BUROERLIJKE STAND. e/Hbl." dat de trein, waarmede eenige onzer landgenooten over de P. en G. spoorweg reiaden, een ongeluk heeft gehad, maar de reizigers er alien goed zijn afgekomen. Het was een extra trein, die den heer J. de Goeje en eenige andere ,/rijke Hollandsclie vrienden, die hun geld in die landstreken wenschten te beleggen", vervoerde. Door de zware regens was er een kleine stroom ontstaan, die een brug ondertnijnde en zoodanig verzwakte. dat deze instortte en de locomotief in de rivier viel. De machinist en de stoker werden gedood, maar verdere ongelukken waren niet te betreuren. Den Haag is in rep en roer. Waarom Yanwege den hoofdelijken omslag. De Hagenaars kregen hun aanslagbiljetten voor den hoofdelijken omslag thuis en ontwaren dat ze geweldig zijn opgeslagen. Verdubbeling is al zoowat 't minste, dat men krijgtzoowel onder de kleinen als onder de grooten zijn er, die nog met veel meer zijn opge- voerd. In de middenklasse (menschen in woningen van 300 a f 500 huur) hoort men algemeen, dat ze zoowat tweemaal zooveel te betalen krijgen maar iemand, die op kamers woont, klom van f SO tot f 100een juffrouw, die van een pensioentje leeft, zag haar aanslag van 6 op 20 brengenzeer vermogenden kregen een f 1000 opslag, enz. Het vooruitzicht een kleinigheid, een reeren bed, een gouden dameshorloge, enz. enz. te kunnen winnen, had een aantal dienstmeisjes, naaistertjes en anderen gehoor doen geven aan de verleidelijke aanbieding van een jongmensch om een kansje te wagen in eene loterij onder de ziuspreuk //Wie niet waagt wie niet wint", kantoor gevestigd in de Koninginnestraat te 's Gravenhage. De loterij zou op de gebruikelijke manier plaats vinden en verband houden met de 360e Staatsloterij (thans trekt pas de 357e) en binnen 8 dagen zou de trekking afgeloopen zijn. Natuurlijk werden de loten slechts vluchtig nagekeken, maar toen men na verloop van die 8 dagen van de loterii niets meer hoorde, kwam men tot de ervaring, dat men bedrogen was, zooals reeds zoorele malen gebeurd Van de geheele loterij bestond niets en het bureau in de Koninginnestraat was natuurlijk niet te vinden. Tegen den loterij-houder die Maandag niet voor de Haagsche rechtbank was verschenen, werd 6 maanden gevangenisstraf geeischt. Te Rotterdam zal binnenkori ook een //Blauw Huis" worden opgericht, in den trant van het jWitte Huis." De Amerikaansche wijze van bou- wen, nl. het aanbrengen van steeds meer verdie- pingen, vindt daar ter stede meer en meer ingang. Nu nog een //Rood Huis" en de driekleur is compleet. Zaterdag 11. had in de Kathedraal te Lichfield een eigenaardige plechtigheid plaats en wel de nitbanning van een geestelijke der staatskerk, die zich tegenover een jonge dame had misdragen. De bisschop las het kerkelijk ronnis voor, waarbij de zondaar werd uitgesloten tot hij tegenover een bevoegd geestelijke voldoende bewijzen van berouw had gegeven. De plechtigheid eindigde met psalmgezang en gebed. Te Napels is in den ouderdom van 106 jaar een man gestorven, die vermoedelijk de laatst overgeblevene is van het //groote leger" dat met Napoleon I in 1812 naar Rusland trok. Daniel Yalente was in 1791 te Messina geboren en trad op zijn 16de jaar in dienst. Na zijn terugkeer uit Rusland werd hij schoenmaker te Napels en moest op hoogen leeftijd den kost verdienen met op straat schoeusmeer en lucifers te verkoopen, die hij in een bak droeg waarop zijn qualiteit van oud-soldaat van Napoleon, drager der St. Helena-medaille, vermeld stond. Eenige jaren geleden trok