Oranje-Tentoonstftlling Belangrijke Verkooping van enz. NIEUWSTRAAT. FOTQGrRAFIE. Bouwkundige lessen. TAPIJTEN en LOOPERS, OVERMQPERS, Zeeuwsche Manufacturen, Yoorloopig fesricht. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. eene prachtige solide partij Gemengde berichten. openbaar verkoopen: Openbare Verkooping op de hoogte is geweest van den vergevorderden ziekte toestand van het dier, maar getracht heeft het tegen verminderden prijs in den handel te brengen. Tegen den invoerder is proces-verbaal opgemaakt wegens het in den handel brengen van voor de gezondheid schadelijke levensmiddelen. Aan de activiteit onzer politie is bet dns waar- schijnlijk te danken dat vele inwoners voor de schadelijke gevolgen zijn bewaard gebleven, daar er steeds liefhebbers gevonden worden om van zulke koopjes te profiteeren. Ter gelegenheid de* inhuldiging van onze Koningin zal, van 23 Augustus tot 2 September, te Middelburg eene Zeeuwsche Oranje-tentoon- stelling worden gehouden, en wel van voorwerpen en bescheiden, in onze provincie aanwezig, die betrekking hebben op het huis van OranjeNaussau. Zij die in het bezit zijn van schilderijen, teeke- ningen, prenten, manten en penningen, boeken, handschriften, aardewerk, goud en zilver of wat ook, dat in betrekking staat tot genoemd vorsten- huis, kunnen medewerken tot het verhoogeu van de belangrijkheid der tentoonstelling, door het in bun bezit zijnde daarvoor in bruikleen af te staan. Wie daartoe genegen is zende voor 30 dezer een lijst zijner voorwerpen in, voor wat Zeeuwscli- Vlaanderen betreft, in het Oostelijk dee! aan de heeren J. Sturm te Ter Neuzen, D. J. Oggel te Axel, K. J. A. G. baron Collot d'Eseury te Hontenisse of F. J. L. van Waesberghe te Hulst; en voor het Westelijk deel aan Mr. P. C. J. Hennequin te Aardenburg, J. M. Hennequin te Sluis of H. G. Hammacher te Groede. Sas van Gent, 9 Jun\ Heden werd alhier in het hotel Rotterdam, door notaris H. W. Vollenhoven van Daalen, ten verzoeke van den heer J. Willemsen alhier, voor de tweede maal geveild, een woonhuis en erf, staande aan de westkade te Sas van Gent, groot 1 are 10 centiaren. Genoemd pereeel was bij eerste veiling ingesteld op 1850.— door den heer P. Vermoet alhier, welk bod thans niet is verhoogd en het huis voor die som niet is toegewezen. Middelburg, 10 Juni. Heden had alhier aan het gebouw van het provinciaal bestuur de aanbe- steding plaats van de boordvoorziening aan het kanaal van Ter Neuzen. Hiervoor werd ingeschreven (inschrijving voor het grootst aantal Meters) door de heeren K. de Yos voor 462 M., B. van Eck voor 468 M., C. van der Hooft voor 480 M., Jac. Jansen voor 480 M., C. van Boven voor 492 M., A. Tholens Dingz. voor 504 M., G. J. Balkenstein voor 504 M en A. Tholens Dingz. voor 510 M. RECHTSZAKEN. Arrondissenients-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 10 Juni de volgende vonnissen uitgesproken A. O., oud 17 j., arbeider te Zaamslag (Othene), is wegens vernieling vrijgesproken. S. S., oud 42 j., huisvrouw van E. T., te Westdorpe, is wegens mishandeling veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hechtenis. X. d. S., oud 73 j., landbouwer te Zuiddorpe, is wegens vernieling vrijgesproken. Het gerechtshof te's Gravenhage heeft gister bevestigd het vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij M. J. van Kampen te Sassenheim tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld wegens vergiftiging van zijne echtgenoote en zijn zwager. