ijemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. RECHTSZAKEN- Arrondissemeuts-rechtbank te Middelburg. UITLOT1NGEN. Febr. genomen werd, en tevens ook den dader, iemand die ineermalen op de hofstede is werkzaam ge- weest en yolledige bekentenis aflegde. Door de Ned. Herv. gemeente te Hulst is toezegging van beroep gedaan aan Ds. L. M. de de Boer te Neede. Hoek. Door den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier is toezegging van beroep verleend aan den WelEerw. heer Ds E. T. K. Steller, predi- kant te Kolderveen. Zaamslag. In den nacbt van 8 op 9 Eebruari werden bij een drietal bewoners in de kom der gemeente wederom de kippen gestolen. Ook werd nog een bezoek gebracht aan de kippenfokkerij van M. J. G. alhier, docb door het ontwaken van dezen gingen de dieven op de vlucht. Zaamslag, 9 Eebruari. Door het bestuur van den Zaamslagpolder werd heden alhier aanbesteed de levering van 920 M3 Pruisische grind metende van 16 cM franco op de wal aan de haven aan de Kleine Huissenspolder in deze gemeente. Ingeschreven werd door Wed. J. de Lege te Ter Neuzeri voor 1,97, Arie de Jong Dz. te Dordrecht voor f 1,88^, P. A. Dolk te Dordrecht voor f 1,84, J. Adriaansen te Sliedrecht voor 1,774, en van Koppenhagen en C°. te Utrecht voor 1,68, alles per M3. Gegund aan laatstgenoemde. Axel. Woensdagnamiddag kwam de koopman J. H. alhier met zijn tilbury van de matkt te Ter Neuzen gereden. Het paard, dat op hoi ge stagen was, stortte in de nabijheid dezer gemeente plotseling dood neder en de beide in het rijtuig zittende personen werden met de kap er van een eindweegs weggeslingerd. Buiten alle verwachting kwamen zij met den schrik vrij en bezeerden zich niet noemenswaardig. Sas van Gent. 10 Eebr. Omtrent de voort- vluchtige peperfabrikant vernemen wij later, dat deze niet alleen handelde, doeh een lid moetzijn eener groote firma te Brussel. Die peperfabrikatie alhier werd nogal heimelijk gedreven, daar niemand in kennis kon komen, met de werkzaamheden welke daar werden uitge- voerd. Een Duitsche firma had een wagontading peper op een rembours ontvangeu, waarvan bij onderzoek moet gebleken zijn, dat de korrels met een daartoe vervaardigde kleefachtige zware stof dermate waren vergroot en verzwaard, dat die firma voor een groote som bedrogen werd. Verschillende afne- mers moeten alzoo er ingeloopen zijn. Eene klacht werd ingediend bij de politie, doch wanneer deze op onderzoek ging was de vogel gevlogen. Evenals de peper, werden ook notemuskaten en andere specerijen vervalscht. Uit de verffabriek alhier werden verschillende stoffen gekocht, die hoogstwaarschijnlijk ter ver- valsching werden aangewend. De rechtbank heeft in hare zitting van 10 Eebr. de volgende vonnissen uitgesproken D. F. de B., oud 18 j., werkman te Sluiskil, is wegens mishandeling veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. P. J. M., oud 25 j., werkman te Sluiskil, is wegens mishandeling veroord. tot 14 dagen gevang. W. A. A., oud 25 j., arbeider te Sas van Gent, is wegens mishandeling veroord. tot 6 maanden gevang. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is naar de openbare lerechtzitting dier rechtbank verwezen de zaak tegen den te Boschkapelle en omstreken beruchten A. v. B., oud 25 jaren, zonder beroep te Boschkapelle, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van op 15 October 1898 te Lamswaarde Als zij dat alles is, waarom trouwt gij haar dan niet zelf? vroeg hij snel. Dat was ook mijn planmaar zij wil mij niet hebben. Begrijpt gij dat Zij heeft verklaard dat ze liever zich van het leven zou berooven, dan met mij te trouwenen die kleine duivelin, voegde