de Blazerschmt Kiszsrs van Tsr Nsuzsn! Ilandelsbericbten, Advertentien. 1 Ql Hoogwatergetij te Ter Neuzen. GEMEENTEKAAD VAN SAS VAN GENT. Rotterdam, 20 Juni 1899. Antwerpen, 19 Juni 1899. s" I afgeschut; door de Westsl. 8 op- en 4 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 22 Juni. 0.23 12.47 Vrij dag 23 1.10 1.33 Zaterdag 24 n 1.55 2.19 Zondag 25 2.42 3.5 Maandag 26 u 3.30 3.53 Dinsdag 27 4.17 4.41 Woensdag 28 5.6 5.31 TT, p t aiipen te beslissen I een stoot in de borst, tengevolge waarvan hij waarin de rechtbank te Ltrech buiten gevaar is. De dader, met wien de heeft, zonder zich met de hoofdzaa in t j d iets heeft af te rekenen, aI te Utrecht al of met terecnt een jusutie n er le iduue g ofann of de katonrechter te Utrecht ingestelde vordering heeft verklaard met ontvan- kelijk, werd als dag van pleidooi door den 6 president dier rechtbank vastgesteld.7 Maart 1900. Eergisteren ontstond, tijdens de hoogmis, door het springen van een gaspijp, een begin van brand op het koor in de Roomsch-katholieke kerk te Roermond. Met veel moeite was men bet vuur spoedig meester, hoewel niet kon worden voorkomen, dat het orgel nog al beschadigd werd. Door het bedaard en beslist optreden van de zangers werd eene paniek voorkomen. Op den Haagschen Stiaatweg, nabij de buitenplaats ,/Ons Genoegen," is eergisteravond door de laatste van Den Haag komende stoomtram een man overredenhet hoofd was geheel van den romp gescheiden. Volgens de op hem vonden papieren, moet hij genaamd zijn George Wackenroder, oud 31 jaar, Duitscher van geboorte. Uit de Jigging van het lijk, naast de rails, moet worden opgemaakt dat dit een geval van zelimoord is. G W. stond gesignaleerd in het Algemeen Politieblad de Duitsche regeering heeft zijn uit- levering aangevraagd, als verdacht zich aan ver- duistering te hebben schuldig gemaakt. Eergisteravond werd te 's Ilertogenbosch, nabij het station, een circa 5jarige jongetje door een zwaar beladen vrachtwagen overreden. Dit gebeurde juist bij den afrit van een brug, waardoor de voerman zijn paard niet meer kon inhouden. Het jongentje kreeg beide wielen over zich heen zijn beide beenen zijn verbrijzeld. een zal voor het landgericht te Miinster terecht staan. Chicago is weder de eerste stad, waar men _.i huis ter hoogte van 64 meter en met 17 verdiepingen, geheel heeft opgetrokken van alu minium. De voorgevel is bedekt met gepolijste alumini- umplaten van c.M dikte. Zware ijzeren pilaren houden het geraamte bijeen. Daartusschen komen de aluminiumplaten van 80 bij 50 c.M., die weder te zaam gehouden worden door reepen van 1 j c.M. Op 30 deelen aluminium heeft men 10 deelen koper. lets bijzouders vindt men nog aan de ramen, waarbij er zijn die 6,5 breed zijn. Het effect zal, behalve door de kleur, liierdoor nog vreemder zijn. Men rekent dat dit huis nu on- brandbaar zal zijn. Te Cairo werd een groot groen tapijt van Mohammed bewaard, dat op bepaalde tijden naar Mekka moest gezonden worden. Dit vervoer ge- schiedde dan met plechtigen, welbewaakteu optocht. Dituiaal echter bleek de bewaking niet voldoende, want naar gemeld wordt, is de reliquie op den terugweg naar Cairo door de Bedouinen gestolen.' Te Brugge zijn verschillende families en personen meer of minder ernstig ziek geworden, na het gebruik van vleesch, dat door een slager, in de voorstad Thourout, was geleverd. De toestand van eenige slachtoffers is zoo ernstig. dat men voor het behoud van hun leven vreest. De politie doet onderzoek. Hoe diep het antisemitisme er in Oostenrijk inzit, blijkt wel uit het