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat gisteravond te Vlissingen voor het vervoeren van de Amerikaansche post via Queenborough YlissingenHannover in trein 86 vier postrijtnigen noodig °waren om de zakken met brieven en andere stukken voor Duitschland te vervoeren. Woensdagavond viel in de werkplaats voor lithographie van de firma Tresling Co., te Amsterdam, een ongeluk voor. Ooggetuigen, die van de zijde van de Spuistraat, waaraan de werk- plaats gelegen is, het ongeluk zagen, deelden mede, dat een werkman door een drijfriem gegrepen, in 'trond gesleurd en toen tegen den grond ge- worpen werd. Zwaar gewond werd de man per brancard naar het binnengasthuis gebracht. In een likeurstokerij en slijterij in de Pieter- straat te Haarlem, waar anders met in het klein wordt verkoCht, kwam een Eramjaise, een type met een echt Oostersch gelaat, fraai gekleed en zich zeer wel voordoende. Zij was vreemdelinge, sprak niet anders dan Fransch en vond die buurt een echte achterbuurt zoo eigenaardig dat zij niet anders kon doen dan daar eens een kijkje te nernen. Bier drinken, fi done, in haar laud was alleen wijn iets wat dames konden gebruiken, vandaar de bestelling van een halve flesch. Zij vond het aardig nu juist in Holland te wezen, omdat het nu het kroningsjaar was, want //la jolie reine de la Hollandehad zij reeds verscheiden malen gezien en het zou haar aan- genaam zijn, kleine en groote muntstukken mede te nemen, waarop de beeltenis van die jolie reine prijkte, om daarmede haar vriendinnen te vereeren. Nu, de eigenaar der slijterij, een groot likeur- stoker, toevallig aanwezig, wilde haar wel daaraan helpen, en spreidde een zak zilvergeld uit, inhoudende eenige honderden guldens, rijksdaalders enz. Er werd gezocht en gewisseld en de schoone dame ging met haar geleider heen. Maar toen er werd opgemaakt hoeveel inge- wisseld was, bleek het, dat er 21 guldens en evenveel rijksdaalders waren verdwenen. Eerst twee uur later werd daarvan aan de politie kennis gegeven, en deze wist toen uit te visschen dat de schoone en haar geleider per tram in de richting van Leiden waren verdwenen. Een inspecteur is ze nu nagereisd. Reeds lang had zekere v. de K. te Utrecht vermoeden, dat zijn nauwelijks 16jarige zoon Piet, die met hard werken al een gulden in de week kon verdienen, aan het verkeeren was. Het voor- werp van diens min had hij evenwel nog Dimmer te zien kunnen krijgen, hoeveel moeite hij zich daartoe reeds had gegeven. Wel hadden de buren hem verteld, dat zij op dat punt gelukkiger waren geweest, en het minnend paartje meermalen te zamen hadden gezien, doch dezen hadden hem dan tevens medegedeeld, dat zij aanvankelijk hadden gedacht dat hij met zijn grootmoeder wandelde enz. V. d. K. stoorde zich echter aan al die praatjes niets, in de hoop van toch wel eens te zullen slagen. En dit gebeurde dan ook eergistereu- middag, toen hij welwillend door eene buurvrouw ingelicht dat zij in de Croeselaan dwaalden, zich derwaarts begaf en hen overviel. De zoon ging, zoodra hij zijn vader gewaar werd, op de vlucht, welk voorbeeld zijn liefje, zooals later bleek eene ruim 48jarige gehuwde vrouw, moeder van 8 kinderen, volgde. Zij moest zelfs bij een der bewoners aldaar bescherming tegen den vertoornden vader zoeken, Het behoeft niet gezegd te worden, dat zich in een oogenblik een aantal menschen voor die woning had verzameld, en dat zij menig woordje heeft moeten hooren, dat haar minder aangenaam ill de ooren zal hebben geklonken, maar willicht ten gevolge zal hebben, dat zij van hare verliefdheid zal zijn genezen. Te Algiers heeft een aannemer zich een kogel door het hoofd gejaagd. Zijne weduwe heeft op den dag zijner begrafenis zichzelve en hare twee kinderen met arsenicum vergiftigd en zich daarna opgesloten in eene kamer, waar zij een kolenvuur had aangelegd. Wegens het geheim houden van gevallen van phosphorvergiftiging zijn te Londen de heeren Bryant en May, lucifersfabrikanten veroordeeld tot geldboeten tot een bedrag van 20 p. st. en de kosten van het proces. Reeds een paar jaar ge- leden werden zij beschuldigd van ontduiking der fabriekswetten en het stil houden van phosphor- vergiftigin'geu onder hun personeel. De toen ver- spreide berichten spraken zij evenwel met veront- waardiging tegen. Thans is echter gebleken, dat zij waarheid