een Duitscher zich het lot aan van den ouden man, die ook voor een zuster had te zorgeu, en liet hem maandelijks bij den Duitschen consul een som gelds uitkeeren, die meer bedroeg dan de arme kerel ooit verdiend had. De oorlog met Spanje schijnt op het gezellig verkeer in de Vereenigde Staten niet den minsten invloed te hebben. Eenige dagen geleden namelijk maakte zekere mevrouw Celia Wallace in het auditorium te Chicago verbazenden opgang; met een even origiueel als schitterend toilet. Zij droeg een costuum van goudbrocaat zijde, dat haar ruim 40,000 had gekost. Bovendien was zij van het hoofd tot de voeten behangen met diamanten en andere edelgesteenten, waarvan de waarde door kenners geschat wordt op pirn. f 260,000. De exentrieke dame is niet zooals men wellicht zou meenen een jonge, lieftallige miss, maar een 60jarige weduwe, die een waren hartstocht heeft voor diamanten, waarvan zij dan ook een bewonderenswaardige collectie bezit. Daar zij ze niet alle tegelijk kan dragen, kwam mrs. Wallace op het denkbeeld, ze „uit te zaaien" over haar costuum. Zelfs de strooken harer rok- ken waren met diamanten bezet. Zondagavond is boven Wiesbaden een orn- streken een zeldzaam zwaar onweder losgebarsten. Het begon met een hagelslag, die gedurende 10 minuten aauhield en den grond een paar centimeter hoog met dikke ijsklompjes bedekte. Tal van vensterruiten moesten het ontgelden. Daarop volgde een onweder met een stortregen die 2 uur aanhield en vele kelders deed onderloopen. De kerkhoven zijn deerlijk gehavendin de tuinen en kweekerijen is de verwoesting treurigin de dorpen is veel vee verdronkende oogst is voor rele boeren vernield. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 357»te STAATSLOTERIJ. is. Yergadering van Vrijdag 20 April 1898. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Harte, Van IJsselsteijn, De Feijter, Moes, Wieland, Visser, Van der Hooft, De Koeijer, Van der Moer en Dees. Afwezig de heer Grenu, wegens nitstedigheid en de heer Van den Hoek, wegens ongesteldheid. Een vacature. Na opening der vergadering worden de notulen der voorgaande gelezen, welke worden goedgekeurd. Daarna komt achtereenvolgens aan de orde 1. Onderzoek geloofsbrief en verdere stukken nieuw gekozen lid van den Raad. Voor het onderzoek daarvan wordt door den Voorzitter •ene commissi* benoemd, bestaande nit de heeren De Feijter, Visser en Van der Moer. De eommissie verwijdert zich tot het verrichten van haren arbeid. Weder ter vergadering komende adviseert de eommissie bij monde van den heer De Feijter tot goedkeuring. De Voorzitter geeft alarm lezing van het Prov. blad, beyattende het voorgeschreven model van het te nemen loe- latings besluit, waarin o. m. voorkomt een verklaring dat geen informaliteiten hebben plaats gehad die van invloed konden zijn op den uitslag der stemming. De heer Van der Moer zegt dat de eommissie daarmede niet bekend wasdit heeft zij niet bij de te onderzoeken stukken gehad, want dan zou haar advies wellicht anders hebben geluid. Hij beweert wel niet dat er een informaliteit heeft plaats gehad die op den uitslag van invloed kon zijn, maar in de bus van Sluiskil is toch een briofje te veel gevonden. De eommissie heeft dit gelaten voor wat 'twas maar nu pertinent moet verklaard worden dat er geen informaliteit heeft plaats gehad wordt het moeilijker. Verschillende leden beamen dit. De heer Wieland kan niet in gemoede zeggen dat het op den uitslag van invloed is geweest, evenmin als hij het tegen- deel kan bevestigen. Waar