A lgemeec Nienws- en Advertentieblad voor Zeenwsch- Vlaanderea. AANlESTRDlNfi. No. 3718. Dinsdag 24 Januari 1899. 39e Jaariran<>: GEMEEHTIBAAD. BE SPM YAH KR30NSTADT aanbesteden: Binnenland. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Het onderhouden van en het doen van herstellingen aan de gebouwen en andere gemeente- eigendomraen gedurende 1899. POLITIEK OVERZICHT. FBUILLETON IIOOFDSTUK XXIII. Het onverwaclite. TER NEUZEN, 23 Januari 1899. NEVZEN8CHE (OIRAYT Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per postYoor Voor Belgie 1,40. Voor Amenka 1,32$. zich bij alle Boekhandelaars, Postdir^cteuren en Brieven- Nederland f 1,10. Men abonneert bushouders. ADYEBTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. "Z,v.in.l uileezonilerd up Feestilsgen, bij «len nitgeve* P. J. »it bind verschijnl t« Wwemulas- t-n V r .J «l UK V WAS HE (AIDE te Ter Weuzen. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat Openbare Vergadermg van den Gemeenteraad is belegd tegen BPenderctag, Ja nuari voormiddags 10 uren. Ter Neuzen, 23 Januari 1899. De L°. Burgemeester voornoemd, H. C. E. VAN IJSSELSTEIJN. Burgemeester en Wethouders vanTERNEUZEN zullen op Dinsdag, 31 dezer, des namiddags 7 uren, in het openbaar, bij enkele inschrijving in 6 perceelen Het bestek ligt van af heden ter lezing op de gemeente-secretarie en is aldaar in afdrok ver- krijgbaar, tegen betaling van 25 cents. Inlichtingen zijn te bekomen bij den gemeente- bouwmeester, door wien plaatselijke aanwijzing zal geschieden in de kom der gemeente op Donderdag, 26 dezer, 's morgens negen uren, te beginnen aan het Raadhuis en te Sluiskil op Vrijdag, 27 dezer, 's morgens elf uren. Ter Neuzen, 23 Januari 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. HARTE, L° Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. In de kamer heeft voor de zooveelste maal de zaak, //die niet bestaat," tot een onaangename discussie geleid, een discussie, die daarmee eindigde, dat de kamer na een rumoerige zitting met 480 tegen 51 stemmen overging tot de orde van den dag. Veel woorden behoeven we er dus niet aan te besteden. Breton interpelleerde de regeering over het diplomatiek dossier en beweerde o. a., dat Meline en Barthou het valsche stuk van Henry gekend Naar MAX PEMBERTON. 32) - - Je maakt van Engeland al een tehuis, Paul dat doet mij plezier. 't Zal alles wel in orde komen, als ik weer sterk ben en ook werken kan. Want ik kan niet leeg zitten dat zou mij gek maken. Je zult de meesteres zijn van mijn huis, antwoorde hij, met een vleugje van den ouden adeltrotsik ben de erfgenaam van Tolma en ik zal een waardig tehuis voor je weten te vinden. Ja, maar ondertusschen is het hier in Engeland geen schande, dat een vrouw werkt 't Is beter voor ons beiden, dat we sameu bezig zijn. Ze kibbelden hierover een weinig, als verliefden kibbelen, en de verzoening moest volgen, beklonken door een kus. Een kloppen aan de deur deed hen opschrikken Met vrouwelijk instinct was haar eerste beweging naar den spiegel, om haar kapsel, dat wat in de war geraakt was, te herstellen. Hij opende in middels het telegram, dat gebracht was door de meid. Is 't van je vrienden, lieve vroeg Marian nieuwsgierig. Van Feodor Talvi, antwoordde hij, terwij ■zijn hand beefde van ontroering, zoodat het papier ritselde en trilde. Ik ga dadelijk naar hem hadden, want dat de oud-Minister Rambaud dit zelf beweerd had. Toen dit door Barthou beslist ontkend werd, trad Tramu op, die onder toe- juichingen verklaarde, hetzelf uit den mond van Rambaud gehoord te hebben //Wij kennen het valsche stuk ook, maar wij achten het beter, er niets van te zeggen. En Tramu had geantwoord //U kende het valsche stuk! Een mooi gedrag Ik knoop dat mijn oor Hier zijn," zeide Tramu, „geteekeude gelegaliseerde verklaringen. Verscheiden getuigen bevestigen daarin, dat er zoo is gesproken." En hij las ver scheiden gelijkluidende verklaringen voor. Maar Barthou bleef ontkennen en Meline draaide er om heen, zoodat de socialisten hem //jezuiet toeschreeuwden en zeide voorts eenige aangenaam- heden tegen de legermannen, waarvoor hij door de rechterzijde en cemtrum werd toegejuicht. Hij was blij, zeide Meline, dat hij de herziening niet had uitgelokt, want had hij het gedaan, dan zou hij te kort geschoten zijn in zijn plicht om de wet te doen eerbiedigen. //Als er een onschuldige is," aldus eindigde hij,//laten ze dan zijn onschuld openbaar maken." De Minister van buitenlandsche zaken, Delcasse, antwoordde Breton eveneens. //Paleologue, betoogde hij, had aan de strafkamer van het Hof gezegd al wat hij wist, en de gansche collectie stukken, waarop hij getuigenis had afgelegd, was hij nu bezig aan het Hof te verklaren. Ambtenaren van de laatste tien jaren weten niets van brieven van den schuldige aan een vreemden souverein of omgekeerd, en een falsaris zou zich wel gewacht hebben, ze op den Quai d'Orsay te brengen, want de naiveteit van d'plomaten gaat niet zoo ver, dat ze dergelijke koopjes slikken." Over die veelbesproken brieven aan Keizer Wilhelm schrijft Jaures echter in de //Petite Re,iublique" //Dat de regeering voorzichtig zij. Als zij durft zeggen, dat deze monsterachtige vervalsching niet heeft bestaan, zal zij binnenkort de beslissendste getuigenissen ontvangen, de stelligste tegenspraak. Wij verzekeren, dat die vervalsching gepleegd iswij verzekeren, dat zij bekend is geweest aan buitenlandsche zaken en deskundig onderzocht, wij verzekeren, dat zij gedieud heeft om Dreyfus te veroordeelen." De nieuwsgierigheid in Engeland naar de wijze, waarop de bevolking van Ierland gebruik zou maken van den gewijzigden vorm van Home-Rule, haar door de conservatieven verleden jaar geschon- den, is gedeeltelijk bevredigd door de openbaar- making van den uitslag der verkiezingen voor de toeGoddank, nu is er geen zorg meer Hij zocht naar hoed en handschoenen en zag de schaduw van twijfel op haar gelaat niet. Ze gaf hem instructies, hoe hij de reis moest maken naar South-Audley-street, waar zijn vriend woonde. Je moet een rijtuig nemen en dat op je laten wachten, zei ze beslist; ik zou wel een papiertje binnen in je jas willen spelden, opdat je niet vergeet, waar wij wonen. Laten ze je niet al te lang houden, beste Hij zal mij geen uur houden ik zal hem hier brengen om je voor te stellen, en dan gaan we samen in een groot hotel eten. Ik zei wel, dat rnijne vrienden mij niet in den steek zouden laten. Hij babbelde maar door, terwijl zij hem hielp, zijn jas aantrekken en een takje bloemen in zijn knoopsgat stak. Ze zeiden elkaar wel tien keer goeden dag, en zij wuifde nog met den zakdoek naar de straat, waar de flinke mannelijke figuur veler aandacht trok. Maar hij zag niets dan het bleeke gelaat voor 't venster 't gelaat, waarvoor hij alles had gewaagd en zich-zelven in balling- schap had gebracht. Het uur verliep snel, en Marian wachtte nog, of ze geen voetstap hoorde op de trap. Een tweede uur verliep, en nog eenzij begon de minuten te telleneindelijk ging ze staan bij het venster en keek naar alle gezichten, die kwamen uit de richting, vanwaar hij moest terugkeeren Maar