Ned. Herv. Kerk BAZAR, Tapijten, Karpetten, Loopers, Vloerzeilen. BeurtYeer Bergen op Zoom—Ter Neuzen. Gemeente-Ossenisss. Pruisische Onderhoudsgrind van 16, Rleermakersnaaimactiine, BURGERL1JKE STAND. Handelsberichten. Advertentien. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. DANKBETUIGING. Nieuwe Schoenen- en Laarzen- voor billijken prijs TE K0 0P. Adr. Donze-Pothoven OITVAISIET: Rotterdam, 24 April 1899. Binnenl. Granen. De Graanbeurs was heden bij voldoenden aanvoer kalm gestemd. Boonen en Erwten ruimschoots ter markt. Meel 25 cent hooger. Men noteert z e et77i DINUEN. a DA GEN. Voorm. Nam. Dinsdag 25 April. 1.27 1.44 Woensdag 26 1.59 2.16 Donderdag 27 2.33 2.51 Vrijdag 28 3.9 3.28 Zaterdag 29 r 3.47 4.8 Zondag 30 u 4.27 4.55 Maandag 1 Mei. 5.18 5.47 Onderlinge Verzekerings-Maatschappij tegen Hagelschade in het voormalig Ve district van Zeeland, 8 0 a 100 M3. THOLENSSTRA AT I 86. Ter Neuzen. H. KUNSTENAAR. zoo goed als nieuw, De politie te Deventer heeft Vrijdag de knecht van een varkensslager aldaar op heeterdaad betrapt, toen hij bezig was een groote party darmen te stelen. Het was nog wel lemand die dozer dagen op een mooien stand een slagerswinkel zou openen. Dit was reeds de tweede diefstal, dien hij bij zijn patroon deed, en voor een waarde van 100. De politie had vermoeden op hem, omdat hij iemand een partij darmen had ge- offreerd De politie hield daarom de wacht in het kantoor van den slager. Vrijdagnacht om half vijf kwam hij eerst opdagen en toen hij weer met zijn buit op straat was werd hij gevat. Als een staaltje van dierenzorg, wordt het volgende gemeld In het vorige jaar bemerkte eeue dame te Amsterdam, dat een zwaluwenpaar op den zolder een nest ging maken. Om de dieren in hun werk niet te storen, liet men een raam open, opdat de vogels in en uit konden vliegen. Af en toe ging men eens kijken, spoedig zat een zwaluw te broeden en op hun tijd kwamen de jongen uit. Toen deze zoover waren dat de ouden weer eens weg konden vliegen, ontdekte men dat de jongen, alien met den kop naar dezelfde znde zaten en over het nest heen was een net van paardenhaar zdo stijf bevestigd dat met een der vogels een onvoorzichtige poging kon wagen, om uit het nest te komen. Eindelijk ontdekten de bewoners op een morgen, dat het paardenhaar los en het nest leeg was. De jongen waren toen zeker groot genoeg om uit te vliegen en toen door de ouders bevnjd uit hunne gevangenis. Men schrijft aan de N. Gron. Ct. Hoe groot het gehengel tegenwoordig is naar een vaste betrekking, al weet men dan ook dat zij nooit meer dan een karig bestaantje zal geven, kan blijken uit het feit, dat er zich voor het verge- lijkend onderzoek voor kommies niet minder dan 994 candidaten moeten hebben aangegeven, terwijl er slechts 100 van zullen geplaatst kunnen worden. Nog een stroopgeschiedenis, nu niet uit Utrecht, maar uit de Groninger Veenkolonien Bij een der aardappelsiroopfabrieken in dat district had men, zoolang de fa'oriek werkte, heel wat last van enkele opgeschoten bengels, die met stokken gewapend, waaraan lepels verbonden waren, op de ledige fusten aanvielen, die met schuiten werden aangevoerd. Met dit wapen haalden ze de nog resteerende zoetigheden van den bodem. Oogluikend liet de firma dit toedoch van die vrijgevigheid werd spoedig misbruik gemaakt. Zonder