Gemengde berichten. H. M. koningin Wilhelmina ontving van de J koningin van Engeland de vVictoria- en Albert- 1 orde." Deze orde wordt alleen aan vrouwen verleend. Koningin Victoria is souverein der orde., die uit vier klassen bestaat. In de eersle klasse zijn alleen opgenomen regeerende vorstinnen en prin- sessen, verwant aan het Engelsche koningshuis in de tweede klasse, prinsessen van koninklijken bloedein de derde klasse, vrouwen uit den hoogen Engelschen adelin de vierde klasse, meest vrouwen uit hoogeren en lageren Engelschen adel. Naar men mededeelt, is door den heer H. van Nievelt, te Lemmer, eene som van f 25,000 gestort als waarborg-kapitaal voor de kosten van onderzoek, voor den aan te leggen tramweg te maken. Daar hiermede aan den wensch van Ged. Staten van Zeeland is voldaan, kan het onderzoek van wegen enz., welke de tram volgens het plan van den concessionaris moetnemen, spoedig worden verwacht. Heden Maandag is de stoomtram Rotterdam Hoeksche Waard voor het publiek geopend. Zater- dag had de officieele proefrit plaats, waaraan deel- namen de Minister van W. H. en N. en tal van autoriteiten. Bij den lunch te Krooswijk werd de directeur der N. T. M., de heer Guihard, de officiers orde van de Oranje-Nassau orde op de borst gespeld. In de Betuwe zijn de late kersen reeds in bloei en beloven veel. Wat Meikersen betreft kan worden medegedeeld, dat de boomen bijzonder dicht met bloesemknop- pen bezet zijn, waarvan er door den malscheu regen reeds vele zijn opengesprongen. Binnen een paar dagen zullen ze zeker alle in vollen bloei staan. TER NEUZEN, 2 Mei 1898. In de zitting van het hoofdstembureau voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad, Zaterdagmorgen te negen ure aangevangen, bleek uit het proces-verbaal van het tweede stemdistrict (Sluiskil) dat er zooals reeds door ons is ge- meld aldaar een briefje meer in de bus ge- vonden is dan het aantal paraphen op de kiezerslijst aanwijst en overeenkomt met het aantal inge- leverde stemkaarten. Daar dit te veel gevonden briefje werd geacht van invloed te kunnen zijn op den totaaluitslag der stemming, verzochten drie kiezers opening van het pakket van Sluiskil en een nieuw onderzoek der stembiljetten. Aan dit verzoek leidde tot grond- slag dat, wanneer de kiezer die twee stembiljetten heeft ontvangen, en deze als 't ware op elkaar gekleefd bijeen heeft gehouden, het onderste biljet niet zou gebruikt zijn, dit dus bianco in de bus zou zijn gestoken, maar daarop dan ook de pot- looddruk van het bovenliggende ingevulde biljet zou waar te nemen zijn. Het gevraagde onderzoek gold dus meer de twee bianco biljetten die te Sluiskil uit de bus waren gekomen, omdat wanneer het vorengenoemde aan een der biljetten mocbt worden waargenomen zou bewezen zijn dat het te veel uitgereikte biljet ongebruikt met een inge- vuld biljet is in de bus gestoken en dus niet van invloed kan geweest zijn op de stemming. Bij de opening bleek echter aan geen der bianco biljetten een potlooddruk te bespeuren. Bij geheele opneming werd door het hoofdbureau ncg van onwaarde verklaard een briefje waarop een kruisje was geplaatst, (een door de wet vevboden toevoeging) toegekend aan R. Platteeuw. Daar nu de. kwestie nog gelijk bleef en er op gewezen werd dat nog steeds bleef die eene stem welke van invloed kon zijn wat een mogelijke veinietiging der verkiezing kon tengevolge hebben, besloot het stembureau haren voorzitter af te vaardigen naar den Commissaris der Koningin, teneinde diens advies in dezen in te winnen en werd de zitting geschorst. In de des avonds voortgezette zitting werd door het hoofdstembureau op grond van de laatste alinea van art. 133 der kieswet de uitslag vast- gesteld overeenkomstig de in de bussen gevonden van waarde zijnde biljetten, waaruit voortvloeit dat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren P. A. van de Velde en J. P. van