(iemengde bericliten. RECHTSZAKEN. Arromlissements-rechtbank te Middelburg. ,/Ja," mompelde zij, 7/nu het te laat is, nu heb ik je lief 1" behoort van 't jaar volstreV.t niet tot de uit- zonderingen dat den bunder raeer dan 5000 kilo's hooi oplevert. TER NEUZEN, 29 Juni 1898. Bij Kon. besluit is benoemd tot dijkgraaf van het waterschap de Yereenigde polders van Ossenisse de heer P. de Waal. Tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Serlippens- polder werd benoemd de heer A. de Bruijne. Bij Kon. besluit is, met intrekking van het pensioen vroeger toegelegd, een jaarlijksch pensioen verleend aan P. II. A. van der Plaat van 484. In de eerste helft der maand Juni zijn door het postkantoor alhier de volgende onbestelbare brieven verzonden, aan de adressen van Thomas- sen, Amsterdam E. Borresen, Denemarken Bij het overgangsexamen aan 's rijks vee- artsenijschool te Utrecht is toegelaten tot het vierde studiejaar de candidaat veearts A. van de Sande van Groede en tot het tweede studiejaar de leerling M. P. Plankeel van Oostburg. Zaamslag, 27 Juni. Door kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente werd heden aanbesteed het bouwen van een nieuwe kerk en en consistoriekamer, met bijlevering der daarvoor benoodigde bouwstoffen, welk werk wordt uitge- voerd onder toezicht van den bouwkundige Jacob Wisse alhier. De besteding geschiedde in drie perceelen en in inassa. Ingeschreven werd in massa doorD. Galle voor 19300, D. W. P. Kaijser voor 19070, P. Duijvestein voor f 18967 en P. J. Wisse voor f 18767. Voor perceel I door J. van de Velde voor f 7656 en H. P. Lensen en J. H. Houg voor f 7327. Voor perceel III door Joh. Knijff voor f 2327,50, alien wonende alhier. Gegund aan P. J. Wisse. Sas Tan Gent, 28 Juni. In de heden gehouden vergadering van den Raad werd met 4 van de 7 uitgebrachte stemmen tot wethouder benoemd de heer C. Verhaak. Sas Tan Gent, 28 Juni. De veemarkt van heden was beter bezet dan de vorige week. Aangevoerd werden 34 stieren, 52 ossen, 74 koeien en vaarzen en 4 kalveren, samen 164 beesten, die alien op 10 stuks na goed werden verkocht. Men verwacht spoedig groote aanvoer van gras- beesten, een 60 stuks uit Noord- en Zuid-Beve- land waren nu reeds aan de lijn. Overslag, 28 Juni. Wegens periodieke aftreding van 3 leden van den gemeenteraad was deze dag aangewezen tot het indienen van candidatenlijsten. Slechts den lijst is ingekomen met de namen van M. van Laere en G. Apers, aftredende leden, en A. Herman zoodat deze drie heeren gekozen zijn, de laatste in dc plaats van den heer A. Borm, verhuisd naar Graauw. Hoofdplaat. Het gemeentebestuur besloot on- langs de ingezetenen bijeen te roepen, om een bespreking uit te lokken der feesten die bij de troonsbestijging van Hare Majesteit dienden plaats te hebben en tevens om een commissie te vormen. ■HW-i'g'ggll1 IX. Den volgenden dag gingen wij naar Brussel. Wijl wij met den morgentrein wilden vertrekken, waren wij tamelijk vroeg aan het station. De sneltrein bracht er ons in een ommezien. Nu, wie Brussel wil bezien en al zijn schoon- hedeu en merkwaardigheden, kan gerust eenige weken daarvoor beschikbaar stellen Wij zagen in korten tijd het voornaamste, de boven- en benedenstad, de kerk van St. Gudule, het broodhuis, het nieuwe paleis van justitie, een monument der negentiende eeuw, en lieten ons toen een uurtje door het park rijden. Mijn moeder was zeer in haar humeur. Ik wilde van deze gelegenheid gebruik maken om haar over te halen niet hier te blijven, doch, nu wij toch eenmaal aan 't rijzen waren, door te gaan naar Parijs. Ik koesterde de heimelijke hoop, dat wij in die wereldstad wel niet uit te vinden zouden zijn, zoo men ons mogelijk zocht. Boven verwachting slaagde ik. Mijne moeder en Anna