Repetitie Feestcantate. BURGERLIJKE ST AN D. Handeisbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. evenwel niet teruggekeerd, noch in zijn woning, noch in de fabriek, zoodat men zich erg ongerust over hem maakte. Dinsdagavond kwam evenwel aan zijn vrouw geadresseerd een postpakket, afkomstig uit Leiden waarin zich bevonden zijn gouden horloge en zijn uniformpantalon. In een begeleidend schrijven schreef hij, dat nij niet meer terugkwam en verzocht het horloge aan zijn oudsten zoon te geven. In de buurt veroor- zaakte een en ander heel wat sensatie. Het door de vrouwen bijeengebrachte geld zal nu dienen voor de versiering, in plaats voorver- snapering van de kinderen. Als curiositeit in een programma voor de Kroningsfeesten kan worden gemeld, dat te Losser, nabij de Duitsche grens, een premie is uitgeloofd voor hem, die zich in den middag van 3 Septem ber, den dag der feestviering voor die gemeente, met den hoogsten hoed op het feestterrein ver- toont. Vrijdagochtend is te Eindhoven bij het binnen komen van den extratrein voor het vervoer van het circus Rens, een rijknecht van dat circus onder den trein geraakt, met het ongelukkig gevolg, dat hem beide beenen werdeu afgereden. Hij is in het Liefdehuis aldaar aan de gevolgen overleden. Te Welie in de buurt van Andelst, had dezer dagen een treurig ongeluk plaats. De zoon van den heer Van V. kwam des avonds te ongeveer 8 uur, op zijn fiets naar huis rijdende, in aan- raking met een van zijn werk komenden maaier, die een zeis en een zicht op den rug droeg. (Natuurlijk zooals de gewoonte is, de scherpe werktuigen onbedekt.) De maaier schrok, toen hij een fiets achter zich hoorde, draaide zich om, zoodat de zeis dwars kwam in den weg van den wielrijder, die daardoor een hoogst ernstige woude bekwam aan zijn hals, over het gelaat en het oor. Zijn toestand is op 't oogenblik buiten gevaar. Men meldt uit Haarlem Dat het geen zaak is in de laatste dagen eenige gelijkenis te toonen met den beruchten Ilendrik de Jong, ondervond Vrijdagavond een heer uit Amsterdam. Om half acht kwam hij per spoor hier aan. Hij nam een rijtuigje, giug eerst naar de Leidsche vaart naar de woning van den agent eener verzekering, toen naar het hotel Lion d Or, en vervolgens naar 't cafe Montagne aan de Hout- poort, waar vlak bij een politiepost is. De agent van den dienst zag hem daar en vond waarin hij gelijk had, gelijkenis lusschen dien heer en de Vrijdag verspreide portretten van De Jong. Vandaar het verzoek mede te gaan naar het hoofdbureau. Daar maakte de heer zich bekend als een assuradeurhij kon nu dadelijk gaan. Te Stein (L.) vond men Vrijdagmorgen de deur der R. Kath. kerk geopend. Men kwam tot de ontdekking dat er inbraak was gepleegd, de offerbussen opengebroken waren en de inhoud daarvan verdwenen was. Men vermoedt dat kermisreizigers de daders zijn. Op de Waal te Vuren is van een boven landsch schip, de schipper, die aan toevallen leed overboord gevallen en verdronken. Zijn lijk werd eenige uren later opgehaald. Te Maastricht werd een man door een ver huiswagen aangereden en overleed aan de gevolgen. De dader van den in den nacht van 18 Juli alhier gepleegden moord op de herbergierster Philomene Wauters en haar dienstbode Jeanne Pauwels aldus schrijft men uit Gent is niemand anders dan de beruchte Nederlander Hendrik de Jong. Behalve vijf verschillende, volkomen met de vroegere beschrijving van den moordenaar overeenstemmende portretten van dit gevaarlijke mensch, heeft de rechter van instructie alhier (te Gent) een verzoek om aanhouding naar alle richtingen verzonden, waarin o. a. wordt gezegd: De Jong is den 5 October 1861 te Weesper- Karspel (Nederland) geboren, leefde