Volksbfbliotteek Ter Renzensche Ziekenfonds. Leger des Heils. i Kolonel COSANDEY, bekendmakingT K A P D A G Kolenyereeniging „DE VO0RZORG." Csemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. te Ter Neuzen. DAN. B U IJ Z E. Arts. zelschap te Overslag ffEendracht," fanfarengezel- schap te Wachtebeke; „De vrije Zonen," fanfaren gezelschap te Wachtebeke; „Samenwerking," fanfarengezelschap te Sluiskil en „Eikels worden boomen," fanfarengezelschap te Westdorpe. Aan de deelneinende maatschappijen zal eene herinneringsmedaille worden uitgereikt. Vorige jaren trok dit feest steeds veel bezcekers en liep alles in de beste orde af, dank zij de goede zor- gen van het bestuur der vischmaatschappij //de palingvrienden." Moge die maatschappij ook thans weer voldoening van haar werk hebben. ~RECHTSZAKEN, Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van Vrijdag 27 Mei het volgende vonnis uitgesproken P. A. v. 0., oud 30 j., polderwerker, geboren te Hontenisse, zonder bekende woon- of verblijf- plaats hier te lande, is wegens vernieling veroor- deeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. KantoDgerecht te Ter Neuzen. Hij keek van mij naar Anna met een wantrou- wende blik, terwijl ik van mijn stoel opstond. //Willem Dijkstra, een oud vriend van mijne inoeder en mij," zei ze kalm. ,/Mijnheer Haakrna," st.elde zij vervolgens voor. Toen zij den binnen- getredene met dezen naam, die nu ook haar naam was, aanduidde, overtoog een bios haar geheele gelaat. Ik boog werktuigelijk, waarna wij over het weer en over oubeteekende zaken eenige opmer- kingen maakten, die zeer verstrooid waren. Ik reikte Anna de hand ten afscheid en verliet het huis met het gevoel, dat ik de ellendigste man in Nederland was. Anna was dus gehuwd en dat nog wel in 't geheim Hoe kon zij daarin hebben toegestemd Hij die hare liefde gewonnen had, wat voor een man was het? Indien hij het voorwerp zijner overwinning niet aan de wereld durfde vertoonen, moest hij moeilijk te voldoen zijn. //Hond, schurk, gluiper, lafaard schold ik in mijn binnenste. Dien nacht sliep ik niet. Des morgens schreef ik uit mijn hotel aan Anna. Ik bood haar mijne gelukwenschen aan. Met geen enkel woord zinspeelde ik echter op het geheime van haar huwelijk, noch op de ellende die dikwijls het gevolg van zoo'n geheimhouding js. Ik smeekte haar, zich te herinneren, dat wij tvrienden waren, en dat, wanneer zij ooit de liulp Dinsdag ging een jongetje van vijf jaar te Lekkerkerk, met zijn vader uit melken, geraakte te water en verdronk. Te Sijbekarspel viel het zesjarig zoontje van B., terwijl de moeder even afwezig was in een gierput en stikte. De vraag naar plaatsen op tribunes te Amsterdam, orn den intocht der Koningin en den allegorischen optocht te kunnen zien, is volgens het //Hbl." zeer groottal van plaatsen zijn reeds verhuurd. Op de tribune tegenover de Weesperpleinbrug is plaats voor 218, op die bij het Paleis voor Yolksvlijt voor 424, op het Frederiksplein voor 518 en op die in de Raadhuisstraat voor 304 personen. Alle plaatsen op deze tribunes, die overdekt zijn, kosten f 20. Een tweede tribune in de Raadhuisstraat, niet overdekt, biedt ruimte voor 1171 personen. De 371 bovenplaatsen kosten f 15, de 800 daaronder gelegene 10. Dinsdag had een wielrijdster te Utrecht het ongeluk in botsing te komen met een wagen, waarvau de wielen haar over de beenen en den hals gingen, tengevolge waarvan zij ernstig ver- wond werd. Ter verpleging gedragen in de woning eener familie, schrikte de vrouw des huizes, die reeds ziek was, zoo hevig