er echter geen bezwaren van buitenaf worden ingebracht wil hy er ook geen bezwaar tegen maken en er zich bij neerleggen. Verschillende gedempte opmerkingen worden gemaakt, waaruit, op te maken valt dat de leden van het stembureau te Sluiskil overtuigd zijn dat het overtollige briefje bianco uit de bus gekomen is, waarop de heer Van IJsselsteijn het jammer vindt dat van dit vermoeden geen melding is ge maakt in het prooes-verbaal. De Voorzitter meent dat er geen bezwaar tegen kan zijn om het besluit zooals het is geformuleerd te nemen, daar de leden van het stembureau hier aanwezig, van meening zijn dat het van geen invloed is geweest. Na nog eenige discussie stelt de heer Van der Moer voor in het toelatingsbesluit het volgende in te lasschen dat in de stembus in het 2® district (Sluiskil) bij de opening is gevonden een biljet meer dan door het stembureau was opgeteekend dat dit te veel gevonden biljet was, zeer vermoedelijk, een der twee in die bus gevonden bianco biljetten dat alzoo geene informaliteiten hebben plaats gehad welke geacht kunnen worden op den uitslag der candidaatstelling, stemming of herstemming van invloed te zijn geweest. Burg, en Weth. kunnen dan bij afzonderlijk schrijven de zaak nader toelichten. Het aldus geformuleerd voorstel wordt alsnu met algemeene stemmen aangenomen. 2. Benoemen leden stemhureauz Voor een eventueele stemming voor de Provinciale Staten worden de stembureaux als volgt aangewezen: Stemdistrict I (raadzaal) voorzitter de Burgemeester plaatsvervangend voorzitter H. C. E. van IJsselsteijnleden Van der Moer en Wieland, vierde lid P. Moes en plaatsver- vangers Sturm en Sibmacher Zijnen en voor het vierda lid H. J. Vooren. Stemdistrict II (Sluiskil): voorzitter Joz. de Feijter; leden L. de Koeijer en D. J. Dees, vierde lid H. de Boer, plaats vervanger* J. Lijbaart en I. de Groot, plaatsvervanger voor het vierde lid N. J. Imandt. Stemdistrict III (Java): voorzitter J. C. Harte; leden A. C. N. Grenu en A. Visser, vierde lid C. van der Hooft, plaatsvervangers R. Walraven en T. van Borssum Waalkes en plaatsvervanger voor het vierde lid Ch. L. van Bouchaute. JJ. Reclames Hoofdelijken Omslag. Aan het eind der zitting werden in geheime vergadering besproken twee reclames tegen het suppletoir kohier voor 1897 en in openbare zitting op voorstel van het Dag. Best, besloten den aanslag van J. Kooman te brengen van f 600 op 500 en die van J. Kielmai te handhaven. Aangehouden werden de reclames tegen het primitief kohier voor 1898. V*rzoek onderwijzer J. Verhage om eene gratificatie. Zooals men zich zal herinneren verzoekt adressant in zijn de vorige vergadering naar het hoofd der school om advies verzonden adres eene gratificatie, op grond dat hij ge durende eene aan school C bestaan hebbende vacature, in twee klassen dienst moest doen, wat grootere inspanning en meer tijd voor voorbereiding van hem vorderde. Sinds de vorige vergadering is van adressant een nader schrijven ingekomen, van den volgenden inhoud»Indien het verslag der laatstgehoudtn raadszitting juist is, dan zou door den aanwezigen wethouder beweerd zijn, dat onderge- teekende zijn adres inzond, zonder hiervan zijn patroon kennis te geven. Blijkhaar moet hier aan eene vergissing gedacht worden, daar adressant zoowel het voornemen tot het zenden van zijn verzoek, als het tijdstip van indiening aan het hoofd van school C heeft medegedeeld." De heer Van IJsselsteijn merkt op dat zijn uitdrukking niet goed schijnt te zijn begrepen, daar hij alleen wilde- te