hij er met een nijdig lachje bij, is werkelijk in staat het te doen. Trouwens, ik ben intusschen getrouwd, volg mijn voorbeeid en beslis spoedig. De tijd is kort. Maar lieve Heme], ik kan niet trouwen riep Walter, ten einde raad. Ik heb een onverwinnelijken afkeer tegen het huwelijk, en mijn beroep Nu, gij moet het zelf weten, als gij liever hangen wilt, viel Melazzo hem droogjes in de rede. Bedenk, dat mijn regeering, dat de Ameri- kaarische regeering en generaal Grant, dien gij dient, nooit zulk een handeling zullen dulden Bedenk, dat zij een moord, gepleegd aan een vreedzamen reiziger en buitendien een vertegen- woordiger der wetenschap, zullen wreken Wat hindert mij dat? riep Melazzo, niet zijn stuk gebracht door het dreigement. Wat kunnen ze hier in deze bosschen tegen mij uit- richten Waar de leeuw bruit, moet zelfs de tijger wijken waar Melazzo staat, is geen plaats voor een anderen gebieder. Zal dat altijd zoo blijven Zult gij nooit .deze bosschen verlaten Niet met mij heeft de regeering te doen, ant- (Hontenisse) met het oogmerk om zich weder- rechtelijk te bevoordeelen den bierhuishouder P. J. Kindt door leugens en verdichtselen o. a. door zich voor te doen als een zoon van eene bekende familie uit den Pauluspolder, gemeente Boschkapelle, heeft bewogen een bedrag van om- streeks f 4,50 aan hem af te geven. Aan den beklaagde is Mr. A. A. de Veer, advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toege- Aoegd. Mijnheer Esterhazy was gisteren weer te 's Hage. Een journalist sprak hem op straat aan, en E. had volstrekt geen bezwaar, er voor uit te komen wie hij was. Maar een onderhoud met journalisten wilde hij tot geen prijs. Hij was maar voor enkele uren daar; doch afgescheiden daarvan oordeelde hij, dat de Hollandsche pers zich over hem te //onwelwillend" had gedragen. Met eenige andere beleefdheden er bij noemde hij al de Hollandsche journalisten ,/des droles", wat zo6veel zeggen wil als vlegels. Wij zullen mijnheer Esterhazy op dien weg niet volgen, en niet zeggen wat hij naar onze meening is. H. Ctt. In de Zerenwouden (Fr.) is tegenwoordig het getal konijnen zeer groot, zoodat het noodig is daarin eene opruiming te houden, omdat deze dieren schadelijk zijn voor tuin en akker. Zij vermenigvuldigen namelijk zoo sterk, dat een bet- overgrootvader nog jeugdig is, als zijn achterklein- zoon geboren wordt. Door klopjachten en met fretten tracht men dit talrijk geslacht te verminderen. De fretten worden in de holen gelaten, om de konijnen te doen vluchten, waarna deze hun dood vinden in de netten, welke voor de uitgangen zijn gespannen. Te Zaandam zijn twee kinderen op nood- lottige wijze om het leven gekomen. Het eene dronk uit een pot met xokend water en is aan de bekomen brandwonden bezwekenhet andere een kind van twee jaar, geraakte tijdens afwezig- lieid der moeder door spelen met vuur in brand en verwondde zich daarbij zoo ernstig, dat even- eens de dood het gevolg was. Een spookgeschiedenis. Onder Bergen (Limburg)leeft een behoeftig arbeidersgezin, waarvan het 1 Ojarig zoontje aan een ongeneeslijke hersen- ziekte lijdende is. Voor eenige weken verspreidde zich het gerucht, dat in de bedstede, waar het ventje tag telkens muziek en het slaan van dorschvlegels gehoord werd. Het spookte er, zeiden de eenvoudige dorpsbewoners, de duivel huisde er, zeiden nog eenvoudiger schepsels, en eindelijk vond het ge rucht, dat het kind behekst was, algemeenen ingang. Bij honderden trok men naar het hutje, niet alleen de onontwikkelde boeren, neen, zelfs de onderwijzers, hoofden van scholen, ja, van uit Nijmegen kwam men het //behekste" wezentje zien Wat is nu