BIJVOEGSEL Ter Heuzensche Courant ZaterdagT28 Januari i899. No. 3720 Gemengde berichten. Het Staphorster boertje, ook ,/dokter Stege man", //professor Stegeman" enz, genoemd, is verhuisd. Hij heeft, zeer ten gerieve van de Donderdagsbezoekers, een nieuwe woning betrokken meer nabij het station. Het vervoer per rijtuig is nu niet meer noodig, de wedloopen kunnen weer beginnen. Zoodra de portieren geopend zijn, spoeden zieken en niet zieken (want ook anderen kunnen voor een zieke komen) zich uit den trein om maar 't eerst bij Stegeman te zijn want 't is bij hem //wie eerst komt, wordt 't eerst ge- holpen." Soms komen de bezoekers dan ook al 's Woensdagsavonds en logeeren dan te Staphorst. Uit Sneek wordt gemeld Maandagavond zijn hier Mr. Troelstra en Yan Emmenes met elkaar in een debat slaags geweest. Troelstra sprak voor een groot gemengd publiek over de sociale politiek en de arbeiderspartij en werd door Van Emmenes bestreden, die daarbij al spoedig in personaliteiten verviel. Troelstra werd namelijk door Van Emmenes aan de kaak gesteld als iemand van verdacht allooi, door wiens aderen geen droppel socialistisch bloed kruipt. Van Emmenes had opgemerkt, dat Troelstra met een leeraar aan 't gymnasium, een oud academie- vriend, een handdruk had gewisseld en dit was hem een welkome gelegenheid om Troelstra in de oogen van een gedeelte van't publiek bespottelijk te maken. Hij verweet dezen, de bourgeoisie de hand te reiken, enz. In zijne repliek betaalde Troelstra Van Emmenes met gelijke munt. Deze kreeg op zijn brood Als ge persoonlijk wilt zijn, Van Emmenes, wees dan voorzichtig, want gij hebt een proletarische vrouw verlaten en zijt op reis gegaan met een dame uit de bourgeoisiewereld. (Donderend applaus aan de eene, gesis en gefluit aan de andere zijde). Daarop werd Troelstra weder door Van Emme nes onderhanden genomen. Men verweet elkander zaken, die vrij zeker bij alle weldenkenden onder 't publiek de vraag deden rijzen Zijn dat nu de mannen, die zich als leiders naar den toekom- stigen heilstaat hebben opgeworpen En terwijl de beide volksleiders elkaar de hatelijkste woorden naar de ooren slingerden, hoorde men onder een oorverdooveud leven de scheldwoorden fielt, schurk, ploert, enz. Gelukkig dat 't middernachtelijk uur reeds was aangebroken, anders hadden stoelen en tafels vrij zeker door eene luchtbeweging de kroon op 'twerk gezet. Drie beruchte personen werden Woensdag te Groningen in het gerechtsgebouw in instructie gehoord. Na het verhoor werden zij, ieder door een veldwachter, weggevoerd, om naar de op de binnenplaats gereedstaanden celwagen en met dit voertuig naar het bekende logies aan den Heereweg te worden gebracht. Maar op de trap wist een hunner, de lSjarige Jacobus Johannes Rudolf Karssen, zijnen bewaker te ontsnappen. In een oogwenk had hij de vestibule bereikt. De klompen werden van de voeten, de pet van het hoofd gegooid en voort ging het, de oude Boteringe- straat in, het Academieplein over, de bibliotheek- gang door naar de Zwanestraat, door de Stoel- draaierstraat, achter de Beurs langs naar het Schoolholm. Vervolgens over de Driemolendrift, door den Coehoornsingel, de Heerepoortenmolen- drift naar de Raamstraat. De veldwachter liep hem achterna, maar kon hem niet inhalen. Een groote vogelvergadering wordt iederen dag te Londen gehouden in den tuin der open- bare bibliotheek van Brixton. De directie van die bibliotheek heeft opgemerkt, dat alle dagen tegen 12 uur duizenden vogels in den tuin komen en gaan zitteu op de takken van drie afgezonderd staande boomen. Zij komen er niet om voedsel te zoeken, want geen van alle komt van zijn plaats om een graantje op te pikkeu of een insect te pakken. Blijkbaar beraadslagen zij en wisselen zij van gedachten. Zij tjilpen, piepen en knetteren luid en onvermoeid, ongeveer twintig minuten lang, en vliegen daarna alle weg. Sinds een week worden die vogelvergaderingen iederen dag door een groote menigte toeschouwers bijgewoond, onder welke ook photografen zijn, die vkijkjes" nemen. