r V ee-verzekering. Onderlinge Yerzekering-Maatschappij voor lABBII en RUNDVEE BURGERLIJKE STAND. Jloogwatergetij te Ter Neuzen. Mandelsbericbten. Advertentien. Openbare Verkooping. er al een bezending te Londen op de markt geweest en die bleken uitstekend. Men verwacht, dat de Australische appelsienen in Engeland even geliefd zullen worden als de Tasmanische appelen het reeds zijn. De Eiffeltoren te Parijs zal geschilderd worden, lichtgrijs, otn er tegen den tijd der Wereldtentoonstelling fatsoenlijk uit te zien. Men berekent, dat er voor het opknappen van dieu reus 50,000 kilogram verf zal noodig zijn en dat de twee keeren schilderen ieder 50 man twee maanden lang aan het werk zullen houden Zondag werd te Toulon een stierengevecht gehouden, ten voordeele van de slachtoffers der Bourgogne. Toen de stierenvechters weigerden de stieren te dooden, begon het publiek den boel stuk te slaan en de zitplaatsen in brand te ste- ken. Er ontstond een paniek en verseheidenen personen werden gekwest. De arena is afgebrand. Bij 's Graveubrakel (Braine-le-comte) is een rijtuig, dat de bezoekers van een feest had gehaald, door een gebrek aan de rem te snel van een hel ling gereden. Het paard geraakte op hoi waar- door het rijtuig tegen een huis sloeg. De vijf inzittenden werden tegen den grond geworpen. Twee hunner waren terstond dood, drie anderen werden zwaar gekwetst, een hunner overleed den volgenden ochtend. Gemeenteraad van Sas van Gent. ING EZONDEN STUKKEN. Ter Neuzen, 2 Augustus 1898. Mijuheer de Redacteur Ofschoou ik mijn vorig schrijven wat vluchtig had gesteld, meende ik toch eene voldoende expli cate te hebben gegeven. Maar als men te doen heeft met een X, IJ of Z komt men nooit tot een eind. Natuurlijk Zoo'n onbekende gevoelt zich veilig. Hij kan alles en nog wat zeggen, fraaie en leelijke dingen, hij kan afkeuren en aftakelen wat doet het er toe, men kent hem toch niet. Te prijzen is dat zeker niet en van moed getuigt het al evenmin. Het is treurig dat het niet onderteekenen van stukken regel is, terwijl het toch werkelijk uit- zondering moest zijn. Doch, zooals gezegd, noodig acht ik de onder- teekening van critiek op handelingen van openbare personen niet. Wei voud ik het noodig dat het ingezonden stuk in uwe courant van 28 Juli onderteekend was. Dat stuk bevat, naast een soort critiek, niet anders dan een deelineeren van den gemeenteraad. Misschien was dit wel de hoofdbedoeling. Maar nog veel meer reden voor onderteekening bestond, nu de schrijver de woorden van den heer Van den Hoek, er bij slepende, daartoe zelfs het slot van zijn stuk inrichtende, daardoor van zijne opmerking een personaliteit maakte. Ik heb dit in mijn vorig schrijven alleen ver- meld om op de verplichting tot onderteekening te wijzen in geen geval om mede te deelen, dat ik de woorden van den heer Van den Hoek wilde onderschrijven. De meening van X in zijn tweede stuk als zou ik zijn eerste schrijven slechts hebben gebruikt om eenige pijltjes in verschillende richting af te schieten, kan ik voorbijgaan. Dat ik mij niet in mijn „best.e wapenrustirtg en voile kracht" heb vertoont, zooals X zegt het is wel mogelijk. Dat alles doet niets ter zake. Ik heb getracht in het kort aan te toonen dat een gemeentebestuur niet bevoegd is subsidie te verleenen aan een particuliere commissie om feest te vieren. Het is eigenlijk al te zot dat dit nog bewezen moet worden. Wat bewezen moet worden is dat een gemeente bestuur wil bevoegd is zulke uitgaven te doen Niet het negatieve, maar het positieve. Dat bewijs wordt niet geleverd. Want bewijs is het toch zeker niet te wijzen op andere gemeenten. Er heerschen het is bekend nu eenmaal algemeene misbruiken, die juist omdat zij zoo algemeen zijn, het karakter van misbruik geheel of ten deele hebben verloren. Maar