Algemeen Nienws- en Advertentieblad voor Zeenwsch-Vlaandere 111 1 No. 3658. Donderdag 1 September 1898. 38e Jaanjana:. abonnement C O U D i Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32J. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave AD VESTENTIlN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. In eene Maandagavond gehouden vergadering van de Commissie voor het Kroningsfeest alhier, werd het feestprogramma vastge- steld. Uit inlichtingen die we van verschillende zijden hebben ingewonnen blijkt, dat het programma als onderstaand is vastgesteld D1NSDAG 6 SEPTEMBER 1898. 'sMorgens 67s uur Opening van het feest door 50 saluutschoten. 's Morgens 7 uur Luiden der verschillende klokken. Tevens zal op dat uur op het Stadhuis plaats hebben de buitengewone armenbedeeling van wege de gemeente. 'sMorgens van 7l/287sUitvoeren van koraalmuziek van den toren der Ned. Herv, kerk, door het fanfarencorps »De Vereenigde Werklieden". 's Morgens 87s uur Uitvoering eener kinder- cantate, woorden van den heer F. van Dixhoorn, muziek van den heer C. W. Bouwman, door de kinderen der openbare en bijzondere scholen, circa 1250, met begeleiding van het fanfaren gezelschap Apollo". 's Voormiddags 97s uur Onthaal der school- kinderen in de verschillende scholen, van wege de gemeente. FBUIJLL fcCTOIS 's Voormiddags 107s uur: Uitvoering van den feestzang bij gelegenheid der Kroning van H. M. Koningin Wilhelmina der Nederlanden, woorden van den heer P. Beets, muziek van den heer H. A. Meijroos, door een gemengd koor met begeleiding van symphonie-orkest, ongeveer 250 personen, in het Ned. Herv. kerkgebouw. 's Middags 12 uur: Luiden der verschillende klokken. 's Middags 121/„11/a uur: Matinee op de estrade op de Markt, te geven door de fanfaren- gezelschappen Apollo" en »De Vereenigde Werklieden" en door de zangafdeeling zGeduld Overwint" der Vereenigde Ilaudwerkslieden". 's Namiddags 8 uur OPTOCHT in de volgende orde 1°. Banier van Oranje en Nederland en het wapen van Ter Neuzen, gedragen te voet. 2°. De leerlingen der scholen B, bijzondere school, C en A, onder begeleiding der hoofden en onderwijzers. 3°. De scherpschutters-vereeniging »Voor Vaderland en Koning". 4°. Een rijtuig, waarin gezeten het hoofd- bestuur der Feestcommissie. 5°. Het fanfarengezelschap Apollo". 6°. De afdeeling »Ter Neuzen" van de schippersvereeniging »Schuttevaer" met een versierde en bemande boot. 7°. Een praalwagen, voorstellende Handel en Nijverheid. Op den wagen zullen zich bevinden ver schillende voortbrengselen onzer Kolonien en van de Nijverheid. 8°. Een praalwagen, voorstellende den Land- bouw. Op den wagen zullen aanschouwelijk ver schillende zaken en werkzaamheden van het landbouwbedrijf worden voorgesteld. 9°. Een afdeeling van de Eerewacht (in costumes uit den tijd van Prins Willem I), onder bevel van den commandant. 10°. Een Triomphwagen, voorstellende een »Hulde aan de Koningin.". Op den wagen bevindt zich de buste van de Koningin, omgeven door inaagdekens, dragers van de wapens der verschillende provincien des rijks. 11°. Tweede gedeelte van de Eerewacht, onder bevel van den onder-commandant. 12°. Het fanfarengezelschap »Vooruit" van Selzaete. 13°. Het personeel van het Nederlandsch loodswezen met een als loodssclioener getuigde bemande sloep. 