UNIE-REDE B E R I C H T. YMm&mwl ALMANAKKEN gaat niet door. SCHEURKALMDERS Ilandelsbericbten. BURGERL1JKE STAND. Advertentien. Smederij, handel in Kachels, Haarden, Landbouw-werktuigen enz. Smederij, den handel in Kachels, Haarden, Landbouw-werktuigen enz. Opsnbare Ysrgadsring Ds. L. W. Bakhuizen van den Brink. den heer W. YAN TATENHOYE Pz. „Eigen Hulp, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Ter Neuzen. P. J. van de Sande. Rotterdam, 28 November 1898. Binnenl. Granen. De aanvoer van Tarwe, Rogge, Gerst en Haver was redelijk. Bruine Boonen en Erwten waren mede in voldoende hoeveelheid ter markt. Men noteert Tarwe naar kwaliteit f 5,80 a f 7,20Canada- Tarwe 5,75 a f 6,Rogge 4,75 h 5,70 Wintergerst 5,a f 5,70 Zomergerst 4,75 a 5,30 Chevalier 5,50 a 6,Gerst per 100 kilo 8,a 8,75 j Haver 2,75 a 3,75, alles per hectoliter. Paardenboonen 6,a 6,50 Witte Boonen 10,50 a 11,50 j Bruine Boonen 9,25 h 11,25 Kookerwten 8,25 h 9,voeder- erwten J 6,50 h 8,Kanariezaad 5, h 6,50, per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 k.g. op levering Maart f 181 Rogge per 2100 k.g. op levering vast, Maart 142, f 143; Mei f 136, f 137, 138 Amerik. Mais 108 a 112 per 2000 kg. Boekweit f 168 a f 170 per 2100 kg.Haver f 7,a 7,40 Tarwe 8,it 9,per 100 k.g. Meel. Prima inlandsch f 11,50 a 12, le soort 10,50 h 11,prima Belgisch 11,75 h 13,25 1" soort 10,75 a 11,50 extra puik Hongaarsch f 17,50 a 18, le soort 15,25 a /16,prima Amerik. 12,50 h 13,25 1= soort 10,— £t 10,75 2e soort 8,75 a 9,50Duitsche Roggebloem 10,50 a /ll,— per 100 kilo netto. Runderprijzen 45 a 62; Stieren 40 a 50 Kalveren 65 it 90Schapen 35 a 50 Varkens 32 a 36 cent, alles per kilo. Melk- en Kalfkoeien 90 a 200Stieren f 50 a _/110; Graskalveren 30 a 65 Yaarzen 50 a 110 Biggen f 7 h 14 nuchtere kalveren 6 a 15, alles per stuk. Aardappelen. Spuische Jamraen 2,75 f 3,Zeeuwsche blauwe f 3,h /3,25; Geldersche 3,a/3,10; Overmaasch? Jammen 3,50 h f 3,75 Brielsche /3,75a/4,— Flakkeesche jammen 2,70 a f 3,Strijensche jammen 3,25; Poters 1,60 h 2, per mud. Boterprijzen in vaten middenprijs 54, stukken van een half kilo 60 a 70 cent. Zoetemelksche Kaas 20,50 a f 23, per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren f 5,a f 5,25, Buitenl. 4,50 per 100. Zeeuwsche Ajuin als voren. V1 a s. Voor oud vlas weinig vraag, nieuw gezocht. Karwijzaad f 11,50 a 11,75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in vaten per 100 kilo 10,25 a 10,35 en 8 cent per liter. Javakoffie, in balen gewone soorten 32 en dito Santos 19 cent per half kilo. P O L 1 T 1 E. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een gouden ring en een beursje met geld. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. RECTIFICATIE. In ons vorig nummer is onjuist vermeld dat bij de teraardebestelling van wijlen den burgemeester een krans was gezonden door de firtna Little fe Johnston. Dit huldeblijk ging uit van versehillende inwoners van Ter Neuzen van vreemde nationaliteit, en bevat het volgende opschrift„Les etrangers de Terneuzen au regrette Bourgmestre," terwijl genoemde firrna met de zorg daarvoor was belast. Red. VEEHANDEL in BELG1E. Vee behield omtrent de vorige prijzen ossen 70 tot 85 centiem, stieren, koeien en Vaarzen 55 tot 71 c., vette kalveren 70 c. tot 1 fr. 05, vette varkens 80 tot 90 c. ZEETIJ 1)1 N GEN. Van 25 tot en met 27 Nov. Ondergeteekende brengt bij dezen ter kennis van haar clientele, dat zij hare heeft overgedaan aan