Vergadering" Eugenia Polder. Bekendmaking. Telegrafische barichtan. Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. RECHTSZAKEN- Arrondissenients-reclitbank te Middelbnrg. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 13 Mei. 3.48 4.8 Zondag 14 4.26 4.46 Maandag 15 n 5.5 5.27 Dinsdag 16 u 5.51 6.15 Woensdag 17 6.43 7.13 Donderdag 18 7.47 8.22 Vrijdag 19 8.59 9.33 VEREENIGING „Waarborg tegen Huurverlies." van de Cooperatieve Beetwortelsuikerfabriek versiering wordt veel werk gemaakt, terwijl de illuminatie en een prachtig yuurwerk een waardig slot zullen zijn. Veel bezoekers en mooi weer zij hun toegewenscht. Zaamslag, 12 Mei. Heden werd alhier door burgemeester en wethouders aanbesteed het ver- vangeu van 1910 M. grindbaan (vanaf het gehucht Reuzenhoek tot op den Valweg) door keibestrating. Raming f 17252. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren J Adriaansens-Polfliet te Walsoorden voor 16,500, E. P. Staal te St. Jansteen voor 16,480, Jac. Meertens te Hoek voor f 15,890, B. van Eck voor f 14,900, K. de Yos voor f 14,890, H Klaassen te Zaamslag voor f 14,842, D. de Doelder voor 14,842, G. van der Peijl voor 14,798, A. Tholens Dingz. voor 14,125 en Jac. Jansen voor f 14,095. De inschrijvers bij wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen te Ter Neuzen Middelbnrg, 12 Mei. Bij het heden gehouden examen voor onderwijzer slaagden o. a. de heeren J. J. van Alten te Hoek en J. van den Berghe te Sluis. Nabij Oudenbosch zijn heden drie kinderen door een trein vermorzeld. 's Grarenhage, 12 Mei. Blijkens een heden van onzen gezant te Brussel ontvangen telegram zullen de grenskantoren Esschen (station) en Esschen (dorp) met ingang van 15 dezer voor den invoer van melkkoeien uit Nederland gesloten zijn. De rechtbank heeft in hare zitting van 12 Mei de volgende vonnissen uitgesproken 1°. J. R., oud 19 j., 2°. C. S., oud 18 j., arbeiders te Westdorpe, zijn wegens diefstal ver- oordeeld ieder tot 14 dagen gevangenisstraf. W.v. L., oud 22 j., boerenknecht te Ellewoutsdijk, is wegens vier feiten van mishandeling veroordeeld tot den jaar gevangenisstrafde door het Openbaar Ministerie gcvorderde gevangenneming werd ge- weigerd. Dinsdag werd voor de rechtbank te 's Her- togenbosch behandeld de zaak tegen den visch- koopman, die beklaagd werd in den namiddag van den 29en Maart 11. op de openbaren straat aldaar aan de vrouw van zijn concurrent Van Oijen, bij gelegenheid van een twist, dien hij met haar over den verkoop van bokking kreeg, opzettelijk zwaar lichamelijk letsel te hebben toegebracht, door met een mes haar strot gedeeltelijk door te sniiden en haar daardoor dusdauig te verwonden, dat zij in levensgevaar heeft verkeerd. Door de getuigen it decharge werd verklaard dat vrouw Van O. met gebalde vuist op den vischkooper was afgekomen, dezen had aangegrepen en op een wagen geworpen, dat zij den man met een voorwerp aan het hoofd had gewond en dat hij eerst daarna haar de wonde toebracht. De beklaagde wilde het ook doen voorkomen als hadde hij alleeu gehandeld uit zelfverdediging. De president merkte echter op, dat deze be- wering niet overeenstemde met de bekeuteuis, welke de beklaagde had afgelegd voor den commissaris van politie en den rechter-commissaris. Het O. M. eischte veroordeeling van bekl. tot drie jaren gevangenisstraf, terwijl de toegevoegde verdediger tot vrijspraak en onmiddelijke invrij- heidstelling van zijn client