A1 g e m e e n Nieuws- enAdvertentieblad voor Zeeawseli-VlaaHdereii. BEKENDMAKING. it. No. 3732. Zaterdag 25 Februari 1899. LsggrdssHsils-TsrHsuzsn* twee belangrijke Samenkomsten leiden. Kaartsocietsit „Qus Geiwegea" Bij TH. BRUGGEMAN, in de „YierEmmers", Prijskaarting op Zondag 5 Maart, Bovenzaal Jacobus Platteeuw, te Zaamslag. Bernard de Advocaat der armea of Yader es loon Hslis in het varkenshok. Na afloop BAL. Jaar^ari^. it IIP J aanbesteden: Binnenland. Telegrafische barichten. 4*emengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. op Zaterdag 25 Februari 1899, door de Tooneelvereeniging „DE VRIJHEID." ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Bij deze couraut behoort een bijvoegsel. i Het van keibestrating voorzien van de losplaats bij de haven aan den Kleine Huissenspolder. Begrooting /4604,— TER NEUZEN, 24 Februari 1899. RECHTSZAKEN- dagen. Voorm. Nam. Zaterdag 25 Febr. 2.2 2.18 Zondag 26 2.31 2.46 Maandag 27" 3.— 3.14 Dinsdag 28 3.29 3.43 Woensdag 1 Maart. 3.58 4.12 Donderdag 2 4.28 4.44 Vrijdag 3 5.1 5.20 Getrouwd J. J. VAN DOESELAAR c. S. DE KRAKER, Getrouwd W. N I E V E E N Maandag 27 en Dinsdag 28 Februari, te TER NEUZEN. aanvang 2 ure. des avonds 5l/3 uur, NEllZEISCHE <01RAIT Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postYoor Nederland f 1,10. Yoor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,32J. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTIEN: V an 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer _/"0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Oit blad verscliijnt idaaDdag., Woensdag. en Vrijtlagavoml, ultgeioniierd op Feentdagen, bij den nitg-ever P. J. ViH OK I1HDE te Tee Menzen Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG zullen op Yrijdag 10 Maart 1899, des namiddags te 2 uren, in het gemeentehuis, in het openbaar en bij enkele inschrijviug J Plaatselijke aanwijs op den dag der besteding voormiddag 10 uur. Inlevering der biljetten tot op het oogenblik der besteding. Bestekken tegen betaling van 25 cent of, bij franco toezending, ad 20 cent per exemplaar, verkrijgbaar bij den Secretaris van Zaatnslag. Zaamslag, 10 Februari 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. BARENDREGT Az., Voorzitter. P. J. WORTMAN, Secretaris. Blijkens kennisgeving van den Commissaris der Koningin in Zeeland zal de jacht op houtsnippen, met ingang van 1 Maart, die op waterwild met ingang van 1 April en die op watersnippen met ingang van 12 April gesloten zijn zal het weispel van kwartelen alleen van 2 Mei tot en met 13 Juli geoorloofd wezen en moeten de kooieenden door den kooiman worden opgesloten of gehokt van 31 Maart tot en met 26 April en van 1 Juli lot de opening der jacht op waterwild. Naar gemeld wordt is het aandeelenkapitaal ten bedrage van 150,000 voor een tram Vlis- singenDomburg thans gelieel geplaatst. De totstandkoming van dit voor Walcheren van beteekenis zijnde vervoermiddel hangt dus nu af van de Prov. Staten van Zeeland, daar, wanneer dit college de gevraagde subsidie verleend, ook bet Rijk buiten twijfel de onderneming met een renteloos voorschot zal steunen. Namens 200 Utrechtsche onderwijzers en onderwijzeressen is een adres van sympathie gericht aan den Czaar van Rusland, om instemming te betuigen met de door hem ingedieude vredesvoor- stellen. Wegens de steeds stijgende prijzen van het Nederlandsch-Duitsche kolen-syndicaat, hebbeu de 8uikerfabrikanten in Noordbrabant besloten geen Duitsche kolen meer te gebruiken, doch hun voorraad uit Engeland te betrekken, waartoe reeds eenige voorname fabrieken zijn overgegaan. In het Westland heerscht buitengewoon leven op het gebied der druivencultuur. Meer dan honderd kassen zijn dezen winter gebouwd, zoowel met als zonder buizenleiding. De meeste rusten tegen de muren, doch vele staan ook. in Belgie, op den vlakken grond. Men volgt zoowel de Belgische snoerenteelt