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 359'te ST AATSLOTERIJ. ZEE T I.I J 1 IN U E N. Van 25 tot en met 26 Jan. a Van 25 tot en met 26 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 20 binneuvaartuigen op- en 6 afgeschutdoor de Westsl. 3 opgeschut. VAN DE VAN Vergadering van Donderdag 26 Januari 1899. Voorzitter de heer J. C. Harte, oudste Wethouder. Aanwezig alle leden, met uitzondering van den heer Van der Moer, die bericht heeft gezonden dat hij de vergadering niet kan bijwonen. De Voorzitter opent de vergadering en verzoekt den secre- taris de notulen der voorgaande te lezen die worden goed- gekeurd. Daarna wordt de openbare zitting geschorst en gaat deze over in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting komt achtereen- Tolgens aan de orde 1. Reclame hoofdelijke omslag. De Voorzitter deelt mede dat in de vergadering met ge sloten denren is behandeld eene reclame tegen het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag van D. Buyze en de reclamant van de klasse van f 4000 is teruggebracht naar 3750. Aanbieding lijst van vrijstellingen van den dienst bij de brandweer. Door het Dag. Best, wordt overeenkomstig art. 11 der brandweerverordening deze lijst overgelegd, welke binnen 14 dagen door den Raad moet worden onderzocht en vastgesteld. JI. Bijvoeging in concessievoorwaarden electrische verlich- ting De heer Van IJsselsteijn deelt mede dat er in de concessie voorwaarden voor de electrische verlichting nog eene bepaling is verge ten, waaraan niemand gedacht had, maar waarop nu de aandacht werd gevestigd door den bankier die het geld zal verstrekken. Hoewel het geheel in de bedoeling van den Raad is om voor de straatverlichting van den stroom door de concessionarissen geleverd gebruik te maken, is er geen bepaling opgenomen dat de gemeente daartoe verplicht is. Het Dag. Best, stelt daarom voor, de volgende bepaling in de voorwaarden op te nemen: »De coneessionaris verbindt zich voor de gemeente in te richten en in stand te houden en te doen branden, als straat- verlichting minstens 93 gloeilampen h 16 normaalkaarsen en 2 booglampen a 1000 normaalkaarsen of zooveel meer als de gemeenteraad zal noodig oordeelen. De gemeente verbindt zich daartegenover 93 gloeilampen en 2 booglampen als voormeld te doen branden, als straat- verlichting en voor deze verlichting geen ander kunstlicht te gebrniken dan dat geleverd door de centrale. Alles onder de nader vast te stellen voorwaarden, voor zoover die in de acte van concessie niet zijn vermeld." Deze inlassching is dus meer een verduidelijking. De heer Van den Hoek heeft niets tegen de opneming maar maakt bezwaar tegen de 2 booglampen van 1000 kaar- sen, hij wil zich wel verbinden voor de lichtsterkte van 2000 kaarsen, maar meent dat men dan meer zou hebben aan 8 booglampen van 250 kaarsen, daarmee zou men dan acht plaatsen goed kunnen verlichten. De heer Van IJsselsteijn meent dat dit toch kan, het is maar de bedoeling dat die lichtsterkte door de gemeente zal gebruikt worden. De heer Van den HoekJa, maar het staat er toch niet en dan zullen ze zich aan die 2 booglampen van 1000 kaarsen houden, en willen we dan op andere plaatsen lampen van 250 kaarsen hebben dan zonden we er die bij moeten nemen. Verschillende leden beamen deze meening, terwijl besproken wordt waar die lampen van 1000 kaarsen wel