keurden beiden het plan goed. Reeds 's anderen daags vertrokken wij. Van Brussel tot Parijs is een heele zit. Mij deed het echter goed zoo ver te gaande afstand die ons scheiden moest van de plek waaraan zulke vreeselijke herinneringen verbonden waren, kon niet te groot zijn. Te Parijs aangekomen namen wij onzen intrek in het Hotel de l'Europe", Rue de Strasbourg 74 Na eenige ververschingen gebruikt te hebben, begaven wij ons naar een der boulevards om wandelende den tijd van het diner af te wachten. Het diner deed de keuken van 't hotel alle eer aan en wij lieten ons de spijzen best smaken. Wij spraken af, den dag te besluiten met een bezoek aan de Parijsche Opera. De museums en de vele standbeelden op den Pont-Neuf en elders kwamen de volgende dagen aan de beurt. Toen we zoo enkele dagen volop van de schoon- heden der eenige stad hadden genoten, begonnen wij, vooral mijne moeder, genoeg te krijgen van Jiet hotelleven. Slechts zes personen gaven aan de oproeping gehoor, zoodat een nieuwe vergadering werd vast- gesteld. Nu rerschenen twee man, die ook onver- richter zake huiswaarts keerden. De overige deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen geven een beschamend voorbeeld aan onze bevolking. De rechtbank heeft in hare zitting van 28 Juni de volgende vonnissen uitgesproken V. M. T. v. d. A., oud 41 j., te Westdorpe, is wegens beleediging vrijgesproken. M. C. G., oud 21 j., arbeidster te Westdorpe, is wegens beleediging vrijgesproken. J. F. V., oud 65 j., landbouwer te Overslag, is wegens eenvoudige beleediging van een ambtenaar vrijgesproken. Het O. M. bij de rechtbank te Zierikzee heeft den jaar gevangenisstraf geeischt tegen een 71 jarig persoon uit Bruinisse, beklaagd van aldaar verschillende diefstallen te hebben gepleegd. De grijsaard zeide zich hieraan te hebben schuldig gemaakt, om zoodoende weer in de gevangenis te komen, omdat hij thuis zoo'n slecht leven heeft. Te Breukelen is een proef genomen met een nieuwe wijze van straatverlichting met gas, die door bevoegde beoordeelaars gunstig geslaagd wordt genoemd. In een aantal gemeenten is concessie gevraagd om dit gas te exploiteeren, waartoe een groote Nederlandsche maatschappij zal worden opgericht. In Zeeland voor Aardenburg, Axel, Brouwershaven, Domburg, Sas van Gent en Sluis. Men stelt zich voor het licht in de huizen te leveren tegen 1 cent per brander en per uur, door gebruik te maken van muntgasmeters. Het nieuwe gas moet verschillende voordeelen boven andere gassen bezitten, o. m. dat het een eigenaardigen reuk verspreid waardoor lekken in de geleidingen gemakkelijk bespeurd worden. De heer Magne, die zooals wij melden door den stoomtram Bergen op ZoomTholen werd overreden en wiens been moest worden afgezet, is eergisteren in het hospitaal te Bergen op Zoom overleden. Een visscher in de gemeente Lemsterland kocht in Maart j.l. een nieuwen hotter op crediet. Het schip kostte 4000. Hij ging daarmede ter ansjovisvangst en deze gelukte zoo goed, dat hij reeds den 15 Juni j.l. den hotter aan den scheepstimmerman betalen kon. Te Winschoten werden zwaargeboeid binnen- gebracht de gebroeders Slor, van Muntendam, verdacht van verschillende regenbakken vergiftigd te hebben met petroleum en faecale stoffen. De vleeschhouwer en veehandelaar P. Stek te 't Waar (Groningen), kwam Vrijdagavond 11 uur thuis en vond zijn vrouw zittende op een stoel hij wil haar wekken en ontwaart dat ze de eeuwige rust is ingegaan. Een uur te voren was zij nog levenslustig, volgens de buren. I——1 Ik huurde daarom een gemeubileerde woning. Door eene met open ijzerwerk voorziene poort kwam men op een ruime binnenplaats. Hier be- vonden zich, niettegenstaande het vroege jaar- getijde, eenige bloembedden, met de sierlijkste en zeldzaamste