Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Toezicht bouwen Postkantoor T No. 3600. Zaterdag 16 April 1898. A AHBESTEDII& G. LAQ1B 0HDERWUS. SET TWIEBE GEZICHT. e Jaar^ang. Personeele Belasting. aanbesteden aanbesteden: Binnenland. Telegrafische berichten. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32$. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Bij <leze courant belioort een bijvoegsel. FiSUILLKTON. Naar het Engelsch TAN HUGH CONWAY. Bij zijn aankomst aldaar vond hij alleen de onbeschaafde boerenknechts en meiden thuis. Zij schenen zeer verbaasd te zijn en ondervroegen Carriston op slinksche wijze omtrent het verblijf van Madeline. Dit joeg Carriston een huiveriug van viees aan. Hij antwoordde op hunne vragen met wedervragen, en vernam weldra alles, wat zij hem konden mededeelen. Dit was weinig genoeg. Den morgen na de hegrafenis der oude vrouw was Madeline naar Callendar gegaan om den raad in te winnen van een oud vriend van hare tante omtrent de stappen die nu gedaan moesten worden. Zij was echter niet bij dien vriend geweest en ook niet naar huis teruggekeerd. Echter had zij een boodschap gezonden, dat zij onmiddelijk naar Londen moest vertrekken, en uit die plaats zou schrijven. Dit was het laatste wat men van haar vernomen had en alles wat men van haar wist. Bij het hooren van dit nieuws werd Carriston bevangeu door eene onuitsprekelijk groote vrees daar begrepen die eenvoudige lieden niets van. Het meisje was vertrokken, doch had laten weten waarheen ze ging. Wei wisten zij de reden niet, waarotn zij zoo plotseling en zonder bagage op reis SAS VAN GENT. Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT wenschen, tegen nader overeen te komen voorwaarden, het opzicht van het in die gemeente te bouwen Postkantoor met Directeurswoning op te dragen aan hem, wiens teekening met bestek 6, begrooting van bovenbedoeld gebouw geoordeeld wordt het beste te zijn. Zij, wier teekening met bestek en begrooting in de tweede en derde plaats komen, genieten elk eene premie van f 25,deze teekeningen met bestek en begrooting blijven eigendom der gemeente. De platte-grondteekening van het gebouw ligt ter secretarie der gemeente ter inzage. Het gebouw mag, met inbegrip van alle onkosten, ook die van toezicht, niet meerkosten dan f 10,000. De teekening met bestek en begrooting moet voor den 25 April a. 8., vrachtvrij bij den Burgemeester worden ingezonden. Nadere inlichtingen te bekomen ter gemeente- secretaire. Sas van Gent, den 14 April 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, JOH. VERSC1IAEFEL. De Secretaris, L. N. STUBBl Burgemeester en Wethouders van ZUIDDORPE, zullen op Dinsdag den 26sten April 1898, des namiddags te 2 ure, ten Raadhuize bij enkele inschrijving het maken van een 2,80 M. breede KEIBAAN in: 1" perceel. 2628 strekkende meter zandweg en 2e 220 alles in den polder ZUIRDORPE-NOORDDEEL, van „DE STER" tot de BELGISCHE GRENS. De aanwijzing op het terrein geschiedt op den dag der aanbesteding, des morgens te 9 ure, waartoe saam te komen in de buurt „de Ster". was gegaan, wel had zij niet geschreven, zooals zij toch had beloofd, maar zij zouden stellig morgen wel tijding krijgen. Carriston wist wel beter. Zonder uit te spreken wat hij vreesde, snelde hij terug naar Caljendar. Bij onderzoek aan het spoorwegstation, vernam hij, dat zij naar Londen was vertrokken, of althans was afgereisd met het voornemen om daar been te gaan, doch of zij daar was aangekomen, of daar eenig spoor van haar te vinden zou wezen, was zeker te betwijfelen. Van