Prijskamp op het Biljard „HULP IN NOOD" Fotografle-Momentaneel. VERLOREN. Van Overbeeke's fotograflsche inricbting, Donderdag 11 Mei (Hemelvaartsdag), bij P. J. SCHEELE, Ter Neuzen. BURGERLIJKE STAND. 1 Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Handelsberichten. Advertentien. Donderdag a. s. (Hemelvaartsdag) Uitkeeringsfonds bij ziekte TE BE KOM Elf-. De ooievaar was er 's nachts geweest en 'twas alles heel best ,/bestuurd". Nu moest er van alles zoo wat zijn een half pond van dit, een pond dat, enz. enz. Een en ander werd af- gewogen en onder die bedrijven dronk de gelukkige vader twee maatjes op den goeden afloop. Kom nog twee maatjes, 't kon er op staan. 't Was itnmers zoo best alles. Eindelijk tot besluit, nog twee. Maar, sapperloot., daar had hij waarlijk zijne portemor.aie in den wagen laten liggen. Hij zou gauw even teruggaan. De gebouwd Rotterdam, 8 Mei 1899. Mei. znllen gesloten zijn. G. WIELAND. Wed. A. H. DONZE. Ter Neuzen, 8 Mei 1899. De zaak zal op denzelfden voet worden voortgezet. I. GOUDSTIKKER, in het logement „DEN APPEL." Voornit /10,— (gewaarborgd), verdeeld in 3 prijzen. Ter Neuzen. B. P. I)E BOIJ. Breeder bij biijetten omschreven. il 2,78 en in pelsjas afgebeeld was, zonder verder belachelijk toevoegsel en de woorden De toestand van het volk is bevredigend. Het vleeschgebruik neemt toe". Ik deelde mee in welk verband die woorden gezegd waren, zouden commentaar, om dat glas als overgang te gebruiken tot een manifest, ge- titeld. Wat de sterke drank ons kost, en waarin de uitgaven per jaar, dag, uur, minuut, seconde aan drank uitgerekend zijn, en naar aanleiding waarvan ik mijn gehoor op hunne verplichtingen te dien opzichte wees. Trouwens de doorgaande strekking van de lichtbeelden-voorstelling, die precies een uur duurde en waarin pl.m. 60 glazen werden voorgesteld, was, de toeschouwers op bunne plichten, niet op hunne rechten te wijzen. Doch daar juist met dat doel de vertooning afwisselend moet zijn, werden als steeds om de aandacht gespannen te houden, allerlei niet tot de zaak der drankbestrijding betrekking hebbende glazen vertoond. In hoeverre de keuze daarvan gelukkig was, behoeft hier niet uitgemaakt te worden. Alleen is het merkwaardig hoevele onjuiste be- richten mij reeds ter oore kwamen. Yrijdagmorgen kwamen te Nijmegen aan twee vrouwen, ieder met twee kinderen, die over de Duitsche grenzen waren gezet. De echtgenooten nadden haar verlaten en van alle hulp ontbloot meldden zij zich bij de politie om onderstand aan, die haar een eindweegs naar Amsterdam, hare woonplaats voorthielp. Vrijdag geraakte bij Swalmen in het gehucht Boekoel een werkman bij het afbreken van een huis ouder een omvallenden muur, waaronder hij eenige oogenblikken later levenloos werd uitge- baald. De Urker visscher Jakob Weerstand zeilde met zijn hotter door het Zuidgat naar Nieuwediep. Aan zijn knecht gelastte hij koffie te zetten in het vooronder. Eenige oogenblikken later bemerkte deze aan het klappen der zeilen dat de hotter door den wind uit den koers ging. Hij begaf zich fluks naar boven en vond zijn 62jarigen schipper dood bij het roer liggen. Uit Winschoten-Oostereinde wordt gemeld Een bijzondere soort van klant trad voor enkele dagen den winkel van den herbergier Starke binnen. Hij begon te vertellen, dat hij, als