volgende. De vorige week Maandagmiddag heeft de tram te Numansdorp I jjep er een man jn het dorp Neudorf bij Weenen. eene vrouw overreden. Zij was terstond dood. Volgens het algemeen gevoelen heeft zij den dood gezocht, want een week te voren was zij ook reeds door iemand van de rails getrokken, toen er eenen tram in aantocht was, en wel vier- of vijfmaal had zij 't voornemen te kennen gegeven zich er onder te werpen. Zij had den leeftijd van 84 jaar bereikt. Aan het Noord-Hollandsche kanaal, nabij Stolpen, geraakte een kind al spelende te water. De moeder, die op eenigen afstand het ongeval zag, sprong het kind na om het te redden, met dit gevolg dat zij zelve verdrouk. Het kindje werd door de inmiddels toegeschoten buren gered. Dinsdagmiddag om 4 uur kwam te Haarlem het vijfjarig dochtertje van den spoorwegbeambte Bamboo uit school. Bij de parklaau willende uitwijken voor een rijtuig, werd het door de paardentram gegrepen. Het kreeg beide wielen over het lichaam en werd zoo goed als dood bij een dokter binnengedragen. Toen de ouders kwamen was de kleine reeds overleden. Te Siddeburen is Maandag een 20jarig meisje door den bliksem gedood. Op Urk moest Maandag de politie handelend optreden in het koffiehuis voor geheelonthouders, waar een formeele vechtpartij werd gehouden. Met geweld moest de politie binnendringen. Na slaags geweest te zijn, werd de bewoner achter slot gebracht. De bezoekers maakten zich uit de voeten, op twee na, die op den zolder vluchtten en iedereen bedreigden met zware stukken brand- hout naar beneden te werpen. De politie ver- mocht verder niets en heeft om versterking naar den vastenwal geseind. Twee jongens uit Groningen maakten Maandag een ongewenscht reisje. In den nacht van Zondag op Maandag waren ze uit geweest. Omdat ze wegens het late uur niet in de ouderlijke woningen durfden te komen, gingen ze slapen in een ledigen kolenwagen. Ze werden eerst wakker toen de goederentrein uit Groningen Maandagmid dag omstreeks 2 uur te Deventer arriveerde. Toen ze uit den wagen klauterden werden ze ontdekt, ze zagen er uit als morianen. De sta- tionschef gaf ze over aan de politie, die ze direct als hulpbehoevende minderjarigen weer naar Gro ningen transporteerde. Te Antwerpen is, naar gemeld wordt eene zeer belangrijke operatie ontdekt. Voor eenige maanden slikte een 8jarig kind een dik hemdsknoopje in, dat 174 dagen in de luchtpijp bleef vastzitten, hetgeen zulke gevaar- lijke verwikkelingen tengevolge had, dat het kind den dood zeer nabij was. Na vruchteloos alles beproefd te hebben om den kleine te redden, besloten de dokters Dandoy en Lambotte over te gaan tot de peiling met een stift, nadat de jeugdige lijder met chloroform werd bedwelmd. Viermaal werd de bewerking toegepast, doch vruchtelooshet kind kreeg er zelfs de koorts van. Eindelijk bij de vijfde poging, met een lang krom tangetje haalden de dokters het knoopje te voorschijn, dat zich op een diepte van 17 centi- Een troep kinderen riep //daar is een jood, die ons bloed wil aftappen Meer was niet noodig of een vijftigtal steen- bakkerswerklieden wierpen zich op den ongelukkige, mishandelden hem gruwelijk, zoodat hij met een gebroken rib en deerlijk gewond bleef iiggen. Een onderzoek werd ingesteld en het bleek dat de misbandelde een Fransche spoorwegwerker en katholiek was, op terugreis uit Rusland. Men spreekt van tusschenkomst der diplomatic. Het beroepshof van Luik had over de volgende zonderlinge zaak te oordeelen. Mej. Louisa L., 29 jaar, onderwijzeres, hebbende een voorbeeldig gedrag, woont bij