zouden moeten komen, wat den heer Wieland de opmerking ontlokt dat men op de Markt toch wel iets bijzonders zal mogen hebben, anders heeft men er geen aardigheid van. De heer Van IJsselsteijn stelt daarop voor in de voorgestelde bepaling te lezen: «De gemeente verbindt zich daartegen over 93 gloeilampen en 2 booglampen als voormeld, of het equivalent daarvan, te doen branden." Met algemeene stemmen wordt alsnu besloten de gewijzigde nieuwe bepaling in de concessie-voorwaarden op te nemen. A. Adres slachters over keurloon enz. vleesch. Wordt lezing gegeven van het volgende aan den Raad gerichte adres Geven eerbiedig te kennen, ondergeteekenden, slachters voor eigen rekening, alien wonende te Ter Neuzen, dat zij zich bezwaard achten met het keurloon, dat zij voor hun vleesch of geslachte beesten moeten betalen en wel om reden zulks vroeger 50 cent voor een koe en 25 cent voor een rund was, terwijl nu die prijzen op 50 cent gelijk ge steld zijn, zoowel voor rund als voor koe, hetwelk hen onregel- matig toeschijnt dat zij het betreuren, dat er geen deskundig keurmeester voor vleesch, van gemeentewege aangesteld en bezoldigd wordt, waardoor aan een eerste behoefte van bekwaamheid en kennis zoude zijn voldaan dat het keuren van vleesch toch meer moet zijn, dan kwartjesbetalingen door de slachters, hetwelk onbillijk wordt doordien de visch kosteloos gekeurd wordt; dat keuring een maatregel in het belang der gezondheid is, wat zeer te waardeeren is, maar daar zulks ten nutte van het vleeschetend publiek is, is het bezwarend voor de slachter die de keuringskosten moet betalen, terwijl zulks door het publiek, zijnde in dit geval de gemeente, diende betaald te worden, als maatregel van bestntir. dat de keuring als gezondheidspolitiemaatregel dient aan- gemerkt en als zoodanig, door het gemeentebestuur dient bezoldigd te worden. Redenen waarom zij zich tot UEd. Achtbaren wenden, met het beleefde verzoek het daarheen te richten, dat een deskundigde, van gemeentewege bezoldigd, worde aangesteld ter wille van de regelmaat en goede verantwoordelijkheid, welke dient bevorderd te worden en tevens hen van een soort belasting, welke hen drukt, daardoor te ontheffen. Dit adres was onderteekend door H. Hartog, D. van Tatenhove, J Marsilje, K. Dees, P. van Es, E A. IJsebaert, J. van Es, I. C. Boes, C. L. van der Bent, G. van der Bent, P. J. Glerum, P. van der Bent, A. Leunis, J. Koster, P. J. Versluijs, J. Verbist, J. J. de Jager, wed. Arie H. Donze, J. van Luijk, M. de Jonge. De heer Visser is het met adressanten eens, en gelooft wel dat alle leden daarin zullen overeenstemmen, dat het wenschelijk was dat er een deskundige keurmeester kon worden aangesteld, dat zou echter voor de gemeente nogal bezwarend zijn, terwijl het ook moeilijk gaan zou er een te krijgen. Hij is het echter niet met de slagers eens waar deze vragen het keurloon ten laste der gemeente te nemen. Een verandering in het keurloon zou wellicht kunnen wor den aangebracht, 7.66 dat de gemeente er niets aan verdient wat nu wel het geval zal zijn en wat hij niet weet of dit wel in overeenstemming is met de gemeentewet. De keurmees- ters ontvangen nu 60 percent van het keurloon en de overige 40 percent zal de gemeente wel niet voor de administratie noodig hebben, hoewel het overschietende bedrag toch ook niet van overwegenden aard kan zijn. De heer Van IJsselsteijn deelt mede dat Burg, en Weth. voorstelien afwijzend op het verzoek te beschikken en dat zij een nauwlettend toezicht op de keurraeesters zullen laten houden, opdat deze naar behooren hun plicht doen, vooral dat zij ook toezicht houden op de winkels waar spek ver- kocht wordt opdat dit niet wordt verkocht zonder