Verlakt Keukengerief, .0 iffl "HAMMETJES. 1 Eerstdaags zal geopend worden watsrdichts Laarzeru Secretaris~Ontvanger Openlare Iferkooping. Terstond gevraagd Bergsche Qraineerbuizen. BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Yoorhanden aan sterk concurreerende prijzen soliede Goederen, Goedkoopste adres voor ECHTE INGEZONDEN STUKKEN. De Provinciate Stoombootdienst, Rotterdam, 10 Juli 1899. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 11 Juli. 3.50 4.7 Woensdag 12 4.22 4.39 Donderdag 13 4.56 5.13 Yrijdag 14 w 5.31 5.51 Zaterdag 15 6.11 6.34 Zondag 16 6.58 7.25 Maandag 17 7.54 8.28 de van ouds bekende Schoenwinkel in de Noordstraat wijk C no. 30 P. SALOME. N. B. Werkt ook op maat. T Mooie magere HAMMETJES, met en zonder been, in ieder gewicht voorhanden. P. J. GLERUM. Ter Neuzen. is, heeft gedreigd, haar belofte terug te nemen als het huwelijk doorgaat. Men vermoedt, dat dit laatste den //pnns wel zal bewegen, aan de ,/iniss" haar woord terug te geven. Op Koniug Milan van Servie is een aanslag gepleegd door een 28jarig jongmensch, die op den Koning, die in een gesloten rijtuig voorbijreed, een viertal schoten loste en toen de vluchtnam. Toen hij beinerkte, dat hij vervolgd werd, trachtte hij zichzelf dood te schieten en toen dit niet ge- lukte, wierp hij zich in de San, waar men hem evenwel uit redde. Koning Milan kreeg slechts een schampschot langs den rug, terwijl zijn adjudant, die den aan- valler zijn revolver wilde ontrukken, vrij ernstig aan de linkerhand gekwetst werd. Yoor den rechter heeft de in hechtenis genomen jonkman verklaard, dat hij Djoura Klesevitch ge- naamd, en van afkomst Bosnier is. Hij zeide verschillende medeplichtigen te hebben onder de leden der radicale partij. Naar aanleiding hiervan zijn reeds dadelijk een veertigtal personen ge- arresteerd. New-York werd dezer dagen in opschudding gebracht, doordat een der buffels, welke in het Centrale Park aldaar gehouden worden, wist te ontsnappen. Het opgewonden beest rende door de straten en wierp voertuigen en voorbijgangers onderstboven, achtervolgd door een Engelschman in een automobiel en door een menigte volks, die schreeuwde, als een bende roodhuiden. Verschrikte dames poogden over parkhekken te klimmen, fietsers rolden omver enz. Eindelijk werd het dier moe en toen het eenige mannen met werp- strikken op zich toe zag komen, ging 't plat op den grond liggen. Daarop jaagden bereden agenten het op en dreven het door geweerschoten met los kruid naar 't park terug. Hier nam het kalm een bad in een vijver en legde zich op 't gras in de zon te drogen. De magere mode, die zoo op slankbeid gesteld is, heeft in het leven der Parisiennes ook een groote wijziging gebracht. Zorgvuldig vermijden zij de banketbakkerswinkels, om niet, door zoete cremes en dergelijke lekkernijen in verleiding ge bracht, haar lichaam in gewicht te doen toenemen. Hoe verlokkend ook de geur der nieuwe aardappelen moge zijn, met een bezwaard hart wenden zij er zich van af, uit vrees te dik te zullen worden. Sport wordt daarentegen hartstochtelijker dan ooit beoefend. De Parisienne, anders een langslaapster van den eersten rang, is reeds 's morgens vroeg buiten en bestuurt haar paard, trapt haar rijwiel, chauffeert haar automobiel, speelt tennis en zij, wier middelen het niet toelaten, aan deze dingeu mede te doen, maakt groote