hare ouders, in een dorp nabij Namen. Zij begaf zich elken Donderdag naar die stad voor de zaken van haar vader. Het gebeurde eens, dat een onbekende heer haar aansprak op een eenzame plaats, en haar omhelsde. Een agent schoot toe, greep het meisje bij de polsen, terwijl de heer vluehtte, leidde haar naar't commissariaat en maakte proces- verbaal op, omdat hij de juffrouw had verrast, in een houding, kwetsend voor de goede zeden. On- derweg had het meisje gebedeu en gesmeekt, vijftigmaal herhaald dat zij den heer zelfs niet kende doch vruchteloos. Toen had zij den agent 10 fr. aangeboden om uit zijn handen te geraken te vergaefs. Mej. L.werd door de correctionneele rechtbank van Namen vrijgesproken wegens den aanslag op de goede zeden, doch veroordeeld tot 10 fr. boete voor poging tot omkooperij. Tegen dit vonnis werd in beroep gegaan. Het beroepshof van Luik heeft nu de juffer vrijgesproken. Een Vrijstater, die een reisje naar Transvaal heeft gemaakt, meldt daarvan in de Express. Pretoria vindt hij een mooie stad, maar zegt hij, ,/een ding heb ik uitgevint, Pretoria z'n dokters kan lat betaal Net toe die trein Pretoria krijg ik 'n stukkie steenkool in mijn neem 'n cab en rij naar die naaste Hij het zoo'n beetje in mijn oog gekrap //Zoo, dat ding is er uit, zeven en als je blieft." Die aand het ik vreeslik mijn oog en gaat naar 'n andere dokter. instoom, oog ik dokter. en seg zespence pijn in dat meter bevond. Thans is het kind volkomen hersteld. In de //Annalen der Maatschappij van genees- kunde van Antwerpen" wordt deze schoone operatie breedvoerig beschreven. Een 21jarige metselaar uit Dieren, die tijdelijk te Bocholt werkt, heeft daar in drnnken- schap zonder de minste aanleiding, twee mannen met een mes aangevallen. Een van hen kreeg ,/0, zeg hij, het ding is er uit, maar je oog is zeer gedaan. Ik zal je 'n resept geven, ga dan eventjes naar de apotheek en laat het daar voor je opmaken //Goed", zei ik, //en voor u dokter //Zeven en zespence als je blieft," was het antwoord. Ik ging naar de apotheker z/3s 6d als je blieft," cab 2s. Totaal 20s 6d om 'n stukkie steenkool uit mijn oog te krijgen. Dus vriende, wat ik julle raai, hou julle ooge toe als julle naar Pretoria gaat en blijf gezond. Te Goeh is een spoorwegbeambte, die bij zijn buurman over het erf ging, waar een molen staat, door een der wieken getroffen en gedood. Ais wij eens terugzien op het beschieten der stedeu op Cuba en Porto Rico tijdens den laatsten oorlog, dan is het van belang na te gaan, hooveel dat schieten heeft gekost. Een eukel schot uit een Amerikaansch kanon van 32,5 c.M. kost 1400 voor een vollen kogel en f 720 voor een granaat, waarvan het kruit alleen f 400 kost. Daar uit dit geschut omtrent 25 schoteu per minuut gevuurd worden, kost een uur schieten f 36,000. Een schot uit een Amerikaansch kanon van 20 c.M. kost 160 en een uit een snelvuurkanon van 12y2 c.M. f 80. Zoodoende kan men zich een voorstelling maken van het geld, dat letterlijk in de lucht daarheen is geworpen En als men bedenkt, welke sommen jaarlijks worden uitgegeven voor geschut, dan valt het des te meer op, als men verneemt, hoe kort die kanonnen dienst doen. Volgens mededeeling van het patent- en technisch bureau van Richard Laders te Gorlitz, mogen uit een kanon van groot kaliber niet meer dan 100 scherpschoten afgevuurd worden. Het staal kristalliseert en wordt daardoor broos, en tot heden kent men geen middel om dit te verhinderen. Overigens kan men het staal nog voor velerlei doeleinden benutten, bijv. voor schroefbouten. Het