het bekende gezicht kwam niet. Toen't zes uur werd en de menschen in stroomen huiswaarts nieuwe county of district councils. Maar zeer geruststellend zijn ze niet, want in alle groote steden, met name te Dublin, Cork en Limerick, zijn tal van personen gekozen, die zich leden der labour-party (arbeidspartij) noemen en die men vooral niet moet verwarren met leden van gelijk- namige partijen in andere landen. De labour- party in Ierland bestaat uit mannen, die de uiterste middelen wenschen toegepast le zien ten bate van Ierland, en de Times weet ons te ver- tellen, dat het eigenlijk niets anders dan Fenians zijn. Slechts een weinig vreugde leveren in zooverre de resultaten op, als eene verdere verdeeling der partijen in Ierland aan de Regeering voorloopig niet onwelkom is, omdat het voor haar beter is dat ze onder elkander twisten dan dat ze als een man tegen de Regeering zich scharen. Maar die eugde zal wel van korten duur zijn, want de aard der nieuwe bestuurders is niet zoo vatbaar voor goeden raad en indrukken. Bovendien zijn ongeveer overal, behalve in Ulster, alle personen uitgesloten, die iets bezitten en dus te verliezen hebben. In Maart zullen de verkiezingen in de platte- landsgemeenten volgen maar de vrees is gewettigd, dat ook deze in denzelfden geest zullen uit- vallen. Te Washington is van Generaal Otis (Philip- pijnen) bericht ontvangen, dat de expeditie van generaal Millers is geland op het eiland Guimara, drie mijlen van Uo Ilo gelegen. Er werd geen tegenstand geboden. Men achtte het onraadzaam de expeditie naar Manilla te doen terugkeeren, omdat de inlanders anders licht zouden gedacht hebben, dat men voor Ilo Ilo het hoofd had gestooten. Nu is dit feitelijk wel zoo, maar het //met hangende pootjes terugkomen" is nu althans ver- meden. De tegenwoordige Kamer van Britsch Columbia dreigt een zeer treurig uiteinde te hebben. Zeven leden zijn gedwongen geweest hun ontslag te nemen, omdat zij, tegen de wet, goederen hadden geleverd aan de Regeering, en waarschijnlijk zullen nog verscheidene anderen hetzelfde moeten doen. Men vreest dat de Kamer alzoo gedwongen zal zijn hare zittingen te schorsen, omdat er niet ge- noeg leden meer zijn voor het nemen van wettige besluiten. togen, kwam plotseling de gedachte in haar op, dat Paul een ongeluk kon overkomen zijn. Ze dacht er aan, dat de hand der Russische politie zich ver uitstrektzij verweet zich dat zij hem had laten gaan. O, mijn God, als ze hem hier in Londen hebben gevangen genomen Schemering volgde op den zonneschijn de nacht daalde over de stad maar Marian was nog op wacht aan haar venster en bad God, dat geen kwaad den man mocht hebben getroffen, dien zij liefhad. Paul zat in zijn cab en rookte behagelijk een sigaar. Voor 't eerst, sinds hij te Londen uit- ging, stelde hij geen belang in de menschen op straat; zijn geest was geheel vervuld van de verrassing, die hem ongetwijfeld was bereid. Ik zal hem de waarheid zeggen, dacht hij 't is niet goed, iets te verbergen. Feodor' zal schrijven aan den prins te St. Petersburg en hem zeggen, dat ik hier te Londen de geheimen van Kroonstadt bescherm. Als ze Marian op fort Alexander hadden gehouden, zouden er moeilijk- heden zijn gerezen met de Britsche regeering, waardoor men wellicht gedwongen zou geweest zijn, haar los te latenze zou dan in Engeland teruggekeerd zijn met al die plannen in haar hoofd. Ik heb hun dus eigenlijk een dienst be- wezen. Als ze mij niet willen terugplaatsen bij mijn eigen regiment, is er wel wat anders voor mij te vinden. Ik zou in een der