r. P. DIELEMAN, UIT V00RZ0RG" (iemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Begrafenis-Maatscliappij RECHTSZAKEN- Kantongerecht te Hulst. Ondertrouwd FRANpOIS J. DE PUTTER ir Adv. en Proc. - geloopen winter, onderleiding van den Provinciale veearts te Goes heeft gevolgd en zich thans rnetter- woon in deze gemeente heeft gevestigd, neemt ook thans te Axel aan den cursus in de praktijk deel. Woensdag slaagde te Middelburg als onder wijzeres mej. L. M. van der Hart van Hoofdplaat Donderdag behaalde zij ook de akte voor nuttige handwerken en die der vrije- en ordeoefeningen in de gymnastiek. Axel, 3 Mei. Heden werd alhier ten overstaan van den notaris P. Dregmans, in het logement tfHet Gulden Vlies", bewoond door mej. de wed Rolff, ten verzoeke van het bestuur der Burgerlijke Godshuizen van Gent, voor den tijd van negen jaren verpacht 1. 1,22,70 H.A. bouwland, in den polder Willem III, gem. Boschkapelle, aan Pieter Jansen te Zaamslag voor f 40. 2. 0,83,60 H.A. idem, gelegen als voren, aan Lev. de Putter Adz. te Zaamslag voor 43. 3. 1,03,00 H.A. idem, gelegen als voren, aan Arie de Putter te Zaamslag voor f 43. 4. 1,21,30 H.A. idem, gelegen als voren, aan Andries de Visser Cornz. te Zaamslag voor 43. 5. 1,38,40 H.A. idem, gelegen als voren, aan Adr. de Kraker Abrz. te Zaamslag voor 43. 6. 0,97,30 H.A. idem, gelegen als voren, aan Andries Dieleman Rz. te Zaamslag voor 43. 7. 1,24,10 H.A. idem, gelegen als voren, aan Lev. de Mul Abrz. te Zaamslag voor f 53. 8. 1,22,60 H.A. idem, gelegen als voren, aan Abr. Dees Janz. te Zaamslag voor f 50. 9. 1,22,20 H.A. idem, gelegen als voren, aan Jan van Driel Gerardz. en Corn, van Campen te Zaamslag voor f 47. 10. 0,81,45 H.A. idem, gelegen als voren, aan Pieter de Rooij te Boschkapelle voor 50. 11. 1,83,20 H.A. idem, gelegen als voren, aan Herm. de Zeeuw te Boschkapelle voor f 50. 12. 2,46,65 H.A. idem, gelegen als voren, aan Francois de Jonge te Zaamslag voor f 43. 13. 2,42,50 H.A. idem, gelegen als voren, aan Mattheus de Putter Az. te Zaamslag voor f 43 14. 2,47,50 H.A. idem, gelegen als voren, aan Jan de Putter Cornz. te Zaamslag voor f 43. 15. 2,76,65 H.A. idem, gelegen als voren, aan Dieleman Rz. te Zaamslag voor f 45. 0,85,90 H.A. idem, gelegen als voren, niet Andries 16. gegund. 17. gegund. 18. 1,29,00 H.A. idem, gelegen als voren, niet 1,28,30 H.A. idem, gelegen als voren, aan te Boschkapelle voor 50. H.A. idem, gelegen als voren, niet Pieter de Rooij 19. 0,82,80 gegund. 20. 0,10,40 H.A. idem, gelegen als voren, aan J. Destombes te Boschkapelle voor f 50. 21. 0,10,40 H.A. idem, gelegen als voren, aan Pieter de Rooij te Boschkapelle voor f 56. 22. 0,10,40 H.A. idem, gelegen als voren, aan F. van Eetvelde te Boschkapelle voor f 60. 23. 0,10,40 H.A. idem, gelegen als voren, aan G. van Campen te Boschkapelle voor 61. 24. 0,10,40 H.A. idem, gelegen als voren, aan Pieter de Rooij te Boschkapelle voor f 62. 25. 2,09,60 H.A. idem, gelegen in den polder Catharina, gemeente Boschkapelle, aan Alph. Ver- brugge te Boschkapelle voor f 49. 26. 2,02,20 H.A. idem, gelegen in den polder Catharina, gemeente Axel, aan J. Naessens te Stoppeldijk voor f 47. 27. 1,91,40 H.A. idem, gelegen in den polder Catharina, gemeente Boschkapelle, aan Pieter Jan Yettenburg te Stoppeldijk voor 58. 28. 2,54,00 H.A. idem, gelegen in den polder Catharina, in de gemeenten Axel en Boschkapelle, aan Joos den Hamer te Zaamslag voor f 44. 