wandelingen. Een Eransch modeblad zegt, dat de dames in Frankrijk's hoofdstad zich thans voor de mode als jockey's traineeren. Hebben zij baardagelijkschen oefenings- tijd achter den rug, dan halen zij een allerliefst voorwerpje uit den zak. ledere dame comme il faut draagt het sierlijke metalen doosje bij zich, dat nu eens den vorm van een schelp, dan weder dien van een compas bezit. Zij brengt een schuifje in beweging en uit het doosje rolt een centi- metermaat. Want na iedere lichaamsbeweging en oefening meet een dame te Parijs tegenwoordig den omtrek van haar heupen, om zich te overtuigen, of zij na de inspannende toeren, reeds eenigszins in om- vang is afgenomen. Het lint van de centimeter- maat, waarop de getallen gedrukt staan, komt overeen met de kleur van het costuum. Daarom bezit iedere dame, die zich streng aan de mode- voorschriften houdt, bij ieder toilet een passenden centimeter. Waartoe moet deze overdrijving ten slotte leiden Zeker tot het schoone tafereel, dat men ten slotte op de boulevards en in het Bois de Boulogne zich waant op een wereld, bevolkt door wan- delende stokken Een Duitsche arts, Dr. Kretschner uit Liegnitz, rapporteert uit zijn praktijk een ernstig ziektegeval, waaruit opnieuw blijkt welk een ver- schrikkelijke uitwerking een electrische stroom op het menschelijk lichaam hebben kan. Eenigen tijd geleden werd een wandelaar, zekere Hageman, door een neervallenden draad van een electrische tram getroffen. Aanvankelijk ondervond hij geen andere gewaarwording, dan een prikkelend gevoel in de oogen, alsof daar een stukje glas was ingekomen hij kon evenwel zijn hotel nog bereiken en daar dineeren. Na een uur kreeg hij in den rechterarm en het rechterbeen een moe gevoel en werd zijn gezicht onduidelijk. Hij ging naar Dr. Kretschner toe en viel bij dezen onder stuip- trekkingen op den grond. Des avonds vond de arts het linkeroog volslagen blind, terwijl het rechteroog slechts onduidelijk en op korten afstand waarnamde linkerzijde van het gezicht en de rechterzijde van het lichaam bleken verlamd en ongevoeligreuk en smaak waren geheel in de war, en het linkeroor was volslagen doof. Langzaam aan keerden de rechterarm en het rechterbeen uit hun toestand van verlamming terug, zoodat de zieke na eenige maanden, hoewel moeilijk, weer met een stok door de kamer kon loopen ook klaarde zijn gezicht, met name van zijn rechteroog, weer op, zoodat hij op grooteren afstand begon te onderscheiden. Na dien tijd is evenwel geen merkbare verandering in zijn toestand ge- komen en hoop op herstel van zijn blindheid aan het linkeroog en van zijn doofheid aan het linkeroor is er niet. De electrische stroom, welke oorzaak was van die storingen in 's mans zenuwstelsel, had een oorspronkelijke sterkte van 500 volts, doch door het vallen mag worden aangenomen dat deze sterkte aanzienlijk was verminderd. Nabij Stanley Grange Farm, te Hoghton, bij Blachburn, is een buis gebarsten, die het water van Thirlmere meer naar Manchester voert. Dit gebeurde onder eene hevige ontploffing, terwijl aarde en rotsblokken in de lucht werden geslingerd. Een reusachtige waterkolom spoot eenige meters hoog op en overstroomde daarna met vernielende kracht de naburige velden. Aanstonds werden maatregelen genomen om den stroom te keeren. Te Parijs is een arend, een trotsche arend met breede vleugels en