bij het gezicht der gekwetste jonge dame, dat zij reeds is overleden. De wielrijdster verkeert niet in levensgevaar. Verdacht van een oom uit Dortmund voor ongeveer 11,000 mark te hebben opgelicht, zijn te Enschede twee Duitsche knapen van 17jarigen leeftijd gearresteerd. Zij waren in gezelschap van een ouder persoon, die mede is ingerekend, en die van plan was naar Amerika de wijk te netnen. Dinsdagavond zou te Sliedrecht een beren- leider in een der koffiehuizen zijn beerije kunsten laten vertoonen. Toen de voorstelling bijna afge- loopen was, viel de beer onverhoeds den herbergier aan en gaf dezen, terwijl hij reeds op den grond lag een paar knauwen in het been. Toen hij aanstalten maakte om zijn prooi nog verder toe te takelen, gelukte het den waard, geholpen door den berenleider, om aan deze ongewenschte kunstvertooning te ontkruipen. Het zaaltje was natuurlijk in een oogenblik door de angstige en gillende toeschouwers en toeschouwsters verlaten en het gelukte daarop spoedig den beer in zijn hok op te sluiten. Gelukkig had hij maar twee tanden, maar toch zijn de knauwen leelijk aan- gekomen. Een treurig voorval heeft Donderdagmorgen te Groningen plaats gehad. De kazerne aan het Nieuwe Kerkhof wordt afgebroken. Reeds eenige weken zijn daarmede vele mannen bezig en veel is er reeds gesloopt. Nu waren Donderdagmorgen vijf mannen aan den frontmuur bezig met den bovenkant los te maken, toen plotseling een alleen- staande zijmuur van eenige steenen dikte omver viel. De mannen geraakten er onder. Een hunner, Hendrik Jan Dieters, een flinke 17jarige zoon van den aannemer, was onmiddellijk dood. Twee anderen, Jacob Fokkes Borgman en Jan Hoogeveen, werden belangrijk gekwetst, de eerste aan den linkerarm, die, totaal verbrijzeld, vermoedelijk geamputeerd zal moeten worden, de ander aan den rug. De eerste is in het academisch ziekenhuis opgenomen, de andere is naar zijn woning gebracht. De beide laatsten, Rutger Radema van Foxhol en Mekko Duns kwamen er beter af. Beiden gingen op aanraden van eenige geneeskundigen, die spoedig op de plaats des onheils tegenwoordig waren, naar hunne woningen. Ze konden zich daar onder geneeskundige behandeling stellen. Radema heeft aan de recliterzij een rib gebroken, en is verder aan den rug licbt gekwetst. Duns was op den steel van een houweel gevallen en daardoor aan de borst licht gewond. De ongelukkige jonge doode heeft men eerst naar het academisch zieken huis vervoerd, terwijl hij later naar het ouderlijk huis zou worden gebracht. De aannemer had zijn werkvolk tegen ongevallen verzekerd. Een EranQaise, die te Brussel in de gevangenis zat wegens het uitgeven van valsch geld, kreeg verlof een bezoek van haar zuster te ontvangen. Vreemd genoeg liet men de beide meisjes alleen. Zij maakten daarvan gebruik om van kleeren te verwisselen, waarna de gevangene kalm weg de gevangenis verliet. Later vond men dat de be- zoekster in de eel zat, iu de kleeding der gevangene. Daar de Belgische wet geen straf bedreigt, tegen hen, die een gevangene helpen ontvluchten, moest de plaatsvervangster in vrijheid worden gesteld. Uit Amerika kondigt men eene groote ver- betering aan de telefoon aan. Te New-York en in eenige andere groote steden van de Vereenigde van een vriend mocht noodig hebben, een woord van haar voldoende zou zijn om mij tot haar te doen komen. Het was alsof ik een voorgevoel had, dat zij ellende zou hebben te verduren daarom smeekte ik haar, zich steeds onze vriendschap te herinne ren. Ik gebruikte nog woorden van afkeuring, noch woorden van liefde of verwijt. Vaarwel, Anna, droom van mijn leven, vaarwel (Wordt vervolgd.) Staten is aan de toestellen een bord met cijfers aangebracht, waardoor men in de gelegenheid wordt gesteld, dadelijk met een ander verbinding te krijgen, zonder bemiddeling van het centraal- bureau. Wil men b v. n°. 