Hout- en Marmerschilderen. N.-E. Graskalveren, DieawstemoddlcoWINTERROEDE Een Woonhuis en Erf 150 Kanadaboomen, 50 Abeelen BOOMEN, 65 Eanadaboomen, B0UWLANDEN Commissie Cantate. Foiografie Instantane. Dr. FERD. BRUINSMA, RIJKMANS, Arts Verhuisd Rijks- Landbouw-Winterschool GrRASKALVEREN, a. 1Q0 KANADABOOMEN, b. 100 OLMENBOOMEN, Algemeene Vergadering van Noordstraat C 80 naar C 62. Ik heb a. s. Zaterdag nogmaals Openbare Verkooping BURGERL1JKE STANIX Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. G. N. NAGELKERKE, Fotograaf, te Sas van Gent, Handel in Koloniale waren, Tabak, Sigaren enz. Ter Neuzen. C. VAN WIJCK-LEUNIS. F. MACHENAUD Zn., Middelburg. Uit de hand te koop: op Woensdag 12 October a. s. Aanstaande Maandag Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. men dat hij van een der galerijen was gevallen. Men stelde den commandant van de sectie, den heer Nieuwenhuis, met 't gebeurde in kennis en deze kwam weldra met den corpsdokter, den heer Aletriuo, naar de kerk. Dr. Aletrino verklaarde dat overbrenging naar 't gasthuis dringend noodzakelijk was. Bij onder- zoek bleek daar dat de man eenige wonden in 't onderlijf had, zoodat van vallen geen sprake was geweest. Eer moest aan moord of mishande- ling gedacht wordeu. Bij het doorzoeken van de kerk werd op een der galerijen een revolver gevonden waaruit vijf schoten waren gelost. Deze revolver was afkomstig van een wapen- handelaar op de Nieuwendijk, die verklaarde deze aan v. d. B. te hebben verkoeht. Een lOjarige knaap te Maasland wist van de afwezigheid des vaders gebruik te maken om uit een kast twee bankbiljetten (van 40 en 60 gulden) en /II aan specie te bemachtigen. Niet wetende wat hij met de bankbiljetten zou uitvoeren, heeft hij deze verscheurd, maar voor een dee! van het overige geld heeft hij met drie kameraadjes goede sier gemaakt, door allerlei lekkernijen te koopen en te verorberen. Op denzelfden dag heeft de veelbelovende knaap bij een buurman eene portemonnaie met een rijks- daalder er in en bij een winkelier een kistje sigaren ontvreemd, benevens eenige guldens die aan zijne oudere broeders toebehoorden. De nummers der bankbiljetten zijn op het erf van een buurman gevonden, zoodat voor den vader het verlies zich tot de specie zal bepalen. De rijtuigen voor het bruidspaar J. v. d. H. en H. v. d. H. te Utrecht stonden gereed, en het paar stond gereed om zich ten stadhuize in den echt te doeu verbinden. Maar een wolk kwam plotseling op en bedekte het eerst zoo prachtig stralend huwelijkszonnetje. De vader van den bruidegom, een gewezen beambte aan de staats- spoorwegen, die dezen winter bij de werkverschaffing zelfs conge kreeg, omdat hij te veel aan Bacchus offerde, weigerde in te stappen, omdat hij niet gekleed was voor een rijtuig, en beloofde te voet naar het stadhuis te gaan. De stoet reed af en met kloppend hart wachtte men den vader. Met kloppend hart, want men kende zijn zwak. Helaas, de klok had 11 ure ge stagen en hij was niet verschenen. De drie andere paartjes trouwden, kwamen even later stralend van geluk in de vestibule en zagen het achtergebleven paar met roodbekreten oogen achter de deur staan. Familieleden werden in allerijl uitgezondem om papa te zoeken en zij vonden hem in een herberg in de Moreelse laan. Had hij nog maar medegegaan, dan zou de wethouder, bewogen met het lot der twee ondertrouwden, hen nog wel geholpen hebben. Maar ook dit moch niet zoo zijn. Hij weigerde mee te gaan en eischte een nieuw pak, een paar schoenen en een zuipgeldje