AANBESTEDING Door Eendracht Stark Ruhr-Kacheikolen. KRONINGSFEESTEN, Zeeweringmaterialen, hst vsrvosr der Rolen. Door Eendracht Sterk HOST en IHWOHIHS, SPARRSNGROSN en SPARRKHBQOMPJES. Verkrijgbaar ANT. LOST, Jagertje (gem. Graauw) C. RIBBENS, Ilandelsberichten. Advertentien. Vergadering a anbesteden aanbesteden: Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Aanbieding De MERCURY is het vlugste, soliedste en goedkoopste Rijwiel. Het tot datdaar stuift een man de deur uit, grijpt een jongen, een tenger knaapje van 11 jaar, slingert hem op den grond, gaat met zip knie op zip borst l'lggen en slaat ziju forsche handen om zijn tengeren hals. Schrik en ontzetting had plaats gemaakt voor de vreugde van daareven en jammerklachten ver- vulden de lucht. Veel moeite was er noodig om den armen jongen van onder zijn aanvaller van- daan te halen, een ieder werd met medelijden ver- vuld, toen men het arme knaapje weer aanschouwde. Nu nog bleeker, met bloed op den inoDd en gesloten oogen, naar adem suakkende, stond hij daar. Verschillende handen kwamen te hulp, nog eenige oogenblikken sukkelde hij voort en zakte toen ineen. Men droeg het arme knaapje naar het politie- posthuis bij het Oosterpark, waar het geheel be- wusteloos aankwam. orgel was verdwenen en daarvoor in de een geheele massa menschen, nu een politie- agent aangapende, welke proces verbaal kwam opmaken tegen den man, welke in een opwelling van drift misschien een zwakke knaap voor het leven ongelukkig heeft gemaakt. Dezer dagen kornt het Witte Huis te Rotterdam gereed, her huis, dat boven den begauen grond tien verdiepingen heeft, samen 40 meters hoog, en ook overigens geheel op Amerikaanschen trant is ingericht, met liften enz. Dezer dagen kwam iemand, die voor zijn huwelijk noodig had een bewijs van voldoening aan de militie, tot de ontdekking dat hij niet voor de militie was ingeschreven, gevolg van het verzuim van zijn vader (hij zelf bevond zich destijds in Amerika) om hem ter inschrijving aan te geven. Hij is thans bij de militie ingelijfd en zal de eerstvolgende twee jaren onder de wapenen worden gehouden. Het gehucht Balloo, nabij Assen, was Zondagavond getuigenis van een gebeurtenis, welke haar oorzaak vond in een gebruik, dat nog diep in het Drentsche volksleven is ingeworteld. On- geveer driehonderd personen uit de gemeente Rolde, waartoe Balloo behoort, trokken daarheen voorzien, van een wagen, om ,/wasschop te houden van een knecht die wat al te iutiemen omgang had gehad met een meisje. Ilet gevolg is, dat de zaak in der minne is geschikt en het paar eerstdaags in het huwelijk zal treden. Te Helmond zijn eergisteravond omstreeks 9 uur van een driejarig meisje door de stoomtram de beide beentjes en een armpje afgereden. Het kind bleef op de plaats dood. Uit Enkhuizen wordt van 27 Juni gemeld Heden werd door een onzer ansjovisvisscher in de Zuiderzee drijvende gevouden een bootje, waarin zich een net gekleed jongeling bevond, die, aan boord opgenomen zijnde, mededeelde, dat hij af- komstig was van Amsterdam. Hij was buiten weten zijner ouders te voet naar Harderwijk gegaan, om dienst te nemen als koloniaal. Daar hij echter de vereischte stukken miste, moest hij onverrichter zake terugkeeren. Geen geld meer hebbende, en er tegen opziende om denzelfden afstand nogmaals te voet af te leggen, had hij een bootje genomen en was daarmee in zee gestoken, om zoodoende zijn woonplaats weder te bereiken. Toen het donker werd en hij de kust uit het oog had verloren, raakte hij geheel den koers kwijt. Daar hij zonder proviand van Zaterdag' morgen af op zee had rondgezwalkt, begonuen honger en dorst hem te kwellen. Bij zijn aan- komst alhier werd hij in de gelegenheid gesteld, de terugreis naar Amsterdam te aanvaarden. Een ontzettend ongeluk heeft te Apolda bij een brand plaats gehad. Voorbijgangers hoorden een vreeselijk gejammer uit een huis van vier verdiepingen komen. Ze klopten aan de huisdeur maar er werd niet opengedaan. Nu