kennen geven dat Verhage zijn rekwest door tusschenkomst van het hoofd der school had moeten verzenden. Dan was de Raad er dadelijk mede op de hoogte geweest dat hij met voorkennis van het hoofd had gehandeld. Ingekomen is verder het advies van het hoofd van school C, waarin deze mededeeltdat aan den heer Verhage na het verlrek van den heer Van Doeselaar, op 1 Dec. 1897, het onderwijs geven in het eerste en tweede leerjaar werd opgedragen en deze daardoor 85 leerlingen onder zich kreeg. Daar hij 6 nren per week hulp kreeg, had Verhage ge durende 25 6—19 uren per week twee klassen. In die 6 uren moest hij echter gedurende 3 daarvan toezicht houden op eene afdeeling jongens uit het vijfde leerjaar, die in lokaal I schriftelijk werk rnaakten, welk werk hij opgaf en tevens nazag. Dit duurde tot 15 Febr. 1.1. toen het mogelijk werd aan Verhage 2 uren meer hulp te verleenen, wat bleef tot 1 Maart. Voor de avondschool had na 't vertrek van den heer Van Doeselaar ieder van 'tpersoneel om de 3 weken eene beurt meer. Hoewel Verhage niet meer uren heeft gewerkt, valt het toch niet te ontkennen, dat zijne taak aanmerkelijk meer inspanning eischte dan in gewone omstandigheden. Wat het zenden van het adres aangaat, daarvan heeft adressant hem tijdig kennis gegeven, doch hij onthield zich van een oordeel dienaangaande, meenende dat het een onder wijzer volkomen vrijstaat zooveel adressen aan autoriteiten en bevoegde machten te zenden als hij wil, onder dit voor- behoud echter, dat een hoofd der school in't algemeen alleen dan daaromtrent een advies uitspreekt, indien zulks door bevoegden gevraagd wordt. De heer Wieland heeft zich in de vorige vergadering sterk voor het verleenen eener toelage verklaard. Hij heeft echter sedert eens gei'nformeerd en stelt naar aanleiding daarvan de vraag, of er niet eens te veel onderwijzers aan de school zijn geweest. De heer Van der Moer meent dat dit met deze kwestie niets te maken heeft. De heer Wieland meent dat iemand dan wel een beetje meer zeggingskracht krjjgt als hij daarmede op de hoogte is. Als je een knecht wegstuurt en aan de anderen het werk opdraagt beginnen deze al spoedig te reclameeren. Sedert de vorige vergadering is deze kwestie bij hem in een heel ander licht gekomen en bljjken de meerdere werkzaamheden niet van zoo'n groote beteekenis te z\jn. l De heer Van IJsselsteijn merkt op, dat de onderwijzeres in de handwerken aan school C benoemd is op voorwaarde van 5 uren les geven per week, maar dat ze nu 12 uren lee geeft, zonder daar ook maar 't minste voor te vorderen. Jiee>r ^an ^er ^°®.r herhaalt, wat hij reeds meer heeft gezegd, dat het hem spijt dat de salarissen der onderwijzers met kunnen worden geregeld naar de capaciteiten die ze be- zitten daar rijp en groen over een kam moeten worden ge- schoren en alien evenveel krijgen. Hem is bij informatie gebleken dat Verhage goede capaciteiten bezit en zou hem daarom in deze willen tegemoetkomen, door het verleenen eener gratificatie. De heer Van IJsselsteijn moet dan in de bocht springen voor de onderwijzeres in de handwerken, die meer dan het dubbele aantal uren dienst doet, dan waartoe ze verplicht is. De heer Wieland zou willen dat onderzocht werd of er aan de scholen niet een onderwijzer te veel was. De heer Van der Moer merkt op dat zoodra bleek dat er een te veel was, deze is gedetacheerd. De heer Wieland. Dat had men al eerder moeten doen. De heer Van IJsselsteijn zegt dat zoodra het Dag. Best, de wetenschap bezat dat zulks kon, zij het voorstel tot