Aanbesteding. 65 Kanadaloomen, 150 Kanadaboomen, Openbare Verkooping. Advertentien. puiks N.-H. Graskalveron. N.-H. Graskalveren, aan te besteden in een perceel: •uapsoqiapuiji ua -sauiEQ Opsnbars Ycrkooping- zware en 39 wilgen Tronken, RIJKMANS, Arts 3 y 3 Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. JACOBA, Uit de hand te konp op Woensdag 19 October a. s. •RHiHoaa aa k Openbare Verkooping. te Sas van Gent, Openbare Verkooping. Een zonderlinge zich Woensdag in Haag voorgedaan. Een slager, die eensklaps den poging tot zelfmoord lieeft een scheerderswinkel in Den arm z/onder het mes zat", greep van den barbier, om zichzelf zoodoende te verwonden. De scheerder, hoewel verschrikt, bad echter genoeg tegenwoordigheid van geest om zich los te rukken, waarna de levens- moede klant den winkel verliet. Terwijl de ruim 60jarige J. Bos, te Amstel- veen, naar de kerk was geraakte door een onbe- kende oorzaak zijne woning in brand. In korten tijd was zij met alles wat zij bevatte, ook zijn wintervoorraad, een prooi der vlammen. Eenig pluimvee kwam er mede in om. loen de man thuis kwam, was hij van have en goed beroofd. Door een der buren werd de ongelukkige Bos onder dak gebracht. Anderen zullen trachten geld in te zamelen, om hem van het noodige te voorzien. Maandag bemerkte een gehuwd polderwerker te Dinxperlo, dat hij een beurs, waarin 120 mark aan verdiend loon geborgen lag en die bij zich droeg, kwijt was. Hij herinnerde zich toen den vorigen avond in gezelschap van gehuwde vrouwen T. en E geweest te zijn. Van deze zaak werd bij de politie aangifte gedaan. Aan het ijverig optreden van den rijksveldwachter G. Thijssen eu den gemeenteveldwachter H. A. Kuyl is het te danken, dat beide vrouwen werden opgespoord, die bekenden zich aan den diefstal van bedoeld geld te hebben schuldig gemaakt. Aan hunijveris het mede te danken, dat 100 mark, die in de schuur van T. verborgen waren werden teruggevonden, zoodat de schade voor den polderwerker minder groot is. Beide vrouwen werden later naar Arnhem gebracht, om aan de justitie te worden over geleverd. Donderdagmiddag omstreeks 12 uur is uit een sloot aan den Meerweg te Heemstede opgehaald eene zekere vrouw, de wed. Yinnings. Aan den slootkant werd gevonden een nog niet geheel ledige halve ilesch met sterken drank. Tevens was aan den naastbijzijnden boom een briefje ge- speld, waar op vermeld stond ,/hier ligt ver- dronken de wed. Vinnings, gelogeerd bij den heer L. Harren, Binnenweg alhier." Bij het ophalen bleek het leven nog niet geheel geweken. In het Wapen van Heemstede werd het weer opgewekt met de medische hulp van Dr. M. Colenbrander. De toestand der weduwe is op het oogenblik zeer bevredigend. Uit de gevangenis te Potsdam zijn twee gevaarlijke inbrekers ontsnapt. Zij wisten de binnendeur van hunne eel open te breken, maakten daarop een vervaarlijk geweld, en toen de cipier de buitenste deur opende, om te zien wat er gaande was, drongen zij er er uit, bonden hem, met behulp van twee celgenooten, aan handen en voeten en namen hem zijn sleutels af. Daarop vluchtten de vier gevaugenen het gebouw uit. Een van hen keerde spoedig terug en bevrijdde, den cipier van zijne banden. Een tweede werd nog dienzelfden avond door zijne ouders terug- gebracht. De twee anderen, de gevaarlijkste boeven, is men nog niet op het spoor gekomen_ Volgens de Schotsche bladen zijn er gedu- rende twaalf maanden, eindigend 31 Juli jl., op de noordelijke kusten van Groot-Brittannie niet minder dan 1.650.000,000 haringen gevangen. Een aantal, buitengewoon groot, daar in de vorige jaren het milliard nooit werd overschreden. De kuststreek schijnt zich al bijzonder te leenen voor Men gaat toch niet over de watervallen stroom- opwaarts zei hij. Neen, maar men moet dan de boot over- dragen, en dat zou u zeker