Gemengde berichten. TER NEUZEN, 17 Augustus 1898. Voor de machinistenschool (technici) slaagde A. van Kamebeek, die zijn onderricht te Groede genoot. Volgsns mededeeling van den Inspecteur over het Loodswezen in het 6de District, d°. 12 Augustus j.l., zijn de navolgende veranderiugen gebracht in de betonning van de Honte en het Pas van Ter Neuzen, Schelde, 6de District. le. De spitse ton N°. 3a is verlegd, in 65 d.M. water, op ongeveer 51° 24' 33" en 1° 10' 37" W.l. 2e. De roode kogelton N°. 4 met bol is ver legd, in 114 d.M. water, op ongeveer 51° 24' 18" N.b. en 1° 9' 34" W.l. 3e. Bijgelegd isde spitse ton N°. 4a, in 67 d.M. water, op ongeveer 51° 23' 52" N.b. en 1° 9' 22" W.l. De groene en witte sectoren in het lage geleide- licht van Borsele zijn gewijzigd als volgtwit in Z.53°0. door 0. tot in N.81°0. (46°); groen in N.81°0. tot in N.27°0 (54°)wit in N.27°0. door N. tot in N.47°W. (74°). Overigens onveranderd. Ligging lage geleidelicht van Borsele ongeveer 51° 24' 42" N.n. en 1° 8' 56" W.l. (3° 44' 8" 0.1. van Greenwich). Hoek. De 3% geldleening ad 14500 ten laste van het waterschap Loven en Willems- kerke is voor het geheel toegewezen aan den heer L. van Waesberghe-Janssens te Hulst. Axel. Bij genoegzame deelneming van leer- lingen zal alhier een landbouw-cursus worden opgericht. Sas van Gent, 16 Aug. De veemarkt van heden was minder bezet dan de vorige week, aangevoerd waren14 stieren, 68 ossen, 155 koeien en vaarzen en 1 schaap, samen 238 beesten, die op 20 stuks na alien werden verkocht, aan lage prijzen. Hulst. De door deze gemeente uitgeschreven geldleening van f 8000,rentende 3y3 toegewezen aan den heer L. van Waesberghe- Janssens alhier. Stoppeldijk. Het wielrijdersfeest van j.l. Zondag 14 Aug., opgeluisterd door het fanfaren- gezelschap //Amphion", lokte veel nieuwsgierigen uit de omliggende gemeenten, tot groot genoegen van de herbergiers. Ofschoon het weder prachtig was, waren er slechts 23 deelnemers. De prijzen werden gewonnen door de heeren a. Vogelpik le prijs J. Yoet van Hontenisse 2® prijs Imandt; 3® prijs C. L. de Blok, beiden van St. Jansteen; b. ringsteken le prijs Boogaart, 2® prijs Imandt, 3e prijs C. L. de Blok, alien van St. Jansteen. Aan elken winner werd een prachtig bouquet uitgereikt. Maandag vierde de heer Jan van de Water te Schiedam zijn 99stel1 verjaardag. Hij geniet nog een goede gezondheid, beschikt nog over al zijn zintuigen en bedient nog dagelijks de klanten Jn zijn winkel. Gisteren vertrok de justitie uit Middelburg, vergezeld van den arts J. J. Berdenis van Berlekom, naar Ierseke, teneinde een onderzoek in te stellen naar een aldaar vermoedelijk gepleegden kinder- moord. Dinsdagmorgen, toen eenige classianen aan het exerceeren waren op het binnenplein van de kazerne te Vlissingen, wierpen vijf hunner plotseling hunue geweren tegen den grond en liunne ransels over de heining. Door de wachthebbende manschappen werden zij terstond in arrest genomen. eerder hier geweest zijn als ik niet te Montreal ziek gelegen had. Hij wachtte even en haalde zwaar adem, steeds vijandige blikken werpend naar Malahide. Toen vervolgde hij Ik heb in 't dorp een en ander gehoord, en ik ben blij, dat ik wat kan doen voor u en de jonge dame, meneer Dick. Ik ben jachtopziener geweest en't is mij nog een genot, een strooper te kunnen foppen. Buig u eens even naar mij toe meneer Dick boog zich over hem heen, en Shrimpton fluisterde hem snel iets in het oor, dat van groot gewicht scheen. Daarna sprak hij luid Daar is 't goud drie millioen. Als mijn uilleg u niet duidelijk genoeg is, zal dit u den weg in de plaats helpen vinden. Ik heb het be- schreven achter op uw portret, dat ik al die drie jaren heb meegedragen. Hij stak de hand in zijn jaszak en gaf Dick een dun pakje, in versleten leeren omhulsel. Toen viel zijn hand slap langs het lichaam. Men keek hem angstig aandoch tot aller verbazing rees hij langzaam overeind en sprak met duide- lijke stem Ik heb kind noch kraai en geen enkelen bloedverwant in leven. Het goud is voor u, meneer Osborne, als ge de moeite wilt doen, het te gaan halen. 