detacheering van een onderwijzer van school A naar C hebben voorgesteld. De heer Wieland blijft van meening dat, wanneer men er vroeger op bedacht was geweest, het had kunnen worden voorkomen dat Verhage in twee klassen dienst moest doen door een onderwijzer die op een andere school te veel was over te plaatsen. De heer Van der MoerDaar kan de man zelf toch niets aan doen De heer Wieland meent dat hij er zelf met het hoofd over had moeten spreken. De heer Dees dacht dat de Raad reeds besloten had alle gratificaties at te schaffen De heer Van der MoerMaar het is mij niet gelijk wie het krijgt. J J De heer Wieland verklaart nogmaals dat hij er anders over is gaan denken. Als er een onderwijzer te veel is moet de gemeente die ook betalen, en daarom acht hij het onnoodig om nu wat te geven aan iemand die eenige uren meer dienst heeft moeten doen. De heer MoesAls er onderwijzers weggaan, waarom geeft het hoofd daarvan dan niet eerder kennis, opdat maat- regelen zouden kunnen genomen worden. De heer Van der Moer: Dat hebben we alien geweten, want de Raad heeft aan Van Doe&elaar ontslag verleend. Dc heer Van IJsselsteijn voegt hieraan toe dat voor die acature eene oproeping heeft plaats gehad die door eene benoeming is gevolgd de beooemde heeft echter bedankt. De heer Van der MoerEene nadere oproeping is toen uitgesteld, daar men eerst wilde weten welke uitkomsten men op 15 Januari zon verkrijgen omtrent het aantal schoolgaande kinderen, daar het aantal der op dien datum schoolgaande kinderen geldt voor de vaststelling van het aantal onderwijzers door de wet vereischt. De heer Van IJsselsteijn merkt op dat de heer Wieland in de vorige vergadering het verleenen eener gratificatie toch zoo warm heeft verdedigd. De heer Wieland Zeker, toen meende ik dat het recht was en daar ben ik voormaar sinds is in mijn oogen dat recht veel verwaterd. De heer Visser meent dat het verleenen toch gelden kan als aanmoediging van een onderwijzer. De heer Wieland We weten precies hoever we volgens de wet moeten gaan, en deze maakt het ons al duur genoeg, zoodat we er voor oppassen moeten om nog verder te gaan. Nu merkte de heer Visser zoo even op dat het detacheeren van een onderwijzer van school A ook niet in het belang van het onderwijs op dio school is, evenmin als dat mej. Eijke ook nog naar Axel les gaat geven in de handwerken. Als echter een onderwyzer in 2 klassen dienst doet zal het onderwijs er ook wel onder lijden. De heer Visser verklaart nader dat hij wilde te kennen geven dat mej. Eijke ook begrepen is onder het aantal onder wijzers aan school A en dat zij door het onderwijs geven in de handwerken veel aan het andere onderwijs onttrokken wordt, waarom het delacheeren van een onderwijzer van die school tegen het belang van het onderwijs was. De uren die mej- Eijke verzuimt door het lesgeven aan de normaalschool te Axel worden op andere tijden door haar ingehaald, en daarvoor is haar ook bij raadsbesluit verlof gegeven. De heer Wieland zou dat raadsbesluit wel eens willen zien, hij herinnert zich er niets van. De heer Van IJsselsteijn verzekert pertinent dat het besluit bestaat, wat ook andere leden toestemmen. Verder zegt de heer Van IJsselsteijn dat mej. Eijke wel niet uitslui'end voor de handwerken is benoemd en ook gewoon onderwijs moet geven, maar het verschil tusschen school A en C, aan welke laatste school een onderwijzeres uitsluitend voor de handwerken is, is dan ook groot, ten voordeele van school C. Nu is het daar ook van meer belang, daar de moeders