Gemengde berichten. Telegrafische berichten. die der rijksveldwachters, welke beambten eene aanvangjaarwedde genieten van 640. De Midd. Ct. voegt hieraan toe dat volgens art. 8 der zegelwet de gemeenteraden op het verzoek- schrift niet mogen letten, aangezien het adres op ongezegeld papier is gedrukt. Dit neemt o. i. niet weg dat de gemeenteraden, wanneer zij de in het verzoekschrift aangegeven tractements-regeling billijk vinden, deze op eigen initiatief kunnen nvoeren. "Volgens de ,/Boucherie Beige" is de Belgi- sche minister van landbouw nog steeds zoekende naar een vaste regeling voor den invoer van vee. Hij is niet van plan het vee op den tegenwoor- digen voet te doen binnenkomen, en is nog niet besloten tot oprichting van slachthuizen aan de grens. In het onderhoud, waarin de minister dit mededeelde, zweeg hij toen de vertegenwoordigers van den Beenhouwers bond hem wezen op het feit dat in Belgie meer mond- en klauwzeer heerscht dan in Nederland. TER NEUZEN, 21 September 1898. Door den Bond van Waterbouwkundige amb- tenaren, gistereu alhier in het //Hotel Centraal vergaderd, werd het volgende telegram verzonden Aan Hare Majesteit de Koningin Den Haag. De bond van Waterbouwkundige ambtenaren in Zeeland, voor de eerste maal onder Uwe regeering vergaderd, brengt hiermede aan Uwe Majesteit zijn eerbiedige hulde. De Voorzitter, H. Koole. In antwoord daarop is het volgende telegram ontvangen KooleVoorzilter Bond Waterbouwkundige ambtenaren Ter Neuzen. Hare Majesteit de Koningin draagt mij op U alien Hoogstderzelver bizonderen dank over te brengen. De Adjudant van dienst, Van de Poll. Het tooneelgezelschap //Wed. Bakker" is ook wedgr op onze kermis verschenen. Het vraagt ons een woordtje tot inleiding. Ons dunkt dit is tamelijk onnoodig. Vele jaren bezorgde dit gezelschap den liefhebbers van het tooneelspel genotvolle avonden en het zal dit zeker ook nu wel weer doen. Behalve de vele instellingen die inderdaad waardig zijn bezocht te worden staat daar op de markt een tent, waarin men, zij het dan ook zeer be- bescheiden, de kinomatograaf of bioscoop kan be- zichtigen. Verrassend zijn de levende photografien. Blijkens prov. blad no. 109 bedragen de kwade posten van de gemeente Ter Neuzen op de grondbelasting over 1895 nihil, en op de personeele belasting over 1895/96 f 322,69$. Voorde provincie Zeeland bedragen deze cijfers resp. 174,89$ en 7732,85$. Heden werd alhier in het //Hotel Centraal' van wege de vereeniging //Door eendracht sterk' aanbesteed de levering van 47,500 Kg. Super- phosphaat. Daarvoor werd ingeschreven door de heeren Van Arenthals Glerum te Walsoorden voor 2,71, P. J. Versluijs te Te/ Neuzen voor 2,70$, A. Hamelink te Ter Neuzen voor 2,70, P. J. Scheele te Ter Neuzen voor 2,69$, dikwijls over gedacht, den neus eens te steken in 't Yukon-district. Wij kunnen samen de bagage van den gedooden Indiaan wel over den berg brengen en dan beproeven, of deze snaak werkelijk zoo'n schipper is, als hij voorgeeft. Als Dick een vrije keuze had gehad, zou hij er waarschijnlijk in de allerlaatste plaats aan ge dacht hebben, het gezelschap te aanvaarden van dat heerschap met zijn zalvende manieren, die zonder eenige aarzeling iemand kon dooden met een glimlach op de lippen. Maar aan den anderen kant woog het bij den ridderlijken jongen man zwaar, dat meneer Baxter zijn eigen zaken be- dorven had door hem te hulp te komen en dat hij den man dus wel eenige vergoeding schuldig was. Daarom nam hij het voorstel zonder aar- zelen aan. Kom maar mee, als ge 't werk niet te taai vindt, zei hij. Als Devine ons achterna komt, kunnen wij den last onder ons drieen verdeelen, en dan is er niet zooveel te dragen. Hij zal ons bepaald volgen, of ik zou mij erg in hem moeten vergissenmij dunkt we moesten aan dien bootn- stam maar een briefje bevestigen, waarin we hem vertelleu, dat wij vooruit getrokken zijn, en hem verzoeken, ons te volgen. Jake knikte toestemmend. Een goed idee, meende hij. Terwijl u de kennisgeving schrijft, zal ik den dooden Indiaan even begraven. 