als de West- landsche lotensnoei, terwijl met nieuwe soorten, beproefcT de veHating der vrucht wordt Verscheidene tuinders bezoeken het district der Belgische druivencultuur bij Hoylaart en omslreken. J Het Hoofdbestuur der Vereeniging .Westland" wenscht professor Buvermch, te Gent uit te noodigen tot het houden van eene reeks van voordrachten over druivencultuur in kassem Ook zal deze vereeniging proeven nemen met het persen van wijn. Verschillende monsters wijn zijn reeds door tuinders met goed gevolg ocrcj q Men verzocht ons de aandacht te vestigen op de in dit blad voorkomende advertentie be- tretfende de bijzondere samenkomsten van het Leger des Heils. Volgeus een bericht in de M. Ct. is uit Philippine aan de Regeering een adres verzonden, onderteekend door bijna 50 ingezetenen, waarin verzocht wordt tot burgemeester te benoemen een onafhankelijk, ontwikkeld niet ingezetene. Door verlegging van het vaarwater in de Wester-Schelde beoosten Walsoorden, is uitbreiding der kustverlichting noodig geworden. Nabij de haven zullen daartoe op den zeedijk twee groote houten palen, met lantaarn, worden geplaatst. Hoek. De heer E. F. K. Steller, predikant te Kolderveen, heeft het beroep naar de Herv. gemeente alhier aangenomen. Philippine. Het bericht, voorkomende in de Midd. Ct. van Woensdag, als zou er plan bestaan de Herv. kerk alhier gedeeltelijk af te breken en te restaureeren is geheel uit de lucht gegrepen. Wei hebben een paar heeren uit Middelburg onderzoek gedaau naar den onvoldoendeu toestand, waarin de kerk verkeert, maar de middelen ont- breken om dergelijk plan, of het bouwen van eene nieuwe kerk ten uitvoer te brengen. De nieuwe begraafplaats nadert hare vol- tooiing. Het is een schoon vierkant terreiu op een der bolwerkeu, rondom de gemeente en heeft eene oppervlakte van 30 are, daarbij ligthet tamelijk hoog. Het lijkenhuis, waarin twee lokaaltjes, zal weldra gereed zijn. IJzemlijke, 23 Febr. Heden morgen was de metselaar P. H. alhier op het dak van een huis werkzaam, toen liij het ongeluk had daar af te vallenhij bezeerde zich daarbij zoodanig dat de geroepen geneeskundige het niet raadzaam achtte hem te vervoeren. 's Gravenhage, 24 Febr. Blijkens bericht van Hr. Ms. gezant te Brussel van 22 dezer, zullen met ingang van 1 Maart a. s. de Belgische grens- kantoren Baarle-Hertog en Watervliet voor den invoer van Nederlandsch melkvee geopend zijn. Het Gerechtshof te 's Gravenhage deed gisteren uitspraak in zake het hooger beroep van H. W. P. en W. H. P., varensgezellen, en P. J. B., smid, alien te Ter Neuzen, tegen het vonnis der recht- bank te Middelburg waarbij zij wegens mishandeling waren veroordeeld tot twee en een maand ge- vangenisstraf, en veroordeelde hen thans ieder tot eene boete van /10. Uit Franeker wordt gemeld De chocoladekoopman is eergisteren naarLeeu- warden overgebracht, terwijl zijne vrouw met het woonschip onze gemeente verliet, koerszettende in de richting Leeuwarden. Voor zoover bekend zijn bier acht personen, die van den koopman hebben betrokken. Naar men verneemt moet de man zijn zekere Hotze Postma, vau beroep kermisreiziger, gedomi- cilieerd te Groningen. In het dorp Knijpe heeft men weer eens een keteloptocht gehouden, als uiting van de plattelandsbevolking tegen schandaal. Een gehuwd ingezetene aldaar wordt beschul- digd van te intiemen omgang met een 19jarig meisje. Een groote schare dorpeliugen heeft den man nu eene serenade met ketelmuziek gebracht, en heeft het voornemen zoolang aan te houden, tot de man metterwoon het dorp verlaat. De politie zorgde dat er geen baldadigheden werden gepleegd, maar liet overigens deze .volksgerechtig- heid" begaan. Op een dorp in de omgeving van Rotterdam, had Zaterdag een aardige vergissing plaats. Twee leden der Chr. Geref. gemeente gingen per rijtuig naar het station, om den predikant, die den volgenden dag zou optreden, af te