der kinderen die daar school gaan oyer t algemeen 1t minst in de gelegenheid zijn om hunne kinderen in de handwerken te onderrichten. Den heer Van der Moer blijkt na onderzoek dat er in de wet geen bepaling voorkomt, die den onderwijzer verplicht ook voor een ander dienst te doen. De Voorzitter stemt dit toe, maar het is toch gebruikelijk en als ze weigeren kan men hen ontslaan dat gebeurt op vele plaatsen. De heer Van der MoerDat zijn allemaal onderdeelen die hier buiten beschouwing kunnen blijven. De vraag is heeft Verhage bizondere diensten bewezen, meer en lang- duriger zich moeten inspannen Daar uit het advies van het hoofd der school zulks blijkt, zou ik er voor zijn een zekere vergoeding te geven. De heer Moes Dat meer dienst doen van den onderwijzer had kunnen voorkomen worden. De heer Van der MoerMaar dat kan hij toch niet helpen De heer Wieland Toen de heer Jurrij hem dien dienst heeft opgelegd had hij kunnen zeggen «ja meneer, dat wil ik wel doen, maar aan die school is er een overcompleet en zou die niet naar hier kunnen komen We moeten oppassen wat we doen, want als bij een vacature aan de onderwijzers werd te kennen gegeven dat ze het salaris van die eene onderwijzer met hun alien konden verdienen door wat meer dienst te doen, zouden ze alien graag willen. Het zou echter niet zijn in het belang van het onderwijs. De heer Van IJsselsteijn merkt op dat een onderwijzer toch niet kan gaan onderzoeken of er aan een andere school iemand overcompleet is De heer Van der Moer: Wanneer men geen vergoeding wil geven zou de verordening wel zoodanig moeten worden gewijzigd, dat er in opgenomen wordt dat de onderwijzers alle diensten moeten verrichten hen door Burg, en Weth. opgedragen en dat ze dat gratis moeten doen. Het geldt hier een uitstekend onderwijzerdaarnaar heb ik gei'nformeerd en daarom zou ik hem nog liever willen tegemoetkomen met een f 25 of 50 verhooging van salaris. De heer Wieland kan daarmede niet instemmen, want een stumper kan men toch niet wegzenden. De Voorzitter: De onderwijzers zijn het niet strikt ver plicht, maar de Raad bezit toch de macht om hen, wanneer ze weigeren, te ontslaan. De Van der Moer: Ja, maar we moeten ons best doen om de goede onderwijzers te houden en ze niet wegzenden. Ik stel voor om in principe te besluiten tot toekenning eener gratificatie. Bij aanneming kan dan nader over de som worden beslist. Dit voorstel wordt verworpen met 6 tegen 4 stemmen, voor de heeren Van der Moer, Harte, Van IJsselsteijn en Visser; tegen de h^ren Dees, De Feijter, Moes, Wieland, Van der Hooft en De Koeijer. De heer WielandNu is het ineens klaar. We moeten zien op de gevolgcn. Nu krijgen we vanzelf een goede controle, daar er beter op gelet zal worden bij edn vacature of er niet ergens een onderwijzer overcompleet is. De heer Van der Moer verklaart dat hij ook het oog had op de gevolgen Hij constateert dat nu in beginsel is uitgemaakt dat onderwijzers niet meer met verzoeken om belooning voor zulke diensten bij den Raad behoeven te komen. Aanbieden van het verslag van den toestand der ge meente over 1897. Hiermcde zal op de gewone wijze worden gehandeld. n~,'nJer'Tklt 'T J- DoHzf> «>'j"s/en voontaarien pacht oostehjk gedeelte begraafplaats. Adressant rerzoekt de voorwaarden zoodanig te wiizigen dat beweiden, onder toezicht. volgens de voorwaarden eirst' veroorloofd na het maaien der eerste snede, reeds nu worde toegestaan Als pachter ondervindt hij ran deze bepaling groote schade, daar de eerste snede niet voor 1 Juni