scharenslijper, met zijn woonwagen op den hoek stond en dat hij o zoo blijde was. Werkelijk blonk 's mans vergenoegdheid op 's mans gelaat. Niet vreemd Natuurlijk kon de ,/waar" zoolang blijven liggen. Starke, die lont rook, ging den man achterna. Deze, dit ziende, hield stand en vertelde leuk, dat van alles niets waar was, terwijl hij op het anders welgerneende aanbod van den bedrogene, om hem eens eventjes in de sloot te //rompelen,' antwoordde, dat dit toch niet meer baten zou, daar hij niets had. Starke liet dus maar den kerel gaan en was ten slotte blij, zich niet aan hem vergrepen te hebben. Zoo ook zijne vrouw, die hem al een bode achterna gezonden had, om hem, zoo noodig, te kalmeeren, zoodat ten slotte drie menschen blij waren. En dat voor zes maatjes jenever. nieuwe kaaimuur, die te Antwerpen wordt tusschen het Zuid en Hoboken, is aan 't verzakken 400 meters moesten gereed zijn tegen September 1898, 400 andere tegen Juni 1900 en het overige tegen 20 September 1900. De werken werden vertraagd doordien de onder- grond veel meer Boomsche leem bevatte, dan men verwachtte. Dit bemoeilijkte de baggerwerken en vertraagde de voltooiing. In April van dit jaar kreeg de stad van den Minister bericht dat 300 meter gereed waren en de stad bestelde bij Hesbain eenige voorloopige houten hangars. Ook kranen werden besteld. De werken duurden middelerwijl voort. Een baggermachine staat op den muur en werpt de opgebaggerde stoffen achter den muur landwaarts in. De muur heeft eenen voet van 14 meter en is van boven 5 meter breed. Vrijdag morgen ten half zeven, bemerkte men "at de muur op eene lengte van 150 meter buiten- waarts geweken was. Al de overheden werden aanstonds verwittigd en ce urgemeester, de ingenieurs, de havenmeester enz snelden ter plaatse. e toegang tot de kaai is afgesloten. Niemand mag die naderen. Veel volk begeeft zich naar dien kant, om, als het mogelijk is, lets te zien. Aldus meldt het Handelsblad van Antwerpen en als later bericht voegt het er aan toe De kaaimuur is afgeschoven ongeveer 1 meter 50 ver. Vrijdagavond was de oorzaak der afschuiving nog met officieel vastgesteld. Het is ernstiger dan men eerst dacht, daar de muur ook over lengte van 100 meter gebarsten is. Onlangs werd aan een der stations te Louden een verdachte kist geopend, waarin zich het lijk eener vrouw bleek te bevinden. De ontboden geneesheer-lijkschouwer verklaarde, dat het lijk een mummie wasmaar daarmee kon de zaak niet als afgedaan worden beschouwd, omdat de voorschriften nog moesten worden ver- vuld, welke de Engelsche wet voorschrijft voor het geval een lijk wordt gevonden van iemand, die zonder geneeskundige behandeliug is gestorven. Er werd een coroner geroepen en een jury saam- gesteld, welke op haar beurt weer getuigen voor zich deed verschijnen en toen het geheele wettelijke toestel in werking was geweest, sprak de jury als haar oordeel uit dat de vrouw dood gevonden werd in een goe- derenstation in Sunstreet, op den 15 April; dat de dag van haar overlijden onbekend isdat zij in een vreemd land (waarschijnlijk in Zuid-Amerika) stierf en de oorzaken van het overlijden niet bekend zijndat geen bewijzen zijn gevonden van een gewelddadigen dood; dat het lijk op een of andere uitheemsche wijze gedroogd en begraven werd, waarschijnlijk in de zon