Schuttevaer, Advertentien. BURGERLIJKE STAND. Handelsbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. 127ojarige Echtvereeniging van V e r g a d e r i n g vraagt prijsopgaaf 36 gemeten SUIKERBIETEN, waarmede zij in aanraking komen, over te nemen is het begrijpelijk, dat de menschen met veel tijd meer vinden oin te werken. Boeren, bijenteelt en veefokken zijn hun eenige bezigheden en men vindt in hun woningen geen enkel stuk huisraad. Bij Leaton, in Essex is Yrijdagavond een vreeslijke moord gepleegd. Een man van 72 jaar oud, sedert lang zonder werk, ging met zijn vijf kinderen, van wie de oudste een jongen van veertien en de jongste een meisje van twee jaar was, dien dag uit wandelen. Hij had het jongste kind dien dag van' de moeder (een vrouw van even in de vijtig) laten weghalen door zijn oudsten jongen zeggende, dat hij zijn kinderen alien bij zich wou hebben. Toen de avond viel legden alle zich onder een boom te slapen. Eenigen tijd daarna werd de oudste jongen wakker en zag zijn vader bezig de andere kinderen met een mes in den bals te steken. Hij liep hard weg en waarschuwde in de stad zijn moeder. loen de politie ter plaatse kwam vond zij drie kinderen doodeen, een jongen van acht, leefde nog, maar het kon niet meer spreken. Eenigen tijd later gaf de moordenaar zich zelf aan. Hij kon zijn gezin niet onderhouden zeide hij, en wou de kinderen uit hun lijden hebben. Zaterdag is in een steenkolenmijn te Marie- mont in Henegouweu mijngas ontploft. Een mijn- werker kwam om, veertien kregen mm of meer ernstige kwetsuren. Drie gekwetsten zijn reeds Zondag bezweken. De heer Jean Barres heeft veel geld. Maar ook veel energie. Beiden waren beschikbaar. Voor den kost behoefde Jean Barres natuurlijk niets meer te doen, maar aan luieren of pretmaken heeft hij een hekel. Hij heeft toen een taak gekozen, welke hem veel tijd en zeer veel geld kost en het gevolg is geweest, dat een aantal menschen te I'arijs en in verder Erankrijk hem gek, half-gek of mal hebben verklaard Twintig jaar geleden is hij zonder een cent naar Zuid-Amerika vertrokken. Toen hij er een poosje was, kon hij een lapje grond koopen. Het lapje is uitgebreid tot 110,000 H. A. prairie. Sinds drie jaar is hij in zijn vaderland terug en, zooals gezegd, hij wilde wat doen. Daarom heeft hij twee jaar geleden een weekblad opgericht, dat z/Le Reformiste" heft en veel geld kost. Na Barres' dood zal 't bestuur van Le Reformiste te beschikken hebben over 200,000 francs 'sjaars, om propaganda te maken. En weet men nu welke hervorming Jean Barres zoo krachtig nastreeft? Die van de spelling. Hij wil de spelling van de Eransche taal ver- eenvoudigen. De Spaansche consul te Montreal heeft een eisch ingesteld tegen den kapitein van den schoener Florence om de 215,000 francs terug te geven, die de bemanning, naar het heet, gevonden heeft op het lijk van Candide Diaz, een der slachtoffers van de Bourgogne. De Florence is een der schepen die er op uitgetogen zijn om van de Bourgogne en haar drenkelingen nog wat te halen. Men zegt, dat Diaz door maarschalk Blanco met een bijzondere lastgeving naar Parijs gezonden was. Daarvoor had hij dat geld bij zich. Een groot aantal fatsoenlijke bezoekers van Spa geraken langzamerhand in zulk een afkeer van de speelschandalen, dat het gemeentebestuur zich verplicht heeft gezien, er maatregelen tegen te nemen. Deze bestaan echter niet in bevelen aan de politie, om het hazardspel tegen te gaan, maar in een besluit om een nieuwe Kurzaal tebouwen voor hen, die niet spelen. 