Joj. J. VERLfNDE-HoEBE. Onder dankbetuiging voor de gunst door haar en haar overleden echtgenoot zooveel jaren onder- vonden beveelt zij haren opvolger ten zeerste aan. Wed. E. WALRAVEN. Ter Neuzen, 21 Nov. 1898. Verwijzende naar bovenstaande adver- tentie maakt ondergeteekende bekend, dat hij de van mej. de wed. F. Walraven heeft overgenomen. Hij beveelt zich minzaam bij het publiek aan, be- lovende eene vlugge, nette en accurate bediening. JOJ. J. VERLINDE-HOEB& Ter Neuzen, 21 Nov. 1898. te houden door Dr. L. H. WAGENAAR van Middelburg, in de Gereformeerde kerk te Ter Neuzen, op Woensdag .30 November, des avonda te zes ure. der Afdeeling Zeeuwsch-Vlaanderen van het Nederlandsch Bijbelgenootschap op WOENSDAG 30 NOVEMBER aanst., 's av. half zes, in de Herv. Kerk te Ter Neuzen. SPREKER 's Namiddags half drie, daaraan voorafgaande, Vergadering van Leden en Begunstigers in de Consistoriekamer bij de Kerk, ingang Lange Kerkstraat. De Secrelaris, F. BREEN. De DIRECTIE der eerste Onderlinge Paarden- en Yeeverzekering-Maat- schappij, gevestigd te Zwolle, geeft kennis dat als hoofd-agent voor dit district is aangesteld te Ter Neuzen. De geannonceerde veiling ROERENDE GOE- DEREN ten verzoeke B. J. GOETHALS, aan het Zwaantje, Ter Neuzen, op Woensdag 30 Novem ber aanstaande, Notaris DREGMANS. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 29 Nov. 2.13 2.31 Woensdag 30 n 2.48 3.5 Donderdag 1 Dec. 3.23 3.39 Vrijdag 2 3.57 4.14 Zaterdag 3 u 4.33 4.52 Zondag 4 h 5.11 5.32 Maandag 5 n 5.56 6.20 Landbouwers-Vereeniging HONTENISSE. Van 25 tot en met 27 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 50 binnenvaartuigen op- en 63 afgeschutdoor de Westsl. 6 op- en 1 afgeschut. In de Algemeene Vergadering van 17 September j.l. is vastgesteld, dat De inschrijvingsbiljetten moeten ingezouden worden binnen acht dagen na ontvangst. Dat er na dien tijd geene bestellingen worden aangenomen. De aanbestedingen zullen geschieden van Super- phosphaat in Januari. Van Superphosphaat, Chili-Salpeter en Kunst- mest in Februari. Van Chili-Salpeter in Maart 1899. HET BESTUUR. EN voor 1899. De heer Van der Moer vraagt of er bij het gemeentebestuur ©ok geen rapport is Tan den gemeente-bouwmeester over die straten. IJsselsteijn antwoordt ontkennend. Dat rapport is indertijd, zooals uit de no.ulen blijkt, mondelmg U1 Debrheer De FeijterIn ieder geval is toch bewezen dat dat; daarover redeneeren helpt niet meer, maar hij wilde de commissie alleen verde dip-en teeen den blaatn van persoonlijk te zlJn- gDe heer Van der Moer acht het onderzoek der commissie toch nuttig omdat daaruit gebleken is, dat er vroeger slecht toezicht^s geho^ gr blykt 00k nit dat het slecht is dat de gemeentebouwineester werk voor particulieren verncht. De heeren Van der Moer en Van den Hoek stemmen daarmee in, daar dan de zaken op den duur met meer uiteen gehonden worden, en doordat een bouwmeester er op nit is om zoo goedkoop mogelijk werk te leveren, het werk aan niet voldoende aan de gestelde eischen wordt gemaakt. De heer Van IJsselsteijn vraagt hoe het gesteld is met het nog overgebleven gedeelte der straten, dat nog met is over- genomen. Meteen merkt hij op dat van den heer Walraven nog geen antwoord is ingekomen, en vraagt of de straat van den heer Visser niet tegelijk zoo kunnen worden overge- nomen. De heer Visser Daar kan voorloopig nog niets van komen, want ik heb er nog heel wat aan te doen. Bij inzage van het rapport der commissie blijkt dat het