'tis nu laat in April; als ge dadelijk vertrekt, kunt ge terug zijn, voor de winter begintMeer heb ik niet te zeggen, heeren maak nu, als 't u bclieft, de deur ppen ik wil heengaan. Ik ik kan niet Voorzichtigheid bij het nuttigen van garnalen verdient aanbeveling. Een inwoner van de gemeente Wormerveer maakte met zijn familie, bestaande uit elf personen, Zondag een uitstapje naar Alkmaar. Niet minder dan negen van hen kwamen terug met hevige krampen en brakingen, een gevolg van het eten van garnalen, die zij op reis hadden medegenomen. Een achttienjarige kellner, die door een koffiehuishouder te Rotterdam met f 150 uitge- zonden was, om daarmede belasting te betalen, maar in plaats van dit te doen, zich met het geld uit de voeten had gemaakt, is door een inspecieur van politie op het Delftsche poortplein aangehouden. In plaats van naar Brussel te gaan, gelijk hij uit Schiedam getelegrafeerd had was hij naar 'sGraven- hage vertrokken en had daar met het geld goede sier gemaakt. Zaterdagavond omstreeks 11 uren werd er moord geroepen in een huis aan 's Gravenweg te Kralingen. Een politieagent, in de nabijheid toe- zicht houdende spoedde zich derwaarts, en gekomen voor de woning van den 38jarigen werkman G. H. L., trof hij dezen aan, staande voor zijne woning met een bijl en een mes gewapend en ieder, die naderde, daarmede dreigende. Zijne huisgenooten hadden het moordgeroep aangeheven. Toen nu de politieagent L. naderde, werd hij door dezen bedreigd en kreeg zelfs een slag in het gelaat, waarop hij op zelfverdediging bedacht, zijn sabel trok en daarmede L. een zoodanigen slag toe- bracht, dat hem het linkeroor tot aan den schedel werd gekloofd. Nu kwam de vrouw van den verwonde haren man te hulp en ontrukte den politieagent zijn wapen, hetwelk hem later, toen er ook voor hem hulp opdaagde, werd teruggegeven De ernstig verwonde L. werd naar een politie- bureau vervoerd en daar door een geneesheer ver- bonden. Zaterdagmiddag zat eene gehuwde vrouw te Rotterdam in het raam van haar woning, ter hoogte van de tweede verdieping in een bloemen nekje om de glazen te zeemen, toen het hekje brak en de vrouw op straat viel. Met een ernstige verwonding aan het hoofd, werd zij door de politie naar het ziekenhuis gebracht en reeds een paar uur later overleed zij. Op het IJ te Amsterdam is een tjalk, be- ladeu met puin, gezonken. Aan boord bevonden zich schipper, vrouw, kind en knechtde drie eersten werden met moeite gered, de knecht verdronk. Op den Loosduinschen weg, bij den overweg naar Scheveningen is een Leidsche juffrouw door de Westlandsche stoomtram overreden toen zij opstapte en de tram reeds in beweging was. Zwaar gekneusd naar het ziekenhuis overgebracht is zij daar spoedig overleden. Verleden week Vrijdag, kwam te Krimpen aan de Lek een nachtboot in aanvaring met een zandaakje, waarop zich de schipper met zijn zoontje van 14 jaar bevond. De jongen, die de botsiug zag aankomen, wilde trachten den kurke- zak op zij van het aakje te hangen, teneinde den schok te breken. De boot was echter reeds te dicht bij, zoodat de arm van het knaapje totaal afgekneld werd. Door den schok viel hij over- boord en verdween in de diepte. Tot nu toe voud men van hem nog niets dan den afge- klemden arm. De Haarlemsche justitie heeft zich het lot aangetrokken der thans ontbonden cooperatieve arbeidersvereeniging in het gehucht ,/de Heide" onder Velsen, wat betreft den winkel dier vereeniging. Die