Algemeen Hieuws- en Advertentieblad roor Zeenwsch-Vlaanderea. No. 3595. Zaterdag 2 April 1898. StremmiG-g vorkeer over brug. „Ter Nenzenseli Koffielmis", C.I.DEJAGER. BILJARD CQNCQURS, Schespsbsnoodigdhsden, 38e Jaar^ang. acinbesteden'. Birinenland. Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzea. Advertentien. de Heer JAN LEONARDUS VAN IJSSELSTEIJN, Mr. Schoen- en Laarzenmaker, abonnemen t Yoor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per post Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amenka 1,32$. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVEBTENT1EN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Bij deze courant beliooi't een bijvoegsel. 11 Burgemeester en Wethouders van ZUIDDORIE, zullen op Dinsdag den 26,ten April 1898, des namiddags te 2 ure, ten Raadhuize bij enkele inschrijving het maken van een 2,80 M. breede KEIBAAN in: 1® perceel. 2628 strekkende meter zandweg en 2' 220 »alles in den polder ZU1DD0RPE-N00RDDEEL, van „DE STER" tot de BELGISCHE GRENS. De aanwijzing op het terrein geschiedt op den dag der aanbesteding, des morgens te 9 ure, waartoe saam te komen in de buurt „de Ster". Bestekken zijn verkrijgbaar bij den gemeente- secretaris, tegen betaling of toezending van 50 cent per exemplaar. Raming van het 1® perceel f 25295, en 2® u 2119, Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. VAN WAES, Burgemeester. A. MOERDIJK, Secretaris. circu- Omdat de theorie, verkondigd in de laire van Gedeputeerde Staten van Zeeland, d.d. 18/25 April 1896 no. 128, voorkomende in het Provinciaal blad no. 32 zoo duister is, wendde het bestuur van den Generalen Prins Willempolder zich tot het Gedeputeerd college om inlichtingen Het genoemd bestuur ontving tot antwoord„dat het algemeeu reglemeut voor de polders of water- schappen geene volmachten meer kent, zoodat eene vertegenwoordiging krachtens volmacht niet in over- censtemming met het reglement is." Daar de poldervergaderingen aanstaande zijn vestigt de „Midd. Ct." daarop de aandacht. Een harer correspondenten schrijftMet alien eerbied voor ons hoogst administratief college in Zeeland kan ik mij met dat voorschrift niet ver eenigen, omdat de wet voor mij hooger staat dan een besluit van Ged. Staten en het de wet is die mij toestaat mijne zaken door een behoorlijk gevolmachtigde te doen waarnemen Zelfs komt het mij voor dat substitutie uitkrachte van een authentieke acte niet moeht worden uit gesloten, indien zij is in behoorlijken vorm, zij het dan op zegel en geregistreerd, onderliandsch of notarieelhoe solieder de waarborg des beter, maar in verbieden zie ik eene verkortiug der rechten van hen die in vreemde rijken of in onze kolonien verblijven en bij authentieke acte een ,/algemeen gevolmachtigde" achterlaten. Vol gens deze beslissing van Gedeputeerde Staten zou deze aan geen poldervergaderingen mogen deel- nemen en een ander niet mogen aanwijzen om in zijne plaats op te treden. Begrijpe wie het kan." Naar aanleiding daarvan is door den heer Mr. W. Polman Kruseinan, griffier der Staten van Zeeland aan de Midd. Ct. een schrijven gezonden, waarin hij te keunen geeft dat de beslissing van Ged. Staten een gevolg is van de wijziging welke art. 64 van het Algemeen reglement voor de polders of waterschappen in 1874 ondergaan heeft. Vroeger luidde de bepaling ,/Ter vergadering van ingelandeu kunnen stem- levoegden zich doen vertegeuwoordigen door een gemachtigde. De gemachtigden moeten van hunne lastgeving doen blijken door eene schriftelijke volmacht die in het archief van den polder of het waterschap wordt nedergelegd." Toen was dus vertegenwoordiging bij volmacht toegelaten. Thans luid het voorschrift: Die zich wil doen vertegeuwoordigen, deelt schriftelijk aan het polderbestuur mede de namen en de woonplaats van den persoon, die voor hem optreedt. Vertegenwoordiging bij volmacht is daarJoor vervallen. Hij die zich wil doen vertegenwoordigen, leeft nu eene kennisgeving aan het polderbestuur te doen. Zij kan echter doorloopend zijn, d. w. z. tot wederopzeggens toe geschieden, en levert dus voor vreemdelingen geen noemenswaard bezwaar op. Uw correspondent verliest uit het oog, dat ver- gaderingen van ingelanden een publiekrechtelijk karakter dragen en dat publiek rechtelijke bevoegd- heden niet voor overdracht krachteus de privaat- rechtelijke overeenkomst van lastgeving vol macht) vatbaar zijn, tenzij staatswet of reglement dit in een bijzonder geval uitdrukkelijk toelaten, wat hier