gedroogd en in een grot begravendat de jury-leden overtuigd zijn, dat het lijk geen sporen vertoont van een gepleegde misdaad hier te lande, en dat de overledene onbe kend en ongeveer 25 jaren oud was. Verleden week is op de Schelde bij Doornik de ketel gesprongen van de sleepboot De Lijs", waardoor deze zonk. Reeds waren drie lijken ge vonden, terwijl Vrijdag uit de kajuit der sleepboot nog werden opgehaald de lijken van de vrouw en het kind van den kapitein. Een lichter die in de buurt van de plaats der ramp lag te laden, werd tegen den oever geslagen, kreeg een lek en zonk. Gelukkig kwam daarbij niemand om. Een stuk van den gesprongen ketel kwam terecht op de fabriek van Carton en richtte daar een schade van 10,000 frank aan. Honderd vijftig werk- lieden van die fabriek zijn eenige dagen zonder werk wegens de herstellingen die de fabriek moet ondergaau. Uit den vijver in den plantentuin te Luik zijn twee zeehonden ontvlucht. Zij wisteu de Maas te bereiken en aan alle vervolging te ont- komen. Uit Weenen wordt aan een Engelsch blad geseind, dat een bediende van Lord Strathmore, die te Bordighera in zee baadde, door een haai is gegrepen, en ondanks zijn pogingen om zich met handen en voeten te verweren, door het zee- monster werd medegesleept en verdween, voor men gelegenheid had eene boot te water te brengen. Er vertoeft geveer 50jarige in de Schelde, een thans te Petersburg eene on- vrouw, die haar geheele leven gewijd heeft aan de opvoeding van haar volk. Mej. Skorohkatolsa zoo is haar naam is afkomstig uit eene rijke koopmansfamilie en zocht na beeindiging harer studien onbeschaafde streken van haar land op, om daar de beschaving te brengen. In dorpen, waar geen school bestond, gaf zij aan kinderen en volwassenen onderwijs in de elementaire vakken zij bleef telkens zoolang, totdat een harer leerliugen genoeg geleerd had om hare taak te kunnen voortzetten en trok dan verder. Zoo reisde zij gedurende dertig jaren in de af- gelegenste hoeken van het groote czarenrijk rond en overal verwierf zij zich de liefde en de vereering van alle bewoners der dorpen. Eene som van 60,000 roebel, die zij van haren vader geerfd had, besteedde zij om scholen op te richten en andere instellingen, die tot bevordering der volksbeschaving konden bijdragen. Thans houdt zij zich bezig met de samensteliing van een boek, dat in dagboekvorm deze 30 jaren van haar zwervend leven schildert. Een Fransch geleerde, de heer Page, maakt melding van de groote diensten welke de wilde kastanjes aan den tuinbouw kunnen bewijzen bij de verdelging van aardwormen. Men weet welke verwoestingen deze kunnen aanrichten, niet in tuin of veld, want daar doen zij geen kwaad, doch in de potten, waarin zich jonge plauten bevinden dan is het aan te bevelen ze te verdrijven met wilde kastanjes. Men laat gedurende 24 uur een 8tal gebroken kastanjes weeken in een liter water, 't Water neemt de wrange bittere bestanddeelen der vrucht op, en wanneer men er dan de aarde der door de wormen aangetaste potten mede begiet, zal dit voor de aanwezige wormen zoo hinderlijk zijn, dat ze weldra al kronketende boven den grond zullen komen en sterven. Een enkele besproeiing is voldoende, maar daar ze voor de planten geheel schadeloos is, kan men ze herhalen. De drooge kastanjes verliezen hare eigenschappen