Herp. De herstemming is bepaald op Dinsdag 10 Mei a. s. Zij die het initiatief namen om de bewoners van de buurt Java alhier op te wekken tot het vorrnen van een buurtcommissie voor het versieren aan de ongehoorde misdaad, waarvan zijn neef hem beschuldigde, ik was overtuigd, dat hij sterk verlangde, den persoon van den gewaanden krank- zinnige in zijn macht te hebben. Het zou voor zijn plan zeer dienstig zijn, als bewezen kon worden, dat zijn neef gek was. Ik geloofde niet, dat het veel moeite zou kosten Carriston te bevrijden, zelfs wanneer hij op wettige wijze in bewaring werd gesteld althans zoo lang zijn toestand bleef als die tegenwoordig was, zoo lang als ik, een dokter met eenigen naam, onder eede kon ge- tuigen, dat hij in het voile bezit van zijn verstand was. Doch mijn oude vrees bleef mij bij, de vrees dat een nieuwe schok het evenwicht in zijn gevoelig hooft zou verstoren. (Wordt vervolgd.) enz. van dit gedeelte onzer veste, hij gelegenheid van het aanstaande kroningsfeest, hebben eer van hun werk. In de j.l. Zaterdag gehouden vergadering bleek van groote ingenomenheid met het voornemen en gaf daarvan ook blijk de som waarvoor reeds is ingeteekend, die nog verhoogd wordt met verder te betalen contributie. Uit den ijver en de opofferingen die men zich getroosten wil kan men opmaken, dat de bewoners van Java bij de a. s. feestviering niet achteraan willen komen, ja zelfs, dat ze er naar streven met hunne buurt n°. 1 te zijn. Met intrekking van zijne verplaatsing naar Tholen is de kommies J. A. van Hoeve te Ter Neuzen verplaatst naar Schiedam. Ds. C. L. Quere, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Westmaas, heeft voor het beroep naar Sas van Gent bedankt. Axel, 2 Mei. Zaterdagmiddag tusschen 4 en 5 uur werd de 13jarige zoon vau den schoen- maker E. D. alhier, die voor zijn vader schoenen had weggebracht, op den kanaaldijk onder deze gemeente door twee jongens op den grond geworpen en van zijn portemonnaie met f 2,50 beroofd. Een der daders, een jongen van 14 jaar, is reeds in voorloopige bewaring, terwijl de audere, die in Belgie woont, aldaar in verhoor is genomen. Men schrijft ons uit Hontenisse Aan de leden van het voorloopig comite tot oprichting van een cooperatieve beetwortelsuiker- fabriek in Zeeuwsch-Vlaanderen werd dezer dagen door den voorzitter eene exploitatie-rekening toe- gezonden voor eene. fabriek van 30 a 40 millioen kg. beetwortelbewerking per campagne. Uit die I rekening, opgemaakt in overleg met bevoegde deskundigen, blijkt, dat men bij de gunstige ligging van de fabriek en de uitstekende kwaliteit der beetwortelen gerust kan aannemen, dat zelfs in het ongunstigste geval en bij eene jaarlijksche aflossing van Vls vau het geleende kapitaal nog eene verhooging van den beetwortelprijs ad f 1,00 kan gegeven worden. Omtrent den brand van Schagerbrug schrijft de //Zijper Ct." Een bewijs voor de ongekende snelheid, waarmee I de vlammen voortwoekerden, is, dat van de be- zittingen der 16 getroffen gezinnen zoo goed als niets is gered kunnen worden. De meesten hebben I zich ter nauwernood, gekleed kunnen redden, en dit uitsluitend door den geringen tijd, die ter I redding overbleefdaardoor werden zelfs geld, kastboeken en meer dingen van waarde een prooi I der vlammen. De schade is nog niet te berekenen. Ver- scheiden panden en goederen zijn echter door brandschade eenigszins gedekt. ilierop maken eene uitzondering de bezittingen van A. Ligthart die totaal van alles beroofd is en niets verzekerd had, en die van Kraakman, die met het oog op zijn verhuizen de verzekering zijner goederen had uitgesteld. In de omstreken van Loenen op deVeluw, en in den Imbosch doet het wild veel schade aan de te veld staande gewassen. In den Imbosch wagen de herteu zich tot dicht bij de woningen, om op de roggeakkers te gaan weiden. Deze vrij- postigheid is voorzeker hieruit te verklaren, dat