Algemeen Nieuws- en Advertentiehlad voor Zeeowsch-Vlaandereu. Toezicht bouwen Postkantoor No. 3601. Dinsdag 19 April 1898. 38e Jaardang. 5EMEEUTERAAD. Belasting op bedrijfs- en andere inkomsten. Binnenland. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Yoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Yoor Amerika 1,32$. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTlEN: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. FEUILL KTO 2SI 9) Naar het Engelsch VAN HUGH CONWAY. VI. Het voordeel van ietnand, die geen verzonnen verhaal, doch alleen een trouw verslag van gebeurde zaken schrijft, is dat hij niet is gebonden aan de erkende regelen der romanschrijverskunstdat hij zijn vernuft niet behoeft te scherpen om zijn lezers te misleidendat hij niets behoeft te ver- zwijgen of onnoodig veel nadruk moet leggen op sommige zaken, om geheimzinigheden te scheppen, die aan het eind van het verhaal worden opge- helderd. Gebruik makende van mijn voorrecht als eenvoudig verteller, zal ik daarom hier ver- halen wat er van miss Rowan geworden was, zooals ik het mij naar mijn beste weten herinner eenigen tijd later van haar eigen lippen gehoord te hebben. Toen de hegrafenis van de oude Schotsche SAS TAN GENT. Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT wenschen, tegen nader overeen te komen voorwaarden, het opzicht van het in die gemeente te bouwen Postkantoor met Directeurswoning op te dragen aan hem, wiens teekening met bestek en begrooting van bovenbedoeld gebouw geoordeeld wordt het beste te zijn. Zij, wier teekening met bestek en begrooting in de tweede en derde plaats komen, gepieten elk eene premie van f 25,deze teekeningen met bestek en begrooting blijven eigendom der gemeente. De platte-grondteekening van het gebouw ligt ter secretarie der gemeente ter inzage. Het gebouw mag, met inbegrip van alle onkosten, ook die van toezicht, niet meerkosten dan 10,000. De teekening met bestek en begrooting moet voor den 25 April a. s., vrachtvrij bij den Burgemeester worden ingezonden. Nadere inlichtingen te bekomen ter gemeente- secretaire. Sas van Gent, den 14 April 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, JOH. VERSCHAFEEL. De Secretaris, L. N. STUBBE. vrouw was afgeloopen en de opgekomen vrienden vertrokken waren, bleef Madeline alleen in de kleine boerderij met de twee knechten. Verschei- dene vriendelijke menschen hadden aangeboden bij haar te blijven, doch zij had die aanbiedingen afgeslagen. Zij was niet in een stemming om gezelschap bij zich te hebben, en bij verschil in ras en opvoeding zou zij misschien weinig troost gevonden hebben in de ongedwongen minder beschaafde uitingen van het medegevoel, dat haar betoond werd. Zij wilde liever alleen zijn met haar smart, een smart, die in elk geval wel moest gelenigd worden door de gedachte aan haar naderend geluk, want de dag was niet ver meer, dat haar geliefde tot haar zou komen om zijn beminde bruid naar het altaar te leiden. Zij gevoelde, dat zij niet lang alleen zou zijn, dat Carriston haar te hulp zou Snellen zoodra hij kennis kreeg van het overlijden harer tante. In zulk een vreedzame godvreezende omgeving was zij niet bang om alleen te zijn zonder be- scherming. Bovendien was haar positie in deze woning zeer goed aangewezen. De oude vrouw, die kinderloos was, had aan haar nieht alles nagelaten, wat zij bij haar dood bezat. Aldus besloot Madeline rustig af te wachteu tot dat zij iets van haren geliefde zou vernemen. POLITIEK OVERZICHT. De Belgische Senaat heeft met 47 tegen 39 stemmen en 3 onthoudingen het ontwerp tot vol- komen gelijkstelling van de Vlaamsche met de Fransche taal in alle officieele stukken goedsre- keurd. De Vlamingen te Brussel hebben het aannemen der wet De Vriendt-Coremans gevierd met een feestelijke bijeenkomst in de club „Gelijkheid," waar o. a. ook de afgevaardigden De Vriendt, Ema nuel Hiel en Julius Hoste tegenwoordig waren. Volgens officieuse berichten uit Havanna, te Madrid ontvangen, kan men het einde van den opstand verwachten. De regeering der opstan- delingeu helt meer en meer over tot den vrede en is genegen om