bloemen getooid. Boven deze binnen plaats kon een fraai gekleurd scherm gespannen worden. Ook was er tusschen de bloembedden eene fontein, die haar muzikaal gemurmel liet hooren. Alle kamers van het huis kwamen op die binnenplaats uit. Wanneer ik op deze idyllische plek vertoefde, kon ik bijna alles wat mij naar smart en schrik wilde terugvoeren, uit mijne ge- dachten bannen. Zoo ik hier was, gevoelde ik mij wel te moede en opgewekt gestemd. Kwam dit alleen door den overdekten tuin Ik gaf mij geen rekenschap van mijne gevoelens. Steeds was een volgende dag zoo mogelijk nog aange- namer dan de vorige. Altijd was ik in gezelschap van Anna. Wij deden kleine en groote uitstapjes, Uren lang wandelden wij in het bosch van Vincennes, of langs de boulevards St. Germain, du Temple en, andere, of langs de drukke straten, Rue St. Antoine, Rue de Richelieu. Wij gingen naar Versailles en Fontainebleau, naar St. Denis en Sevres, naar Villeneuve en St. Germain. Wij wilden genieten Zoo gingen onze dagen voorbij en naderde het uur, waarop ik voor de derde maal aan Anna durfde bekennen dat ik haar liefhad. Gedurende geruimen tijd had ik hare oogen met den dag helderder zien worden, haar melancholieken blik zien verdwijnen, haar geheele houding zien veranderen, als ik haar naderde. Zulke teekenen zeiden mij, dat het gelukkigste oogenblik van mijn leven nabij was. Mijn liefde voor Anna was zoo groot, dat ik mij niet schaam te bekennen, dat, zoo ik haar in 't voile bezit van haar zinnen het pistool op haar verleiders zwart hart had zien richten om het te doorschieten, ik dit als zeer rechtvaardig zou hebben beschouwd. Ik zou de daad betreurd hebben, maar niettemin even vurig en eerbiedig naar hare liefde gedongen hebben, als ik het nu deed. Bij de inspectie in Oud-Beierland verscheen een der verlofgangers in burgerkleeding, en de uniform in een zak op den rug. Dreigende blikken van zijne meerderen. Daar- over onderhouden deelde hij mede ffdat hij er niet in kon," en bleek bij onderzoek dan ook dat hij zoo gegroeid was, dat er geen denken aan was om in het soldatenpak te komen. Verleden week Donderdag ontving de vrouw van den 36jarigen schipper U. te Winschoten het bericht dat haar man, tijdelijk in Friesland bij den hooibouw werkzaam, aldaar in een sloot verdronken was. De weduwe, die achterbleef mei 7 kinderen, waarvan het jongste pas een maand oud is, was bijna radeloos. Vrijdag ging zij met hare familie op reis om bij de begrafenis tegen- woordig te zijn, doch vernam van den boer, bij wien hij werkzaam was geweest dat U. niet dood was, des Vrijdags van hem was heengegaan. De familie toog in raadselen weer naar Winschoten met den laatsten trein kwam U. Zaterdag gezond en wel thuis. Het doodsbericht bleek een ,/aardigheid" ge weest te zijn, door den man zelfs verzonnen, en het bleek, dat hij zelf den brief geschreven had, welke zijne vrouw aldus had doen ontstellen. Er zijn verschillende soorten van //aardigheden." Men mag hopen, dat deze allerellendigste soort bij niemand navolging zal vinden. Door de gemeente- en rijkspolitie te Roer- mond werd Zaterdag aangehouden en ter beschik- king van den officier van justitie gesteld een Duit- scher, die een week tevoren uit het lokaal van de botermijn aldaar 100 pond boter had ontvreemd. Hij is naar de gevangenis overgebracht. 