edele, indrukwekkende houding, familiaarweg neergestreken op een venster van de Niepce straat. Hij bleef daar eenige minuten zitten en vloog toen de lucht in, waar hij eenigen tijd boven de stad bleef zweven. Dadelijk werden voorspellingen gedaan. //Hij voor- spelt een zomer zonder zon," zeiden eenigen. Anderen weer //hij brengt het keizerrijk terug." Beide voorspellingen deden bijgeloovige menschen het bloed verstijven. Aan het dierkundig museum te Lund in Zweden is eene groote zeldzaamheid aangeboden het ei van een uitgestorven vogelsoort, dat een jonge Zweed uit Madagascar heeft meegebracht en voor 1000 kronen aan het museum wil verkoopen. Het ei is 33 centimeter lang en heeft een omtrek van 57 c. M. In 1850 werd voor 't eerst zulk een groot ei gevonden, en sedert vele stukken, die eene dikte van een halven centimeter hebben en veel op porcelein gelijken. Zij hebben den inhoud van ongeveer 150 gewone hoendereieren en de kalkschaal is steenhard geworden. Te New-Brunswick waren twee meisjes ver- liefd op denzelfden jongen, terwijl deze zelf niet wist wie van de twee hij zou nemen. Om den knoop door te hakken, werd besloten dat de meisjes om hem zoudeu fietsen. Overwinnares was Nellie Donelly. Aan de eindpaal van den overeengekomen afstand, stond de jongeling te wachten met een predikant, die het huwelijk met de eerstaankomende op de plaats zelve terstond voltrok. Of het paar nu per tandem de huwe- lijksreis aanvaardde, wordt niet gemeld. In deze courant is er sinds jaren op aangedrongen dat aan den Directeur der Provinciale Stoomboot dienst behalve een vast salaris, een zeker deel in de winst zou worden gegeven. Op de dezer dagen te Dordrecht gehouden algemeene vergadering der Vereeniging tot bevordering van Fabrieks- en Handwerksnijverheid werd door Prof. Treub eene voordracht gehouden ten voordeele van Staats- exploitatie der spoorwegen. De groote vrees voor te erge bureaucratie achtte hij overdreven en het bezwaar zou bovendien te verhelpen zijn, evengoed als bij particuliere maatschappijen, door aan de beambten tantiemes toe te kennen. Mooi zoo De correspondentie van Holland naar Zeeuwsch- Vlaanderen en omgekeerd is nog meer dan ellendig, zooals mij gebleken is het vorig jaar en ook dit jaar. De spoorwegen houden tegenwoordig een steeplechase om reizigers te trek ken, het reizen wordt dus eindelijk goedkooper in Holland. In plaats van de menschen langer te dwingen over Belgie te reizen, kan de provincie thans zelve de voordeelen in den zak steken nu er een nieuwe boot komter ontbreekt niets anders (het is jammer dat dat juist zooveel is) dan een beetje moed en met de routine te durven breken en de exploitatie niet langer te beschouwen als een gedwongen dure fraaiigheid om //voor nooit tevre- dene Zeeuwsch-Ylamingen" de reis naar Middelburg mogelijk te maken, maar als eene onderneming die het verkeer naar Holland moet vergemakke- lijken, zoodat in de eerste plaats moet gezorgd worden voor een goede, vlugge en goedkoope corres pondentie. Als men nu toch zijn leven gaat beteren, laat men dan geen halve maatregelen nemen. Wij zijn gewoon ver achteraan te komen, waarom zouden wij niet eens de eersten zijn? al ware het alleen om aan te toonen, dat de uitzondering den regel bevestigt. De tijd heeft niet stilgestaan, maar is als het ware op de vleugelen der elec- triciteit met reuzenwiekslagen