over de onderwerping te onder- handelen. Verder wordt medegedeeld, dat kolonel Tejeda Holguin de opstandelingen heeft verslagen, die 19 man verloren. Aan Spaansche zijde bedroeg het verlies evenwel 25 man. Het telegram is gedateerd 15 April. Uit de inkleeding van het bericht is niet op te maken, of dit gevecht voor of na de afkondiging van den wapenstilstand heeft plaats gehad. De ministerraad heeft besloten aan de vertegen- woordigers van Spanje in het buitenland eene nota te zeuden, geredigeerd door den Minister van Buitenlandsche zaken, om plechtig te protesteeren tegen het rapport der commissie van den Ameri- kaanschen senaat, dat lasterlijk is voor de Spaansche overheden te Havanna naar aanleiding van de ramp van de Maine, en tegen de besluiten van de Amerikaansche Kamer, die de pogingen en de concession, door Spanje gedaan om den vrede te bewaren, nutteloos te maken. De ministerraad heeft voorts den Minister van buitenlandsche zaken gemachtigd den gezant van Spanje te Washington terug te roepen, zoodra de president de besluiten van het congres zal hebben bekrachtigd. Het besluit, waarbij de Cortes wordt bij een- geroepen, wordt voorafgegaan door eenige overwe- gingen, die het volgende inhouden De buitenge- wone omstandigheden van het oogenblik en het gewicht van de besluiten, die de regeering heeft voor te stellen en te nemen eischen, dat, ofschoon de samenkomst van de Cortes nabij is, de datum daarvan wordt vervroegd, opdat de volkswil het openbaar gezag moge leiden en licht verschaffen, waaraan de grondwet de verdediging van de eer en de onschendbaarheid van het gebied des vader- lands heeft toevertrouwd." De geheele pers betuigt hare instemming met deze besluiten en constateerd, dat zij voldoening hebben geschonken aan de verwachting van de openbare meening van alle standen. A1 de allures worden intusschen aangenomen van een aanstaand ten oorlog trekken. Ten getale van 20,000 man zijn troepen verplaatst. Acht regimenten infanterie trokken naar New-Orleans, zeven naar Mobile en andere zeven naar Tampa. Er waren ook nog zaken te regelen, en bij de hegrafenis had de heer Douglas uit Callendar, de uitvoerder van het testament, gezegd, dat hij gaarne spoedig een onderhoud met haar wenschte te hebben. Hij bood aan den volgenden dag per rijtuig naar de hoeve te komen, maar miss Rowan, die behoefte had aan eenige vrouwelijke benoodigdheden, die zij alleen in winkels kon krijgen, antwoordde dat zij naar de stad zou komen, in plaats van den heer Douglas zich te laten vermoeien door zulk een verren tocht per rijtuig. Ondanks het bijgeloovige element in haar karakter, was Madeline een dapper meisje, en ondanks haar verfijnde schoonbeid was zij sterk en gezond. i/\roeg op" luidde de regel in dit nederige huis, alzoo was zij voor 's morgens zeven uur gereed om naar de stad te rijden. Aanvankelijk was zij van plan den knecht mee te nemen, die het ruwe werk buiten de deur deed, maar hij was aan eenig werk bezig, en bovendien was hij een praatzieke kwant, die onderweg zeker aanhoudend zou babbelen. Dezen morgen wenschte miss Rowan geen ander gezelschap dan haar eigen gedachten, een mengeling van droevige en opvroolijkende gewaarwordingen. Zij kende den weg op haar duimpje zij duchtte geen kwaad zij zou Zes regimenten cavalerie, alle beschikbare batterijen en, op twee na, alle artillerie-regimenten gaan naar Chickamanga. Ook aan de kust, bepaaldelijk die van Florida, worden troepen samengetrokken. Het ,/vliegend eskader" is van zijn oefentocht te Hamton Roads, Virginie, teruggekomen. Het blijkt, dat de Italiaansche rnilitaire attache Panizzardi, evenals Von Schwarzkoppen destijds deed, zijne terugroeping gevraagd heeft, waarin Le Siecle een nieuw bewijs ziet voor Esterhazy's schuld. Deze heeft nu eindelijk weder eens aan een verslaggever een onderhoud bewilligd en daarin verklaard, dat hij besloten heeft ,/zich niet meer met de zaak in te laten." Hij had met Picquart willen duelleeren j dit was op diens antwoord afgestuit,/de eerlijke lieden konden de zaak nu beoordeelen." Hij hoopte, dat Von Schwarskoppen zou sprekendat zou veel aan het