'Een dienstmeisje te Rijswijk verwondde haar hand aan een lepel, waardoor bloedvergiftiging ontstond en hand en arm hevig gingen opzwellen. Hoewel er spoedig een geneesheer werd gehaald, verkeert het meisje toch in zorgwekkenden toestand. In de bewaarschool te Westkapelle had men Maandagmiddag bij het sluiten der school niet al te nauwlettend toegezien, zoodat de ouders van een driejarigeu dreumes van half vier tot half acht in de grootste ongerustheid verkeerden, omdat de kleine niet thuis kwam. De geheele gemeente werd doorzochtbij vrienden en kennissen werd gevraagd, doch alles zonder resultaat. Eindelijk kwam een vrouw op de gedachte, om eens in het schooltje te laten kijken en daar stond het ventje, moe van het huilen, en met veel trek in een boterham, waarom hij dadelijk vroeg. Een buitenman die te Amsterdam vertoefde en te veel aan Bachus had geofferd viel in het Frederik Hendrik Plantsoeu in diepen slaap. Bij zijn ontwaken bleekt het, dat men hem van zijn geld had beroofd. Op zijn jas was een briefje gespeld, de les inhoudende, dat men in Amsterdam niet onder den blooten hemel moet gaan slapen Een goed geheugen Een grondwerker, die zich bij de politie te Utrecht kwam beklagen, dat een kameraad hem hadbeleedigd, ervoer bij die gelegenheid, voor hem minder aan- genaam, dat men daar een goed geheugen bleek te hebben. Hem werd n. 1. meegedeeld, dat hij bij de justitie nog voor een paar weken gevangenisstraf in het krijt stond en dat zijn opsporing in het Ik herhaal het nog eens indien ge mij ver- oordeelt, werp dit verhaal dan verre van u. Als gewoonlijk zat Anna met half gesloten oogen op de binnenplaats, den geur inademende der heerlijke reseda. Af en toe bracht zij een takje bij den neus. Deze handeling was nauwe- lijks noodzakelijk, daar de lucht met bloemengeur doortrokken was. Zij was alleen of verbeeldde zich dit althans. Zij wist, dat ik kort te voren de binnenplaats had verlaten om een nieuwen voorraad sigaretten te halen. Mijne moeder, die zich nimmer geheel kon schikken in het half open-lucht-leven, deed in de woonkamer haar middagslaapje. Toen ik Anna daar in gansch haar bloeiende schoonheid zag, de frissche kleur harer wangen, de lange, krullende wimpers neer- geslagen, den boezem regelmatig op en neer gaande, kwam plotseling bij mij de gedachte op, dat mijn lot binnen elke minuten beslist moest zijn. Hoe had ik zoo lang kunnen wachten op de woorden, die ik svist, dat zij. zou spreken Stil sloop ik aan hare zijde, sloeg mijn arm om haar middel en trok haar tot mii. Ik fluisterde haar woorden van hartstochtelijke liefde in het oor. Zij trilde onder mijne omhelzing als een blad. Zij loosde een diepen zucht en ik zag de tranen in hare donkere oogen opwellen. Ik omsloot haar vaster en vaster, hare wangen met kussen bedekkende. //Anna," fluisterde ik, //mijn koningin, mijn liefste, zeg mij eindelijk dat je mij bemint." Zij zweeg. Tranen sprongen haar uit de oogen en rolden langs hare wangen. Ik kuste die weg. ,/Het is antwoord genoeg, mijn liefste," fluisterde ik, //dat ge deze kussen verdraagtmaar ik heb zoo lang gewacht. O, zie mij aan en stel mij te- vreden, laat mij je hooren zeggen//Ik heb je lief!" Zij wendde hare oogen naar de mijne, maar niet lang. Daarop richtte zij hare blikken naar den grond en bleef zwijgen. Toch lag zij in mijne armen zonder weerstand te bieden. Dit was het ware antwoord. Maar ik wilde het van hare lippen hooren. //Politieblad" was gevraagd. Ten einde die rekening te vereffenen, werd hij naar de gevangenis over gebracht. De llagenaar, die onlangs naar het huis van arrest aldaar werd overgebracht, onder verdenking zijn vrouw, die weldra opnieuw moeder moest worden, te hebben mishandeld, met haar dood als gevolg, is uit de gevangenis ontslagen na 13 dagen preventief opgesloten te zijn geweest. Het moet gebleken zijn, dat hij onschuldig was aan het hem ten laste gelegde. Te Eindhoven is Vrijdagmiddag een negen- jarige jongen, die op een huis bezig was vogel- nestjes uit te halen, van het dak gevallen, tengevolge waarvan hij kort daarna overleden is! Te 's Graveland ontving de eierenkoopman G. van een leverancier volgens bestelling, tegen remboers eene mand