14°. Het personeel van het Belgisch loods wezen met Een praalwagen »Hoop en Liefde of de Vereenigde Nederlanden onder Philips van Bourgondie". De verbroedering der volkeren wordt voorgesteld door de door twee maagden voorgestelde figuren der Hoop en Liefde, gezeten op een troon voor den troon bevinden zich op den wagen een twaalftal maagdekens. b. Een Belgische loodssloep, bemand met jongens in uniform der Kon. Marine. 15°. De vereeniging »De Vereenigde Hand- werkslieden" met a. Eerste wagen waarop verschillende am- bachten worden uitgeoefend. b. De zangafdeeling »Geduld overwint". c. Tweede wagen waarop verschillende am- bachten worden uitgeoefend. 16°. De Drukpers. 17°. Fanfarengezelschap »De Vereenigde Werklieden". 18°. De gymnastiek- en schermvereeniging Sparta" in costuum, met een praalwagen. Op het voorste deel van den wagen staat De Faam" op den aardbol, in figuurlijken zin de inhuldiging van H. M. de Koningin wereld- kundig makende. Daarachter bevindt zich onder een troonhemel een buste van H. M., omgeven door maagdekens, voorstellendede belangstelling door de Europeesche volkeren betooDd in de inhuldiging van Koningin Wilhelmina. 19°. De kegelclub »Hard gaat ie" met een praalwagen. 20°. De vrijwillige brandweer »Luctor et Emergo" met praalwagen. 21°. De deelnemers aan de verschillende Volksspelen. 22°. De mannenvereeniging »De Batavieren". .23° Een piquet Infanterie. De stoet zal worden opgesteld De school- kinderen op de Heerengracht, het overige ge deelte op de Rosegracht. De stoet zal zijn weg nemen door de volgende stratenDe Jongestraat, Markt, Kersstraat, N oordstraat (Noordelijk deel), Arsenaalweg, Nieuwstraat (Noordelijk deel), Westkolkstraat, Grenulaan, Tbolensstraat, Dijkstraat, Donze- Visserstraat, Vlooswijkstraat, Nieuwediep, Dijk straat, Westkolkstraat, Nieuwstraat, Korte Kerk- straat, Noordstraat tot het stadhuis, alwaar de de stoet wordt ontbonden. 's Avonds 7 uur: 51 saluutschoten. 's Avonds 77, uur: Luiden der verschillende klokken. Des avonds concert op de estrade op de Markt, van 8 uur tot 8s/* uur door het fanfarengezelschap Apollo" en van 83/4 uur tot 91/2 uur door het fanfarengezelschap De Vereenigde Werklieden". 's Avonds 97, uurSchitterend vuurwerk op den Westhavendam. Des avonds te 10,50 uur (stadstijd) vei-trekken extra treinen, in de richting van Gent en Mechelen. WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1898. 's Morgens 67, uur 50 saluutschoten. 's Voormiddags 10 uur Verschillende volks spelen,n.l. Mastklimmen, Ringrijden enTurfrapen, om prijzen. 's Middags 111/2121/2 uur: Matinee door de muziekgezelschappen. 's Middags 1 uur Bloemencorso. Hiervoor hebben zich een groot aantal deelnemers aan- gemeld. 's Middags 37s uurHerhaling van den OPTOCHT, in dezelfde orde. Opstelling terzelfder plaatse, waarna de stoet zijn weg neemt als volgtDe Blokken, Zand straat, rond de Markt, Kersstraat, Noordstraat, Korte Kerkstraat, Lange Kerkstraat, Noord straat (Z. deel), Kanaalbrug, Laantje, Kazerne- straat, Rosegracht, Kanaalbrug, Noordstraat (Z. deel), Kersstraat, Markt, alwaar de stoet wordt ontbonden. 's Avonds 7 uur 51 saluutschoten. 