winkel heeft 8 jaar bestaan en ofschoon de ornzet 25 a 30,000 per jaar bedroeg, moest er steeds geld bij. Het bestuur is reeds in verhoor geweest. Hij hield opeen golf bloed kwam uit de longen# gevolg van de groote inspanning. Hij deed een stap voorwaarts, de hand drukkende op de kranke borstbij wankelde en viel levenloos neer, terwijl Malahide met bevende vingers nog bezig was, den klink der glazen deur los te makeu. De dood van een teruggekeerden jachtopziener, door een voor ieder zichtbare natuurlijke oorzaak, kon slechts voor een oogenblik den geregelden gang van een millionnairs-huishouding in de war brengen. Een half uur daarna stond Rupert Malahide in de prachtige vestibule, om de gasten uit te latende dames wisten zelfs niet, dat er iets buitengewoons was voorgevallen. De Amstrongs reden weg, en Malahide hielp Beryl in het rijtuig, terwijl hij hoffelijk aan het portier bleef staan, om te wachten tot meneer Asquith volgde. Hij moest even geduld hebben want de oude heer was in druk gefluisterd gesprek met Dick, die naar huis zou wandelen. Wij werden van avond verhinderd, maar ik hoop spoedig eens met u te kunnen praten, zei de landheer van de Abbey, toen de bewoner van Glastonford-Hall eindelijk in zijn rijtuig stapte. Asquith had een kleur en zag er opgewonden uitmaar als welopgevoed man wilde hij niet onbeleefd zijn jegens zijn gastheer. Hij sprak, verlegen stotterend Ik denk dathet nu dat er wel niets van zal kunnen komen. Ik begrijp u, zei Malahide, met een tikje In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij een brand op het Barendsplein te Amsterdam bijna een 78jarige man verbrand. Deze had de lamp willen uitblazen, waarbij door het een of ander toeval zijn kleeren in brand waren geraakt. De man was toen bewusteloos geworden door de pijn der bekomen brandwonden. Toen de brand- weer ter plaatse kwam, had men niets anders te doen dan den verwonde te verbinden. De brand was reeds gebluscht. In bedenkelijken toestand werd de oude man, na de noodige voorloopige hulp ontvangen te hebben, naar 't gasthuis gebracht. De /,Prins Hendrik," van de maatschappij Nederland, van Batavia te IJmuidenbinnengevallen, had aan boord 114 Javaneu (107 volwassenen en 7 kinderen), die aldaar op de //Prins Erederik Hendrik," van den West-Indischen maildienst overgingen, om naar Suriname te worden vervoerd. Een tweetal arbeiderskinderen zat Vrijdag te Westerlee //poffertjes te bakken". Een antiquaar ziet het speelgoed een paar blauwe kopjes. Een blik en hij treedt binnen, vraagt aan moeder de vrouw naar het speelgoed, verneemt dat deze vijf kopjes en zes schoteltjes van dat soort heeft en na weinig loven en bieden verlaat hij de deur met het speelgoed voor 40. En de werkelijke waarde Maandagmorgen had in een steenfabriek te Heiligerlee een ernstig ongeluk plaats. De 28jarige H. Dijkstra geraakte, door eigen onvoorzichtigheid, met zijn rechterhand tusschen twee walsen, waar- door hem dit lichaamsdeel letterlijk werd verplet- terd. Wanneer er in de fabriek geen losse en vaste riemschijf aanwezig was geweest, waardoor de walsen onmiddellijk tot staan kunnen worden gebracht, dan was de ongelukkige hoogstwaarschijn- lijk geheel vermorzeld geworden. Na verbonden te zijn is de gekwetste naar het ziekenhuis ver voerd. Door een kastelein uit Loo werd aan den burgemeester aanvraag gedaan tot het plaatsen van een automatisch muziekinstrument, een sym- phonium, dat door het inwerpen van 1 cent een stukje zou spelen. De burgemeester heeft de aanvraag lang in beraad gehouden, en eindelijk beslist, dat derge- lijke muziekinstrumenten, die het herberg bezoek bevorderden, in de gemeente Duiven niet zullen worden toegelaten. Zondagmiddag werd door de marechaussees uit Valkenburg te Houthem gearresteerd zekere