BIJVOEGSEL Ter Keuzensche Courant Zaterdag 2 Juli 1898. No. 3632 Gemengde berichten. De maansverduistering van 3 Juli De merkwaardigste eclips van dit jaar is voor ons land die van 3 Juli, want deze maansver duistering is niet alleen bijna totaal, maar ook bijna in haar geheel hier zichtbaar. Te 6 u. 48 m. 's avonds (tijd van Greenwich) bereikt de rand van de maan de halfschaduw der aarde, en het eerste contact met de kernschaduw is te 7 u. 46 m. De maan is op dat uur voor ons nog niet boven den horizon, zoodat het begin van het verschijnsel hier niet gezien kan worden. Kort na de eerste aanraking evenwel gaat de maan op, zoodat wanneer zij hier zichtbaar wordt, nog slechts een klein deel der oppervlakte verduisterd zal zijn. Het midden der eclips is te 9 a. 17,5 m. Het verduisterde deel der oppervlakte beslaat meer dan 9/10 van de middellijn der maanschijf, zoodat de eclips bijna totaal is. Na deze grootste phase neemt het verduisterde deel weer geleidelijk af, en te 10 u. 49 m. heeft de laatste aanraking plaats met de kernschaduw, en verlaat de maan dus den kernschaduwkegel der aarde. Zij is dan nog in de halfschaduw, en verlaat deze eerst te 11 u. 47 m., welk tijdstip dus het einde der eclips is. Dezer dagen is H. K. te Wachtum (Drente) iets overkomen, wat menigeen bijna ongelooflijk zal voorkomen. Hij voelde 's nachts wat aan zijn oor, doch legde zich om en sliep weer door. Eenige oogenblikken later echter voelde hij ge- krabbel aan zijn neushij greep enhad een dikke muis te pakken Natuurlijk dat hij er spoedig mee afrekende. Er werd door hem in den beginne weinig acht geslagen op den muizenbeet, doch daar zijn hoofd langzamerhand opzwol, vond hij het toch geraden eindelijk den dokter te raadplegen. Deze heeft de wond onderzocht en gereinigd en vreest gelukkig geen verdere kwade gevolgen. Een persoon gaf eergisteren aan de politie te Amsterdam kennii, dat hij door gekleed te water te springen een 11-jarigen knaap had gered, die daarin was gevallen. De knaap verklaarde, dat hij bij de Rapenburgstraat uit een schuitje was gevallen. Even later vervoegde zich aan het bureau de moeder van den knaap, die verklaarde dat haar zoontje met den redder had afgesproken, dat de eerste te water zou springen en de laatste hem zou redden en zulks om de premie van f 3 machtig te worden. Haar zoontje zou een gulden krijgen. De zoogenaamde redder schijnt deze praktijken meermalen uit te oefenen. Verscheiden Belgische duivenliefhebbers hebben dezer dagen bezoek gehad van een Russischen officier, die vanwege zijn gouvernement belast is om postduiven te koopen voor het leger. Daar deze duiven groote reizen zullen moeten doen, komen alleen die in aanmerking, die onbe- rispelijk zijn van kop, borstkas en vleugels. In de moerassen aan de zuidzijde van Boertange komt een onuoemelijk aantal bloed- zuigers voor, wat dezer dagen nog uit het volgende bleek Een jonge koeherder wilde in een dier plassen een bad nemen. Nauwelijks echter was de knaap te water en hij was nog slechts eenige keeren ondergedompeld, of luid schreeuwende van pijn ontvluchtte hij het brijachtige element. Zijn gansche lichaam was met bloedzuigers overdekt. Als een bezetene sloeg de arme jongen naar de zwarte beesten, die zich overal reeds op zijn vel hadden vastgezet, hunne operation reeds duchtig waren begonnen en vooreerst volstrekt niet van plan schenen hiermee te eindigen. Op zijn vreeselijk hulpgeschrei kwamen gelukkig zijn collega's koeherders en herderinnen aansnellen, die met hunne koestokken den jeugdigen van pijn trippelenden badgast zoodanig toetakelden, dat deze weldra van zijn aanvallers was bevrijd. Na dit /rpriigelsysteem" geleek de patient echter meer op een roodhuid dan op een blanke. De lust, om in de weideplassen te gaan haden is bij hem en zijn makkers na dit voorval heele- maal vergaau Een der bloeiendste spaarbanken is die te Milaan, welke in 1823 werd opgericht met een gift van 300,000 lire, en dus nu 75 jaren bestaat. Zij nam gestadig in omvang toe, zoodat het tegoed in 1880 tot 284 millioen was gestegen. Na dien tijd is het meer dan verdubbeld en op 1 Jan. j.l. op 575 millioen gekomen, verdeeld over 546,325 boekjes. Het kapitaal is grootendeels in Staatsfondsen en andere obligation belegd, maar wordt ten deele ook voor disconteering van wissels gebruikt, in 1897 tot een bedrag van ruim 10 millioen, waarop slechts 4214 lire onbetaald bleef. De rentevergoeding aan de inbrengers bedraagt 2f pCt. en daaraan werd in 1897 bijna 28 millioen bij- geschreven of uitgekeerd. Het vermogen der spaarbank is tot 658 millioen gestegen, zoodat het winstcijfer met inbegrip der verschuldigde rente 72 millioen bedroeg. Volgens de statuten wordt de helft van de netto winst voor liefdadige doeleinden besteed. Van 182380 is dit 3f millioen, van 18811897 15 millioen geweest. Hit de cijfers der boekjes en van het tegoed blijkt, dat elk inbrenger gemiddeld bijna 1100 lire (ruim f 500) te vorderen had. Bij onze Rijks- postspaarbank bedroeg het over 561,989 boekjes (in 1896) gemiddeld f 95 dus veel minder. Men mag daaruit opmaken dat het gebruik der spaar bank zich te Milaan tot een veel ruimer kring van personen uitstrekt dan in ons land en dat velen daar, trots de lage rente, aan de spaarbankbel egging de voorkeur geven boven die in effecten. Gemeenteraad van Ter Neuzen. ZEETIJDINGEN. Van 29 tot en met 30 Juni. Van 29 tot en met 30 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 11 binnenvaartuigen op-en 19 afgeschut; door de Westsl. 9 op- en 3 afgeschut. VAN DE VAN Vergadering van Donderdag 30 Juni 1898 Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Harte, Van IJsselsteijn, De Feijter, Moes, Wieland, Visser, De Koeijer, Van der Mocr, Grenu en Van den Hoek. Afwezig de heeren Van der Hooft en Dees. Een vacature. Na opening der vergadering werden gelezen de notulen der voorgaande. De heer Van den Hoek merkt op, dat in de notulen staat dat besloten werd om aan hippodrome's of dergelijke inrich- tingen buiten de kermis geen toestemming te verleenen om op gemeentegrond op te siaan. Hij was van meaning dat alleen was besloten om geen toestemming te verleenen om op de Markt op te slaan. De heer De KoeijerHet voorstel was om in het geheel geen vergnnning meer te geven. De heer Van den Hoek Er was alleen sprake van de Markt. De heer Van der Moer Ik weet het mij ook niet goed meer te herinneren. maar meen dat de heer De Feijter voorstelde om in het geheel geen vergunning meer te verleenen. Toen heb ik gezegd, dat ik niets tegen zulke inrichtingen heb, als ze maar niet meer daar geplaatst worden, waar de om- wonenden er last van hebben. De heer De Feijter heeft daarop naar ik meen zijn voorstel zoodanig gewijzigd, dat er alleen van gesproken werd om geen toestemming te geven om op gemeentegrond op te slaan. De heer De Feijter beaamt dat, het voorstel was om op gemeentegrond niet meer te laten opslaan. De heer Van den Hoek Ik weet niet beter of er is alleen gestemd om op de Markt geen vergunning tot opslaan meer te verleenen, terwijl in de notulen staat dat het op gemeente grond niet meer zal toegestaan worden. Na nog eenige opmerkingen blijkt de Raad van meening dat er van gemeentegrond in het algemeen sprake was en worden de notulen goedgekeurd. Daarna komt aan de orde 1* Af- en overschrijvingen in de voor 1897. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor van den post «onderhoud van straten, pleinen, markten enz," waarop nog beschikbaar is 1629,54*, af te schrijven871,77* als 96,02 voor het aanschaffen van een nieuwen vulkachel, 93,20 voor het verven van plafond en muren der raadzaal, f 58,06 voor het verplanten der boomen en onkosten der- zelve op het marktplein, f 187,90 voor meerder werk aan het verbreeden van den weg op den Molen- en Koed\jk, J 121,58 voor meerdere kosten der straatverlichting wegens het aanschaffen van nieuwe lantaarns, 24,99 voor tnssehen- tijdsche verhooging der jaarwedden van onderwijzers, f 237,031 voor meerder werk aan schoollokalen en onderwijzerswoningen, 49,52 voor voorschotten ten behoeve van het Rijk en de Provincie in zake mond- en klauwzeer, en f 3,46 op den post kosten van markten" wegens meerdere advertentie- kosten De heer Van der Moer vraagt of dit dan nu de laatste maal is dat die begrooting gewijzigd wordt, hij vraagt dit met t oog daarop dat reeds zoovele wijzigingen zijn aange- bracht. De Voorzitter betoogt dat zoo iets niet te voorkomen is, daar zieh altijd onvoorziene omstandigheden voordoen en er ook verschillende wijzigingen noodig zijn tengevolge van raadsbeslniten tot uitvoering van een of ander werk. De heer Moes wijst er op dat er een flinke pos' was voor verbetering van straten, wat hard noodig is. Hoeveel is daaraan echter besteed De heer WielandHet daarvoor bestemde geld is niet geheel voor dat doel gebruikt, maar of het nu aan brokken of snoepgoed is weggegaanhet is weg. De heer Van IJsselsteijn De heer Moes bedoelt missehien de april aan de Vlooswijkstraat, die voorgenomen was te verbeteren De heer Van der MoerDe geheele Vlooswijkstraat ligt slecht, en ook het Dijkje en de Lange Kerkstraat. De heer Wieland zou liever zien dat dan bij de begrooting meer werd uitgetrokken, dat het geld voor wegen aan wegen werd besteed en voor licht aan licht dan zou men meer de zaken kunnen overzien. Als men denkt 100 tekorl te komen, dat men dan f 100 meer op de begrooting zet. De heer Van IJ sselsteijn V erschillende posten zijn over- schreden door in den loop van 't jaar genomen raadsbesluiten, waarop men bij 't opmaken der begrooting niet rekenen kan De heer WielandIk zou in 't vervolg maar eerst willen opmaken de gelden die zijn toegestaandan kan men zien waar men staat. De heer Harte betoogt dat men steeds voor zulke gevallen zal komen te staan. De heer Van IJsselsteijn stemt daarmede in, maar erkent, dat verschillende posten te nauw waren geraamd, en dat er bij een volgende begrooting op gelet zal worden. Nadat nog opgemerkt is, dat voor in den loop van 'tjaar zich voordoende werken een flinke post voor onvoorziene uitgaven op de begrooting moest staan, doch dat deze post niet ruim kan genomen worden met het oog op de subsidie die men van tRijk noodig heeft, wordt de af- en overschrii- ving z. h. s. goedgekeurd. Verder stelt het Dag. Best, voor op den post voor onvoorziene uitgaven op de begrooting voor 1897 (waarvan nog^ beschikbaar is 1024,32*) te beschikken als volgt /112 aan J. Peters, als belooning voor het verrichten van diensten als assistent gemeentebode (25 Augustus tot en met 31 December 1897), daar door het bestaan van een vacature in het ambtenaarspersoneel ter secretarie de bode uitsluitend belast was met schrijfwerk, waardoor tijdelijk hulp noodig was; 1,95 aan dagloon voor het opruimen van de openbare straat van een inboedel van een huisgezin dat gerechtelijk uit zijne woning was gezet, welke opruiming noodig was in het belang van de openbare veiligheid; 10 voor schade- vergoeding aan den pachter