gekeurd te zijn. Den heer Wieland zal het veel genoegen doen als daarop goed wordt toegezien. De heer De Feijter vraagt of de verkoopers van spek of de slagers niet moeten aangeven dat zij wat te keuren hebben en of er geen boete op staat wanneer dit verzuirnd wordt. De keurraeesters kunnen toch niet altijd weten waar er wat te keuren valt als men hen niet komt waarschuwen. De heer Van IJsselsteijn leest daarop eenige bepalingen uit de verordening, dagteekenende van 1856, waarna door verschillende leden wordt opgemerkt, dat wijziging wensche lijk zou zijn. De heer De Feijter zou er dan een bepaling in willen zien opgenomen, dat bij de keurmeesters aangifte moet worden gedaan als er wat te keuren is. Ilet voorstel van Burg, en Weth. om op het adres afwijzend te beschikken, goed toezicht te oefenen op de keurmeesters, en zoodra mogelijk de verordening te herzien, wordt aange- nomen met algemeene stemmen. Adres werkbazen in zake verstrekken kleeding. Adressanten, R. Kurvink en Joh. Peeters, wijzen er op dat zij voor het uitoefenen hunDer werkzaamheden meermalen waterlaarzen noodig hebben. Yerder komt het ook voor dat zij bij regen langdurig buiten moeten vertoeven en een rcgen- jas dus onmisbaar is. Waar andere gemeente-ambtenaren de politie daarvan door de gemeente worden voorzien en zij ze even dringend noodig hebben, verzoeken zij van ge meentewege van waterlaarzen en een oliejas te worden voorzien. De heer Van IJsselsteijn deelt mede dat het Dag. Best, voorstelt de gevraagde kleeding te verstrekken. De heer Van den Hoek zou liever daarvoor een vaste toelage van f 5 'sjaars toekennen. De heeren De Feijter, Wieland en Van de Velde zouden dan voor 't eerste jaar meer, b v. f 10 willen toekennen, of wel de kleeding voor de eerste maal geheel verstrekken. De heer Van IJsselsteijn meent dat het beter is de kleeding te geven, waarmede ook de heer Moes instemt. Door eenige leden wordt geraamd dat de kosten van aanschaffing f 20 per persoon niet zullen te boven gaan en dat de werkbazen er wel vier jaar mee zouden kunnen doen en het dan dus op/5 per jaar zou komen. Ten slotte wordt het Dag. Best, met algemeene stemmen gemachtigd waterlaarzen en oliejassen voor de werkbazen aan te schaffen, tot een bedrag van ten hoogste f 20 per persoon. Deze moeten daar vier jaren gebruik van maken en het onderhoud komt voor hunne rekening. Adres van V. E. Galle om grond in erfpacht. Adressant, die zijn huis in het Nieuwediep wenscht te verbouwen, vraagt, om ruimte te winnen, hem van de naast zijn huis gelegen grond eene strook ter breed te van 70 cen timeter in erfpacht te geven om daarop te bouwen. Het Dag. Best, stelt voor het verzoek in te willigen. De heer Van den Hoek heeft een plaatselijk onderzoek ingesteld en waarschuwt dat men voorzichtig moet zijn met daar grond van de straat, die naar den ingang der Kath. kerk leidt, af te nemen. De heer Dees meent dat er geen bezwaar tegen kan zijn, het komt dan zoowat in de lijn met het huis van Thielman, aan de overzijde, en zal het dus eerder verfraaien. De heer Van den Hoek merkt op dat op de schetsteeke- ning die wordt overgelegd de strook grond die daar naast de straat ligt recht wordt aangegeven, maar deze is aan den voorkant breeder dan aan den achterkant, dat scheelt nog al wat. In ieder geval zou hij het dan liever recht gemaakt zien, dan een gelijke strook af te staan. Maar er is wat andersde omstandigheden wijzen er op dat de Katholieke kerk daar eenmaal zal vervallen en dat die doorgang dan een hoofdweg wordt. De breedte is nu al niet ruim, zoodat het niet gewenscht te achten is daarvan nog 70 centimeter af te nemen. De heer Visser vraagt of deze zaak niet door de Commis- sie van Fabricage zou kunnen worden onderzocht. Spreker is daar met de toestand nu niet goed bekend en kan er dus moeilijk over oordeelen. De Voorzitter deelt mede dat het Dag. Best de zaak bij den Raad aanhangig had gemaakt omdat adressant haast had om met bouwen te beginnen indien de leden het noodig oordeelen is er echter geen bezwaar tegen het adres te stellen in handen der Commissie van Fabricage. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. 7 Vaststellen kermis. Met algemeene stemmen wordt besloten de kermis in Sep tember op de gewone wijze te houden. Dit besluit wordt reeds nu genomen met het oog op de verpachting van staanplaatsen, die men reeds nu wil houden. De heer Visser gaf in overweging om b. v. niet voor een stoomcarroussel een plaats te verpachten, maar eenvoudig de beschikbare ruimte aan te bieden, dan kon de pachter er zetten wat hij wilde en kregen we misschien eens wat anders dan dat oude ding. De heer Van den Hoek geeft in overweging couranten waarin de advertentie voorkomt te zenden aan houders van inrichtingen, de uitgaven daarvoor zijn gering en het geeft meer en gewenschte publiciteit. Aangehouden zaken. a. Overnemen straat van den heer Grenu, en b. Schoolcommissie, worden nogmaals aangehouden. if. Ingekomen stukken. Brief van Ged. Staten van Zeeland, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot verhooging der jaarwedde van het hoofd van school C. Aangenomen voor kennisgeving. lO* Omvraag. De heer Visser heeft met leedwezen gelezen het ingezonden stuk in de Ter Neuzensche Courant, dat er tegenwoordig zoo druk gebedeld wordthij weet het niet bij ondervinding, maar hem is verzekerd, dat het nogal erg is. Met het oog daarop vraagt hij den Voorzitter van het Burgerlijk Arm- bestuur en dien der Nieuwjaars-commissie, of zij kunnen bemerken dat er meer behoefte heerscht dan andere jaren en als het dan zoo is dat er meer ellende heerscht zou hij de vraag willen stellen of de Nieuwjaars-commissie niet nog maals een collecte zou kunnen houden. De heer Moes verklaart dat bij het Burgerlijk Armbestuur niet bepaald van meerdere behoefte blijkt, dit heeft zoo on geveer zijne gewone bedeelden. Wel moet hij zeggen dat er minder werk is dan anders maar het Bnrgerlijk Armbe stuur ondervindt daardoor geen merkbaren invloed. Misschien ligt het ook meer op den weg der Nieuwjaars-commissie om meer en ruimer te bedeelen en dan, zoo noodig, nog eene collecte te houden. De heer Van den Hoek meent dat wellicht door den Raad eene som voor extra-bedeelingen kon worden beschikbaar gesteld. De heer Moes is daar niet voor en de heer Van IJssel steijn merkt op dat dit een vreemd figuur zou geven, daar de Raad aan het Armbestuur J 300 meer wilde geven, die het college niet wilde aanvaarden en men nu toch maar moeilijk die som, zij het ook langs anderen weg, voor het- zelfde doel kan bestemmen. De Voorzitter wijst er op dat, hoewel er menschen buiten hun schuld gebrek lijden, hij er ook zou kunnen noemen die hadden kunnen werken, maar dit niet wilden. De heer Dees verklaart dat ook de Nieuwjaars-commissie niet kan bemerken dat de nood grooter is dan het vorig jaar. Over vroegere jaren kan hij niet oordeelen. De heer Van de Velde: Maar waar komt dan dat bedelen vandaan De heer Van den Hoek meent dat dit daaruit voortspruit, dat velen niet openlijk naar het armbestuur durven gaan. De heer Van IJsselsteijn meent dat het dan toch ook raeest kinderen uit reeds ondersteunde gezinnen zijn die komen vragen, waarop de heer Van de Velde verzekert dat ook vele vrouwen komen aankloppen. De Voorzitter wilde dat er een middel was om verandering in den toestand te brengen, maar daaraan kan de gemeente niets doen. 