kan ^eggehaaid worden en de weide dan nog eenigen tijd behoeft eer zij voor beweidmg geschikt is De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor op het verzoek afwijzend te beschikken. F De heer Dees Op welken grond De heer Moes kan daar niet mede meegaan, want Donze heeft bepahng gePacht het is werkelijk een bezwarende Do lieer Van der Moer Wat beteekent die bepaling De Voorzitter meent dat de bepaling juist op aanwijzing van den heer Moes in de voorwaarden is opgenomen. De heer Van IJsselsteijn Donze heeft toch ook geweten dat de bepaling bestond. Ik acht het ongewenscht om ernu yerandenng in te gaan brengen, later als de pacht afgeloopen is kunnen wij altijd nog eens zien. De heer Van der Moer acht het ook ongewenscht een aangegaan contract te veranderen, ook met het oog op anderen die misschien niet hebben willen pachten met het oog op die bepaling. De heer Wieland stemt daarmede in. De heer De Feijter Het is ons toch eigenlijk gelijk of de grond wordt beweid van eerst af of eerst na het maaien van de eerste snede. D« heer Van IJsselsteijn stemt dat toe, maar meent, dat voor een goede regeling van zakeu, thans het verzoek moet worden afgewezen. De heer Visser vraagt of ook een bepaling is opgenomen dat schade aan de afsluiting toegebracht door weideud vee moet vergoed worden. (jeantwoord wordt dat er geen beesten mogen loopen zonder toezicht. Het voorstel van het Dag. Best, tot afwijzing van het verzoek wordt hierna aangenomen met 6 tegen 4 stemmen Voor stemden de heeren Dees, Harte, Van IJsselsteijn, lcland, Van der Hooft en Van der Moer; tegen de heeren De beyter, Moes, Visser en De Koeijer. 7. Verzoek van bewoners van Sluiskil tot verhooging der jaaneedde van de gemeentevroedvrouw Imandt-Be Pauto. Adressanten, 76 bewoners van Sluiskil, kennis genomen hebbende van de benoeming te Hulst van mej. Imandt-De Pauw, vroedyrouw te Sluiskil en overtuigd van dd hooge nood- zakelijkheid eener vroedvrouw te Sluiskil en de goede diensten door mej. Imandt-De Pauw reeds bewezen, nemen daarom eerbiedig de vrijheid zich tot den Raad te wenden met het verzoek, afdoende maatregelen te nemen, om mej Imandt- De Pauw te bewegen werkzaam te blijven tot nut en heil vaP.. -Adressanten verzoeken daartoe hare jaarwedde gelijk te stellen met die van de vroedvrouwen in de kom van I er Neuzen. Zy doen dit verzoek in het waarachtig belang der bewoners van Sluiskil en vragen den Raad met alien ernst zijne aandacht daarop te vcstigen en die maat regelen te namen welke men behoorlijk zal achten. (De toelage der vroedvrouwen in d® kom bedraagt f 225, die van mej. Imandt-De Pauw 125.) Na brcedvoerige discussie werd aangenomen een voorstel van het Dag. Best, om het salaris van mej. Imandt-De Pauw te verhoogen tot J 200. Eerst was verworpen een voorstel van den heer Dees om het salaris te stellen op 225. S# erzoek van Br. H. B. van Nes om ontslag als gemeente- geneesheev. Adressant verzoekt hem eervol te ontslaan tegen 1 Juli aanstaande. Met algemeene stemmen wordt het ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Sfc. Verzoek van B. Buijzc om benoemd te toorden tot gemeentegrneesheer. Adressant (die zich alhier sedert eenige dagen als arts heeft gevestigd) vernomen hebbende, dat door den heer Dr. Van Nes ontslag is aangevraagd als gemeentegeneesheer, verzoekt in diens plaats als zoodanig te worden aangesteld. Na bespreking in geheime zitting wordt adressant met algemeene stemmen benoemd. lO. Af- en overschrijvingen in de qeme"ntebearootina voor 1897. Z. h. 8. goedgekeurd. 