te letten op het ,/verboden toegnng" be- traden de jeugdige dieven het verboden terrein en lieten daar zelfs de gevulde vaten niet onge- schonden. Met geweld verwijderden zij de kurk van het spongat en spraken den inhoud aan. Nu was de maat vol. Een wacht werd uitgezet en weldra werden een paar deugnieten geatrappeerd. Een bengel wist te ontsnappen, doch de andere kon den dans niet ontspringen. Hij werd door den wacht en den opzichter in de siroopfahriek gebracht, waar hij gedwongen werd zich tot verzadigens te eten van die zoete waar. Had bij genoeg verorberd, dan mocht hij zonder verdere straf naar liuis gaan. De knaap scheen het ergste te vreezen en bedankte. Be- danken hielp hier niet; hij werd gegrepen en gedwongen siroop te likken en niet karig was men ookwant weldra was de jongen van kop tot teen met die taaie zoetigheid bedekt. En hiermee was de executie afgeloopeu. Van dien tijd af schijnt de aardigheid van het siroop likken af te zijn. Zondag 30 April zal de heer A. Kuyper Jr. door zijn vader prof. dr. A. Kuyper als predikant bevestigd worden bij de Geref. Kerk te Makkurn. Met het oog op voorkoining van wanordelijk- heden, had de kerkeraad besloten, dat voor dien dag plaatsen zouden te verkrijgen zijn bij den heer B. Huornstra te Makkurn, voor 1, franco per post 1,05. Daardoor zouden de armere leden dezer kerk verstoken zijn van het voorrecht, om hun predikant te hooren bevestigen en intrede doen. Thans heeft dr. Kuyper aan den kerkeraad te Makkurn medegedeeld, dat, indien deze maatregel zal worden uitgevoerd, hij zijn zoon niet beves tigen zal. De kerkeraad heeft daarop besloten van zijn genomen besluit af te zien, zoodat dus op dien dag geen plaatsen verkocht zullen worden. Een brutale aanranding had plaats in de woning vau een onderwijzer te Brouneger (Drenthe). Aldaar traden twee personen binneu en eischten betaling eener kwitantie. Toen hun dit geweigerd werd, mishandelden zij den onderwijzer en ver- wondden diens echtgenoote deerlijk met rnessen. De zaak is in handen der justitie, doch een der daders is uitgeweken naar Duitschland. Een landbouwer onder Ruinen heeft op onaangename wijze de afschaffing van den rem- platjantendienst ondervonden. De man heeft twee zoons. De oudste trok een dienstplichtig nummer, maar stelde een remplagant, voor wien de vader 600 aan een militie-verzekering-maatschappij heeft moeten betalen. De remplagant werd wegens lichaamsgebreken uit den dienst ontslagen, nadat hij eenige maanden soldaat was geweest, zooals later bleek officieel kwam de landbouwer daarvan niets te weien. De plaatsvervanging is inmiddels afgeschaft, de Maatschappij beweert hare verplich- tingen te zijn nagekomen. De boer is zijn geld kwijtbovendien is de jongste zoon tegen 19 Mei a. s. voor den dienst opgeroepen. In een gezin te Winterswijk doen zich bij 4 van de 5 personen uit een gezin, die leverworst gegeten hadden, verschijnselen van vergiftiging voor. De worst was door de huisgenooten zelf voor eigen gebruik gemaakt. Een der leden van het gezin, een jonge gehuwde man, die bij zijn ouders inwoonde, is reeds over- leden. De Wintersw. Ct. zegt dat dit gift in de worst vooral in dit jaargetijde ontstaat en wel het meest in de maand April door ontbindingsprocessen in de worst, veroorzaakt door gedurige verandenng van het weer, en wel