later gebleken? Dat de vader van het //behekste" ventje de spookhistorie zelf in omloop had gebracht, om mededingers bij den verkoop van zijn eigendom te weren en af te schrikken en het pand dan voor een appel en ei te kunnen terugkoopen. Zoo komen dus heksen-historietjes wel eens in de wereld. Het zieke ventje is nu, door bemiddeling van den heer v. d. L., een invloedrijk geestelijke, in een gesticht te Boxmeer opgenomen. In de provincie Utrecht wordt tegenwoordig een nieuw tenminste zeker nog weinig bekend beroep uitgeoefend, dat van koeienopknapper. Men heeft hieronder te verstaan van oude koeien worden jonge gemaakt. De werkzaamheden be- staan o. a. in het verkleinen der horens van oude koeien. Die horens worden daarna netjes bijgewerkt, de er om gelegen ringen, die den leeftijd aan- wijzen, worden verwijderd en het jonge dier is gereed. Of deze verjougingskuur bevorderlijk zal blijken te zijn aan de uitbreiding onzer handels- relatien, mag worden betwijfeld. Men meldt uit Medemblik Miiller, die indertijd te Rotterdam zijn vrouw en kind vermoorde, heeft Dinsdag het krank- zinnigengesticht alhier verlaten, teneinde naar Duitschland vervoerd te worden, ter verdere ver- pleging. Te Hilversum is diefstal gepleegd bij een bewoner der Havenstraat. Twee personen moeten zich des avonds hebben laten insluiten en zich hebben verscholen op den zolder. Kort na midder- nacht bemerkte de knecht, die daar sliep, onraad. woordde de mulat, niet mijn offer zijt gij, maar dat van mijne manschappen, die in u een spion der Zuidelijken zien. Gij doet moeite tevergeefs als gij mijn zin niet doet, zijt ge zeker van uw dood. Maar haat heb ik tegen u niet of gij leeft of sterft, wat hindert mij dat Er vallen offers genoeg voor mijn wraak ik behoef u daar niet bij en zelfs met hetgeen ik van u vraag, heb ik 't niet op uw ongeluk gemunt. (Wordt vervolgd.) Hij stond op om den baas te roepen, doch toen maakten de dieven zich uit de voeten. Een klein bedrag aan geld van den knecht wordt vermist. De kieviten^ die den geheelen winter op Texel vertoefden, zijn voor eenige dagen plotseling verdwenen. Men brengt dit in verband met nog te verwachten vorst. Of gedrongen door liefde tot hare kinderen of misschien omdat zij haar echtgenoot niet heeft kunnen vinden, is de vrouw van den arbeider J. L. te Groningen, die haar man naar Duitschland was gevolgd, met achterlating van hun kroost, Woeus- dagavond in hare woning teruggekeerd. Terwijl de 18jarige knecht W. C. bij den landbouwer J. L. Nauto te IJpecolsga (Fr.) bezig was op den hooizolder het hooi in ontvangst te nemen, dat hem toegestoken werd, had hij het ongeluk met zijn hooivork naar beneden te vallen, met het noodlottig gevolg, dat twee tanden van ter zijde in de borst drongen. Door den val waren de stok en een der tanden gebroken, terwijl de andere, bijna geheel in het lichaam gedrongen, zoo vast zat, dat men moeite had deze te ver wijderd. De pachter Honds, van de Laak, pachthoeve bij Aldeneyck, keerde Maandagavond in een met een paard bespannen tilbury van de markt te Maeseyck met zijn zoon huiswaarts. In plaats van den dijk te volgen, liep het paard, door de duisternis misleid, nabij de Maasbrug de rivier in. De zoon sprong nog juist intijds uit het rijtuig op den oever. De oude man in de rivier uit het rijtuig getuimeld, kwam op't hulp- geschrei van zijn zoon afgaande naar den oever, dien ook hij gelukkig bereikte. Paard en rijtuig zijn tot nu toe spoorloos verdwenen Op het centraal bureau van politie te Rotterdam is de onderinspecteur van politie, de heer W. Gijsewenik, belast geworden met de ver- vaardiging van photographieen van