licht brengen. De verhalen van Casella waren onwaar. Esterhazy begreep niet, dat het land betrekkelijk zoo rustig bleef tegenover deze ,/bende kosmopolieten" hij voelde veel voor straatmanifestatie. Wat hem betrof, hij zou nu verder in het duister blijven, en de toekomst zou bewijzen, dat hij daarmee de wijste partij had gekozen, enz. Wanneer men het nederig veldviooltje maar niet eeDs op een dag ruwelijk uit zijn schaduw te voorschijn haalt Omtrent de reis onzer Koninginnen meldt men 't volgende Een echt Parijsch straattooneeltje, dat onderweg voorviel, vermaakte de jonge Koningin zeer. Ter hoogte van de rue de Chabrol stonden de paarden van het Koninklijk rijtuig plotseling voor een stoomtram, die gelukkig onmiddellijk stopte, terwijl aan weerszijden twee zwaarbeladen kolenwagens langzaam en met moeite de op dit gedeelte vrij sterk hellende rue Lafayette overstaken. De machinist van de stoomtram, die verhinderd werd door te rijden door het Koninklijk rijtuig, wierp den onbeweeglijk op den bok zittenden koetsier van de Koningin een aantal scheldwoorden naar het hoofddeze echter zweeg als het graf. De Koninklijke reizigster die, sedert haar aan- komst, in het Parijsehe straatgewoel veel belang scheen te stellen, lachte hartelijk om dit voorval. Een eind verder lichtte een agent van politie bevelend zijn witten stok op, ten teeken, dat het rijtuig moest stilhouden. De koetsier hield de paarden onmiddellijk in. Ditmaal boog Koningin Wilhelmina zich buiten het rijtuig en uitte zoo luide haar vroolijkheid, dat de Koningin-Regentes zelf er om moest lachen. Eindelijk liet de agent den stok weer zakken ten teeken dat de Koninginnen konden passeeren. Voor de Opera gekomen, tikte de Koningin weer thuis zijn lang vdor de duisternis de pony was mak en te vertrouwen, alzoo ondernam Madeline den tocht van twaalf mijlen geheel alleen in het primitieve rijtuig. Onderweg ontmoette zij weinig volk, ja, als zij het zich goed herinnerde, dan ontmoette zij slechts een of twee toeristen te voet, die een gedeelte van hun dagtaak in den vroegen morgen afdeden. Ik twijfel er niet aan, of Miss Rowan is hun voorgekomen als een voorbijgaand vizioen van liefelijkheid. Maar toen zij een paar mijlen van Callendar was, zag zij een jongen op een pony naderen. De knaap, die haar van gezicht moet gekend hebben, hield stil en gaf haar een tele gram. Zij moest verscheidene schillings betalen voor de bestelling ervan, zoo ver buiten den kring van het kantoor. De jongen reed in galop weg, verheugd dat hem een langen rit bespaard was, en miss Rowan scheurde den omslag open, dien zij in de hand hield. Het bericht lnidde,/De heer Carr is ernstig ziek. Kom dadelijk over. In Londen zult ge afgehaald worden." Madeline begon niet te gillen en viel ook niet in zwijm. Een enkele zachfe zucht gaf lucht aan haar smart, toen drukte zij de tanden op elkaar, en met een gelaat, dat duidelijk verried TER \EI ZENSCH COIJRAVT tir»a ir_M.i..a on nvi^n. Ii i I di>n if ir«>v**v P. .M Vll lilt hind verscfiijnt jinnudntr-, Woensdag- en Vrijdagavond) uitgeionilerd Feestriageo, bij den uitgever I". J. VAX OK RAHDK) te Ter Teuzen. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat Openbare Vergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen llonderilag 21 April 1SOW, voormiddags 10 uren. Ter Neuzen, 18 April 1898. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN BOVEN. De Bnrgemeester en Wethouders van TER NEUZEN Gezien de circulaire van den Commissaris der Koningin in Zeeland van 9 April 1898, A no. 298, l8te afdeeling (Provin- ciaal blad no. 48) maken bekend: dat de aanvang van het beschrijvingswerk voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten voor het dienstjaar 1898/9, door den Commissaris der Koningin is bepaald op %Aterda.s> 7 flei en dat het werk der commissien van aanslag behoort te zijn afgeloopen op 1 October daaraanvolgende en dat de voornaamste verplichtingan welke het publiek heeft te vervnllen, zijn voorgesehreven bij de navolgende artikelen der wet van 2 October 1893 (Staatsblad no. 149) die luiden Artikel 15. 