's Avonds 77, uur i Concert op de Markt door de muziekgezelschappen Apollo" en »De Vereenigde Werklieden". Een roman uit Hlondyke. Naar liet Engelscli HEADON HILL. 9) Toen de brief klaar was, ging hij dien naar de post brengen en bracht de rest van den dag door met wat door Skagway te slenteren en op't hoofd naar 't lossen der schepen te kijken. Intusschen hield hij oogen en ooren open, of hij ook iets ontdekte, dat hem dienen kondoch hij zag liiemand, die hem een geschikt tochtgenoot leek. De eenige lui, die geschikt schenen voor eenig werk waren de inboorlingen of halfbloedshet blanke element werd uitsluitend vertegenwoordigd door schooiers en leegloopers. Tegen zonsondergang keerde hij terug naar moeder Mursell, reeds half besloten, zoo Baxter hem niet kon helpen, een paar Indiaansche dragers aan te nemen en zonder gids te vertrekken. Doch dit plan werd terstond op den achtergrond ge- drongen, toen hij bij het avondmaal met zijn xeisgenoot over de zaak aan de praat geraakte, Heb daar maar geen zorg voor. Ik zal wel «en man voor u vinden, morgen reeds, zei Jake iiartelijk. Ik zou u er al een aangewezen hebben, als u 't gevraagd hadik wilde echter mijn hulp niet opdringen. We moeten nu voor van avond de zaken maar laten rusten en in den ,/saloon' gaan, om nader met het Westen kennis te maken. Als u ooit een beschrijving gaat maken van onze reis, kan dat een aardig hoofdstukje opleveren. Dick zei, dat hij daar volstrekt geen plan op had hij herinnerde zich evenwel zijn beloften aan Vick en gevoelde ook wel behoefte aan tijdpas- sseering na den vervelenden dag. A propos, u heeft gister-avond toch ook nog in de gelagkamer gekeken zei hij. Jake toonde zich niet nieuwsgierig naar den zegman, die hem dit had verteld. O ja, antwoordde hij heel openhartig. Na- dat u te bed was, kwam het mij in den zin, dat ik daar wel iemand zou kunnen vinden, dien ik kon gebruiken voor de visscherij, weet u En ik veranderde dus van meening. Eer zij met het souper gereed waren, zei bun het rumoer van stemmen en het rinkelen met de glazen, dat de gasten gekomen waren, en Jake stelde voor, er nu maar spoedig heen te gaan. Later worden de jongens licht vervelend, en u zou last kunnen krijgen, zei hij, met een steelschen blik op Osborne, om te zien, of deze waarschuwing indruk maakte. Een flinke jonge Engelschman, die 't boksen een beetje verstaat, is niet zoo gauw vervaard. Laten wij maar gaan, meende Dick 'n beetje afgemeten. Ik heb niet zoo'n haast, vroeg Onze lezers kunnen uit bovenstaande zien, dat er veel en velerlei zal te profiteeren vallen, en, hebben de ingezetenen van naar we vernamen alle straten zich aangegord om versieringen daar te stellen, zoo hebben ook de feestcommissie en vooral de verschillende vereenigingen en corporaties alles in het werk gesteld om een der voornaamste deelen van het programma de optocht, schitterend te doen zijn. Voor deze zoowel als voor de versieringen, van welke laatste papier wel het hoofdbestanddeel zal vormen, is het te hopen dat het weder ons gunstig zij, ook voor de algemeene illuminatie a la giorno en met glaasjes, die beloofd prachtig te zijn. Door des avonds van hier vertrekkende extra- treinen is ook voor vreemdelingen de gelegenheid gunstig om den eersten dag het feest te komen bezoeken, daar zij dan het geheele programma kunnen bijwonen. weer weg te komen. Zoo gauw bang ben ik niet. Zij vonden de gelagkamer propvol en men kon zijn eigen woorden niet verstaan, hoewel de ,/jongens" zeer goed gehumeurd bleken en er geen spoor van ruzie was. Elke gordel was een arsenaal van pistolen en bowie-messen, en elk ge- laat bijna was een schurken-tronie. U zal 't gezelschap moeten trakteeren dat is hier zoo de gewoonte, fluisterde Jakedaarna zal men u uw gang laten gaan. Dick vond het voor hem nieuwe tafereel wel interessanthij noodigde alle aanwezige „heeren" uit, iets te