niet lijken. Of u moet het te druk hebben met het eten koken of allerlei klein werk, om een handje te helpen. Weer veranderde Jake's stemminghij begon nu luid te lachen. U is hard voor mij, meneer Osborne, zei hij, een en al vroolijkheid. U moogt er wel aan denken, dat al was ik onderweg niet zoo erg vlijtig bij 't zware werk u hier nu niet zou zijn, als ik mijn goed hart niet had getoond op den Witten Pas. Jake's zalvend lachje, meer nog dan zijn woorden, bracht het beeld voor den geest van de vijf bandieten, die in de afgrond storten. Zoo had hij ook ge- glimlacht, toen hij den boomstam, die voor brug diende, losmaakte. Dick sidderde bij de herin- nering en vervolgde zwijgend zijn weg. Hij zou veel gegeven hebben, had hij zijn gemoedelijken reisgenoot kunnen overtuigen van het verraad. waarvan hij het slachtoffer wasj en t hinderde hem, bij herhaling te worden herinnerd aan den dienst, welke, naar hij begon te vermoeden, niet zoo geheel belangeloos was bewezen. (Wordt vervolgd). wonderbare vangsten, want uit Aberdeen kwam nu weer onlangs het bericht, dat daar in zes dagen tijds niet minder dan een millioen kilogrammen visch waren aangevoerd, alles gevangen in't gezicht van de kust en vertegenwoordigend een waarde van 110.000 gulden. Hiervan waren 760.000 kilogrammen met netten en 250.000 kilogrammen aan de lijn gevangen. En dat minder dan een week Het koninkrijk Zweden vertoont sedert een tiental jaren zulk een enormen vooruitgang op het gebied van zuivelbereiding, dat alle zuilvel- bereidende landen, Nederland niet het minst rede- nen hebben, om dezen vooruitgang gade te slaan, te bestudeeren en er van te leeren. Zoo legt men zich daar te lande er zich ernstig op toe om ,/Goudsche kaas" te maken en de pogingen hebben reeds in zooverre succes, dat zelfs Zweedsche //Goudsche kaas" tegen goede prijzen naar het buitenland geexporteerd is. Intusschen kan van een grooten uitvoer en ernstige concurrentie met echte Goudsche kaas nog geen sprake zijn, omdat de productie van Zweedsche kaas niet groot genoeg is om eenigszins belangrijke hoeveelheden van een en hetzelfde maaksel bijeen te brengen, zoodat de opkooper genoodzaakt is van eene menigte Zweedsche kaas- fabrieken te koopen en dus geene volkomen gelijk- soortige hoeveelheid op de markt kan aanbieden. Geldt dit bezwaar voor de export, voor de binnenlandsche markt is het van minder beteekenis. De Zweedsche meierijen hebben dan ook vooruamelijk in het land zelf haren afzet van kaas. Deze is zeer aanzienlijk, want kaas is een zoo algemeen gebruik voedingsmiddel in Zweden, dat men durft bewereu dat er geen tweede land is, waar zooveel kaas geconsummeerd wordt, Een vreeselijk ongeluk is onlangs bij Noumea (Nieuw Caledonie) gebeurd. Een groot zeilschip zette een boot met 14 mannen uit, om naar land te varen. Maar de boot was nog slechts op korten afstand van het schip, toen zij plotseling werd omringd door een menigte haaien, die haar deden omkantelen. En nu moesten de achtergehlevenen op het schip de ongelukkigen zien verslinden, zonder iets te kunnen doen om hen te redden. Het water wemelde van haaien, en de een na den ander werden de mannen onder hartverscheu- rend geschreeuw naar de diepte getrokken. Weldra wareu de laatste uitgestrekte armen, het laatste van angst verwrongen gezicht verdwenen en heerschte de stilte des doods over de roodgekleurde water- vlakte. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag W oensdag 15 16 17 18 19 Oct. Donderdag 20 u Vrijdag 21 Getrouwd J. R. H. SMI DT D E en M. S. VISSER, die, ook namens wederzijdsche familie, hunnen liartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij die gelegenheid ondervonden. Ter Neuzen Hansweerd 13 October 1898. