GELDLEENING. g~rTn~d~ Superphosphaat. I J. (pppSpl! 30,000 Chilisalpeter. 267,500 l». Sfifltspbl 17,1 D» mum AiHN.il Maatschappij Yoorwaarts" „Vooruitgang is ons streven", Plm. 200,000 K.G. Superphosphaat en 20,000 K.G. Chilisalpeter. DoelmatigG Samsnwsrking En 'tbelang der Landbouwers Ter Neuzen. P. J. van de Sande. 1 Handelsbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. aanbesteden: Openbare V erpachting SprekerDs. TIMMERMAN van Ter Neuzen. Aanbeste ding Vereeniging aanbesteed Vereeniging: aanbesteed ONTVANGEN: 1 8 9 9. beweringen. Het is zeker, dat de heer Freyard „Esterhazy's uitgever", in het Amstelhotel heeft gelogeerd en dat deze heer gistermiddag om 2 uur de stad weder verlaten heeft. Esterhazy zelf zocht men gisteravond in de Gasthuismolensteeg en de Molsteeg, waar hij, na eerst geruimen tijd in een hotel te zijn geweest, kamers zou betrokken hebben. Tot het nasporen te dier plaatse gaf aanleiding de mededeeling, dat Esterhazy ten kantore der Twentsche Bank geld gewisseld zou hebben en daarna door een der bedienden dier bank gevolgd zou zijn naar zijne woning. Onder de lodgers in de Gasthuismolensteeg en in de Molsteeg bleken echter geene vreemdelingen te zijn. Ook wordt gezegd, dat Esterhazy voor eenige dagen een paar maal bij Krasnapolsky gegeten zou hebben. De politie gelooft voor- loopig niet aan zijne tegenwoordigheid binnen Amsterdam. Ongeveer tien dagen geleden hebben zich hier drie Fransche heeren opgehouden, die gedurende vier dagen naar Esterhazy hebben gezocht, ook echter te vergeefs. Zaterdagmiddag werden te Grave een paar kinderen van circa 10 jaren, achtervolgd en ge- arresteerd omdat zij de offerbusschen in de kerk gelicht en hun roof in vuilnisbakken verborgen hadden. Ook de vader werd in arrest genomen. Dadelijk bekenden de kleinen hun diefstal. De gearresteerden behooren tot een zwerversfamilie, gehuisvest in een woonwagen. Te Beets werd eene weduwe, die 's nachts haar kachel had laten doorbranden en den sleutel nagenoeg dicht had gedaan, dood in haar bed gevonden. Praktiscb en ter navolging aanbevolen Voor de deur eener woning op een der pleinen in Den Haag vindt men de volgende kennisgeving Niet noodig eieren, vruchten, garen en band, poslpapier, bloemen en planten, mandenwerk, vuuraanmakers, borstels, bezems enz., beschuit, gebak enz., spek- slager, gevogelte, scharenslijper, visch. De bovengenoemde aanwijzingen zijn geschreven op losse reepen papier, die weggenomen en dus veranderd kunnen worden. Onnoodig bellen wordt zoodoende zooveel mogelijk voorkomen. Een der ingezetenen te Roelofarendsveen ontving de volgende briefkaart, die het Leidsche Dagblad overdrukt Mijn Heer. Mijn naam komt gij niet te weten maar ik heb gisteren van rotterdam gekomen met de trein op een kaartje naar leiden maar heb leiden voorbij geslapen zoodat ik te haarlem komende boete moest betalen en daar ik geen geld bij mij had kreeg ik precesverbaal toen heb ik .Toh. van de Hoorn te Roelofarendsveen opgegeven die naam schoot mij in de gedachte neem daarna uwe maat- regelen als gij soms aanschrijving krijgt van de maatschappij. J. L. te Boskoop. 