het blijven toch misbruiken. Naar mijne meening dus ik herhaal het nog eens moet worden aangetoond dat zulk een buitengewone uitgave als de bedoelde steun vindt in de wet en strekt tot bevordering der belangen der gemeente of alleeD maar dat ze noodig is. X draait de zaak om. Hij wil bewijs dat de uitgave is in strijd met de wet. Een zonderlinge opvatting omtrent het beheer der gemeentefinancien. Hij brengt dan ook niets in tegen mijne be- wering dat bedoelde subsidie voor een armenood- lijdende gemeente als Ter Neuzen is in hooge mate ongepast. Maar, zegt hij, de gemeenteraad besloot f 500 af te staan voor de schoolkinderen en de armen. Ergo de weigering van gelden aan de feest- commissie is niet gegrond op de overweging dat de kas zoo doorloopend ledig is. Ik moet bekennen er niet aan te hebben gedacht onder feestvieren, pretmaken of hoe men't noemen wil ook te begrijpen het onthalen der kinderen en armen. En hoe ik er ook over nadenk ik kan er niet toe komen het laatste op dezelfde lijn als het eerste te stellen. Het zou dan ook noch bij mij, noch bij andere leden van den Raad zijn opgekomen te stemmen voor het voorstel van den heer Van IJsselsteijn indien plan had bestaan om de commissie uit den Raad bevoegdheid te geven de gelden voor iets anders dan het onthalen der kinderen en eene buitengewone armenbedeeling te gebruiken. Wanneer men nu beweertde feestcommissie zou die bijdrage eveneens voor dat doel hebben aangewend, dan stel ik daartegenover gezwegen nu mijne meening dat subsidie aan dergelijke commissies nooit mag geschieden 1°. dat die commissie geen gelden heeft ge- vraagd uitsluitend voor gemeld doel. en 2". dat in ieder geval de gemeenteraad op het gebruik van het geld niet de minste controle zou hebben kunnen uitoefenen, hetgeen toch zeker een eerste plicht is van een gemeentebestuur. Ook in de raadsvergadering werd gesproken over het nemen van het werk uit handen der commissie, waarop de heer Visser, lid der commissie, als zijne meening te kennen gaf, dat de commissie er wel mede zou zijn ingenomen, indien zij werd ontheven van een deel van hare taak een taak, voeg ik er bij, die zij geheel ongevraagd en zonder het gemeentebestuur er in te kennen had op zich genomen, een taak, die zij volstrekt niet verplicht was uit te voeren, ofschoon ik gaarne erken, zooals zeer velen met mij, dat zij het best gedaan had zich daartoe te bepalen ze had dan ook niet bij de gemeente behoeven aan te kloppen. En wat het verlangen van den Raad betreft dat de feestcommissie de haar uitsluitend voor de kinderen en de armen gegeven honderd gulden zou afstaan aan de raadscommissie, merk ik op, dat dit verlangen op goede gronden berust en dat tot de weigering om aan dit verlangen te voldoen door de feestcommissie zeker niet met algemeene stemmen werd besloten. De leden van den Raad meenden dat de feest commissie met die honderd gulden niet veel zou kunnen uitrichten voor het doel, waarvoor zij waren gegeven, en zij meenden te mogen aannemen dat het de feestcommissie natuurlijk alleen zou te doen zijn geweest om de kinderen en de armen een prettigcn dag te bezorgen. Wanneer nu, zoo dacht men, die commissie verzekerd is, dat dit zal plaats hebben dan zal zij evenmin als de guile gever bezwaar maken de honderd gulden aan de Raadscommissie af te staan want nog eens het was toch slechts om bereiking van het goede doel te doen Neen, zeide de feestcommissie, wij staan geen geld af, het is ons gegeven, het is oris toevertrouwd. Zeer goed maar, waag ik te vragen, aan wie is dan wel het beheer der belastingpenningen van de ingezetenen toevertrouwd? Was het verlangen van den Raad wel zoo dwaas als X het voorstelt Doch genoeg hiervan. X meent dat ik B. en W. een ,/Seitenhieb" heb willen geven. Och neenik durf, als het