een langer verblijf in Schotland was geen heil te wachten, daarom reisde hij on middelijk naar Londen terug, slapeloos en aanhou- dend zijn hersens pijnigende met de vraag, waar hij haar moest zoeken. nZij is weggelokt," besloot hij, „zij is ergens verborgen en wordt gevangen gehouden. En ik weet, zoo goed alsof bij het me zelf verteld had, wie dit heeft gedaan. Overal kan ik het spoor aanwijzen van de vervloekte hand van Ralph Carriston." Ik keek hem eens van ter zijde aan. Die zie- kelijke verdenking van zijn neef voerde hem bijna tot monomanie. Hij had het verhaal van Madeline's verdwijning helder en in goeden stijl voorgedragen, maar toen hij er eene verklaring van begon te geven, waren zijn onderstellingen gewaagd en onhoudbaar. Hoezeer hij Ralph Carriston ook verdacht van het verlangen om zijne plaats in te nemen, toch kon ik geen reden vinden voor de misdaad, waarvan Charles Carriston zijn neef be- schuldigde, n 1.het ontvoeren van Madeline Rowan. #Maar waarorn zou hij dat gedaan hebben Bestekken zijn verkrijgbaar bij den gemeente- seeretaris, tegen betaling of toezending van 50 cent per exemplaar. Raming van het le perceel f 25295,en n n 2" n 2119, Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. VAN WAES, Burgemeester. A. MOERDIJK, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van ELLEWOUTS- DIJK zullen op Woensdag 20 April 1898, des namiddags ten 2 ure, in het gemeentehuis aldaar, Het afbreken en weder opbouwen van den bekleedingsmuur, langs de oostzijde van de havenkom ert het uitvoeren van de daarmede in ver- band staande werken. Het bestek en de teekening, tegen betaling van 75 cents verkrijgbaar, liggen in het gemeentehuis ter inzage. Plaatselijke aanwijzing op 13 April en desverlangd op den dag der besteding, tusschen 10 en 12 ure, door den opzichter H. Koole te Ellewoutsdijk. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. VAN DER BENT, Burgemeester. J. VAN LI ERE, Wethouder. Blijkens Prov. blad no. 47 hebben Gedep. Staten van Zeelaud, in verband met de aanstaande periodieke aftreding van leden der Staten, aange wezen, behalve den bij de wet aangegeven dag voor de verkiezing 7 Juni voor de stemming 17 Juni en voor de herstemming 29 Juni. Door den Commissaris der Koningin in Zeeland is de aanvang van het beschrijvingswerk voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten over het dienstjaar 1898/99 bepaald op Zaterdag 7 Mei 1898, Het werk der commissien van aanslag behoort te zijn afgeloopen op 1 October. In de gemeente Schoterland werd verleden jaar door den gemeenteraad besloten in elk dorp gelegenheid te geven van het herhalingsonderwijs te genieten. „Meldden zich voor dat onderwijs 10 vroeg ik. „Om uw huwelijk te verhinderen Gij zijt jong hij moet voorzien hebben, dat ge den eenen of anderen tijd in het huwelijk zoudt treden." Carriston boog het lichaam naar tnij en ant woordde flnisterend „Dit is zijn drijfveer dit is de reden, waarom ik bij u gekomen ben. Ge zijt niet de eenige, die een geheel verkeerd denk- beeld hebt opgevat van mijn gemoedsleven en daarin een groote voorbeschiktheid voor krank- zinnigheid meent opgemerkt te hebben. Natuurlijk weet ik, dat gij alien mijn toestand verkeerd inziet, maar ik weet ook, dat Ralph Carriston mijn geliefde heeft gestolen, gestolen oindat hij hoopt, dat dit verlies mij krankzinnig zal maken, rnis- schien mij tot zelfmoord zal brengen. Zoodra ik hier was aangekomen, zocht ik hem op ik kom juist bij hem vandaan Brand, ik zeg u, toen ik hem van de misdaad beschuldigde, toen ik als een