vooruitgefiest. Wat eenige jaren geleden nog splinternieuw was, is thans reeds verouderd, zoodat nu niet alleen de directeur maar alien die van den Stoombootdienst leven, een dee] van de winst moeten krijgen in evenredigheid van hetgeen zij jaarlijks ontvangen, wilt gij absoluut een vreemd woord hebben, noemt het dan co-partnership en wilt gij dat de boel spoedig zal floreeren, stel dan een actieven agent- commercial aan, die zal wel zorgen dat het personen- en goederenvervoer snel toeneemt, doch er komt niets van zoolang men zijn ouder- wetsche, deftige denkbeelden uit den pruikentijd niet overboord werpt. A. L. S. Ter Veuien. Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Cornelia Adriaan Witte, oud 24 j., jm. en Jacomina Geertruida Scheele, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Louis Joseph van der Velden, oud 25 j., jm. en Maria Ludovica Ten Haken, oud 26 j., jd. Anthonie Verlinde, oud 24 j., jm. en Anna Jolijt, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Oscarina Maria, d. van Petrus Fran- ciscus Meert en van Philomena D'hert. Helena, d. van Jan Marinus Zietse en van Wiliemina Roelse. Petrus Fransiseus Johannes, z. van Augustus van Ooteghem en Mathilde de Maet. 3 Juli. Anthonetta Paulina, d. van Jozef Heijens en van Apolonia Kroes. 5 Juli. Jacobus, z. van Petrus Dieleman en van Pieternella Koole. 6 Juli Joris Pieter, z. van Frans Kolijn en van Janneke Maria van Aalst, Hoek. Huwelijks-aangiften. 30Juni. Pieter de Feijter, oud 54 j., weduwn. en Dina Jansen, oud 41 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juni. Willem Buijze, oud 23 j., jm. en Sara Elizabeth Wolfert, oud 23 j., jd. Geboorten. 4 Juni. Cornelis Marie, z. van Jacobus Cor nelia Verlinde en van Adriana Keukelaar. 12 Juni. Jan, z. van Francois de Groote en van Helena Verheijke. 13 Juni. Pieter Francois, z. van Ebrina de Blaeij. 17 Juni. Willem Izak Cornelis, z. van Cornelis van Veelen en van Jozina Maria Leenhouts. 20 Juni. Daniel, z. van Daniel den Hoog- lander en van Sara Buijze. 25 Juni. Abraham, z. van Jan Jansen en van Jacoba Klaassen. Overlijden. 7 Juni. Gelein Sol, oud 7 w., z. vanLeunis en van Elizabeth van Wijck. 13 Juni. Suzanna de Jonge, oud 2 m., d. van Abraham en van Janna Helena Dees. 14 Juni. Augustinus van Langevelde, oud 59 j., echtg. van Cornelia Dieleman. 21 Juni. Elisabeth Aartje de Blaeij, oud 13 m., d. van Cornelis en van Helena Koole. Binnenl. Granen. De aanvoer was heden niet groot en de stemming prijshoudend. Men noteert Tarwe naar kwaliteit vanaf 5,50 a 6,70 Rogge /4,75 a 5,80 Gerst /4,75 a/6, Haver 3,h 3,90. Boonen en Erwten met weinig vraag, nagenoeg als voren Kanariezaad 6,a 7,25, per hect. Buiten 1. Granen. Tarwe per 2400 k.g. 175 op levering; Rogge per 2100 k.g. op levering Oct. /143; Helena-Rogge 158 Taganrog /152; Amerik. Mais 96 a 102; Foxanian 100 Cinquantin 106 per 2000 k.g. Haver 7,25Tarwe 7,50 a 8,30 per 100 k.g. Me el. Prima inl. 11,a 12,1® soort 10,25 a 11,prima Belgisch 11,75 a 12,50; 1" soort 10,75 h 11,25; extra puik Hongaarsch /15,75 a /16,75; prima Amerik. 