't Zou dan ook te hard zijn voor de brave ge- meente Spa, de speelzaal te moeten missen. Zij trekt er thans 50,000 's jaars van, en eenige raadsleden hebben voorgesteld, die belasting op 200,000 te brengen, wat er, meent men, ook nog best af kan. Twee douanen van Valenciennes hadden de wacht bij de kerk van Wandegnie bij de Belgische grenzen. Ongeveer half twaalf's nachts ontdekten zij twee tabakssmokkelaars, welke zij achtervolgden. Een hunner werd spoedig gegrepen, doch de andere werd eerst na eenigen tijd achterhaald. Een vreeselijke worsteling ontstond. De ambtenaar werd geducht met een stok geslagen en aan de hand gewond, en toen hij door een revolverschot hulp wilde roepen, werd hij door den smokkelaar met een schot doodelijk gewond. Toen er hulp kwam opdagen, was hij verdwenen. Zijn signalement komt overeen met dat van een beruchten smokkelaar, dien de grenswachters reeds lang gezocht hebben. Dat er in Engeland veel aan liefdadigheid wordt gedaan, is wel bekend, maar zelden komen personen die er hun geheele leven aan wijden, op den voorgrond. In de dichtbevolkte buurt van Bethnor Green te Londen is een tehuis dat het /House of Industry" wordt genoemd en geheel dcor de bemoeiing van een enkel persoon is ontstaan. In 1861 trok mejuffrouw Macpherson zich het lot aan van de lucifersmaaksterszij huurde 4 kleine huizen en deze waren weldra bezet met ongeveer 120 arme kinderen uit het East-End. In Mei 1870 begeleidde zij reeds de eerste ploeg van 106 jongens naar Canada, terwijl zij zelve de boeren opzocht, bij wie deze kinderen in dienst zouden komen en ook een huis huurde, waar de kinderen hun vrijen tijd konden doorbrengen, onder leiding van een harer helpsters. Sedert dien tijd zijn ongeveer 6000 kinderen goed geplaatst en mejuffrouw Macpherson heeft persoonlijk 50 a 60 reizen heen en terug naar Amerika gemaakt, terwijl zij dan telkens zooveel mogelijk al haar beschermelingen opzocht. Ook te Londen, waar nu op de plaatsen der 4 kleine huizen een groot gebouw is verrezen, worden avondklassen georga- niseerd voor grootere jongens en meisjes, welke persoonlijk door mej. Macpherson worden geleid. Een der spoorwegen in den Staat New-Jersey heeft iets nieuws ingevoerd, dat den passagier zeer goed en den conducteur zeer slecht bevalt. Bij het afroepen van elk station moet hij onder de nieuwe regeling er bij voegen,/Vergeet uw pakjes nietDe conducteur heeft hierop tegen, dat hij toch al genoeg te roepen heeft, daar de stations aan die lijn dicht bij elkaar liggen en onmogelijke, lange namen hebben. Maar de maatschappij weet wat zij doet. De reizigers zijn zeer vergeetachtigzij reizen elken dag heen en weer en hebben nooit dat zenuwachtige ,/op-reis"achtige gevoel gekend, dat iemand krampachtig iedere vijf minuten //zijn schapen doet tellen." Zij vallen in een hoek neer, leggen hun pakjes naast zich, halen een courant uit° den zak en lezen tot hun station afgeroepen wordt. Dan grijpen zij haastig, zonder te zien wat zij doen, naar hun bezittingen en stormen den trein uit, dikwijls met achterlating der uit de stad meegebrachte artikelen. Dit nu is de maatschappij te lastig, daar er dikwijls onaangenaamheden omtrent de verloren pakjes voorvielen en de eigenaars hoogst beleedigd waren als goederen, die aan bederven onderhevig waren, niet op het ijs gezet waren. Bovendien was het aanhouden van een groot kantoor, alleen voor gevonden goederen, zeer kostbaar voor de maatschappij en bovendien totaal onnoodig. Dus roept de conducteur nu elken avond zeer tegen zijn zinEast Orange. Don 't forget your bundles Een koopman van Malta, Licari, in gezelschap van een collega Boubli, is bij Biserta door een bende van 40 roovers overvallen. Toen men den beiden kooplieden de revolver op de borst zette, na hen eerst mishandeld