10/i3 '98- Een treurig familie-drama is eergisternacht te Doom afgespeeld. De echtelieden P., ongeveer een maand in de gemeente woonachtig, leefden in niet al te beste eensgezindheid en aan het echtelijk geluk van dit ouderpaar zij hebben een 2tal jonge kinderen scheen helaas nogal iets te ontbreken. Toen de vrouw Zondagmorgen 4 ure door het geschrei van een der kinderen wakker was geworden en dat kind tot rust had gebracht, nam zij een broodmes uit de kast en gaf daarmee haar echt- genoot, die slapende was, een diepe snede in den hals onder de kin. Gelukkig was het bloedverlies niet zoo groot, of de man was nog in staat zelf naar Dr. A. B. te gaan, om daar de wonde te doen behandelen. Een wollen das, die de man om den hals had, toen de misdaad werd begaan, heeft hem waar- schijnlijk het leven gered. De das was bijna geheel doorgesneden. De daderes is onmiddellijk in hechtenis ge nomen en na een streng verhoor ter gemeente- huize, in den namiddag gevankelijk overgebracht naar Utrecht, ter beschikkiug van den officier van justitie. De toestand van den man is voor 't oogenblik niet levensgevaarlijk. Hoewel de luxe-treinen tegenwoordig veel prachtiger en gemakkelijker zijn ingericht dan voor enkele jaren is men, en vooral in de Veree- nigde Staten van Noord-Amerika, steeds bezig om het reizen per spoor amusanter te maken. Met alle ernst wordt gemeld dat men bij enkele doorgangstreinen tusschen New-York en bet Westen en Zuiden der Yereenigde Staten die reeds met de noodige luxe zijn ingericht, een klein theater voegen wil. De eerste daarvoor ingerichte wagen zal 1 April 1899 in verkeer worden gesteld. Daar de ruimte natuurlijk betrekkelijk gering is, zal men zich met specialiteiten-voorstellingen, alsmede concerten moeten tevreden stellen. Het orchest bestaat uit een piano, piston en fluit. Het binnenste der wagen zal zooveel mogelijk op een concertzaal gelijken. Zitplaatsen zijn er voor ongeveer 50 a 60 personen. Voorstellingen worden met korte pauzen gegeven van 10 uur's morgens tot 12 uur 's nachts. Een half uur voor den aanvang van iedere voorslelling worden in de coupes program ma's uitgereikt en plaatsen ver- kocht. De wagen is ook gemakkelijk te veranderen tot het houden van godsdienstoefeningen op Zondag, waarvoor een predikant is geengageerd, en ook tevens voor balzaal waar de reizigers gelegenheid vinden tusschen bloemendecoratie te dansen. Inderdaad, echt Amerikaansch. Te Luik kwam uit Rijssel als onbestelbaar terug een brief, aan een hooggeplaatst officier aldaar gericht. Aan het postkautoor werd na eenigen tijd de brief geopend, om den onbekenden afzender te ontdekken. Daarbij bleek, dat de brief afkomstig was van een te Luik in garnizoep liggenden soldaat, die aanbood voor 300 fr. een mobilisatieplan en andere stukken betreffende de verdediging te leveren. Oogenblikkelijk werd de justitie met de zaak in kennis gesteld, waarna de schrijver werd gevangen genomen. Zaterdag zijn te Coblentz twee mannen onthoofd, die te Arlon uit de gevangenis ont- vluchtten, na vooraf den bewaker te hebben gedood. Hoewel deze misdaad in Belgie plaats had, moesten zij in Duitschland terechtstaan, daar zij Duitschers waren en dus niet uitgeleverd konden worden. Zeker hadden zij dit wel gewild, daar in Belgie nooit doodvonnissen voltrokken worden. In de buurt van Lyon is uit de Saonne opgehaald een, bijna geheel vergaan, lijk met er omheen gekronkeld het lijk van een boa. Een deskundig onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat het mannelijk lijk reeds lang in de rivier lag, en dat de slang er later omgekronkeld is. Ook te Brussel, in de voorsteden, hebben tegenwoordig telkens tegen den avond