Algemeen Nieaws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaan dares. No. 3676. Zaterdag 15 October 1898. 38e Jaargang. Maandag den 31 October aanstaande. Binnenland. C O U D Telegrafische berichten. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postYoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32$. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVEKTENTIlN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der nitgave. Bij deze courant belioort een bijvoegsel. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bij deze bekend, dat de Jaarlijksclie Yeemarkt in deze gemeente zal gehouden worden op Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. J. OGGEL, Burgemeester. J. A. VAN VESSEM, Secretaris. Het zal belangwekkend zijn te vernemen, welke indrukken Nederlandsche predikanten van het hezoek des Duitschen keizers in Jeruzalem medebrengen. De Duitsche keizer heeft voor de plechtigheden in Palestina in Nederland laten uitnoodigen den voorzitter en secretaris der Nederl. Hervormde Synode, Ds. M. A. Perk en Ds. L. Overman, terwijl H. M. de Koningin op de tot haar gerichte uitnoodiging den hofprediker Dr. G. J. v. d. Flier aanwees haar te vertegenwoordigen. Daarbij is Ds. v. d. Flier vice-voorzitter van de Synode. Ook de Luthersche Synode is uitgenoodigd door het Berlijnsche consortium, doch zij zal zich niet doen vertegenwoordigen. Bovendien gingen drie predikanten uit belang- stelling reeds naar het Heilige Land. Het zijn Ds. J. Krayenbelt, die reeds enkele malen het Oosten bezocht en een bekend geworden werk over zijn indrukken aldaar schreef, Ds. Louis Heldring beiden van Rotterdam, en Ds. H. van Lindonk, te Oosterbeek. De drie predikanten, die een officieele opdracht hebben, vertrokken Dinsdag j.l. TER NEUZEN, 14 October 1898. Bij beschikking van den Minister van water- staat handel en nijverheid is bepaald, dat de adspirant-ingenieur P. Hoogenboom, thans dienst- doende onder de beveleu van den hoofd-ingenieur voor de rivieren, te 's Gravenhage, tot 15 November a. s., dienst zal doen onder de bevelen van den hoofdingenieur in het Llde district, om te worden toegevoegd aan den arrondissements- ingenieur te Ter Neuzen, ten behoeve der werken FEUILLETON Een roiriii.n uit Klondyke. Naar het Engelsch 27) HEAD ON HILL. HOOFDSTUK XIII. Jake's consolatieprijs. Dick liet het rotsblok weer vail en over het ledige gat en staarde nu den een, dan den ander zijner tochtgenooten aan. Bliksemstraal bromde en fluisterde Ster-oogen iets toe, waarop zij ern- stig het hoofd schudde. Joey de drager keek erg onschuldig, en Jake begon heel druk te praten, zoo druk, dat Dick zijn woorden voor een klaar- gemaakte speech zou hebben gehouden, indien hij een oogenblik had kunnen veronderstellen, dat „Baxter" den schat had geerfd. Maar 't zij deze waardige reisgezel de kaart had gestolen of niet, twee dingen pleitten tegen de waarschijnlijkheid, dat hij het goud had weg- gehaald. In de weinige uren, die ze aan de Klon dyke hadden doorgebracht, kon geen man alleen den geheelen schat van Shrimpton hebben op- geruimden ware dit al mogelijk geweest, dan zou hij zeker niet naar het kamp zijn terugge- keerd. De gouddelversstad, beken dais Circle City, toen in haar opkomst, was slechts veertig mijlen verder op. De dief zou daarheen gevlucht zijn, met zooveel van den buit als hij kon drageu voor de verbetering van het kanaal GentTer Neuzen. Bij kon. besluit is benoemd tot hoofdingenieur van den rijkswaterstaat 2e klasse, de heer C. B. Schuurman, thans ingenieur le klasse. Tot ingenieur van den rijkswaterstaat 3e klasse is benoemd de heer P. Hoogenboom, thans adspirant-ingenieur. De commies 3e klasse bij's rijks belastingen C. L. d'Olieslager is, met ingang van 16 dezer, verplaatst van IJzendijke naar Echt. Zaamslag. Ten overstaan van den notaris Van der Moer werd alhier op Donderdag 13 Octo ber jh, ten verzoeke van de erven van mej. Ebrina de Feijter, weduwe van Willem van Tatenhove, in het logement van den heer G. de Visser ver- kocht, de volgeude onroerende goederen Perceel 1. Eene