hoofdzakelijk in zoogenaamde dikke worsten, welke slecht gerookt en gedroogd zijn. Dringend wordt aanbevolen lever- en meelworst bij de bereiding goed gaar te koken. De bezitting in de nabijheid van Kaapstad, waarop de bekende Cecil Rhodes woont, beet /Groote Schuur". Daar houdt hij open huis en ieder, die hem kent, kan er naar believen in en uit gaan en er zoo lang vertoeven, als het hem goeddunkt. De gastheer zit zelden bij den maaltijd voor, daar hij op zeer ongeregelde tijden het middagmaal gebruikt. De gast, die het langst in huis is, neemt de eereplaats in. Neemt Rhodes echter aan het diner deel, dan wordt hij alleen bediend door zijn Kaapschen jongen Tony. Deze weet, waarvan zijn heer houdt en hoe hij het gebruikt. Lievelingsgerechten van den eigenaar van ,/Groote Schuur" zijn „Sassatjes" (een soort vleeschrolmops) en ^Bobbetjes" (stukjes schapen- vleesch en spek, die aan een stok geroosterd worden). Altijd moet confijt (marmelade) voor Rhodes staan, voor welks bereiding de Kaapsche koks veel talent bezitten. Voornamelijk wordt een mandarijnen- marmelade uitverkoreuslechts een mandarijnen- marmelade in China kan beter zijn. Rhodes lievelingsdrank is champagne met stout door elkaar, wat hij Bismarck" noemt en dat zijn vrienden ybloed en ijzer" heeten. Koffie en likeuren spelen geen rol bij Rhodes, maar hij houdt buitengewoon veel van alle soorten van gedroogde steenvruchten, als dadels en pruimen. Na den maaltijd drinkt hij, als de anderen praten, whisky-soda. Van de Philippijnen wordt gemeld dat een Amerikaansch oorlogsschip beschoten is door de Spanjaarden, en wel te Baler, waar de com mandant van het door de Philippino's ingesloten gamizoen niet wist, dat de vrede reeds lang gesloten was, en daarom zijn geschut op de sloepen van het Amerikaansche schip richtte. In het Belgische plaatsje Deinse kregen drie knapen twist. Een hunner trok daarbij zijn mes en bracht den beiden anderen ernstige wonden aan hoofd en armen toe. De driftige jongen is, toen zijn kameraden neervielen, weggeloopen en eerst 's avonds teruggevonden. De inkomsten van de speelbank van Monte Carlo over het laatste boekjaar, dat 31 Maartj.l. geeindigd is, bedroegen 12.550.000 gulden. De kosten van onderhoud van het vorstendom en van den vorst beliepen 1.625.000 gulden en die van het Casino 2.675.000. gulden Het dividend, op 60.000 aandeelen h 125 gulden uitgekeerd, beliep 8.250.000 gulden. Den grootsten „coup" heeft een Russische graaf gemaakt, die in een nacht 175.000 gulden won. De merkwaardigste gebeurtenis van het seizoen was echter, dat aan een der roulette-tafels het getal 33 niet minder dan zevenmaal achter elkaar verscheen. Een groot aantal ,/klanten" van de bank keeren ieder jaar terug. Een bekende Londensche geldschieter komt alle jaren n>ar Monte Carlo en verliest er zelden minder dan 120.000 gulden. Dit is zijn grens en, zoodra hij zooveel verloren heeft, houdt hij op met spelen. Hetzelfde doet een bankier uit Frankfurt. Te Bonn hadden twee bestellers hooggaande ruzie gehad, er waren klappen gevallen en zij brachten het geval voorden raad vau eer hunner vakvereeniging. De raad van eer beraad- slaagde een paar uur en besliste eindelijk dat er geduelleerd moest worden. Met moordwapens, secondanti n en nieuwsgierige collega's togen zij naar een veld aan den Rijn. De bepalingen waren geblinddoekt driemaal schieten op vijftien pas afstands. Met naakte bovenlijven, regen en wind trotseerende, schoten de verdedigers van hun eer er op los maar gelukkig troffen de kogels niemand, ook de getuigen niet. Een van de duellanten had al een roerenden afscheidsbrief aan ziju gezin ge- schreven. Bij het ontploffeu van een stoomketel in een papierfabriek te Rosenthal bij Gera, in Reuss Schleiz, hebben zeven werklui het leven verloren. Ter Nenzen. Geboorten. 