halen. Toevallig bevond zich aan het station de heer an fcjs, proponent uit Rotterdam, die een predik- beurt zou waarnemen in hetzelfde dorp, doch voor een geheel andere kerkelijke gemeente. Op de vraag der twee dorpelingen .u is zeker de domine?" wordt door den heer Van Es bevestigend geant- woord en deze, denkende door zijn geloofsgenooten ontvangen te worden, stapt in het rijtuig en rijdt dorpwaarts. Doch onder het rijden voortpratende, blijkt de vergissingt was niet de predikant, dien men moest hebben De heer Van Es moest zich getroosten of verder te wandelen, of met hen naar het station terug te keeren om den .echten" predikant af te halen. De heer Van Es verkoos het laatste. Een paar dagen geleden kwam een .heer' bij de voornaamste ingezetenen te Scheveningen een bezoek brengen om bijdragen te vragen voor de Afrikaansche zending. Bij onderzoek is ge- bleken dat die heer daartoe geen volmacht had en dat men met een oplichter te doen had. De politie tracht den bedrieger op te sporen. I erwijl onze Nederlandsche steden haar grootste eer in een zoo groot mogenlijk aantal inwoners stellen, en daarvoor alle mogenlijke in de nabijheid gelegen kleine gemeenten trachten in te lijven volgt men thans te Londen juist den omgekeerden weg. De Engelsche regeering is voornemens, in verband daarmede een wetsonwerp yoor te bereiden. Volgens dat ontwerp zal Londen in dertig steden verdeeld worden. Ieder der nieuwe steden zal een eigen burgemeester en een eigen gemeenteraad krijgen. De .City" met haar lord-mayor zal door de nieuwe verdeeling onaan- getast blijven. Ten gevolge van de beet van een dollen hond is te Uccle in Belgie een aardwerker over- leden, die eenige dagen geleden met twee andere personen gebeten werd en zich onder geneeskun dige behandeling had gesteld in het instituut Pasteur te Rijssel. Uit vele streken van Belgie wordt het voorkomen van dolheid onder de honden geconstateerd. le Montbliard (Hengouwen) zijn acht do!le honden afgemaakt. Te Boom en te Roux werden eveneens verscheidene personen door verdachte honden gebeten. EN die, ook namens hunne familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belang- stelling, bij gelegenheid van hun huwelijk onder- vonden. Arnemuiden Hoek 22 Febr- 1899- EN P. D. VAN B O V E N. Ter Neuzen, 23 Februari 1899. De Heer en Mevrouw NIEVEEN VAN BOVEN betuigen, ook namens de familie, liartelijk dank voor de bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Op Dinsdag den 28 Februari a. s. hoopt door Gods goedheid onze geliefde vader, behuwd- en grootvader ADRIAAN BARKER, zijn 808ttn geboortedag te herdenken. Zijne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Ter Neuzen, 24 Februari 1899. Heden den 22 Februari behaagde het den Heere van mij en mijne kinderen door den dood weg te nemen mijn geliefde echtgenoote en der kinderen zorgvolle moeder SIETJE MARIA RUBEN, in den leeftijd van 36 jaar en 11 maanden. Tevens onzen hartelijken dank aan alien, die mij tijdens de ziekte mijner vrouw hebben bij- gestaan en in het bijzonder aan den Weled. heer Dr. Buyze, die geen moeite heeft ontzien om tijdens de ziekte mijner vrouw dag en uur zijne bereid- willige hand te bieden. Ter Neuzen. ANTONIE WISSE, kinderen en wederzijdsche familie. Majoor en mevrouw PALSTRA bijgestaan door de stafkapiteins DE GROOT en een aantal Veldofflcieren zullen 's avonds 7 uur, op de bovenzaal van het hotel .La belle vue" van den heer TH. ACKE Binsdagavond plechtige inzegening van rekruten tot soldaten onder de legervlag. Muziek zal de meetings begeleiden. Toegang 10 cent. Gereserv. plaatsen 25 cent. Zondag 26 Februari de majoor en stafkapt. den ganscheD dag in het lokaal Donze-Visserstraat. Er zullen 4 geldprijzeu gegeven worden. Condition als naar gewoonte. HET BESTUUR. OPVOERING VAN: EN le rang 50 cent, 2" rang 30 cent. HET BESTUUR.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 1