razende tegen hem uitvoer, toen ik bedreigingen tegen zijn leven uitsprak toen glinsterden zijn koude listige oogen van vreugde. Ik hoorde hem tusschen de tanden mompelen: „Er zijn wel menschen in een dwangbuis gestoken om een geringere reden dan deze." Op dat oogen- blik begreep ik, waarom hij het gedaan had. Ik bedwong mij en ging heen. Zeer waarschijnlijk zal hij trachten mij als krankzinnige te laten opsluiten, maar ik reken op uwe bescherming en op uwe hulp om mijn geliefde weder te vinden." Dat iemand schuldig kon zijn aan zulk een listig bedachte, verfijnde misdaad, als waarvan hij zijn neef beschuldigde, kwam mij zoo niet oumogelijk, dan toch onwaarschijnlijk voor. Daar liefhebbers aan, dan werd het herhalingsonderwijs ingevoerd" zoo luidde het besluit en een som werd voor dit onderwijs op de begrooting gebracht. Het bleek dat op vele dorpen het getal lief hebbers 10 en meer bedroeg en op tal van dorpen werd op 1 October 1897 met het herhalingsonder wijs aangevangendoch al spoedig bleek ook dat de belangstelling allengs ging kenteren, zoodat het getal leerlingen langzaam afnam hier en daar al spoedig beneden 10 daalde. Er waren dorpen waar het getal leerlingen zoo klein werd, dat men met het onderwijs is opge- houden voordat de termijn (1 April) daar was in andere dorpen werd het begonnen met 15 it 20 leerlingen om te eindigen met 5 a 6. TER NEUZEN, 15 April 1898. In de eergisteren gehouden vergadering van de liberale kiesvereeniging ,/de Vrijheid" alhier, werd gekozen tot candidaat voor de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad de heer P. A. van de Velde. De dames J. A. I. Dieleman van Ter Neuzen en S. M. M. van Ham van Oostburg, zijn gisteren te Middelburg geslaagd voor het examen der vrije- en ordeoefeningen in de gjmnastiek en voor dat in de nuttige handwerken. Heden slaagden voor onderwijzeres de dames A. B. J. Wissel van Ter Neuzen en C. Willemsen van OostbuTg. Bij de veiling van landerijen te Biervliet ten overstaau van notaris Zvlstra en den heer Van der Linden, op 14 April, voor de erven Cornelis werd besteed 26118 voor pi. m. 14ya gemet weiland en landerijen en 3 woonhuizen, perceel 9 ter grootte van 2,91,40 H.A. bouwland, werd gegund aan den heer Van de Ree, te Ter Neuzen. Axel. Tot gemeente-geneesheer te Wemeldinge is benoemd, de heer P. J. A. Kruijsse, wonende alhier. Koewacht. Met de Paaschdagen gaf de alhier gevestigde duivenmaatschappij „Nieuw Leven" haar eerste duivenwedstrijd voor dit jaar. 96 duiven waren ingeschreven, die om 10 uur en 20 minuten te Neehin werden losgelaten. Den eersten prijs behaalde Van Bunderen te St. Jansteen, wiens duif met eene gemiddelde snel- heid van 1593,5 Meter per minuut had gevlogen. De tweede en derde prijs werd toegekend aan V. d. Berghe te St. Jansteen, wiens duiven ieder eene snelheid hadden van 1582,5 Meter. Den vierden prijs bekwam Saegers en den vijfden en zesden prijs Stevens, beiden eveneens te St Jan steen, wier duiven respectievelijk eene snelheid hadden van 1565,2 IMeter. Voor de serie van vier duiven bekwam de regelatenr J. Allefs alhier. '8 Graveuhage, 15 April. Onze Koninginnen zijn hedenochtend te 8 ure welvarend te Parijs aangekomen. Vele Nederlanders waren aan het station om H.H. M.M. te begroeten. De Minister van Oorlog zal de positie der marechaussees verbeteren door hoogere bezoldiging, vergemakkelijking in de voorziening en behoeften der paarden en billijker regeling van fourage- verstrekking. Middelburg, 15 April. Heden werd alhier aan het gebouw van het provinciaal bestunr aan- echter