16 April. Frederik, van Jan de Braal en van Pieiernella Bakker. Petrns August, z. van Josephus Alphonsius van den Bulek en van Catharina Louisa van Hecke. 18 April. Jacoba Cornelia Pietnrnella, d. van Jacobus Johannis de Nering en van Pieternella Eli sabeth Wittevrongel. Adriaan, z. van Reinier Seheele en van Maatje de Zeeuw. 20 April. Mattheus Pieter, z van Adriaan Moggre en van Ebrina de Bruijne. Jacob, z. van Johannes Wieles en van Catharina de Srait. Augustinus, z. van Leo de Vos en van Alexanderina Christina van Loij. 21 April. Teuntje Magdalena, d. van Jacobus Cornells Geensen en van Jannetje van Aalst. 22 April. Jacobus, z. van Arie den Exter en van Catharina Pladdet. Johannes Gerardus, z. van Jacobus Verlinde en van Catharina Hamelink. Overlijden. 19 April. Johannes Baptiste Bauwens, oud 71 j., echtg. van Cecelia Verdurmen. 20 April. Elizabeth Kolijn, oud 3 m., d. van Jan Krijn en van Elizabeth de Doelder. 21 April. Reinier Dregmans, ond 58 j., jm. Tarwe naar kwaliteit f 5,50 h f 6,70 Canada 5,it 5,40 Rogge 4,80 a 5,40 Wintergerst f 4,50 h f 5,Chevaliergerst f 5,50 a f 6,Gerst per 100 kilo f 7,50 it 8,Haver f 3,10 it /3,70; Paardenboonen 5,75 it f 6,30 Witte Boonen f 9,50 it 10,50 Bruine Boonen f 8,it f 10,80 Kookerwten f 7,a f 7,50niet kokende 6,40 it 6,75; Kauariezaad f 5,50 it f 6,75, per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 k.g. op levering f 175; Roode polder f 185 it f 210 Rogge op levering per 2100 k.g. Mei 138 it 139, Oct. 127 Odessa 150 Gerst, Zwarte Zee f 120 a f 125; Amerik. Mais f 99 it 102 per 2000 kilo; Haver 7,25 it 7,75; Tarwe 7,50 it 8,25 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch f 10,75 it f 11,50 1® soort 9,50 it f 10,25prima Belgisch 10,75 it 11,75 1® soort 10,— it 10,50 Hongaarsch 16,a 17,prima Amerik. 10,50 it 11,75; 1® soort 8,50 it 9,25 2® soort 7,50 it f 8,25 Duitsche Roggebloem 10,50 it 11,per 100 kilo netto. Runderprijzeu 42 it 62; Stieren 30 it 50; Kalveren 70 it 95; Schapen 45 a 50; Varkens 30 it 35 cent, alles per kilo. Melk- en Kalfkoeien 150 it f 210 Stieren 80 it yi30; Vaarzen f 40 it /90; Gras- kalveren f 30 it 40 nuchtere kalveren f 5, a 20 Biggen 6,a 14,alles per stuk. Aardappelen. Spuische Jammen f 2,75 it f 3,Zeeuwsche f 3,it 3,25Geldersche 3,it 3,10; Overmaasche 3,a/3,25; Brielsche f 3,75 a f 4,Flakkeesche 2,70 a 3,Wadde- en Magnus bonus 2,30 it f 2,50; Strijensche 3,25 Poters f 1,50 it f 1,70 alles per mud. Nieuwe Malta 10 cent per kilo. Boterprijzen in vaten middenprijs f 44, stukken 60 it 65 cent per half kilo. Zoetemelksche kaas f 21 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren f 2,90 a f 3, Buitenl. f 2,25 per 100. Zeeuwsche ajuin 70 it 75 cent per 50 kilo. V 1 a s tot vorige prijzen een en ander verkocht Karwijzaad 11,75 a 1 2,per 50 kilo. Amerik. Petroleum in houten vaten per 100 kilo 10 en 7 it 7£ cent per liter. Javakoffie in balen gewone soorten 21 en dito Santos 18 cent per half kilo. YEEHANDEL in BELG1E. De prijzen van de vorige week zijn onveranderd. Van 21 tot en met 23 April. a a Q VLAG. NAAM. M:t. Van en naar. Lading. Voor Ter \euzen t 22 Ned. s.9. Talisman 2025 Leith stnkg. 