van de grasgewassen van don Molen- en Koedijk, welke grasgewassen ingenomen werden door de gemeente bij het verbreeden van den weg op die dijken, totaal 123,95. Ook dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. ^er Moer vraagt of nu de rekeningen van alien die nog iets van de gemeente te vorderen hebben over 1897, zijn afgedaan. _De beer Van IJsselsteijn antwoordt bevestigend, dit is nog juist op 't laatste oogenblik kunnen geschieden, dank zij de welwillende hulp die het Dag. Best, in dezen van de Commissie van Fabricage heeft ontvangen. De Voorzitter deelt mede in 't vervolg een andere regeling te willen invoeren, voor het voldoen van de verschillende termijnen van de aanneemsommen, en voor iedere termijn een afzonderlijk bevelschrift uitgeven. Vroeger werd alleen bij de laatste betaling voor de totaalsom een mandaat uitge- geven en werden voor de eerste termijnen voorloopige kwitantie's afgegeven. De heer Van den Hoek meent dat het ook zoo behoort om voor iedere termijn een bevelschrift uit te gevenhet meer of minder werk wordt dan bij den Iaatsten termijn verrekend. De heer Wieland is ook van dat gevoelenvoor de levering van petroleum zijn steeds twee bevelschriften uitge- geven. Hoe het echter met de andere zaken staat weet hij niet. Nog stelt het Dag. Best, voor te besluiten op den post voor onvoorziene uitgaven te beschikken voor een bedrag van f 63,63, als voor hoogere kosten schrijfloonen en schrijf- behoeften f 10,83, kosten van boek-, druk- en bindwerken f 35,45*, zegelkosten van gemeente-registers en stukken 13,04, teruggaaf van plaatselijke belastingen 1,50 en kosten van verlichting en verwarming en het schoonhouden der schoollokalen 2,80. Goedgekeurd z. h. s. Op voorstel van het Dag. Best, wordt de openbare verga dering geschorst en gaat deze over in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting doet de Voor zitter mededeeling van het volgende adres Aan den Gemeenteraad van Ter Neuzen Geeft eerbiedig te kennende commissie te Ter Neuzen voor de inrichting en uitvoering van het Kroningsfeest aldaar. Dat zij bij gelegenheid van het op 6 September a. s. te houden feest, ook gaarne een blijden dag zou bezorgen aan de armen in deze gemeente en aan de schoolkinderen. Dat, om aan genoemd verlangen te kunnen gevolg geven, zij meer geldelijken steun noodig heeft. Zet^,., Dat zij vertrouwt dat voor een zoo zeldzaam en voor ons dierbaar vaderland zoo gewichtigen dag als de onderwerpelijke, er bij u behoefte bestaat om het feest te dezer plaatse in allee zoo luisterrijk mogelijk te doen zijn en om onze commissie van wege de gemeente ook getdelijk te steunen. Dat, naar de ondervinding die verschillende leden van onze commissie bij het aanbieden van inteekenlijsten hebben opgedaan, de commissie onder uwe aandacht meent te moeten brengen dat de Raad, door het verleenen van eene bijdrage, aan het verlangen van bijna de gansche bevolking van Ter Neuzen zal voldoen. Dat reeds vele gemeenten in ons Rijk, «n onze provincie en in ons district, met het verleenen van bijdragen aan de commissie in hunne gemeente, zeer loffelijk zijn voorgegaan. Redenen, waarom de commissie zich tot uwen Raad wendt met het eerbiedig verzoek haar eene bijdrage uit de gemeentekas te willen verleenen. 