als noodzakelijke voor- waarden voor zijn komst. Voor het stadhuis had zich een volksmassa ver- zameld, die wachtte op den uitslag. Gelukkig heeft ook het stadhuis een achter- deurtjedaardoor onttrokken de teleurgestelden zich aan de nieuwsgierige blikken en slapten op de Ganzenmarkt hun rijtuigen weer in, om zich ongetrouwd naar huis te laten rijden. De vader moest later wegens dronkenschap in- gerekend worden. Het rijwiel, dat in Amerika voor de Parijsche wereldtentoonstelling van 1900 gebouwd wordt, is een ware reuzenfietswant slechts een reus, driemaal zoo groot als de beroemde kolossus van Rhodes, zou er op kunnen rijden. Ze is zorg- vuldig gefabriceerd van het fijnste, sterkste staal, en wat de Eiffeltoren voor de vorige was, zal deze fiets voor de aanstaande Fransche tentoon- stelling zijn. Men verwacht dan ook, dat ze de grootste aantrekkelijkheid van de geheele inrichting zal uitmaken. Het monster zal boven alle hooge omringende gebouwen uitsteken en zadel, wielen enz. zijn gezamelijk in de juiste afmetingen ge- houden. Op zich zelf is het een heel gebouw. Beneden in ieder wiel, in de banden uitgesneden, bevinden zich twee groote ingangen wenteltrappen voeren van de deuren naar de voor- en achterzijde van ieder wiel tot aan het uiterste einde van de machine. Ook leiden wenteltrappen naar het zadel en den stuurstang. De trappers worden overal door kleine venstertjes verlicht, waardoor de bestijger van de fiets telkens een afwisselend uit- uitzicht heeft, hetgeen vooral prachtig moet zijn van de stuurstang. Op het zadel, waaromheen een ijzeren leuning loopt, bevindt zich een groot platformhierop is plaats genoeg voor een restauratie, een orkest en een dansvloer. Werke- lijk zullen hier tijdens den duur der tentoon- stelling bij gunstig weer bals gegeven worden. De ruggegraat van de reuzenfiets bevat een groote eetzaal, waarvan de geheele lengte door een tafel zal ingenomen worden, waaraan 600 personen gemakkelijk kunnen zitten. De orkaan, die de vorige maand in een deel van den West-Indischen archipel zulke ont- zettende verwoestingen heeft aangericht, deed zich ook in onze kolonien gevoelen, ofschoon in veel mindere mate. De West-Indier" schrijft Donderdagnamiddag 25 Augustus beleefde de stadsbevolking van Suriname een angstig uurtje. De lucht was betrokken, zooals in dezen tijd van het jaar meer gebeurtmen verwachtte regen. Omstreeks 3 uur echter stak de wind op en nam in hevigheid toeboomtakken werden afgebroken en het dekmateriaal van huizen, vooral aan den waterkant, werd afgerukt en weggeslingerd o. a. werd de bekapping van den algemeenen steiger zoodanig gehavend, dat deze wel geheel vernieuwd zal moeten worden. Gelukkig duurde de storm slechts korten tijd en vond daarbij geen ongeluk plaats. De rivier was zeer onstuimig, maar voor zooverre wij weten, is geen boot verongelukt; alleen liep het stoombarkasje van station Domburg een oogenblik gevaar en zou misschien zijn gezonken, als het niet door de zware deining tegen den wal was geworpen. Omstreeks 4 uur was de storm over. In de mijn //General Blumenthal" te Recklinghausen is een noodlottig ongeluk gebeurd. Door het vallen van de //mand", waarin arbeiders werden opgeheschen, zijn 17 mannen die in de mand zaten verpletterd en van den arbeidersploeg in een andere, naar benedengaande mand, werden 2 gedood, 2 zeer ernstig gewond en 6 licht gekwetst. De machinist, aan wiens schuld het ongeluk te wijten moet zijn, vluchtte, maar hij werd in hechtenis genomen. Het voor den dag