241 oproepen, dan heeft men eenvoudig op de cijfers 2, 4, 1 te drukkenen is het gesprek afgeloopen, dan kan men door een ander knopje het bord weer op 0 brengen, en de verbinding is verbroken. Deze vinding zal niet alleen den telefoondienst veel goedkooper maken, daar de menschelijke be- diening grootendeels zal vervallen, maar ook een zegen zijn voor de zenuwen van telefor.eerende menschen, die thans door onjuiste verbindingen, ongevraagd afbreken enz. vaak in onaangename mate geprikkeld worden. Eindelijk heeft de politie te Barcelona de hand gelegd op een beruchte oplichtersbende, welke, onder het voorgeven het geheim van een verborgen schat te kennen, in vele landen oplichterij pleegde. Hoewe] het bedrog voor iedereen, die even nadacht, zoo duidelijk mogelijk moest zijn, bewijst de volharding, waarmede de operaties werden voortgezet, dat er toch nog heel wat lieden inliepen. Naar men uit Oron (Algerie) meldt, is op een naburig dorp een geheel gezin, bestaande uit een boerenknecht met vrouw en drie kinderen van drie tot dertien jaar, vermoord, vermoedelijk door een Marokkaan, die zich met twee muilezels uit de voeten heeft gemaakt. Blijkens het jongste nummer van The Lan cet heeft de heer Th. Domela Nieuwenhuis die indertijd met goed gevolg zijn arts-examen in Zwitserland heeft afgelegd en als arts den Grieksch- Turkschen oorlog meemaakte, waardoor hij tot kapitein bij den geneeskundigen dienst bevorderd werd thans ook in Engeland het arts-examen gedaan, waardoor hij nu bevoegd is ook daar te lande als geneesheer op te treden. Eenigen tijd geleden heeft de heer Domela Nieuwenhuis aan de uniyersiteit te Lausanne gedurende den tijd eener wetenschappelijke reis van prof. Bugnion op diens verzoek en met goedkeuring van de medische faculteit en de Zwit- serscheregeering zijn colleges tijdelijk waargenomen, ofschoon hij vreemdeling was en destijds slechts 24 jaar oud. De heer Nieuwenhuis zoon van F. Domela Nieuwenhuis te Amsterdam vertrok, met het oog op zijn studien, reeds op zeer jeugdigen tijd naar Zwitserland. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 28 Mei. 6.42 7,12 Zondag 29 7.45 8.19 Maandag 30 8.53 9.26 Dinsdag 31 9.58 10.29 Wo uisdag 1 Juni. 10.58 11.25 Donderdag 2 11.51 Vrijdag 3 0.14 12.38 Heden overleed te Delft in den leeftijd van 27 jaar mijn geliefde echtgenoote MAATJE LEYINA KLAASSEN, mij nalatende een kindje van eenige dagen. J. DE WILDE Jz. Delft, 27 Mei 1898. Heden ontvingen wij de treurige tijding van het overlijden onzer dochter MAATJE LEYINA, in den leeftijd van ruim 27 jaar. A. KLAASSEN. M. KLAASSENDe Bruijne. Ter Neuzen, 27 Mei 1898. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalaten- schap van wijlen den heer J. L. van IJsselsteijn, gelieve daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den ondergeteekende. H. C. E. YAN IJSSELSTEIJN. SLUITING van het leesseizoen 1897/8 op heden 28 Mei. Den lezers wordt verzocht lieden alle hoeken terug te brengen. Het Bestuur houdt zich beleefd aanbevolen voor het in ontvangst nemen van geschikte boekwerken, daar veel noodig is voor het goede doel. HET BESTUUR. Op Zaterdag 28 Mei a. s., zal een algemeeene vergadering plaats hebben bij Jos. Goethals, (Zwaantje), Ter Neuzen en op Maandag 30 Mei 1898, bij