't Welk doende, J. VAN ROMPU, Voorzitter. J. STURM, Secretaris. De Voorzitter zegt, dat het Dag. Best, hieromtrent geen voorstel heeft en geheel de vrije beslissing aan den Raad laat. Gevraagd wordt of niet bekend is welke som de commissie voor het door haar aangegeven doel noodig acht. waarop de Voorzitter antwoordt, dat men meent 500 noodig te hebben, De heer Van IJsselsteijn stelt daarop voor van wege de gemeente eene subsidie te verleenen voor het onthalen der schoolkinderen en bedeelen der armen, ten bedrage van f 500. De heer Van den HoekDe commissie heeft reeds f 100 voor het onthalen der kinderen ontvangen en ook te Sluiskil is er 25 voor gegeven. Er zijn rond de 1200 kinderen. De heer Van IJsselsteijn: Er is berekent 30 cent per kind noodig te hebben. De heer Van den Hoek: We zouden 250 voor de kinderen kunnen geven en 250 voor de armen. De Voorzitter meent dat een goede houding vordert dat de gemeente ook wat doeter zijn vele minvermogenden, die niets of weinig kunnen geven en daar moeten ivy wat voor doenwij treden voor alien op. De heer Van der Moer: Ja, maar het gaat ook nit den zak van alien. De heer Wieland weet niet of het wel ligt op den weg van deze gemeente om wat te doen. Zou de Koningin van een gemeente als deze wel iets willen aannemen Ik meen dat aan een noodlijdende gemeente is bedankt voor een huldo- betuiging die veel geld kostte. Heeft de gemeente wel het recht om wat te geven En zullen Ged. Staten het wel goedkeuren, daar het een noodlijdende gemeente betreft De heer Van den Hoek Daarom had men ook op de begrooting er een post voor moeten uittrekken zooals ik voor stelde, dan was het ineens geregeld geweest. De heer Van der Moer vindt het een verkeerde houding die de feestcommissie aangenomen heeft. Men is begonnen met te besluiten feest te vieren en grootsche plannen te maken, terwijl men daarna gelden is gaan inzamelen, waarop dan gewoonlijk blijkt dat men tekort komt. Men moest eerst afwachten hoeveel geld er beschikbaar was, om daarna plannen te maken. Daarbij komt dat soms een man of 3 een plan maken, tot feestviering besluiten en maar met een lijst beginnen rond te gaan. Is er dan iemand die huns inziens te weinig, of niets geeft, dan wordt die ten slotte nog uitgescholden. De heer Visser gelooft dat dit zoo erg niet is. De heer Van der Moer: Erger dan je denkt. De heer WielandJa, ja, daar wordt heel wat gebruik van gemaakt. De heer Moes Waar heeft de commissie toch al dat geld dat ze heeft opgehaald, naar zooeven medegedeeld is 8 a 900 gulden, voor noodig? Ik dacht dat iedere wijk voor 'tfeest zorgde. De heer Visser Dat is alleen voor versiering, voor't groen maken der straten. De heer Van der Moer is tegen subsidie aan de com missie laat dan de gemeente zelf de kinderen onthalen en de armen bedeelen. De heer Wieland zou het beter achten dat daarvoor weer een afzonderlijke commissie kwam en trachtte daarvoor geld te krijgen. Hij heeft er gaarne wat voor over. De heer Visser gelooft dat de commissie gaarne zal ont- heven worden van de besproken taak. De heer V an IJ sselsteijnDan is ook de vorm gered dan geven we geen subsidie, maar laat ons dan 500 be schikbaar stellen om 't zelf te doen. De heer Van der Moer acht dat niet genoeg. De heer Van den Hoek: Ik vind ook goed dat de ge meente het doet, maar hoe moet het dan met het geld dat aan de commissie uitsluitend voor dat doel gegeven is De heer Van IJsselsteijn: Dat is dan voor de gemeente disponibel. De heer Moes merkt op dat, waar alle schoolkinderen bedoeld worden, men van Driewegen voor het onthalen der schoolkinderen aldaar reeds is rond geweest. Verschillende sehattingen worden gemaakt over het totaal der schoolkinderen van alle scholen, wat door enkelen wordt gezegd 1700 te zijn, terwijl door anderen berekend wordt dat 1500 ruim geschat is. De heer Van der Moer vindt 30 cent per kind toch niet veel, want men moet dan toch nog een herinnering uitreiken. De giften die aan de commissie uitsluitend voor de kinderen gegeven zijn zouden dan echter ook aan de gemeente