partij bouwland in den Catharina- polder, gemeente Boschkapelle, groot 3 gemeten en Perceel 2. Eene partij bouwland in den Catha- rinapolder, gemeente Axel, groot 10 gemeten 164 roeden, voor 755 per gemet. Perceel 3. Eene partij bouwland, weg en water- gang in den Pierssenspolder, gemeente Ter Neuzen, groot 9 gemeten 119 roeden en Perceel 4. Eene partij bouwland, weg en water- gang in den Pierssenspolder, gemeente Ter Neuzen, groot 9 gemeten 115 roeden, voor f 630 per gemet. Perceel 5. Eene partij bouwland, in den Bonte- polder, gemeente Ter Neuzen, groot 6 gemeten 58 roeden en Perceel 6. Eene partij bouwland, in den Bonte- polder, gemeente Ter Neuzen, groot 5 gemeten 57 roeden, voor f 745 per gemet. De perceelen 1, 2, 3 en 4 werden gekocht door W. van Tatenhove alhier, en de perceelen 5 en 6 door L. de Koeijer te Ter Neuzen, terwijl perceel 7 het aandeel van den boedel in de rechten op de slikken of schorren, liggende voor den Bonte- polder, gemeente Hoek, groot 30 gemeten 216 roeden, staande ten name van den Kleinen Zeve- naarpolder, waarvoor f 410 werd geboden, inge- houden werd. Verder werd het voortdurend recht van huur op eene Vrouwenzitplaats in de Ned. Herv. kerk te Ter Neuzen gekocht door Aarnout de Feijter aldaar. Borssele, 12 Oct. Eenige jaren achtereen werd der hier bestaande zangvereeniging //Tot Oefening en Uitspanning" steeds toegestaan op tweeden Kerst- en Paaschavond in het schoolgebouw eene openbare uitvoering te geven. en van daar de Yukon af naar St.-Michael en de zee. Toch waren Jake's betuigingen van sympathie wat overdreven en misten bijna haar doel. 't Spijt mij zeer, meneer Osborne, zei hij, en toch ben ik blij, bepaald blij. Ik betreur uwe teleurstellingmaar bovenal spijt het mij voor u, dat misbruik is gemaakt van uw vertrou wen in een vriend. Die Gartside, die de plaat gepoetst heeft naar Skagway, heeft dit gedaan. Herrinner u maar, hoe gretig hij de kans waar- nam om weg te komen. U zag Hier werd Jake's welsprekendheid afgebroken door 't eigenaardige geluid, veroorzaakt door Blik semstraal, die een patroon deed in zijn Winchester, geweer. Jake keek om en zag den loop van het wapen op zich gerichtde Indiaan stond geen twee pas van hem af. Nog een slecht woord over Gartside en je gaat er aan, Gartside is veel beter dat jij, zei de oude roodhuid. Dit plotselinge incident kwam als een verfris- schenden bries de atmosfeer opluchtenDick hoewel verre van gerustgesteld omtrent Gartside's onschuld, was den ouden krijger innig dankbaar voor de ridderlijke manier, waarop hij den afwe- zigen vriend verdedigde. Komaan, riep hij, met een zekere voldoening bij het ontwaren van Jake's angst, wij zullen den schat niet vinden door twist. Laat uw geweer zakken, oude; en gij, Baxter, spreek geen beschul- digingen uit, die ge niet kunt bewijzen. Wij kunnen den tijd beter besteden met zoeken naar ander goud, dat volgens Shrimpton genoeg De zangstukken werden afgewisseld door het opvoeren van een bescheiden tooneelstukje en het doen eener voordracht. Een groote opkomst van het publiek bewees, dat dergelijke uitvoeringen zeer in den smaak vielen en daar een matig entree geheven werd, voer de kas van het gezelschap er tevens niet slecht bij. Verleden jaar echter werd de vereeniging het geven van bovengenoemde uitvoeringen in de school geweigerd. Die weigering was een groote teleurstelling voor de vereeniging, welke slechts noode de som missen kan, die op genoemde avonden de kas kwam helpen stijven. Tevens was ze ook een teleurstelling voor de velen, die de pogingen van het gezelschap op prijs stelden en de uitvoeringen zoo gaarne bijwoonden. Dezer dagen nu wendde zich het bestuur der zangvereeniging per request in beleefde bewoor- dingen tot den gemeenteraad met het verzoek om permissie te mogen bekomen, in den aanstaanden winter op Kerst- en Paaschfeest, een openbare uitvoering in het schoolgebouw te geven. De adressant, de secretaris van het gezelschap, kreeg gisteren tot bescheid dat in de vergadering van den gemeenteraad, gehouden op 7 October, op zijn verzoek afwijzend