11,25 a 12,1® soort 9,25 h 9,50 2® soort 8,a 8,50 Duitsche Roggebloem 10,75 a 11,25, per 100 kilo netto. Runderprijzen 52 h 66Stieren 40 h 56; Kalveren 60 a 75; Schapen 40 a 50 Yarkens 32 h 36 cent per kilo. Melk- en Kalfkoeien 125 h /210; Stieren 100 a 180Graskalveren 35 h 50 Vaarzen 60 it 110; Biggen 6,a 14, Fokkalveren 12,a 22,nuchtere 7, h 10 per stuk. Aardappelen. Westl. zand /3,50 a 4, dito klei 3,25 a /3,75 per hectoliter. Malta 8 cent per kilo. Boterprijzen in vaten middenprijs 40, stukken van een half kilo 60 a 65 cent. Zeeuwsche Eieren 3,h 3,25. Buitenl. 2,50 per 100. Zoete Melkschekaas 20,a 22, per 50 kilo. V 1 a s met weinig aanvoer. De verwachting van het nieuwe gewas luidt tamelijk gunstig. Karwijzaad 12,25 a 12,50 per 50 kilo. Lijnzaad 8,a 81/4 per hektoliter. Amerik. Petroleum in vaten 9,25 per 100 kilo en 6) a 7 cent per liter. Javakoffie in balen gewone soorten 263/4 en dito Santos 18 cent per half kilo. Y EE HANDEL in BELGIE. Ossen 1° kwal. fr. 0,90 2® fr. 3® fr. Stieren u 0,65 0,55 Kalveren t, 1,05 0,95 0,85 Vette varkens 77 tot 87 c. ZEET1JU1WGEN. Van 7 tot en met 9 Juli. VLAG. 8 Eng. s.s. 9 idem Eng. s.s. 8 Duits. s.s. idem Eng. s.s. 9 Eng. barge 7 Eng. s.s. 9 idem idem 7 Eng. s.s. 8 Deens. s.s. Eng. s.s. Eng3m.sch. Eng. s.s. idem idem 9 Zweed. s.s. Eng. s.s. NAAM. M®. Van an naar. Lading. Voor Ter fenzen I Cremona Raubaix Serautes Ann Webster Van Ter leuien 3466 Expilla 1549 Goole 6106 Bilbao 2241Louden Albertus Juno Ann Webster Western Belle 2778 Aloa 3921 Methil 2241 Londen 245 I idem Ralp Creyke Sea Serpent Calder Voor Went 1944 Goole 2553 Londen 1992 iGoole Van («eiit i Sijlt Erik Maitlands Vega Sea Belle Ralp Creyke Dynamo Ruth Antiquari Hamburg Blyth idem Abo Londen Goole 1364 Hull 2466 Stokholm 2915 iLeith 2192 3792 3081 464 2152 1944 hout kolen minerie stnkg. ledig idem stukg. \jzer stukg. idem idem ledig idem idem briquet, stukg. idem idem phosph. stukg. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele be- langstelling den 7 Juli jl. ondervonden. MELS LEUNIS en Echtgenoote. Ter Neuzen, 10 Juli 1899. Ondergeteekende betuigt zijn vrien- delijken dank aan hen, die bij de verkiezing op 7 dezer voor raadsleden hun stem op hem uitbrachten en aan hen, die ook overigens van hun belangstelling blijk gaven. A. RIEMENS, Zaamslag, 10 Juli 1899. G. H. polder. voorheen Mej. de Wed. F. DAUWE. SPECIALITEIT IN Hopende mij het vertrouwen waardig te maken aan 't publiek van Ter Neuzen en omstreken door een accurate, nette en vlugge bediening. Ter Neuzen, Juli 1899. Van 7 tot en met 9 Juli werden langs de Oost. sluizen alhier 40 binnenvaartuigen op- en 33 af. geschut; door de Westsl. 10 op- en 1 afegschut. Het Bestuur der waterkeering van de calamiteuze MARGARETHA-, KLEINE HUISSENS- en EENDRAGTPOLDERS noodigt sollicitanten naar de betrekking van van genoemde waterkeering uit hunne op zegel geschreven verzoekschriften voor of op 25 Juli 1899, franco in te leveren bij den Voorzitter. De jaarwedde zal vermoedelijk bedragen/330, en de borgtocht vermoedelijk 3500,of 7000,— inschrijving Grootboek 21/a Nationale Schuld. Zaamslag, 8 Juli 1899. Het Bestuur voornoemd, F. DE RUIJTER, Voorzitter. P. J. WORTMAN, Wd Secretaris-Ontvanger. Deurwaarder Hnineinan, te Ter Neuzen, zal op Woensdag 12 Juli 1899, des voormiddags 10 uren, te Ter Neuzen, in de herberg bij den heer Y. E. Galle nabij de R. K. Kerk, om contant geld publiek verkoopen EENE GROOTE PARTIJ als EMMERS, POTTEN, PANNEN, KE- TELS, KANNEN, BAD- en WASCHKUI- PEN, DOOZEN enz. enz. Adres G. VAN DER PEIJL, handelaar in Bouwmaterialen alhier.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3