moeten overgedragen worden. De heer Van IJsselsteijn wijzigt alsnu zijn voorstel, aldus, dat de gemeenteraad besluit de schoolkinderen te onthalen en de armen te bedeelen tot een maximum van J 500, op voorwaarde dat de f 100 aan de commissie gegeven er ook bijkomt. De heer Visseren dat de Raad dan zelf een commissie benoemt om deze aangelegenheid uit te voeren. De heer Van der Moer: Natuurlijk, en we zouden dan ook nog wel het stadhuis moeten verlichten of met eenige vlaggen versieren. Eenige leden verzoeken stemming over het voorstel-Van IJsselsteijn. Dit wordt thans zoodanig geformuleerd dat de gemeente f 500 beschikbaar stelt uitsluitend voor het onthaal en bedeeling, op voorwaarde dat de door particulieren aan de commissie voor dat doel gegeven of nog te geven bijdragen aan de gemeente worden overgedragen. De Voorzitter wil dit voorstel in stemming brengen, doch de heer Moes wenscht nog te vragen wat de commissie moet doen met de 8 of 900 gulden die ze heeft opgehaald. De heer Van den Hoek en andere leden betoogen, dat de Raad daarmede niets te maken heeftde gelden zijn aan de commissie gegeven en deze kan er dus naar goedvinden over beschikken. De heer Moes verklaart ook op de lijst der commissie te hebben geteekend in het idee dat de geldeu voor het onder- werpelijk doel waren bestemdhij heeft daarom ook niet gezegd dat zijne bijdrage daarvoor moest bestemd worden. De heer Van den Hoek: Dan heeft de commissie ook het volste recht om er naar goedvinden over te beschikken. De heer De Koeijer verklaart ook enkel en alleen voor de kinderen te hebben geteekend, al dat overige leven daar is hij niet voor. Hij heeft het er daarom ook uitdrukkelijk bijgezegd. De heer Van IJsselsteijn merkt op dat in dit geval de commissie die bijdrage dan ook wel zal overgeven. De heer Moes stelt voor de beslissing aan te houden tot de volgende vergadering. De heeren Wieland en De Koeijer steunen dit voorstel, eerstgenoemde zou er nog eens over willen denken en het stond ook niet op de agenda. Andere leden zagen het liever afgehandeld, terwijl de heer Van den Hoek van meening is dat het voorstel-Van IJssel steijn, als van de verste strekking, het eerst in stemming moet komen. Verschillende leden deelen die meening niet, daar het voorstel-Moes op het andere voorstel slaat. De heer Van der Moer vraagt of er bezwaar tegen aan- houding bestaat; men heeft toch nog twee maanden den tijd. De heer Van den Hoek meent dat uitstel niet gewenscht is; als eene andere commissie wordt benoemd kan deze twee maanden om een en ander voor te bereiden best gebruiken. Gevraagd waarom men uitstel wil, antwoordt de heer Moes, dat hij er nog eens zou willen over denken, en de heer De Koeijer dat men dan in dien tusschentijd nog eens wat meer kan weten. Waar ook voor uitstel wordt aangevoerd dat de vergadering niet voltallig is, antwoordt de heer Harte van meening te zijn, dat de Raad met het aanwezige aantal leden mans genoeg is om een besluit te nemen. De heer Wieland zou ook nog maar eens willen wachten om een beslissing te nemen ten einde er rijpelijk over te kunnen denken. Er worden zooveel commissies gevormd die alien rondkomen bij hem, spreker, zijn er wel drie geweest. Missehien doelde de heer Van IJsselsteijn zooeven wel op hem, toen hij meedeelde dat er ingezetenen waren, waaronder rijke, die weinig hadden ingeteekend op de lijst der commissie. De heer Van IJsselsteijn verklaart den heer Wieland niet te hebben bedoeld. De heer WielandAnders, die de schoen past, trekt hem aan. Het voorstel-Moes om de beslissing aan te houden, wordt verworpen met 6 tegen 4 stemmen voor de heeren De Feijter, Moes, Wieland en De