niet het geval is. Terecht stelt uw correspondent de wet hooger dan een besluit van Ged. Statende door hem gewraakte circulaire is echter niet in strijd met de wetzij is er een uitvloeisel van. TER NEUZEN, 1 April 1898. Door Burg, en Weth. is tot werkbaas dezer gemeente benoemd J. Peeters. Eergister overleed alhier een algemeen geacht ingezetene en door zijn ondergeschikten hoogge prezen chef, de heer J. L. van IJsselsteijn, gepen- sioneerd rijksharenmeester. Uit zijn werkzaam leven zijn wij in staat gesteld het volgende mede te deelen Op 13 April 1837 zich als vrijwilliger, dingende naar den rang van officier, ge.engageerd hebbende als kanonnier 2d® klasse, bij het bataljon vrijwillige artilleristen te Naarden, voor den tijd van 6 jaren, zonder handgeld, werd hij op 11 Juli 1837 bevorderd tot kanonnier 1st® klasie, op 6 April 1838 tot korporaal en op 6 Augustus daaraan volgende tot sergeant. Op 1 Mei 1842 werd hij, op zijne aanvrage uit den militairen dienst ontslagen, en wel bij eene bijzondere vergunniug van Z.Ex. den Minister van oorlog, als zijnde ook aan hem destijds alle vooruitzichlen benomen, om tot officier te worden bevorderd, hoewel hij zich voor het daartoe ge- vorderd examen had gereed gemaakt. Met ingang van 1 Juli 1842, tot opzicbter van 's rijks-waterstaat aangesteld, was hij als zoo- danig 4'/2 jaar te Bath en 2 jaren te Kruiuingen werkzaam. Bij de organisatie van's rijks-waterstaat in Maart 1849 als opzichter uitgevallen, werd hij, ter vergoediug daarvan met 1 April 1849 aange steld tot sluismeester te Sas van Gent, tevens belast met den ontvangst der kanaalrechten. Met 1 April 1858 werd hij bevorderd tot sluismeester over de beide sluizen te Ter Neuzen, waar hij, behalve met den ontvangst der kanaal- en haven- gelden ook nog gedurende 14 jaren was belast met het toezicht over de sluis- en havenwerken. Op 1 April 1876 werd hij benoemd tot rijks- havenmeester. Werd hem in Jauuari 1857 als sluismeester te Sas van Gent het voeren der correspondentie met Belgie over de aflatiugen en aftappingen des kanaals opgedragen, ook als sluismeester te Ter Neuzen, en later als haveumeester is hem voortdurend het voeren dezer correspondentie toevertrouwd gebleven Sedert 1889 kreeg hij eervol ontslag uit 's rijks dienst. fn de laatste jaren leed de waardige grijsaard aan een oogziekte, zoodat hij, na het verlies van een oog, en verzwakking van het andere bijna blind was. En toch bleef zijn geest helder en zijn gemoed opgeruimd. Vijanden, wie neeft ze niet Maar de heer i Van IJsselsteijn had er o, zoo weinigAllen, vooral zij die jaren met hem omgingen, zij het ook in ondergeschikte betrekking, betreuren in zijn verscheiden een vriend, die raad gaf in de moei- lijkste gevallen en mede leed waar lijden was. Ter Neuzen verliest in hem een goed burger. De Hollandsche en Belgische loodsen konden niet laten om heden en gisteren de vlag halftop te doen waaien, als teeken van rouw over hun betreurden en beminden vriend. Ook van het Loge-gebouw woei de vlag halftop. /,L'Amitie sans fin" heeft een voorzitter verloren, wiens eenig streven was naar humaniteit, vrede en liefde ook voor hen die niet dachten zooals hij. Hij ruste in vrede Blijkens bij de familie alhier ontvangen be- richt is het schip van F. Dooms, dat deze tijdens het stormweder nabij Colijnsplaat op 't strand vol water had laten loopen, gelicht en naar de werf te Papendrecht vertrokken ter reparatie. Bij het in de verloopen maand te's Graven- hage gehouden ODderzoek naar de bekwaamheden der candidaten dingende naar een getuigschrift van voldoend afgelegd examen voor opzichter van 's Rijks Waterstaat hebben o. a. voldaan de heeren L. van Breen van Ter Neuzen en P. Mulder n Breskens. Gisteren werd door het bestuur van den polder Isabella benoorden Aardenburg te Aarden- burg aanbesteed het maken van werken tot aanleg van grindwegen in bovengemelden polder, ter gezamenlijke lengte van 7757 meters, met het onderhoud tot 1 October 1899. Raming f 32,680. Minste inschrijver hiervoor was de heer B. den Exter van den Brink te Krabbendijke voor f 28,740, aan wien het werk is gegund. Er waren 17 biljetten ingeleverd de hoogste inschrijving bedroeg f 32,900. De Deensche stoomboot Dan, van Gent naar Blyth, is een halven mijl benoorden die haven op rotsen gestrand, doch kwam zonder assistentie vlot en is in het droogdok geplaat-st om te repareeren. Sas van Gent, 1 April. Gedurende de afge loopen drie maanden werden alhier ter veemarkt