gedeelte nog niet overgenomen straat van den heer Grenu moet herstraat worden en er syphons ontbreken. De heer Van den Hoek merkt op dat er groote putten m IJc Titer Van der Moer Die liggen er in al onze straten. De heer Visser merkt op dat die putten zijn ontstaan omdat er zooveel zand op gebracht is, wat noodig was om met de Tholensstraat gelijk te komen. Na eenige gedachtenwisseling stelt de heer Van den Hoek voor er genoegen mee te nemen dat de heer Grenu dat gedeelte opnieuw bestraat en er twee syphons maakt, verbonden door een riool van 15 c. M., in aansluiting op het gemeente-riool. De heer Grenn vraagt of het ook met goed is als hij er twee flinke zinkputten met stankschermen laat maken De heer Van den Hoek Als u dat doen wilt is het my nog liever. De heer Van der Moer merkt op dat hetgeen men nu wil toestaan, in strijd is met art. 14 der bouwverordemng, en om nu voor een persoon daarin een wijziging aan te brengen acht hij het niet gewenscht. De heer Van IJsseUeijnDat zou ook voor anderen noodig zijn, want bij de andere straten zal ook moeten wor den afgeweken. We zouden de aanhangige gevallen nog maar moeten beschouwen als een overgang, daar die toestanden in den tijd van de invoering der bouwverordening zijn ontstaan, en voor het vervolg beter oppassen. Dc heer Moes is er tegen om de gelegenheid te optncn dat door den Raad afwijkingen kunnen worden toegestaan. Het zou dan herhaaldelijk kunnen voorkomen dat men moest beslissen en wanneer men dan onvoltallige vergaderingen treft, zouden uiteenloopende besluiten het gevolg kunnen zijn, Hiertegen wordt aangevoerd dat men dit omtrent alle zaken kan treffen. De heer Visser wijst er op dat het met het besproken gedeelte straat wel een eenigszins ander geval is, deze straat is doorgetrokken en er blytt een groot gedeelte onbebouwd. De heer Van IJsselsteijn meent dat dc raad in dezen imperatief is en zonder wijziging der verordening afwijking kan toestaan. De heer Van der Moer weerspreekt dit, daar juist omtrent de syphons in de verordening geen afwijking is toegestaan. Versehillende leden geven te kennen geuegen te zyn de straat over te nemen, wanneer deze overeenkomstig het voorstel—Van den Hoek is gemaakt. De heer Van der Moer is daar tegen, er is al zooveel van de bouwverordening afgeweken, en hij wil daar met mee voortgaan. Acht men het niet noodig dat de voorschnften geheel uitgevoerd worden en dat er een afwijking kan worden toegcsiaan, dan dient z i. de verordening zoodanig gewyzigd dat die afwijking geoorloofd is. De beslissing op de over- neming moet dan maar tot een volgende vergadering worden aangehouden. Hij stelt daarom voor aan art. 11 als laatste lid toe te voegen, dat door den gemeenteraad, voor zoover die bevoegd- heid niet aan Burg, en Weth. toekomt, geheele of gedeelte- lijke ontheffing kan worden verleend van de in dat art. opge- legde verplichtingen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De beslissing over de aanvraag van den heer Grenu wordt alsnu aangehouden, doch opgemerkt dat deze toch voorloopig wel kan handelen in den gecst van het gesprokene. 