23 Eng. s.s. Ann Webster 2241 |Londen idem Van Ter Xenzeu 21 Eng. s.8. Abbotaford 2979 Antwerpen iedig idem Bride 3480 Hull idem 22 idem Hailing 2199 Londen atukg. Voor (■lent 21 Noor. sch. Alerte 718 Holmerstr. hout Eng. s.8. Don 2658 Goole stnkg. idem Sea Belle 2152 Londen idem Eng. sch. Gavenwood 390 Far pijpaarde 22 Noor. s.s. Vivienne 3401 Christiansand hout Eng. s.s. Aire 1763 Goole stnkg. 23 Eng. 8.9. Sea Serpent 2553 Londen idem fan (>eut i 21 Been. sch. Freija 600 Boness phosph. idem Ellen 523 Portsmouth idem Noor. sch Trio 650 Skien cement Eng. 9.9. Fulmar 3408 Liverpool stukg. 22 Noor. bark Vug 1146 Mexico ballast Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. 23 idem Bon 2658 Goole idem idem Truro 2366 Hull idem Duits. 8.8. Cressida 3499 Renburen ijzergrond Voor Selzaete 23 Eng. s.s. Alchymist j 1079 Stokholm creosoot Van 21 tot en met 23 April werden langs de Oostsluizen alhier 47 binnenvaartuigen op- en 23 afgeschut; door de Westsl. 6 op- eu 5 afgeschut. H t V Aan alien die bewijzen van belangstelling be- toonden bij gelegenheid van mijn 85®ten geboortedag, betuig ik mijn hartelijken dank. ELIZABETH GOOSSEN, Amsterdam. v wed. K. Hamelink. te SAS VAN GENT. KERKVOOGDEN maken bekend, dat Ds. H. AKERSLOOT VAN HOUTEN ROOS zijne in- treerede zal houden a. s. Zondag, nam. 2 uur, na in de ochtendgodsdienstoefening, welke zal aanvangen om half tien, te zijn bevestigd door. Ds. KNOTTNERUS vau Zaamslag. Namens Kerkv. voorn4, C. DE KIEW1T, President. H. W. VOLLENHOVEN VAN DAALEN, Secretaris. Ondergeteekende bericht door deze, dat hij van af 1 Mei bovengenoemd veer heeft overgedaan aan C. van Nispen. Dankbaar voor het vertrouwen in zoovele jaren genoten beveel ik mijn opvolger ten zeerste aan, terwijl ik ten alle tijde bereid ben inlichtingen te geven of bestellingen aan te nemen. Bergen op Zoom. C. SMOUT iffafgffjggfes' Blijkens bovenstaande advertentie heb ik de eer aan de ingezetenen van Ter Neuzen en omstreken te berichten, dat ik van af 1 Mei liet beurtveer tnsschen Bergen op Zoom en Ter Neuzen, van den heer C. Smout heb overgenomen. Onder belofte dat het steeds mijn streven zal wezen om elk spoedig en accuraat te bedienen, beveel ik mij in ieders gunst ten zeerste aan. Bergen op Zoom. C. VAN NISPEN. Tot uiterlijk 29 April a. s. kunnen zich nieuwe deelgenooten aangeven bij de Bestuurs- leden, de Commissarissen of den Secretaris. Het entreegeld voor nieuwe deelgenooten is vastgesteld op een gulden en zes cents per gemot eensgevendgeld, waardoor zij deel- gerechtigd worden in het bijeengebrachte kapitaal der vereeniging, thans ruim f 15000 bedragende. Het Bestuur, K. J. A. G. COLLOT n'ESCURY, Voorzitter. FRANQOIS VAN WAESBERGHE, Secretaris. Voor 28 April a. s., wordt prijsopgaaf gevraagd van te leveren voor den wal te Z e e d o r p, voor 1 Juni e. k. Wij blij ven ons minzaam aanbevelen in UEd. gunst. Te bevragen Lange Kerkstraat D 30. Nieuwstraat, Ter Neuzen. GROOTE SORTEERING.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3