't Zou dus een daad van rechtvaardigheid zijn, dien onschuldig veroordeelde te redden. Een noodzakelijkheid. Maar dat is niet alles. De ware schuldige moet ook gevonden worden. Ja. daarmee zou pas uw taak geeindigd zijn. Men zou dien schuldige moeten overleveren aan het gerecht. Zij boog het hoofd, met gesloten oogen. Dat zou moeten Gerard stak de hand op voor een eed en sprak energiek Ik zweer voor u, moeder, en voor u, meneer Demarr, dat ik Haudecoeur in zijn eer herstellen zal en dat ik den waren schuldige zal straffen. Hij ging heen. 't Was tijdMarguerite stond op 't punt in zwijm te vallen. Jean, die haar niet uit't oog had verloren, zei Wat ben je ontroerd Waarom Zij vermeed een autwoord en ging onder een voorwendsel naar haar kamer, Demarr aan zijne gedachten overlatende. Marguerite bracht verscheidene dagen in sombere droefheid doordag en nacht vervolgden haar weer de bekende schrikbeelden zij verkeerde in doodsangst, dat zij zich door't een of ander woord zou verraden. Oudanks de heldhaftige pogingen, om een onbezorgd uiterlijk te toonen, merkte Demarr het wel ophij trachtte te vergeefs, haar te bewegen, hem de reden harer smart te zeggen. Hij beklaagde de ongelukkige vrouw, peinsde, tastte in't duistermaar geen argwaan tegen de vrouw, die al zijn liefde bezat, kwam bij hem op. 29. 2,63,00 H.A. idem, gelegen als voren, aan D. van de Wege te Zaamslag voor f 48. 30. 2,36,00 H.A. idem, gelegen als voren, aan Joh. van Driel Gz. te Zaamslag voor 50. 81. 2,35,00 H.A. idem, gelegen als voren, aan Andr. Dieleman Rz. te Zaamslag voor f 51. 32. 3,57,50 H.A. idem, gelegen als voren, aan J. Naessens te Stoppeldijk voor f 54. 33. 1,51,80 H.A. idem, gelegen als voren, aan Jac. Seghers te Stoppeldijk voor 45. 34. 1,95,80 H.A. idem, gelegen als voren, aan Alph. Verbrugge te Boschkapelle voor /42. 85. 7,79,60 H.A. bouw- en weiland, gelegen in den Poelpolder, gemeente Sas van Gent, aan Paul Jamotte te Brussel voor 25. 36. 5,33,40 H.A. idem, gelegen als voren, aan denzelfden voor f 25. 37. 1,72,56 H.A. idem, gelegen als voren, aan denzelfden voor f 20. 38. Eene hofstede, ter grootte van 50,34,50 H.A., gelegen in den Stoppeldijkpolder, gemeente Boschkapelle, aan J. L. Stallaert te Stoppeldijk voor f 30. De pachtsommen zijn berekend per 44 aren 56 centiaren en per jaar. Sas van Gent, 5 Mei. Gisteren avond ten 8 ure, werd alhier eene spoedeischende vergadering van den gemeenteraad gehouden, ter benoeming van een keurmeester voor de veemarkt. Een talrijk belangstellend publiek was aanwezig. Het gold dan ook een zeer gewichtig punt voor onze ger meente, waarvan het al of niet behouden der vee markt afhing. Na eenige bespreking omtrent de bekende toe- stand onzer veemarkt, werd met 4 van de 6 stemmen (2 briefjes waren bianco) benoemd de heer L. Bogaert, veearts te Axel, voor 12£ cent van ieder aangevoerd stuks vee. Voor het welzijn onzer gemeente, hopen wij, dat door die benoeming, onze veemarkt, op het punt staande te verdwijnen, weder moge herleven, en al de kooplui zooals voorheen hun vee aan de lijn zullen plaatsen. Onze, zoo op de dubbeltjes passende, heeren wethouders, zien thans ook het spreekwoord be- waarheid ,/die het laatste uit de kan wil hebben, valt het deksel op den neus." Overslag. Dinsdagnacht had er in Peene, een half uur van de grens, een botsing plaats tusschen de douanen en smokkelaars. De ambtenaren wisten een persoon en een koe te bemachtigen. Een hunner, de onder-brigadier, werd door een geweer- schot gekwetst in de zijde en den arm. (VI. Ct.) Arromlissenients-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 5 Mei de volgende vonnissen uitgesproken J. J. de N., oud 30 j., bierhuishouder te Ter Neuzen, is wegens eene politieovertreding der gemeente Ter Neuzen veroordeeld tot f 5 boete of 1 dag