3. Voorstel-Bees heffing schoolgelden. De heer Van IJsselsteijn stelt voor dit aan te houden, daar er no" geen volledig onderzoek omtrent heeft plaata gehad, en dan ook gelijktijdig de door hem aangekondigde meuwe regeling van het onderwijs in behandeling zou kunnen komen. De heer Dees neemt hiermede genoegen, terwijl de heer Van der Moer verzoekt de stukken omtrent deze zaak voor de leden ter inzage te leggen. De Voorzitter zegt dit toe. 8. Benoeming deurwaarder gemeentebclastingen. De Voorzitter deelt mede dat de heer Huineman ontslag gevraagd heeft. Lezing wordt gegeven van een schrijven van den gemeente- ontvanger, waarin deze in overweging geeft het ontslag te verleenen en te benoemen den heer Adriaanse, deurwaarder bij het kantongerecht te Hulst, of den heer Werps, deur waarder bij 's rijks-belastingen alhier. Verder wordt lezing gegeven van een schrijven van den heer Werps, waarin deze te kennen geeft indien men hem wil benoemen en hij vergunning verkrijgt van den Minister van Finaneien, de aanmaningen persoonlijk te willen uitreiken en verzoekt hem alsdan jaarlijks eene vaste vergoeding uit te keeren. De heer Van IJsselsteijn In verband daarmede stelt het Dag. Best, voor de toelage op f 100 te bepalen, daar de dubbeltjes van de waarschuwingen weer aan de gemeente komen. Op eene viaag ran den heer Visser antwoordt hij dat de heer Werps oorspronkelijk hoogere eischen stelde, maar zich nu met 100 zal tevreden stollen. De heer Van der Moer zegt dat volgens de gemeentewet de benoeming van zoo'n ambtenaar bij het Dag. Best, behoort, waarop de heer Van IJsselsteijn zegt, dat de Raad toch het salaris moet bepalen. Verder wordt medegedeeld dat Huineman nooit de^ waar schuwingen rondbracht, maar dit aan de politie overliet, dit acht men verkeert en een onhoudbare toestand. Dc heer Van den Hoek zou de bevoegdheid van den deurwaarder willen omschreven zien, zoodanig dat, evenals bij de rijksbelastingen, de ontvanger hem inzage moet geven van het register om de achterstalligen te kunnen naspeuren. De heer Wieland zegt dat het daar zoo niet gaat. De ontvanger geeft een lijst aan den deurwaarder van de personen die hij moet vervolgendit acht hij goed en ook andere leden stemmen daarmede in. De heer Wieland vraagt hoeveel men zooal op denhoofd. omslag te kort komt. De heer Van IJsselsteijn: We hebben al jaren gehad van f 68. De heer Wieland Dan konden we't haast beter zoo maar laten, want dan geven we meer uit dan we kunnen nntvangen. De heer Van IJsselsteijn: Maar we krijgen de dubbeltjes toch ook De heer Van den Hoek: Als we er dan 1000 hebben staan we pas gelijk. De huer Moes zou willen probeeren om iemand voor minder te krijgen. De heer Van de Velde vraagt of men 'taan de politie of den bode niet zou kunnen opdragen. De heer Van der Moer merkt op dat men 'took aan 'edereen niet kan opdragen, daar zij bekend moeten zijn met versehillende formaliteiten. Nadat de heer Moes in overweging heeft gegeven om de zaak aan te houden en versehillende leden te kennen gegeven hebben van meening te zijn dat een goede regeling in deze wenschelijk is, stelt de heer Van den Hoek voor een vaste toelage te verleenen van 50 en ook de emoulementen voor den titularis te bestemmen, wat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Voorstel Commissie geven namen aan straten. Door de commissie worden de volgende namen voorgesteld Korte Dijkstraat, voor de steeds genoemde Slykstraat Van Bovenstraat voor die loopende van de vorengenoemde naar de bijzondere school. 