braken zij de deur met geweld open. Verschrikt traden ze echter achteruit. De trap, die naar boven geleidde, stond in lichterlaaie. Het was onmogelijk langs dezen weg hulp te verleenen. In allerijl haalde men een kleed. Reeds waren de vlammen aan het venster- kozijn gekomen, waarachter de jammerende menschen stonden de vrouw van den wever Miiller, haar zuster en vier kinderen. Vrouw Miiller wierp haar jongste kind, van 2 jaar het raam uit Ongelukkig viel het naast het opgehouden kleed op de straatsteenen. Haar vierjarig zoontje Hans kwam juist op den rand van het kleed terecht, en viel daarna ook op de straat. Een meisje van negen jaar, Margaretha, en een van zeven, Melanie, vrouw Miiller zelf en haar zuster kwamen er even- min zonder letsel af. De kleine Erik is reeds ge- storven. De overigen liggen in het ziekenhuis. Tusschen Chicago, St. Paul en Minnaepolis zijn sedert kort een tweetal luxetreineD in dienst gesteld, die wat weelde en gemak voor den reiziger betreft, al het dusver bestaande overtreft. De treineu bestaan uit een tiental harmonica-rijtuigen. Achtereen volgens treft men aan een post-, Sagage-, expres-, restauratie-, rook-, gezelschap- en gewonen spoorwagen, benevens enkele slaapwagens De bagage-wagen bevat machinerien voor de electrische verlichting van den trein. De restauratie is verdeeld in drie afdeelingen, een voor buffet, voor rooken en voor kaartspel enz. De slaapwagens hebben een lengte van 22 meter en bevatten 16 afdeelingen. Elke gewone wagen bevat ook een rook- en toiletafdeeling. De prachtige inrichting der restauratiewagen staat echter boven aan. Verder /indt men in den trein bibliotheek en schrijftafel. De vloer is overal rijk versierd met tapijten en aan de wanden prijken spiegels. De kosten van zulk een trein bedragen 300.000 gulden. In Erankrijk worden circulaires uitgegeven, waarin wordt gewezen op de versterkende kracht van wijnbaden. Een verblijf van twintig minuten in een kuip, die met ongeveer een H. L. wijn is gevuld, moet het versterkendste bad zijn, dat men neinen kan. Men kan denzelfden wijn wel honderd keer gebruikenBij elke gelegenheid stort men den wijn in het bad om hem, na zich gebaad te hebben, weer in het vat over te tappen. Maar dat is nog alles niet. De wijn is na den honderdsten keer niet verloren. Hij kan dan nog gedronken worden Door het overtappen, levert hij ten laatste een smakelijken brandewijn. Het is te hopen, dat de patienten hem dan zelf maar gebruiken Kwam dergelijke manier van haden in de mode verondersteld, dat het al niet tamelijk duur uitkwam, wellicht zouden de geheel-onthouders jn aantal belangrijk stijgen. Een oud-zeeofficier der Fransche koopvaardij- vloot Henri de V., die in Parijs woonde, had van zijn laatste reis naar Borneo, een prachtigen mannetjesaap van het geslacht der orang-oetangs medegebracht, die luisterde naar den naam van Zoeloe." Zoeloe hield veel van zijn meester, doch toonde een levendigen afkeer van vreemde- lingen en het volgende feit toont dat op voldoende wijze aan. Een inbreker ging op zekeren avond bij Henri de Y. zijn geluk beproeven. Deze had de bewa king van zijn kamer aan Zoeloe opgedragen. De aap, wantrouwend zijnde door de afwezigheid ns meesters, hoorde de deur openen, maar her- kende den voetstap van zijn meester niet. Zonder achterdocht. kwam de man binnen en opende de tweede deur: nauwelijks had hij twee passen gedaan of het dier wierp zich met geweld op hem, beet hem de wang en de borst, en drukte hem eindelijk de keel dicht met zijne sterke voorpooten. Ver bijsterd door het gezicht van het zonderlinge wezen, dat verschrikkelijk op zijn tanden knarste ongearticuleerde geluiden voortbracht, had de het op een wanhopig schreeuwen gezet Er kwamen buren aanloopen, die trachtten den man te ontrukken aan Zoeloe, die in een hoek van het vertrek neerhurkte en zulke weinig gerust- stellende grimes maakte, dat niemand hem dorst naderen. De inbreker, die geheel was uitgeput, werd naar een