bevatten en dat er in de fabriek vele gevallen van vergiftiging met doodelijken afloop zijn voorgekomen zonder dat de regeering daarmede in kennis werd gesteld, wat door de wet geeischt wordt. De Staatsinspecteur Vauhan, die als getuige werd gehoord, verklaarde dat Bryant en May de wetten stelselmatig hebben ontdoken in gemeen- schap met den fab'rieksdokter, die zich verbonden had om nooit in zijn attesten den dood zijner patienten aan phosphorvergiftiging toe te schjdjven. Curiositeitshalve maken we melding van een ingezonden stuk in de Evening Post, die te New-York verschijnt. Iemand, die zich noemt May Flower, betoogt daarin, dat Amerika uit naam der menschelijkheid en beschaving, niet alleen de Filippijnen moet nemen om ze in de zegeningen der Amerikaansche beschaving te doen deelen, maar ook Borneo, Java, Sumatra en de omliggende eilanden. 't Gaat eigenlijk in eene moeite door, want de Hollanders zijn niet zooveel sterker dan de Spanjaarden, al hebben ze wat meer geld. En nu is 't er een verschrikkelijke toestand. De inboorlingen mogen het Mohammedanisme, het Boeddhisme en het Confusianisme beleiden en andere duivelsche uitviudingen, ja, vele stammen doen aan veelwijverij. Met al die misbruiketi zouden de Amerikaansche civiele en militaire gouverneurs korte metten maken. En als die landen dan eenmaal ter wille van de humaniteit genomen waren nu ja, dan kou men profiteeren van de rijkdommen der eilanden. De ontwikkeling daar van door Amerikaansche ondernemers zou zeer voordeelig zijn. Zij, die voorwerpen of bescheiden betreffende het Huis van Oranje-Nassau tijdelijk mochten willen afstaan voor bovengenoemde Tentoon stelling te MIDDELBURG te houden van 23 Augustus tot 2 September a. s. worden uitgenoodigd daarvan voor 30 dezer opgaaf te doen aan de H.H. J. STURM te Ter Neuzen of D. J. OGGEL te Axel. Aan gegadigden wordt kennis gegeven dat de openbare verkooping van allerlei ten verzoeke van HENDRIK BAART, zal worden voortgezet op Maaudag den 13 Juni 1898, des namiddags ten 1 ure, ten huize van Bernard de Boij te Ter Neuzen aan de R. C. Kerk. Notaris DE RIDDER. DAGEN. Yoorm. Nam. Zaterdag 11 Juni. 7.3 7.35 Zondag 12 8.6 8.39 Maandag 13 9.12 9.46 Dinsdag 14 10.18 10.49 W oensdag 15 11.19 11.46 Donderdag 16 12.10 Vrijdag 17 u 0.34 12.55 Inde eerste helft der maand Juli a. S. zullen ten overstaan van Notaris J. de Yos, te Middelburg, worden geveild, verzoeke erven wijlen den heer I. VAN DE VELDE, Huned" HOFSTEDE te Kamperland, groot 85,4290 Hectaren, en die te B o r s e 1 e groot 58,7400 Hectaren. Hartelijke dankbetuiging voor de vele blijken van deelnemende belang- stelling in het voor mij zoo smartelijk verlies door het overlijden mijner echtgenoote. Delft, 10 Juni 1898. J. DE WILDE Jz. Voor de talrijke betuigingen van deelneming in het verlies onzer dochter MAATJE L E Y I N A, betuigen wij ook namens de familie onzen welge- ineenden dank. Ter Neuzen, Juni 1898. A. KLAASSEN. M. KLAASSEN—De Bruijne. Spoedig had ik haar ingehaald. De nacht was zoo donker, dat ik haar bijna aanraakte voor ik hare schimachtige gestalte zag. Ik deed haar stilstaan door mijne armen om haar heen te slaan. Zij worstelde hevig tegen. Mij tot haar oor buigende, zeide ik //Ik ben het, Willem Anna, liefste Bij 't hooren mijner stem staakte zij de worste- lm Jk ben blij, dat ik je gevonden heb Den Hemel zij dank hiervoor zeide ik. ,/Laat ons teruggaan, zoo spoedig mogelijk." z/Terug? Neen! Ga voort, voortnep zij uit. //Nog een wijl langs den weg door den sneeuwstorm voort, tot je het loon der zonde De woorden vlogen haar uit deD mond. Door de duisternis heen zag ik, dat haar gelaat witter was dan sneeuw. Hare groote, donkere oogen, vol nameloos leed, blikten mij op vreemde wijze aan. ,/Wees kalm, liefste," sprak ik en trachtte hare hand in de mijne te nemen. Toen ik poogde ook haar rechterhand meester te worden, viel er iets uit; het