gebruik van het geschut is dus zeer kostbaar, daar elk scherpschot (de amor- tisatie medegerekend) circa f 2400 kost. Het schijnt dat in den staat Kentucky de //Vendetta" nog in al hare glorie gehandhaafd wordt, familie-veeten worden daar nog steeds hoog gehouden en meermalen op bloedige wijze beslecht. In het graafschap Clay van dien staat bestaat reeds lang zulk eene veete tusschen de familien Howard en Baker, terwijl zich de stam der Whites aan de zijde der Howards heeft geschaard. Een van de Bakers is thans wegens moord voor de rechtbank te Manchester gedaagd, dit proces kan evenwel niet zijn loop hebben, zonder dat de militaire macht een honderdtal soldaten, gewapend met eene mitrailleuse rechters, getuigen en beklaagden in bescherming nemen tegen de Howards en de Whites, die zich met een legertje van ongeveer honderd man om de stad hebben gelegerd, en op alle wegen de Bakers trachten tegen te houden, die eveneens met een honderdtal mannen, alien tot de tanden gewapend, zullen beproeven binnen de stad te komen. Een stad van zink is de nieuw aangelegde plaats Beira in Zuid-Afrika. Alle huizeu, alle publieke gebouwen en hotels, kazernen en maga- zijnen, zijn gebouwd van zinkblad. De bouwwoede was zoo groot, en de behoefte om een onderdak te verschaffen aan de immigranten, en wel op eene goedkoope manier zoo dringend, dat in zes maanden eene stad verrees. De onaangename indruk, dien deze stad te voorschijn roept, wordt nog erger, als men bedenkt, dat in deze huizen bij tropische litte menschen moeten wonen. Zitting van 19 Juni 1899. Tegenwoordig de heeren Van den Berg, Oole, Malotaux, Verhaak, Warrens, Wauters en de Secretaris. Bij afwezigheid van den burgemeester, fungeert de heer Oole (oudste wethouder) als voorzitter. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing, met een kleine wijziging vastgesteld. 1. Benoeming commissie schutterij. Wordt daartoe benoemd het dagelijksch bestuur. 2. Benoeming van een lid algemeen armbestuur. Van de twee op de voordracht geplaatste heeren G. Rademakers en E. Geirnaerdt, wordt de eerste benoemd in de plaats van den heer P. Bauwens, die zijne benoeming niet aannam. 3. Verzoek van C. van Beers tot ontheffing van boete. Wordt besloten daarop beslissing te nemen, nadat Van Beers bewijzen levert van betaling der rekeningen die zijn ingekomen. 4. Voorst.ei uitreiken van premen ter gelegen- heid van twee weekmarkten. Wordt alzoo besloten op den Dinsdag voor Palmzondag en den Dinsdag in de kermisweek voor elke markt f 100 premien te geven. 5. Wordt door den Voorzitter aan de orde gebracht het plaatsen van zonneschermen aan het post- en telegraafkantoor. Wordt besloten, die daaraan te brengen zooals aan het stadhuis. 6. Voorstel wijze van herstel gemeentehuis. Wordt aangehouden. 7. Schrijven waterstaat overdracht van gronden. Wordt besloten den termijn van onderhoud te bepalen op 12 maanden en te antwoorden, dat geene rechten van derde bekend zijn. 8. Vaststellen kohiervan den hoofdelijkenomslag. Na voorlezing wordt besloten dit hedenavond in geheime vergadering te behandelen. Gewone omvraag. De heer Van den Berg verlangt schriftelijk bewijs van de 10 jaar garantie voor het papieren dak platform van het post- en telegraafkantoor, zooals ;in het bestek staat. Wordt besloten dit aan den leverancer te De groote koffieveiling heden door de Ned. Handelmaatsehappij te Amsterdam gehouden, heeft niet aan de verwachting beantwoord. Zij liep af voor de gewone soorten gemiddeld een cent beneden taxatie, zijnde in doorsnede 26| cent per half kilo. Over het geheel was de kooplust beperkt. De betere soorten als Tagal golden 36|38£. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 36 paarden ad 40 a f 200 843 magere runderen ad f 55 f 190 550 vette ad 140 a 7" 215; 244 kalveren, 147 nuchtere, 195 biggen. Handel vrij goed. Chilisalpeter (Soda-Nitraat) 15J a 16 stikstof, beschikbaar fr. 17,90 per 100 kilo. Zwavelzure Ammoniak (Sulfaat van Ammoniak) 20 a 21 stikstof, beschikbaar fr. 31,50 per 100 kilo. Gewoon Superphosphaat, 12 a 14 phosphor- zuur, per percent phosphorzuur fr. 0,38, zegge fr. 5,per 100 kilo. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,90 k 47,95 h 12,12,12 vragen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den directeur van het post- en telegraafkantoor omtrent watergebrek, wordt nog besloten een onderzoek in te stellen naar goed welwater. De zitting wordt opgeheven tot des avonds 7 4 uur en alsdan in geheime vergadering het kohier van den hoofdelijken omslag behandeld, dat met eenige af- en overschrijvingen wordt vastgesteld op een bedrag van 3960,80. Daarna wordt de vergadering gesloten. E E T l J D I IN G E N. Van 19 tot en met 20 Juni. S VLAG. NAAM. M3. IVanennaar. Lading. 19 20 20 19 20 19 20 Duits. s.s. Eng. 8.9. Deens. s.s. Duits. s.s. Noor. brik Eng. s.s. Duits. s.s. idem Eng. sch. Noor3m sch. Era. s.s. Noor. s.s. Eng. s.s. Voor Terleuiens Eranciska Padeus 3498 Riga Whimbrel 2514 Liverpool Jagersborg 5086 Tolmo Capella 3247 IWindau Van Ter Keuseu Phonix I 784 lAreudal Voor Seal Lisette I 2542 Goole Jenny 2170 Dantzig Nithsdale 5368 .Fernandina Crystal Stream t 386 |Par Van (jent i Nijborg Ville de Nantes Svend Hang Myrtle 785 2356 1907 3756 Frederiksb. Bilbao Bristol Blyth hont stukg. bout idem ballast stukg. hout phosph. pijpaarde ballast phosph. stukg. ledig Van 19 tot en met 20 Juni werden langs de H H Met deze betuig ik mijnen liarte- lijken dank aan L. Eassaert, rijwiel- handelaar te Kloosterzande, voor zijne buitengewone flinke garantie door mij ondervonden en raad ieder in zijn voordeel aan die een rijwiel wil koopen zich bij hem of zijn onder-agenten te vervoegen. (geteekend) J. DEES, Zaamslag. Hulst, 19 Juni. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 7,70; Rogge f 5,80 Wintergerst f Zomergerst fHaver 6,80 Erwten 7,75 Paardenboonen 8,Duivenboonen f 8,50 Witteboonen Bruineboonen Boekweit fLijnza d fAardappels f Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 0,90. Eieren per 26 stuks f 0,80. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld18 stuks hoornvee 48 varkens. Verkocht10 stuks hoornvee, 28 varkens. Vernomen hebbende dat de heer VAN DER MOER geen candidatuur eener politieke partij wil aanvaarden, van meening zijnde, dat alle politiek buiten den Raad behoort te worden gehouden, wekken wij de //vrije kiezers" op den heer Van dee Moer te candideeren, overtuigd als wij zijn dat de gemeentebelangen door hem op waardige wijze worden behartigd en wij gaarne dit verdien- stelijk lid voor den Raad zouden behouden zien. Wie neemt het initiatief? EENIGE KIEZERS. De Notaris J. W. Verhulst, te Middelburg, zal op Donderdag 6 Juli 1899, in de plaats van op Zaterdag 24 Juni 1899, des namiddags ten 5 uur, ten verzoeke van den heer JACOB VAN GELDER aldaar, in het Cafe //Rotterdam", bij de Spijkerbrug te Middelburg, publiek presenteeren te verkoopen genaamd „D E II O O P", met deszelfs volledigen INVENTARIS en een DUIKERSTOESTEL met volledig toebehooren. Te bezichtigen bij de Spijkerbrug 8 dagen voor den verkoop.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3