C. van Hecke te Sluiskil. Bij deze elegenheden kunnen nieuwe leden zich aanmelden. J. HUIJSSEN, Secretaris. Het Bestuur maakt bekend dat aan Dr. H. B. van Nes, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli a. s., eervol ontslag is verleend als geneesheer van het tonds en dat de leden tot het bekomen van genees- en heelkundige hulp, zich vanafgenoemd tijdstip ook kunnen wenden tot den heer Het Bestuur voornoemd, H. C. E. VAN IJSSELSTEIJN, Voorzitter. J. A. DE JONGE, Secretaris. !j Op Vaandtg den tweeden Pinksterdag den 3()s«en Mei e. k. I zal een li j-jjl worden gehouden, in den THEETUIN p van den heer Blassiau, tegenover het statioD, S geleiddoor K Chef-Secretaris, j| bijgestaan door vele officieren en soldaten. SAMENKOMSTEN 's morgens ten 10 |p ure en 's middags ten 2 ure, en 's avonds ten 7,30 in de zaal van het Leger des Heils. [i Ingang 10 cent. 1 if 1 BsasiaEasasasasaEEsasmBasssasBsaa Het Bestuur van den KLEINE ZEVENAAR- POLDER maakt bekend, dat de gewone jaarlijksche vergadering van stembevoegde ingelanden zal ge houden worden op Donderdag 2 Juni 1898, des voormiddags 10 ure, in het ,/Nederlandsch Logement", bewoond door mej. de wed. F. A.. Susijn, alhier. Ter Neuzen, 27 Mei 1898. Het Bestuur voornoemd, JOZ. DE FEIJTER, Dijkgraaf. M. VERBRUGGE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van de polders BEOOSTEN- EN BEWESTENBLIJ maakt bekend: dat eene vergadering van stembevoegde Inge landen is belegd op Woensdag den 8 Juni 1898, des voormiddags om 10^ uur, ten huize van mej. de wed® Rolff te Axel dat de rekening van ontvangsten en uitgaven over 1897/98 en de begrooting voor 1898/99 met de memorie van toelichting gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zal liggen en de begrooting na vaststelling door de ver gadering van Ingelanden met de memorie van toelichting andermaal gedurende acht dagen na dien dag ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zal liggen, dat voormelde stukken in afschrift of in druk tegen betaling der kosten te bekomen zijn. Het Bestuur voornoemd, A. A. VAN HAELST, Dijkgraaf. H. L. J. MAERTENS, Ontvanger-Griffier. Hulst, 28 Mei 1898. Het Bestuur van den CATHARINAPOLDER maakt bekend dat van den 30 Mei tot en met den 14 Juni a. s., ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Hulst ter inzage ligt en tegen betaling der kosten in afschrift te verkrijgen is a. de Rekening en verantwoording over het dienstjaar 1897/98 b. de Begrooting voor het dienstjaar 1898/99, met de daarbij behoorende memorie van toelichting 2°. dat de algemeene vergadering van Ingelanden zal gehouden worden op Woensdag 15 Juni 1898, des voormiddags lO1^ ure, ten huize van mej. de wed. L. B. A. Rolff te Axel, en 3°. dat de hiervoor sub b. bedoelde begrooting, na door de vergadering van ingelanden te zijn vastgesteld, gedurende acht dagen ter hier- boven aangeduide plaatse ter inzage zal worden gelegd. Boschkapelle, den 27 Mei 1898. Het Bestuur van den Catharinapolder, W. SCHEELE, Dijkgraaf. J. VOGELVANGER, Ontvanger-Griffier. Zitting van 26 Mei 1898. Vernnrdeeld zijn A. S., werkman te Axel, ter zake van het geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder zijne hoede staand gevaarlijk diertot eene boete van f 3, aubsidiair 2 dagen hechtenis. V. J. K., arbeider te Sas van Gent, ter zake van het zonder recht zijn niet uitvliegend pluimgedierte laten loopen in een tuin tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. v. W., visscher te Philippine, ter zake van het visschen met ander dan geoorloofd