gaf, toen het op den grond viel, een klauk als van metaal. Ik bukte mij om het voorwerp op te rapen. Terwijl ik dit deed, rukte zij zich met een wilden kreet los. Als krankzinnig de woorden,/Het loon der zonde herhalende, ontvluchtte zij mij en verdween in de duisternis. Terwijl ik haar achternasnelde, sidderde ik, want ik gevoelde nu eerst, wat zij had laten vallen. Het was een klein pistool. Al hoewel de aanraking van het metaal koud moet geweest zijn, scheen het mij te branden als een kool vuur. Onder het loopen wierp ik het ver, ver van mij. Hoe kwam dat dezen avond in Anna's hand Ik liep als dol voort. Lang duurde dit ech ter niet. Ik stiet met den voet tegen een steen en viel op den grond. Ik kon bijna geen adem halen, zoo hard had ik geloopen. Het duurde eenige oogenblikken alvorens ik voldoende bekomen was om op te staan. Anna moest met haar krankzinnigen spoed een grooten voorsprong op mij verkregen hebben er was geen mogelijkheid meer haar in te halen. Ik voelde de aanraking van het pistool nog in mijne hand. Nog klonken mij Anna's woorden in het oor. //Ga voort, nog een wijl langs den (Wordt ver.olgd.) De bewoners van bovengenoemde straat worden uitgenoodigd ter bijwotiing eener vergadering op Maaudag 13 Juni, 's avonds om 8 uur, bij den heer C. M. de Jager, aangaande KRONINGS- FEEST. EENIGE BEWONERS. Het fotografisch atelier van G. N. NAGEL- KERKE, is iederen dag voor poseeren geopend. Speciale inrichting voor vergrootiugen naar ieder verbleekt portret. Mooi werk. Zeer lage prijzen. P. S. Voorhanden een prachtige sor- teering LIJSTEN en PASSEPARTOUTS. Ondergeteekende beveelt zich aan tot het geven van BOUWKUNDIGE LESSEN, voor timmer- lieden en metselaars. J. W. WARNIER, Hulst. Bouwkundige. speciaal voor Molenaars. Gevestigd te Utrecht, opgoricht in 1873. Yolgens reglement heeft dit jaar in het district Goes de verkiezing plaats van Districts-Cornmis- sarissen en wel te Goes op Dinsdag 14 Juni, 's morgens ten half twaalf uur, bij mej. de wed. H. J. Molhoek, //Prins van Oranje" en te Ylissingen in het Cafe van den heer Bos, aan de Noordzee Boulevard, op Woensdag 15 Juni, 's morgens ten 10 ure. Korenmolenaars die deelhebbers wenschea te worden, kunnen de vergadering bijwonen. De Directeur, M. MOL. Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op Dinsdag 14 Juni 1898, des voormiddags te 91/2 uur en zoo noodig, des Woensdags 15 Juni 1898, des namiddags te l1/, uur, in het Hotel de Nederlanden van mej. Susijn te te Ter Neuzen, in het Axminster-, Brusselsche-, Tapestry en Sajetten Axminster, Smyrna en Naturel (met en zonder Grieksche Randen) en andere KARPETTEN, MAT- TEN, KLEEDJES, vele restanten Tapijten.fluweelen en andere Tafel- kleeden, CrSme en andere Vitra- ges, Over- en Statiegordijnen, gebloemde wollen Dekens, Statie- Dekens, Engelsche Spreien, Zijde, en vele nieuwe Vlaggen, enz. enz., Alles te BEZICHTIGEN Maan- dag 13 Juni van 2 tot 6 uur. Koopen tot en met f5,— contant. Betaaldag van het overige 1 October 1898. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van JOHANNES DE FEIJTER Az. aldaar, op Dinsdag 21 Juni 1898, des namiddags 2 uren, nh verleend Rechterlijk bevel, in het logement bewoond door Mej. de wed. Rolef te Axel, verkoopeu Koop 1. 3 hectaren 76 area 30 centiaren of 8 gemeten 134 Roeden BOUW- EN WETLAND, gelegen in de polder Beoosten en Bewestenblij gemeente Axel, tusschen den Spoorweg en den Armendijk, kadaster sectie E nummers 242, 243 en 595. Koop 2. 1 hectare 72 aren 74 centiaren of 3 gemeten 263 Roeden WEIUAND, gelegen in voormelden polder en gemeente, tusschen het kanaal en den Spoorweg, kadaster sectie E nummer 708. Boomprijs 300. Grond- lasten 15,23. Polderlasten 40,90. Aanvaarding der goederen 1 November 1898. BetaliDg der koopsom 3 maanden en onkosten 7£ 8 dagen. Nadere inlichtingen ten kantore van voor- noemden Notaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3