met eieren. Bij het uitpak- ken bleek echter, dat er in plaats van 1900, slechts 400 boven in waren, terwijl de mand overigens met steenen was gevuld. In de bijbank B van de bank van leening te Rotterdam bemerkte Zalerdagavond een vrouw dat haar portemonnaie, met een daalder er in, gerold werd door een 11 jarig meisje. Het meisje, door haar nagezet, wierp de portemonnaie weg en nam de vlucht. Later werd zij in de ouder- lijke woning in de Lange Pannekoekstraat aan gehouden en overgebracht naar het politiebureau in de Lange Torenstraat, waar tegen haar proces- verbaal is opgemaakt. Eergisterenavond en gister werden te Leiden in de stadsgrachten met groen en vlaggendoek versierde bootjes geroeid ter aanbevelling van de candidatuur Bots. Eergisterenavond waren die bootjes verlicht. Ook werd die candidatuur aan- bevolen, door eenige fietsrijders. De candidatuur Paul werd gister gepropageerd door een paar Sandwichmen, gezeten op een tandem. De heer Boldoot te Baarn is overleden tengevolge eener hersenschudding. Slechts enkele woorden heeft hij na zijn ongeluk nog geuit, waaruit men heeft kunnen opmaken, dat zijn paard door een trein was geschrikt en op hoi geslagen. Te Baarn is een oude man na het overmatig misbruik van jenever doodgebleven. Te Dalem hield zich gedurende een paar dagen ten huize van een der ingezetenen een per soon op, die zich voor hooi-handelaar uitgaf, en als zoodanig dan ook reeds zaken deed. Toen het echter op aflevering en betaling aankwam, bleek de quasi-handelaar een oplichter te zijn, die dan ook nog bijtijds door de politie te Gorinchem. onschadelijk gemaakt werd. Het orgel speelde juist het Wilhelmus en de straatjeugd vierde als gewoonlijk hoogtij in de 2e Oosterparkstraat te Amsterdam. Overal zag men hoofden uit de ramen toen plotseling een gejuich de klanken van het orgel geheel deden verloren gaan. Een meisje, met een gelaat blauw als het firmament, was de oorzaak van dit gejuich, een jongen met nog blauwer handen verhoogde nog de pret. Hij had op de straat een hoeveelheid blauwsel gevouden, daarin ziju handen gestoken en het lieve kind het gelaat volgesmeerd. Toen volgde een algemeene smeerpartij Blauw, blauw en nog eens blauw, was de kleur nu overal, het was een onschuldig vermaak geworden, z/Zeg het mij eens, liefste," smeekte ik. Hare lippen beefden, haar boezem bewoog zich snel. Een vurige bios bedekte haar geheel gelaat. Ik lachte wild en drukte haar aan mijn horst. z/Te laat riep ik uit. //Nog wel vijftig jaar en meer kunnen wij samen gelukkig zijn." z/Het is te laat," antwoordde zij. //Om uwen- twil heb ik gezegd, Willem, dat ik je liefheb. Ik wil je nog eenmaal kussen, mijn liefste, en dan, verlaat mij, laat ons scheiden." z/Wij zullen scheiden als de dood een van ons de oogen sluit niet eerder hernam ik, terwijl mijne lippen de hare in een langen, innigen kus ontmoeten. Met een zucht maakte zij zich zachtjes uit mijne armen los. Zij rees opwij stonden nu tegenover elkaar, in elkanders oogen starende. //Willem," sprak ze zacht, //dit alles moet ver? geten zijn. Laat ons afscheid nemenmorgen zal ik vertrekken." z/Ons leven is voortaan een, liefste." z/Ik kan niet, Willem, spaar mij Gij zijt steeds vriendelijk voor mij geweest. Tk dank u, maar het kan niet." z/Waarom niet?" z/Waarom niet?" Dat is niet noodig te vragen. Je draagt een geeerden naam en ik je weet, wat ik ben een gevallen vrouw." z/Een verongelijkte, niet een gevallen vrouw 1" z/Ach, Willem, in de wereld is voor een vrouw gevallen en verongelijkt hetzelfde. Voor mij zijt ge een broeder geweest. Ik kwam tot u in smart; je reddet mijn leven en mijn verstand. Wees nog eens vriendelijk en spaar mij de pijn, je smart aan te doen." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3