gescheiden van zijn vrouw Jeanne Deynema, trouwde daarop den 15 Juni 1893 te Maidenhead (Engeland) met Sarah Anna Juett, woonde het laatst te Arnhem, vertoonde zich verder te Antwerpen en is thans voortvluchtig. In Holland deed hij zich voor onder de valsche namen Dolf Pauwels, August Piels, Smulders, Staal enz. en werd hij te Amsterdam gevangen genomeu onder verdenking zijn vrouw, Sarah Juett, en zijn beminde, Maria Sibylla Schmitz, waarvan de eerste den 7 Juli, de laatste den 31 Augustus 1893 spoorloos verdween, ver- moord te hebben, doch deze misdaden konden hem niet bewezen worden, zoodat hij alleen wegens bedrog, gepleegd tegenover een derde vrouw, wier vertrouwen hij in een liefdesbetrekking had ver- worven, tot 3 jaren gevangenisstraf werd veroor- deeld. Op den 18 Augustus 1897 werd hij ontslagen, de volgende maand evenwel weder gearresteerd wegens nieuwe oplichterij. Tot den 4 Mei 1898 bevond hij zich te Arnhem in voor- arrest, waarop ten slotte zijn vrijspraak volgde. Sedert heeft hij zich onder een aantal namen als Tom Washington, Louis Beerman, Goldons, Gol- dinthing,Fotnet-Berhard, Max Kraus, Hendie Jungs, Willy Willitonsh, W. S. Pordon, J. Nelboom, P. Damar, achtereenvolgsns te Antwerpen, Gent, Brussel, Courtrai en Ostende opgehouden. Overal legde hij er zich als vroeger op toe, vrouwen of meisjes uit verschillende standen onder voorspie- geling van huwelijksplannen en met verwijzing naar zijn groot vermogen uit te plunderen. In Holland zoowel als in Belgie deed hij zich afwis- selend voor als hofmeester, kok, landmeter, inge- nieur, geneesheer, agent, gepensionneerd sergeant van het Ned. Indische leger, landschapschilder, juwelier, kunstrijder of rentenier. In werkelijkheid was hij het eerst metselaar, daarna tamboer en trompetter bij het Nederlandsche leger, vervolgens oberkellner op een Engelsche boot, verver, opzichter in de krankzinnigengestichten te Meerenberg en Utrecht. Ten slotte liet hij zich te Harderwijk als vrijwilliger voor Neerlandsch-Indie aanwerven, van waar hij in 1887 met /180 pensioen terug- keerde. In den tijd van zijn ontslag uit de gevangenis op den 4 Mei 1898 tot medio April moet De Jong een grooten diefstal gepleegd hebben, want te Antwerpen had hij, behalve een zeer verdacht kistje, ongeveer 2000 francs aan baar geld, een aantal juweelen, een gouden dameshorloge met ketting, verscheidene oorknoppen en kostbare ringen bij zich. Den 22 Juli jl. heeft De Jong zich's morgens 5 uur te Ostende aan boord van een stoomschip begeven, naar hij voorwendde om den volgenden dag met een zeilschip van Liverpool naar New- York en van daar naar Buenos-Ayres te vertrekken. Gewoonlijk doet hij evenwel het tegendeel van wat hij zegt. Twee getuigen zouden hem den 28 Juli en een derde den 7 Augustus weder te Ostende hebben gezien. Waarschijnlijk heeft hij den nacht van 8 Augustus in het hotel//Da Singe d'Or" nabij het station te Brugge onder den naam F. Jamar doorgebracht. In Belgie is thans het signalement en het portret van Hendrik de Jong verspreid, als ver- moedelijke moordenaar van de beide vrouwen te Gent. Niet ver van de oude stad Tongeren (Belgie) is een Romeinsche graftombe uit de 3° eeuw ontdekt. Nagenoeg op het kruispunt van twee Romeinsche heirbanen, die van Bilsen op Borgworm en die van Hasselt op Tongeren, heeft de ingenieur J. Huybrechts haar onder een tumulus gevonden. In een soort van houten kist, 3.35 M. lang en 1.10 M. hoog, lagen de overblijfselen van een Belgo-Romein, wiens lijk blijkbaar gedeeltelijk was verbrand geworden. Daarnaast vond men allerlei schildersbenoodigdheden, een paar dozijn bronzen potjes met verf gevuld, penseelen, L50 h 160 kleursteenen en looden