nietmen kan er dus een zekere hoeveelheid van bewaren, tot het tijd wordt dat men de bloemen en planten voor de lente in potten gaat zetten. Verleden week speelden eenige kinderen uit Antwerpen aan de Kempensche vaart. Ze plukten er van een plant die ze niet kenden, en staken de bladeren in den mond. Kort daarop kregen ze alle hevige krampen. Vier werden naar het ziekenhuis gebracht, en een stuk of zes naar huis, en s avonds waren reeds drie in de gruwelijk- ste pijnen oezweken, terwijl de overigen in levens- gevaar verkeerden. De onbekende plant was dolle kervel geweest. Ter Keuzen. Geboorten. 1 Mei. Pieter Willem, z. van David Verslnijs en van Cornelia Adriana Riemens. Ludovicus Franciscus, z. van Andries Meijer en van Dorothea Catharina Voet. 2 Mei. Pieter, z. van Abraham Gerard den Exter en van Levina Verslnijs. 4 Mei. Maatje, d. van Cornelis de Kraker en van Geertrui Penne. Cornelia, z. van Cornelia Reinier Leunis en van Johanna Alberta van Doeselaar. 5 Mei. Margaretha Adriana, d. van Harm de Boer en van Adriana Coumou. Overlijden. 1 Mei. Elizabeth Dregmans, oud 67 j., wed. van Franciscus Dauwe. 4 Mei. Willemina Francina de Mul, oud 5 m., d. van Jan en van Elisabeth Deij. Eva de Feijter, oud 80 j., echtg. van Pieter de Feijter. 5 Mei. Catharina Schippers, oud 4 m., d. van Jan en van Adriana van den Berge. 6 Mei. Wouter Jacobus van den Hont, oud 17 j., z. van Jan en van Elisabeth de Meester. Anna Jacomina Kroon, oud 5 m., d. van Jacobns en van Geertruida van Wijck. Binnen 1. Granen. De markt was heden kalm gestemd met voldoenden aanvoer. Men noteert: Tarwe naar kwaliteit vanaf 5,50 a /6,70; Rogge 4,80 a 5,40 Gerst 5,— a 5,40 Chevaliergerst 5,50 a 6,— Gerst per 100 kilo 7,50 a 8,Haver /3,10 b /3,75; Paardenboonen 6,6,25 Witte Boonen 9,50 it 10,50Bruine Boonen 8,it /ll,Kookerwten 7,st /7,50;niet- kokende 6,40 a/6,65; Kanariezaad /5,50 a 6,75, per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 k.g. op levering 175; Rogge per 2100 k.g. op leve ring Mei 146 Oct. 1 29 Helena-rogge 149 a 150 Gerst Zwarte zee 121Amerik. Mais 96 a 98jarige Odessa 103 per 2000 kilo; Amerik. Haver /7,15; Tarwe 7,50 8,30 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch 10,75 a 11,50 le soort 9,75 a 10,50; prima Belgisch 11,— a 12,— 1" soort 10,25 a 10,75 extra puik Hongaarsch 16,it 17, prima Amerik. 10,75 it 12,1" soort 8,75 a 9,50 2« soort 7,50 it 8,50 Duitsche Roggebloem 10,50 it 11,per 100 kilo. Runderprijzen 44 a 62; Stieren 30 it 50; Kalveren 65 it 90; Schapen 45 a 50; Varkens 32 it 34 cent, per kilo. Melk- en Kalfkoeien 120 it 210 Stieren 65 it 150 Vaarzen 55 a 110; Biggen 6,a 18,nuchtere kalveren 6,it 16 alles per stuk. Aardappelen. Spuische Jamraen 2,75 3,Zeeuwsche blauwe 3,h 3,25 Overmaasche jammer. 3,— a 3,25; Flakkeesche 2,30 a J 2,50; Strijensche 3,— a 3,25 Wadde- en Magnus bonus 2,30 it 2,50; Poters 1,30 it 1,50 per mud. Nieuwe Malta 10 it 12 cent per kilo. Boterprij zen in vaten middenprijs 42, stukken van een half kilo 60 it 65 cent. Zoetemelksche kaas /19 a 22 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 2,75 a 2,90. Buitenl./ 2,10 per 100. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer Seisoen afgeloopen. Zeeuwsch V 1 a s beste soorten prijshoudend. Karwijzaad 12,— b 12,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in vaten 9,35 per 100 kilo en 7 cent per liter. Javakoffie in balen gewone soorten 27 j en dito Santos 18 cent per half kilo. DAGEN. gering. VEEHANDEL in BELGIE. Veeprijzen hooger kalveren 90 c. totlfr. 10 stieren 50 tot 70 Vette varkens en vaarzen 55 tot 75 c. 76 tot 86 c. Voorm. Nam. K K T IJ UlNGEN. Van 5 tot en met 7 Mei. VEAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Eng. s.s. idem Eng. s.s. idem Eng. sch. Eng. s.s. Noor. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem idem idem idem Eng. sch. Eng. bark Noor. brik Eng. s.s. idem idem idem idem Vuor Ter feuien t Catterstey 1 1389 Middlesbro Ann Webster I 2241 ILonden t an Ter I'euien i Racine 4485 Cardiff Hailing 2199 Londen Amy 378 idem Catterstey 1389 Middlesbro Saint Kevin 1340 Wisbeach Voor Kent t Newhailes 4026 Riga Dunmail 2817 Blyth Sea Belle 2152 Londen Aire 1763 Goole Astrologer 2580 Leith Garnet 4553 Riga Oaklands 5511 Tampa Sea Serpent 2553 Londen an Kent Gavenwood 390 Pont l'Abbe Calcuim 2176 Barbados Hardi 967 Zweden Spindrift 2003 Londen Antiquari 2915 Leith Aire 1763 Goole Dunmail 2817 Blyth Truro 2366 Hull Voor Selzaete s Alembic 1 721 1 Havre ruw yzer stukg. stukg. phosph. ledig macadam hont kolen stukg. idem idem hout phosph. stukg. ballast idem stukg. idem idem ledig stukg. creosoot Eng3m.sch. Van 5 tot en met 7 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 16 binnenvaartuigen op-en 16 afgeschutdoor de Westsl. 9 op- en 7 afgeschut. Dinsdag 9 Woensdag 10 Donderdag 11 Vrijdag 12 Zaterdag 13 Zondag 14 Maandag 15 1.36 2.15 2.52 3.31 4.8 4.46 5.27 Door 's Heeren goedheid voorspoedig bevailen van een meisje A. DE BOERCoumou. Sluiskil, 5 Mei 1899. Ondergeteekenden betuigen hun har- telijken dank voor de vele deelneming, ontvaugen bij het overlijden van hun geliefd dochtertje. Ter Neuzen, 8 Mei 1899. B. VAN KOLK en Echtgenoote. Om alle misverstand te voorkomen, wordt bij deze bekend gemaakt dat de ondergeteekende zijne zaken zelf en nitslnilend alleen doet. JOS. SEYDLITZ. Hulst, 8 Mei 1899. Ondergeteekenden maken bekend, dat hunne winkels op TE TER NEUZEN. BUITENGEWONE LEDENVERGADERING op Zaterdag 13 Mei a. s., des avonds om 8 uren. Agenda: Bespreking van candidaten voor de periodieke aftreding van 4 Bestuursleden, enz., enz. Het Bestuur voornoemd, J. F. VERLINDE, Voorzitter. S. v. d. HOOFD, Secretaris. Donze-Visserstraat te Ter Neuzen, is gedurende de Meimaand elken Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag geopend, (ook op de Pinksterdagen). Bekende inrichting voor At tistieke Portretten in crayon, platina, olieverf enz. (Peinture Boogaerts) tot zeer billijke prijzen. Zaterdag 6 Mei is tusschen Baarland en ler Neuzen een ROETBOOT weggedreven. Van buiten groen, van binnen licht rood en bodem zwart geschilderd, inhebbende 4 riemen (3 groene en 1 roode), mast, zeil, 2 haken en 2 lijnen en roer van achter. Inlichtingen worden ingewacht aan het bureau van de Ter Neuzenscbe Courant. Ondergeteekende heeft de eer zijnen geachte begunstigers mede te deelen, dat hij VERHUISD is van de Nieuwstraat naar de Noordstraat, in het huis vroeger bewoond door Dr. Van Nes. Mij bij voortduring aanbeveleud, in Manufacturen en Gemaakte Kleeren. gehalte gewaarborgd, aan concurreerenden prijs,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3