brengen van de lijken was een droevig werk. Men moest een 8 meter diepen en met water gevulden put leegpompen en er een dam in leggen, om de toestrooming van nieuw water te verhinderen. Toen vond men den bak, maar bij de lijken kon men eerst komen door met beitels de ijzeren stangen en platen stuk te slaan. Ze waren erg verminkt, twee tot onherkenbaar wordens toe. Onder dit werk kreeg een van de arbeiders nog een ongeluk, hij brak zijn been. Maandag was het de begrafenis. Recklingshausen was geheel in rouwgewaad, geen huis waar de stoet langs kwam, of het had een rouwvlag uitgestoken men gebruikt die helaas dikwijls in mijnwerkerssteden en de met krip omhangen gaslantarens brandden. Er waren 17 lijkkoetsen. In den langen stoet waren verscheidene hooggeplaatste autoriteiten. Achter elke lijkkoets liepen bloedverwanten en vrienden. Achter een kist zag men 8 kindertjes, het oudste nog geen 14 jaar. Een van de slachtoffers was pas drie weken gehuwd aan de jammerende jonge vrouw, die ook in den stoet was, ontstal een schurk in het gedrang nog haar beurs, met den trouwring en een som van 40 mark er in. Uit een telegram van den gouverneur van Barbados blijkt, dat er in den wervelstorm van 10 en 11 September, voor zoover bekend, op het eiland vernield zijn 10,277 arbeiderswoningen en 4644 beschadigd dat er 85 menschen in gedood en 27 bij verdronken zijn. Alleen tot herstel van de arbeiderswoningen, voor 't meerendeel hutten, wordt 37,000 pd. st. noodig geacht. De schade, door den gegoeden stand, de planters enz., geleden, is nog niet op te maken. De openbare gebouwen hebben ook veel geleden, en van de oude, zware boomen, die het eiland rijk was, zijn er massa's omgewaaid. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 8 Oct. 7.— 7.42 Zondag 9 n 8.30 9.21 Maandag 10 10.5 10.43 Dinsdag 11 11.14 11.39 W oensdag 12 u 12.— Donderdag 13 0.19 12.36 Vrijdag 14 0.53 1.9 Op Dinsdag 11 October hoopt A. J. M. J A N S E N, verpleegde in het diaconiehuis, zijn 30s,en ge- boortedag te herdenken. Ter Neuzen. EEN VRIEND. Heden hehaagde het de Heer van onze zijde weg te nemen onze geliefde vrouw en moeder T. VAN DIXHOORN, in den ouderdom van 40 jaar, 1 maand en 22 dagen. Atel, M. WOLFERT. den 4 Oct. '98. C. E. WOLFERT. *x* Heden overleed zacht en kalm ons geliefd dochtertje HENDRIKA MARIA, in den leeftijd van bijna 7 maanden. Dordrecht, 6 October 1898. JAN WISSEVan der Waal. Algemeene kennisgeving. Aan alle dames en heeren, die hebben mede- gewerkt tot welslagen der Cantate, betuigt de Commissie langs dezen weg haren liartelijken dank. Ter Neuzen, 7 Oct. 1898. van leden en begunstigers der Afdeeling //Zeeuwsch- Vlaanderen" van het Ned. Bijb. Gen. op Woensdag 12 Oct., om IY2 uur, in het Evangelisatielokaal der Ned. Herv. Gem. te Schoondijke, tot het verkiezen van een Penningmeester-Bibliothecaris. Namens het Bestuur, F. BREEN, Seer. Het Fotografisch Atelier is iederen dag voor poseeren geopend. Speciaal ingericht voor het vervaardigen van Groepen, Gebouwen, Landschappen, Inte- rieurs en Reproducties, in elke afmeting tot 50 X 60 c.M. Attesten overbodig, ieder portret getuigd zich zelf. Spoedige afwerking. Lage prijzen. Aanbevelend, Lange Kerkstraat, Ter Neuzen, zijne gewone spreekuren te Sas van Gent zijn steeds MAANDAGS, WOENSDAGS, VRIJDAG8 ten 10 ure, ten huize van den heer Polyte van Weijne, waar de apotheek gevestigd blijft en boodschappen ten alien tijde aanvaard worden. is elken dag te spreken van 911 uur's morgens, iu het estaminet van den heer G. J. KAMOEN