,75 a 6, Haver 3,it 3,80. Witte en Bruine Boonen noteering gestaakt tot het nieuwe gewasPaardenboonen f 5,70 a /6,25; Kookerwten 7,— k 7,25, niet kokende 6,50 a 6,75 Kanariezaad f 6,a 7,25, alles per hect. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 k.g. op levering /175 a /176; Red winter 188 Rogge per 2100 k.g. op levering Juli 141, Oct. 138; Helena-Rogge /162; Taganrog f 159 j Odessa f 142; Gerst Zwarte Zee f 119 a /124; Odessa f 121; Mais Amerik. f 102 a 104; Odessa 100 per 2100 k.g.; Haver Amerik. 7,—Tarwe 7,75 a 8,25 per 100 k.g. Meel. Prima inl. 11,a 12,1° soort 10,25 a f 11,prima Belgisch f 11,75 a 12,50; 1= soort 10,75 k 11,25 extra Hongaarsch 15,75 a 16,75; prima Amerik. 11,25 k f 12,1" soort 9,25 k 9,50 2e soort f 8,a f 8,50 Duitsche Roggebloem f 10,75 it 11,25, per 100 kilo netto. Runderprijzen 50 a 64; Stieren 40 it 54; Kalveren 60 it 75; Schapen 50 a 55; Varkens 32 a 36 cent per kilo. Melk- en Kalfkoeien 125 f 220; Stieren 90 a 190Vaarzen 55 a 100; Fok- kalveren f 12,a f 30,nuchtere f 6, tl 10 Biggen 6,it 12,alles per stuk. Aardappelen. Westl. zand f 3,20, klei f 2,75; Geldersche f 2,50 per mud. Boterprijzen in vaten middenprijs f 42, en 60 k 65 cent per half kilo. Zoete Melksche kaas f 21,a f 24, per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren f 3,a 3,25. Buitenl. 2,75 per 100. V 1 a s met weinig aanvoer. Karwijzaad 12,25 k 12,50 per 50 kilo. L ij n z a a d 8,- k 8 ,25 per hektoliter. Amerik. Petroleum in vaten 9,25 per 100 kilo en 6 it 7 cent per kan. Javakoffie in balen gewone soorten f 26,75 en dito Santos 18 cent per half kilo. VEEHANDEL in BELGIE. Veemarkten onveranderd vaarzen 60 tot 80 c., stieren 50 tot 75, kalveren 83 tot 1 fr. 03. Yette varkens 77 tot 87 c. ZEET1J1J1NGEN. Van 14 tot en met 16 Juli. VLAG. Q 15 Duits. s.s. Ned. s.s. 16 Eng. s.s. idem 14 Eng. sch. Eng. s.s. idem Belg. s.s. 15 Eng. s.s. idem 16 Eng. barge Eng. s.s. 14 Eng. s.s. idem 15 Deens. s.s. 16 Eng. s.s. Deens. s.s. Eng. s.s. 14 Deens. s.s. 15 Eng. sch. Eng. s.s. idem 16 Noor. s.s. Deens. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. idem idem NAAM. Ms. Van en naar. Lading. Voor Terl'enieni Siegmund Talisman Skinningrove Ann Webster 4297 2025 1459 2241 Van Ter lemeu Uleaborg Leith Skinningrove Londen Amy Cremona Hummersea Escout William Dawson Fulmar Alice Hailing Voor Kent i 378 .Sunderland 3466 Leith 1524 Skinningrove 3266 New-Castle 804 W.Hartlepool 3408 Liverpool 189 Antwerpen 2199 Londen Ralp Creyke Cheniston Matha Galtee Magnus Sea Serpent Van (went Lars Kruse Swift Sea Belle Ralp Creyke Dovre Rolf Carl Behnk Electra Abbotsford Truro 4132 253 2152 1944 1300 3110 1784 3571 2979 2366 cement ledig idem idem idem stukg. ledig stukg. stukg. phosph. hout kolen hout stukg. ledig phosph. stukg. idem phosph. Grangemouth ledig Abo briquet. Warkworth ledig Leith stukg. Hull idem 1944 Goole 5621 Fernandia 3345 Riga 1597 Goole 4693 Riga 2553 Londen Methil Dublin Londen Goole Rostok hout stukg. ijzer stukg. Van 14 tot en met 16 Juli werden langs de Oost. sluizen alhier 24 binnenvaartuigen op- en 30 af. geschutdoor de Westsl. 7 op- en 3 afgeschut^ Ons werd heden een docliter geboren. W. C. RIEMENS. S. M. RIEMENSStroo. Ter Neuzen, 17 Juli 1899. Aan de kiezers, die mij opnieuw hun vertrouwen schonken, en aan alien die blijken van belangstelling gaven bij mijne herkiezing tot lid van den Gemeenteraad, mijn liartelijken dank. Ter Neuzen, 15 Juli 1899. A. VISSER. Voor de belangstelling, betoond bij mijne benoeming tot Raadslid der gemeente Hulst, breng ik mijn dank. JOH. ADRIAANSE. Hulst, 17 Juli 1899. TE TER NEUZEN. De Deurwaarder A. Huineman, te Ter Neuzen, zal op Woensdag 19 Juli 1899, des uamiddags ten 1 ure, iu het openbaar verkoopen EENE GROOTE PARTIJ bestaande in: ongeveer 55 wissen BAKKERSBRAND- HOUT, voortsPLANKEN, RIBBEN, BATTENS, eene partij KACHELHOUT, euz.; alles aanwezig op het plein nabij de Axelsche brug.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3