't Eenige dat hij er op weet is om voor tijdelijke hulp nog maar eens een collecte te houden. De heer Van IJsselsteijn heeft daar niets op tegen maar het is niet afdoend. De Voorzitter stemt dat toe, maar wat wil men er aan doen. Al dat geschrijf in de courant acht hij verkeerd en niet in het belang der menschen. Hem is verzekerd dat er werk te krijgen was, dat de firma Cockerill booten met minerie naar hier wilde zenden, indien deze aan hetzelfde tarief "dat in Antwerpen betaald wordt, werden gelost. Om dit laatste mogelijk te maken moesten de werklieden echter wat laton vallen en daarin hadden ze geen zin. Daardoor kunnen er van die booten hier geen komen. De heer VisserZe kunnen in Antwerpen misschien met dat tarief toch goed verdienen door het gebruik van betere kranen De heer Van IJsselsteijn verklaart dat er een behoorlijk daggeld kon verdiend worden. Hij deelt nog mede dat hij in de gelegenheid is geweest om werk te verschaffen. Voor een werkdag van 8 uur tot 4 ure, dus van licht tot donker in 't midden van den winter, wilde men echter niet voor 1,25 werken, meer kon hij niet geven, zoodat dit werk Ter Neuzen voorbijging. Opgemerkt wordt ook dat door G. van der Peijl een plan gevormd is voor werkverschaffing, maar al kwam dat plan tot uitvoering dan kan dit toch voor het oogenblik niet helpen. De heer Visser vraagt of het niet mogelijk zou zijn dat de leden der Nieuwjaars-commissie ook inlichtingen inwonnen omtrent gezinnen die in behoeftige omstandigheden verkeeren en die niet naar de bedeeling durven komen. De heer Dees noemt dat moeilijk. De leden zijn ongeveer over heel de gemeente verspreid en deelen ieder, zooveel mogelijk mede wat zij weten en meestal zijn alien bij de bedeelingen tegenwoordigbeter dan van de leden der com missie kan men het toch al niet weten. Maar waar de heer Visser, naar hij meent, nog een beteren weg kent, geeft spreker dezen in overweging zelf eene commissie te vormen voor dat doel, welke commissie dan misschien nog beter op de hoogte komt. De heer Visser gelooft dat de heer Dees hem niet be- grijpt; het was volstrekt zijn doel niet om iets af te dingen op het werk der commissie; hij gaf alleen een idee aan waarover hij wel eens gedacht had. Ging spreker nu even- wel zelf een commissie vormen, dan zou het den schijn geven alsof hij meende 't beter te kunnen en dat was volstrekt zijn bedoeling niet. De heer DeesHet is werkelijk een der lastigste en moeilijkste zaken die er bestaan. En ik zeg daarom altijd, laat ons toch aan menschen die het werkelijk noodig hebben goed geven. Dan krijgt men wel eens moeite als men anderen minder geeft en waaronder er misschien ook wel zijn die het niet noodig hebben, want men kan op de verklaring der menschen niet altijd afgaan, er wordt ook misbruik van ge maakt. Men heeft dan ook nog te maken met het publiek, dat aanmerking maakt op ongelijke bedeeling. Dat dit voor komt wil hij gaarne aannemen, maar dat is niet tegen te gaan, daar de commissie niet alwetend is. Voor het ontvangen van inlichtingen houdt spreker zich steeds aanbevolen. De heer Wieland vraagt hoeveel bedeelingen de commissie nog denkt te doen. De heer Dees: Vermoedelijk nog vier. Voornamelijk wordt brood bedeeld, er zijn gezinnen die tot 14 pond ontvangen hebben. De heer Wieland Zou het dan geen overweging verdienen om 't wat beter te doen en van de vier driemaal te maken. Als 't dan nog noodig is kunnen je gerust nog eens aan kloppen. De heer Moes acht het 'tbest om maar voort te gaan met te doen zooals men kan en als 't dan klaar is en er is nog geen werk, dan kan men nog altijd zien. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Trekking van Woensdag 25 Januari. fide klasse. 