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden, gedurende de ziekte en bij het overlijden onzer innig geliefde dochter, zuster, behuwdzuster en verloofde betuigen we door deze aan alien ouzen liartelijken dank°, en inzonderheid aan het zanggezelschap ,/Exelsior." Uit aller naam, Wed. P. VAN OVERBEEKE. Ter Neuzen, 13 Oct. 1898. Morgen (Zaterdag) bij SGHELLEMAN te Axel en Woensdag 19 October, bij V. GAELE te Ter Neuzen VAN DER LINDE en BROEKHOVEN. bij Mejuffrouw SUSIJN te Ter Neuzen, EEN PRACHTIGE PARTU waaronder extra beste fokstieren. VAN BOVEN en D1ELEMAN. D e COMMISSIE voor beheer en on- derhoud van den grindweg RUST WAT DE KRAAIZAAMSLAGSCHE VEER, zal trachten op Maandag 7 November a. s., des namiddags ten twee ure, ten huize van F. M. Brand, te Hulst, het uitbreken van 4598 meter lengte grindbaan en deze te vervangen door KEIBESTRATING, waarvan 910 meters te leggen met keien 10/16 en 3688 meters met keien 10/ig alien Lessines of Quenast. De keibestrating zal eene breedte hebben van 2,75 M. met inbegrip der aan te brengen kantlagen (Doorniksche kantsteenen van 10 h. 12 c.M.) De aanwijzing zal plaats hebben op Donderdag 3 November a. s. des voormiddags om 10 ure, (Gr. T.) te beginnen aan Rustwat. Bestekken zijn voor zoolang de voorraad strekt, verkrijgbaar tegen toezending van 50 cent bij den ondergeteekenden-Secretaris te Hulst. Namens bovengenoemdc Commissie, De Voorzitter, J. S C H E E L E. De Secretaris, JOS. VAN WAESBERGHE. Hulst, 10 October 1898. •uozfud apugjaajjnnnoo une sa[{y Suuagfios oSiUpiud uaa pin 'NTTGXMOT 'N hq ufiz ippsdaftpn pz Supsutg *s fiz pp 'jqouaq opuaqgapSjgpuo oq De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van den heer P. J. DE VLIEGHER, grondeigenaar te Gent, op Donderdag den 27 October 1898, des namiddags 1 ure,in hetlogement ,/Willem III," bewoond door den heer H. D. l'EcltjseMahu te Axel, verkoopen Koop 1. 2 hektaren 86 aren 60 centiaren of 6 gemeten 130 roeden BOUWLAND, ge- legen in den polder Oud Beoosteu en fie- westenblij, gemeente Axel, kadastraal bekend in sectie E nummers 117, 536 en 540. In huur bij Jan den Hamer, landbouwer te Axel, tot het rooven van den oogst in 1900 voor f 152,75 of 325 francs. Koop 2. 2 hektaren 11 aren 20 centiaren of 4 gemeten 222 roeden BOUWLAND, ge- legen in denzelfder, polder over de vaart, kadastraal bekend in sectie E nummers 118, 119, 120, 121 en deel van 123. In huur bij C. L. de Letter, tot als boven voor f 61,75. Koop 3. 1 hektare 58 aren 20 centiaren of 3 gemeten 165 roeden BOUWLAND, gelegen als voren, kadastraal bekend in sectie E nummers 122 geheel en 123 gedeeltelijk. In huur bij de gebroeders Van de Vijver tot als boven voor f 79,90 of 170 francs. De koopers komen in het genot der huur sedert 1 October 1898, doch moeten daarentegen aan den verkooper bij de betaling der koopsommen opleggen 3 maanden dier huur. Betaaldag koopsom 1 Februari 1899. Onkosten 7 binnen 8 dagen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de Wed. van den WelEdel Geboren heer D.. F. PH. SEYDLITZ, grondeige- nares, particuliere te Gent, op Maandag den 31 October 1898, des namiddags ten 2 ure, verkoopen alles staande op den voormaligen zeedijk van den polder Hulsternieuwland, nabij Hulst. Te vergaderen ter plaatse. Deurwaarder Adriaanse te Hnlst, zal op Vrijdag 28 October 1898, des voormiddags om 10 uur, ten verzoeke van het Bestuur van den HAVIKPOLDER, in het openbaar verkoopen staande op den dijk van den Havikpolder aan den Vijfhoek (gemeente Stoppeldijk). is elken dag te spreken van 911 uur's morgens, in het estaminet van den heer G. J. KAMOEN te Westdorpe. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe en Erven C. MISSU, te Zaamslag, op Donderdag 20 October 1898, des voormiddags 11 ure, verkoopen staande op de plaat, behoorende bij hunne hofstede hewoond door Daniel Boijze, in de gemeente Axel. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van zijn ambtgenoot Mr. VAN SCHOOTE, te Gent, (Kortrijksche straat no. 2) als gemachtigde van zijne principalen, verkoopen Koop 1. 1 hektare 99 aren 64 centiaren of 4 gemeten 144 roeden BOUW- en WEI- LAND, gelegen in den Catharinapolder, gemeente Boschkapelle, palende Zuid aan den Watergang, West de straat, Noord Koop 2, deelmakende van het perceel kadastraal bekend in sectie A nummer 159. Koop 2. 2 hektaren 14 aren 78 centiaren of 4 gemeten 246 roeden BOUW- en WEI- LANI), gelegen als voren, palende Zuid Koop 1, West de straat, Noord Koop 3, Oost de Burgerlijke Godshuizen van Gent, deelmakende van het perceel kadastraal bekend in sectie A nummer 159. Koop 3. 2 hektaren 70 aren 90 centiaren of 6 gemeten 24 roeden BOUW- en WEI- LAND, gelegen als voren, palende Zuid Koop 2, West de straat, Noord Koop 4, en Oost de Godshuizen voornoemd, kadastraal bekend in sectie A nummer 159 gedeeltelijk. Koop 4. 2 hektaren 65 aren 42 centiaren of 5 gemeten 287 roeden BOUWLAND, gelegen als voren, deelmakende van de perceelen kadastraal bekend in sectie A nummers 159, 160, 161 en 162 palende Zuid Koop 3, West de straat, Noord Koop 5, Oost de Godshuizen voornoemd. Koop 5. 3 hektaren 19 aren 92 centiaren of 7 gemeten 54 roeden BOUWLAND, gelegen als voren, deelmakende van de perceelen kadastraal bekend in sectie A nummers 160, 161 en 162, palende Zuid Koop 4, Westde straat, Noord Koop 6, en Oost de Godshuizen voornoemd. Koop 6. 2 hektaren 25 aren 24 centiaren of 5 gemeten 16 roeden BOUWLAND, gelegen als voren, palende Zuid Koop 5, West de straat, Noord Koop 7, en Oost de Godshuizen voornoemd, deelmakende van de perceelen kadastraal bekend in sectie A nummer 162. Koop 7. 2 hektaren 56 aren 35 centiaren of 5 gemeten 226 roeden BOUWLAND, gelegen als voren, palende Zuid Koop 6, West de straat, Noord Koop 8, en Oost de Godshuizen voornoemd, deelmakende van het perceel kadastraal bekend in sectie A nummer 162. Koop 8. 2 hektaren, 73 aren 15 centiaren of 6 gemeten 39 roeden BOUWLAND, gelegen als voren, palende Zuid Koop 7, West de straat, Noord den dijk van den Stoppeldijk- polder, Oost de Godshuizen voornoemd deel makende van het perceel kadastraal bekend in sectie A nummer 162. Voorschreven goederen worden ook in verschil- lende te samen voegingen geveild en zijn in huur als volgt Koopen 1, 2 en 3 en een gedeelte van Koop 4, bij Cornelis Scheele Mz. te Axel, (vroeger Petrus Dieleman), voor f 456,75 Nederlandsch, en een gedeelte van Koop 4 en Koopen 5, 6, 7 en 8 bij de wed. Heijens te Stoppeldijk voor f 772,56 Nederlandsch, beide tot Bavo 1900 vrij van grond- en polderlasten. Grondlasten van al de goederen f 102, polderlasten f 3,per hektare. De koopers komen in het genot der huur sedert 1 October 1898 doch moeten daarentegen bij de betaling der koopsom opleggen het gedeelte der huur sedert 1 October 1898 tot 1 Februari 1899. Betaling der koopsom 1 Februari 1899. Onkosten 8 binnen 8 dagen. Grondlasten van 1 Januari 1899. Polderlasten van 8 November 1898 voor koopers. De verkooping wordt gehouden op Dinsdag 25 October 1898, des namiddags 2 ure, in enkele zitting in het logement //het gulden Vlies" bewoond door mej. de wed. Rolff te Axel. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden notaris. C. H. M., K. D„ J. M., F. J. P. K., alien te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. V rij grsproken t J. V., werkman te Sas van Uent, ter zake van zonder vergunning op den openbaren weg gelegenheid tot hazardspel geven. J. v. C. en J, v. H., landbouwers te Axel en Zaamslag, ter zake van met beladen voertuig een kunstweg berijden, terwijl znlks verboden is. P. C. D., jager, en F. D., visscher, te Hoek, ter zake van jaehtwetovertreding. mummui naii wijHi ■nimi i i;

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 4