F., die bij een twist zijn buurman L. met een revol ver twee levensgevaarlijke schoten toebracht, door het hoofd. L. is gehuwd en vader van een talrijk gezin. Zijn toestand is bedenkelijk. F. is Maan dag naar het huis van bewaring te Maastricht overgebracht. Te Weespercarspel is Zondag in den vroegen morgen omstreeks 3 uur een moordaanslag ge- pleegd, ten huize van den veehouder C. van Wees aan den Abcouder straatweg. Terwijl deze met zijn volk in het land aan het melken was, schijnt een man binnengeslopen te zijn, die met een mes de nog slapende vrouw in de bedstede bij de keel greep. Er ontstond een hevige worsteling, waarbij de vrouw den indringer het mes ontwrong en hem bij eene poging tot worgen een stuk van een zijner vingers afbeet. Zij kreeg al worstelende menige krab en buil en zag ten slotte haar aanvaller ontvluchten door den stal, den weg op in de richting van Duiven- drecht. Zij achtervolgde hem in de duisternis, zonder te weten wie hij was, doch kon hem niet inhalen. Een door de politie ingesteld onderzoek moet geleid hebben tot de wetenschap wie de dader vermoedelijk is, welke echter nog voortvluchtig is. Wanneer het bewijs nog moest geleverd worden, dat de vrouw ook in de pers goede Mm, in1 droefheid in zijn stem. Goeden nachtGoeden nacht, juffrouw En 't oude rijtuig reed weg, hem van aangezicht tot aangezicht alleen latende met Dick Osborne. Een halve minuut zagen de beide mannen elkaar vast aan, als deden beiden hun best, een onaangenaam woord, dat hun op de lippen kwam, te bedwingen. Dick verbrak het eerst de stilte met de gemeenplaats Dank voor de vriendelijke ontvangst. Goeden nacht 't Doet mij genoegen, u te hebben gezien, antwoordde Malahide, met een spoor van een spottend lachje. Wel te rustendenk op uw wandeling aan de omheining van stekeldraad. Na deze waarschuwing keerde hij langzaam in huis terug en zocht de eenzaamheid in zijn werk- kamer. Stekeldraad, herhaalde hij fluisterend, dat is zeer nuttig goed. Ik denk dat Jake Mur- sell een goed soort stekeldraad is, om ergens den weg af te sluiten. Hij ging aan de schrijftafel zitten en maakte het volgende telegram gereed, om den volgenden morgen te verzenden, zoodra het telegraafkantoor geopend was ,/Mursell. Clifford's Inn, Fleetstreet. //Wees gereed naar Amerika te gaan voor parti- culiere zaak. Kom zelf hedenmiddag." (Wordt vervolgd). diensten kan bewijzen, dan zou als zoodanig kunnen dienen het feit, dat wij mannen doorgaans zulk een slechten kijk hebben op de damestoiletten. W il men een staaltje Donderdag werd door II. M. de Koningin een bezoek gebracht aan Utrecht en nu moet men lezen, hoe de mede- deelingen der verslaggevdrs over het toilet der jeugdige Vorstin uiteenloopen. De N. Rott. Ct. //Hare Majesteit de Koningin was in een grijs costuum met een klein hoedje met witte veeren." Het Handelsblad //H. M. de Koningin was gekleed in licht rose met zeegroen, witten hoed met veeren en voile." De Telegraaf,/H. M. de Koningin was gekleed in licht zeegroen toilet met weerschijn, terwijl Zij een hoed op had met witte veeren," Het Utr. Dagblad //Koningin Wilhelmina was gekleed in een lichte zijden blouse en een bhiuwen rok en had een witten hoed (toque) op." Hoe was de Koningin nu gekleed Wij hebben, zoo zegt het Centrum, H. M. een- twee- maal gezien, maar aan een beoordeeling van haar toilet wagen wij on? niet. In December 1896 had te Bodegraven een diefstal plaats van ongeveer 40,000 aan effecten, toebehoorende aan den bouwman F. Beijen. Niet- tegenstaande een ernstig en ijverig onderzoek kon men geen voldoende bewijzen krijgen om den persoon tegen wien ernstig vermoeden gerezen was, te vervolgen. Gisterochtend echter is die persoon, een arbeider C., wonende in de buurt van Beijen, na verhoor door deb