het wild, tengevolge van het lang aangehouden schrale weder, in de bosschen geen voldoend voedsel meer kan vinden. Volgens het Dordr. Nwsbl. woont te Giesen- dam een juffrouw, die de zeldzame gave bezit om kippeneiereti uit te broeieu. Naar schatting heeft zij reeds een 100-tal kui- kens het levenslicht geschonken Te Rotterdam werd Vrijdagochtend naar het huis vau bewaring overgebracht een 18jarige dienstbode, door een agent-majoor aangehouden, nadat gebleken was dat zij zich in een zestal diensten aan diefstal had schuldig gemaakt. Vrijdagmiddag sprong eene 28jarige vrouw, een kind van 10 jaar vasthoudende, in den Schotersingel te Haarlem. Een haar toegestoken lat weigerde zij te grijpen. Het kind deed dit echter en hield tevens de moeder vast, zoodat beiden op het droge en naar het gasthuis ge- bracht werden. De beweegredenen tot de wanhopige daad weigert de vrouw op te geven. Donderdag had te Diepenveen op de steen- fabriek van de firtna Vroom, bestuurder H. Boeve en ernstig ongeval plaats. Vermoedelijk door het te steU opze.tten van de steenen in een oven, geraakte de massa in beweging en werden een paar arbeiders onder de steenen bedolven, met het treurig gevolg dat een arbeider onmiddellijk gedood en 3 gewond werden. Aan het Zuiderdiep te Groningen heeft Vrijdagmorgen een droevig voorval plaats gehad. In een oud gebouwtje, dat dezen winter onder den hamer is gebracht en welks bewoners met 1 Mei moesten verhuizen, woonde o. a. een der oudste burgeressen der stad, Roosje A. genaamd, die haar verblijf, waar ze ongeveer een 50tal jaren vertoefde, niet meer met een ander wilde ver- wisselen. Ten einde raad is de arme vrouw een eind weg opgeloopen en bij de Reitemakersrijge op den oever gaan zitten, waarna ze zich in het water heeft laten glijden. Hoewel nog er uitgehaald, bezweek het oude mensch tocli spoedig daarna. Men heeft haar lijk naar het academisch ziekenhuis overgebracht. Roosje werd vroeger in haar verblijf door vele liefhebbers bezocht om haar liederenschat, dien ze te koop had en waar van de melodien desverkiezende door haar werden gezongen. Te Assen is een meisje, dat een liefdesbe- trekking had aangeknoopt met een tamboer, na een kleine oneenigheid met haren beminde over een paar schoenen, in de hoofdvaart gesprongen. Zij is levenloos opgehaald. Te Domburg werd Zaterdagochtend, in het in aanbouw zijnde nieuwe hotel op de duinen, de 23jarige P. d. V. door den rijksveldwachter dood gevonden. Hij had Vrijdagavond deelgenomen aan eene uitvoering van eene tooneelvereeniging en zich na afloop daarvan in genoemd huis begeyen, waaraan hij werkzaam was, om daar te overnachten. Hoogstwaarschijnlijk is hij bij zijne thuiskomst van de ladder gevallen. Te Enschede heeft de politie uit de eerste openbare lagere school een leerling moeten ver- wijderen, die in verregaanden staat van dronken- schap verkeerde. Per ziekenwagen moest men den knaap naar huis vervoeren. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. Sedert Donderdagmiddag 4 uur was de brouwersknecht J. J. te Grave niet meer op zijn werk verschenen en ook niet thuis gekomen. Onge- rust over zijn wegblijven, ging de vrouw op onderzoek uit, en vond haren man Vrijdagochtend verdronken in de nieuwe haven nog met gebalde vuist boven water. Uit Amerika heeft Paules van Dijk die nu weet dat het geld voor zijn overkomst beschik- baar is weer een schrijven bekend gemaakt, waarin hij meldtffHeel wel mogelijk komt er een aanklacht, doch nooit tegen Troelstra." Verder verklaart hij te zullen overkomeu als de justitie hem roept. De zaak is dus door het bijeenbrengen van de reisgelden en gelden voor loonsvergoeding voor Van Dijk, niet gevorderd. Edison is niet altijd bezig met electrische uitvindingen en problemen. Hij is ook een harts- tochtelijk lezer. Onlangs, zoo wordt van hem verhaald, vond zijn vrouw hem in zijn studeer- vertrek op en