drinken voor zijn rekening, en toen deze plechtigheid welke werd opgevat als de natuurlijkste zaak van de wereld was afgeloopen, leunde hij tegen een der wanden, om op zijn gemak te kijken. Aan de groene tafel was het kaartspel in vollen gangvloeken vlogen door de lucht, en juist toen Dick zich nieuwsgierig afvroeg, wie toch die afschuwelijke oude heks in armstoel bij het buffet kon wezen, trok het ge- tingel op de piano zijn aandacht naar Vick, die, bijna onzichtbaar in den rook aan 't instrument zat, dat niet ver van hem af stond. Zij keek hem aan, maar wendde terstond de oogen weer af. Even als het drinken, den rook en het vloeken, werd ook het spel van Vick door de gasten opge- nornen als iets dat vanzelf sprak. De meesten hadden het te druk met de kaarten, om aan de muziek eenige aandacht te schenken. Geen mensch luisterde maar als de piano gezwegen had, zouden hebben gemaakt, daar ze niets wat ffeen fatsoenlijk mensch ze aanmerking wilden missen, toekwam". Hoewel hij niets aantrekkelijks in haar vond, had de goedhartige Dick toch medelijden met het meisje, door de omstandigheden in zulk een omgeving gebracht. Eensklaps kwam er een uitzondering op de algemeene onverschilligheid voor haar spel, in een zeer onaangenamen vorm. Een groote, ruwe kerel baande zich met schouders en ellebogen een weg door de menigte en bleef staan bij de piano, onafgewend kijkende naar de pianiste, die hij ging vervelen met cpmerkingen, welke zij eerst boos en scherp, spoedig echter in 't geheel niet meer beantwoordde. Dick herkende hem als den rood- baard, dien hij des morgens in gezelschap van Baxter had gezien. De mauieren van den kerel waren zoo hinderlijk voor het meisje, dat Dick reeds rondkeek naar Baxter, die door zijn bekendheid met den ruwen man misschien ten gunste van Vick tusschenbeide kon komen. Maar Baxter, die een paar minuten te voren nog vlak bij hem stond, was nu verdwenen. Op 't oogenblik dat Dick bemerkte dat hij alleeu en zonder bondgenoot was, sloeg de roode man zijn arm om Vick heen en wilde haar zoenen. Zij hield op met spelen en verweerde zich enkele lui keken lachend van de speeltafel op niemand bood zijn bescherming aan. Dick bedacht zich niet lang en stond spoedig m im *1 1 ,.,-d Woen„l»g- en V, op ^la.eo, bij deu -H.eve, H. J. VAMi «e Te, Burgemeester en Wethouders der GemeenteTERNELZEN, Gelet op artikel 203 der gemeentewet Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen. dat de Begrooting van de plaatselijke inkomsten en uitgaven dezer Gemeente. voor het jaar 1899 op heden aan den Raad is aangeboden, en, voor een tijdvak van veertien dag en, voor een ieder ter lezing is nedergelegd op de Seeretarie der Gemeente alwaar tegen betaling der kosten. afschriften van dezelve knnnen worden verkregen. Ter Neuzen, den 30 Augustus 1898. J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter kennis dat de lijst van kiesgerechtigden voor de Kamer van Koop- handel en Eabrieken aldaar ter Seeretarie der gemeente ge- durende acht dagen, ingaande 1 September a. s„ voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en dat bezwaren tegen die lijst, hetzij die den klager, hetzij die andere personen betreffengedurende acht dagen te rekenen van 1 September a. s. bij den Gemeenteraad kunnen worden ingebracht. Ter Neuzen, 30 Augustus 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. WISKERKE. Secretaris. VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 1