11# Abonnement 'plaatsen advertentien in Couranten. Na bespreking in geheime zitting wordt met algemeene stemmen aangenomen het voorstel van het Dag. Best, om dit op de bestaande voorwaarden te bestendigen. Aan het slot der zitting werd naar aanleiding eener opmerking van den heer Van der Moer met algemeene stemmen besloten den vuilnisman van eene bel te voorzien. Door het met de bel te geven sein weten de inwoners dau wanneer het tijd is om hun vuilnisbakken buiten te brengen. Deze behoeven dan niet eenige uren vooruit buiten te staan, waarvan de jeugd gebruik maakt om ze leeg te halen en het vuil over de straat te morsen. Heng-sfdijk. Geboorten. 2 Mei. Maria, d. van Carol us Ludovicus Oollijn en van Louisa van de Lavoir. 7 Mei. Augustinus, z. van Jacobus de Kort en van Paulina van Loij. Hoewacht. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Mei. Do- minicus Coone, oud 26 j., jm. en Clemencia van Regenmortel, oud 25 j., jd Ediiardus Martinet (van Stekene), oud 26 j.,' jm. en Philomena van der Kelen, oud 25 j., jd. 11 Mei.' Petrus Adam (van St. Jansleen), oud 28 j jm. en Maria Theresia van der Sijpt, oud 24 j„ jd. Aloysius van Goeije, oud 24 j., jm. en Clementina Meert, oud 22 j., jd. Augustus de Bock, oud 31 j., jm. en Coleta Maria Coone, ond 22 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Anna Seraphina Maria, d. van Fran- ci-eus Camillus van de Vijver en van Maria Louisa Steijaert. 7 Mei. Anna Maria, d. van Aloysius van Geersaem en van Marie Leonie Sturms. 11 Mei. Eliza Seraphina, d. van Benoni Charles Louis Bruggeman en van Virgenie Meert. Overlijden. 2 Mei. Franeiscns Dominions Waumans, oud 26 d., z. van Alphonsus en van Ulalie Verschooren. 13 Mei. Pieter Bogaart, oud 53 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Marie de Block en laatst echtg van Rosalia Eysackers. Trekking van Woensdag 18 Mei. 5de kinase. 6de lijst. Prijzen van f J 00 en daarboven. No. 86 2090 6299 6597 8661 11931 1000 No. 3044 5754 400. No. 748 1879 10113 15025 15281 200. No. 5889 9555 12186 13905 16600 17763 18734 20200 20943 100. Prijzen van 70 236 2621 4928 6807 8746 10650 13004 15392 16978 19168 418 2766 5038 6814 8911 10720 13025 15416 17133 19228 502 2791 5066 6942 9091 10886 13067 15446 17189 19283 723 2915 5155 6956 9111 10895 13091 15525 17219 19287 873 3009 5296 7122 9139 10913 13151 15537 17318 19356 1074 3060 5298 7148 9156 10930 13374 15540 17433 19409 1160 3343 5342 7236 9237 10941 13455 15550 17532 19556 1211 3376 5414 7247 9308 10967 13456 15763 17630 19637 1300 3564 5452 7379 9395 10990 13644 15772 17662 19648 1333 3621 5570 7467 9638 11043 13700 15783 17609 19728 1491 3707 5631 7561 9687 11195 13830 15792 17905 20135 1668 3805 5795 7588 9692 11858 13957 15825 18018 20266 1695 3895 5822 7625 9762 11985 13986 17020 18040 20284 1696 4036 6156 7893 9928 12200 14037 16392 18344 20290 1723 4211 6267 7926 9935 12328 14098 16405 18367 20315 1865 4223 6315 8023 9948 12507 14198 16409 18398 20330 1904 4294 6337 8374 10095 12667 14603 16434 18623 20441 1939 4391 6363 8376 10139 12704 14704 16585 18131 20479 1962 4394 6365 8390 10147 12709 14^44 16617 18732 20635 2070 4419 6555 8451 10185 12844 14765 16697 18734 20662 2284 4516 6600 8648 10229 12884 14909 16796 18766 20670 2559 4656 6623 8653 10265 12897 15073 16845 18795 20673 2561 4840 6731 8694 10387 12913 15133 16879 18992 20688 2591 4905 6757 8710 10388 12932 15344 16960 19104 20862 2604 4926 6796 8734 10516

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 2