't Kon andere reizigers zenuwachtig maken, als we hier lijken achterlaten. En eer Dick zijne bedoeling had begrepen, had Mursell het lijk naar den rand van den afgrond gesleept en wierp het in de diepte, waar de vijf slachtoffers van zijn list waren verdwenen. Weer kon Dick een rilling niet weer- houden bij het waarnemen van 's mans onge- voeligheid, hoewel hij, de zaak kalm beschouwende, Internationale guano- en phosphaatwerken te Zwijndrecht voor 2,69, en Gazan te Rotterdam voor f 2,66$, alles per 100 Kg. De levering is gegund aan den heer Gazan. Te laat was ingekomen een inschrijvingsbiljet van den heer I. J. v. d. Have te Zierikzee. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Margaretha-, Kleine Huissens- en Een- dragtpolders de heer A. de Kraker Krijnsz.tot idem van het calamiteuze waterschap Walzoorden de heer J. van Sikkelerustot idem van de calamiteuze Hoofdplaat- en Thomaespolder de heer C. B. Temmermantot idem van het calamiteuze waterschap Tienhonderd en Zwarte de heer I. de Hullu. Sas van Gent, 20 Sept. De veemarkt van heden was beter bezet dan de vorige week, aan- gevoerd waren7 stieren, 105 ossen, 180 koeien en vaarzen, 3 schapeu en 4 biggen, sammen 299 beesten, die alien vlug werden verkocht aan goede prijzen. Koewacht. De heer Ch. L. Perseijn, wethouder dezer gemeente, had het geluk den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar als lid van den gemeen- teraad zitting nam. Wij wenschen, dat de krasse grijsaard die steeds met ijver en nauwgezetheid de belangen der gemeente behartigde, nog vele jaren lid van den raad moge zijn. Koewacht. Binnenkort zal voor de arrondis- sements-rechtbank te Middelburg een niet alle- daagsch geval van bedrog behandeld worden, dat onlangs in deze gemeente ontdekt is. Zooals bekend is, worden de reisduiven, voor zij verzonden worden, voorzien van een guttapercha ringetje, waarop een nummer of merk afgedrukt is. Dit nummer of merk wordt in het boek geno- teerd achter den naam van den eigenaar der duif. Als nu de duif thuis komt, behoeft men slechts het ringetje van de poot te doen en daarmede naar het lokaai te loopen. De secretaris der duiven- vereeniging alhier, die steeds met een 5 a 6tal duiven meespeelde, won een paar maal achtereen de eerste prijzen. Dit wekte achterdocht. Na afloop der inschrijving, toen de secretaris zich verwijderd had, deden eenige leden de mand, die reeds ter verzending gereed stond, eens open en bevonden, dat een der duiven van den secretaris een ringetje droeg met nummer 147, terwijl in het boek stond genoteerd 444. Den volgenden dag was de secretaris weer een der eerste, die kwam aanloopen en wel met nummer 444. Nu was het bedrog ontdekt. Dat de man aanstonds uit de vereeniging verbannen werd, zal niet behoeven gezegd te worden. Bovendien zal hij zich voor den rechter moeten verantwoorden. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 20 Sept. het volgende vonnis uitgesproken F. v. d. H., oud 18 j., dienstbode te Hontenisse (Kruisdorp), is wegens mishandeling veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. Middelburg, 21 Sept. Door den Commissaris der Koningin is bepaald, dat de loting voor de Nationale Militie der lichting 1899, dit jaar zal plaats hebben als volgt Te Oostburg den 11, te Sluis den 12, te IJzendijke den 13, te Hulst den 18, te Hontenisse den 19, te Axel den 20 en te Ter Neuzen den 21 October a. s. De geineenten Zuiddorpe en Overslag worden ten behoeve van het te leveren aandeel saam- gevoegd. moest bekennen, dat hetgeen zijn reisgenoot deed, de eenige verstandige manier was om moeilijk- heden te voorkomen. De kennisgeving aan Devine was spoedig ge- schreven, en toen het papier was vastgespijkerd aan den boomstronk, waaraan nog een voet touw bengelde, maakte het drietal zich gereed, onmid- dellijk te vertrekken. Men gebruikte een haastig maal, de last werd verdeeld, en den Siwash-Indiaan werd bevolen, hem den pas over te brengen en op den kortsten en veiligsten weg naar het Takumeer, Op Indiaansche wijze, de een achter den ander marcheerende, bereikten ze het hoogste eind van het plateau en waren op't punt, den rotsachtigen, natuurlijken weg in te slaan, toen Jake uitriep Ik heb mijn mes daar vergeten Loop maar recht door; ik zal u gauw genoeg inhalen. Dat mes is een cadeau van mijn lieve moeder te Boston ik kreeg het voor trouw bezoek aan de Zondagsschool, en ik zou het voor geen geld willen missen. Hij zette zijn last neer en Hep terug, niet zonder een vreesachtigen blik op de rotsen waar achter Roode Ruben was verdwenen, en hij vond zijn mes, waar hij 't gelaten had vlak bij den boomstam, waar hij 't touw had doorgesneden. Hij bleef nog even hangen op de plek en spoedde de anderen achterna. Maar de witte vlek op den boomstronk, die vijf minuten te voren uit de verte was te zien geweest van uit den hollen weg, was nu verdwenen het papier met de boodschap aan Hank was er niet meer (Wordt vervolgd). 's Gravenbage, 21 Sept. Benoemd tot opziener 2dc klasse bij de visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen de heer A. Schipper, thans 3de klasse en tot 3de klasse de heer J. G. Haeck Czn. Zoodra de nieuwe kwartjes met de beeltenis van H. M. de Koningin in voldoenden getale verkrijgbaar zijn, zal te Dubbeldam namens Jhr. 'P. J. J. Repelaer, den voorzitter van het officieele feestcomite, door den Burgemeester aan elk der 850 kinderen, die aan het schoolfeest deelnamen, ter herinnering aan dat feest, zulk een nieuw cwartje worden uitgereikt. Duitsche bladen roemen vooral den krans, namens onze Koningin op de lijkbaar van de ieizerin neergelegd. Deze mat 3 M. middellijn en was geheel van mirten en palmen gevlochten, met witte door- schijnen de zijde omwikkeld en voorzien van een out- zaglijk bloemstuk van honderden aronskelken op een achtergrond van lelietjes-van-dalen. Ons hof is op dat gebied meer gelukkig. Ook lij de begrafenis van Carnot trok de bloemenhulde van onze regentes de algemeene aandacht om haar pracht. In enkele buitenlandsche bladen is, gelijk men weet, het gerucht van een aanslag op het leven onzer Koningin medegedeeld, als een niet weerlegd feit van de wijze waarop het verontrustend verhaal in de wereld kwam, geeft de schrijven der brieven uit de Hoofdstad, in de Prov. Gron. Ct., de volgende lezing Twee //hardloopers" in oranje-kleur gekleed, kwamen het rijtuig der Koningin voorbij. Een hunner hield een oranje-bedelzakje aan een stok in de hand, en niet wetende wie zich in het rijtuig bevond, stak hij om geld te vragen, den stok met het zakje door het open portiervenster, daarbij de hofdame aan den arm stootende. Dit simpele feit is naar het schijnt door den bril der fantasie gezien als een aanslag op het leven onzer onschuldige Koningin De Alkmaarsche stoommeelfabriek van den heer A. Canters, staande aan het Kanaal te Alk- maar, met directeurswoning en pakhuizen, is een prooi der vlammen ge worden. Het was een der grootste meelfabrieken van ons land. De schade wordt grootendeels door verzekering op de Amsterdamsche en Rotterdamsche beurs gedekt. Naar de Zaanl. Ct. meldt, heeft