Koeijer, tegen de heeren Grenu, Van den Hoek, Harte, Van IJsselsteijn, Visser en Van der Moer. Het voorstel-Van IJsselsteijn wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Op voorstel van den heer Van IJsselsteijn wordt besloten terstond eene commissie tot uitvoering van het plan te be- noemen van 3 raadsleden, die naar goedvinden meerdere personen kunnen aanzoeken om hen te steunen. Tot leden dier commissie worden aengewezen de heeren Van IJsselsteijn, Moes en Grenu, welke heeren deopdracht aanvaarden. Overgelegd wordt het proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waarbij alles als naar gewoonte in orde is bevonden. Voor kennisgeving aangenomen, evenals het ingekomen Kon. besluit, waarbij aan de gemeente eene buitengewone rijkssubsidie voor onderwijs wordt verleend ad /2000. Bij de omvraag vestigt de heer De Feijter er de aandacht op, dat er te Sluiskil voor het stembureau geen meubilair aanwezig is. Alles moet daar geleend worden, wat hij een toestand acht die verbetering behoeft. Het gaat toch niet aan om telkens van een ingezetene te vergen dat hij zijn meubilair ter beschikking stelt. Op eenvoudige wijze ware hierin met weinig kosten te voorzien. De Voorzitter zegt dat in den beginne verklaard is dat men daar niets noodig had. De heer Van IJsselsteijn herinnert den Voorzitter aan een brief van het hoofd der school aldaar, dat hij voortaan geen tafels en stoelen meer beschikbaar wilde stellen, waar de man gelijk in heeft. Spreker wist echter niet beter of er was in voorzien, daar besloten was stoelen en tafels aante schaffen. De Voorzitter zegt dat aan den bouwmeester daartoe op- dracht is gegeven. Na deze mededeelingen verklaart de heer De Feijter zich voldaan. De heer Visser vraagt hoe het staat met het vormen eener schoolcommissie, welke vorming de heer Van der Moer op zich genomen had De heer Van der Moer deelt mede dat hij tot hiertoe maar twee personen heeft kunnen vinden. Wel zijn er meer personen geneigd het te doen, maar hij wenscht't liefst ouders van schoolgaande kinderen. Spreker vraagt daarna of het nog geen tijd is om plaats- vervangende leden van de stembureaux te benoemenhij meent dat sedert de eerste benoeming reeds meer dan 12 maanden zijn verstreken. Bij onderzoek blijkt dit niet 't geval te zijn en wordt dit aangehouden tot een volgende vergadering. De heer Van der Moer zou het wenschelijk achten dat do ambtenaren ter secretarie De Vos en Koene, die nu toch een heelen dag op Java en Sluiskil bij't stembureau zijn, ook tot lid werden benoemd, dan kunnen ze ook eens vervangen en ontlast het de raadsleden. De Voorzitter zegt dat daarop zal worden gelet. De heer Grenu had nog iets te bespreken, maar zal dit wegens het gevorderd uur uitstellen tot een volgende zitting. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. VLAG. NAAM. M*. Van en naar. Lading. 30 29 30 Eng. s.i idem Eng. s.i idem Deens. s.i Eng. s.s. idem Eng. sch. Eng. s.s. idem Duits. s.s. Eng. s.s. idem Duits. s.s. Eng. s.s. Ned. s.s. Noor. s.s. Duits. s.s. Voor Ter Veuzen I Astrologer 1 2580 I Leith Hailing 2199 I London Van Ter A'euzen Ann Webster Norah 2241 London 4096 I New-Castle Voor (Jent Fredensborg Sea Belle Dyuamo 4433 Wyborg 2152 Londen 1364 i Hull Van Gent Carry Harvey Ouse Spindrift Sophie Olive Whimbrel Spica Ptarmigan Ariadne Heindal Timandra 314 2158 2003 1725 3757 2514 1824 3492 3552 1606 3559 Berwick Goole Londen Dantzig Sunderland Antwerpen Sunderland Antwerpen Genua Blyth Hamburg stukg. idem stukg. ledig hout stukg. idem phosph. stukg. idem phosph. ledig stukg. ledig stukg. suiker ledig ijzer

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 5