aangevoerd214 kalfkoeien, 302 melkvaarzen, 221 ossen, 376 stieren, 62 hokkelingen, 6 kalveren 1 geit, 25 schapen en 11 lammeren, samen 1218 beesten waarvan, 1189 stuks werden verkocht. Een aantal meisjes der gemeenteschool van Mevrouw Boumau Buisan, aan den West-Zee- dijk te Rotterdam, keerden gistermiddag 12 uur terug van de gymnastiekles naarde Van Brakelstraat, toen een der meisjes, de 13jarige R., die in het aehterste gelid liep, plotseling werd aangegrepen door twee manspersonen die haar in een rijtuig tilden, dat het pijlsnel voortreed. In het rijtuig zat ook eene dame. Men kan zich de ontsteltenis van de onderwijzeres en de anderen denken. Het geval gebeurde in een paar seconden. Voor men zich er rekenschap van kon geven, was het rijtuig al weg. De politie is ijverig in de weer. Overal is heengeseind om opsporing en onderzoek. Men tracht ook den stalhouder, van wien het rijtuig kan geweest zijn, op te sporen. Hieromtrent deelt men nader mede, dat uit het onderzoek gebleken is, dat het .de vader was, die het kind op zulk eene vreemde wijze tot zich nam op grond van eene echtscheidings-procedure. Te Wijk bij Duurstede is door de politie aangehouden en door een rijksveldwachter aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam terug- gebracht, een 13jarige knaap, die uit vrees voor schoolstraf, de school en de ouderlijke woning ontvlucht was. De verloren zoon werd, na eene afwezigheid van een paar dagen die de moeder in groote ongerust- heid doorbracht eergisterenbij haarteruggebracht. Eene vrouw te Parijs van 75 jaar, Helena Hazebrouck, had zich de knie verstuikt, maar weigerde een heelmeester te laten komen, omdat zij het niet betalen koner kwam koud vuur bij en zij werd dood in hare kamer gevonden. Bij het opmaken van den ihventaris kwam eene som van 150,000 frs. voor den dag. AANBESTEDING. Op Vrijdag 15 April 1898, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het voortzetten van de herstellingderboord- voorziening van het kanaal door Walcheren. (Raming f 9500.) DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 2 April. 10.56 11.28 Zondag 3 n 11.53 Maandag 4 0.15 12.34 Dinsdag 5 0.52 1.9 W oensdag 6 1.26 1.43 Donderdag 7 1.58 2.16 Vrijdag 8 2.33 2.51 Heden overleed onze hartelijk geliefde vader, behuwd- en grootvader en oom in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, H. C. E. VAN IJSSELSTEIJN. Ter Neuzen, 30 Maart 1898. Men verzoekt vriendelijk geen crediet te verleenen aan PIETER RUBEN, daar de familie voor hem geene schulden meer zal betalen. Ter Neuzen. DE FxLMILIE. Ondergeteekende waarschuwt geen crediet te verleenen aan zijn bemanning daar door hem voor geene betaling wordt ingestaan. W. S. LEASK. Gezagvoerder Eng. 3mast schip City of Florknci. Ter Neuzen, 28 Maart 1898. De ondergeteekende maakt het geachte publiek bekend, dat hij heden avond zijne HERBERG wenscht te openen. .Hopende door eene nette bediening zich een ieders gunst waardig te maken. D. SOLLEVELD, Korte Kerkstraat. De ondergeteekende bericht met deze aan zijn geachte stadgenooten dat hij zich van af heden heeft gevestigd als en hoopt door een nette en vlugge bediening zich ieders gunst waardig te maken. Ter Neuzen, 1 April 1898. P. J. DE BOIJ. Vlooswijkstraat F 2. Ter Neuzen. te houden op 11 April 1898, des namiddags te 3 uren. Inleggeld 25 cent de persoon alle inleg- gelden worden verspeeld. Men zal twee tegen twee spelen. Na dit concours wordt een uur lang door, om beurten te stooten, gespeeld om een KALIvOEN. DE COMMISSTE. Ondergeteekende winkel in alle bericht dat zijn TOUWEN, ANKERS, KETTINGEN, PEK, TEER enz. thans is geopend en beveelt zich ten zeerste voor alle leveringen aan. JAN TOLLENAAR—DE MASIER, Ter Neuzen. Zandstraat. TER NEIIMSCHE COIIRANT Hit bind versehijnt jlaandnt?-. Woensdag- eu rijdnanvond, uitgeionder;! op B^eestdapen, bij den oiigeveir J*. J. I AS BE IAIDE te Ter Xenzen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN bekend dat, volgens schrijven van den heer Commissans Koningin in deze Provincie, van 31 Maart 1898, het verkee behalve voor voetgangers en kruiwagens - o«r lc h™g no 7 over de Rijkswaterleiding ten westen van het kanaal van Ter Neuzen, nabij Driekwart, aansluitende aan den kei- weg van den westelijken kanaaldijk naar Philippine het verhoogen en verbreeden van die brug, van s. tot en met uiterlijk 9 Wei a. s behoeve van 25 April a zijn gestremd. zal Ter Neuzen, 1 April 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3