te hebben, viel Boubli, die dacht dat zijn laatste uurtje geslagen had, flauw, doch Licari bleef goed bij zijn zinnen en legde den eed af, dien men van hem vorderde, en die hem verbond tot betaling van een losprijs van f 5000 en tot geheimhouding, op straffe van den dood van hem en al zijn huisgenooten. Licari hield zich echter aan dien eed niet, maar verhaalde de geheele geschiedenis aan de politie, die als Arabieren verkleed onder geleide van den koopman zich naar de plaats begaf, waar de laatste hun het geld ter hand zou stellen. Op het afgesproken teeken kwamen twee der roovers te voorschijn, die natuurlijk in handen vielen van de politie, welke zich verdekt had opgesteld. Na eenige dagen ge- lukte het verder de geheele bende in handen te krijgen. Ondertusschen had de heer Licari een brief ontvangen, waarin hem de nakoming van zijn belofte op het hard werd gedrukt, doch ge- lukkig werd den boeven door hun gevangenneming de gelegenheid ontnomen hun bedreigingen te volvoeren. Een spoorwegongeluk, dat de vorige week bij Genua voorviel, had een zeer merkwaardige oorzaak. Een goederentrein, die buitengewoon zwaar was, moest in den Gioritunnel een steile helling op er waren daarom drie locomotieven voor den trein gezet, maar de ventilatie van den tunnel is slecht en de kolen, die op de locomotieven gestookt werden, waren van zoo slechte hoedanigheid, dat toen de trein slechts zeer langzaam vooruit kwam en in den tunnel bijna stilstond, de machinisten en stokers geheel bedwelmd werden door den met vergiftige gassen bezwangerden rook. Toen gleed de trein terug, met steeds versnellende vaart, tot hij op een personentrein aauvloog die in het dal was. De schok was vreeselijk, de locomotieven en de wagens werden verbrijzeld. Tot nog toe zijn 9 dooden en 40 gewonden gevonden, doch men vreest dat nog meer slachtoffers onder het puin bedolven liggen. Dr. Blessing, die den jongsten tocht van Nansen heeft medegemaakt, gelooft dat men de hoop op den terugkeer van Andre nog niet heeft op te geventen minste nog niet in de eerste zes weken. Von Bismarck was een groot liefhebber en kenner van honden. Reeds aan de academie werd hij nooit zonder zijne doggen gezien en tot zekere beroemdheid geraakte later Tyras, de //Rijkshond" die Gortschakoff eens naar de beenen vloog. Die Tyras placht de Kanselier te verhalen een geschenk van de Munchener vereeniging van hondenfokkers, was werkelijk een mooi, uitmuntend dier, onder welks bescherming ik veiliger was dan onder die van de geheele Berlijusche politie. Maar hij werd door een ellendigen schelm, een ontrouwen dienaar, vergiftigd en ik was werkelijk bedroefd. ,/Toen nu mijn verjaardag naderde," vertelde Von Bismarck dan verder //droeg de Keizer den Minister Botticher op, een nieuwen Rijkshond voor mij te koopen. En Botticher, die evenveel verstand had van honden als sommige diplomaten van geschiedenis, ging naar een hondenfokkerij en bestelde eeir nieuwen Rijkshond. Toen het dier bij mij werd gebracht, schreide mijn bediende Pinnow tranen van medelijden en hij wilde het terstond naar een liefdadigheids- inrichting zenden. Zijn ribben staken uit zijn uitgemergeld lichaam als die van een gestrand schip. Zijn staart hing als een gescheurde vlag. Ik kreeg een smartelijk gevoel, want onwillekeurig zag ik er een slecht voorteeken voor //den nieuwen koers." Houdt het beest vast, of het valt omver, riep ik uit. Den volgenden morgen kwam de Keizer mij gelukwenschen met mijn verjaardag. En toen ik niet bedankte voor het fraaie geschenk en er vol- strekt niet van sprak, zei de KeizerApropos, gij hebt nog niets gezegd van den hond dien ik u heb gezonden." O