op het oogenblik aan het gezond verstand van mijn vriend niet kon getwijfeld worden, beloofde ik hem bereidwillig mijne hulp. ,,En nu, mijn waarde," zeide ik, ,/wil ik er geen woord meer over hooren van avond. Voor morgen kan er niets gedaan worden, dan zullen wij raadplegen over de stappen, die gedaan moeten worden. Drink dit en ga naar bed ja, ge zijt zoo goed bij uw verstand als ik, maar denk er om, dat slapeloosheid den sterksten inensch spoedig zinneloos kan maken." Ik schonk een slaapdrank voor hem in, die hij gehoorzaam opdrouk. Alvorens ter ruste te gaan, ging ik nog eens naar hem zien hij lag te bed in een diepen slaap. (Wordt vervolgd.) UIZi: VStlli: COHRAIVT Hit blail verschijnt daandai;-, Woensdag. en Vrijila^avond, nitpeaBomlerd «>p I eestdagen^bydenultReiferP^I^^SBiKSASIIEteTerSenien. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat het door den Directeur der Directe Belas- tingen enz. te Middelburgden 12 April 1898 invorder- baar verklaard voljaars kohier van de belasting op hetperso- neel n°. 1 dezer gemeente, (overig deel) belasting jaar 1898, op heden aan den Ontvanger der Directe Belas ting e n, ter invordering, is ter hand gesteld en dat ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Ter Neuzen, den 13 April 1898. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN BOVEN. De Read der gemeente TER NEUZEN besluit, met in- trekking van zijn besluit ter zake van 16 December 1897, No. 5, de verordeningen op het openbaar lager onderwijs te wijzigen en aan te vullen, als volgt Verordening A. Artikel 3. De punt achter het woord .genoten", waar dit het eerst wordt genoemd, wordt vervangen door eene komma en daarachter bijgevoegd «blijkens eene verklaring af te geven door het hoofd der school, waar de leerling onderwijs heeft genoten. Het herhalingsonderwijs wordt niet gegeven als daarvan niet minslens vier leerlingen gebruik maken." Artikel 4 zal luiden Het hoofd van school A is belast met het geven van het herhalingsonderwijs. Aan item zullen tot hulp worden toe- gevoegd een onderwijzer, indien meer dan 20, twee onder- wijzers indien meer dan 40, drie onderwijzers indien meer dan 60 leerlingen van het herhalingsonderwijs gebruik maken en zoo voorts. De onderwijzers worden aangewezen, onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, door het Hoofd, telken jare voor een geheelen cursus. Bij verschil over die aanwijzing tusschen Burgemeester en Wethouders en het Hoofd, zal de R#ad beslissen. Verordening B. Artikel 3 aldus te wijzigen Het hoofd, enz. Het hoofd, belast met het herhalingsonderwijs, zendt voor het eind der maanden October, November, December, Januari, Februari en Maart aan Burgemeester en Wethouders eene opgave van de namen der kinderen, die in de afgeloopen maand het herhalingsonderwijs hebben genoten, met vermel- ding van het tijdstip, waarop zij de hoogste klasse ran een der scholen hebben verlaten. Verordening D. Onder C. nan de leerlingen bij te voegen het volgende nieuwe artikel artikel 25. Op een door Burgemeester en Wethouders voor elke school te bepalen dag in de maand Maart zullen de leerlingen van de drie hoogste klassen, in het lokaal der klasse, in tegenwoordigheid van Burgemeester en Wethouders, schriftelijk en mondeling proeven geven van hunne vorde- ringen. De leden van den Raad zullen daarbij tegenwoordig kunnen zijn. Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad van Ter Neuzen, den 21 Maart 1898. J. A. VAN BOVEN, Voorzitter. J. WISKERKE, Secretaris. TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 1