neer loopen, peinzende over een wetenschappelijk vraagstuk. Zij zag, dat hij zeer afgemat was en daarom bracht zij hem Dumas' roman Monte Cristo. „Lees dat eens", zei ze, ,/het is zeer boeiend." Edison ging het boek lezen en verslond het aan £en stuk. Toen hij van zijn stoel opstond, was het dag. Maar nu kwam de gedachte aan het onopgeloste vraagstuk weer bij hem op. Hij liep toen regelrecht naar zijn laboratorium en daar werkte hij nog 36 uren achtereen, zonder eten of drinken. Het Amerikaansche viermastschip Shenan- doach, van San Francisco naar Liverpool, waarvan eenige dagen geleden gemeld werd, dat het door de Spanjaarden was prijsgemaakt, passeerde 28 dezer New-Brigthon, gesleept door den Pathfinder. Het schip werd door het stoomschip Rathlin van Glasgow op sleeptouw genomen en voor 300 naar Point Lynas gesleept, alwaar de sleepboot het schip overnam en er mede te Liverpool arri- veerde. De 4500 ton tarwe, die het schip geladen heeft, is op dit oogenblik 50,000 waard. Een nieuw bedrog ter ontduiking van port is onlangs in Belgie ontdekt. Het bestond daarin, dat de ter frankeering gebezigde zegels met een stuk zeer dun doorzichtig papier bedekt werden. Bij de afstempeling nam dan niet het zegel, maar het opgehechte papier den stempelafdruk aan, zoodat de ontvanger van die zending slechts het papiervliesje had te verwijderen, om het zegel opnieuw te gebruiken. Het bedrog werd bij postzegels van hooge waarde meermalen met goed gevolg toegepast. Gemeenteraad van Zaamslag. HWIMI mil J1".1 1 - - '.J Zitting van Vrijdag 29 April 1898. Voorzitter de heer J. Barendregt Az., burgemeester. Tegenwoordig alle leden en de Secretaris. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. 1. Worden nledegedeeld de navolgende ingekomen stukken a. Een brief van mej. C. J. van Mensch te Dinteloord, aanneming harer benoeming tot onderwijzeres en dankbetuiging voor het in haar gestelde vertrouwen. b. Een brief van bet hoofd der openbare dorpsschool infunctie-treding van genoemde onderwijzeres. c. Een brief van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. gemeente alhier, mededeeling dat zij van de door den Raad, in zijne vergadering van 22 Maart j.l., verleende ver- gunning, lot het maken van een voor doorrit geschikte opening in het zuidelijk deel van den zoogenaamden kerkmuur, geen gebruik maakt, daar de Raad als 'tware zijn meening hun opdroeg, dat de muur in kwestie door gemeente en kerk, ieder voor de helft moet worden onderhouden en dat zij overigens overtuigd blijven van de verplichting der gemeente om geheel op eigen kosten het onderhouden van den bedo ilden muur te doen plaats hebben, allereerst dus om in haveloozen toestand, waarin de muur zich thans bevindt verbetering te brengen. d. Een brief van Ged. Staten, vaststelling van de wijziging van den ligger der wegen en voetpaden in deze gemeente. e. Een brief van hetzelfde college, goedkeuring van het kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1898. Vorengemelde stukken aangenomen voor kennisgeving. 2. Wordt aan den Raad aangeboden het ingevolge art. 182 der gemeente wet door Burg, en Weth. opgemaakt verslag van den toestand der gemeente over 1897. 3. Inwinnen van een rechtskundig advies in zake onder- houdsplicht van den zoogenaamden kerkmuur. De heer Van de Ree deelt mede dat hij voor zich er niet voor is tot het inwinnen van een rechtskundig advies over te gaan, daar hij hieraan geen te groote waarde hecht. Des- tijds toch was er een quaestie ontstaan over het afstaan van gronden benoodigd voor havenaanleg de raad benoemde toen een commissie, waartoe ook spreker behoorde, om in dezen een onderzoek te doen. Op het advies dezer commissie, dat de grond eigendom van het Rijk was, kon evenwel de Raad niet ingaan en werd besloten tot het inwinnen van een rechts kundig advies over te gaan, en wat was het geval, toen een- maal het advies kwam