bekende binnen- en buiteulandsche anarchisten, waarvan ruim een honderdtal origineele platen door de politie ver- zameld waren, overeenkomende met de signalementen die onlangs in het Alg. Politieblad voorkwamen. De photo's zullen in een zakboekje verzameld worden en aan de inspecteurs en rechercheurs een exemplaar ter hand gesteld worden. Een persoon te Waalwijk, die zat te dineeren, sprong eensklaps van tafel op en begon tot stikkens bijna toe te braken. Eindelijk gelukte het hem het benauwende voorwerp, dat in de keel geraakt was, uit te werpen. Het was een dubbeltje. Hoe kwam dat in het eten Ten slotte nog een geluk bij een ongeluk. Wanneer men mocht denken dat het passa- giers-verkeer tusschen Engeland en het vasteland van Europa, gedurende de wintermaanden van weinig beteekenis is, dan wijzen onderstaande cijfers het tegendeel aan Want alleen gedurende de maand Januari 1899 en alleen tusschen Nederland en Engeland reisden over de beide routesvia Ylissingen 6540 per sonen en via Hoek van Holland 3242 personen. Onder het opschrift //Duitsch protectionisme," deelt Le Journal het volgende mede Verleden jaar l'et de stoombootmaatschappij Keulen-Dusseldorf twee nieuwe schepen bouwen. Om tijd te winnen deed zij een op stapel zetten op een werf te Miilheim en het andere te Kinderdijk (Holland). Terzelfder tijd vroeg zij aan de keizer- lijke kanselarij toestemming den twee nieuwen stoomschepen de namen te geven van de keizer en de keizerin van Duitschland Augusta Victoria en Wilhelm. De vorige week heeft de kanselarij aan de Maatschappij bericht, dat het schip te Miilheim gebouwd, Augusta Victoria mocht worden genoemd, maar dat de keizer weigerde zijn naam te geven aaD het andere schip, //omdat het in den vreemde gebouwd is." Te St. Louis is een doopplechtigheid ge- houden in een wildedierenspel. De vader was zooals men begrijpen kan, dierentemmer van beroep en de man vond zijn leeuwenkooi de meest aangewezen plaats waar het ceremonieel kon plaats hebben. Het kind kreeg de naam van Leona en de grootste trotsch der ouders was, dat het onder het doopen geen kik gegeven had. Vijf arbeiders, die werkzaam zijn bij het bouwen van het mausoleum te Friedrichsruh, staken Maandag onmiddellijk nadat een goederen- trein voorbij was gereden het spoor over en konden zoodoende den sneltrein van Berlijn op het andere spoor niet zien aankomen. Een hunner, de schilder Albert Heins, die juist tusschen de spoorstaven was, werd gegrepen en wel 100 meter ver mee- gesleurd. Zijn lijk was tot onherkenbaar wordens toe verminkt. In het museum van Birmingham is diefstal gepleegd. De nachtwacht vond Maandagavond de kist, waarin kostbaarheden van den vorst van Delhi bewaard worden, opengebroken. Het gouden gevest van een zwaard, en een armband, waaraan juweelen vingerringen vastzitten, stukken van groote kunst- en geldswaarde, waren verdwenen. De kroon, waarin juweelen en paarlen, de zwaard- kling en nog een armband had de dief in de kist gelaten. Drie officieren der Berlijnsche luchtvaartaf- deeling hebben, ingevolge een opdracht van den i Duitschen Keizer, een tocht met een luchtballon ondernomen, voorzien van een Andreesche stuur- inrichting. Na eene reis van 3 uren landden zij gelukkig te Reitwein, zeer tevreden over de nieuwe stuurinrichting, waarvan zij den Keizer verslag zullen geven. De Oostenrijksche politie heeft de hand gelegd op een dief, die een internationale reputatie had door de handigheid waarmede hij zijn stukjes volvoerde. Zijn naam is Mathias Engel, vroeger van beroep koopman te Weenen, later toen zijn zaken verliepen zeer toegejuicht als goochelaar en nog weer later