concludeerde. Door de uit 45 leden winkeliers bestaande vereeniging Handelsbelang" te Middelburg, is aan den gemeenteraad aldaar een adres gezonden, houdende verzoek otn van de aanstaande jaarmarkt te weren kramen of inrichtingen, die door middel van verloting allerlei voorwerpen aan het publiek trachten kwijt te raken. Adressanten wijzen er op dat de winke [stand daardoor zeer wordt benadeeld en dat het wel niet in de bedoeling van den raad kan liggen, zulke handelingen, die aan de inwoners van Mid delburg niet dan onder scherpe voorwaarden worden vergund, aan vreemdelingen onder minder bezwarende 'oepalingen toe te laten. De Rotterdamsche beurs was eergisteren ge- tuige van een nog al tjpisch tooneel. Kort na de opening verscheen daar een Belg, die, waarschijnlijk in de veronderstelling dat men bij ons te lande eveneens te werk ging als op de beurzen te Antwerpen en Brussel, luidkeels den naam begon uit te gal men van dengeen dien hij zocht nl. den heer Perares, handelsagent van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. De verwarring werd nog verhoogd, doordien zij, die zich op meer verwijderden afstand bevonden, het geroep vVerraaiers" verstonden. Natuurlijk dat iedereen ver opdrong om die //verraaiers" te zien Toen, en dat was minder aardig, bleef men in vereeniging den ougelukkige aaustichter van het tumult zoo lang aanstaren, dat hij, vermoedelijk van meening in een krankzinnigengesticht te zijn terechtgekomen, het maar beter vond den tempel van Mercurius te verlaten. Te Garderen is dezer dagen op 72-jarigen leeftijd overleden een man, die zijn gansche leven bijna rookende heeft doorgebracht. Deze harts- tochtelijke rooker was zoo bang geen tabak genoeg in voorraad te hebben, dat hij nooit naar een na- burige plaals ging, of hij bracht een hoeveelheic mede. Bij zijn overlijden werd dan ook niet minder dan 100 pond tabak in zijn schamele woning gevonden. Dezen geheelen voorraad had de zonderling gelegateerd aan zijn inwonend nichtje, onder voor waarde dat zij de tabak zelf zou moeten rooken uit de lievelingspijp van den overledene Als een afdoend middel om musschen van bezaaiden grond te houden, wordt aangegeven het spannen van dunne zwarte draden 1525 c. M. boven den grond. Zoodra de musch het draadje aanraakt, dat hij niet gezien heeft, vliegt hij verschrikt weg en schijnt ook zijn makkers te waarschuwen. Met klappers, vlaggetjes en alles wat hij dadelijk zien kan, is de musch spoedig vertrouwd. De angst voor het onzichtbare draadje gaat er nooit uit. Eergisteren werd de groote aak (driemaster), genaamd Basalt II", van de Rotterdamsche Basalt-Maatschappij, geladen met 650 last basalt, door de Willemsvaart gesleept door de sleepboot /Carolina", kapitein T. Teterman van Dordrecht. Het schip moest naar Genemuiden. Het schip voer tegen het vaste gedeelte, landhoofd, der Spool- derbergbrug, dat met een gedeelte van het steenen landhoofd afbrak en in de Willemsvaart terecht- kwam. De passage is hierdoor tijdelijk gestremd, doch de scheepvaart kan onbelemmerd geschieden. Men schat de schade op 2 a 3000 gulden. De schipper mocht niet vertrekken voor dat hij cautie had gesteld. Twee vrouwen in Zevenburgen,de molenaarster Marie Simo en haar schoouzuster Agnes Simo, zijn aangehouden omdat men ze verdenkt dataze vergif hebben gedaan in het meel van het gr an dat zekere vrouw Lorincz, met wie ze in vijand- schap leefden, hun had laten malen. Het schijnt zeker