aanrandingen van vrouwen plaats, zoodat velen huiverig zijn zich na zonsondergang buitenshuis te begeven. Tot nu toe telt men vier aanslagen, alien door 6enzelfden snoodaard, beschreven als een mager persoon met opvallend lange beenen, bedreven. Hij wondt zijne slachtoffers door verraderlijke steken in rug of hals. Een dame te Brussel, die 2000 frs. in de Bank had ont;angen, reed met de tram naar huis. Toen zij het rijtuig wilde verlaten, had zij nog slechts het koord in de hand van het taschje waarin zij het geld gestoken had. Het taschje zelf was er door den dief afgesneden. Zaterdag stortte te Barcelona een riool in, waaraan men bezig was te bouwen. Achttien werklieden kwamen om het leven. De ramp wordt toegeschreven aan doorsijpeling van het water. Groote Schouwburg te Gent. Op Zondag 18 December a. s., om 2 uren precies, opvoering van L'AFRICAINE (groot succes), groot opera in 5 bedrijven, woorden van Scribe, muziek van Meyerbeer. Hulst, 12 Dec. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,55 k f 47,60 n 12>>n u 12,10 ZEET1JU1IM«EN. Van 12 tot en met 13 Dec. Van 12 tot en met 13 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen op- en 18 afgeschut; door de Westsl. 4 op- en 1 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 15 Dec. 2.39 3.3 Vrijdag 16 3.27 3.51 Zaterdag 17 4.15 4.41 Zondag 18 5.59 6.27 Dinsdag 20 6.57 7.27 Woensdag 21 7.59 8.33 Voorspoedig bevallen van een meisje, E. WAUTERS—Pauwels. Sas van Gent, 12 Dec. 1898. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen op Zaterdag den 17 dezer, onze geliefde ouders MINNEKUS WISSE en WILHELMINA VAN MAELSAEKE, hun vijf en twintig jarige echtvereeniging te herdenken. Hunne kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Ter Neuzen, 14 December 1898. Gisterenavond overleed na een kort- stondig lijden, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, Wed. P. WIELANDMEEUWSEN, in den ouderdom van ruim 59 jaren. Namens de familie, J. WIELAND Pz. Ter Neuzen, 13 December 1898. Voor de bewijzen van deelneming, ont- vangen na het overlijden van Mevrouw C. W. H. NAGTGLAS VERSTEEG, geb. Sib- macher Zijnen, wordt door de Broeders en Zusters der overledene dank betuigd. 14 December 1898. Bij dezen betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, den heer WILHELMUS VAN HAM. Inzonderheid zij onzen dank gebracht aan het muziekgezelschap „de Vereenigde Vrienden," voor de laatste eeYden overledene bewezen. Uit aller naam, Wed. W. VAN HAM. Sas van Gent, 12 December 1898. De COMMISSIE van den Steenweg van West- dorpe, brengt, voor zooveel noodig, nogmaals ter kennis van aandeelhouders in de geldleening van den weg dat, zooals hun reeds schriftelijk rnede- gedeeld is, bovenbedoelde geldleening zal gecon- verteerd worden in eene, rentende 35/2 ten honderd en dat het bedrag der verschenen coupons en der geconverteerde aandeelen, waarvoor geen andere verlangd worden, van af den 2 Januari 1899 kan worden ontvangen ten kantore van den heer L. N. Stubbe te Sas van Gent. Westdorpe, den 12 December 1898. De Voorzitter, C. VAN WAES. De Secretaris, L. N. STUBB& De Commissie van beheer over den grindweg TER NEUZEN—HOEK, zal op Woensdag, 28 dezer, des voormiddags 10ys uur, in het raadhuis van Ter Neuzen, in het openbaar, bij enkele inschrijving 1. Het leveren van 325 M3. grind, en 2. Het vervoeren van dien grind langs den weg. De voorwaarden liggen in dat raadhuis en wat die van het vervoer betreft ook in dat van Hoek ter inzage. Levering en vervoer worden in afzonderlijke perceelen aanbesteed. Inschrijvingsbiljetten kunnen tot op het uur der besteding worden ingeleverd op het raadhuis te Ter Neuzen. Op ongezegelde inschrijvingsbiljetten zal geen acht worden geslagen. Ter Neuzen, 14 December 1898. J. C. HARTE, Voorzitter. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Hulst, zal op Woensdag 21 December 1898, vm. om 10 uur, ten huize van den heer P. de Lozanne in „de Graanbeurs" te Hulst, bij inschrijving in het openbaar verpachten, voor een tijdvak van zeven jaar, van 1 Januari 1899 af Drie perceelen grond, samen groot ongeveer 12,93,50 H. A. in den Koningin-Emmapolder, gemeente Clinge. Alles bij biljetten omschreven. Nadere inlichtingen geven genoemde Ontvanger en de Hoofd-Opziener der DomeiDen in Zeelaud te Middelburg. Het BESTUUR der Chr. School te Driewegen (Ter Neuzen) maakt bekend, dat op Maandag 19 December 1898, des avonds om 6 ure, een UNIE-REDE zal gehouden worden in het Schoollokaal. HET BESTUUR. te AXEL (KIJKUIT). op Woensdag 21 December 1898, bij A. van Doksselaar, te Kijkuit, 's nam. 2 ure (spoortijd), voor de levering van plm. 90,000 K.G. Tnschrijvings-biljetten met voorwaarden zijn te bekomen bij den secretaris der maatschappij, A. van Dorsselaar te Axel (Kijkuit). MAATSCHAPPIJ t e AXEL. Het Bestuur van bovengenoemde Maatschappij zal op Dinsdag 27 December 1898, des namid- dags ten 2y2 ure, ten huize van P. Dieleman, in u's Lands Welvaren" te Axel, trachten aan te besteden de levering van Voorwaarden van aanbesteding en modellen van inschrijving, zijn op franco aanvrage verkrijgbaar aan 't bureau van de Axelsche Courant, terwijl nadere inlichtingen worden verstrekt door't Bestuur. N.B. De Superphosphaat moet 18 °/0 phosphor- zuur bevatten. Axel, 6 December 1898. Namens 't Bestuur, J. RAMONDT, Voorzitter. J. VAN HOEVE, Secretaris. TIB HOEK Donderdag 29 December 1898, des namiddags te 2 ure, zal ten huize van Jac. Drabbe, te Hoek, worden Voorwaarden en modellen van inschrijving zijn te verkrijgen bij den secretaris der vereeniging L. KIEL. te ZAAMSLAG. Donderdag den 29 December 1898, des namiddags ten 3 ure, zal ten huize van G. de Visser, te Zaamslag, worden de levering van Voorwaarden van aanbesteding en modellen van inschrijving te verkrijgen bij den Secretaris der vereeniging E. J. DE KLERK. in leer en linnen. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 8,25; Rogge 6,20; Wintergerst /8,10; Zomergerst fHaver 6,20 Erwten f 8,50 Paardenboonen f Dilivenboonen f Witteboonen f Bruineboonen f 10,80; Boekweit fLijnza d Aardappels f 2,75 Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 1,05. Eieren per 26 stuks 1,40 Er waren ter markt te koop gesteld: 15 stuks hoornvee, 51 varkens. Verkocht 7 stuks hoorn vee, 27 varkens. 3 Q VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Xeuien s 12 Eng. barge Southern Belle 1 243 Londen ijzer Van Ter I'euien 12 Ru8. 8.9. Helios 5007 Newport ledig 13 Eng. 8.s. Colfer 1066 Londen macadam Voor Kent 12 Eng. 8.8. Aire 1763 Goole stukg. Van <«ent t 12 Eng. s.a. Preston 5644 New-Castle ledig idem Trnro 2366 Hull stukg. idem Sea Belle 2152 Londen idem 13 idem Calder 1992 Goole idem Voor Selaaete: 12 Noor. bark Sea 1 2219 1 Porsgrund hout 0 5.5 5.32 Maandag 19 0 0

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3