hechtenis. G. S., oud 15 j., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens wederspannigheid en beleediging ambte naren veroord. tot 14 dagen gevang. O. B., oud 33 j., bierhuishouder te Ter Neuzen, is wegens politieovertreding der gemeente Ter Neuzen veroord. tot 5 boete of 1 dag hechtenis. J. V., oud 19 j., arbeider te St. Jansteen, milicien in garnizoer. te Vlissingeu, is wegens mishandeling vrijgesproken. Het gerechtshof te's Gravenhage bevestigde Donderdag het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij A. v. B., zonder beroep te Boschkapelle, werd veroordeeld wegens oplichting. Zitting van 4 Mei 1899. Veroordeeld zijn Wegens het niet kennis geven aan den Officier van Justitie van het doen overbrengen van een krankzinnige naar een bnitenlandsch krankzinnigengestichtP. L. te Stoppeldijk, tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens het begraven en doen begraven van een lijk vroeger dan 36 uren na het overlijdenW P. de K. en W. B., beiden te Ilulst, de eerste tot f 3 boete, subs. 2 dagen hecht. en de tweede tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wel maakte hij zich ernstig ongerust over haar gezondheid, haar zielstoestand. Soms gebeurde het, dat zij 's nachts, als in een benauwden droom, woorden van angst liet hooren. Eens vernam hij duidelijk dat ze zei Laat God over mij richten 's Morgens sprak hij er met haar over, vriende- ijkhartelijk vroeg hij of ze zich niet wel gevoelde. Op haar verzoek herhaalde hij, wat ze had gezegd. 't Waren de woorden, die zij gesproken had tegen de Beaupreault, toen ze hem de revolver gaf en de lafaard weigerde, zich zelven te richten. Heb je gedroomd, dat je een groote misdaad beging vroeg Jean. Zij antwoordde nietmaar hij bemerkte, dat de vraag haar schokte. Hij durfde niet meer vragen ze was in zwijm gevallen. Voortaan voegde zich bij al hare folterende ge dachten nog de vrees ,/als ik mij eens verraad als ik het geheim openbaar Zij trachtte zooveel mogelijk alleen te zijn; ze vermeed het gezelschap van haar manze zocht voorwendsels om uit te gaan, om zich te ver- strooien, steeds in angst, dat de hallucinaties zonden terugkeeren. (Wordt vervolgd.) A W?en °VeT?rfng der WeJ 0p de J'acht en visscherij "a" r'tr te Hontenisse, tot 1 boete, subs. 1 dag hecht A. dH te Boschkapelle, tot 2maal fl boete, subs. 2maal 1 dag hecht., met verbeurd verklaring van het geweer ge- waardeerd op f o, subs. 5 dagen hocht C. L. de S en E 7b tDt Janstee?> ieder tot 2maal 2 boete, subs. 2maai T V VC«n"r ^rbeurd verklaring der beide geweren enz. k O V- te Koewacht, ieder tot 2maal 3 boete, subs. 2maal 2 dagen hecht., met verbeurd verklaring van het geweer gewaardeerd op 10 en 15, sub,. 5 dagen hecht voor elk geweer; E. M. en A. M. te Stekene, tot 2maal 2 boete, subs. 2maal 2 dagen hecht., met verbeurd verklaring van het geweer, ad f 10, subs. 5 dagen hecht; P. J. te Zaamslag, tot 2maal f 0,50 boete, met verbeurd verklaring der opbrengst van den haas ad 0,75 A. v. M. te Bosch kapelle, tot 3maal /3 boete, subs. 2maal /2 dagen hecht. met verbeurd verklaring der opbrengst van den haas ad 0,75 B- D tot I boete, subs. 1 d. hecht., met verbeurd verklaring der waterhoenders. Wegens strooperij A. M. v. d. B., huisvrouw van J. F. V., S. M. B E. M. B. te Sint Jansteen, ieder tot 0,50 boete' subs. 1 dag hecht. j M. de K. te Hulst, tot 1 boete, subs. dag hecht.; A. A., en F. A. te Wachtebeke, ieder tot 2raaal 1 boete, subs. 2maal 1 dag hecht. Wegens overtreding der wapenwet L. v. C. te Axel, tot f 1 boete, subs. I dag hecht. en verbeurd verklaring van het geweer. Wegens overtreding Reglement