de bur gemeester van Zaandijk namens den Keizer van Rusland aan den heer Gerrit Jan Honig overhan- digd een fraai gouden horloge met ketting in etui. Deze onderscheiding viel den heer Honig te beurt voor de door hem gedichte dramatische schets in vier bedrijven, getiteltPieter Michaeloff of het verblijf van Czaar Peter den Grooten te Zaan- dam in Augustus 1697, een stuk dat het vorige jaar te Zaandam is opgevoerd en in het Russisch vertaald, de ingenomenheid van den Keizer mocht verwerven. Te Molenbeek kwam iemand, die aan drank verslaafd was, dronken thuis. Zijn schoonmoeder deed hem verwijten. De man wilde haar slaan, waarop de schoonmoeder, teneinde raad en opge- wonden, een mes greep en hem dat in de borst stak. Zij werd gearresteerd. De toestand van den gewonde is gevaarlijk. Reeds eergisteravond 7 uur hadden eenige personen op het Binnenhof te 's Hage, bij den ingang naar de publieke tribune der Tweede Kamer, post gevat met de bedoeling, Dinsdag aan liefhebbers hun plaats in de queue te verkoopen. Een der mannen had zich een wollen deken omgeslagen tegen de nachtkoelte. Maandagavond stond de markt reeds op f 5 per plaats en Dinsdagochtend vroeg was de koers f 7 later deden ze zelfs f 10. Bij gelegenheid van het Inhuldigingsfeest te Ginneken waren de leden van den gemeenteraad uitgenoodigd aan den optocht deel te nemen. Een hunner, die nogal ver woonde, vond het raadzaam om wat proviand mee te nemen, want het was feest en daarom zou hij misschien wel niet spoedig terug zijn. Zoo gezegd, zoogedaan. Een portie brood en een goed stuk spek werden gereed gezet. Ons boertje haalde zijn hoogen hoed uit de kast, borg daar zijn proviand in, bond een doek om den heed en stapte toen deftig, in het voile besef van zijn waardigheid, met den hoed in de hand en de pet op het hoofd naar het gemeentehuis. Het was ontzettend warm dien dag en het spek in den hoed versmolt tot vet. Het lid merkte echter niet, dat de druppels reeds door hoed en doek sijpelden en eerst toen hij op het gemeentehuis was gezeten, kwam hij tot de droevjge ervaring, dat de hoed bedorven was Toch heeft het familiestuk den optocht nog mee gemaakt. Te 's Gravenland waren Zondagvoormiddag zeven aankomende jongens uit Hilversum aan het spelevaren. Blijkbaar onder den invloed van sterken drank begingen zij vele baldadigheden en maakten veel rumoer. De burgemeester, nabij wiens woning dit voorviel, vermaande hen zich kalm te houden en de drukte te staken, waarop zij hem uitscholden en grovelijk beleedigden. De ijlings ontboden gemeenteveldwachter, ge- holpen door dien van Kortenhoef, trachtte nu aan hunne gedragingen een einde te maken. Daarbij ontstond eene scbermutseling, waarbij de belhamels degelijk klappen met de sabels ontvingen, maar de veldwachter van een hunner een steek met een dolkmes onder het oog kreeg. Een der jongelieden werd toen gearresteerd, en de anderen giugen op de vlucht. Later is het met behulp van de politie uit Hilversum mogen gelukken al de daders in handen te krijgen. Het zijn bij de politie en justitie welbekenden. De burgemeester stond met geladen geweer gereed, en het scheelde weinig of hij had er gebruik van gemaakt. De wonde van den veldwachter is gelukkig niet levensgevaarlijk. Dat de straat van Wormerveer naar Zaandijk niet breed is, ondervond een kleermaker uit Wormerveer. Terwijl hij dezer dagen met zijn vrouw en twee kinderen, die in een kinderwagen zaten, zich op die straat bevond kwam een rijtuig aanrollen. De kinderwagen werd door het rijtuig gegrepen en omvergegooid, met het gevolg dat de kinderen er uitvielen, waarbij het eene een beentje, het andere een arm brak. Een achljarige schoolknaap in het Friesche dorp Smallingerland