portefeuille-dief. Want dit was een eigenaardigheid van den heer Engel, dat hij alleen werk maakte van moeilijk te ontfutselen portefeuillesdat was een caprice, die hem uit zijn vroeger goochelaarsberoep was bijgebleven, dat hij alleen moeielijke toeren uitvoerde. Maar bij een laatste //experiment" liep hij er in. 1 erwijl hij in een trein in druk politiek gesprek met een medereiziger verdiept zat, lichtte hij deze diens brieventasch uit den binnenzak, doch liet hem bij ongeluk vallen. Met een beleefd lachje raapte hij de portefeuille op met een //U heeft u portefeuille laten vallen." De reisgenoot begreep echter in welk gezelschap hij zich bevond en aan het eerstvolgende station verzocht hij de politie den ex-goochelaar, wiens toer mislukt was, in verzekerde bewaring te willen nemen. Voor de rechtbank te Ulm heeft terecht gestaan de stager Fries uit Altenstad. Het on- mensch had zijn vrouw herhaalde malen met een bijl op t hoofd gestagen, haar met stokken vreeselijk toegetakeld, haar aan een ijzeren ketting vastgelegd, haar in den stal vastgebonden aan een krib en haar toen z66 geschopt dat zij eenige uren be- wusteloos bleef liggen. De man werd tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Dat men in Belgie nog al lichtvaardig om- springt bij ht-t maken van acten van den burger- lijken stand, bleek dezer dagen bij een proces. In 1797 heette een familie Veremans, in 1830 eeeremans, in 1837 werd een kind ingeschreven als Ferremans, terwijl de moeder in haar dood- acte Verrnan werd genoemd. Op deze wijze familierelaties vast te stellen, moet al heel moeilijk of erg gemakkelijk zijn. De inwoners van het dorp Neerglabbeek bij Tongeren (Belgie) zijn om een nietige familiezaak verdeeld in twee vijandige partijen, die elkander een doodelijkenhaat hebben gezworen. Vechtpartijen zijn in het dorp een zeer gewoon verschijnsel, maar nog nooit is het er zoo woest toegegaan als Dinsdag. Midden in het dorp werd tusschen de twee partijen een geregelde veldslag geleverd. De strijders waren gewapend met pieken, bijlen, hooivorken en zelfs met geweren, waarmee vel geschoten werd, zoodat er na een minuut of tien van weers- kanten een twintig gekwetsten waren. De vrouwen en kinderen zetten den strijd nog een poosje voort. Sommige gekwetsten zullen hun vechtlust met den dood bekoopen. De heeren van den gerechte uit Tongeren heb ben een groot aantal wapens in beslag laten nemen en onderzoeken de zaak. UITSLAG 2f groote jaarlijksche uitloting van wege //de Vereeniging voor Landbouw, Handel en Nijverheid" gevestigd te Amsterdam. HOOFDPRIJZEN: N°. 25493 Villa //Wilhelmina" te Bussum. n 2433 Elegante landauer, bespannen met 2 16432 paarden, opgetuigd. u Elegante Dogcart, bespannen met 1 paard. u 8451 Cassette, inh. een stel tafelzilver voor 12 personen. u 1630 Prachtige in metaal gebouwde kruis- snarige salon pianino. n 9458 Paard. u 4850 Notenhouten Salon-Ameublement. n 3614 Pianino. n 18258 Eenpaards Dorschmachine met ros- molen. u 2845 Huiskamer-Ameublement. n 28080 Slaapkamer-Ameublement. u 8192 Cultivator. n 28580 Badkamer-inrichting. n 6368 Moderne Wan- en Sorteermolen. n 22556 Tuinkamer-Ameublement. n 12473 Premie Elegante Pony-Dogcart met prachtige pony en tuig, Voor de verdere prijzen zie men de volledige trekkingslijst welke tegen 10 cent (franco 15 cent) verkrijgbaar zullen worden gesteld bij den heer F. ROZENGA te Ter Neuzen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 11 2.20 2.41 Zondag 12 t 3.2 3.24 Maandag 13 0 3.43 4.4 Dinsdag 14 a 4.23 4.43 W oensdag 15 a 5.5 5.22 Donderdag 16 5.43 6.4 Vrij dag 17 0 6.27 6.53

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2