ja, antwoordde ik, dat had ik bijna vergeten. Ik liet door Pinnow den hond binnen brengen. Maar dat was een schouwspelDe Keizer kon in zijn verbazing geen woorden vinden om zijn oordeel voor de kennerssmaak van zijn diploma- tieken hondenkoopman uit te drukken. Hij zag, dat hij niet veel eer in kon leggen met dit Keizerlijk geschenk en dat hij weer eens beetge- nomen was. ,/En dat ding kost mij 600 mark riep hij uit. z/En wat denkt ge dat de firma, die Botticher zoo leelijk bedrogen had, later deed Zij vroeg verlof, zich //leveranciers van Vorst Bismarck" te mogen noemen. Maar ik heb de heeren een antwoord gezonden dat zij, wil ik wedden, nooit aan een autografen- verzamelaar zullen verkoopen." Tyras II moge echter een leelijk dier zijn geweest een Bismarck hield hem toch, al bromde hij steeds over zijn gebrek aan ras. Toen de schilder Anton Memminger eens bij een bezoek aan den oud-Kanselier te Kissingen eene opmerking daarover niet kon inhouden, ant woordde Bismarck op zijne sarcastische wijze z/Gij hebt groot gelijk. Ik heb den hond ook nooit mooi en schrander gevonden. In het eerst was het pijnlijk voor mij, hem aan te zien. Maar er zijn menschen genoeg die hem hulde bewijzen en verscheidene dames zijn zelfs zoo dwaas geweest een paar haren van hem te vragen om die in een gouden medaillon te dragen als een soort van talisman. En dan weten zij nog niet eens, dat die hond een geschenk is van den Keizer Maar niet altijd was Von Bismark's scherts over het Keizerlijk geschenk even onschuldig, en de //menschen, die niet eens verstand hebben van honden," moesten het in zijne gesprekken nog al eens ontgelden. Hnlst, 15 Aug. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,55 k 47,65 12,12,03 ZEET1JDINGEN. Van 15 tot en met 16 Aug. Van 15 tot en met 16 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 22 binnenvaartuigen op- en 19 afgeschut; door de Westsl. 5 op- en 2 afgeschut, DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 18 Aug. 2.25 2.41 Vrijdag 19 2.55 3.11 Zaterdag 20 u 3.26 3.41 Zondag 21 3.57 4.12 Maandag 22 4.29 4.47 Dinsdag 23 v 5.4 5.24 Woensdag 24 5.47 6.10 18 Augustus 1898. JOZIAS MICHIELSEN en JACOBA CATHARINA WIELAND. Eenige Vrienclen. Op Donderdag 18 Augustus hopen door Gods goedheid onze geliefde ouders, behuwd-, groot- en overgrootouders CORNELIS LEVINUS DE SMIDT en JOHANNA ELENA VAN DEN BERGEN hunne 45jarige Echtvereeniging teherdenken. m ,T Hunne dankbare kinderen, Ter Neuzen. behuwd_ eu kleinkinderen. Schippersvereeniging afdeeling TER NEUZEN. op Zaterdag 20 Aug., des avonds te 8 uur, in het „Hotel de Commerce", bij den heer J.Michielskn. BesprekingDeelname Kroniugsfeest. HET BESTUUR. De COMMISSIE door den Gemeente- raad aangewezen tot het bedeelen der armen en het onthalen der schoolkinderen bij gelegenheid van bet Kroningsfeest, voor de levering van a. 300 K.G. KRENTENBROOD van goede kivaliteit eu L>. 2650 KRENTENKOEKJES, wegende een half ons per stuk. Aanbiedingen worden ingewacht ter gemeente- secretarie op Dinsdag 23 Augustus a. s., voor des namiddags vier uren, alwaar ook nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Ter Neuzen, 17 Augustus 1898. Ondergeteekenden trachten aan te besteden het VERVOER van naar de havens Paal of Kruispolder, gelegen in Melo- en Oude-Graauwpolder. Aanwijzing op den 23™ Aug. van 1 tot 2 uren en om 4 uur zal de aanbesteding plaats hebben in het //Anker" bij J. F. Maas. Graauw, Aug. 1898. H. FRANCKEN. F. ERANCKEN. Axel. Huwelijks-aangiften. 5 Aug. Willem van Taten- hove (van Zaamslag), oud 37 j., jm. en Elizabeth Willemsen, ond 23 j., wed. Geboorten. 3 Aug. Charel, z. van Jan Francois Scheele en van Janneke Cappon. 