moet, dit collegie best rechtstreeksch aanspreken. Ik gaf eenvoudig eene verklaring van een feit, waarover X eene klacht aanhief, al was het dan ook geen erg werende klacht. Ik vind een pennestrijd niet onaardig, Mijnheer de Redacteur, maar ik weet toch gaarne wie mijne tegenpartij is. Het strijden met zoo'n onbekende heeft er veel van of men van achteren wordt aangevallen. Ik zal dan ook niet verder in discussie treden met dezen onbekenden bestrijder van den ge meenteraad, tevens, naar het schijnt, voorvechter der feestcommissie. Zou het niet Uwe taak zijn, Mijnheer de Redacteur, dien strijder, blijkens zijn schrijven een ontwikkeld persoon, aan het verstand te brengen, dat hij stukken, als hij deed plaatsen, moet onderteekenen Evengoed als een uitgever van eene courant in zekere mate aansprakelijk is voor ongeteekende advertentien, is een redacteur aansprakelijk voor ongeteekende stukken, al is hij het ook niet eens met den steller. ZEETI-JDirVGi-EIV. Van 1 tot en met 2 Aug. Achtend, Uw dw. dr., VAN DER MOER. an 1 tot en met 2 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 27 binnenvaartuigen op- en 21 afgeschutdoor de Westsl. 4 opgeschut. D A G E N. P O L I T I E. Aan het bureau van politie is als gevonden getleponeerd een kindersclioentje. Rechthebbendeu vervoegen zich aldaar. Hulst, 1 Aug. Donderdag 4 5 6 7 Vrijdag Zaterdag Zondag Dinsdag 9 Woensdag 10 Voorm. Nam. Aug. 3.4 3.26 3.46 4.7 u 4.26 4.47 n 5.5 5.25 u 5.47 6.8 6.30 6.56 n 7.23 7.55 Getrouwd A. J. C. G R E N U H. C. L O T I C H I U S. Helmond, 2 Augustus 1898. De Heer en Mevrouw GRENU be- tuigen, mede namens de familie, hun dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Mijnen dank aan alien, die mij ge- kozen hebben tot lid van den gemeente raad, en ook voor de talrijke bewijzen van belang stelling die ik ontvangen heb. JOH8 SMIES. Axel, 3 Augustus 1898. Voor de vele bewijzen van deel- neming bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader C. D. Kleine, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens alien, Wed. KLEINEDieleman. P. SLAGBOOMKleine. M. SLAGBOOM. Ter Neuzen, 3 Augustus 1898. Voor de zeer vele blijken van deel- neming en belangstelling, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefde dochter Jacomina, betuigen wij, ook namens onze kinderen en ook voor hem met wien zij hoopte vereenigd te worden, onzen oprechten dank. Ter Neuzen, 3 Augustus 1898. J. F. BOLLEMAN en Echtgenoote. „ALMELO." Aantal polissen, omstreeks 2 0 0 0 0. Verzekerde waarde ongeveer 5 mil linen gulden. De Directie van bovengenoemde Maatschappij heeft de eer hierbij aan belanghetbenden mede te deelen, dat de aangiften tot verzekering, evenals bij den heer F. UOZENGA te Ter Neuzen, mede kunnen worden gedaan bij den heer J. A. DQNZE, stalhonder aldaar. De Directeur, N. Er. S N E L, Secretaris der Overijselsche Landbouw-Vereeniging. De Nctaris P. Dregmans, te Axel, zal (en verzoeke van HENDRIK DE JOODE, aan zijn woonhuis te Hoek, op Zaterdag 13 Augustus 1898, des namiddags 3 ure, verkoopen KOERS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 47,55 it/ 47,674 12,— v y 12,03 als: Kleerkast, Ladetafel, Kachel, Tafels, Stoelen, ijzeren Wieg, Kinderstoel, enz. enz. Yoorts 1 Loopvarken, een partijtje Aardap- pelen te velde en het recht van eigendom op eene Mannen- en Vrouwenzitplaats in de Hervormde kerk te Hoek. Zitting van 2 Aug. 1898. Voorzitter de heer Joh. Verschaffel, Burgemeester. Tegenwoordig de heeren Van den Berg, Stevens, Verhaak, Wauters en Warrens. Afwezig de heeren Malotaux en Oole. De notulen van de beide vorige vergaderingen worden voor- gelezen en goedgekeurd. Te behandelen 1. Aanbfeding gemeente-rekening over 1897. Wordt ter onderzoek gesteld in handen der heeren Van den Berg, Wauters en Warrens. 