apotheek gebracht, waar hem de eerste hulp werd verleend. Toen hij bijkwam, keek hij woest om zich heen, daarna zette hij het op schreeuwen als een zieltogend beest, op dezelfde wijze als zijn ongure tegenstander gedaan had. Hij was, door den uitgestanen angst, kraukzinnig geworden. Te Konstantinopel heeft sedert eenige dagen vrouwen oproer plaats Het paleis van den Sultan wordt belegerd door Turksche vrouwen, bij den groot-vizier te protesteeren tegen de opheffing van het pensioen, tot dusverre toegekend aan weduwen en weezen van in den krijg gevallen soldaten. De politie waakt tegen rustverstoring. Evenals te Antwerpen is het in den laatsten tijd een paar malen gebeurd, dat kinderen ziek werden van het eten van ijs, dat Italiauen in de straten van Londen verkoopen. Zelfs waren er een paar sterfgevallen voorgekomen. Donderdag werd er in het Lagerhuis over gesproken. Een van de leden vroeg den president van den Local Governement Board of hij tegen dat rondventen van het gevaarlijk goedje scheikundig onder zoek had immers uitgemaakt, dat het gewoonlijk vol schadelijke bacterien zat geen maatregelen kon nemen. Minister Chapelin antwoorde dat de zaak in overweging was. Verseheidene menschen, die bij den brand van de Opera Comique te Parijs gewond werden of kostwinners verloren, stelden eischen tot scha- devergoeding in tegen den Franschen Staatmaar die werden niet ontvankelijk verklaard. Een der belanghebbende echter, die niet daarin berustte en de zaak doorzette, wordt nu in het gelijk gesteld. Het Gerechtshof te Parijs heeft thans beslist, dat de Fransche Staat, als eigenaar van het verbrande gebouw, aansprankelijk is voor de schade. en man Onder de overbrenging van Straatsburg naar Bazel is een van moord verdachte gevangene uit den eenen wagen in den anderen geklommen en toen, terwijl de trein in voile vaart was, uit het venster gesprongen. De man bleef terstond dood. Te Parijs is iemand vrijgesproken, die, voorzien van een behoorlijke volmacht van zijn zwager, in diens plaats aan de jongste verkie- zingen had deelgenomen. Sedert Februari werd te Brussel de ingenieur Jung vermist. Deze zaak gaf aanleiding tot heel wat vermoedens, maar nu heeft een fabrikant uit Brussel, die voor zaken te Moskou vertoefde, den daar ontmoet. Hij was onderwijzer bij een Russische familie en wachtte op zijn benoeming tot directeur eener groote fabriek. Bij Beauraing is de bliksem geslagen in een hut op den top van een heuvel, juist toen vijf mannen daar voor het onweer schuilden. Een werd gedood, twee anderen verlamd en verblind, en nog twee anderen zwaar gekwetst. Voor Sidney (Australie) sloeg een boot om van een Russisch schip alle 14 matrozen werden door de haaien verslonden. Reeds meermalen is in verschillende bladen medegedeeld, dat het bestuur van generaal Weyler als gouverneur van Cuba zich heeft gekenmerkt door groote wreedheid, zoo zelfs, dat de Cubanen hem //het wilde beest" noemden. Een staaltje van die wreedheid, door gevluchte Cubanen in de Vereenigde Staten medegedeeld, vermeld het//Hbl.' De kleine Inigo was alleen overgebleven van geheel dorp, dat uitgemoord en daarna in brand gestoken was. Het aanvallige kind werd gevonden door ofhcieren van het Spaansche regiment zij spaarden het leven van den knaap en namen hem mede naar Havanna. Op een morgen kwain generaal Weyler in de kamer der officieren, waar het knaapje speelde, en vroeg aan den kapitein „Wat is dat voor een kind ,/De officier vertelde hem de geschiedenis, en voegde er aan toe //Hij is zoo lief, en zoo ver- standig, generaal. Ik zal het u eens laten zien. Kom eens hier, kleine, en zing het liedje eens den neger, die niet werken wilde." Het kind zong een aardig negerliedje, dat alle aanwezigen deed schateren van lachen. //Is hij niet aardig vroeg de kapitein aan den generaal." z/Heel aardig, was het antwoord." Toen haalde de opperbevelhebber een revolver uit zijn zak en zeide tot den kleine z/Kom eens hier en blaas daar eens in, dan