wist men nog evenveel, en zoo zou het nu hier ook weer kunnen gaan, zoodat het dan niets dan tijd en geld kan kosten. De heer Geelhoedt vraagt den heer Van de Ree wat er dan met de muur moet gebeuren, spreker meent dat er toch het een of ander mede moet geschieden, daar moet dus bf een rechtskundig advies worden ingewonnen bf de muur moet worden opgebouwd, bovendien ziju Burg, en Weth. verplicht, wanneer er bouwvallige woningen in de gemeente staan deze te laten verbeteren, en dit is ook het geval met de kerkmuur, die toch ook zij zijn verplicht in een goeden staat te laten verkeeren. Nu is het evenwel de vraag wie moet de muur onderhouden, de kerk of de gemeentehij blijft nog steeds bij zijn meening dat beide, elk voor de helft, tot onderhouds- plicht zijn genoodzaakt. Winnen we geen advies in, dan zal de gemeente de muur moeten onderhouden, daar het kerk- bestuur, al noodzaken wij het tot opbouw, toch steeds zal blijven weigeren. De Raad dient dus eeti besluit te nemen, hetzij over te gaan tot opbouw, hetzij tot niet-opbouw, en wordt dit laatste genomen dan is hij voor het inwinnen van een rechtskundig advies. De heer Van de Ree merkt op, als het maar niet dezelfde gevolgen heeft als het geval was bij de havenquaestie, want dat getuigde niets als van onkunde en partijdigheid. De heer Geelhoedt zegt dat er vertrouwen moet gesteld worden in de persoon, die de raad daarvoor nemen zal. De Voorzitter zegt, wanneer er geen rechtskundig advies wordt ingewonnen, men tot den gewonen stand van zakeu terugkeert. De heer Van de Ree zou het aan de heeren Kerkvoogden en Notabelen overlaten, dan konden dezen zelt recht zoeken en zag liever de geheele muur opgeruimd. De Voorzitter zal thans in stemming brengen het al of niet nemen van een besluit in dezen. Met 5 stemmen tegen 2, die van de heeren Van de Ree en Riemens, wordt besloten tot het inwinnen van een rechtskundig advies over te gaan. Op voorstel van den heer Geelhoedt wordt daarna aange nomen om na afloop dezer zitting een besloten vergadering te houden, teneinde te bepalen wie als rechtskundige zal worden aangewezen. 4. Wordt op voorstel van Burg, en Weth. met algemeeue stemmen besloten tot verhooging van jaarwedde van den havenmeester, tevens ontvanger der haven- en kaaigelden, ten bedrage van pi. m. f 80. Voor tot stemming werd overgegaan deelde de heer Geelhoedt mede, dat Burg, en Weth. dit voorstel doen op grond, dat de havenmeester door de j.l. vastgestelde heffing der haven- en kaaigelden, veel meer werk heeft gekregen, bovendien wordt hem meer onafhankelijkheid verzekert. De heer Van de Ree zeide dat hij niets tegen deze ver hooging heeft, doch dat het eigenaardig is dat bij het vaceeren eener betrekking er zooveel sollicitanten zijn, nauwelijks zijn ze evenwel benoemd of ze vragen verhooging van salaris. Het schijnt hem. Van de Ree, toe, dat de ambtenaren denken, dat de maatschappij er voor hen is, terwijl het omgekeerde toch wel het geval dient te zijn. De Voorzitter dit toe- stammende zegt dat niet alle ambtenaren geschikt zijnalle hout is geen timmerhout. 5. Wordt aan Burg, en Weth. het noodige crediet toege- staan voor verbetering van een stoep met goot in den Veer- weg en van een goot in de Rozemarijnstraat waarvan de kosten volgens opgaaf van den gemeente-architckt kunnen bedragen 121,20. 6. Worden benoemd "tot leden van het stembureau voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten, de heeren de Mul, de Ruijter en Geelhoedt en tot plaatsvervangend lid de heer Riemens. 