Schelde en Zeeuwsche stroomen W. S te Graauw, tot f 2 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens overtreding verordening haven te Hontenisse D M. v. R. te Graauw, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens het te samen en in vereeniging loopen over be- zaaiden grond: A. B te Stoppeldijk; F. W. te Axel en A. v. D. te Hontenisse, ieder tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens het laten uitloopen van zijn niet uitvliegend pluim- gedierteE. A. te Koewacht, tot 2maal 2 boete, subs t2maal 1 dag hecht. Wegens overtreding der wet op de maten, gewichten enz A. A. te Sint Jansteen, tot 4maal I boete subs. 4maal 1 dag hecht.J. v. H.H. de B., beiden te Sint Jansteen, R. F. te Koewacht, ieder tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. A. de N. en A. S., beiden te Sint Jansteen, ieder tot 2maal f 0,50 boets, subs. 2maal 1 dag hecht.; L. de R huisvrouw van P. B. te KoewachtD. M. te GraauwP. C. F. en A. P. P. te Hulst, ieder tot 0,50 boete, subs. 1 dag hecht., met verbeurd verklaring der gewichten enz. Wegens aangespaDnen honden niet van muilkorven voorzien C. L. te Boschkapelle; Th. v. A. te Graauw J. d. K. en A. W. te Kieldrecht, ieder tot 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens het los en onbeheerd laten staan van trekdieren J. W., wed. van A. B. te Clinge, tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens als voren en het aangespannen honden niet van muilkorven voorzien B. P. te Clinge, tot 2maal 2 boete subs. 2maal 2 dagen dagen hecht. Wegens overtreding herbergverordening P. K. te Graauw, tot f 3 boete, subs. 1 dag hecht.; A. W. en P. A. de b] te Sint Jansteen, tot f 1,50 boete, subs. 1 dag hecht.A. A., A. F. v. D., B. A. P., F. P., P. J. M. te Sint Jansteen, ieder tot 1 boete, subs. 1 dag hecht; S. v. G., Th. R. te Sint Jansteen, ieder tot 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. H. A., V. A. d'H., P. J. B. te Graauw, elk tot 1,50 boete) subs. 1 dag hecht. P A. v. P., E. F. S., P. J E B A. C, P. J. M., P. F. de C., E. F. B„ K. L. v. B., L. e) en L. L. V., alien te Clinge, ieder tot 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Wegen het maken van rumoer of burengeruchtJ. B. de C.H. B.A. d H.C. 1. en F. V., alien te St. Jansteen, ieder tot f 2 boete, subs. 1 dag hecht., C. d. H. te St. Jansteen, P. de R. te HontenisseA. J. L S.,F. Th. B. te Hulst, ieder tot 1 boete, subs, 1 dag hecht. Wegens openbare dronkenschap P. F. K. te Ossenisse, tot 1 boete subs. 1 dag hecht. P. J. C. te Clinge, tot f 2 boete, subs. 1 dag hecht. Vrijgesproken zijn; Wegens het laten weiden van nchapen op Nederlandseh grondgebied Ch. L. Th. te Meerdonk met bevel tot teruggaaf der 73 schapen. Wegens het vervoeren van patronen op den spoorwegP. S. te Boom, C. S. de R.A. S. de R.te Bottelaere. J. B. te Ter Neuzen, laatstgemelde met vernietiging van het vonnis dd 9 Nov. 1898. Wegens het maken van rumoer of burengeruchtP. E te Hulst. Ontslugen van reclitsvervolging zijn Wegens de wapenwetA. v. C. te Axel. Wegens het loopen over bezaaiden grond: B. J. B. te Zuiddorpe. Bevestigd is het vonnis dd. 9 November 1898, waarbij J. A. d. W. te Ter Neuzen, is veroordeeld wegens dronkenschap Woensdagmiddag ontstond brand op de hofstede van L. Bosselaar, te West-Souburg. De vlammen grepen zoo snel om zich heen dat bijna niets gered ion worden. Behalve 3 paarden en 7 koeien die in de vlammen omkwamen, werd nog een be- angrijke hoeveelheid hooi en tarwe, benevens ver- schillende landbouwwerktuigen, in de asch gelegd. Alles was verzekerd. Woensdagmiddag werd op den Amstel door de stoomboot /./De Volharding" een tjalk zoodanig aangevaren, dat zij zonk, met het gevolg dat van de vijf opvarenden, twee (kinderen van 3 en 5 jaar) verdronken. Te Schoten wordt sedert eenige dagen een meisje van 20 jaar vermist. Na een woorden- wisseling is zij de ouderlijke woning ontloopen. Daar zij gezien was aan de Kerkhofgracht tusschen let kreupelhout, en het vermoeden bestond dat zij zich had verdronken, is, doch te vergeefs, door de Haarlemsche politie in die gracht gedregd. De onwillige milicien uit Bussem, die tot drie maanden militaire gevangenisstraf is veroor deeld, is daarvoor niet van zijne verplichtingen af. Integendeel. Niet alleen zijn gewonen dienst- tijd zal hij nu te volbrengen hebben, maar boven- dien heeft hij nog in te halen, den tijd van den duur der gevangenisstraf, omdat volgens het mili- tair strafwetboek de tijd, in militaire detentie doorgebracht, niet als diensttijd wordt medege- rekend. Te Mourik kocht iemand uit Tiel twee porceleinen wijwaterbakjes voor f 1. Een paar uur later betaalde een antiquaar hem voor die bakjes f 226. Woensdag is in de nabijheid van het station Susteren uit een sloot opgehaald het lijk van den 77jarigen landbouwer J. P., die daags te voren, van eene markt huiswaarts keerende, door de duisternis misleid in die sloot is geraakt. In Warschau hielden op den eersten Mei eenige duizenden werklui straatbetoogingen. Ko- zakken en bereden politie omsingelden ze en namen er vijfhonderd gevangen. DAGEN Voorm. Zaterdag 6 Zondag 7 Maandag 8 Dinsdag 9 Woensdag 10 Donderdag 11 Vrijdag 12 Mei. <r H 11.47 12.10 12.56 1.36 2.15 2.52 3.31 Op Maandag 8 Mei a. s. hopen onze geliefde ouders JACOBUS DOOMS EN JACOBA DIELEMAN, hun 25jarige echtvereeuiging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkind. Ter Neuzen, 5 Mei 1899. EN ANNA C. VAN DIXHOORN. Bergen op Zoom, 4 Mei 1899. Noordzijde-Haven D 17. Huwelijksvoltrekking 18 Mei a. s. Heden werd tot onze diepe droefheid door den dood uit ons midden weggenomen onze geliefde echtgenoot en zorgvolle moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder EVA DE FEIJTER, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Ons betuigende dat zij met Gods doen tevreden was en hopende was op Gods genade in Jezus Christus. Wij hopen in Gods wil te berusten. Namens de familie, P. DE FEfJTER Wz. Ter Neuzen, 4 Mei 1899. De Heer en Mevrouw BUYZE VAN DER VL1ET betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij de geboorte van hunnen zoon. Ter Neuzen, 3 Mei 1899. De ondergeteekende betuigt, ook namens de familie, zijn hartelijken dank, voor de zeer vele blijken van belangstelling, ondervonden op zijn 90Bten jaardag. Ter Neuzen, 5 Mei 1899. S. MIELEN. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de na- latenschap van ELIZABETH DREGMANS, over- eden te Ter Neuzen, gelieven daarvan vdor 15 dezer opgaaf of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende te Axel. P. DREGMANS. De zoo gunstig bekende BIER- BROUWERIJ II te Koewacht, zal van af 1 Mei door het overlijden van den heer F. Diekick door de erfgenamen worden voortgezet onder bestuur en leiding van ondergeteekende. ALBERT DIERICK. SPREEKUREN Den len Zaterdag van iedere maand van 912'/^ uur te AXEL bij L'ECLUSE. Den 2tn Donder dag daaraanvolgenden van 91 uur te TER NEUZEN bij KEERSEMAKER en verder dage- ijks (behalve des Zondags) te MIDDELBURG, Lange Singelstraat 182a. 13 TE MIDDELBURG. Zij die lid wenschen te worden van boven- genoemde Maatschappij gelieve zich te vervoegen bij den Agent A. C. VAN DER PEIJL, Vlooswijkstraat G 18. Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2