6e lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 565 2209 3150 4156 15447 17577 1000. No. 1320 6144 11727 400. No. 2660 11109 12294 17163 17946 /200. No. 1513 2056 6858 15151 16724 17402 100. Prijzen van f 70. 232 2352 4913 7559 9906 12000 14170 16204 17731 290 2540 4981 7577 10007 12010 14437 16209 17766 435 2585 5057 7632 10011 12019 14727 16307 17789 566 2805 5125 7841 10034 12122 14822 16372 18019 621 2908 5484 7882 10096 12208 14834 16441 18099 840 3214 5539 7886 10149 12274 14959 16561 18431 858 3227 5742 7895 10207 12382 14963 16579 18540 985 3242 5922 7934 10261 12531 15151 16589 18813 1052 3284 6015 8001 10309 12609 15348 16619 18889 1299 3805 6033 8007 10311 12783 15352 16746 19031 1397 3840 6145 8022 10345 13087 15363 16839 19124 1420 3868 6361 8144 10405 13052 15432 16874 19242 1645 3915 6377 8573 10409 13233 15481 17028 19509 1700 4005 6397 884.3 10537 13284 15554 17085 19633 1715 4089 6451 8845 10540 13318 15613 17178 19640 1777 4122 6454 8994 10555 13229 15665 17228 19667 1795 4178 6835 9020 10567 1.3403 15764 17299 20258 1855 4231 6883 9066 10598 13541 15857 17338 20270 1872 4285 6999 9288 10608 13545 16000 17358 20365 1878 4353 7032 9477 10786 13550 16041 17360 20614 1977 4426 7078 9481 11619 13821 16050 17389 20650 2026 4628 7098 9659 11644 13914 16065 17438 20768 2105 4632 7198 9662 11720 13963 16119 17456 20900 2216 4674 7251 9722 11736 14000 16172 17462 20913 2241 4716 7407 9746 11884 14157 16186 17594 20982 2298 Trekking van Donderdag 26 Januari. 5de klasse. 7de lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 8824 50000. No. 7359 15000. No. 13207 16217 1000. No. 2649 8935 14482 400. No, 4582 20010 200. No. 1647 3562 8777 9048 10117 11850 14690 15278 18086 19493 100. Prijzen van f 70. 37 2275 4645 7343 9218 11565 13471 15643 17889 93 2307 4656 7553 9238 11640 13493 15927 17909 350 2353 4786 7562 9283 11689 13494 15964 17942 384 2415 4852 7628 9467 12052 13505 16011 17956 496 2440 4928 7655 9542 12077 18516 161.36 18083 524 2578 4997 7701 9556 12129 12592 16213 18221 568 2701 5136 7721 9584 12168 13698 16330 18404 613 2750 5297 7876 9614 12169 13750 16400 18400 631 2782 5329 7888 9652 12212 13926 16423 18471 644 2791 5349 7968 9714 12393 14010 16457 18579 695 3033 5578 8004 9723 12516 14062 16503 18592 819 3075 5640 8230 9727 12573 14071 16529 18597 888 3330 5718 8258 9901 12593 14116 16538 18799 916 3438 5733 8344 9915 12646 14184 16572 18932 1116 3512 5791 8419 10056 12771 14258 16631 19294 1263 3545 5879 8451 10138 12866 14466 16634 19492 1265 3569 6065 8488 10181 12933 14689 16682 19614 1297 3570 6277 8501 10271 12989 148.31 17048 19648 1603 3818 6421 8592 10407 13070 14858 17087 19742 1606 3851 6445 8602 10440 13156 14954 17155 19759 1666 3911 6549 8611 10612 13159 14973 17172 19929 1764 3930 6714 8688 10687 13189 14993 17253 20167 1930 4049 6873 8723 10791 13224 15184 17297 20227 1965 4213 6910 8862 10797 13267 15276 17324 20501 2005 4402 6987 8898 11086 13324 15393 17412 20578 2028 4453 7099 9067 11208 13355 15492 17427 20581 2098 4485 7118 9120 11404 13412 15508 17823 20889 2115 4512 7265 9154 11518 13418 15598 17834 20916 2205 4570 7268 3 3 =1 VLAG. NAAM. M«. Van on naar. Lading. Voor Ter Menzen 25 Eng. s.s. Fulmar 1 3408 Liverpool stukg. Vail Ter A'euien i 25 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. Voor Client 25 Eng. s.s. Cairo 4728 Riga hout idem Ptarmigan 3492 Manchester stukg. idem Spindrift 2003 Londen idem Duits. s.s. Cressida 3499 Riga vlas Von 4 ienl i 25 Eng. s.s. Sea Serpent 2553 Londen stukg. 26 idem Ptarmigan 3492 Antwerpen idem idem Bosa 1308 Goole idem Ned. s.s. Talisman 2025 Leith idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 5