burgemeester, gevangen ge nomen en naar Rotterdam gevoerd. Een groot gedeelte der vermiste effecten is te Rotterdam opgespoord bij een zekeren P. B., kortelings bakker te Bodegraven, die verklaard heeft de effecten van C. te hebben ontvangen ter verzilvering. Dank zij de ijverige nasporingen van de Rotterdamsche politie zal dus een groot deel, of wellicht alles, van de effecten terug gegeven kunnen worden. Dinsdagmiddag is te Keeken bij Millingen een 70jarige arbeider dood bij den weg gevonden met de zeis naast zich. Waarschijnlijk is de man. overleden aan zonnesteek. Te Tilburg geraakten Maandagavond twee jongelieden, J. v. D. en P. S., in een hevigen twist, waarbij zoo geducht van messen gebruik werd gemaakt, dat beiden naar het gasthuis moesten worden vervoerd. Van D. kon wegens den minder ernstigen toestand reeds gisteren het gasthuis verlaten, doch voor het leven van S. wordt ge- vreesd, daar deze elf steken en sneden ontving, waaronder eene gevaarlijke wonde aan den hals. Een bejaarde kantoorlooper te Amsterdam vermiste gisteren een verlakt lederen portefeuille, inhoudende o. a. 6 bankbiljetten van 1000, 8 van 60, 8 van f 40, 8 van f 25. De kantoor looper is in de Raadhuisstraat met drie jongelieden, fantasiehoeden dragende, in aanraking geweest. De commissaris van politie der l,te sectie te Amsterdam verzoekt opsporing en bericht. Op de ontdekking enz. is een goede belooning gesteld. Een onderofficier van de garde kurassiers te Berlijn, die het toezicht hield bij het schoon- maken van de zalen der kazerne, heeft Zondag een der manschappen zulk een geweldigeu draai om de ooren gegeven, dat de man met zijn hoofd tegen een slot met sleutel van een kast op vloog en hem de eene slaap werd verpletterd. Kort daarop is hij overleden. De onderofficier is dadelijk gevangen gezet. In den nacht van 18 op 19 Juli is een dubbele moord gepleegd te Gent op eene koffie- huishoudster en hare dienstbode. De verdenking rust op zekeren Tom, die allerlei blijkbaar valsche opgaven omtrent naam enz. doet. Hij is van iets meer dan middelbare lengte, stevig gebouwd, bruin haar en wenkbrauwen, zonder baard met een bijna zwart kneveltje, langwerpig gelaat, matte kleur, klein puistje op het voorhoofd, gaatjes in de ooren, vooruitstekende kin, mooi gebit, dunne lippen, groote handen, eenigszins kromme beenen groote wit-grijze oogen, als hij spreekt houdt hij 't hoofd een weinig rechts gebogen. Hij rookt zijn sigaren door middel van een houten lucifer- stokje, dat hij in de punt steekt en tusschen de tanden klemt. Hij drukt zich goed uit en bij voorkeur in het Vlaamsch, met Antwerpensch accent. Hij ziet er uit als een bediende van goeden huize. Men vermoedt dat gij relatien heeft met zekeren Alex. Winter of de Winter, die zegt een Engelsch kunstschilder te zijn. Het luiste en vuilste volk ter wereld, zegt de St. James Gazette, is onlangs ontdekt in den Kaukasus. Het leeft in een ontoegankelijk hoogland tusschen de Zwarte Zee en de Kaspische Zee en in beschaving is dit volk een twintigtal eeuwen ten achteren. De huizen zijn steenklompen zonder bepaalden vorm of versiering. Daar binnen is het onbeschrijflijk vuil. Een stookplaats of schoorsteen is er niet. Er wordt gekookt in een gat in den grond. In deze huizen van een vertrek wonen mannen, vrouwen en kinderen door een. Tijdens den langen winter zijn zij geheel opgesloten, want het is te koud om ook maar een behoorlijke opening te laten en gewoonlijk wordt het vee dan in dezelfde ruimte opgenomen. Deze menschen maken vier dagen in de week tot vacantiedagen en houden er dan nog een eerbiedwaardige hoeveelheid heilige dagen op na. Sinds zij op het denkbeeld zijn gekomen om de feestdagen van elk land, ^.U-IIIIWI— 11

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 2