2« Kortestraat, voor het straatje achter voormelde straat, en in verband daarmede de daar achter gelegen bestaande Kortestraat 1* Kortestraat. Jozinastraat voor de dwarsstraat loopende van de Grenu- laan naar de Tholensstraat. Bonze- Visserslraat, voor de steeds dus genoemde. Verlorenhoekvoor het in de Grenulaan uitkomend tot aan aan de achterzijde der huizen van de Tholensstraat loopend straatje. Straten op Java ,r Een gedeelte dat kan beschouwd worden als een verlen (ring van de Doelderstraat ook zoo tc noemen. Java Bwarsstraat, wordt voorgesteld voor het straatje loopende van de Doelderstaat naar de Steenkamplaan. Met algemeene stemmen worden de voorgestelde namen goedgekeurd. 10. Benoemen tijdelijk IVethouder. De nitslag der eerste vrije stemming is dat de heeren Van der Moer 6, Moes 5, De Feijter 1 en Grenu 1 stem verkrijgen. Een tweede vrije stemming heeft denzelfden uitslag. Bij de nu volgende herstemming tusschen de heeren Van der Moer en Moes, waarbij deze heeren zich onthouden, wordt benoemd de heer Van der Moer met 6 stemmen de heer Moes had 5 stemmen. De heer Van der Moer zal deze functie aannemen, daar het slechts tijdelijk is, echter op voorwaarde, dat er in den tijd dat hij fungeert geen ingrijpende maatregelen zullen voorgesteld worden, hij acht het minder gewenscht daaraan mee te werken, als men slechts tijdelijk fungeert. 1 1Wijziging begrooting 1898. 1 Voorgesteld wordt over te schrijven uit het goed slot der rekening van 1897 eene som van 1500 onder de inkomsten, en de uitgaven met een gelijk bedrag te verhoogen. Dit is noodig daar Ged. Staten weigerden versehillende oversellrijvingen waartoe in de vergadering van 30 Juni j besioteu werd, nog in de rekening van 1897 op te nemen Daarom komen die posten ten laste van dit dienstjaar. Z. h. s. aldus besloten. 12* Ingekomen stukken. 11Een schrijvm van Ged. Staten waarbij dit college bezwaar maakt de subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur toegestaan voor 1899 ad 5090 goed te keuren, waar dit college zelf /4700 voldoende acht en er dan nog 100 voor extra-bedeelingen is uitgetrokkenzij verzoeken daarom de subsidie met 300 te verminderen en dienovereen- komstig de begrooting te wijzigen. De heer Van der Moer merkt op dat dit hem vreemd voorkomf, waar Ged. Staten verleden jaar zelf 5000 noodig achtten. De heer Moes verklaart dat er toen J 4850 was toege staan, maar er was ook een kwaad slot van f 150, waarin moest voorzien worden. Daarom gaven Ged. Staten toen aan om de subsidie op 5000 te brengen. Hij acht ook en alle andere leden van het armbestuur zijn het daarmee eens 4700 voldoende. De heer Van der Moer zag er geen kwaad in meer te geven, want als men 't niet noodig heeft, blijft het in kas. De heer Van IJsselsteijn acht het tegen het belang der gemeente om aan het verlangen van Ged. Staten toe te geven J' 100 voor onvoorziene gevallen is niet veel en men loopt dan de kans later een nieuwe aanvraag te krijgen. Besloten wordt in geheime zitting hierover verder te spreken. 1». Dankbetuiging van den heer G. Jurrij, hoofd van school C, voor de gunstige beschikking op zijn verzoek, waarbij hem eenige verhooging van jaarwedde werd toegekend. c. Beschikkingen van Ged. Staten, op reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag, waarbij zijn terug- gebracht: H. R. Kramer naar een inkomen van 2000, J. F. Faas naar een inkomen van f 1000, en ontheffing is verleend aan A. A. J. van den Ende. 13. Suppletoir kohier Hoofdelijken omslag. Ter behandeling hiervan wordt de openbare zitting ge- schorst en gaat deze over in eene met gesloten deuren. Nadat de zitting weder openbaar is geworden, wordt het kohier vastgesteld op een bedrag van 110,38. 