vischtuigtot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. J. v. M., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van het loopen over de brug van een rijkskanaal, voordat zij geheel gesloten is; tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. P., M. v. W., A. v. H., zonder beroep, alien te Hoek, ter zake van het rapen van schelpvisch ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. V., landbouwer te Hoek, en B. v. H., zonder beroep te Assenede, ter zake als voren; ieder tot eene boete-van 2, subs. 2 dagen hecht. A. d. M., visscher te Philippine, ter zake als voren tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. d. D., M. W. M C. H., werklieden te Ter Neuzen, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. J. d. N., schilder en bierhuishouder te Ter Neuzen, le. ter zake van open bare dronkenschap, dnemalen gepleegd tot 3 boeten elk van f 1, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete, en 2e. ter zake van het te Ter Neuzen een openbaar bal geven zonder schriftelijke vergunning van den burge- meester, veertien malen gepleegdtot veertien geldboeten, elk van f 3, subs. 2 dagen hecht. voor iedere boete. L. Z., sloeproeier en bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake van het Ter Neuzen een openbaar bal geven, zonder schriftelijke vergunning van den burgemeester, viermaal gepleegd tot vier geldboeten elk van f 3, subs. 2 dagen hecht. voor iedere boete. E. G., herbergier te Ter Neuzen, ter zake als voren, tweemaal gepleegd tot twee geldboeten elk van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor iedere boete. W. J. v. D., werkman en muziekant, ter zake van het in een herberg het bedrijf van muziekant uitoefenen, zonder vergunning van den burgemeestertot eene boete van f 0,50, subs 1 dag hecht. J. v. L., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschaptot eene boete van 0,50. A. C. v. W., bootwerker, J. P. V., zonder beroep, C. A. G., werkman, alien te Ter Neuzen, J. v. G., zonder beroep tc Sas van Gent, ter zake als voren ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. S., timmerman te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. D P., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als roren, tweemaal gepleegd; tot twee boeten van f 1, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. A. D. v. A., koopman te Ter Neuzen, ter zake als voren, driemaal gepleegd tot 3 boeten elk van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor iedere boete. E. v. B., koopman te Westdorpe, en C. P. K., tijman te Ter Neuzen, ter zake als voren, tweemaal gepleegdieder tot twee boeten elk van f 3, subs. 2 en 3 dagen hecht. voor elke boete. C. d. H., sloeproeier te Ter Neuzen, ter zake als voren, bij tweede herhalingtot eene boete van f 6, subs. 3 dagen hecht. E. F. C., koopman, zwervende, ter zake als voren; tot 2 maal 3 dagen hecht. C. v. K., kleermaker te Ter Neuzen, ter zake als voren; viermaal bij derde herhaling; tot 4 maal 10 dagen hecht; J. P., werkman te Zaamslag, ter zake als voren vijfmaal bij derde herhaling gepleegdtot 5 maal 8 dagen hecht. J. A. d. W tuiuman te Ter Neuzen, ter zake als voren zevenmaal bij vierde herhaling gepleegd; tot 7 maal 14 dagen hecht. (Infslagen van reclitsvervnlging J. K leur- der te Ter Neuzen, ter zake van overtreding brandweer- reglement. I'rijgesprolten t A. G. d. E.. werkman te Ter Neuzen. ter zake van het als muziekant uitoefenen van zijn bedrijf in een herberg, zonder vergunning van den burgemeester. H ir H H If

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3