platen, kandelaartjes enz, in brons. Ook een viertal krijgseereteekens, twee uit 24 op een lederen band vastgehechte ornamenten bestaande gordels, een bronzen beeldje van de gemalin van Antonius de Vrome, Faustina, schalen. kannen, mooi bewerkte vazen en amphoreri, een bijl, een zware ijzeren lans, en een met een ivoren handgreep voorziene degen lagen in het graf, als- mede een zeer belangwekkend halssieraad, een suoer, bestaande uit 1500 blauw-, bleekgroen- en donkergroen-glazen paarlen. Te Wijdenes wilde het zoontje van een arbeider met zijn vader meerijden. Ongelukkig kwam hij echter te struikelen en geraakte daardoor onder een der wielen. Het knaapje was oogen blikkelijk een lijk. De grootste bestelling hooi, welke ooit werd gedaan in de Vereenigde Staten, zal eerstdaags te St. Louis worden ingescheept. Het is een partij van 8 millioen pond. Ze wordt door de St. Louis Hay and Grain Company geleverd aan de regeering en moet te Battlefield station, Chickamauga Park, worden afgeleverd. Er zullen 500 wagens van 40 voet noodig zijn om dat hooi te vervoeren. Als al die wagens aan elkaar werden gekoppeld, zouden die met een ruimte van 3 voet tusschen de wagens een trein vorrnen van 21,500 voet. De regeering rekent, dat de 12,000 paarden te Chickamauga aan dat hooi iets meer dan 3 maandeo genoeg zullen hebben. lien paard zou 333 jaren en vier maanden noodig hebben om deze ontzaglijke hoeveelheid hooi op te eten. Dat een ergenieke vrouw niet voor buiten- gewone dingen terugschrikt om haar doel te be- reiken, daarvoor levert de rijkbegaafde Engelsche schrijfster Ada Sparrow een schitterend voorbeeld. Deze jonge dame is n.l. van plan een boek te schrijven waarin zij de zeden der Londensche be- volking uit alle standen wil beschrijveu. Om nu uit eigen aanschouwing de gebruiken en gewoonten bij de onderste lagen der bevolking te leeren ken- nen, besloot zij een tijdlang straatreinigster te worden. Nog armoediger gekleed dan haar tijdelijke vakgenooten, vervulde zij het haar opge- dragen werk met grooten ijver. Geen werk was het jonge meisje te zwaar of te vuil, het was er haar immers slechts om te doen de noodige gege- vens te verzamelen en op haar reeds begonnen en ook gedurende den tijd, dat zij haar nieuw be- roep uitoefende, voortgezetten, letterkundigeu arbeid het stempel der waarheid te drukken. Onlaugs heeft de jeugdige schrijfster van haar ruwe en nu niet juist zeer zindelijke collega's, bij wie zij zich zeer bemind heeft gemaakt, afscheid genomen, om rijk aan opgedane ervaringen in haar eigen kring terug te treden. Haar werk dat men met spanning tegemoet ziet, zal weldra verschijnen. Naar men uit Weenen meldt, wordt voor Keizer Wilhelm, die op zijn tocht naar Jerusalem ook de gast van den Sultan zal zijn, te Konstan- tinopel bij Vildez-Kiosk expresselijk een paleis gebouwd, dat in Duitschen stijl gemeubileerd en versierd wordt volgens de plannen van den Italiaansehen architect d'Aronco. E?n geheel leger van metselaars behangers, schilders, enz, is reeds bezig om aan dit paleis de laatste hand te leggen, waar Wilhelm II tot eerewacht zal hebben Turksche soldaten, die in den Grieksch-Turkschen oorlog wegens hun dapper- heid zijn gedecoreerd, In diplomatieke kringen hecht men aan de nabijheid van de woning van den Sultan en dit tijdelijk verblijf van den Keizer een politieke beteekenis. Tegenwoordig worden in het departement des Alpes maritimes verhandeld 2,000,000 kilo rozen, 2,500,000 kilo oranjebloesem, 200,000 kilo jasmijnbloemen, 150,000 kilo cassies, 150,000 kilo tuberozen en 200,000 kilo viooltjes. De gemiddelde prijzen per kilo der bloemen zijn voor de viooltjes en de cassies 4 franc, de tuberozen 