6 Ana. Neeltje Adriana, d. van Arie Dieleman en van Adriana Christina Gerritsen. J ozias, z. van Pieter Goossen en van Franijoise Schoonakker. 8 Aug. Jan, z. van Hendrik van Tatenhove en van Jaeomina Jaeoba Hofman. 9 Aug. Cornelia, d. van David Kotvis en van Maria de Kraker. 12 Aug. Willem, z. van Mattheus Diele man en van Antje Goossen. 13 Aug. Cornelia, d. van Pieter Goossen en van Adriana Goossen. 14 Aug. Pieter, z. van Jan van Hermon en van Johanna Willemsen. 13 Aug. Levinus, z. van Jan Mangold en van Maria van Cadsand. Overlijden. 1 Aug. Egbert Haak, oud 9 d., z. van Comelis en van Paulina Wolfert. 8 Aug. Janneke de Jonge, oud 58 j., echtg. van Francois de Koeijer. 9 Aug. Jacob Geensen, oud 4 m., z. van Jacob en van Susanna Buijze. 12 Aug. Sophia Carolina Kaas, oud 86 j wed. van Pieter de Moor. ias van (Sent. Huwelijks-aangiften. 9 Aug. Ghislain Leon Joseph Lammens, oud 23 j., jm. en Maria Sophia Willaert (van Selzaete), oud 20 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Franciscus, z. van Petrus Dominicus Meireson en van Francisca Sophia van der Loo. Overlijden. 8 Aug. Franciscus Meireson, oud 7 d., z. van Petrus Dominicus en van Francisca Sophia van der Loo. 11 Aug. Eugenia Serlecia Mussche, oud 32 j., echtg. van Polydor Josephus Lammens. 14 Aug. Eugbne de Leux, oud 1 j., z. van Josephina Maria. Stoppelflijli* Overlijden. 11 Aug. Rene van der Veeken, oud 7 m., z. van Brictus en van Mathilda de Kever. HonU-nisse. Huwelijks-aangiften. 2 Aug. Joseph Baart, oud 29 j., jm. en Leonie van der Wallen, oud 26 j., jd. Geboorten. 3 Aug. Theodoras, z. van Petrus Johannes van Waterschoot en van Apolonia Heijman. 5 Aug. Jasper, z. van Frcderik Willemsen en van Feijgtje Verplanke. 7 Aug. Petrus Augustinus, z. van Petrus Andriessen en van Hor- tensia Christina Collesaer. 8 Aug. Maria Apolonia, d. van Aloijsius Sloot en van Ludovica de Gijsel. 9 Aug. Martina, d. van Comelis Maas en van Apolonia Duerinck. 11 Aug. Maria Catharina, d. van Constantinus Alphonsus van Braband en van Maria uit den Hof. Cerille Franciscus Petrus Maria, z. van Pieter Dubois en van Maria Catharina de Wael. 12 Aug. Petrus Johannes, z. van Johannes Burm en van Paulina Polfliet. Overlijden. 4 Aug. Johannes Theodoras van Mieghem, oud 2 m., z. van Theodoras en van Apolonia Cabooter. 15 Aug. Johannes Coenraad Nicolaas, oud 67 j., echtg. van Rozalia van Waterschoot. Kuidtlorpe. Huwelijks-aangiften. 6 Aug. Franciscus de Neve, oud 26 i., jm. en Leonia Herman, oud 28 j., jd. Geboorten. 3 Aug. Maria Philomena, d. van Rochus van Overloop en van Leonia Maria Gijsel. Overlijden. 11 Aug. Joannes Cornelius Audenaert, oud 69 j., echtg. van Sophia Laureijs. Middenprijs per 100 kilo; Tarwe f 11,50; Rogge 6,50; Wintergerst f 7,Zomergem fHaver f 7, Erwten fPaardenboonen fDuivenboonen f Witteboonen f Briiineboonen fBoekweit f Lijnzaad Aardappels f 1,60 Koolzaad per zak van 106 liters f 12,Boter per kilo 1,15. Eieren per 26 stuks f 0,80 Er waren ter markt te koop ge9teld1 stuks hoornvee 25 varkens. Verkocht 1 stuks hoornvee, 18 varkens. VLAG. NAAM. M:l. Van en naar. Lading. 15 15 16 Eng. s.>. Eng. s.8. Belg. s.s. Noor. bark Duits. 8.8. Eng. s.s. Duits. 8.8. Eng. s.s. Eng. s.s. idem Noor.3m.sch Voor Ter H'euzen t Egret I 3492 I Liverpool Van Ter 1'enzem Humersea I 1524 ISkinningrove Loire 1446 I Antwerpen Voor Genl I Andreas Mina Horn Ralph Creyke Mira Ibis Van C»eiit i 1126 I Drammen 1862 Pyterlaks 1944 Goole 2701 Helsingfors 3024 Manchester Sea Belle Aire Nora 2152 1763 Londen Goole stukg. ledig idem hout idem stukg. hout stukg. stukg. idem zemelen 622 Kallonsborg

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3