was beschikt. Commentaar overbodig. Middelburg, 14 Oct. Heden werd alhier aan het gebouw van het provinciaal bestuur aanbesteed het maken van een remmingwerk voor den berm van bastion II der vesting Ter Neuzen, aan de westzijde der oost-buitenhaven van het kanaal van Ter Neuzen, (raming 20,000). Hiervoor werd bet laagst ingeschreven door den heer A. Tholens Dingz. te Ter Neuzen, voor 19,270. Kantongerecht te Ter Neuzen. te vinden is hier in de buurt. Misschien had de Witte Geest berouw van zijn gift aan mij en kwam zijn schim terug, om het te halen. Laten we die kreken volgendat schijnt mij juist de plaats om goud te vinden. Ster-oogen zuchtte verlicht, dat het geschil zoo spoedig was beslistwant haar vader nam het geweer onder den arm en glimlachte vriendelijk tegen Dick. Jong bleekgezicht spreekt wijze woorden, zei hij. Bliksemstraal's bloed is soms te driftig. Deze plaats hier is slechte medicijn. Laat ons gaan. Van de heuveltjes hadden zij een wijd vergezicht over de snelstroomende Klondyke en de daarin mondende kreken, waarvan de meeste met groot geraas stroomden over talrijke rotsblokken andere hadden een kalmer gang over een slijkbodem, waardoor het water vuilgeel werd gekleurd. Dick was te zeer onder den indruk van de groote teleurstelling, die aan zijn hoop den bodem had ingeslagen, om reeds eenig bepaald plan te kunnen vormen. Hij voelde echter behoefte aan handelen, aan bezigheid, en snel liep hij vooruit, den heuvel af. Hij beschouwde bet hoofdstuk van Shrimpton's geheimen schat als geeindigd er was hem iemand voor geweest, 't kwam er niet op aan wie, en al wat hij nu wenschte was, de natuur andere schatten te ontwringen, als schade vergoeding voor wat hij verloren had. Kon hij de kreek maar vinden, waar Shrimpton zijn goud had gewonnen, dan had hij enkel den tot dusver verloren tijd te beschouwen als een schadepost, Hij zoclit en vond afleiding door de beide Indi- anen te raadplegen over de mogelijkheid, hier wile en visch genoeg machtig te worden om eenige weken te kunnen blijven zonder gebrek aan levens- middelen te krijgen, en te informeeren naar den laatsten termijn voor hun vertrek, eer de winter inviel en hen verdreef. Jake volgde eerst heel mak, in gezelschap van Joeymaar toen het gezelschap voor hem begon te beraadslagen over den besten weg, om uit dit land te komen stroomafwaarts langs de Yukon, over Circle City en St.-Michael naar de zee of stroomopwaarts terug naar Skagway toen spitste hij de ooren en voegde zich bij de anderen. Circle City is aan de Amerikaansche zijde der grens, nietwaar vroeg hij onverschillig. Het Indiaansche meisje keek hem scherp aan beantwoordde de vraag zoo uitvoerig, dat het moei- lijk viel te volgen, maar volledig genoeg, om iemand in staat te stellen, de veertig mijlen naar Circle City zonder eenige moeilijkheid af te leggen. Jake vroeg nog eenige dingen, min of meer in verband met hun verdere plannen, alles in de veronderstelling, dat men over Circle City trok. Hij was vooral heel belangstellend naar de rader- stoombooten, die vandaar naar St.- Michael voeren en de groote booten, welke de gemeenschap ou- derhielden tusschen die haven en den Oceaan. Dick, die meer en meer het land kreeg aan zijn reisgenoot, kon niet nalaten een beetje spotach- tig op te merken U heeft het maar in uw hoofd gezet, meneer Baxter, dat wij langs den zeeweg terugkeeren. U heeft het niet begrepen op de watervallen. Baxter, die bepaald dien dag uit zijn humeur was, werd ten tweeden male boos. NEIIHSCHE (OIRAVT llitblad ver.chUnt Woensdag- en VrlJd»S»vond, itKgezonderd op FeesMagen, bij den nltgever P. J. Vil OK IAMBE te Te»- Menzen. VAN Zitting van Donderdag 13 October 1898. Veroordeeld zijn: G. W., zonder beroep te Eecloo, ter zake van overtreding der wapenwettot eene boete van f 2, subsidair 2 dagen hechtenis. I. G., winkelier te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der boterwettot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. I. P., kleermaker te Axel, ter zake van overtreding der arbeidswet tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. H. B., jager, zonder bekende woonplaats, ter zake van overtreding der jachtwettot eene boete van f 6, subs. 4 dagen hecht. P. d. L., werkman te Sas van Gent, ter zake als voren; tot 2 boeten van f 5, subs. 4 dagen hecht. voor iedere boete* met verbeurd verklaring van het geweer. P. A. T., winkelier te Westdorpe, ter zake van overtreding der ijkwet; tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. met verbeurd verklaring der in beslag genomen maat. E. Rboerenknecht, I. V., landbouwersknecht, ter zake van verwekken van rumoer waardoor de nachtrust kan worden verstoord; ieder tot eene boete van 2, snbs. 2 dagen hecht. A. C., zonder beroep en zonder bekende woonplaats ter zake als voren tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. L. K., werkman te Axel, ter zake van zonder recht loopen op bezaaiden grond; tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. C. d. G., knecht te Ter Neuzen, ter zake van in staat van dronkenschap verkeerende, in het openbaar de orde ver- stooren tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. G. G., J. F. D., I. R., werklieden te Zaamslag, ter zake van straatschenderij j ieder tot eene boete van f 2 en f 1, subs. 2 en 1 dag hecht. E. v. B., koopman te Westdorpe, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. R. C. R., gezagvoerder van het stoomschip Dynamo te Hull, ter zake van te snel varen op een rijkskanaal tot eene boete van 10, subs. 5 dagen hecht. R. M., gezagvoerder van het stoomschip Anglia te Leith, ter zake van overtreding van het kanaalreglement.tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. B. B., landbouwer te Philippine, ter zake van over treding van het reglement van politie van de polders in Zeeland tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. V., schipper te Hoek, ter zake van als schipper met zijn vaartuig zeilen zonder het vereischte licht tevoeren; tot eene boete van f 4, subs. 2 dagen hecht. P. D J. S., landbouwers te Zaamslag, ter zake van over treding van het reglement op de wegen en voelpaden in Zeeland; ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. T. Mwerkman te Hoek, ter zake van het bevisschen der Schelde zonder consent en overtreding van art. 455 strafwet- boek; tot 2 boeten van f 1 en 5, subs. 1 en 5 dagen hecht. A. S., A. v. D., schippers te Graanw, ter zake van het visschen zonder vergunning en als schipper het nummer van het vaartuig bedekt voeren no. 1 tot 2 boeten van f 5, no. 2 tot 1 boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. voor iedere boete. A. S., zonder beroep, D. Smilicien te Axel, ter zake van het bevisschen van de Schelde zonder concent en als schipper niet te zorgen dat zijn vaartuig het voorgeschreven letterteeken draagttot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. en tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. E. v. A., C. v. H., A. M„ S. B., J. d. V., P. d. S., R. H., A. IJ., A. D., A. S., A. B., P. B„ E. v. V., L. d. V., P. d. V., D. d. V., S. V., E. G., visschers en werklieden, ter zake van het bevisschen van de Schelde zonder consent; ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. L. J. S., J. A. S., J. L. L., L. J. L., M. H., P. v. d. B., S. N. G„ T. C. H„ A. d. W., A. v. H., J. A. S., C. d. F., J. C. d. F„ J. B., W. B„ T. C. H., J. A. S., C. v. d. W., P. G., J. C. F., J. C. d. F., J. P. d. F., C. d. F„ L. E. K., J. P., A. V., A. B„ L. S. v. d. B„ T. d. S., J. C. d. F., D. d. P., C. L. d. P., M. H., alien te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvischieder tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. P. L., J. v. O., P. v. W., alien te Hoek, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 1, snbs. 1 dag hecht. J. d. V., L. v. C., te Zaamslag, ter zake als voren ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. D. RC. R.. C. H., alien te Hoek, ter zake als voren ieder lot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. C. d. F„ A. S„ A. O., C. d. RG. B., A. E. B., ter zake als voren ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3