te Westdorpe. Minzaam aanbevelend, Ondergeteekenden geven dezen winter weder onderricht in het nabootsen van liout en marmer, decoratieschilderen enz. Inlichtingen geven gaarne T E; GOES, Aangifte van Leerlingen voor den nieuwen cursus, aanvangende in 'tlaatst van October, voor 10 October a. s. Programma's en alle gewenschte inlichtingen worden op aanvrage gaarne verstrekt door den Directeur, I. G. J. KAKEBEEKE. puike Noord-Hollandsche bij SCHELLEMAN te Axel. K. BROEKHOVEN. bij Mejulfrouw SUSIJN te Ter Neuzen, EEN PRACHT1GE PARTIJ waaronder extra beste fokstieren. VAN BOVEN en DIELEMAN. bij den heer GOUDSTIKKER te Ter Neuzen groote uitstallintr van de in alle soorten, aan spotprijs. C. HAMERL1NCK. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal krachtens art. 1223 B. W., op Woensdag 12 October 1898, des namiddags 2 ure, in het Hotel Centraal" te Ter Neuzen, verkoopen te Ter Neuzen, kadastraal bekend sectie C nnmmer 1839, groot 50 centiaren; bewoond door Gerrit Kamerik en te aanvaarden 1 December 1898. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe en Erven C. MISSU, te Zaamslag, op Donderdag 20 October 1898, des voormiddags 11 ure, verkoopen: staande op de plaat, behoorende bij hunne hofstede bewoond door Daniel Buijze, in de gemeente Axel. De Notaris A. M. van Rijsoort Van Meurs, te Hulst, zal Woensdag 19 October 1898, des voormiddags 10 uur, ten verzoeke van het BESTUUR van het Waterschap Ferdinandus, in het openbaar verkoopen staande aan de Groenstraat, gemeente Koewacht. staande op den Groeneudijk, gemeente Koewacht. Te vergaderen in de //Drie Hoefijzers" bewoond door de Wed. Vermeulen, Heijkant, St. Jabsteen. Nalatige en onbekende koopers worden niet aangenomen. Deurwaarder Adriaanse, te Hulst, zal op Dinsdag 18 October a. s., des namiddags ten 2 uur, ten verzoeke van Mad. de wed. CH. L. BLEIJENBERG te St. Jan- steen, publiek verkoopen geschikt voor alle gerief, staande aai^e kerk te Clinge. Te vergaderen bij L. de Brtjijn te Clinge. Deurwaarder Adriaanse te Hulst, zal op Vrijdag 28 October 1898, des voormiddags om 10 uur, ten verzoeke van het Bestuur van den HAVIKPOLDER, in het openbaar verkoopen staande op den dijk van den Havikpolder aan den Vijfhoek (gemeente Stoppeldijk). te SAS VAN GENT. De Notaris Nfcve, te Gent, zal in het open baar verkoopen EENEN SC1IOONEN BLOK J? gelegen te Sas van Gent, in den Grooten St. Albertpolder, op de grenzen der gemeente Assenede, sectie C n°s 41, 42, 43, 999, 1000, 1001, 1002, 1003, 1004, 1347, 1048, groot 14 hektaren 22 aren 60 centiaren. In pacht bij mej. de wed. Frans-Xavier de Jonghe, te Assenede, voor 1350 fr. 'sjaars, boven de grondlasten en vrij van dijkge- schotten, tot 1 October 1904. Gebracht op f 30,000. Laatste zitdag: VRIJDAG 14 OCTOBER 1898, des namiddags 3 ure precies, ter Verkoopzaal voor Notarissen te Gent, (zaal n°. 3.) Ossenisse. Geboorten. 1 Sept. Rene Gijsbertus Alphonsus, z. van Alphonsus Hermans en van Maria Louisa van Esbroeck. 16 Sept. Petrus z. van Lodewijk Perdaan en van Anna Catharina Burm. Anna Catharina, d. van Josephus Arens en van Johanna Philomena Boeijkens. 28 Sept. Pelronella, d. van Jan Francies de Nijs en van Seraphina Wolfeiaar. Overlijden, 9 Sept. Anna Catharina de Waal, oud 51 j„ echtg. van Josephus Koene. 17 Sept. Josephus Franciscus Maas, oud 16 d., z. van Jacobus en van Ludovica Arends. 18 Sept. Ludovicus Josephus Koelans, oud 7 w.. z. van Theodoras Alphonsus en van Louisa Boogaart. VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3