maakt het muziek." Het kind blies op de monding van het pistool de generaal haalde den haan over en verbrijzelde het kind de hersenen. een een van KOERS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 47,55 47,70 12,h 12,05 EET1JDIWGEN, Van 27 tot en met 28 Juni. De Petit Bleu" roept de bemoeiing van dierenvrienden en de zorg van de regeering in voor de vele oude paarden, die tweemaal per week van Engeland te Antwerpen worden aangevoerd en onderweg en bij aankomst ergerlijk behandeld worden. Te eten geeft men hun soms dagen lang niet meer, ze worden toch geslachtIn de scbepen staan ze in een hoi saamgepakt en worden bij elke beweging van het schip heen en weer ge- worpen. De meeste kunnen niet meer op hun beenen staan, als ze te Antwerpen aankomen. De Chicagosche graanspelulant Joseph Leiter, die voornamelijk op zijn geweten heeft dat de broodprijzen eenige weken zeer hoog zijn geweest, had nog veel meer graan in voorraad dan werd vermoed. Zijn vader, de milliounair, heeft nu, zegt men, reeds 16.800.000 verloren, en het verlies wordt steeds grooter. Er moeten nog 13 millioen bushels (d. i. ruim 4 millioen hek- toliters) tarwe worden verkocht. van belangstellenden in het oprichten van een EEREWACHT te SLUISKIL, Zaterdagavond 7 uur, bij A. Brakman. HET BESTUUR. afbreken van het bestaande Woonhuis en het bouwen van een WOONHUIS en BAKKEET, met bijlevering van „Eduardshoeve", Maerman, in de bouwstoffen, op de bewoond door J. C. gemeente Graanw. Inschrijvingsbiljetten moeten voor of opZaterdag 9 Juli 1898, des voormiddags 11 ure, ingeleverd worden ten kantore van den Hoogwelgeboren heer Baron Collot d'Escury, rentmeester van het Kroon-Domein enz. te Hontenisse. Bestek en teekening liggen ter inzage te Graauw in het logement bij Van Eerdenbtjrg, te Hulst in //de Graanbeurs" bij P. de Lozanne en te Zaamslag bij den bouwkundige J. Wisse Jz. Plaatselijke aanwijs zal geschieden op Dinsdag 5 Juli a. s. des voormiddags 9 ure. De kolenvereeniging te HOEK, zal op Zaterdag 16 Juli 1898, des avonds om half zes uur, Hulst, 27 Juni. Van 27 ;ot en met 28 Jun i werden angs de DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 30 Juni. 10.11 10.44 Vrijdag 1 Juli. 11.18 11.49 Zaterdag 2 12.18 Zondag 3 h 0.46 1.12 Maandag 4 1.39 2.3 Dinsdag 5 a 2.29 2.53 W oensdag 6 3.18 3.42 Brieven van inschrijving moeten voor 5 uur, bij A. BEDET ingeleverd ziju. De kolenvereeniging t e HOEK, zal op Zaterdag den 16 Juli 1898, des avonds 6 uur, in de herberg bij C. Barker de levering van 850,000 a 370,000 Kg. Voorwaarden te bekomen bij A. BEDET te Hoek. om Een Dame haar bezigheden b. hebbende, zoekt 's. h. Oostsluizen alhier 23 binnenvaartuigen op- en 11 afgeschutdoor de Westsl. 7 op- en 2 afgeschut. met vrije KAMER, tegen billijken prijs. Adres letters ABC, aan den boekhandelaar H. Wuyster te Heusden. Monsters ter beziclitiging. Adres: A. HAMELINK, Vlooswijkstraat, Ter Neuzen. alle soorten van EIKENHOUTEN Agent Ter Neuzen. VAN HET Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 12,10 a Rogge 7,30 a f Wintergerat a Zomergerst a Haver 7,25 a Erwten 7,40 a f Paardenboonen 7,50 a Duivenboonen f 8,50 a f Witteboonen f a f Bruineboonen fa f Boekweit Lijnzaad a Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 0,85 a fEieren per 26 atuks f 0,80 a f Er waren ter markt te koop gesteld32 stuks hoornvee, 54 varkeus. Verkocht 12 stuks hoornvee, 35 varkens. Datum. VLAG. NAAM. Van en naar. Lading. Voor Ter Xeuzen t 27 Eng. s.s. Whimbrel 2514 Liverpool stnkg. Van Ter Hfesiazen 27 Eng. s.s. Cremona 3466 Burntisland ledig 28 Fra. s.s. Montataire 2941 Bilbao Idem Voor (went 27 Ned. s.s. Ariadne 3552 Antwerpen stukg. Noor. s.s. Heindal 1606 Hernosand hont Eng. s.s. Ouse 2158 Goole stukg. Duits. s.s. Gefle 1754 Frederiksham hout 28 Eng. s.s. Savona 3426 Riga vlas idem Ptarmigan 3492 Manchester stukg. Voor Selzaetei 28 Eng. s.s. Alchymist 1079 Stokholm creosoot Etijwielen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 4