2. Voorstel versiering gemeentehuis. Met algemeene stemraen wordt besloten tot versiering voor een bedrag van f 50,hetgeen door Burg, en Weth. zal worden aanbesteed. 3. Voorstel tot wijziging der begrooting van 1898, en tot verkoop van inschrijvingen op het grootboek. Wordt met algemeene stem men besloten tot verkoop van die inschrijvingen, tot een bedrag van f 14000,nominaal, in gedeelten, ten behoeve van het post- en telegraaf kantoor. Alsmede wordt met algemeene stemmen besloten, tot de voorsehreven wijziging der begrooting. 4. Grensregeling losplaats met den Waterstaat. Een voorstel van den heer Wauters om een nader voorstel van den hoofd-ingenieur van den waterstaat af te wachten, wordt met 3 tegen 2 stemmen aangenomen. De heeren Verhaak en Warrens waren voor spoedige afdoening. 5. Grensscheiding gemeente-eigendommen. Dit beireft eenige gronden die ingezetenen zonder recht van de gemeente in gebruik zouden hebben. Op voorstel van den heer Verhaak wordt met algemeene stemmen besloten dat Burg, en Weth. een onderzoek zullen instellcn en in de volgende vergadering een voorstel dienaan- gaande zullen ter tafel brengen. 6. Voorstel tot het heffen van marktgelden. Dit voorstel wordt namens het Dag. Best, toegelicht door den heer Verhaak. Met 3 tegen 2 stemmen, die van de heeren Stevens en Warrens, wordt in beginsel tot heffing van marktgelden besloten. 7. Ingekomen stukken. a. Verzoekschrift van 18 bewoners der zoogenaamde polder- straat, om verbetering te brengen in den ellendigen toestand dier straat. Wordt met algemeene stemmen besloten de straat in zijn geheel te verbeteren door bestrating en rioleering. b. Verzoekschrift van hoofden van gezinnen, wier kinderen op de school te Philippine geweigerd z'rjn, tot het bekomen van een school in den Van Remoorterpolder. Wordt na eenige bespreking voor kennisgeving aangenomen. c. Missive van den districts-schoolopziener, dat bij hem geene bezwaren meer bestaan in het verbouwen van het schoollokaal, ten behoeve van de tooneelvereeniging. Mede voor kennisgeving aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter, na gewone omvraag, de vergadering. VLAG. NAAM. M'. Van en naar. Lading. Voor Ter Kenien 1 Eng. s.s. Egret 3492 Liverpool 2 Belg. s.s. Escout 3266 Bilbao Duits. s.s. Mietzing 1457 Dantzig Voor (went t 1 Deens. s.s. Dana 2882 St. Peterburg Eng. s.s. Calder 1992 Goole 2 Noor. s.s. Edith 3155 Rafsb Van (went i 1 Duits. s.s. Timandra 3559 Middlesbro Eng. barge Lord Salisbury 220 Mai don Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen idem Mlawka 2152 Middlesbro 2 idem Aire 1763 Goole stukg. minerie hout vlaa stukg. hout ledig macadam stukg. ledig stukg. Ilosclilinpelle. Geboorten. 4 Juli. Falarina Oda Maria, d. veil Petrus Paulus Kox en van Rosalia van Dijk. 11 Juli. Falarina Oda Maria, d. van Cainille Adolphe van Damme en Maria Louisa Duerinck. Hontenisae. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Juli. Jo hannes van Geersdaele, oud 41 j., weduwn. en Apolonia Eggermont, oud 31 j., jd. Ludovicus du Bois, oud39j.,jm. en Maria Steijaert, oud 26 j jd. Geboorten. 16 Juli. Alfred Constant, z. van Augustus Bernardus de Meulenmeester en van Maria Slock. 1 <T Juli. Alfred Gijsbrecht, z. van Pieter Alphonsus van Kampen en Maria Johanna Willems. Julma Martha Paulina, d. van Cerillus Josephus Vael en Eugenia van Dnijse. 22 Juli. Anthonius Alouisius, z. van Francies de Waal en van Louisa Neve. 28 Juli. Phara'ilda Prudentia, d. van Pieter Johannes Jonkheijm en van Melania Bogaert. 29 Juli. Josephus, z. van Pieter Ivens en van Anna Maria de Bakker. 30 Juli. Margaretha Eugenia Maria Johanna, d. van Maria Alphonsus Heijens en van Maria Josepha van Wesemael. 31 Juli. Carolina Amelia, d. van Josephus de Kock en van Anna Maria Kuijpers. Overlijden. 