3 franc, de jasmijnen 2^ franc, de rozen 65 centimes en de oranjebloesems 70 centimes. Een plant van het viooltje kan 20 gram bloemen opleveren, een oranjeboom tot 10 kilo. Een plukster kan op een morgen, namelijk in vier uren 20 kilo rozen plukken, 3 kilo jasmijnen en 6 kilo tuberozen op een geheelen dag 10 kilo viooltjes of oranjebloesems. Voor de vervaardiging van een kilo nerolie (oranje-bloesem olie) zijn 1000 kilo oranjebloesems noodig of, bij benadering, een millioen-tweehonderdduizend bloemenvoor een kilo rozen-essence 16,000 kilo rozen of vijf millioen bloemen. Men berekent dat in de Alpes maritimes onge veer voor vijftien millioen franc wordt omgezet. Een photograaf in Cranz verkocht sedert eenigen tijd enveloppen en briefkaarten, waarop ter herinnering aan deze badplaats, de afbeelding van een jonge dame in badcostuum voorkwam. Een der vrouwelijke badgasten kwam kort daarop tot de ontdekking, dat de afbeelding sprekend op haar zelve geleek, doch de photograaf, daaromtrent ondervraagd, bestreed de.identiteit, maar verklaarde zich niettemin bereid het cliche, waarmede de afbeelding gedrukt werd, te vernietigen, wat dan ook gebeurde. Hij ging evenwel voort de voor- radige briefkaarten te verkoopen, waarom de jonge dame een aanklacht tegen hem indiende. De photograaf bleef evenwel ook voor den rechter ontkennen, dat het betrokken beeld deze jonge dame voor zou stellen, doch verklaarde, dat een amateur-photograaf de opname reeds in 1895 had gedaan, maar dat hem de naam der dame uit de gedachte gegaan was. Wat echter zeer te zijnen nadeele pleitte was, dat het portret een jonge dame voorstelde met een handschoen aan en de aanklaagster de eenige was, welke de ge woonte had deze bij het baden aan te houden. De onbescheiden photograaf werd dan ook tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld en tot plaatsing van zijn vonnis in een aantal dagbladen, op kosten van den veroordeelde. nuchtere slachtkalveren f 5,h J 8,50dito fok 12 a 16, alles per stuk. Aardappelen. Brielsche f 3,a 3,25 Geldersche blauwe f 2,30 dito Kralen f 2,50 a /2,70, per mud. Boterprijzen in vaten middenprijs f 38 en stukken van een half kilo 55 h 65 cent. Zoetemelksche Kaas f 18,a/" 21, per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren f 3,h f 3,20. luitenlandsche 2,75 per 100. VI as. Aanvoer zeer gering. K a r w ij z a a d als voren f 11,75 h f 12,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum onveranderd in vaten f 9,10 per 100 kilo en 7 cent per liter. Javakoffie, gewone soorten in balen 37J cent en dito Santos 20 cent per half kilo. YEEHANDEL in BELGIE. Voor vee zijn de prijzen deze week vast en onveranderd gebleven Ossen, 70 tot 85; stieren en koeien 55 tot 69 centimen. Vette kalvers, 65 c. tot 1 fr. vette varkens 84 tot 94 centimen. ZEET1JD1NGEN. Van 26 tot en met 28 Aug. Van 26 tot en met 28 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen op- en 27 afgeschutdoor de Westsl. 14 op-en 6 afgeschut^ DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 30 Aug. Woensdag 31 Donderdag 1 Sept. Vrijdag 2 Zaterdag 3 y Zondag 4 Maandag 5 n Rotterdam, 29 Augustus 1898. Binnen 1. Granen. De aanvoer van nieuwe soorten Tarwe, Rogge en Gerst was lieden ruimer dan verleden week. Een partijtje nieuwe Erwten was mede ter markt. Men noteert Jarige Tarwe 7,— a 9,— nieuwe 6,25 k f 9,50 Rogge 4,— a 5,— Wintergerst 4,20 a 4,50en per 100 kilo /6,75 k 7,50 Haver f 3,— k f 4,—Koolzaad f 8,h 8,70 Kanariezaad f 5,a 6,50 alles per hect. Buiten 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo op levering Nov. f 171. Maart f 169. Rogge per 2100 kilo op levering Oct. 119, 120 Maart 116, 117 Amerik. Mais 90 k f 95 per 2000 kilo; Boekweit 190 a 195 per 2100 kilo Tarwe 10,50 a 11 Haver 7,50 7,75 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch /"ll,a f 12, 1= soort 10,— k f 11,—prima Belgisch 13,50 a 14,50 le soort 12,25 a 12,75 extra puik Hong. ^18,a f 19,le soort 16,50 a 17,50; Prima Amerik. 