Balkanstaten De Minister van financien brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eerlang, op nader te bepalen plaats en tijd, een vergelijkeud examen zal worden gehouden voor de betrekking van commies 4de klasse der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, op eene belooning van 480 'sjaars, voor 100 plaatsen, welke in dit en het volgend jaar mochten openvallen. De verzoekschriften om toelating tot voorschreven examen moeten voor 15 Febr. e. k. bij het departement zijn ingekomen, en kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van de inspecteurs der directe belastingen enz., bij wie ook nadere inlichtingen te bekomen zijn. De heer A. W. Yerheijden, arts te Middel- burg, is benoemd tot hoofdcommissaris van de begrafenis-maatschappij //Uit Voorzorg" en heeft dit aangenomen. In de op Donderdag a. s. des voormiddag 10 ure, te houden openbare vergadering van den ge meenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Reclame hoofdelijken omslagaanbieding lijst van vrijstellingen van den dienst bij de brandweer biivoeging in concessievoorwaarden electrisehe ver- lichting adres slachters over keurloon enz. vleesch; idem werkbazen inzake verstrekken kleeding idem V. E. Galle om grond in erfpacht; vaststelling kermisaangehouden zaken ingekomen stukken. Mej. J. B. Wissel alhier, benoemd tot onder wij zeres aan de openbare lagere school te Harbrinkhoek (gem. Tubbergen), heeft voor die benoeming bedankt. In de gisteravond gehouden wordende bijeen- komst van het Heilsleger, in het Yeveenigingsgebouw in de Donze-Visserstraat, werd door een paar baldadigen de orde gestoord. Na herhaalde ver- zoeken om zich stil te houden of het lokaal te verlaten, waaraan zij geen gevolg gaven, werden zij door den leidenden officier en anderen uit het lokaal verwijderd, waarop zij de buitendeur bescha- digden. De politie, wier hulp gerequireerd was, spoorde de belhamels terstond op en nam er een in arrest, tot de zaak was onderzocht. Proces- verbaal werd opgemaakt. pi "^8 dienst kunnen nemen. Als ze vernemen, hoe ge- ring eigenlijk mijn schuld is, zullen ze niet al te hard zijn. En dan trouw ik met mijn lief meisje en neem haar mee, waar die Engelsche vrienden haar niet kunnen lastig vallen. Zoo spiegelde hij zich alles op z'n mooist voor, tot het stilstaan van 't rijtuig hem opwekte uit zijn gepeins. Ze waren in een nauwe straat, voor een leelijk, groot huis. Hij stapte uit, betaalde den koetsier en belde. Een minuut later werd er geopend, door een Rus, die hem in een prachtige vestibule liet. Hij was terecht. Is graaf Feodor thuis? Hij wacht meneer. Paul trad vol vertrouwen binnen. De pracht van de antichambre verbaasde den eenvoudigen soldaat, die aliijd in kazernes en vestingen had geleefden 't werd er niet minder op, toen de lakei hem door eenige weelderig ingerichte ver- trekken in een kamer bracht, die met den fijnsteu smaak was gemeubeld. Door gekleurde glazen viel een tooverachtig licht over de talrijke luxe- voorwerpen. Paul legde zijn hoed op de sofa en ging zitten. Die diplomaten, dacht hij, praten den heeleu dag en dansen den ganschen nachten dan krijgen ze twintigduizend roebels per jaar, om hunue medemenschen wijs te maken, dat zwart wit is. Als er werk te doen is, gaan ze naar huis. En Feodor heeft dat geld niet eeus noodig hij is rijk. Hij moet nu zelfs heel rijk zijn. Paul nam een Russische krant en begon te lezen. 't Was heerlijk, in gedachten weer terug- gevoerd te worden naar zijn land. Hoe zouden

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 1