17 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Petrus de Dalie en van Maria Struijlaart. Emilia Catharina Herrewegh, oud 2 m., d. van Theophilns en van Apolonia Louisa Heije. 21 Juli. Cornelis van Heese, otid 23 j., z. van Josephus en van Apolonia van de Walle (overl.) 27 Juli. Desire Asselman, oud 18 d., z. van Pieter en van Anna Catharina Strobbe. 29 Juli. Petrus Josephus Gerin, oud 1 j., z. van Josephus Alouisius en van Maria Anna Fruijtier. 29 Juli. Maria Margaretha Micklinghoff, oud 25 j., echtg. van Augustinus Hendricus Vossenaar. 31 Juli. Eugenius de Vree, oud 6 j., z. van Alphonsus en van Anna Catharina Boudewijn. Oversing-. Huwelijks-aangiften. 20 Juli. Joannes Baptista Apers, oud 47 j., jm. en Maria Felicita de Mulder, oud 22 j., jd. Has van Gent. Ranschaert, oud 26 oud 20 j., jd. Geboonen26 Juli. Alice Johanna Amelia, d. van Julius Joannes Dominicus Ivoene en van Johanna Maria Bosnian. Overlijden. 27 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Jan Baptist van den Steen en van Elonie Josephine Victorine Troch. St. Jnnsteen. de Block, oud 25 oud 21 j., jd. Geboorten. 19 Juli. Philomena Catharina, d van Petrus Kant en van Elisabeth Rottier. 21 Juli. Mathilda, z. van Carolus Ludovicus van Campenhout en van Maria Theresia Haulez. 25 Juli. Augustus, z. van Coleta Kegels. 26 Juli. Johanna Coleta, d. van Henri van Stappen en van Elodia Maria Govaert. 27 Juli. Valentina Seraphina, d. van Romanus van Dorsselaer en van Maria Christina Baert. Overlijden. 18 Juli. Charles Louis Uijtdragers, oud 67 j., weduwn. van Eulalia Roels. 19 Juli. Maria Christina Cappaert! oud 9 m., d. van Francois en van Melania van Goethem. 24 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Hijpolitus Yergauwen en van Maria Louisa van Loij. Stoppeldijk. Geboorten. 24 Juli. Albert Franciscus Jacobus, z. van Jacobus Adrianus Claessens en van Johanna Maria van der Vol pen. 25 Juli. Josephus Petrus Alphonsus, z. van Alphonsus de Schepper en van Paulina Maria Verschuren. Overlijden. 28 Juli. Leonie Christina D'Een, oud 14 d., d. van Dominicus en van Rosalia Aerts. Westdorpe. Huwelijks-aangiften. 23 Juli. Gustaaf Adolf Stokman, oud 28 j., jm. en Elisa Maria Plasschaert, oud 28 j., jd. Geboorten. 31 Juli. Irma Maria, d. van Henricus van Hecke en van Natalia van Laere. Overlijden. 22 Juli. Eduardus Rotthier, oud 20 j., z. van Nicolaes en van Amelia Rome). Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 20 Juli. Hendrik Willem Odink (van Poortvliet), oud 23 j., jm. en Carolina Adriana Wisse, oud 19 j., jd. Geboorten. 17 Juli. Johanna Suzanna, d. van Willem Hendrik van der Hooft en van Pieternella Cornelia Leunis. 21 Juli. Een als levenloos aangeven kind van het mann. geslacht van Levinus van de Wege en van Adriana Elizabeth Willemsen. 23 Juii. Marinus, z. van Thomas de Krijger en van Catharina Oppeneer. 24 Jnli. Adriana Maria,"d. van Jan Cornelissen en van Janneke Overdulve. 25 Juli. Xeeltje, d. van Gilles Cornelis Missu en van Neeltje Geelhoedt. 29 J uli. Pieter, z. van Jan Dieleman en van Hebrina IJzebaart. Overlijden. 23 Juli. Lideweij de Putter, oud 43 j., d. van Cornelis en van Janneke de Brnijne. 24 Juli. Cornelis Hamelink, oud 84 j., weduwn. van Janna Riekwel. Huwelijks-aangiften. 22 Juli. Johannes j., jm. en Leontina Clemence Bnfli Huwelijks-aangiften. 27 Juli. Einilius j., jm. en Virginia Leonia Geerinck, Middenprijs per 100 kilo Tarwe 12,Rogge Wintergersl fZomergerst Haver f l\j Erwten - Paardenboouen Duivenboonen f Witteboonen Bruineboonen fBoekweit f Lijnzaad j Aardappels f Koolzaad per zak van 106 liters f 12,Boter per kilo J 1,10. Eieren per 26 stuks f 0,80 Er waren ter markt te koop gesteld: 38 stuks hoornvee. 57 varkens, 30 paarden. Verkocht 17 stuks hoornvee, 30 varkens. V n EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3