2. Ieder die optreedt als bestuurder of beheerend vennoot van eene hier te lande gevestigde vennootschap, onderlinge verzekeringmaatschappij, cooperatieve vereeniging, of van eene vereeniging of stichting die een bedrijf of beroep uitoefent, of als boekhouder eener hier te lande gevestigde reederij, is ge- houden daarvan schriftelijk binnen eene maand kennis te geven bij het bestuur der gemeente waar hij woont. Het gemeentebestuur handelt met deze kennisgeving opde wijze voorgesehreven in de laatste zinsnede der vorige paragraaf. Artikel 16. Hier te lande wonende beheerende venneoten van Neder- landsche vennootschappen en maatsehappen, als bedoeld in art. 6 2, en van de in art. 1 b bedoelde commanditaire vennoot schappen op aandeelen, bestuurders van hier te lande ge vestigde naamlooze vennootschappen, cooperatieve en andere vereenigingen, en onderlinge verzekeringmaatschappijen, als ook boekhouders van hier te lande gevestigde reederijen mogen niet tot het doen van uitdeelingen of uitkeeringen, waarover volgens art. 5 1 en 2 en art. 6 2 belasting verschuidigd is, overgaan alvorens daarvan aangifte gedaan en de over vroegere uitdeelingen of uitkeeringen verschuldigde belasting betaald te hebben. Bij liquidatie mogen de hier bedoelde uitdeelingen of uitkeeringen niet geschieden, alvorens de daarover verschuldigde belasting is voldaan. Artikel 45. Bestuurders van de bij art. 1 b en c bedoelde naamlooze vennootschappen, cooperatieve vereenigingen, andere vereeni gingen en stichtingen, die een bedrijf of beroep nitoefenen, onderlinge verzekeringmaatschappijen en societeiten, alsook beheerende vennooten van hier te lande gevestigde comman ditaire vennootschappen op aandeelen en boekhouders van hier te lande gevestigde reederijen, zijn gehouden binnen veertien dagen na de vaststelling van balans of rekening een zoodanig uittreksel als noodig is tot toelichting der winst, uitkeeringen of uitdeelingen te doen toekomen aan den voorzitter der commissie van aanslag, bedoeld bij art. 19 1 b of 2, die den aanslag moet regelen. Artikel 47. 5. Hij, die daartoe gehouden, nalaat de verplichtingen na te komen bedoeld bij art. 15 1 eerste lid, en art. 15 2 .eerste lid, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste/25. Gelijke straf wordt opgelegd in geval van overtreding van *rt. 45. 6. Overtreding van art. 16 wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 400. Artikel 34. Handelsreizigers, kramers en alle verdere personon, die hun bedrijf of beroep rondtrekkende nitoefenen, voor zoover zij behooren tot de bedoelden bij art. 1 a, h en k, zijn gehouden onverminderd hunne verplichtingen omschreven bij artt. 12 en 14, zich ter plaatse binnen het Rijk, waar zij zich na het begin van het belastingjaar het eerst bevinden, bij het ge meentebestuur schriftelqk aan te melden, met opgaaf van hun naam, hunne woonplaats en hnn bedrijf of beroep. Ten blijke dat zij hieraan voldaan hebben, ontvangen zij kosteloos een door of vanwege het hoofd van dat bestuur onderteekend Bewijs, dat zij gehouden zijn mede te onderteekenen en op aanvraag aan ambtenaren der directe belastingen te vertoonen. Artikel 47. 7. Personen, die van een bewijs voorzien moeten zijn als bedoeld in art. 34 en die in gebreke blijven dit bewijs op aanvrage aan bevoegde ambtenaren te vertoonen, worden gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 25. Geven zij ter bekoming van dat bewijs aan het bevoegd gezag een valschen naam, woonplaats, bedrijf of beroep op. of maken zij gebruik van het aan een ander afgegeven bewijs, dan worden zij gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 150. Eindelijk vestigen zij nog de aandacht op de in art. 12 2, 2e lid 1° d aan de ingezetenen van het Rijk verleende be- voegdheid om zich bij de aanstaande beschrijving de uitreiking van een beschrijvings-biljet B te verzekeren, door voor of op 14 »ei n. n. het verzoek daartoe te richten tot den Ontvanger der directe belastingen over hunne woonplaats. Ter Nenzen, den 16 April 1898. De Burgemeester en Wethonders voornoemd, J. A. VAN BOVEN. De Secretaris, J. WISKERKE. TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 1