te wezen dat het geheele gezin Lorincz en al de dienstboden, samen negentien personen, ziek geworden zijn door het eten van het brood dat van dat meel gebakken was. In Frankrijk is de wolf het grootste en gevaarlijkste roofdier dat daar wordt aangetroffen, minder voor den mensch dan wel voor zijn huis- dieren, groote en kleine. Sedert Augustus 1882 wordt van rijkswege een belooning uitbetaald aan hen die een wolf gedood hebben, en nu blijkt de vermindering van het aantal dezer schadelijke dieren zeer duidelijk uit het door het departement van landbouw uitgegeven verslag. In 1883 werden 1316 wolven gedood, in 1884 1035 enz., totdat nu in 1897 het getal gedaald is tot 189 dieren. Van de in 15 jaar buitgemaakte 8462 wolven hadden er 14 een aanval op menschen gedaan. Een afgrijselijk familie-drama is afgespeeld in de gemeente Masnuy-Saint-Jean, van de BeJgische provincie Ilenegouwen. Een zeventigjarige, die bij zijne gehuwde dochter inwoonde, kreeg Maandagavond twist met zijn schoonzoon, die te veel gedronken had. Deze laatste dreigde den ouden man, die te bed lag, met een geweerschot te dooden en in de worsteling, die hierna ontstond, door den krachtigen grijsaard ter aarde geworpen, kwam de dronkaard met het hoofd zoodanig op een strijkijzer terecht, dat een schedelbreuk onmiddellijk een einde maakte aan zijn leven. De schoonvader wordt, als gehandeld hebbende in wettige zelfverdediging, niet gerechtelijk vervolgd. Het Amerikaansche transportschip Morgan City, koers zettende van Manilla naar San Francisco, heeft eene akelige lading aan boord. Het schip vervoert namelijk 600 hermetisch gesloten kisten, waarin de lijken van 300 officieren en manschappen, die tot nu toe in de nabijheid van Manilla voorloopig waren ter aarde besteld. Na aankomst te San Francisco zullen de lijken op kosten van den staat naar hunne geboorte- plaatsen ter definitieve begrafenis worden over- gebracht. De vorige week Vrijdag, 's avonds te half acht zagen de stationneerende koetsiers, die op den boulevard Saint-Michel te Parijs op een vrachtje stonden te wachten, met angst een bejaarde dame van buitengewonen lichaamsomvang op hunrijtuigjes toetredefl. De dame koos de victoria, die aan het hoofd der rij stond en terwijl de koetsier op zijn bok Horn, heesch de passagierster zich in het rijtuig, iet zich op de bank neerploffen en krak Het bankje vouwde onder het gewicht, brak, splinterde en eensklaps zag men hoe de dame dwars door den bodem heen zakte en hoe haar rokken den grond veegden, want het paard had zich reeds in galop gezet. De dame roepthou-op rou-op en een agent werpt zich voor het paard, terwijl vier burgers van goeden wil zich met de redding belasten. Doch te vergeefs het breedste gedeelte van de dame is reeds door den bodem heen gezakt en zij kan niet meer terug. Men besluit daarom het paard te ontspannen en met de noodige voorzorgen wordt door de om- standers het victoriaatje opgetildde dame zakt steeds lager en eindelijk zit zij onder het rijtuig op den grond. Daarop volgde een heftig tooneel. De dame schold woedend op den koetsier en de koetsier woedend op haar. De welwillende helpers kozen partij en het eind van het lied was een optocht naar het politiebureau, waar de dame een formeele aanklacht indiende tegen de rijtuigmaatschappij, die victoria s liet loopen, die niet gebouwd waren voor dikke passagiers. Zaterdag, 5 minuten voor vieren, sprak de rechtbank te New-York