7. Bijdrage van de gemeente voor den aanleg van een keiweg van af de Val naar de Griete. Lezing geschiedt van het schrijven van het bestuur van den Margarethapolder, waarin wordt medegedeeld dat de weg ter breedte van 2,75 M. zal worden aangelegd met inbegrip van de kantsteenen, de keien zoogenaamne recoupins fatjonnees. De kosten zijn, ongerekend nog het vervoer der materialen, geraamd op f 13345,Voorts wordt gerekend. dat het renteloos voorschot, verleend voor begrinding ad f 3380 kan behouden blijven, rest dus ongeveer 10,000. Het voornemen is jaarlijks j 200 af te lossen van de eventueel aan te gane geldleening, tegen 4 pet zoodat ten laste van den polder komt aflos geldleening200 aflos renteloos voorschot 5 pet. 169 rente400 Samen 7*769 Waarbij nog komt het jaarlijksch ondcrhoud van den weg, zoodat in het geheel een bedrag van 800 ruim per jaar, ten laste van den polder komt. In aanmerking genomen, dat er voor de gemeente een groot belang in gelegen is, wanneer de bedoelde bekeiing tot stand kwam, zou het alleszins te billijken zijn, dat de gemeente, gedurende 25 jaren, te rekenen van het jaar, volgende op dat, waarin de keiweg wordt aangelegd, een bijdrage verleende, telken jare tot een bedrag van f 250. Wat toch zal het geval zijn na het tot stand komen van bedoelde keiweg: er zullen er zijn, die voortaan geen gebruik maken van het straatje in den Kleine Huissenspolder, er zullen er nog meer zijn, die wanneer dit straatje in minder goeden toestand komt den weg langs de Val volgen. Het indirect gevolg is dus voor de gemeente dat zij een voordeel heeft door minder onderhoudskosten te moeten betalen aan haar weg door den Kleine Huissenspolder, dat die weg in beteren staat zal verkeeren als nu het geval kan zijn, terwijl voorts de zekerheid bestaat dat ten alien tijde over een voldoenden toegangsweg de haven kan bereikt worden. Komt dus bedoelde keiweg tot stand dan behoeft de gemeente, althans in den Kleine Huissenspolder, niet meer aan bekeiing te denken. De gemeente heeft dus een groot belang bij de zaak, terwijl de Margarethapolder geen geldelijke voordeelen geniet, bovendien toch wordt de gemeente vergoed wat aan goede toegangswegen naar de haven wordt besteed, de toevoer toch wordt door goede wegen grooter, de opbrengst der havengelden dus stijgende. Burg, en Weth. stellen voor geen bijdrage te verleenen omdat zij van oordeel zijn dat het straatje in den Kleine Huissenspolder evenveel aan onderhoud zal blijven varderen als nu het geval is, en omdat de bieten uit het westelijk deel der gemeen.e toch worden ingescheept of ingeladen te Ter Neuzen of aan het kanaal van Ter Neuzen naar Gent. De heer Van de Ree kan niet volkomen instemmen met het voorstel van Burg, en Weth., hij gelooft dat het straatje wel minder aan onderhoud zal kosten, en dat er meer bieten naar de haven zullen worden gebracht als thans het geval is, doch spreker acht den eisch door de Margarethapolder gesteld wel een beetje zwaar. Hij, Van de Ree, meent dat er vroeger reeds besloten is jaarlijks 100 te besteden voor verharding der verschillende buurtschappende Reuzenhoek, het Zaamslagsche veer en Othene zijn reeds geholpen, de Val en de Griete evenwel nog niet, kwam de bekeiing tot stand dan kon de verbetering in laatstgenoemde buurtschappen gemist worden, en bleef zoodoende dit geld gespaard, hij zou evenwel niet die f 250 willen geven maar slechts f 125 'sjaars, gedurende 25 jaren, waar de geipeente z. i. nooit geen schade door kan lijden. De heer Geelhoedt merkt op, dat het advies van Burg, en Weth. is om geen bijdrage te verleenen, en dat hij er prijs op stelt te verklaren met dat advies niet mede te gaan. Waar de heer van De Ree voordeel ziet voor de gemeente door minder onderhoudskosten van het straatje stemt hij hier volkomen mee in, doch bovendien zullen er meer bieten uit het westelijk deel der gemeente naar de losplaats worden ge bracht, zoodat zoodoende de f 250 is het niet geheel, toch gedeeltelijk zullen vergoed worden door meerdere opbrengst der haven-, kaai- on plaatsgelden, wat de Margarethapolder in haar schrijven terecht opmerkt. Spreker heeft nog hedenmiddag met een der aandeelhouders der steenbakkerij gesproken en

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 2