14. Idem hondenbelasting. Dit kohier wordt vastges'.eld op een bedrag van f 98,75 met 28 huis- en 27 werk- en bandhonden. Daarna wordt met algemeene stemmen besloten aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen en het subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur voor 1899 van f 5000 terug te brengen op 4700. 15. Omvraag. De heer Van der Moer merkt op in de hem toege- zonden afdrukken der brandweerverordening en die op het voorkomen van brand- of brandgevaar nog feiten te hebben ontdekt, daar niet alles overeenkomstig de in den Raad ge- nomen besluiten is opgenomen en waaronder punten zijn die noodzakelijk behooren te worden gewijzigd, er is geen rekening gehouden met de door hem by het voorstel gevoegde nota, voor aanvulling in geval do commissarissen behouden bleven, wat is geschiedt en nu is b. v. niet bepaald wie als voorzitter fungeert. Wordt met algemeene stemmen besloten deze wijzigingen aan te brengen, die dan nog op een afzonderlijk blaadje aan de reeds gedrukte verordeningen kunnen worden toegevoegd Bij de bespreking hierover deelt de heer Van den Hoek nog mede dat het bestuur der brandweer. in strijd met het advies der brandmeesters, tot het behoud der stokken heeft geadviseerd en zij er tegen zijn. De heer Van der Moer merkt op dat, nu er is besloten om ze te behouden, de brandmeesters ze ook moeten dragen of de politie anders proces-verbaal moet opmaken. Willen ze er van af zijn dan dienen ze tot afschaffing te adviseeren. De vergadering wordt gesloten. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. 27 26 25 Ter Nenzen. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Nov. Le- vinus Gerardus Molegraaf, oud 21 j., jm. en Pieternella Riddering, oud 21 j., jd. Gcboorten. 20 Nov. Johanna Margaretha, d. van Jan Daniel van de Wege en van Serafina Johanna van Driessen. 22 Nov. Willemina Francina en Maatje, dochters van Jan de Mul en van Elisabeth Deij. Suzanna, d. van Maarten de Jonge en van Suzanna Scheele. Marinus Gijsbregt Pieter, z. van Ario Cornelia de Feijter en van Antonina Veerman. 23 Nov. Jansje Francina, d. van Anna Jolijt. 24 Nov. Anna Jacomina, d. van Jacobus Kroon en van Geertruida van Wijck. 25 Nov. Frederik, z. van Hermanus de Jonge en van Helena de Bruijne. 26 Nov. Anthonie, z. van Marinus de Putter en van Francina Elisabeth Bedet. Overlijden. 22 Nov. Maria Susanna Baart, oud 4 m., d. van Hendricus en van Maria Catharina Koch. Johan Adri- aun van Boven, oud 66 j., echtg. van Johanna Theodora Adriana Buijze. 23 Nov Olivier van Damme, oud 67 j., echtg. van Jozina van den Ouden. 24 Nov. Gerard Pieter de Krijger, oud 2 m., z. van Eliza en van Neeltje Cornelia Wright. 26 27 25 26 27 27 Voor Xer 1'eusen Eng. s.s. Ann Webster 1 2241 1 Londen stukg. Vitu Xer Seuien t Eng. s.s. Hailing 2199 1 Londen stukg. Voor <aent t Zweed. s.s. Sophie j 854 Koningsberg graan Eng. s.s. Sea Serpent 2553 Newhaven ledig idem Sea Belle 2152 Londen stukg. Zweed. s.s. Martha 3245 Riga hout Noor. s.s. Hafursfjord 4722 idem idem Eng. s.s. Truro 2366 Hull stukg. Duits. s.s. Emma 1825 Dantzig hout Deens. s.s. Danmark 5800 Riga idem Eng. s.s. Calder 1992 Goole stukg. idem Spindrift 2003 1 Londen idem Van (»ent i Eng. s.s. Paradox 1(579 1 Dublin phosph. idem Egret 3492 Antwerpen stukg. idem Sea Gull 2100 Londen idem idem Aire 1763 Goole idem idem Antiquari 2915 Leith idem idem Sea Serpent 2553 Londen idem Noor. s.s. Bris 2821 Boness ledig Van Seizaete s Eng. s.s. Alchymist 1079 Londen ledig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3