wilde eens probeeren hoe lang hij't hangen zou kunnen volhouden. Daartoe bevestigde hij een touw aan een lat, maakte er een strop aan en hing zich op. Toen zijne ka- meraden zagen dat hij blauw in het aangezicht werd, riepen zij uit alle macht, waarop een on- derwijzer kwam toeloopen, die hen lossneed, Hoewel eerst bewusteloos, is de knaap later bij- gebracht. Als een bewijs van de te Tilburg heer- schende algemeene verontwaardiging over het vernielen van den Wilhelminaboom kan dienen, dat in alle koffiehuizen lijsten ter teekening liggen, om de daardoor verkregen som uit te loven als premie voor aanwijzing of aanbrenging van den dader. Te Renkum heeft Zondagavond bij den landbouwer D. v. d. B., terwijl hij met zijne vrouw afwezig was, een brutale diefstal plaats gehad. De dief is door een luik in de woning geslopen, hij brak met een daar aanwezig ijzeren kaarspit het kabinet open en ontvreemdde ongeveer f 100 aan zilvergeld. Reeds denzelfden nacht werd de dader door de politie te Wageningen gearresteerd, een bed rag van 92,78 werd nog in zijn bezit ge- vonden. Yolgens de //Bredanaar" ontving dezer dagen de ontvanger der plaatselijke belasting te Breda, van een anti-belasting betaler, op de achterzijde eener waarschuwing geschreven, het volgende kreupelrijm Mijn waarde heer, ontvanger, Gelooft mij ge hebt abuis, 'k Ben nooit voor dit soort briefjes, Nog voor belasting thuis. Ge weet, men plukt geen veeren. Van eenen kikvorsch ooit, Zoodat voor mij die moeite Totaal is weggegooid. Verleden week Woensdag vertrok iemand van Bennebroek naar Hillegom, om daar de inhuldi- gingsfeesten bij te wouen, doch was, na Donder- dag nog even daar ter plaatse vertoefd te hebben,. niet teruggekeerd. Maandagochtend is zijn lijk door een zandschipper in de Leidsche vaart drijvende gevonden, tegenover het station, en reeds in staat van ontbinding verkeerende. Misbruik van sterken drank is niet vreemd aan het ongeval. Tengevolge van een rukwind kantelde Zondag, tijdens de zeilwedstrijden op de Schelde, bij fort Lillo de centerboard van den makelaar Louis Retsin, die, evenals zijn knecht, zich door zwemmen trachtte te redden. De knecht werd door een ander vaartuig opgepikt, maar de heer Retsin zonk. Het bericht veroorzaakte groote ontroeringhet feest werd geschorst en de vlaggen der jacht- club half stok gehaald. Deze week vond een schaapherder des avonds te Nisse een negenjarig knaapje, schreiende op den dijk nabij zijn woning. Het ventje beweerde te Vlissingen een paardenspel ontloopen te zijn, na grove mishandelingen ondergaan te hebben, doch eigenlijk thuis te behooren te's Gravenhage, waar hij door kermisgasten gestolen was. De schaapherder nam hem mede en verzorgde hem zoo goed hij kon. Den anderen dag bemoeide de gemeentepolitie zich met de zaak, kwam door een gebedenboekje op het spoor van het werkelijk adres van den jongen, informeerde in zijn woon- plaats en bracht den volgenden dag het ventje bij zijn ouders te Vlissingen. Zijn doorleefde roman- tische avonturen, door zijn medelijdende nieuwe vrienden vol belangstelling aangehoord en natuur- lijk verder verspreid, bleken alle uit zijn jeugdig maar vindingrijk brein gesproten te zijn. Een melkboer te Ostende heeft Maandag- middag met eene zeis zijne vrouw de beide beenen afgeslagentengevolge van hevig bloedverlies was zij weldra een lijk. Zij laat drie kinderen achter. Bij het Fransche plaatsje River-de-Gier is een abbe uit een trein gesprongen, toen hij te laat bemerkte, dat hij had vergeten uit te stappen. Hij kwam onder den trein, met het gevolg dat hem beide beenen werden afgereden. Den volgenden ochtend overleed de ongelukkige.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 2