echtscheiding uittusschen de schoone mevrouw Sloane en haar echtgenoot, een der rijkste lieden uit de groote wereld aldaar en op verzoek van dezen. Volgeus de New- Yorksche wet, schijnt het, mocht genoemde dame bij t leven van den heer Sloane niet hertrouwen. Te half zeven echter (er ging ongelukkig geen vroegere trein) vertrok zij naar Greenwich in Connecticut, waar zij 10 minuten voor achten aankwam en klokke acht in 't huwelijk verbonden werd met een Belmont. Nu had de heer Sloane, toen hij echtscheiding aanvroeg, zijn vrouw een landgoed geschonken ter waarde van 50,000 dollars. De heer Belmont, niet minder grootmoedig, zond den schenkingsbrief terstond terug. De heer Sloane weigerde zijn goed terug te nemen. En nu zijn de heer en mevrouw Belmont te rade geworden het te schenken aan de twee kinderen van den laatste, die de rechter hunnen vader had toegewezen. Rondom de residentie der Engelsche Koningiu te Windsor ligt een prachtige moestuin, een opper- vlakte beslaande van 40,000 vierkante meter, een der beste van het geheele land, die niet alleen de koninklijke tafeJ ruimschoots voorziet, doch vol- doende oplevert voor het geheele bedienden personeel op het kasteel. Een tuinman met twintig knechts zijn met het onderhoud belast, en leggen er zich vooral op toe in de prachtige serres, door electriciteit verlicht en verwarmd, heerlijke zuidvruchten te kweeken en te zorgen dat de koninklijke familie de eerste nieuwe vruchten ontvangt, welke vroeger uit Frankrijk en Duitschland moesten aangevoerd worden. In 't vorige jaar leverde de boomgaard op 20,000 peren en 400 schepel appelen, terwijl in den tuin verder werden geoogst 1250 kilogram aardbeien, 2500 kilogram druiven, 1100 kilogram aalbessen en 500 kilogram kersen en in de serres 250 ananassen, 400 meloenen en 6500 perziken Z K K T IJ U IN (x K N. Van 10 tot en met 11 Mei. VLAG. NAAM. M". Van en naar. Lading. Eng. 8.3. idem 10 Eng. s.s. 11 idem Eng. a.s. Rus. s.s. Eng. s.s. idem Duits. s.s. Eng. s.s. idem Noor. bark 10 11 11 Voor Ter Neuzen i Rallus Abbotsford 2942 Liverpool 2979 iLeith Van Ter Neuzen Ann Webster 2241 Londen Advent j 2399 'Goole Voor Kent t Noor. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem Noor. s.s. Eng3m.sch. Ibis Rhea Galthee Spindrift Annie Truro Aire Thor 3378 3241 1597 2003 2358 2366 1763 992 Manchester Riga Goole Xaondou Dantzig Hull Goole Krageroe stukg. idem stukg. ledig stukg. hout vl. kolen BI.UK£. hout stukg. idem hout Van (went Alf 3193 Achilles 1281 Goole Ouse 2158 idem Sea Serpent 2553 Londen Edward Eccles 1375 New-Castle Ibis 3378 Antwerpen Noreg 1333 Bones Van Selzaete i Alembic 721 Londen Grangemouth ledig idem stukg. idem ledig stukg. ledig creosoot Van 10 tot en met 11 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 14 binnenvaartuigen op- en 27 afgeschutdoor de Westsl. 2 op- en 5 afgeschut. De Heer en Mevrouw DREGMANS en kinderen betuigen voor de gewaar- deerde belangstelling van alle zijden op 10, 14 en 26 April ondervonden, hun hartelijkon (lank. Axel. Voor de betoonde bewijzen van decl ining, ntt het overlijden van onzen geliefden broeder en oom REINIER, betuigen wij onzen hartelijken (lank. Namens de familie, Axel. P. DREGMANS. Niet JAC. DE JONGE zooals ten onrechte in de vorige advertentie vermeld stond, maar I). DE JONGE Jac.zoon, werd van wege boven- genoemde vereeniging wegens wanbetaling der luishuur gerechtelijk uit zijne woning verwijderd. Ter Neuzen, Mei 