13,50 k 14,50; 1" soort 11,— a 12,—2" soort 9,50 a 10,50; Duitsche Roggebloem 10,— a 10,50 per 100 kilo netto. Runderprijzen 42 a 58; Stieren 30 h 48; Kalveren 50 a 70; Schapen 45 a 50; Varkens 34 a 39 cent, alles per kilo. Melk- en Kalfkoeien 150 k 210; Stieren f 70 k /ISO; graskalveren 18 a 30 Vaarzen 90 k 110 Biggen 6 a 15 per Heden overleed onze geliefde echtgenoot, broeder en behuwdbroeder FLORUS WALRAVEN, in den ouderdom van bijna 53 jaar. Namens de familie, Wed. F. WALRAVEN—Donze. Ter Neuzen, 27 Augustus 1898. Verzoeke van rouiovisites verscJioond te blijven. Bij mijn vertrek naar FALLSLEBEN roep ik mijn vrienden een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. A. J. A. VAN IJSSELSTEIJN. leden van f^e EEREWACHT van SLUISKIL worden uilgenoodigd om te vergaderen aanstaande Zaterdag, half zes uur 's avonds, bij A. FAAS. De leden worden verzocht met de paarden te komen ten einde de stoet te formeeren. DE COMMISSIE. Nog alleen op Dinsdag 30 Aug. en Zaterdag 3 Sept. van ZES tot ACHT ure worden toegangs- bewijzen (besproken plaatsen) voor de generale repetitie op Maandag 5 Sept afgegeven, a 25 cts. per persoon. Tekstboekjes a 10 cts. ook te verkrijgen bij de heeren J. DE KOK, sigarenhandel en J. J. VAN DEN OUDEN. N.B. Aan den ingaug der kerk zijn geen toegangsbewijzen te verkrijgen. Ter Neuzen. HET BEST UUR. Ter Xeiizen. Huwelijks-aangiften. 26 Aug. Cornelis Jan de Bree, oud 26 j., jm. en Cornelia Maria van der Peijl, oud 19 j., jd. Hnwelijks-voltrekkingen. 25 Aug. Jozias Hendrik Meertens, oud 21 j jm. en Johanna Frederika de Regt, oud 20 j., jd. Geboorten. 23 Aug. Magdalena Cornelia, d. van Frederik Schelfaut en van Anna Catharina de Burger. 24 Aug. Wilhelmina, d. van Pieter Andries Frederiksen en van Cornelia Sol. 25 Aug. Krina Pieternella, d. van Jacobus Pieter de Vos en van Jacomina Sara Geensen. 26 Aug. Elisabeth Adrianna d. van Willem Frederik Kaijser en van Tona Frederiksen. Camillus Johannes, z. van Johannes Leopoldus de Wael en van Clementina de Blok. 27 Aug. Cornelia Janna, d. van Cornelis Wolfert en van Martina Geertruida de Feijter. Overlijden. 23 Aug. Virginia van Damme, oud 34 j., echtg. van Franciscus Josephus Vantricht. 25 Aug. Jan Johannas Bakker, oud 3 w., z. van Johannes Egbert en van Cornelia Pladdet. 27 Aug. Floris Walraven, oud 52 j., echtg. van Magrietha Magdalena Donze. VLAG. NAAM. M*. Van en naar. Lading. 27 26 26 27 28 27 Eng. sch. Eng. s.s. Voor Ter Semen I 411| Charlestons Agnes Cairns Ann Webster 2241 I Londen Van Ter Neuzen i Eng barge Kate Eng. s.s. Eng. s.s. Ned. s.s. Noor. bark Eng. sch. Zweed. s.s. Eng. s.s. idem Zweed. s.s Duits. s.s. Noor. brik Eng. s.s. Deens. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem Eng. sch. Hailing 278 2199 Greath Yarmouth Londen Voor (>ent i Sea Belle Mascotte Cort Adelaer Louis Bell Sirius Spindrift Aire 2152 3114 765 335 3818 2003 1763 Londen Rotterdam Porsgrund Charlestone Harnaes Londen Goole Van Uent s Gevalia Carmen Louise de Geer Balmuur Saturn Sea Gull Warkworth Don Dynamo Mascotte 1438 2765 778 3908 3836 2100 1862 2658 1364 3114 New-Castle idem Frederikshald Methil Grangemouth Londen New-Castle Goole Hull Leith Van lelzaetei Alembic 721 Diepe pijpaarde stukg. phosph. stukg. stukg. ledig hout pijpaarde hout stukg. idem ledig idem ballast ledig idem stukg. idem idem idem idem ballast

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3