1899. HET BESTUUR. te Axel, ten huize van den heer P. Dieleman op Zaterdag 20 Mei 1899, des namiddags om etm uur. Tot bijwoning worden uitgenoodigd alle leden cncvens zij die zich alsnog als deelgenoot wen- schen op to geven. Namens 't voorloopig Comite, K. J. A. G. Baron COLLOT d'ESCURY, J. A. PATEER Ez., SecretarJ00™"61' Het Bestuur van den ZEVENTRI- NITEITPOLDER maakt bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1898/99 en de begrooting voor het dienstjaar 1899/1900 met memorie tot toelichting gedurende 8 dagen, te rekenen van 15 Mei a.s., ten kantore van den Ontvanger-Griffier terinzage zullen liggen (lat eene vergadering van Ingelanden zal worden gehouden op Donderdag 25 Mei a. s., des namidJags twee uur, in het logement van Mei. de Wed. F. A. Susijn. dat daarna de vastgestelde begrooting met memorie tot toelichting, mede gedurende 8 dagen te rekenen van 26 Mei a. s. op de zelfde plaats ter inzage zullen liggen en dat de voornoemde bescheiden tegen betaling der kosten in afschrift of in druk verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, 12 Mei 1899. Het Bestuur voornoemd, A. DE FEIJTER, Dijkgraaf. M. VERBRUGGE, Ontv.-Griffier. Op 20 Mei 1899, 's namiddags ten 2 uur, in het logement van den heer N. Acke, te Sas van Gent, zal er eene BU1TENGEWONE VER GADERING van ingelanden in bovengenoemden polder worden belegd. Sas van Gent, 12 Mei 1899. Het Polderbestuur, CH. L. WAUTERS, Dijkgraaf. P. A. L. NOLSON, Ontv.-Griffier. I>o Rooturen <3- rolJ«5 AUWilUUEJJL1 OUD- en NIEUW PAPESCHOR brengen ter kennis van Ingelanden van die polders 1°. dat de gewone jaarlijksche Vergadering zal gehouden worden op Dinsdag den 23'Mei 1899, des voormiddags ten 11 ure, ten huize van den heer Cyrille Dellaert te Westdorpe. 2°. dat van af den 15 tot en met den 22 dezer maand, ten kantore van den Ontvanger-Griffier te W estdorpe ter inzage zullen liggen en tegen betaling der kosten in druk of afschrift ver krijgbaar zijn a. de Rekening en Verantwoording over 1898/99. b. de Begrooting voor 1899/1900, met de daarbij behoorende Memorie tot toelichting, en 3°. dat van die Begrooting, nadat zij door gezegde vergadering is vastgesteld, audermaal, ge durende 8 dagen, ter plaatse als boven, inzage zal kunnen worden genomen. Westdorpe, 13 Mei 1899. De Besturen voornoemd, C. VAN WAES, D. B. VAN ACKER, Dijkgraven. H. KERCKHAERT, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den calamiteuzen STAD PHI LIPPINE- en van den KLEINE STELLEPOLDER maakt bekend 1°. dat de vergadering van stemhebbende in gelanden van die polders zal worden gehouden te Philippine op Dinsdag den 23 Mei 1899, eerst- genoemde des voormiddags 1 0y2 en laatstgenoemde lll/s ure, in het gewone lokaal 2°. dat de rekening van het afgeloopen dienst jaar 1898/99, alsmede de door het bestuur ont- worpen begrooting met memorie tot toelichting voor het loopeude dienstjaar 1899/1900, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage voor de eige- naren van gronden in de betrokken polders zal liggen van den 16 Mei 1899 tot den 23 Mei d. a. v. en voornoemde begrootingen met memorie na hare vaststelling opnieuw acht dagen ter inzage zal worden nedergelegd, terwijl van een en ander af- schriften tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Hoofdplaat, 11 Mei 1899. Het Bestuur voornoemd, V. N. VOERMAN, Dijkgraaf. J. J. PATEER, OnlvaDger-Griffier.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2